Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Έξυπνες ατάκες

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

SunshineJn

# 21 στις 25/9/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Εξω απο το σινεμά για τσιγάρο στο διάλειμμα:                                                                 Αυτός- ωραία ταινία ε;                                   Αυτή - δε μ'αρεσει.                                                  -άκου: ραντεβού εδω μετά την ταινία για να δούμε αν και ποιος απο τους δυο μας θα χει αλλάξει γνώμη.                                                    -άκου: ραντεβού στον καβουρα μετά την ταινία γιατί πεινάω.               Αποτέλεσμα:              4 χρονια σχεση. Οι περισσότερες συζητήσεις εξακολούθησαν να έχουν την ίδια έναρξη

tzoulia59

# 22 στις 25/9/2014
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.516
'Aρεσαν+: 0%

τις καλυτερες ατακες της ζωης μου τις εχω ακουσει απο εναν διδυμο που γνωρισα στο διαδικτυο ,,,

ειναι πολλες και πολλες απο αυτες ακαταλληλες για ολους ,,,
ν αναφερω μια που αντεχεται ,,,
εσενα θα σου γ,,,σω τον εγωισμο και μετα εσενα ,,,

Climentini

# 23 στις 25/9/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τώρα πώς θυμήθηκα την ατάκα ...

...του τρισμέγιστου Γκουσγκούνη: «Θες αχλάδι;»

Paralia48

# 24 στις 26/9/2014
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.777

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από MiltosRNLI1930

Πλησιον  του φαρμακειου του φιλου μου του Ροκ υπαρχει ενα μαγαζι που φτιαχνει τα καλυτερα πιροσκι στην Ελλαδα Γνωριστιhκα με την αδελφη της ιδιοκτητριας η οποια μολις ειχε ελθει απο τη Ρωσια .Αν και παχουλη ειχε τριζατο ομορφο προσωπο και ευτυχως λεπτη μεση .Συνεχως μου μιλουσε για αποκατασταση και οτι αν τα βρισκαμε θα ανοιγαμε μαγαζι στη Γλυφαδα για πιροσκι

Ο παππους μου μου ειπε δουλευε στα μαγηρεια του Τσαρου .Οταν μπηκαν οι Μπολσεβικοι στο παλατι αυτος αρπαξε το τετραδιο με συνταγες για πιροσκι απο το συρταρι του Σεφ .Δεν ξερω τι να κανω .Εχει περαση το πιροσκι η θα το γυρισουμε σε σουβλατζιδικο Παντως εγω της ξηγηθηκα οτι στα καζανια με τα λαδια και τις πατατες δεν προκειται να καθησω γιατι μυριζουν τα ρουχα και δεν το αντεχω.Θα ηθελα συμβουλες 

HELP !!!

HELP !!!

Άστα αυτά Μίλτο, εσύ αντέχεις και την ποδαρίλα! Μάλλον δε σου άρεσε η απόγονη του κλέφτη των συνταγών πιροσκί.

Paralia48

# 25 στις 26/9/2014
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.777

Καλή ατάκα δε μού ρχεται. Κακή βρήκα, να την πω  Ο γιος μου στο σχολείο τάξη β΄λυκείου τσακωνόταν με μια συνεχώς.

Αυτή  <<δεν έχεις δει στη ζωή σου στήθια>>.

Αυτός <<Ούτε κι εσύ>>!

Αρέσει στο μέλος Enikos

isixos_geroulis

# 26 στις 26/9/2014
author
Ανδρας / 63 / Παντρεμένος
Ν. Αργολίδας / Νέα Κίος
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 7.996

Ε καλα...

...αν παμε και στα παιδικα...

Ο γιος αρκετα μικρος...στεκεται ορθιος στην μπαλκονοπορτα της βεραντας και βλεπει να σουρουπωνει...
Γυρναει σε  μια στιγμη και μου λεει..."Μπουμ...επεσε ο σκοταζης και χτυπησε το κεφαλι του"

1η Δημοτικου και τρεχουν ανωλαμο δρομο (γυρω απο το Σχολειο)
Μπαμπα ηρθα τριτος...ηταν αλλοι δυο μετα απο μενα...

Το χειροτερο σε μια τραγωδια ειναι οι γνωμες που ακολουθουν...

nuvola

# 27 στις 26/9/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
(από τα παιδικά )

Μικρός=Μαμά είμαστε στο σωστό δρόμο ...πάμε σωστά; 

Εγώ= Μα τις λες αγόρι μου...ξέρεις πόσες φορές την έχω κάνει αυτή την διαδρομή όταν ήμουν φοιτήτρια... 
Μικρός= την εποχή των παγετώνων δηλαδή...

danah_40

# 28 στις 27/9/2014
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 128
Εχω και κοτερο, παμε μια βολτα?Ζαχαροπλαστης ειναι ο πατερας σου?

skaskaskasousou

# 29 στις 28/9/2014
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 3.091

Το σκηνικό που θα αναφέρω έγινε χρόνια πριν, όταν ήμουν νέα και ατίθαση.. Ήμουν με την κολλητή μου τότε, Σάββατο βράδυ και μόλις είχαμε τελειώσει την πρώτη φάση της εξόδου μας. Πηγαίνοντας προς το αυτοκίνητο πέσαμε σε μια παρέα 2-3 ατόμων και ο ένας απο αυτούς μου έκανε καμάκι. Εμένα μου άρεσε για να πω την αλήθεια και του χαμογελούσα. 

Φτάνουμε στο αυτοκίνητο και λέμε να πάμε να κάνουμε καμιά κοντρίτσα (είπα.. ήμουν λίγο ατίθαση). Κάνουμε έναν γύρο στους κεντρικούς δρόμους της πόλης μπας και βρούμε κανένα ανυποψίαστο θύμα στα φανάρια για να φάει την σκόνη μας, και στην στροφή βλέπουμε πάλι τους νεαρούς που μας φλέρταραν. Άρχισαν να μας σφυρίζουν και να μας φωνάζουν. Στην δεύτερη στροφή, η φίλη μου είδε κάποιον να καβαλάει μια μηχανή και να έρχεται απο πίσω μας με ταχύτητα. Εγώ, που εκείνη την εποχή η ανδρεναλίνη μου χτυπούσε κόκκινο, καταχάρηκα γιατί το σκηνικό μου βρωμούσε "περιπέτεια". Κάνω άκρη, σταματάω, ο νεαρός με την μηχανή σταματάει, και βλέπω ότι ήταν εκείνος που μου άρεσε. 
Σκύβει στο παράθυρο και μου λέει. Σε είδα μια, σε είδα δύο. Την τρίτη, θα μου πεις πότε μπορείς να πάμε για καφέ. 
Και πήγαμε.

skaskaskasousou

# 30 στις 28/9/2014
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Μαγνησίας / Βόλος

Αλλά βέβαια θα ήθελα να προσθέσω ότι τις περισσότερες ατάκες τις έχω πει εγώ και ειδικά αν έχω πιει και κανα ποτηράκι.

Leigh Cherry θυμάσαι αυτόν που πήγα και τον είπα ότι έμοιαζε με τον Edward απο το Twilight? Η αυτούς στην προεδρική φρουρά που ούτε καν θυμάμαι τι μπαρούφες τους έλεγα;
Χαχαχα.. Αξέχαστες εποχές.. 

isixos_geroulis

# 31 στις 28/9/2014
author
Ανδρας / 63 / Παντρεμένος
Ν. Αργολίδας / Νέα Κίος
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 7.996

Και μετα σου λεει.

...γιατι και πως "ευνουχιζονται" οι αντρες...

Το χειροτερο σε μια τραγωδια ειναι οι γνωμες που ακολουθουν...

vassoulini

# 32 στις 28/9/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εγω: "ο προηγουμενος μπλα μπλα.."

Αυτος: "εγω δεν ειμαι ο προηγουμενος. Ειμαι ο ηγουμενος!"
Ενταξει, πεθανα. 

vassoulini

# 33 στις 28/9/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Που ειναι αυτος??? Που που??? Φερτε τον μου να τον δω!!! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από skaskaskasousou

Leigh Cherry θυμάσαι αυτόν που πήγα και τον είπα ότι έμοιαζε με τον Edward απο το Twilight? 

freemind1

# 34 στις 3/10/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

αυθορμητισμος

το καλυτερο ειναι το αυθορμητο.Αν εισαι ο εαυτος σου αυτη ειναι η καλυτερη προσεγγιση!Οποτε θα πω πως θεωρω τον αυθορμητισμο την καλυτερη προσεγγιση.το αληθινο ειναι το πιο ομορφο

Leigh-Cheri

# 35 στις 3/10/2014
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.052

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από skaskaskasousou

Leigh Cherry θυμάσαι αυτόν που πήγα και τον είπα ότι έμοιαζε με τον Edward απο το Twilight? Η αυτούς στην προεδρική φρουρά που ούτε καν θυμάμαι τι μπαρούφες τους έλεγα;
Χαχαχα.. Αξέχαστες εποχές.. 

Τώρα το είδα! Πώς δεν τα θυμάμαι...

Άσε τα καψερά τα τσολιαδάκια τι ακούσανε

Ή τους γείτονες απέναντι, που πριν έρθεις εσύ, ούτε που γνώριζα την ύπαρξή τους

Τι γέλιο που είχαμε ρίξει ρε συ

Χθες, που ψαχούλευα σε κάτι παλιά θεματάκια, σε θυμήθηκα.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Έπεσα πάνω στον garagepunk (δεν ρωτάω καν αν τον θυμάσαι!)

skaskaskasousou

# 36 στις 3/10/2014
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Μαγνησίας / Βόλος

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από Leigh-Cheri

Έπεσα πάνω στον garagepunk (δεν ρωτάω καν αν τον θυμάσαι!)

Καλά κάνεις και δεν ρωτάς..

Σε ποιες στράτες σεργιανίζει αυτό το θεομάνουλο; 

Enikos

# 37 στις 3/10/2014
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.799

Να κανεις τον κραχτη, τετοιο παραστημα και ευφραδεια λογου!

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από MiltosRNLI1930

Πλησιον  του φαρμακειου του φιλου μου του Ροκ υπαρχει ενα μαγαζι που φτιαχνει τα καλυτερα πιροσκι στην Ελλαδα Γνωριστιhκα με την αδελφη της ιδιοκτητριας η οποια μολις ειχε ελθει απο τη Ρωσια .Αν και παχουλη ειχε τριζατο ομορφο προσωπο και ευτυχως λεπτη μεση .Συνεχως μου μιλουσε για αποκατασταση και οτι αν τα βρισκαμε θα ανοιγαμε μαγαζι στη Γλυφαδα για πιροσκι

Ο παππους μου μου ειπε δουλευε στα μαγηρεια του Τσαρου .Οταν μπηκαν οι Μπολσεβικοι στο παλατι αυτος αρπαξε το τετραδιο με συνταγες για πιροσκι απο το συρταρι του Σεφ .Δεν ξερω τι να κανω .Εχει περαση το πιροσκι η θα το γυρισουμε σε σουβλατζιδικο Παντως εγω της ξηγηθηκα οτι στα καζανια με τα λαδια και τις πατατες δεν προκειται να καθησω γιατι μυριζουν τα ρουχα και δεν το αντεχω.Θα ηθελα συμβουλες 

HELP !!!

HELP !!!

Enikos

# 38 στις 3/10/2014
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.799

Απεχθανεσαι και το λαδι...

Τι να φανταστω.