Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αποτρίχωση

Επιλέξτε σελίδα: (1-17)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

achinos

# 61 στις 9/7/2014
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 52 από Climentini

Ε, ναι. Γι αυτό έχει εκτοξευτεί στα ουράνια η παιδική πορνογραφία

Παντως έχω την εντύπωση, αυτού του ειδους ο ερωτισμός...πάντα στα ουράνια ήταν...είτε σαν μέρος "μυστηρίων", που γνωρίζαν μονο οι μυημένοι, είτε σε κάποια κόχη του αρχαίου γυμνασίου, είτε στο υπόγειο ενός ναού.

Δεν πιστεύω δλδ, οτι είναι σύγχρονο φρούτο. 

Ούτε οτι έχει σχέση με κάποιου είδους ευνουχισμο απο οποιονδήποτε 

Γυναικες κ παιδια σαν πιο ευάλωτες ομάδες υπομέναν αναγκαστικά την εξουσία των ανδρών, πλουσίων, πατεράδων, συζύγων, ιερέων, αρχόντων ΑΝ μπορούσαν ας λέγαν κ τπτ...μαύρο το φιδι που τους έτρωγε...

εδώ χρειαστήκανε αιώνες...κ κουβάδες μελάνη, για να μην θεωρειται αυτονοητο, οτι ο πατέρας, σύζυγος, άρχοντας, έχει δύναμη για ζωή η για θάνατο...στο παιδί του, στη γυναικα του, στους δούλους του...τι λέμε τώρα...σ ενα πήδουλο θα κολλουσανε;

Τ αυτιά των παιδιών, τουλάχιστον σ εμάς, στη δύση, όσο δύση είμαστε, κλείσανε πρόσφατα, όταν πυρήνας της κοινωνικής ζωής εγινε το παντρεμενο ζευγάρι κι αρχίσαν οι δημογραφικές μελέτες, περι παιδικής νοσηρότητας, θνητότητας, εξώγαμων τέκνων, επιπολασμου ασθενειών, αιτιών θανάτου...

Ετσι κ η οποιαδήποτε εκμετάλλευση ανήλικου, που ακόμα δεν έχει συμπληρώσει την ανάπτυξή του κ την δική του βούληση, είναι κολάσιμη πράξη...κ καλά κανει...

Το ξαναλέω, δε θαθελα ούτε στιγμή ναχα γεννηθεί από την άλλη μεριά του πλανήτη...ας τον χαίρονται τον πολιτισμό των χιλιετηρίδων τους...μόνοι τους, εγώ...θα τους βλεπω απο το γκουγκλ...

psaromallis

# 62 στις 9/7/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Είμαι γυναίκα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 61 από achinos

Γυναικες κ παιδια σαν πιο ευάλωτες ομάδες υπομέναν αναγκαστικά την εξουσία των ανδρών, πλουσίων, πατεράδων, συζύγων, ιερέων, αρχόντων ΑΝ μπορούσαν ας λέγαν κ τπτ...μαύρο το φιδι που τους έτρωγε...

...και είμαι θύμα των ανδρών!

Είμαι γυναίκα και είμαι θύμα των ανδρών!

(Μετά από 1000+ φορές):

Είμαι γυναίκα  κ α ι   ε  ί  μ  α  ι    θ   ύ   μ   α      τ      ω     ν        α ...   (fade)...

skaskaskasousou

# 63 στις 9/7/2014
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 3.091

Παράθεση:
Σχόλιο # 62 από psaromallis

Είμαι γυναίκα...

(Μετά από 1000+ φορές):

Είμαι γυναίκα  κ α ι   ε  ί  μ  α  ι    θ   ύ   μ   α      τ      ω     ν        α ...   (fade)...

Αυτή η θυματοποίηση είτε προέρχεται απο άντρες (που έτυχαν σε γυναίκες αδίστακτες και μοβόρες), είτε απο γυναίκες (που πέσαν θύματα ανδρών άκαρδων και άσπλαχνων) με κάνει και γίνομαι έτσι! (συνοδεύεται απο χειρονομία με ανοιχτές παλάμες στο ύψος των αυτιών για να δείξω οτι μου σηκώνονται τα μαλλιά όρθια)

Πέφτουμε θύματα μονο του εαυτού μας. Αν δεν τα έχουμε καλά με τον εαυτό μας φυσικό είναι να μας κάνει ο άλλος ότι θέλει, να μας πατάει και να μας κάνει χαλάκι να σκουπίζει τα βρωμοπόδαρα του! Ξυπνήστε! Αν δεν είστε πρόθυμοι να γίνεται θύματα κανένας μαλ@κας και καμιά κ@ριόλα δεν θα μπορεί να σας κάνει τίποτα! 

Αρέσει στο μέλος siopi13
Με βουντού και κλαδευτήρι, είδα πια κι εγώ χαΐρι..

inioxos52

# 64 στις 9/7/2014
author
Ανδρας / 67 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.281

Παράθεση:
Σχόλιο # 52 από Climentini

Ε, ναι. Γι αυτό έχει εκτοξευτεί στα ουράνια η παιδική πορνογραφία

Κυρια μου θεωρω αυτη σας την παρεμβαση υποπτη, αμα και υποβολιμαια. Διοτι επιχειρειτε να αποπροσανατολισετε ενα απλο σημερινο θεμα καλλωπισμου ενος σημειου του γυναικειου σωματος με την απαραιτητη πλακιτσα η οποια το συνοδευει, σε μια σοβαροτατη αντιπαραβολη με την ανωμαλια της παιδικης πορνογραφιας, την οποια μονη εσεις συνδιαστικα ανακαλυπτετε,  και πετατε ως λασπη εδω μεσα.

Αυτη σας η κινηση δεν ειναι αποδεκτη ουτε απο μενα, ουτε φανταζομαι και απο τους περισσοτερους εδω μεσα, οι οποιοι τυγχανουν πατεραδες, η παπουδες, εστω και εαν ανεπιτυχως γινεται προσπαθεια να εδραιωθει σε ιστορικα ντοκουμεντα, τα οποια ομως σαφεστατα δεν αφορουν το παρον θεμα. 

Θα μπορουσατε καλλιστα εαν δεν σας εκφραζει το θεμα να το προσπερασετε, και να αφησετε την πλακιτσα να συνεχιστει μεχρι να σταματησει απο μονη της. Δεν ειστε ξερετε η μονη σοβαρη εδω μεσα, ουτε φανταζομαι να θεωρειτε εαυτον ως την φωνη  της ηθικης του σχεσεις.

Θα σας προτεινα λοιπον, εσας και τις λοιπες ιστορικους, να αποσυρετε την εν λογω παρολα σας, και να ανοιξετε επι τη βασει της ενα νεο θεμα περι παιδικης πορνογραφιας στα βαθη των αιωνων, στο οποιο εκ των πρωτων θα πω την αποψη μου ναστε σιγουρη.

...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

achinos

# 65 στις 10/7/2014
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 62 από psaromallis

Είμαι γυναίκα...

(Μετά από 1000+ φορές):

Όχι εδώ ρε ψαρομάλλις, δε φτουράει, κ για να μην πας κ στο παρελθόν με τη μηχανή του χρόνου, πάνε να τα πεις αυτά σε κάνα χωριό στην ινδία, σε καμιά γειτονιά του ιραν, σε κανα λασπόσπιτο στην αφρική, σε καμιά πλατεία της ταυλάνδης...α κ νάσαι κ γυναίκα  ε; εκεί θ ακουστεις καλύτερα νομίζω 

Τεσπαν, οφ τόπικ τέλος...μη μου ζαλιστείτε κιόλας κι έχουμε κι άλλα...

Kiki_Kikou

# 66 στις 10/7/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τα αγοράκια θα μας πούνε;

Αγόρια, εσείς αποτριχώνετε την ευαίσθητη περιοχή σας;

sugarbaby42

# 67 στις 10/7/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κικιτσα

Εγω αγορι δεν ειμαι...

Αλλα επειδη εχω δει καμποσα αγορακια στη ζωη μου θα σου πω πως οχι...

Και αυτη η μικρη κατσαρη τριχουλα στον λαιμο που δεν παει ουτε μπρος ουτε πισω πολυ με ενοχλει!!

(Εεεε  Ηνιοχε??? Δικιο δεν εχω???)

VLEMMA

# 68 στις 10/7/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

αν μας αρεσαν οι "τριχες"...

ισως τις σερβιραμε και στα φαγητα μας
(π.χ. ο σεφ προτεινει
ενα υπεροχο παστιτσιο με μπεσαμελ φουλ στην κοκκινη τριχα)

ή
φτιαχναμε κοσμηματα μ' αυτες...
(π.χ. υπεροχα χειροποιητα σκουλαρικια
με τριχες τριων χρωματων

ή θα θαυμαζαμε τα υπεροχα τριχινα κολιε
του ζολωτα...)

υ.γ.
εγω ποτε δεν θα ηθελα
π.χ.
να φιλησω στο προσωπο

τον κο Γκυ Ντε Μωπασαν
παρ' ολο που θαυμαζω την πεζογραφικη του
ικανοτητα..

achinos

# 69 στις 10/7/2014
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό

Ναι, να σας ενημερώσω...από έρευνα, κ τ αγοράκια τώρα πλέον, δεν αφήνουν τρίχα για τρίχα...στο φαι, ούτε χνούδι...μάλιστα, επισκέπτονται τους σύγχρονους δρωπακιστές...μαζί με τα κορίτσια τους

Kiki_Kikou

# 70 στις 10/7/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 67 από sugarbaby42

Και αυτη η μικρη κατσαρη τριχουλα στον λαιμο που δεν παει ουτε μπρος ουτε πισω πολυ με ενοχλει!!

(Εεεε  Ηνιοχε??? Δικιο δεν εχω???)

...και μετά μου θέλουν παιχνίδια με τα 2 από τα 3

Kiki_Kikou

# 71 στις 10/7/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 69 από achinos

Ναι, να σας ενημερώσω...από έρευνα, κ τ αγοράκια τώρα πλέον, δεν αφήνουν τρίχα για τρίχα...στο φαι, ούτε χνούδι...μάλιστα, επισκέπτονται τους σύγχρονους δρωπακιστές...μαζί με τα κορίτσια τους

ε... εσύ φαίνεται κάνεις καλές παρέες

Climentini

# 72 στις 10/7/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 64 από inioxos52

Κυρια μου...

Την Ολλανδία είχες παίξει κι εσύ, ε?

inioxos52

# 73 στις 10/7/2014
author
Ανδρας / 67 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.281

Θα απαντησω συνολικα σε οτι με ρωτησατε, γιατι το να απαντησω σε καθε ερωτηση-θεση  ξεχωριστα νομιζω πως θαταν βαρετο για ολους.

α) Σε οτι αφορα φρασεις απαξιωτικες για το συγκεκριμενο της γυναικειας ανατομιας σημειο, θαλεγα πως αυτο οφειλετε στους εχθρους του, οι οποιοι το μισουν το υποτιμουν και το ζηλευουν, για τις τιμες και τις σπονδες που του επιφυλασσουν καθημερινα ολοι οι αρσενικοι του κοσμου.

β) Σε οτι αφορα τον καλλωπισμο δια της αποτριχωσης του ιερου σημειου των αντρων, αυτο θαλεγα εξαρταται κυριως απο την ηλικια των συντροφων τους. Οι μικρες και μικρομεσαιες ηλικιακα γυναικες, ουτε να δουν, ουτε να ακουσουν για τριχα. Οι μεγαλυτερες, επι το πλειστον αδιαφορουν.

Σε καθε περιπτωση παντως, οι αντρες υποτασσονται στην γυναικεια θεληση, και ετσι η γυναικα τις περισσοτερες φορες, αναλαμβανει προσωπικα και εργολαβικα το εργο της αποψιλωσης της περιοχης του συντροφου της κατα τα γουστα της, με τον αντρα πασα στα Γιαννενα να απολαμβανει τις περιποιησεις της πριν, αλλα κυριως μετα. 

γ) Λαθος.  Στην  Αργεντινη ειχα προτιμηση ως χωρα οικονομικα ομοιοπαθη με την δικη μου, και σαφως πλησιεστερη στην Ελληνικη ψυχολογια και νοοτροπια, σε σχεση με τους ψυχρους απομακρους και αντιπαθεις τυπου Νταισενμπλουμ Ολλανδους, καθως και τους ακομη αντιπαθεστερους ως προς την νοοτροπια Τεντεσκους, αντιπαλους της Αργεντινης την Κυριακη.  Επιπλεον δε, διοτι η Αργεντινη διαθετει τον συμπαθεστατο φατσικα Μεσι, ενω η Ολλανδια τον ασχημαντρα Ρομπιν.    (Για την ταμπακιερα κουβεντα ε?)

...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

psaromallis

# 74 στις 10/7/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αγαπητή μου,

Παράθεση:
Σχόλιο # 65 από achinos

Όχι εδώ ρε ψαρομάλλις, δε φτουράει, κ για να μην πας κ στο παρελθόν με τη μηχανή του χρόνου, πάνε να τα πεις αυτά σε κάνα χωριό στην ινδία, σε καμιά γειτονιά του ιραν, σε κανα λασπόσπιτο στην αφρική, σε καμιά πλατεία της ταυλάνδης...α κ νάσαι κ γυναίκα  ε; εκεί θ ακουστεις καλύτερα νομίζω 

Τεσπαν, οφ τόπικ τέλος...μη μου ζαλιστείτε κιόλας κι έχουμε κι άλλα...

...μετά απ'όλα αυτά νομίζω, έφτασε η στιγμή,
    να αλλάξετε στάση στο σταυροπόδι σας
    που χαλαρά και νωχελικά απολαμβάνετε
    στην αναπαυτική διευθυντική καρέκλα
    του γραφείου -ιατρείου -καταστήματός σας.

Διότι,

από την πολλή επαναστατική αλληλεγγύη
    προς τις δυστυχείς καταπιεσμένες -από τους
    τύραννους συζύγους, γιούς, αδελφούς, ιερείς,
    τοπικούς άρχοντες, μπατζανάκηδες κτλ κτλ-
    γυναίκες (εκτός από την Ελλάδα φυσικά και)  
    της Ινδίας, του Ιράν, του Μπαγκλαντές, του Σουδάν,
    της Ανγκόλας, Μιανμάρ, Φιλιππίνων και αλλαχού,

έχετε πιαστεί!!!

Καλημέρα σας!

SunshineJn

# 75 στις 10/7/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Καμιά φορά

ένα μάτσο τρίχες

είναι απλά

ένα μάτσο τρίχες.

Δεν έχουν σημειολογία

δεν καταδεικνύουν ιδεολογίες

δεν υπογράφουν επιλογές ζωής.

(άντε πλην ελαχίστων εξαιρέσεων όπως πιχι τότε που το μούσι στους άντρες έδειχνε κύρος

το μακρύ μαλλί τους αντίσταση και επανάσταση κλπ).

Δεν αφήνουμε καλύτερα το θεματάκι να παραμείνει αμιγώς ελαφρύ

μη φτάσει κείνη η ώρα της επαλήθευσης γνωστής λαϊκής ρήσης περί

χτενίσματος του κάτωθε?

(με την ευκαιρία...κε Ψαρομάλλη σας ευχαριστώ για τις προχθεσινές σας ευχές για την υγεία μου. Δεν ήθελα να απασχολήσω ποστ στο θέμα εκείνο, σας ευχαριστώ και να έχετε καλό καλοκαίρι! ).

Καλημέρες!

Tonia35

# 76 στις 10/7/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Να μου το θυμηθειτε ...οτι αυτο το θεμα...ετσι οπως παει...θα μας φαει ολο το καλοκαιρι...!!!

Οχι τιποτα αλλο...αλλα η Παραλια εκανε αμαν να το  ανοιξει...και τωρα εξαφανιστηκε...

Βρε μπας  και  εχει παρει τους δρομους και ψαχνει...ινστιτουτα αισθητικης και δερματολογους...;;;

nuvola

# 77 στις 10/7/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

τι σου είναι η εμπειρία !

κάτι ήξερε ο Σαπορτ και έριξε το πρώτο μπαν...

κάτι ήξερε ο Σαπορτ και έριξε το πρώτο μπαν...

psaromallis

# 78 στις 10/7/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δράττομαι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 75 από SunshineJn

ένα μάτσο τρίχες

είναι απλά

ένα μάτσο τρίχες.

...της ευκαιρία, miss SunshineJn,
    εκτός από το να δηλώσω
    ότι συμφωνώ πλήρως με τα
    γραφόμενα στο πόστ σας,
    να σας αφιερώσω και ένα
    -αστείο, στο κλίμα του θέματος-
    τραγουδάκι, το οποίο -ελπίζω-
    να σας φτιάξει τη διάθεση
    και να απαλύνει τα όποια
    υπολείμματα στεναχώριας
    ενδεχομένως σας ταλαιπωρούν
    από την πρόσφατη αδιαθεσία σας.

Εύχομαι σήμερα να είστε "περδίκι"
    και με σχολαστικότητα, μεθοδικότητα
    και την ανάλογη ανυπομονησία,
    να προγραμματίζετε τις επόμενες
    δροσιστικές σας εξορμήσεις.

http://www.youtube.com/watch?v=IDWou4mXOno

Καλημέρα κι από εμένα.

nuvola

# 79 στις 10/7/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

απ την άλλη πάλι...

πάντα προκύπτουν τέτοια βαθιά  ερωτήματα

όταν το θερμόμετρο δείχνει 35 υπο σκιά...

η αλήθεια πάντως είναι οτι ,εννοιολογικα και μόνο ...

πχ  ''λες τρίχες '' 

ή ''η αγαπη που σου είχε ήταν ενα μάτσο τρίχες''  (μακρυμαλλης )

η τρίχα δεν ειναι και σε μεγάλη υπόληψη...

Climentini

# 80 στις 10/7/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ράβδος εν γωνία άρα βρέχει

Καλέ μου κύριε,

επειδή ξενυχτισμένη είμαι κι εγώ, δεν κατάλαβα τι σας έκανε, εξαίφνης, να τα δείτε όλα κόκκινα. Υπέθεσα λοιπόν, ότι είχατε στοιχηματίσει υπέρ της Ολλανδίας, και η εξέλιξη του αγώνα σας έφερε σε μια δυσάρεστη ψυχολογική κατάσταση και πήρατε παραμάζωμα τον πρώτο που βρήκατε μπροστά σας.

Εν πάσει περιπτώσει, αν σας έθιξε κάτι (και ειλικρινά ακόμα δεν καταλαβαίνω τι θα μπορούσε να είναι αυτό) να ξέρετε ότι δεν έγινε επίτηδες, πολλώ δε μάλλον Υποβολιμιαία (όπως μου προσάπτετε)

Διάβολε, δέκα χρόνια είμαι εδωμέσα, έχω ακούσει πράματα και θάματα, αλλά ότι είμαι φερέφωνο κάποιου, πρώτη φορά το άκουσα από εσας (!!!)

Όχι τίποτε άλλο, αλλά θα έρθω στο σημείο να νοσταλγήσω την παλιά καλή εποχή που γράφατε με greeklish

Καλή σας ημέρα
Κλημεντίνη

Επιλέξτε σελίδα: (1-17)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε