Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πεσιμο διπλα στη φιλη της

Σελίδα : 1

LoudMan

# 1 στις 14/9/2014
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 290
'Aρεσαν+: 0%

Πεσιμο διπλα στη φιλη της

Χτες έκανα μια βλακεία. Γενικά δεν κολλαώ πολύ στο να μιλήσω σε μια άγνωστη κοπέλα που θα δω έξω σε κάποιο μαγαζί κ όχι μόνο (Τη προηγούμενη σχέση μ τη γνώρισα στο λεωφορειο) αλλα έχω ένα κολλημα. Να είναι η άλλη μονη της ή εστω η παρεα της να είναι απασχολημένη. Χτες λοιπόν βγήκαμε με ένα φιλικο ζευγαρι και στο μαγαζι ηταν δυο φιλες που επιναν κρασι. Η μια μου αρεσε παρα πολύ και μου εριξε και καναδυο ματιες. Ημουν λοιπόν αποφασισμένος να παω να της μιλήσω οποτεδήποτε εμενε μονη. Ελα όμως που δε σηκωθηκε ουτε κατά διανοια η φιλη της να παει τουαλετα, η εστω να παει η ίδια κ να την ακολουθησω «τυχαια» για να της ζητησω τον αριθμο της...Εχω αυτό το κολλημα. Ερχομαι σε δυσκολη θεση όταν απευθυνομαι σε καποια μπροστα σε ολη τη παρεα της για να της την πεσω, και εχω την εντυπωση ότι και η ιδια θα ερθει σε δυσκολη θεση αν της το κανω αυτό. Πειτε μου ρε παιδια, ειδικα οι κοπελες, είναι παραλογο το κολλημα μου αυτό? Θα επρεπε να παω να μιλησω χτες? Οι γυναικες πως θα σας φαινοταν αν καποιος ερχοταν να σας μιλησει μπροστα στις φιλες σας?

marazi

# 2 στις 14/9/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Εάν ηθελε να μιλήσετε θΑ απομακρυνόταν από την παρέα. Άρα δεν ηθεΛε. Οπότε μην το πολύ ψάχνεις.

Rena_Piraeus

# 3 στις 14/9/2014
author
Γυναίκα / 60 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κερατσίνι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 432

Πλακα μας κανεις?

Μια χαρα εισαι!!

Πολλοι,για να μην πω οι περισσοτεροι,και πουν οτι προσβαλω το ανδρικο φυλο.,δεν...τολμουν και δε..ξερουν να φλερταρουν γενικα.

Για αυτο πια,κανουμε εμεις το πρωτο βημα.

Μονο ιντερνετικα κανει παντα, ο ανδρας το πρωτο βημα πια.

Μια χαρα εισαι...θα πας...μπροστα

Aggelo

# 4 στις 14/9/2014
author
Ανδρας / 52 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115

Ρε συ Loudman για αυτο το πραγμα εβαλες θεμα μες τα ξημερωματα......

Ακουσε λιγο Τζεννιφερ για ν ανεβει η (αδραναλινη) οπως ελεγε καποιος

θα βρεις αλλη να καμακωσεις...

και ασε τις σκεψεις Lets get loud...Mr Loundman

Ζήστο με πάθος...και ας είναι λάθος !!!

LoudMan

# 5 στις 14/9/2014
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από Rena_Piraeus

Πλακα μας κανεις?

Μια χαρα εισαι!!

Πολλοι,για να μην πω οι περισσοτεροι,και πουν οτι προσβαλω το ανδρικο φυλο.,δεν...τολμουν και δε..ξερουν να φλερταρουν γενικα.

Για αυτο πια,κανουμε εμεις το πρωτο βημα.

Μονο ιντερνετικα κανει παντα, ο ανδρας το πρωτο βημα πια.

Μια χαρα εισαι...θα πας...μπροστα

Ευχαριστω Ρενα. Η αληθεια ειναι οτι οι περισσοτερες ειναι σε μια φαση "αμυνας" για καποιο λογο οταν βγαινουν εξω (ακομα κ αν τους αρεσει καποιος) και γι αυτο εχει ερθει αυτο το "χασμα" στο πεσιμο...Και τα δυο φυλα φταιμε 

LoudMan

# 6 στις 14/9/2014
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Aggelo

Ρε συ Loudman για αυτο το πραγμα εβαλες θεμα μες τα ξημερωματα......

Ακουσε λιγο Τζεννιφερ για ν ανεβει η (αδραναλινη) οπως ελεγε καποιος

θα βρεις αλλη να καμακωσεις...

και ασε τις σκεψεις Lets get loud...Mr Loundman

ΚΑταλαβε με μπρο, ηταν υπερβολικα ομορφη...Ηταν απο αυτες που ξερεις οτι λογικα θα φας ακυρο αλλα πρεπει να πας γιατι θα το σκεφτεσαι ολη μερα, οπως εγω τωρα χαχα. 

(Καλα που εβαλες τη Τζενιφερ του 94 γιατι η φετινη δεν ελεγε )

anemona_62

# 7 στις 14/9/2014
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 5.218

Ναι, είναι σε θέση άμυνας. Διότι βιο-λογικά, ο ανήρ "επιτίθεται" στο "κάστρο" της γυνής.

(Μια επίθεση που μπορεί να την λαχταρά πώς και πώς. επίθεση πάντως. Εξ ου και η άμυνα)

Στο θέμα σου τώρα, φυσιολογικότατο βρίσκω τον δισταγμό σου να καμακώσεις, όταν είναι και άλλοι (ειδικά και άλλες) μπροστά. Άσε που τα κορίτσια έχουν την εκνευριστική τάση να βάζουν τα γέλια σε τέτοιες περιπτώσεις, κυρίως από αμηχανία, αλλά και από υπερδιέγερση πολλές φορές. Είναι κάτι που θα το συζητήσουν αργότερα!

Χρειάζεται κάποια προηγμένη τακτική φλερτ εδώ, με σαφή υπονοούμενα.
Θυμάμαι ένα περιστατικό που μου έχει διηγηθεί η μητέρα μου. Όταν ήταν νέα, εκείνη και η ξαδέρφη της την ώρα που έκαναν βόλτα, πέρασαν μπροστά από κάτι εργάτες που δούλευαν, οι οποίοι και τις χάζευαν (ήταν ωραία κορίτσια και οι δυο). Η ξαδέρφη ειδικά είχε ωραία, μεγάλα μαύρα μάτια. Κάποια στιγμή λοιπόν ο ένας εξ αυτών αναφωνεί στον συνάδελφό του:
- Ρε Τάσο? Ωραία μάτια έχεις βρε!
Σημειωτέον ότι ο Τάσος είχε κάτι μάτια σαν κουμπότρυπες. Το κομπλιμέντο ήταν σαφώς για την θεία μου!

Το περιστατικό αυτό έχει γίνει μέρος της οικογενειακής ιστορίας. Ακόμα το μνημονεύουν!

Aggelo

# 8 στις 14/9/2014
author
Ανδρας / 52 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από LoudMan

ΚΑταλαβε με μπρο, ηταν υπερβολικα ομορφη...Ηταν απο αυτες που ξερεις οτι λογικα θα φας ακυρο αλλα πρεπει να πας γιατι θα το σκεφτεσαι ολη μερα, οπως εγω τωρα χαχα. 

(Καλα που εβαλες τη Τζενιφερ του 94 γιατι η φετινη δεν ελεγε )

Οχι και το 94 δεν ειχε βγει ακομα στο τραγουδι η Τζενιφερ...αδιαβαστο σε πιανω...

Φιλε μου υπαρχουν οι ανδρες που πριν κανουν ενα βημα με μια κοπελα εχουν προεξοφλησει οτι

θα φανε χυλο,και οι ανδρες που εχουν αγνοια κινδυνου και δεν μασανε.

Επισης το ομορφη η ασχημη η μετρια ειναι σχετικο εξαρτατε πως το βλεπει κανεις

και απο μια μετρια μπορει να φας χυλο οποτε

Big risk, Big Benefit

LoudMan

# 9 στις 14/9/2014
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος

[Big risk, Big Benefit ]

Σωστα...Ηδη το μετανιωσα. Next time

inioxos52

# 10 στις 15/9/2014
author
Ανδρας / 67 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Φιλε μου, καλα εκανες και εκατσες στα αυγα σου και δεν πλησιασες, διοτι εαν πηγαινες θα σου χαλουσε την δουλεια αμεσως μετα η ζηλιαρα φιλεναδα της. Οποτε τζαμπα θα πηγαινε ολος σου ο κοπος.

Βεβαιως κάνεις πολυ καλα που διεκδικεις καθε φορα το θηλυκο που σε τραβαει, και ακομα καλυτερα που του "επιτιθεσαι" οταν ειναι ξεμοναχιασμενο γιατι ετσι το γητευεις, και δεν προβαλει μεγαλες αντιστασεις. Εφοσον βεβαια της αρεσει αυτο που βλεπει.

Παντως θα σου προτεινα, επειδη οι γυναικες οταν μπαινουν σε μαγαζια ειδικα, και λογω της περιφερειακης ορασης που διαθετουν, ακτινογραφουν τον χωρο με μια ματια απο το κατωφλι ακομη, εχουν  ηδη εντοπισει το αντρικο βλεμα που δειχνει οτι αρεσουν.  Αφου λοιπον την κοιταξεις και την παιξεις με τα ματια για λιγο, μετα θα σου προτεινα  να της γυρισεις την πλατη, και να μην την ξανακοιταξεις.

Ειναι σχεδον απολυτα σιγουρο, πως ΚΑΙ  στην τουαλετα θα παει, και αν δεν την ακολουθησεις εκει, ΚΑΙ στο μπαρ που καθεσαι θαρθει να ζητησει ενα ποτηρι νερο απο τον μπαρμαν, ωστε να σου δωσει την αφορμη να της μιλησεις. Εφοσον βεβαια θα της αρεσει αυτο που βλεπει σε σενα εμφανισιακα αρχικα, και λεκτικα στην αμεσως  επομενη φαση.  

Γιατι φιλαρακι μου εαν της πεταξεις καμμια λεκτικη κρυαδα σαν πετρα στο δοξα πατρι, και οχι κατι εξυπνο και γελαστικο, θα εξαφανιστει τρεχοντας. Εκτος πια, κι αν της αρεσεις τρελά. Σε αυτην την περιπτωση, τυφλωνονται ρε γμτ μου τα ατιμα τα θηλυκα, και δεν βλεπουν και δεν ακουν τιποτε. Απλως σου καθονται.

Αρέσει στο μέλος longway
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

freemind1

# 11 στις 4/10/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

τα πραγματα ειναι απλα...

ολα ειναι απλα.και με φιλη της να ηταν αν πηγαινες και μιλουσες και λοιπα δε θα υπηρχε κανενα προβλημα.ισα ισα θα ενιωθε και πιο ανετα.Απο εκει και περα αν της αρεσες σιγουρα θα εβρισκε τροπο να μεινετε μονοι.Οποτε κανε την κινηση και μην κολας σε αυτα συνηθως το παραπονο των γυναικων ειναι οτι δεν τις πλησιαζουν.οποτε κανε τη διαφορα...καλη επιτυχια!

longway

# 12 στις 14/12/2014
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Δωδεκανήσου / Αγαθονήσι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 88

φιλε καλα κανεις και το πας πολυ καλα!
ελα να σου ανεβασω την αυτοπεποιθηση σου!
το θεμα ειναι στο τι βγαινει απο μεσα σου
το επαναλαμβανω
το θεμα ειναι στο τι βγαινει απο μεσα σου!
αν σου βγαινει να μιλας στις γυναικες οταν ειναι μονες καλα κανεις
αν δεν σου βγαινει τοτε καλα κανεις γιατι πας κοντρα στον εαυτο σου και αυτο θα σημανει αποτυχια στην οποια προσεγγιση σου επειση δεν θα αισθανεσαι σιγουρος για τον εαυτο σου.ειναι τοσο απλο φιλε.
οτιδηποτε παμε κοντρα στην φυση μας μας δινει και το αναλογο αποτελεσμα!
αυτο ισχυει για ολους.
δεν μπορεις να το παιζεις καποιος που δεν εισαι εσυ πραγματικα
αργα η γρηγορα η γυναικες το καταλαβαινουν αμεσως
η καλυτερη συμβουλη που θα σου εδινα ειναι να κανεις το παιχνιδι εκει που αισθανεσαι εσυ οτι εισαι ασφαλης
αν πας και παιζεις εκτος εδρας χωρις να πατας γερα στα ποδια σου το πιθανοτερο ειναι να φυγεις απο εκει με διασυρμο
εκτος και σε ευνοησει η τυχη.
αλλα αυτο ειναι ενα σπανιο φαινομενο και τα μαθηματικα δεν κανουν λαθη οπως γνωριζεις!
ολα ειναι μαθηματικα και απλα.αρκει να τα καταλαβεις πως λειτουργουν
δουλεψε με τον εαυτο σου βρες που εχεις αδυναμια και προσπαθησε να τα βελτιωσεις
επαναλαμβανω να βελτιωσεις τις αδυναμιες σου και οχι να το παιζεις καποιος που δεν εισαι εσυ οκ?
ειναι και να σου βγαινει.εχι αλλους που δεν τους νοιαζει και ολα καλα αν αποτυχουν κλπ
εσενα πχ αν μιλησης σε 2 αγνωστες μαλλον σβουρα μεσα στο κεφαλι σου οτι θα αποτυχεις ετσι?

αν δεν μπορεις να βελτιωσεις αυτο τον τομεα τοττε παιξε μπαλα οπως επαιζες και παλια
και σιγουρα την στιγμη που δεν σηκωθηκε η φιλη της απο την καρεκλα ειναι σιγουρο οτι δεν επαιζε να σε γουσταρε.

IM____

# 13 στις 15/12/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

λουντμαν σε καταλαβαίνω απόλυτα που δεν μπορείς να πλησιάσεις όταν είναι με φίλες η άλλη.

Το ποιο πιθανό να συμβεί είναι αυτό που λέει και ο ινίοχος, δηλαδή να ζηλέψει η φιλενάδα και να επιρρεάσει την φίλη της. Μου έχει συμβεί άπειρες φορές.

Βέβαια, υπάρχει και η άλλη οπτική, δηλαδή ότι αν είναι ΟΚ το κορίτσι, δεν επιρρεάζεται από κανένα, όμως δυστηχώς οι ΟΚ είναι ελάχιστες...

johnn1984

# 14 στις 19/12/2014
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 108

Οτι νιώθεις εσύ κάνε, δεν υπαρχει σωστό/λάθος σε αυτά. Και την μεγαλύτερη κοτρώνα των Ιμαλαίων να της πετάξεις σε ατάκα, αν αυτη εχει αποφασίσει οτι σε γουστάρει, δεν γλυτώνεις.

ΥΓ   Δεν υπάρχει < τάκτ> ούτε < χάρτης προσέγγισης > σε αυτό το θέμα. Αυτά τα γράφουν στα περιοδικά που  κατοικοεδρεύουν στα κομμοτήρια και τις αιθουσες αναμονής ιατρείων.  Οταν ειναι να σου κάτσει η φάση, απλως θα σου κάτσει No matter what. 

keep moving.

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε