Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Να μιλησουμε κ λιγο για ζωδια ρε girls ,ετσι να διασκεδασουμε λιγακι?

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

Christy_25

# 21 στις 14/8/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

και εγώ σκορπιός είμαι.. και δεν μου έχει τύχει ούτε μια φορά να πω το ζώδιο μου και να μην ακούσω σχόλιο τύπου... ''παναγία μου φύγε από δω..'' ωχ αμάν'' κ.λ.π.
ένα μόνο χαρακτηριστικό που έχουμε εμεις (ή τουλάχιστον οι περισσότεροι) και νιώθω κάπως περήφανη είναι πως είμαστε καλοί καλοί δίνουμε και την ψυχή μας αλλά έτσι και μας την φέρει κανείς άσχημα ψάξε καράβι και φύγε...

Αρέσει στο μέλος maraki_lar

thalassa27

# 22 στις 14/8/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Για  πλάκα  καλά  είναι   τα  ζωδιάκια  καμαριμ   Μαράκι,  αλλά    τα   διδυμάκια     μη    μου

τα   πειράξεις     ξέρεις    και    το   κοριτσάκι   μου   σ'   αυτό    το   "παλιοζώδιο" ανήκει  
για   τους   @κατοσκορπιούς  πε   ό, τι   θες   έτσι   κι αλλιώς   οι   καλύτεροι   μακράν    είμαστε   

maraki_lar

# 23 στις 15/8/2014
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.364
'Aρεσαν+: 0%

Εσυ, κοπελια...θα εισαι μαλλον "μεταλλαγμενη" Διδυμος...με Σεληνη/Ωροσκοπο ή Αρη στο Σκορπιο ισως...

με τα Παρθενακια πως τα πας?

με Ζυγους και Υδροχόους?

ποια ζωδια τα...'αισθανεσαι πιο κοντα σου'?

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Mileni

Το κεντρι είναι χαρακτηριστικό για τους σκορπιούς? Εγώ, που είμαι απο τα καλά παιδιά , γιατί τσιμπάω και χειρότερα από το σκορπιό καμιά φορά, ε???

Ο ερωτας είναι σαν τη θαλασσα για 2 λόγους: α)χίλιοι τη χαίρονται?ενας την πληρώνει! β)μπαίνεις και δεν ξέρεις αν θα βγεις...!

maraki_lar

# 24 στις 15/8/2014
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα

...ωχου μανα μ...

Αμαν βρε ομοζωδιε...να κατι τετοια λεμε κ μας παιρνουν στο ψιλο μετα...καπως ετσι θα βγαλαμε και τη φημη των σεξομανιακ, να δειτε!!Συνιστω απανωτα κρυα ντους...

αλλιως...αμα epimenoun akoma na anabosbhnoyn san treles, epigrafes me titlo "SEX with passion!" mesa sto kefalaki sas...βαλτε τη στο γιαουρτι!!...

κινδυνευει να μοιαζει με μαραγγιασμενη μαρουλα βεβαια μετα (σε μια πρωτη προσπαθεια οπτικης απεικονισης της θεας της!), αλλα παρωδικο θα ειναι...το δροσερο yogurt θα κατευνασει τις πολλες ορμες,θελω να ελπιζω!

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Enikos

Δεν θα ενοχλησω! Εδω σε μια ακρη θα κατσω, να δω ποτε θα φτασει η κουβεντα στο σεξ...και θα συνδραμω, αν χρειαστει.

Ο ερωτας είναι σαν τη θαλασσα για 2 λόγους: α)χίλιοι τη χαίρονται?ενας την πληρώνει! β)μπαίνεις και δεν ξέρεις αν θα βγεις...!

maraki_lar

# 25 στις 15/8/2014
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα

Εμενα οι Διδυμοι μου αρεσουν γιατι ειναι το απεναντι ζωδιο απο τον ωροκσοπο μου(Τοξοτης) (=οι ερωτικες μας σχεσεις+γαμος+συνεργασιες)...ο Ηλιας ειναι Διδυμος με ωροσκοπο Λιονταρι...τωρα ειμαστε καλυτερα απο ποτε, αλλα μεχρι να τον..."φερω καπως στα νερα μου" ...ειδα κι επαθα!χαλαλι σας ομως !

οι σχεσεις θελουν δουλεια ειπαμε...κι εγω αυτη τη δουλεια, ως σκορπινα την κανω αυτοματα για τον χ αγνωστο που μολις συναντω...δε θα την κανω για το συντροφο?

οταν μπορεις να βλεπεις με τα ματια της ψυχης...δε σου επιτρεπεται να πας να πατησεις πανω στις πληγες/ανασφαλειες/ευαισθητα σημεια του αλλου...αυτο που μπορεις ομως να κανεις -και σιγ τωρα ,δεν σε βαλαμε να σκαψεις κ το χωραφι!-ειναι να βαλεις λιγο μπεταντιν στην πληγη να καθαρισει κ μια γαζα-τσιροτοο, να μην αιμοραγει ακαταπαυστα...ε αυτο εκανα εγω σε εκινον και ομοιως εκεινος σε εμενα, ασχολουμενος-δια της αλληλεπιδρασης κ της επαφης μας-με τους δικους μου παρελθοντικους (οικογενειακο μοντελο) δαιμονες...

ε ολη αυτη η δουλεια,που σε καποιους φανταζει ψυχοφθορα, εμας μονοο σεκαο μας βγηκε...δε μετανιωνω για τιποτα λοιπον...

παρτε κι ενα τραγουδακι...

https://www.youtube.com/watch?v=NoojcR3oWIk

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από darkone

χμμ...

και... γιατί μόνο γκερλς βρε γκερλ?

μήν κανένα αγοράκι (αγορακι.. ναι, τεσπα) έκανε πιπί του εκεί που δεν έπρεπε?

εμείς γιατί δηλαδη στό ένα πόδι τιμωρία στην γωνία να μετράμε τους ιστούς? (του ντραμάτικ? μεϊμπι...) 

και επειδή μου βγήκε και αντίδραση τώρα..

δίδυμος, με ωροσκόπο δίδυμο, έτσι μου τα είχαν βγάλει κάποτε τουλάχιστον.

γιατρέ θα ζήσω?

tzoulia59

# 26 στις 15/8/2014
author
Γυναίκα / 83 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.558

μαρακι  χρονια πολλα για την γιορτη σου ...

σου ευχομαι οτι καλυτερο ...

Mileni

# 27 στις 15/8/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αχ... αυτή η Monsando, που με έκανε ΓΜΟ και επικίνδυνη!

Να νομίζω πως είμαι δίδυμος, μα να με κάνει με ώρο - σκοπό Ζυγός  και ευαισθησίες στο Καρκίνο, έλα μου ντε???

Το κεντρί, που άλλαξες - ψάχνω από που έρχεται, αφού δεν είναι του Σκορπιού και το βγάζω μετά από πολύ

υπομονή, επιμονή και αν με πατήσουν άδικα.

Λες να είναι από τον Αρη στη Γη?

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από maraki_lar

Εσυ, κοπελια...θα εισαι μαλλον "μεταλλαγμενη" Διδυμος...με Σεληνη/Ωροσκοπο ή Αρη στο Σκορπιο ισως...

με τα Παρθενακια πως τα πας?

με Ζυγους και Υδροχόους?

ποια ζωδια τα...'αισθανεσαι πιο κοντα σου'?

Χρόνια πολλά!

somebody961

# 28 στις 15/8/2014
author
Ανδρας / 62 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Σταμάτησα να ασχολούμαι με ζώδια όταν ένας κάποτε έκανε ανάλυση του χαρακτήρα μου..

Μα.. με βάση την ώρα που γεννήθηκες, θα έπρεπε να είσαι μπλε! Γιατί είσαι πράσινος που κοκκινίζεις;!
Μα.. δεν κατάλαβες -του λέω- κόκκινος είμαι!

-Κακώς! Θα έπρεπε να είσαι μπλε! (κόλλημα ο τύπος)! Δεν είναι λίγο να του γκρεμίζεις τα πιστεύω! Ηθελε σόνι ντε και καλά να με βλέπει μπλε.

Πλέον, μόνο με αρκετή διάθεση χιούμορ τα αντιμετωπίζω όλα αυτά.

Ισως να φταίει που είμαι και ζυγός με ωροσκόπο παρθένο!

Ο τύπος έφαγε στο τέλος μαύρο!

Οκ, έχω το καλλιτεχνικό μου, έχω την αίσθηση του ωραίου δίπλα μου σαν ζυγός, λατρεύω, είναι "θρησκεία" μου ο ορθολογισμός και η λογική σκέψη, που κάπου κάπου την αφήνω..

αλλά και ποιος διαφέρει από αυτά;

"Δαγκώνω" σα σκορπιός, έχω τάξη σαν "αιγόκερως", ορμάω σαν "κριός", ευαίσθητος σαν ιχθύς, διπρόσωπος σαν δίδυμος.. Ρόλοι που παίρνουμε στη ζωή όλα..

Αλλά να με περιορίσουν στα στεγανά ενός ζυγού δεν..

Είπαμε, ζυγός με παρθένο, για αυτό!

Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

Enikos

# 29 στις 15/8/2014
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 30.102

Μαρω, Χρονια Πολλα!

Υγεια, φουλ γκομενακια, χρημα και καλα νταραβερια ευχομαι!

Αρέσει στα μέλη maraki_lar, somebody961 και σε ακόμα 1 μέλος.

somebody961

# 30 στις 15/8/2014
author
Ανδρας / 62 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Και μέρες πλήρεις εισητηρίων αλε, για το ρετούρ παίζεται!

μα τι έχω πάθει σήμερα;

tzoulia59

# 31 στις 15/8/2014
author

εγω θα θυμισω σ ολους οτι περυσι τετοια μερα μαλωναμε ...

συλλογικος καυγας ...ε ...

επειδη τα τυμπανα του πολεμου αντιλαμβανομαι οτι και παλι ηχουν ...

χαλαρωστε ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από somebody961

Και μέρες πλήρεις εισητηρίων αλε, για το ρετούρ παίζεται!

μα τι έχω πάθει σήμερα;

Αρέσει στο μέλος Enikos

Enikos

# 32 στις 15/8/2014
author
Ανδρας / 79 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 30.102

Τουμπανα Τζουλια μ...τουμπανα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από tzoulia59

εγω θα θυμισω σ ολους οτι περυσι τετοια μερα μαλωναμε ...

συλλογικος καυγας ...ε ...

επειδη τα τυμπανα του πολεμου αντιλαμβανομαι οτι και παλι ηχουν ...

χαλαρωστε ...

maraki_lar

# 33 στις 16/8/2014
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα

Τα ζώδια μετά το sex...

Κριός
Ωραία... Πάμε πάλι από την αρχή...

ΤαύροςΚαλό ήτανε,αλλα...Πειναω!...Να κοιμηθούμε τώρα;

ΔίδυμοιΜήπως είδες πουθενά το τηλεκοντρόλ;

ΚαρκίνοςΠότε παντρευόμαστε;

ΛέωνΚαλά ε; Δεν παίζομαι...

ΠαρθένοςΠρέπει να πλύνω τα σεντόνια...

ΖυγόςΜου άρεσε, αν σου άρεσε...

ΣκορπιόςΈχω την αίσθηση πως πράπει να σε "λύσω"...

ΤοξότηςΜη με πάρεις τηλέφωνο θα σε πάρω εγώ...

ΑιγόκερωςΑ! Έχεις και πιστωτικές;( )

ΥδροχόοςΤώρα ας το δοκιμάσουμε και χωρίς τα ρούχα μας...

ΙχθείςΣ' αγαπώ.

Αρέσει στα μέλη somebody961, Enikos

maraki_lar

# 34 στις 17/8/2014
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα

...(ιχθυς με asc λεων/αφιερωμα στη τζουλια)

Οι Ιχθύες είναι ευαίσθητοι σε αγενείς παρατηρήσεις.Ένας Ιχθύς θα πληγωθεί εάν τον αγνοήσουν.

Ο Ωροσκόπος Λέων σχηματίζει ένα δυνατό πλέγμα για να προστατέψει τη φυσιολογική ευαισθησία ενός Ιχθύ, κάνοντας τον ικανό να αντιμετωπίσει τον οποιονδήποτε σαν ένας πραγματικός Λέων.Ο Ωροσκόπος  αυτος κάνει τον Ιχθύ ατρόμητο, και του δίνει τη θέληση να κάνει αυτό που πρέπει να γίνει.Ο συγκεκριμένος Ιχθύς δεν θα τρέξει όταν τα πράγματα δυσκολέψουν ούτε θα καθίσει στην άκρη χωρίς να κάνει τίποτε, περιμένοντας κάποιον άλλο να πάρει τη κατάσταση στα χέρια του.

Ο Ωροσκόπος Λέων είναι η φωτιά που βράζει αυτό το ζώδιο του Νερού, κάνοντάς τον να μιλάει με εντελώς διαφορετικό τρόπο από τους υπόλοιπους Ιχθύες. Κι ο 'βασιλικος' αυτος Ιχθύς ισως χρειάστει βοήθεια καποια στιγμη, αλλά δυσκολα θα τη ζητησει,κι οταν το κανει ,θα ειναι με εναν περηφανο,λιονταρίσιο τρόπο.

Η γυναίκα που ανήκει στο ζώδιο του Ιχθύ και έχει ωροσκόπο Λέων δεν χρειάζεται φτηνά ρομάντζα...θα θέλει καλη παρεα, κρασί και δείπνο στα πιο σικ/ιν εστιατόρια. Της αρεσει ο αντρας που ειναι γενναιοδωρος και προθυμος να την εχει βασιλλισσα.Προτιμα τους δυνατους αντρες που την κανουν να νιωθει ασφαλεια και παρολο που στα νιατα της ισως να εντυπωσιαζοταν απο "λαμπερους αντρες",απο την πολυτελεια και τη χλιδη, ωριμαζοντας θα δινει μεγαλυτερη βαση στο μυαλο παρα στην εξωτερικη του εικονα.

Σε αντιθεση με το μεσο Ιχθυ, τουτος εδω δεν είναι καθόλου ντροπαλος,παρολο που-ωριμαζοντας- ισως επιλεξει να ειναι επιφυλακτικος κ συγκρατημενος με τους ξενους (οσους δε ξερει καλα).

Σαν Ιχθύς αυτό το άτομο ίσως να παθαίνει μελαγχολια που και που και ας έχει ωροσκόπο Λέων,επειδη ειναι πολυ ευαισθητος στην κριτικη και  πληγωνεται ςευκολα απο μικροκακιες. Οι Ιχθύες δεν θα πρέπει να ενδίδουν σε στεναχώριες και μελαγχολίες όπως θέλουν, αλλά να διατηρήσουν την αυτοπεποίθηση που τους χαρίζει το ζώδιο του Λέων.

Οι Ιχθύες με ωροσκόπο Λέων κρατούν μέσα τους αυτά που τους απασχολούν.Θα διατηρήσουν τη ψυχραιμία τους ακόμα και αν κλαίνε εσωτερικά. Είναι υπομονετικοί και αντιλαμβάνονται τα λάθη και τα ελαττώματα των άλλων.ΑΝ καταφερις να φωλιασεις στην καρδια τους,συνηθως ειναι για παντα...Σαν φιλοι ειναι αξιοπιστοι και προθυμοι να συμπαρασταθουν ανα πασα στιγμη.

Αρέσει στο μέλος tzoulia59

maraki_lar

# 35 στις 17/8/2014
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα

Ο Ωροσκοπος Τοξοτης (mine...υπαρχει κανεις εδω με αυτο τον ωροσκοπο?)

Τα άτομα που γεννήθηκαν με Ωροσκόπο Τοξότη βιώνουν τη ζωή σαν πρόκληση, σαν έρευνα, ή σαν αναζήτηση για περιπέτεια, που το βραβείο είναι η ανακάλυψη νοήματος.

Με Ωροσκόπο Τοξότη, η ανάγκη για ανάπτυξη της συνείδησης έρχεται μέσα από την διεύρυνση των οριζόντων ?σωματικά, πνευματικά ή νοητικά. Η ζωή προσεγγίζεται με αισιοδοξία και με προσδοκία επιτυχίας. Η έρευνα για νόημα, για αλήθεια και για αποδεδειγμένο σύστημα πίστης με βάση την εμπειρία είναι η βαθύτερη ενοχοποίηση του Ωροσκόπου Τοξότη.

Εξερευνώντας όλες τις πιθανότητες που μπορεί να προσφέρει η ζωή, σχηματίζουν ένα φιλοσοφικό σύστημα το οποίο τους επιτρέπει να συμφιλιώσουν τη δυαδικότητα του ενστίκτου (ζωώδης φύση) με το νόημα της ζωής (ανθρώπινη φύση). Όταν κατακτήσουν αυτή τη φιλοσοφία, νιώθουν αρκετή αυτοπεποίθηση για να μοιραστούν το όραμά τους με όλο τον κόσμο.

Τα δυναμικά και φλογερά χαρακτηριστικά αυτού του Ωροσκόπου πρέπει να κατευθυνθούν προς την συμφιλίωση μερικών μεταφυσικών και φιλοσοφικών διλημμάτων της ζωής. Έτσι η ζωή στα μάτια τους φαίνεται σαν πρόκληση και σαν μια ευκαιρία για μάθηση, και υπερασπίζονται με πάθος την ανάγκη για ελευθερία.

Η ζωή είναι σαν ταξίδι, στο οποίο παραμονεύει η αναζήτηση για νόημα. Ένας τρόπος για να εκφράσουν αυτή τη πρόθεση είναι η ακόλουθη πρόταση: "Βλέπω τον στόχο, φτάνω το στόχο και ύστερα βλέπω κάποιον άλλον".

Oι άνθρωποι με Ωροσκόπο Τοξότη χρειάζονται κάτι για να εκτονώνουν την αφθονία της δημιουργικής και ενθουσιώδης ενέργειάς τους. Ευλογημένοι με έμπνευση, συχνά έχουν την ικανότητα να δώσουν ώθηση στον εαυτό τους, όπως και στους άλλους. Κινητοποιημένοι από την αισιοδοξία και τη πίστη, ψάχνουν για συμβολικό νόημα όπου και αν βρεθούν, προμηνύοντας τις καταστάσεις της ζωής. Συνήθως, βλέπουν τα πάντα σαν ένα μέρος μίας μεγαλύτερης, συνδεόμενης αρχής, και είναι τόσο ανοιχτόμυαλοι και χαρούμενοι να αφήσουν τους πάντες να ζήσουν τη δική τους ζωή.

Εδώ ίσως υπάρχει μία τάση για καταχρήσεις, πληθωρισμό και υπερβολή. Η τάση για υπερβολές μπορεί να είναι σύμπτωμα μιας παθιασμένης πίστης πως δεν ηρθαν σε αυτη τη ζωη για να καταπιεζονται και πως  για να μαθουν ΠΟΥ ειναι τα ορια τους,πρέπει να τα ξεπεράσουν αρκετες φορες πρωτα!Όμως, υπάρχουν στιγμές που γίνονται κυνικοί. Τείνουν να ανακαλύπτουν και να προβάλλουν την αλήθεια,ισως με αποτομο ή ωμο τροπο...λιγη περισσοτερη διακριτικοτητα δε θα εβλαπτε!

Πολλοί άριστοι καθηγητές έχουν Ωροσκόπο Τοξότη. Όμως, μερικοί τύποι Τοξότη προσπαθούν να κάνουν τους γύρω τους να τους ακολουθήσουν πάση θυσία. Η κυνική δυσπιστία είναι το ίδιο έντονη με την αισιόδοξη πίστη.

Τα άτομα με Ωροσκόπο Τοξότη πρέπει να βρουν την αλήθεια με τους δικούς τους όρους, και ίσως να παρατείνουν την αναζήτηση για το σωστό μονοπάτι, διδάσκοντας ή φιλοσοφώντας για να ικανοποιήσουν την ανάγκη τους για αναζήτηση γνώσης και νοήματος.

Συχνά, περνούν μεγάλες περιόδους σε ταξίδια, εξερευνώντας ιδέες και σκέψεις στο βαθυτερο/πλατυτερο επίπεδο που μπορεί να επιτευχθεί. Είναι ασταμάτητοι στην καταδίωξή τους για γνώση, και είναι σημαντικό να αξιοποιήσουν ευκαιρίες για εξερεύνηση νέων οριζόντων, καθώς και για να διευρύνουν το πνεύμα τους.

Συνήθως, κάποιοι διαθετουν αναλυτική συγκέντρωση ,έτσι ώστε να προσγειώσουν και να εκλεπτύνουν τις ιδέες των αλλων και να ενδιαφερθούν για τη μελέτη άλλων ανθρώπων.

Με αυτό τον Ωροσκόπο, η ζωή μοιάζει με περιπέτεια . Με πίστη και αισιόδοξη συμπεριφορά για συμμάχους, τείνουν να προσεγγίζουν τη ζωή μεγαλοπρεπώς, ενθουσιασμένοι από τις πιθανότητες.

Χρησιμοποιώντας το εσωτερικό τους χάρισμα της ανάλυσης και της προοπτικής, τους δίνεται η ικανότητα να εμπνεύσουν τους ανθρώπους, και να τους βοηθήσουν να γίνουν όσο καλύτεροι μπορούν.

Χρησιμοποιώντας το εσωτερικό τους χάρισμα της ανάλυσης και της προοπτικής, τους δίνεται η ικανότητα να εμπνεύσουν τους ανθρώπους, και να τους βοηθήσουν να γίνουν όσο καλύτεροι μπορούν.

maraki_lar

# 36 στις 17/8/2014
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα

Παιδια και Ωροσκόποι/Σεληνοσκόποι..!.~~

ΩΡΟΣΚΟΠΟΣ ΣΤΟΝ ΛΕΟΝΤΑ

Θετικά σημεία του χαρακτήρα: Το παιδί που γεννήθηκε με Ωροσκόπο στον Λέοντα, είναι ήρεμο, παιχνιδιάρικο και υπερήφανο. Έχει τόλμη, μεγαλοψυχία, γενναιοδωρία, δύναμη θέλησης, ειλικρίνεια, ενθουσιασμό και ευγενική συμπεριφορά. Πάντα δείχνει χαρούμενο και ευτυχισμένο. Του αρέσουν τα θεάματα, ιδιαίτερα ο κινηματογράφος και το θέατρο. Συνήθως επηρεάζεται πολύ από τον πατέρα του τον οποίο και υπεραγαπά.

Αρνητικά σημεία του χαρακτήρα: Αν παράλληλα με τον Ωροσκόπο στον Λέοντα, έχει την Σελήνη στον Ταύρο, Σκορπιό, Αιγόκερω, Υδροχόο, ή Ιχθείς, τότε μπορεί να παρουσιάσει συμπτώματα πονηριάς, πανουργίας, υπέρμετρο εγωισμό και ατομισμό.

ΣΕΛΗΝΗ ΣΤΟΝ ΛΕΟΝΤΑ Ψυχολογικά: Αισθάνεται πάντα την ανάγκη να προβάλλεται, να υπερηφανεύεται και ενιοτε να επιβάλλεται στους άλλους. Αρέσκεται στην πολυτέλεια και τα στολίδια μέσω των οποίων προβάλλει τον εαυτόν του. Είναι φιλότιμο και συναισθηματικό, αλλά εκτιμά και αγαπά αυτούς που αναγνωρίζουν τις αξίες του. Πάντα σας δίνει την εντύπωση ότι δεν το ενδιαφέρει τίποτα παρά μόνον το παιχνίδι και ότι δεν είναι ικανό για σοβαρά πράγματα. Μια τέτοια εντύπωση είναι εσφαλμένη, διότι μέσω του παιχνιδιού βρίσκει τον δρόμο του για ανώτερα ζητήματα και ενδιαφέροντα.

Συμβουλή προς τους γονείς: Αν το παιδί σας έχει Ωροσκόπο ή Σελήνη στον Λέοντα, τότε πρέπει να το διαπαιδαγωγήσετε με τρόπο μη πιεστικό, διότι η ανεξάρτητη φύση του θα αντιδράσει δυναμικά και πεισματικά, ιδιαίτερα αν τύχει και το προσβάλλετε μπροστά σε άλλους. Πρέπει να του μάθετε, ότι κάθε άνθρωπος έχει την δική του αξία και ότι δεν μπορεί να γίνεται δεσποτικό και απαιτητικό με τους ανθρώπους σαν να ήταν αυτοί κατώτεροι του. Κάθε συμβουλή πρέπει να μεταφέρεται σ' αυτό σαν απλός λόγος και όχι σαν υπόδειξη. Αν θέλετε να σας ακουει, διεγείρετε την φιλοτιμία και μεγαλοψυχία του ή δείξτε τον θαυμασμό σας γι' αυτό.

σαν να ήταν αυτοί κατώτεροι του. Κάθε συμβουλή πρέπει να μεταφέρεται σ' αυτό σαν απλός λόγος και όχι σαν υπόδειξη. Αν θέλετε να σας ακουει, διεγείρετε την φιλοτιμία και μεγαλοψυχία του ή δείξτε τον θαυμασμό σας γι' αυτό.

maraki_lar

# 37 στις 17/8/2014
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα

Παιδικοι ωροσκοποι/σεληνοσκοποι ζυγος κ σκορπιος!

ΩΡΟΣΚΟΠΟΣ ΣΤΟΝ ΖΥΓΟ

Θετικά σημεία του χαρακτήρα: Το παιδί που γεννήθηκε με Ωροσκόπο στον Ζυγό, είναι συνήθως ήρεμο, διπλωματικό, δίκαιο, ευαίσθητο και αυτάρκες. Του αρέσει να κολακεύει τους άλλους και να κολακεύεται απ' αυτούς. Είναι επίσης ευχάριστο, ευγενικό, υποχρεωτικό και αξιαγάπητο. Αν τύχει όμως να έχει την Σελήνη στην Παρθένο ή στον Αιγόκερω, τότε παρόλο που τα χαρακτηριστικά αυτά στην πραγματικότητα δεν αλλάζουν, δεν γίνονται φανερά. Του αρέσει η ησυχία, η ηρεμία και αποφεύγει τους τσακωμούς. Είναι φιλικό και συντροφικό με όλους τους ανθρώπους ανεξαιρέτως.

Αρνητικά σημεία του χαρακτήρα: Αν παράλληλα με τον Ωροσκόπο στον Ζυγό έχει την Σελήνη στον Κριό, Καρκίνο, Αιγόκερω ή Ιχθείς, τότε παρουσιάζει αστάθεια χαρακτήρα, εγωισμό, πονηριά, ατομισμό, επιπολαιότητα, ασωτία και ζήλεια. Συνεχώς εκνευρίζεται με το παραμικρό. Του φταίνε όλα και όλοι γύρω του, παραπονείται ότι δεν βρίσκει ησυχία και γίνεται ιδιότροπο.

ΣΕΛΗΝΗ ΣΤΟΝ ΖΥΓΟ

Ψυχολογικά
: Είναι ευαίσθητο, συναισθηματικό, εύθυμο, ευγενικό και έχει καλλιτεχνικές τάσεις. Του αρέσει να προβάλλεται κυρίως με την εμφάνιση και το ντύσιμο του. Αν όμως ο Ωροσκόπος του βρεθεί στην Παρθένο, Ζυγό, Κριό ή Ιχθείς, τότε παρουσιάζει αστάθεια ψυχολογική, αλλάζει διαθέσεις απ' την μια στιγμή στην άλλη, γίνεται περίεργο και ιδιότροπο.

Συμβουλή προς τους γονείς
: Αν το παιδί σας έχει Ωροσκόπο ή Σελήνη στον Ζυγό, τότε πρέπει να του μάθετε με καλό και ευγενικό τρόπο να γίνει περισσότερο δραστήριο, κινητικό, να μην αμφιταλαντεύεται μεταξύ των συναισθημάτων, της λογικής και των ενστίκτων του, να παίρνει σταθερές αποφάσεις οι οποίες να στηρίζονται στην κοινή λογική. Επίσης, να μην κατέχεται από ωραιοπάθεια και επιδειξιμανία.

~~~

ΩΡΟΣΚΟΠΟΣ ΣΤΟΝ ΣΚΟΡΠΙΟ

Θετικά σημεία του χαρακτήρα: Το παιδί που γεννήθηκε με Ωροσκόπο στο Σκορπιό, σκέπτεται και ενεργεί ενστικτωδώς. Τα συναισθήματα του είναι έντονα, βαθειά και μυστηριώδη, τα οποία δεν τα εκφράζει μόνον και μόνον για να μην γίνουν φανερά. Είναι κρυψίνους, ωστόσο αυτό γοητεύει τους άλλους μέσω του μυστηρίου που προκαλεί. Επίσης είναι παρατηρητικό, αποφασιστικό, υπομονετικό και επίμονο στις επιδιώξεις του, επιφυλακτικό, διπλωματικό και πολύ ανθεκτικό σε δύσκολες συνθήκες διαβίωσης.

Αρνητικά σημεία του χαρακτήρα: Αν παράλληλα με τον Ωροσκόπο στο Σκορπιό, έχει την Σελήνη στον Ταύρο, Διδύμους, Λέοντα ή Υδροχόο, τότε είναι κτητικό, ζηλότυπο ή καμιά φορά εκδικητικό. Κατέχεται από υψηλό εγωισμό και είναι ξεροκέφαλο, ιδιαίτερα αν η Σελήνη είναι τοποθετημένη στον Ταύρο, Λέοντα ή Υδροχόο. Επίσης, του αρέσει υπερβολικά να το κολακεύουν και να το παρακαλούν, είναι ευερέθιστο, ευέξαπτο και φτάνει στα άκρα ακόμη και με τους γονείς του.

ΣΕΛΗΝΗ ΣΤΟΝ ΣΚΟΡΠΙΟ

Ψυχολογικά: Μυστικοπάθεια και εσωστρέφεια χαρακτηρίζει τα παιδιά που έχουν την Σελήνη τους εδώ, εκτός και αν τύχει να έχουν Ωροσκόπο στον Κριό, Λέοντα ή Τοξότη. Συνήθως η θέση αυτή της Σελήνης δεν είναι πολύ καλή για την ψυχολογία του παιδιού και μόνο σε εξαιρετικές περιπτώσεις μπορεί να αποδειχτεί καλή, αν δηλαδή έχει τον Ωροσκόπο του στους Ιχθείς, Καρκίνο, Αιγόκερω η Παρθένο , διαφορετικά θα παρουσιάσει υπερβολικό εγωισμό, μοχθηρία, υστεροβουλία, ζηλοτυπία και πονηριά.

Συμβουλή προς τους γονείς: Αν το παιδί σας έχει Ωροσκόπο ή Σελήνη στο Σκορπιό, τότε θα αντιμετωπίσετε και κάποιες δυσκολίες στην διαπαιδαγώγηση του. Με τον τρόπο του θα σας κάνει να πιστέψετε ότι τα ξέρετε όλα γύρω απ' αυτό, αλλά αν πιστέψετε κάτι τέτοιο θα βγείτε γελασμένοι. Είναι βέβαιο, ότι ποτέ δεν θα καταλάβετε την ψυχή του παιδιού σας, τουλάχιστον πέρα ως πέρα. Στην περίπτωση του δεν χρειάζεται να κάνετε πολλά πράγματα διότι δεν θα τα καταφέρετε: μην ανησυχείτε όμως εκείνο ξέρει τι θέλει από τον εαυτόν του και την ζωή καλύτερα από σας. Το ένστικτό του είναι τόσο ανεπτυγμένο, ώστε το οδηγεί στο σωστό τρόπο και δρόμο και εκεί που πιστεύατε ότι δεν τα καταφέρνει, διαπιστώνετε ότι κάνατε ένα πολύ μεγάλο λάθος. Αν θέλετε να δεχτεί μία συμβουλή σας, τότε μιλάτε του λιγότερο. Αντιμετωπίστε το με τον ίδιο τρόπο που σας αντιμετωπίζει. Η σιωπή σας, θα αποδειχτεί εποικοδομητική, διότι θα το αναγκάσει να «ξανοιχτεί» μιλώντας για τον εαυτόν του. Γίνετε εσείς ένα μυστήριο προς αυτό για να μπορέσετε να το βοηθήσετε και για να έχετε την εκτίμηση και την αγάπη του.

tzoulia59

# 38 στις 17/8/2014
author

μαρακι σου εκανα λαικ για να σ ευχαριστησω με την γλωσσα του διαδικτυου ...

ωστοσο βρε συ ...
στο φλυτζανι τα ειδες ολα αυτα ...
επεσες σ ολα μεσα ...
σ ευχαριστω για το αφιερωμα ...
φιλια καλημερα ...

Alice1

# 39 στις 17/8/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Η αληθεια ειναι οτι ζωδια κλπ δεν τα επιτρεπει η ...κοσμοθεωρια μου...γι αυτο και αποφευγω να συμμετεχω σε τετοιες συζητηςεις γενικα

Αλλα δεν αντεξα...Τζουλια θα γελασεις ...αλλα και εγω ιχθεις με λεοντα ειμαι...

Και οκ δε σε γνωριζω...αλλα απο το λιγο καιρο που ειμαι εδω εχω καταλαβει για σενα ενα πραγμα (ειναι που το εχεις πει πολλακις) σου αρεσει να βαζεις ορια στις σχεσεις σου...και αυτο ειναι οτι πιο ξενο για μενα και τος δικες μου σχεσεις ...τις συναισθηματικες τουλαχιστον

Καλα ξερω ξερω...θα εχω ισχυρη επιδραση απο αλλους πλανητες 

Καλη σας μερα

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από tzoulia59

μαρακι σου εκανα λαικ για να σ ευχαριστησω με την γλωσσα του διαδικτυου ...

ωστοσο βρε συ ...
στο φλυτζανι τα ειδες ολα αυτα ...
επεσες σ ολα μεσα ...
σ ευχαριστω για το αφιερωμα ...
φιλια καλημερα ...

tzoulia59

# 40 στις 17/8/2014
author

καλημερα alic ...

εγω εχω αφροδιτη στον κριο ...

και αρη στους διδυμους εσυ;

μαλλον φταιει η μαμα σου μαζι με τον μπαμπα σου και οτι σε περιβαλλει ...

ουτε κι εγω πολυασχολουμαι και λιγο πιο κατω θα μπερδευτω ...

ωστοσο συγκινηθηκα βρε ...

ως γνησιος ιχθυς ...

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.