Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αποτρίχωση

Επιλέξτε σελίδα: (1-17)
Σελίδες Αρχική«78910111213141516Τελ.»

Paralia48

# 221 στις 22/7/2014
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 9.841
'Aρεσαν+: 0%

Μη νοιάζεσαι ΄Τζούλια. Δε χαλάω την πιάτσα. Ένα πείραμα έκανα. Καλοκαίρι, διακοπές, όλα επιτρέπονται! Γιαυτό ρώτησα, για να μάθω τα θετικά και τα αρνητικά και να τα ζυγίσω.
Αλλά παρατήρησα ότι οι άντρες πολύ ενδιαφέρονται γι΄αυτό το θέμα!!
Φαίνεται θέλουν νινί το θέλουν και κουρεμένο και φοβούνται μην τους το χαλάσουμε!
 Μου φαίνεται έχουν γίνει πολυτελείας !  Τώρα εδώ που τα λέμε, με τη μυρωδιά ελκύονται κυρίως τα σκυλιά. Οι άνθρωποι θέλουν καθαριότητα στην εποχή μας. Εξέλιξη του είδους!

tzoulia59

# 222 στις 22/7/2014
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.558

ελα καλε παραλια ολα αυτα ειναι μετρα του εκσυχρονισμου ...

τα παλαιοτερα χρονια πλενοταν οι γυναικες; 

και μη μου πεις οτι ολες οι γυναικες φροντιζουν την υγιεινη του σωματος τους ...

αλλα το σεξ γινεται ...

γιατι οι ανθρωποι δεν αποτελουν κρικο του ζωικου βασιλειου; 

μιλα  ελευθερα ...διακοπες και καλοκαιρι εχουμε .η ευφορια ..επιτρεπεται ...χαριτολογω ...

MiltosRNLI1930

# 223 στις 22/7/2014
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.582

Mια και το ονομα παραλια

αναφερεται παρα πολυ ,ξεχασα να σας πω οτι κι'αυτοι οι εγχρωμοι που πουλανε στην παραλια, ομπρελες ,μπρελοκ ραδιοφωνακια ,ξυριστικες μηχανες νερα κλπ κι'αυτοι " μπομποτηδες " ειναι ! Της παραλιας ομως

Paralia48

# 224 στις 22/7/2014
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 9.841

Τώρα θέλω να προσθέσω κάτι λίγο αυστηρώς γυναικείο, παρακαλώ τους άντρες να φύγουν από τη σελίδα. Κάποιος με ρώτησε να πω τη διαφορά. Βέβαια δεν έκανα ολική ξαναλέω. Λίγο πειραματίστηκα. Αλλά διαφορά Καμμία!...Απολύτως! Ούτε για εμέ ούτε για το έτερον..ήμισυ! Τζάμπα μου φαίνεται ζορίζεστε κορίτσια!
Και ρε κορίτσια (άντρες θου θου μη διαβάζετε!). Είναι κάποιο σημείο που δεν γίνεται να αποτριχωθεί. Είναι επικίνδυνο νομίζω. Μπορέι το ξυράφι να πληγώσει την περιοχή σοβαρά. Δε συζητάμε για κεριά! ουέ κι αλλοίμονο!
Το πείραμα ετελείωσε. Ευχαριστώ για τις συμβουλές. Εγώ δε θα ξαναπάρω! Ας βρω ..τίποτα άλλο να παίξω...!
(Τώρα ξέρω όλοι οι άντρες έκαναν κάτι μάτια νααα!!!).

hns1602

# 225 στις 22/7/2014
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.719

Παράθεση:
Σχόλιο # 213 από Paralia48

Δε διαφωνούμε hns1602, η διαφωνία μας εστιάζεται στο κατά πόσο μπορείς να υποχωρήσεις, προκειμένου να αρέσεις στο σύντροφο. Δηλαδή συμφωνώ ότι θέλεις να είσαι αρεστή και να τον ευχαριστείς όπως αυτός εσένα. Μέχρι κάποιου ορίου.

Θα σου αντιστρέψω λίγο το σκεπτικό. Ζω στη Γερμανία, όπου οι γυναίκες , έχουν σχεδόν "ευνουχίσει" τους άντρες με τις απαιτήσεις τους. Έχω ακούσει περιπτώσεις (1 την ξέρω προσωπικά) που τους <<υποχρέωσαν>> να κάνουν περιτομή, προκειμένου αυτές να έχουν μεγαλύτερη ευχαρίστηση στο σεξ (περιτομή = μεγαλύτερη διάρκεια). Για μένα αυτό είναι πέρα από τα επιτρεπόμενα όρια. Εγώ δε θα το ζητούσα ποτέ!

Βέβαια μια αποτρίχωση είναι λιγότερο επώδυνη από μια περιτομή, αλλά πάλι μπαίνει σ΄ένα όριο πέρα από το επιτρεπόμενο κατά τη γνώμη μου. Βέβαια , αν μια γυναίκα αποτριχώνεται έτσι κι αλλοιώς , δεν της κάνει κόπο να το κάνει μια φορά επιπλέον.

Η δική μου η ένσταση εντοπίζεται κυρίως, στο γιατί να το κάνουμε κανόνα ή μόδα , και επομένως οι όχι αποτριχωμένες να 'εχουν πρόβλημα. Μήπως με τη συνολική στάση μας κάνουμε τα χατήρια των αντρών και καταλήγει το σεξ ανδροκρατούμενο! Δεν το λέω από φεμινιστική άποψη, κι εγώ υποχωρώ πολύ συχνά στο γάμο μου. Κάπου όμως πρέπει να λέμε και <<όχι>>. Έτσι δυσκολεύουμε τα νέα κορίτσια στο ερωτικό παιχνίδι. Δημιουργούμε ένα κακό πρωιγούμενο, κατάλαβες;

Βέβαια και καθαρά σεξουαλικά, αν του άντρα σου του φεύγει η διάθεση μόλις το αντικρύζει μαλιαρό, και εσύ θέλεις ..κοκό, τότε το καταλαβαίνω ότι προσπαθείς να τον ...φτιάξεις και κάνεις πολλά. 

Πάντως ο δικός μου δεν έχει πρόβλημα, παρ΄όλα αυτά  ξεκίνησα εχθές με ταινίες όχι ολικά. Τα ζεστά κεριά δεν τα ξέρω, άσε μην καώ. Πείραμα!

Δηλαδή, μόνο στη Γερμανία, έχεις την εντύπωση, ότι οι άντρες υφίστανται ευνουχισμό; 

Εδώ το καθεστώς διαφέρει... καθότι ο Έλληνας είναι ανατολίτης και θέλει να έχει τον πρώτο λόγο, τουλάχιστον σε ό,τι αφορά το σώμα του... οπότε και οι κυρίες ακολουθούν άλλες πλάγιες μεθόδους...

Είναι αστείο να βλέπω μεσήλικες άντρες χωρίς ούτε δείγμα τρίχας στο σώμα τους, επειδή αυτό αρέσει στη γυναίκα τους! Να είχαν τουλάχιστον το κορμί να το υποστηρίξουν, να πω εντάξει... αλλά με τις πλαϊνές φέτες (=σωσίβιο) και με τη μπυροκοιλιά, δεν είναι και ότι πιο ωραίο!

Τώρα, σχετικά με αυτά που θέλουν οι άντρες, ίσως να είναι επηρεασμένοι από τις τσόντες, δεν ξέρω... ίσως να έχουν φάει και τόσες τρίχες που πλέον δεν αντέχουν άλλο... δεν ξέρω... χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και περιπτώσεις που το θέλουν δάσος...

Σημασία έχει, η γυναίκα, ό,τι κι αν κάνει, να το κάνει επειδή το θέλει... και όχι επειδή της το επιβάλλει ο άντρας... αλλά ξέρω, πως στις μικρές ειδικά, η αποψίλωση είναι μόδα...

Επιπλέον, όταν ένας άντρας σε γουστάρει και σε ποθεί ως γυναίκα, δε θα σταθεί στο αν είσαι ξυρισμένη ή όχι και αν αυτό ταιριάζει ή όχι με το γούστο του... θα σε βάλει κάτω και θα σου αλλάξει τα φώτα όπως και να είσαι... 

Προσωπικά, δεν έχω τέτοιο θέμα με τον δικό μου... αλίμονο αν η σεξουαλική ζωή ενός ζευγαριού εξαρτάται από την αποτρίχωση! Αν ο άντρας σε γουστάρει... και μόνο που σε βλέπει, είναι αρκετό για να φτιαχτεί... δεν το συζητώ τι θα γίνει αν κουνήσεις και το δαχτυλάκι σου (κυριολεκτικά και μεταφορικά)... 

Αρέσει στο μέλος Paralia48

tzoulia59

# 226 στις 22/7/2014
author

εχει γινει του κοσμου η συζητηση εδω για το 

οτι οι αντρες προτιμουν το ξυρισμενο για καλυτερα γλειψιματα ...

και για  λιγοτερη αηδια για τις τριχες που τους  καθονται στο στομα ...

αλλα  δεν εχει γινει συζητηση για το οτι οι αντρες απ οτι εχω ακουσει να μου λενε οτι δεν τις 

γλειφουν ολες τις γυναικες γιατι ειναι πολλες που τις σιχαινονται ...

οι αντρες δεν επιθυμουν να γλειφουν ολες τις γυναικες ...λοιπον ...

εκτος απο 
 αυτες μονο που τους αρεσουν πολυ ...

οποτε ματαια  η γενικη αποψιλωση ,,,

καποτε εθεσα το συγκεκριμενο ερωτημα σε δυο φιλες μου ,,,

τις ρωτησα αν γινεται κατι τετοιο απο το συντροφο τους ...

και μου ειπαν οχι ...η μια ειναι 20 χρονια παντρεμενη ...

και η αλλη ειχε πολλες σχεσεις στο ενεργητικο της ..

ενας φιλος μου χωρισμενος μου ελεγε οτι ποτε δεν εχω γλειψει γυναικα αλλη ...

δεν μου το βγαλε καμια ...

παρα μονο η πρωην γυναικα μου ...

οποτε γυναικαι μην κοπιαζετε  και παρα πολυ για  να ξεμυαλισετε   τους αντρες  ...

γιατι   ο αντρας που  σε γουσταρει θα βρει το δρομο  κι ας εισαι η ζουγκλα της αφρικης ...

SunshineJn

# 227 στις 22/7/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Καλε προφυλαξτε το μπουντουαρ! Χμ λοιπόν ... Οι γυναίκες ανα εποχές και λαούς πάντα προσεχαν την υγιεινή τους . Μια απο τις ομορφιές αυτής της διαδικασίας φροντίδας του κορμιού τους ειναι και το πόσο κρυφά γινόταν απο το αλλο φύλο. Άλλοτε ήταν και ευκαιρία να βρεθούν μεταξύ τους να ανταλλάξουν μυστικά γοητείας, κοριτσιστικα μυστικά η και να χαλαρώσουν ενώ γίνονται πιο όμορφες. Απο την Κίνα μέχρι την Αίγυπτο και απο τους Άραβες μέχρι τους Έλληνες Η γυναίκα καθάριζε το κορμί της το Αλειφε με έλαια βοτάνων το αρωματιζε και ετοιμαζόταν για την τελετουργία του έρωτα. Το "κρυφό " της προετοιμασίας ειχε πάντα τη μισή απόλαυση ... Γι αυτό ... Σσσσς ησυχία ...

inioxos52

# 228 στις 23/7/2014
author
Ανδρας / 67 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.281

Παράθεση:
Σχόλιο # 225 από hns1602

Επιπλέον, όταν ένας άντρας σε γουστάρει και σε ποθεί ως γυναίκα, δε θα σταθεί στο αν είσαι ξυρισμένη ή όχι και αν αυτό ταιριάζει ή όχι με το γούστο του... θα σε βάλει κάτω και θα σου αλλάξει τα φώτα όπως και να είσαι... 

...Nομιζεις Χαρα πως θα σε βαλει κατω και θα σου αλλαξει τα φωτα. Νομιζεις.

Εκτος, κι αν εχει παααρα πολυ καιρο να καλαφατισει, και φανταζεται ως ποδογυρο που λικνιζεται, ακομη και την κουρτινα που την χτυπαει το ελαφρο αερακι. Τοτε ναι. Δεν θα δωσει σημασια καμμια, αρκει να χωθει εκει που θελει ως τρελος.

Σε καθε αλλη περιπτωση, αντρας χορτατος που γουσταρει τα ατριχα, σου εγγυωμαι πως μολις δει το τριχωτο, θα φαει μεγαλο ξενερωμα, και δεν αποκλειετε να την κανει προφασιζομενος κατι βιαστικο που ξεχασε, οπως εχει συμβει, η δεν θα ξαναεμφανιστει, οπως εχει επισης συμβει.  

Οι αλλοι, που δεν τους νοιαζει η τριχα συνηθως ανηκουν στην κατηγορια εκείνων που ναι μεν σπρωχνουν το κεφαλι της γυναικας προς το πουλι τους, ομως οι ιδιοι ως σιχασιαριδες δεν δεχονται να παει και το δικο τους κεφαλι εκει που γουσταρει η γυναικα. Και να δεις πως υπαρχουν γυναικες που το δεχονται. Οι χαζοβιόλες.

Περα απο αυτα τα περι "ισοτητας" στο σεχ Χαρα, φανταζομαι πως γνωριζεις πως δεν ειναι ολοι οι αντρες  νηστικοι απο μυδι για να κανουν συμβιβασμους  -ακομη και επουσιωδεις ισως για πολλους-,  ουτε και ολοι οι αντρες λιποθυμουν απο εκσταση μπροστα σε μια γυμνη γυναικα, ωστε να μην προσεξουν μια τοσο σημαντικη για αυτους λεπτομερεια. 

Και δεν θελω να διαβαζω τουλαχιστον απο σενα για πορνο και λοιπες οπισθοδρομικες βλακειες που ψελλιζουν καποιες τριχωτες, διοτι η μοδα της ολικης αποτριχωσης ξεκινησε σταδιακα απο την δεκαετια του ΄80, για τις νεαρες Ελληνιδες, στις λιγο πριν τον γαμο ηλικιες, οι οποιες φυσικα δεν ξημεροβραδιαζονταν βλεποντας πορνο. Μη τρελαθουμε κιολας!!!

Αυτες λοιπον οι λιγες, αντι να το κουρευουν οπως συνηθιζοταν μεχρι τοτε, λογω του οτι βαριοντουσαν τις χτενες και τα ψαλιδια και τα καθρεφτακια καθισμενες με τις ωρες στην τουαλετα, καθως και τα ξουραφια για τα πλαινα και τα επακολουθα αντιαισθητικα σπυρακια, το ξυρισαν, η το αποτριχωσαν ολικα οπως οι μουσουλμανες της Θρακης, με χαλαουα η κερι, και γλυτωσαν ωρες και κοπο. 

Το γεγονος εγινε ενθουσιωδως δεκτο απο τους γκομενους τους, και ετσι ακολουθησαν και οι υπολοιπες "ψαλιδοχερες" την τελευταια  τοτε μοδα η οποια στις μερες μας, ακομη καλα κρατει. Οι ιδιες λοιπον οι γυναικες εφεραν την μοδα, και αφηστε τα χαζα. 

...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

sweetsin_

# 229 στις 23/7/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 224 από Paralia48

Τώρα θέλω να προσθέσω κάτι λίγο αυστηρώς γυναικείο, παρακαλώ τους άντρες να φύγουν από τη σελίδα. Κάποιος με ρώτησε να πω τη διαφορά. Βέβαια δεν έκανα ολική ξαναλέω. Λίγο πειραματίστηκα. Αλλά διαφορά Καμμία!...Απολύτως! Ούτε για εμέ ούτε για το έτερον..ήμισυ! Τζάμπα μου φαίνεται ζορίζεστε κορίτσια!
Και ρε κορίτσια (άντρες θου θου μη διαβάζετε!). Είναι κάποιο σημείο που δεν γίνεται να αποτριχωθεί. Είναι επικίνδυνο νομίζω. Μπορέι το ξυράφι να πληγώσει την περιοχή σοβαρά. Δε συζητάμε για κεριά! ουέ κι αλλοίμονο!
Το πείραμα ετελείωσε. Ευχαριστώ για τις συμβουλές. Εγώ δε θα ξαναπάρω! Ας βρω ..τίποτα άλλο να παίξω...!
(Τώρα ξέρω όλοι οι άντρες έκαναν κάτι μάτια νααα!!!).

παραλια...γιαυτο ειπαμε σε ινστιτουτο ή δερματολογο!

να στο κανει ολικα, σωστα και ακινδυνα!!  

kαι ειμαι σιγουρη...οτι κι εσυ θα καταλαβεις τη διαφορα...

βεβαια αν αφησεις να αγκιλωνουν σαν ηλεκτροφορα συρματα μετα...καλυτερα αστο!!!

αυτο θελει...συχνη περιποιηση!!

MiltosRNLI1930

# 230 στις 23/7/2014
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.582

Τωρα μολις το διαβασα ! Θα ηθελα πολυ να γνωρισω αυτο το φιλο σου το χωρισμενο .Μπορει να τον παρουν φυλακα σε κανενα ιερατικο μουσειο

Παράθεση:
Σχόλιο # 226 από tzoulia59

αλλα  δεν εχει γινει συζητηση για το οτι οι αντρες απ οτι εχω ακουσει να μου λενε οτι δεν τις 

εκτος απο 

οποτε γυναικαι μην κοπιαζετε  και παρα πολυ για  να ξεμυαλισετε   τους αντρες  ...

γιατι   ο αντρας που  σε γουσταρει θα βρει το δρομο  κι ας εισαι η ζουγκλα της αφρικης ...

Mystik_Male

# 231 στις 23/7/2014
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.599

Γεγονός είναι πάντως ότι πολλές γυναίκες άρχισαν να το αποτριχώνουν με χαλάουα ή να το περιποιούνται με ειδικές ξυριστικές μηχανές όταν κάποιες τρίχες που γύρισαν με κάποιο τρόπο προς τα μέσα, τους δημιούργησαν ογκίδια στην περιοχή.

Αρέσει στο μέλος tzoulia59

morgoth

# 232 στις 23/7/2014
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461

Παράθεση:
Σχόλιο # 226 από tzoulia59

εκτος απο 

πως το ειδικο μετατρεπεται σε γενικο.

μεγαλη πικρα οι φιλες σου... ουτε γλυφιτζουρακι.. καλά ο αλλος ο σιχασιαρης..

ειχα και γω εναν τετοιο λογω τραυματικής εμπειριας (το ινι οταν μυριζει .. μυριζει..) και ειχε καιρο να κανει. καποια στιγμη ξαναδοκιμασε με μια νορμαλ γυναικα (καθαρη) και ξετρελαθηκε.

pigassos71

# 233 στις 23/7/2014
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 14.060

Παράθεση:
Σχόλιο # 232 από morgoth

καποια στιγμη ξαναδοκιμασε με μια νορμαλ γυναικα (καθαρη) και ξετρελαθηκε.

ανώμαλος θα είναι

αφού η συντηρητής μπονσαι το είπε ξεκάθαρα

«οποτε και μες τη βρωμα να ναι και να μυριζει ...»

Όπερ μεθερμηνευόμενο

Και από το Πάσχα να έχει να πλυθεί

Και να μυρίζει σαν κάλτσα Αργεντινού ποδοσφαιριστή μετά τον τελικό στο μουντιάλ

Αν είσαι αρσενικό πρέπει να σε ελκύει.

Αρέσει στο μέλος tzoulia59

tzoulia59

# 234 στις 23/7/2014
author

ηνιοχε εισαι εντελως εξω ...

και ειναι λαθος να υπεραμυνεσαι για μια θεση που ειναι προσωπικη δικη σου και δικο σου γουστο ...

εμεις οι γυναικες που υπαρχει δυνατοτητα να εναλλασσουμε συντροφους και γουστα μαλλον μπορει να εχουμε πιο εμπεριστατωμενη αποψη ...περι του θεματος ...

εγω προσωπικα εχω δηλωσει οτι ειμαι της αποψης του περιποιημενου ...

για τον λογο και μονο οτι αρεσει πρωτα σ εμενα η εικονα ...και ενοειται η καθαριοτητα ,,,

αλλα αν ο συντροφος μου το ηθελε αλλιως  και ηθελα τον συντροφο να τον ευχαριστησω  θα το εκανα ...

και το υπογραμμιζω για το αν τον ηθελα γιατι αν ηταν μια γνωριμια αρπα κολα ...

οχι εκει δεν θα το εκανα ...ισα για να εισπραξω ενα π...μα ...

γιατι δεν ειμαι της αποψης αποψιλωσης ...οπως ξυριζω τα ποδια μου και τις μασχαλες μου ας πουμε ...

αλλα να σε ενημερωσω μ οσους συντροφους ημουν ...

ετυχα αντιστοιχου φροντιδος και περιποιησης ,,,  κι ας μην ημουν γουλι ...

απο ολους ...

οποτε ...που στεκει το γρηγορο και το εξω απο την πορτα,,,

επειδη δεν αρεσει σ εσενα και εχεις ακουσει και  σε κανεναν φιλο σου που μπαρουφολογει ...

και που πολλες φορες οι αντρες στους φιλους τους λενε παραμυθια και μκιες;

ισχυει κι ολας ;

μηπως κανεις κακες παρεες κι εσυ με τιποτα πιτσιρικαδες και μοδατους; 

ουτε στα μικρα κοριτσια για ολα ισχυει το γουλι ...

οπως ολοι οι αντρες δεν αποτριχωνονται στο στερνο το ιδιο ισχυει και για τις κοπελες ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 228 από inioxos52

...Nομιζεις Χαρα πως θα σε βαλει κατω και θα σου αλλαξει τα φωτα. Νομιζεις.

Εκτος, κι αν εχει παααρα πολυ καιρο να καλαφατισει, και φανταζεται ως ποδογυρο που λικνιζεται, ακομη και την κουρτινα που την χτυπαει το ελαφρο αερακι. Τοτε ναι. Δεν θα δωσει σημασια καμμια, αρκει να χωθει εκει που θελει ως τρελος.

Σε καθε αλλη περιπτωση, αντρας χορτατος που γουσταρει τα ατριχα, σου εγγυωμαι πως μολις δει το τριχωτο, θα φαει μεγαλο ξενερωμα, και δεν αποκλειετε να την κανει προφασιζομενος κατι βιαστικο που ξεχασε, οπως εχει συμβει, η δεν θα ξαναεμφανιστει, οπως εχει επισης συμβει.  

Οι αλλοι, που δεν τους νοιαζει η τριχα συνηθως ανηκουν στην κατηγορια εκείνων που ναι μεν σπρωχνουν το κεφαλι της γυναικας προς το πουλι τους, ομως οι ιδιοι ως σιχασιαριδες δεν δεχονται να παει και το δικο τους κεφαλι εκει που γουσταρει η γυναικα. Και να δεις πως υπαρχουν γυναικες που το δεχονται. Οι χαζοβιόλες.

Περα απο αυτα τα περι "ισοτητας" στο σεχ Χαρα, φανταζομαι πως γνωριζεις πως δεν ειναι ολοι οι αντρες  νηστικοι απο μυδι για να κανουν συμβιβασμους  -ακομη και επουσιωδεις ισως για πολλους-,  ουτε και ολοι οι αντρες λιποθυμουν απο εκσταση μπροστα σε μια γυμνη γυναικα, ωστε να μην προσεξουν μια τοσο σημαντικη για αυτους λεπτομερεια. 

Και δεν θελω να διαβαζω τουλαχιστον απο σενα για πορνο και λοιπες οπισθοδρομικες βλακειες που ψελλιζουν καποιες τριχωτες, διοτι η μοδα της ολικης αποτριχωσης ξεκινησε σταδιακα απο την δεκαετια του ΄80, για τις νεαρες Ελληνιδες, στις λιγο πριν τον γαμο ηλικιες, οι οποιες φυσικα δεν ξημεροβραδιαζονταν βλεποντας πορνο. Μη τρελαθουμε κιολας!!!

Αυτες λοιπον οι λιγες, αντι να το κουρευουν οπως συνηθιζοταν μεχρι τοτε, λογω του οτι βαριοντουσαν τις χτενες και τα ψαλιδια και τα καθρεφτακια καθισμενες με τις ωρες στην τουαλετα, καθως και τα ξουραφια για τα πλαινα και τα επακολουθα αντιαισθητικα σπυρακια, το ξυρισαν, η το αποτριχωσαν ολικα οπως οι μουσουλμανες της Θρακης, με χαλαουα η κερι, και γλυτωσαν ωρες και κοπο. 

Το γεγονος εγινε ενθουσιωδως δεκτο απο τους γκομενους τους, και ετσι ακολουθησαν και οι υπολοιπες "ψαλιδοχερες" την τελευταια  τοτε μοδα η οποια στις μερες μας, ακομη καλα κρατει. Οι ιδιες λοιπον οι γυναικες εφεραν την μοδα, και αφηστε τα χαζα. 

tzoulia59

# 235 στις 23/7/2014
author

καλημερα σαν ...

οταν λες φροντιζαν τον εαυτο τους  καλοπιζοντουσαν φοραγαν αρωματα και αιθερια ελαια ...για την ιεροτελεστια του ερωτα ...

υπονοεις οτι ολο αυτο εμπεριειχε και ξυρισμα του νινιου;

τα αλλα ειναι γνωστα και τα κανουν η θα πρεπε να τα κανουν ολες οι γυναικες ...ανα τους αιωνες ,,,

εδω το θεμα μας ειναι οι τριχες ...του αιδοιου ...και με τι τροπο θα τις ξεφορτωθουμε ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 227 από SunshineJn
Καλε προφυλαξτε το μπουντουαρ! Χμ λοιπόν ... Οι γυναίκες ανα εποχές και λαούς πάντα προσεχαν την υγιεινή τους . Μια απο τις ομορφιές αυτής της διαδικασίας φροντίδας του κορμιού τους ειναι και το πόσο κρυφά γινόταν απο το αλλο φύλο. Άλλοτε ήταν και ευκαιρία να βρεθούν μεταξύ τους να ανταλλάξουν μυστικά γοητείας, κοριτσιστικα μυστικά η και να χαλαρώσουν ενώ γίνονται πιο όμορφες. Απο την Κίνα μέχρι την Αίγυπτο και απο τους Άραβες μέχρι τους Έλληνες Η γυναίκα καθάριζε το κορμί της το Αλειφε με έλαια βοτάνων το αρωματιζε και ετοιμαζόταν για την τελετουργία του έρωτα. Το "κρυφό " της προετοιμασίας ειχε πάντα τη μισή απόλαυση ... Γι αυτό ... Σσσσς ησυχία ...

pigassos71

# 236 στις 23/7/2014
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες

Παράθεση:
Σχόλιο # 235 από tzoulia59

εδω το θεμα μας ειναι οι τριχες ...του αιδοιου ...και με τι τροπο θα τις ξεφορτωθουμε ...

Το μέλος pigassos71 έχει επισυνάψει το αρχείο: PC090223polumuxanhma2_1_.gif (60.78KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 43 φορές

tanton-

# 237 στις 23/7/2014
author
Ανδρας / 67 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 1.862

Βρε μουλάρι

Βάλε και μια φωτογραφία με την "ψηλή" ( τα χαιρετίσματά μου )

Να αποσκάσει από την ζήλια της δαύτη.

isixos_geroulis

# 238 στις 23/7/2014
author
Ανδρας / 63 / Παντρεμένος
Ν. Αργολίδας / Νέα Κίος
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 7.996

Ιεπ.

...προσωπικα δεδομενα...

Ειναι και το κειμενο βλεπεις...

Το χειροτερο σε μια τραγωδια ειναι οι γνωμες που ακολουθουν...

pigassos71

# 239 στις 23/7/2014
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες

δασκαλε...

ανταποδίδει τους χαιρετισμούς και αναζητούμε ευκαιρία να συναντηθούμε στα πάτρια εδάφη

tzoulia59

# 240 στις 23/7/2014
author

αυτος που ζηλευει ...

αυτο που ζηλευει ...
ειναι επειδη δεν μπορει να το εχει ...
κι εγω αυτο που ηθελα παντα το ειχα,,,
 οποτε μην κοπιαζεις ...
υγ ...αντε να κανεις τωρα  καμια αναφορα να εκτονωθεις ...
Επιλέξτε σελίδα: (1-17)
Σελίδες Αρχική«78910111213141516Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.