Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Tι κάνει μια γυναίκα?

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

aladdin30

# 1 στις 4/10/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292
'Aρεσαν+: 0%

Tι κάνει μια γυναίκα?

Πώς είναι μια γυναίκα οταν έχει ερωτευτεί? Τι κάνει, τι σκέπτεται? Πώς αντιδρά? Τι φαντασιώνεται?

Και πώς θα καταλάβει ένας άντρας οτι τον έχει ερωτευτεί?

Θα ξεκινησω με το β σκελος, το α το αφηνω για τις γυναικες,

μερικες ενδειξεις οτι σ εχει ερωτευτει ειναι να μου λεει κοπλιμεντα που δεν ισχυουν ή που ουτε καν εχω δωσει ποτε σημασια.

isixos_geroulis

# 2 στις 4/10/2014
author
Ανδρας / 63 / Παντρεμένος
Ν. Αργολίδας / Νέα Κίος
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 7.996

Γραφει μια...

...εκθεση ιδεων...και στην δινει...

Τωρα αν δεν καταλαβεις κι ετσι...αστα...

pigassos71

# 3 στις 4/10/2014
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 14.060

την οποια...

οφειλεις να ακολουθεις κατα γραμμα

κι αν καποια απο αυτες ειναι λαθος

ΕΣΥ ΦΤΑΙΣ!!!

Αρέσει στο μέλος anemona_62

tzoulia59

# 4 στις 4/10/2014
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.516

εχω κανει πολλες μ...κιες ,,,

οπως τηλεφωνηματα εφοδου ,,,
επισκεψεις εφοδου,,,
μηνυματα και τηλεφωνηματα υπερβολης ,,,
αλλα αυτο που ειναι κοινο και το θυμαμαι πολυ καλα ειναι  οτι οταν ειμαι ερωτευμενη βαζω πολυ συχνα τα κλαματα ,,,
και μπροστα του ...
ας απαντησουν τα υπολοιπα κοριτσακια ,,,
και θα σκεφτω κι αλλα ,,,

aladdin30

# 5 στις 4/10/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση

Με κουφανατε κυρια Τζουλια! το εφοδου δεν το καταλαβα, λογω ελλειψης εμπιστοσυνης? και αυτο με τα κλαματα τι εννοειται? ετσι στα καλα καθουμενα?
Ο,τι αλλο θελετε γρραψτε να καταλαβω καλυτερα πως ειναι η ερωτοχτυπημενη γυναικα.

tzoulia59

# 6 στις 4/10/2014
author

εγω δεν ειμαι ενδεικτικο δειγμα και καλο ειναι ν απαντησουν κι αλλες γυναικες ,,,

αλλα θεωρω οτι εχω την μεγαλυτερη εγκρατεια απο αλλες ,,,γιατι με διακατεχει και να κομπλεξ ανωτεροτητος ,,,
μου χουν αποκαλυψει φιλες μου τι κανουν και ποσο ρομπα γινονται ,,,
γιατι σε κουφανα ;
εχω πει οτι εγω ειμαι ατομο του παθους αλλα δεν με πιστευετε ,,,

παντως οποιος αντρας ηταν μαζι μου του εχω μεινει αξεχαστη ειναι το μονο σιγουρο ,,,
Αρέσει στο μέλος aladdin30

tzoulia59

# 7 στις 4/10/2014
author

αλαντιν οι ερωτες μου ηταν παθος δακρυα ξυλο (καμια σφαλιαρα )και ιδρωτας ,,,

και δεν αστειευομαι καθολου ,,,

Alice1

# 8 στις 4/10/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Τι να σου πω... Εγω καποτε ημουν σφοδρα ερωτευμενη με καποιον... Το ξερε ολος ο κοσμος...οχι μονο επειδη το ελεγα αλλα επειδη εβλεπαν ενα μονιμο χαμογελο και μια λαμψη που κουβαλουσα...

Και σε εκεινον το ελεγα, τον θαυμαζα φανερα, ημουν τελεια σε συμπεριφορα μαζι του (αν και αυτος δεν ηταν τοσο)  κλπκλπ ολα αυτα τα εβλεπε και μου τα αναγνωριζε... 

Αλλα μια φορα που τον ρωτησα...αν ξερει ποσο σημαντικος ειναι για μενα...μου απαντησε "Οχι δεν το ξερω! Σε ακουω να το λες. Βλεπω πως μου φερεσαι αλλα δεν το ξερω ο ιδιος" (μαλλον καπου πιστευε οτι δεν του "αξιζε" ...)

Οποτε μην το ψαχνεις alladin...ποτε κανεις δεν ξερει πως νοιωθει ο αλλος...

Aggelo

# 9 στις 4/10/2014
author
Ανδρας / 52 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115

Tι κάνει μια γυναίκα?  τι το ψαχνεις τωρα...οταν θα ερθει η ωρα να σ ερωτευτει καποια

θα το νιωσεις...η καθε μια εχει τον τροπο της.Πας να τετραγωνισιες τον κυκλο

και να εξηγησεις τη συμπεριφορα των γυναικων.....Gone with a wind

tanton-

# 10 στις 4/10/2014
author
Ανδρας / 67 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 1.862

Ακολουθούν...

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από tzoulia59

παντως οποιος αντρας ηταν μαζι μου του εχω μεινει αξεχαστη ειναι το μονο σιγουρο ,,,

και άλλες διαφημίσεις 

( νέκρα η αγορά πάντως )

Αρέσει στα μέλη naughtyM, Cruella-DeVil και σε ακόμα 3 μέλη.

aladdin30

# 11 στις 4/10/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση

Θελω να καταλαβω ιδιωτικα οταν ειναι σπιτι της η γυναικα που εχει ερωτευτει τι κανει, τι σκεπτεται, πως νιωθει, ποια ειναι η ψυχολογια της, τι φανταζεται κλπ. Να καταλαβω δηλ τι κανει οταν δεν τη βλεπω εγω και πραγματα που δε θα μου τα πει.

_roxette

# 12 στις 4/10/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

αν κλαις Τζουλια δεν ειναι ο σωστος...!

Ο ρομαντισμος δινει δυναμη και χαρα

Aggelo

# 13 στις 4/10/2014
author
Ανδρας / 52 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από aladdin30

Θελω να καταλαβω ιδιωτικα οταν ειναι σπιτι της η γυναικα που εχει ερωτευτει τι κανει, τι σκεπτεται, πως νιωθει, ποια ειναι η ψυχολογια της, τι φανταζεται κλπ. Να καταλαβω δηλ τι κανει οταν δεν τη βλεπω εγω και πραγματα που δε θα μου τα πει.

Μερικα πραγματα ειναι καλυτερο να μην τα ξερεις παρα να τα ξερεις...και ξερεις γιατι ?

γιατι χανετε το Suspense και το μυστηριο......

pigassos71

# 14 στις 4/10/2014
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 14.060

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από aladdin30

Θελω να καταλαβω ιδιωτικα οταν ειναι σπιτι της η γυναικα που εχει ερωτευτει τι κανει,

να λυσει τον γριφο αν ειναι μυθος ή πραγματικοτητα

(ορα θεμα ιντερ αξιον)

inioxos52

# 15 στις 4/10/2014
author
Ανδρας / 67 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Μια γυναικα που εχει "ερωτευτει", αρχικα κολλαει επανω σου σαν στρειδι, χωρις να σου δινει αναπνοες, και απαιτωντας με χαδια με ζουζουνιες και αλλα κολπα, ουτε λιγο ουτε πολυ, να την ερωτευτεις και συ, στον ιδιο ακριβως η και μεγαλυτερο βαθμο απο οτι αυτη.

Και φυσικα, ολα αρχιζουν με τις μικρες χαρες που σου ζηταει, και που εσυ σαν αντρας και με την σκεψη "ελα μωρε, ενα μικρο χατηρακι ζηταει, ας της το κανω". Και της το κανεις.

Αργοτερα, και εφοσον η σχεση εξελισσεται, το μικρο χατηρακι, γινεται μεγαλυτερο, και μεγαλυτερο, μεχρι που το σκασμενο γινεται απαιτηση. Και μαλιστα καποιες φορες τροφοδοτημενη και απο τις ανασφαλειες της, εξωφρενικη. Π,χ να βλεπεστε καθε μερα, να κανετε σεχ καθε μερα (3 τουλαχιστον φορες οι μικροτερες, γιατι οπως λενε αντρας "ξεζουμισμενος" δεν εχει κουραγια και για αλλες, οποτε κοβουν με το μυαλο τους το ξενοπηδημα του δικου τους).

Επισης, η ερωτευμενη γυναικα, δεν τα παει καθολου καλα με τους φιλους σου, οταν καταλαβει πως με τα κολπακια της δεν τους εχει του χεριου της. Οταν λοιπον δεν μπορει να χειραγωγησει τους φιλους σου, σου τους διαβαλλει, και σου τους υποσκαπτει, μεχρι να μασησεις σαν αγαθοβιολης, και σταματησεις την παρεα μαζι τους, για  νασαι μονο μαζι της.

Βεβαιως, αυτες τις αληθειες, σπανιως θα τις παραδεχτουν σε κουβεντα με τον ανθρωπο τους, και μαλιστα σε περιπτωση που εσυ αγανακτισμενος θεσεις θεμα πιεσης εκ μερους τους, θα σου πουν θιγμενες πως ετσι τους βγαινει επειδη ειναι ερωτευμενες. Αλλα εαν δεν σου αρεσει και σε ενοχλει, προκειμενου να μην σε χασουν θα διορθωθουν. Κολοκυθια στο πατερο. Σε εχουνε γραμμενο. Την αλλη κιολας στιγμη, ειναι ετοιμες για γκρινια, και μια απο τα ιδια.

Θα διαπιστωσεις τελος, πως οποιος λεει αληθειες ασυμφορες για αυτες και τις συμπεριφορες τους, ελαφρα τη καρδια χαρακτηριζεται μισογυνης, αμα και αντιπαθης. Νομιζοντας οι επιεικως αφελεις γυναικες που τα υποστηριζουν αυτα, πως ιδρωνει το αυτι αυτου που τα λεει για την γνωμη τους.

Παντως, παρηγορο ειναι το γεγονος, πως υπαρχουν λιγες, πολυ λιγες, με καρυδια, που τα παραδεχονται ολα τα ανωτερω, αλλα κυριως δεν τα κανουν στους συντροφους τους, η τα κανουν, αλλα σε μικροτερο βαθμο. Σε αυτες τις τελευταιες, δεν περιλαμβανονται αυτες που λενε "σιγα τις αληθειες. Λες και δεν τις ξεραμε τις ανεπαρκειες μας. Μηπως εσεις οι αντρες ειστε καλυτεροι"? Και νομιζουν πως καθαρισαν.

Οποτε Αλλαντιν, ασε τους ερωτες και τα γυναικεια φουμαρα, γιατι το αισθημα θελει τον χρονο του για να δεσει και να ωριμασει, ΑΝ ποτε δεσει, και ΑΝ ωριμασει.  Μην ασχολεισαι λοιπον με τα λογια των θηλυκων καθολου, γιατι θα σε μπλεξουν, και θα σε μπερδεψουν. 

Πραξεις βλεπε και ζυγιαζε, χωρις να μιλας. Και οταν υπαρξει αισθημα πραγματικο βαθυ και δυνατο, θα το καταλαβεις χωρις αμφιβολια. Μεχρι ομως να γινει αυτο, περνα καλα, και μαθαινε τες οσο μπορεις καλυτερα "ψαρευοντας" τις προσωπικοτητες τους.

Αρέσει στα μέλη giorgos170, aladdin30
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

tzoulia59

# 16 στις 4/10/2014
author

λενε ο ερωτας δεν εχει ανταποκριση και δεν φοραει νυφικο ,,,

και γι αυτο εχει παθος ενταση και κανει τον απεναντι αμυντικο ,,,

ισως και να κανω λαθος ,,,

αν και το χω καπου διαβασει ,,,

απο την εμπειρια της ζωης μου εχω διαπιστωσει οτι ερωτευμενα ζευγαρια κατεληξαν να παντρευτουν ...

καποια ναι τα περισσοτερα οχι ,,,

εκτος κι αν αυτο δεν ηταν ενας ερωτας απ αυτον που ξερουμε οσοι ερωτευτηκαμε ,...

και ηταν μια ιστορια αγαπης οπως πολλες αλλες ,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από _roxette

αν κλαις Τζουλια δεν ειναι ο σωστος...!

Ο ρομαντισμος δινει δυναμη και χαρα

vassoulini

# 17 στις 4/10/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εμενα οταν ειμαι ερωτευμενη με πιανουν οι ανασφαλειες μου σχετικα με το αν μπορω να ανταποκριθω στα στανταρ του αλλου.

Ειμαι ατομο που λειτουργει κυριως με τη λογικη, αλλα οταν ερωτευομαι ειναι σαν να μου πατανε το κουμπι και να λειτουργω με το συναισθημα και ετσι γινομαι αυθρμητη και παρορμητικη...Πχ, μπορω να στειλω ενα μηνυμα-σεντονι στον αλλον με ολες μου τις γελοιες σκεψεις της στιγμης και αφου το στειλω να σκεφτω τι μλκ εγραψα.Παντως αν δεν ξερω ο αλλος τι νιωθει, δεν δειχνω σχεδον τιποτα...εκτος αν υπαρχει εδαφος.Αν ειναι αμοιβαιο, ειναι ο,τι μου βγαλει ο αλλος...Πιο αθλια συντακτικα κειμενο δεν εχω ξαναγραψει, παρεπιπτοντως, αλλα who cares...

agaph40

# 18 στις 4/10/2014
author
Γυναίκα / 70 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 698

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από tzoulia59

αλαντιν οι ερωτες μου ηταν παθος δακρυα ξυλο (καμια σφαλιαρα )και ιδρωτας ,,,

και δεν αστειευομαι καθολου ,,,

μια διευκρινιση παρακαλω...το ξυλο το τρωγατε ή το δινατε???

Αρέσει στα μέλη tzoulia59, giorgos170

sweetsin_

# 19 στις 4/10/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από inioxos52

Μια γυναικα που εχει "ερωτευτει", αρχικα κολλαει επανω σου σαν στρειδι, χωρις να σου δινει αναπνοες, και απαιτωντας με χαδια με ζουζουνιες και αλλα κολπα, ουτε λιγο ουτε πολυ, να την ερωτευτεις και συ, στον ιδιο ακριβως η και μεγαλυτερο βαθμο απο οτι αυτη.

Και φυσικα, ολα αρχιζουν με τις μικρες χαρες που σου ζηταει, και που εσυ σαν αντρας και με την σκεψη "ελα μωρε, ενα μικρο χατηρακι ζηταει, ας της το κανω". Και της το κανεις.

Αργοτερα, και εφοσον η σχεση εξελισσεται, το μικρο χατηρακι, γινεται μεγαλυτερο, και μεγαλυτερο, μεχρι που το σκασμενο γινεται απαιτηση. Και μαλιστα καποιες φορες τροφοδοτημενη και απο τις ανασφαλειες της, εξωφρενικη. Π,χ να βλεπεστε καθε μερα, να κανετε σεχ καθε μερα (3 τουλαχιστον φορες οι μικροτερες, γιατι οπως λενε αντρας "ξεζουμισμενος" δεν εχει κουραγια και για αλλες, οποτε κοβουν με το μυαλο τους το ξενοπηδημα του δικου τους).

Επισης, η ερωτευμενη γυναικα, δεν τα παει καθολου καλα με τους φιλους σου, οταν καταλαβει πως με τα κολπακια της δεν τους εχει του χεριου της. Οταν λοιπον δεν μπορει να χειραγωγησει τους φιλους σου, σου τους διαβαλλει, και σου τους υποσκαπτει, μεχρι να μασησεις σαν αγαθοβιολης, και σταματησεις την παρεα μαζι τους, για  νασαι μονο μαζι της.

Βεβαιως, αυτες τις αληθειες, σπανιως θα τις παραδεχτουν σε κουβεντα με τον ανθρωπο τους, και μαλιστα σε περιπτωση που εσυ αγανακτισμενος θεσεις θεμα πιεσης εκ μερους τους, θα σου πουν θιγμενες πως ετσι τους βγαινει επειδη ειναι ερωτευμενες. Αλλα εαν δεν σου αρεσει και σε ενοχλει, προκειμενου να μην σε χασουν θα διορθωθουν. Κολοκυθια στο πατερο. Σε εχουνε γραμμενο. Την αλλη κιολας στιγμη, ειναι ετοιμες για γκρινια, και μια απο τα ιδια.

Θα διαπιστωσεις τελος, πως οποιος λεει αληθειες ασυμφορες για αυτες και τις συμπεριφορες τους, ελαφρα τη καρδια χαρακτηριζεται μισογυνης, αμα και αντιπαθης. Νομιζοντας οι επιεικως αφελεις γυναικες που τα υποστηριζουν αυτα, πως ιδρωνει το αυτι αυτου που τα λεει για την γνωμη τους.

Παντως, παρηγορο ειναι το γεγονος, πως υπαρχουν λιγες, πολυ λιγες, με καρυδια, που τα παραδεχονται ολα τα ανωτερω, αλλα κυριως δεν τα κανουν στους συντροφους τους, η τα κανουν, αλλα σε μικροτερο βαθμο. Σε αυτες τις τελευταιες, δεν περιλαμβανονται αυτες που λενε "σιγα τις αληθειες. Λες και δεν τις ξεραμε τις ανεπαρκειες μας. Μηπως εσεις οι αντρες ειστε καλυτεροι"? Και νομιζουν πως καθαρισαν.

Οποτε Αλλαντιν, ασε τους ερωτες και τα γυναικεια φουμαρα, γιατι το αισθημα θελει τον χρονο του για να δεσει και να ωριμασει, ΑΝ ποτε δεσει, και ΑΝ ωριμασει.  Μην ασχολεισαι λοιπον με τα λογια των θηλυκων καθολου, γιατι θα σε μπλεξουν, και θα σε μπερδεψουν. 

Πραξεις βλεπε και ζυγιαζε, χωρις να μιλας. Και οταν υπαρξει αισθημα πραγματικο βαθυ και δυνατο, θα το καταλαβεις χωρις αμφιβολια. Μεχρι ομως να γινει αυτο, περνα καλα, και μαθαινε τες οσο μπορεις καλυτερα "ψαρευοντας" τις προσωπικοτητες τους.

οσον καιρο ειμαι εδω σε θαυμαζω γιατι γραφεις ομορφα και λες μεγαλες αληθειες...

δεν εχω διαβασει παρακατω τι γραφουν οι υπολοιποι ...αυτο ομως που διαβαζω στα λογια σου ειναι οτι δεν εχεις αγαπηθει, δεν εχεις αφησει να σε αγαπησουν και ισως δεν ξερεις ν αγαπας...

τιποτα απο τα παραπανω δεν ειναι μια ερωτευμενη γυναικα...εσυ περιγραφεις ενα θεατρο...

---magissoula---

# 20 στις 4/10/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από agaph40

μια διευκρινιση παρακαλω...το ξυλο το τρωγατε ή το δινατε???

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε