Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Οι γυναίκες προτιμούν τα τριχωτά ή τα άτριχα αντρικά στέρνα;

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

tzoulia59

# 41 στις 26/7/2014
author
Γυναίκα / 83 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.558
'Aρεσαν+: 0%

το τι θα μ ανανεωνε εμενα τωρα  ξερω ...

αλλα σιγα μην το πω ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 40 από sweetsin_

και βεβαια να μη σου φυγει...

ανανεωσου!!!

woman26

# 42 στις 26/7/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

τα γυμνασμένα...

Alice1

# 43 στις 26/7/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Βρε τζουλια δεν ξερεις τι χανεις εχω εγω εναν πενηνταρη γυμνασμενο-οχι υπερβολικα ομως με ολικη αποτριχωση και τατουαζ αλλα τον κρυβω να μη μου τον παρετε...και αντε μετα να πρεπει να σκεφτω αν μπορει η δεν μπορω να τον ξαναπαρω πισω...

Ασε που  δε μου καθεται οπως θελω εγω...ακομη...

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από tzoulia59

... 

οσο για τα αποτριχωμενα ...και 50 αστο καλυτερα ...

Paralia48

# 44 στις 26/7/2014
author
Γυναίκα / 57 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 9.841

Παράθεση:
Σχόλιο # 43 από Alice1

Αν είναι ένα πράγμα που έχουμε μάθει στην ...ηλικία μας , είναι πώς να ...καθίζουμε τους άντρες στις ...στάσεις που μας βολεύουν!!

Άντε φεύγω τώρα, καλό καλοκαίρι και καλό ...βόλεμα.!

tzoulia59

# 45 στις 26/7/2014
author
Γυναίκα / 83 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 7.558

οχι βρε αλις κρατα τον ...δεν ειναι του γουστου μου ...

με ερεθιζουν σε πιο αρχεγονα ...

για το τατου αν το υποστηριζει και δεν ειναι κανας κλαρινογαμπρος δεν με πολυ απασχολει ...

αλλα την τριχα την θελω ...εστω και αραια ...

οχι πολυ αραια ...μην παιρνουμε κι αερα ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 43 από Alice1

Βρε τζουλια δεν ξερεις τι χανεις εχω εγω εναν πενηνταρη γυμνασμενο-οχι υπερβολικα ομως με ολικη αποτριχωση και τατουαζ αλλα τον κρυβω να μη μου τον παρετε...και αντε μετα να πρεπει να σκεφτω αν μπορει η δεν μπορω να τον ξαναπαρω πισω...

hns1602

# 46 στις 28/7/2014
author
Γυναίκα / 46 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.719

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από morgoth

μεγαλο μητσαρα.

Διαχρονική "απαίτηση/ευσεβής πόθος/αξίωση/κλπ." ο κύριος... 

eyaggelos2

# 47 στις 28/7/2014
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 942

οι τριχες στους αντρες ανηκουν στα δευτερογενη χαρακτηριστικα του φυλου τους.

αυτο σημαινει οτι με καποιο τροπο βοηθουν στην επιβιωση του ειδους, το πιθανοτερο μεσω της επιλογης τους απο τις γυναικες για αυτο υπαρχουν ακομα παρολο που δεν χρησιμευουν πουθενα αλλου.
αυτο συμβαινει παντου στην φυση, τα αρσενικα εχουν χαρακτηριστικα που αποσκοπουν μονο στην προσελκυση θηλυκων. χρωματα, σε πουλια, φτερα που δεν χρησιμευουν στην πτηση,χαιτες λιονταριων και λοιπων αρσενικων ειναι μονο για αυτον τον σκοπο.

isixos_geroulis

# 48 στις 29/7/2014
author
Ανδρας / 64 / Παντρεμένος
Ν. Αργολίδας / Νέα Κίος
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 7.996

Α χα...

...τι τσιμπησα μολις τωρα...

http://www.protagon.gr/?i=protagon.el.society&id=35609

Και ενα δικιο το εχει...

Θυμαμαι οταν ειχαμε τη Δισκογραφικη καποια στιγμη η αλυσσιδα HONDOS μας ζητησε cd singles...και εγιναν και απο τους καλυτερους πελατες.

Πανω στην κουβεντα ρωτησαμε πως και αποφασισαν να βαλουν στα καταστηματα τους cd.

Ηταν ο πιο ευκολος τροπος να φερουμε τους αντρες μεσα...μας απαντησαν...

isixos_geroulis

# 49 στις 29/7/2014
author
Ανδρας / 64 / Παντρεμένος
Ν. Αργολίδας / Νέα Κίος
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 7.996

Δεν το βαζει.

το αντιγραφω...

Πώς έγιναν οι άντρες μετροσέξουαλ

Τη συζήτηση άνοιξε φίλος μου που εργάζεται στο χώρο της μόδας. «Έχεις δει τους άντρες στην παραλία;», «Όχι, αφού έχω να πάω στη θάλασσα από πρόπερσι. Για πες εσύ που τους είδες», είπα.

Άρχισε. «Αποτριχωμένοι. Όλοι. Σε όσο το δυνατόν περισσότερα σημεία του σώματός τους».

«Νννναι», απάντησα, προσπαθώντας να σκεφτώ σε μαζικό επίπεδο το θέαμα. «Τώρα που το λες, έχω χορτάσει αποτριχωμένους στο κολυμβητήριο, αλλά εκεί το θεωρώ λογικό, γιατί είναι άνθρωποι που κολυμπούν συνέχεια».

«Μα καλά, δεν πάει το μυαλό σου ότι υπάρχει σχέδιο από τη βιομηχανία της ομορφιάς, ώστε να προσεγγιστεί το αντρικό κοινό; Σε παγκόσμιο επίπεδο, εννοώ, και ξέρεις ότι ξέρω τι λέω», είπε με νόημα κι άρχισε να διηγείται την ιστορία.

Λοιπόν, κάποια στιγμή πριν αρκετά χρόνια, η βιομηχανία της ομορφιάς διαπίστωσε ότι το γυναικείο κοινό, όσο πολυπληθές και με πάγιες και διαρκείς ανάγκες κι αν είναι, πρέπει να διευρυνθεί. Διότι, δεν αρκεί: ήδη από χρόνια, κυκλοφορούν για τις γυναίκες κρέμες πριν κρέμα ημέρας, μετά την ημέρας, πριν την νύχτας, κατά τη διάρκεια της νύχτας αλλά πριν το ξύπνημα και μετά τη φάση REM, οροί για την επιδερμίδα όταν οι μέρες είναι δύσκολες, λοσιόν όταν είναι εύκολες, κι όλα αυτά σε διαφορετική υφή για τα μάτια, τα χείλη, τα μάγουλα, το πόδι της χήνας, το μέτωπο, το πίσω από τα αυτιά, το μπροστά από τα σαγόνια, το κάτω από τα μαλλιά και το γύρω από τα φρύδια. Άσε το σώμα, το μακιγιάζ, τα νύχια, τα μαλλιά κ.λπ. Αναρίθμητα πολλά προϊόντα για γυναίκες.

Άρα, προκειμένου να αυξηθεί ο τζίρος, έπρεπε να προσεγγιστεί νέο κοινό, το αντρικό, το οποίο διαθέτει δυο μεγάλες -για τη βιομηχανία- αρετές:

α. είναι «εύκολο» κοινό. Δε χρειάζεται πολλά-πολλά για να ψηθεί

β. έχει λεφτά.

Το «εύκολο» target group, επειδή ντρέπεται να μιλάει για «γυναικεία» ζητήματα, δεν το πολυψάχνει, ψωνίζει στα γρήγορα και φεύγει. Άρα, η βιομηχανία πρέπει απλώς να βρει τον τρόπο να του πάρει τα λεφτά. Και πώς να κάνει τον άντρα να βάλει κρέμα ημέρας, ενυδατική μάσκα για τα μάτια και κονσίλερ?

Βρέθηκε ο τρόπος. Η βιομηχανία άρχισε να του πλασάρει κάποιον στον οποίο θα θέλει να μοιάσει ο κάθε άντρας. Ο φίλος μου ισχυρίζεται ότι αυτόν το ρόλο έπαιξε ο Ντέιβιντ Μπέκαμ. «Θυμήσου τον: με ελαφρύ μακιγιάζ, επιδερμίδα υγιέστατη, ροδαλό, να φοράει τα εσώρουχα της γυναίκας του?», μου έκλεισε το μάτι. Έτσι, δημιουργήθηκε ο πρώτος μετροσέξουαλ και μπήκε το θεμέλιο λιθαράκι σε αυτήν τη νέα τάση που βλέπουμε τώρα δίπλα μας στην ξαπλώστρα.

Η βιομηχανία της ομορφιάς συνέχισε να πλασάρει ανάλογα πρότυπα για τον σύγχρονο άντρα σε ταινίες, σειρές και στο ποδόσφαιρο, μέχρι που άρχισε να τον πείθει. «Αν δεις, τα αντρικά περιοδικά του εξωτερικού έχουν, πλέον, περισσότερη μόδα και λιγότερο αυτοκίνητο και μοτοσικλέτα. Αν πας σε κομμωτήριο που περιποιείται άντρες, θα το δεις. Όπως εσείς έχετε -λέμε τώρα- τη Vogue, έχουν κι εκείνοι τα περιοδικά μόδας τους».

Και στην Ελλάδα, όπως συμβαίνει και διεθνώς, οι πωλήσεις στις σειρές αντρικών καλλυντικών έχουν αυξηθεί τα τελευταία χρόνια. Εκεί, όμως, που γίνονται χρυσές δουλειές, είναι στη βιομηχανία της αποτρίχωσης. «Ενώ παλαιότερα οι άντρες έκαναν -όσοι λίγοι έκαναν- για ιατρικούς λόγους, πλέον κάνουν για καλλωπιστικούς».

Μου μίλησε και για τις τρίχες της κεφαλής. «Παρατήρησε πόσοι κάνουν πιστολάκι τα μαλλιά τους κι έχω ακούσει από κομμωτές ότι το -ας πούμε- κοκοράκι επιτυγχάνεται με τη βοήθεια ενός εργαλείου που λέγεται flat iron και πάρα πολλοί έχουν στα σπίτια τους».

Οι δικές μου τρίχες, πάντως, είχαν σηκωθεί, αλλά δε μίλησα. «Και το μούσι, να ξέρεις, έχει πιάσει για τους άντρες επειδή λειτουργεί, για εκείνους, όπως τα μαλλιά για τις γυναίκες. Αλλάζουν τη φάτσα τους με αυτό. Το βαριούνται; Ξυρίζονται. Βαριούνται το μαγουλάκι; Αφήνουν μούσι. Έτσι κι αλλιώς, είναι ελάχιστες οι αλλαγές που μπορεί ένας άντρας να κάνει εύκολα στη φάτσα του, η εξής μία: το μούσι του. Πρόσφατα δε, στις πασαρέλες στο Λονδίνο εμφανίστηκε το περιποιημένο με κερί στις άκρες μουστάκι, τύπου Νταλί».

Συνέχισε να με βαράει αλύπητα. «Οι πλαστικοί χειρουργοί, δερματολόγοι και λοιποί εφαρμοστές έχουν δει μεγάλη αύξηση σε θεραπείες μπότοξ και υαλουρονικού οξέος».

«Δε με λυπάσαι;» του είπα. «Με ξέρεις. Θα τους κοιτάω όλους αδιακρίτως, αδιάκριτα κι εξεταστικά, με την υποψία ότι η τσιτωμένη επιδερμίδα τους έχει υποβοηθηθεί από την επιστήμη».

Είχε διάθεση να μιλήσει. «Κάτσε να σου πω και το καλύτερο, που διαπίστωσα από τον γιο μου. Ο Γιώργος, ο οποίος είναι 9 ετών, έχει συνδέσει ευθέως το ποδόσφαιρο με τα τατουάζ, επειδή τους βλέπει όλους γεμάτους σχέδια. Πιστεύει ότι το τατουάζ είναι κάτι σα στολή για τον ποδοσφαιριστή κι ότι για να είναι κάποιος ποδοσφαιριστής πρέπει να έχει απαραιτήτως τατουάζ. Πριν από λίγες μέρες, πήγαμε σε ένα από αυτά τα μαγαζιά που πουλάνε χιλιάδες πράγματα του ενός ευρώ, κι είχε κάτι σαν καλσόν για τα χέρια, με σχέδια τατουάζ. Πήρε ένα, το έβαλε στα χέρια του, κι έκανε ότι είναι επαγγελματίας ποδοσφαιριστής. Χωρίς αυτό, δεν ένιωθε ποδοσφαιριστής?».

Κι επέμεινε ότι αυτό δεν συμβαίνει μόνο στο γιο του, αλλά σε πολλά αγόρια...

Χριστινα Ταχιαου...

Αρέσει στα μέλη hns1602, somebody961
Το χειροτερο σε μια τραγωδια ειναι οι γνωμες που ακολουθουν...

hns1602

# 50 στις 31/7/2014
author
Γυναίκα / 46 / Σε σχέση

Πέρα από τη βιομηχανία ομορφιάς, που τη συμφέρει, οι άντρες να καταναλώνουν για αποτριχώσεις κλπ. να ρωτήσω κάτι τους μοντέρνους...

Αν ο άντρας, μοιάζει όλο και περισσότερο στη γυναίκα, τότε για ποιο λόγο οι γυναίκες να κοιτάμε άντρες ή οι άντρες να κοιτάνε γυναίκες; Αν γίνουμε παρόμοιοι... θα καταλήξουμε άπαντες ομοφυλόφιλοι! Αλλά, ξέχασα, το επιτάσσει ο μοντερνισμός και αυτό!

Σε λίγο θα τους βάλουν και τσιμπιδάκι/στέκα και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο, στα μαλλιά! Ξυπνήστε γιατί χανόμαστε!

Αρέσει στα μέλη darkone, aladdin30

sotos-1

# 51 στην 1/8/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Οι γυναίκες το πρώτο που θέλουν είναι αξύριστο πρόσωπο.
Για στήθος,χέρια,πόδια κλπ δεν νομίζω να παίζει ρόλο το αν έχουμε τρίχα ή όχι.
Αλλά η αξυρισιά στο πρόσωπο,τις τρελαίνει.Γι'αυτό και οι περισσότερες τα'χουν με μουσάτους.

Antonio_an

# 52 στις 2/8/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αφού εσείς έχετε αυξήσει τις απαιτήσεις σας και μας θέλετε όλους μοντέλα, που είναι το κακό να προσέχουμε και εμείς περισσότερο την εμφάνισή μας? και αποτρίχωση θα κάνουμε και τσιμπιδάκια θα βάλουμε στο μαλλί και από όλα θα κάνουμε!!! Ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος και πρέπει να έχουμε σωστή εμφάνιση για να μας προσέχετε! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 50 από hns1602

Πέρα από τη βιομηχανία ομορφιάς, που τη συμφέρει, οι άντρες να καταναλώνουν για αποτριχώσεις κλπ. να ρωτήσω κάτι τους μοντέρνους...

Αν ο άντρας, μοιάζει όλο και περισσότερο στη γυναίκα, τότε για ποιο λόγο οι γυναίκες να κοιτάμε άντρες ή οι άντρες να κοιτάνε γυναίκες; Αν γίνουμε παρόμοιοι... θα καταλήξουμε άπαντες ομοφυλόφιλοι! Αλλά, ξέχασα, το επιτάσσει ο μοντερνισμός και αυτό!

Σε λίγο θα τους βάλουν και τσιμπιδάκι/στέκα και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο, στα μαλλιά! Ξυπνήστε γιατί χανόμαστε!

hns1602

# 53 στις 24/8/2014
author
Γυναίκα / 46 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 51 από sotos-1
Οι γυναίκες το πρώτο που θέλουν είναι αξύριστο πρόσωπο.
Για στήθος,χέρια,πόδια κλπ δεν νομίζω να παίζει ρόλο το αν έχουμε τρίχα ή όχι.
Αλλά η αξυρισιά στο πρόσωπο,τις τρελαίνει.Γι'αυτό και οι περισσότερες τα'χουν με μουσάτους.

Το αξύριστο δεν πάει σε όλους... και είναι και πολυφορεμένο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 52 από Antonio_an

Αφού εσείς έχετε αυξήσει τις απαιτήσεις σας και μας θέλετε όλους μοντέλα, που είναι το κακό να προσέχουμε και εμείς περισσότερο την εμφάνισή μας? και αποτρίχωση θα κάνουμε και τσιμπιδάκια θα βάλουμε στο μαλλί και από όλα θα κάνουμε!!! Ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος και πρέπει να έχουμε σωστή εμφάνιση για να μας προσέχετε! 

Πόσοι μπορείτε να υποστηρίξετε την εμφάνιση μοντέλου; Ελάχιστοι... οπότε, οι υπόλοιποι τι κόπτεστε και ξυρίζεστε; Αφού δεν καταλαβαίνετε ότι σε κάποιες γελοιοποιείστε... ας σας χαίρονται αυτές που σας γουστάρουν έτσι!

landahead

# 54 στις 28/8/2014
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Σμύρνη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 10

τριχωτά στέρνα

με τρίχες στη πλάτη και στη μύτη

sugarbaby42

# 55 στις 28/8/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αν υποψιαστω.(κλεμμενο)

Οτι θα φθασω να ανταγωνιζομαι τον αντρα μου, στην αγορα καλλυντικων...

...θα πεθανω...(επισης κλεμμενο)

melthisheart

# 56 στις 15/12/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οι τριχουλες εκει ειναι για απειρα χαδακια!

Αρέσει στο μέλος aladdin30

Vager_1978

# 57 στις 22/4/2015
author
Ανδρας gay / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13

δεν πηγαινει σε ολους το ξουρισμα.Πρεπει να εχεις λεπτο ωραιο σωματακι,ωοειδες για να γουσταρουν καποιοι.

Emily96

# 58 στις 4/5/2015
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Βασιλικά
Απαντήσεις: 20
Τριχα σε λογικα πλαισια στο στηθος ναι..(αμα ειναι να τον χαιδεψω και να μπλεχτει το χερι μου..αστο..)στα ποδια επιβαλλεται..τωρα καπου αλλου...καλυτερα ατριχο ή μερικως ξυρισμενο!

Bikekiller

# 59 στις 9/6/2016
author
Ανδρας / 36 / Σε σχέση
Τατζικιστάν
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 43

Ολες λενε θελουν καλο παιδι αλλα μολις δουν γυμνασμένο και άτριχο τους τρέχουν τα σάλια !!

Αρέσει στο μέλος nikolasboobs

tangerinedream

# 60 στις 8/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...διαβάζοντας σχεδόν ολόκληρη την τριχολογική ανάλυση εδώ, διαπίστωσα -και χάρηκα βεβαίως- ότι το μοντέλο του άντρα σήμερα είναι αυτό του τριχωτού και αξύριστου, δηλαδή ακριβώς αυτό του φυσιολογικού άντρα!!!

...

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.