Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Tι κάνει μια γυναίκα?

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

aladdin30

# 21 στις 4/10/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από vassoulini

Εμενα οταν ειμαι ερωτευμενη με πιανουν οι ανασφαλειες μου σχετικα με το αν μπορω να ανταποκριθω στα στανταρ του αλλου.

Ειμαι ατομο που λειτουργει κυριως με τη λογικη, αλλα οταν ερωτευομαι ειναι σαν να μου πατανε το κουμπι και να λειτουργω με το συναισθημα και ετσι γινομαι αυθρμητη και παρορμητικη...Πχ, μπορω να στειλω ενα μηνυμα-σεντονι στον αλλον με ολες μου τις γελοιες σκεψεις της στιγμης και αφου το στειλω να σκεφτω τι μλκ εγραψα.Παντως αν δεν ξερω ο αλλος τι νιωθει, δεν δειχνω σχεδον τιποτα...εκτος αν υπαρχει εδαφος.Αν ειναι αμοιβαιο, ειναι ο,τι μου βγαλει ο αλλος...Πιο αθλια συντακτικα κειμενο δεν εχω ξαναγραψει, παρεπιπτοντως, αλλα who cares...

Bασω μου αρεσε η απαντηση σου γτ ειναι πηγαια ειλικρινης. Πες λοιπον οτι κ ο ανδρας σ εχει ερωτευτει και υπαρχει αμοιβαιοτητα γενικως. Οταν εισαι σπιτακι σου τι αλλο κανεις, τι σκεφτεσαι, τι σου βγαινει να κανεις, και πως λειτουργεις απεναντι του οταν βρισκοσαστε.

isixos_geroulis

# 22 στις 4/10/2014
author
Ανδρας / 63 / Παντρεμένος
Ν. Αργολίδας / Νέα Κίος
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 7.996

Αυτος...

...μενει μονος του η με τους γονεις του?

Δουλευει?

Τι δουλεια κανει?

Τι μισθο εχει?

Σεξ εχετε κανει?

κλπ...κλπ...κλπ...

Αρέσει στο μέλος Cruella-DeVil
Το χειροτερο σε μια τραγωδια ειναι οι γνωμες που ακολουθουν...

---magissoula---

# 23 στις 4/10/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από sweetsin_

οσον καιρο ειμαι εδω σε θαυμαζω γιατι γραφεις ομορφα και λες μεγαλες αληθειες...

δεν εχω διαβασει παρακατω τι γραφουν οι υπολοιποι ...αυτο ομως που διαβαζω στα λογια σου ειναι οτι δεν εχεις αγαπηθει, δεν εχεις αφησει να σε αγαπησουν και ισως δεν ξερεις ν αγαπας...

τιποτα απο τα παραπανω δεν ειναι μια ερωτευμενη γυναικα...εσυ περιγραφεις ενα θεατρο...

πας κι εσύ γυρεύοντας όμως !

Enikos

# 24 στις 4/10/2014
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.753

Παιρνει κιλα και ετοιμαζεται για τον γαμο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από aladdin30

Tι κάνει μια γυναίκα?

Πώς είναι μια γυναίκα οταν έχει ερωτευτεί? 

jane_doe

# 25 στις 4/10/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από Enikos

sweetsin_

# 26 στις 4/10/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από Enikos

μαλλον αναποδα τα λες...

χανει κιλα μπας και παντρευτει...

και τα ξαναπαιρνει μετα το γαμο!!

sweetsin_

# 27 στις 4/10/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από ---magissoula---

πας κι εσύ γυρεύοντας όμως  

γυρευοντας...τι??

inioxos52

# 28 στις 4/10/2014
author
Ανδρας / 67 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από sweetsin_

...αυτο ομως που διαβαζω στα λογια σου ειναι οτι δεν εχεις αγαπηθει, δεν εχεις αφησει να σε αγαπησουν και ισως δεν ξερεις ν αγαπας...

τιποτα απο τα παραπανω δεν ειναι μια ερωτευμενη γυναικα...εσυ περιγραφεις ενα θεατρο...

Θα αρκεστω μονο στο να σου πω, πως οσον αφορα την πρωτη σου θεση, λανθανεις τραγικα και στις τρεις σου εκδοχες. Και  μιας και σιχαινομαι οσο δεν μπορεις να φανταστεις τα ΕΓΩ αυτο, η ΕΓΩ τα αλλα, καθως και τα λοιπα καυχησιολογικα, πιστευε οτι τραβαει η ψυχη σου.  Ο καθεις με βαση τις εμπειριες του ομιλει νομιζω, και περαν τουτου ουδεν.

Επισης, θα σου πω σε οτι αφορα την δευτερη σου θεση, πως περιγραφω ως αντρας προς αντρα, τις κλασσικες "ερωτευμενες" και ανευ βαθους χρονου γυναικειες συμπεριφορες, τις οποιες αλλωστε και καποιες απο το φυλο σου σοβαρες καθ' ολα, ευθαρσως παραδεχονται κατα καιρους. Την σοβαροτητα των συναισθηματων την δεχομαι και την αποδεχομαι, στην τελευταια μου ακριβως παραγραφο στις σαφεστατα λιγοτερες φορες που συμβαινει.

Τελος, δεν θα αρνηθω πως δεν εχω καμμια απολυτως εμπιστοσυνη στα λογια, ειτε των γυναικων, ειτε των αντρων σε οτι αφορα αισθηματα, η "αισθηματα". Εχουν δει πολλες μουφες τα ματια ολων μας  -οι μεγαλυτεροι περισσοτερες-  αλλωστε, και εξαιτιας τους εχουν αποκτησει πλεον γνωση οι φυλακες.

...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

sweetsin_

# 29 στις 4/10/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από inioxos52

Θα αρκεστω μονο στο να σου πω, πως οσον αφορα την πρωτη σου θεση, λανθανεις τραγικα και στις τρεις σου εκδοχες. Και  μιας και σιχαινομαι οσο δεν μπορεις να φανταστεις τα ΕΓΩ αυτο, η ΕΓΩ τα αλλα, καθως και τα λοιπα καυχησιολογικα, πιστευε οτι τραβαει η ψυχη σου.  Ο καθεις με βαση τις εμπειριες του ομιλει νομιζω, και περαν τουτου ουδεν.

Επισης, θα σου πω σε οτι αφορα την δευτερη σου θεση, πως περιγραφω ως αντρας προς αντρα, τις κλασσικες "ερωτευμενες" και ανευ βαθους χρονου γυναικειες συμπεριφορες, τις οποιες αλλωστε και καποιες απο το φυλο σου σοβαρες καθ' ολα, ευθαρσως παραδεχονται κατα καιρους. Την σοβαροτητα των συναισθηματων την δεχομαι και την αποδεχομαι, στην τελευταια μου ακριβως παραγραφο στις σαφεστατα λιγοτερες φορες που συμβαινει.

Τελος, δεν θα αρνηθω πως δεν εχω καμμια απολυτως εμπιστοσυνη στα λογια, ειτε των γυναικων, ειτε των αντρων σε οτι αφορα αισθηματα, η "αισθηματα". Εχουν δει πολλες μουφες τα ματια ολων μας  -οι μεγαλυτεροι περισσοτερες-  αλλωστε, και εξαιτιας τους εχουν αποκτησει πλεον γνωση οι φυλακες.

δεκτο ηνιοχε! εννοειται δεν ξερω τα προσωπικα του καθενος...

αλλα η περιγραφη σου ειναι ακραια και τραβηγμενη...

ισως να αλλαξαν τα πραγματα απο τοτε που εχω να ερωτευτω και οι γυναικες να το εχουν ριξει στο θεατρο...γιαυτο οι περισσοτερες κλαιγονται οτι ειναι μονες...

το οτι εχεις δει πολλες μουφες αυτο δεν σε καθιστα σοφο... απλα καχυποπτο!

η συμπεριφορα μας ομως δεν εξαρταται μονο απο μας αλλα και απο τον εκαστοτε συντροφο...οι σχεσεις ειναι δουναι και λαβειν...

tzoulia59

# 30 στις 5/10/2014
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.513

αγαπη χρυσο μου ...

μιλησα για σφαλιαρες παθους ...

εχεις ερωτευτει ποτε; και να σε κερατωνουν; 

σ εχουν ερωτευτει ποτε και να μην τους καθεσαι ,,,;

για τετοιες σφαλιαρες μιλαω και τρικουβερτους καυγαδες ,,,

γαμω τα παθη ...

μου μενει αλλος ενας ερωτας ...

θα ημουν τυχερη να τον ζησω ...

γουσταρω τρελα ...

tzoulia59

# 31 στις 5/10/2014
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.513

δεν εχω αναγκη εγω τις διαφημισεις ,,,

την αληθεια μου ξεδιπλωνω οπως παντα ...

οσο για την αγορα και την νεκρα ,,,

εχεις δικιο ,,,

τα δυνατα σπανιζουν ,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από tanton-

Ακολουθούν...

και άλλες διαφημίσεις 

( νέκρα η αγορά πάντως )

aladdin30

# 32 στις 5/10/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Εσεις κυρια τζουλια μου ειστε κατηγορια απο μονη σας!

achinos

# 33 στις 5/10/2014
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762

Αλαντιν, είναι πολύ απλο,

Μια ερωτευμένη με σένα γυναίκα, όταν δεν είναι μαζί σου, κάνει ακριβώς αυτό που κάνεις κ συ όταν δεν είσαι μαζί της...

Αν δεν κάνετε το ίδιο, η αν δεν ξέρεις τι κάνει κ δεν μπορείς ούτε να το φανταστείς, 

μην απορήσεις 

αν δε  συνεχίσει για πολύ ακόμα νάναι  ερωτευμένη μαζί σου

Ετσι δουλεύει το πράμα

ceteris paribus

Cruella-DeVil

# 34 στις 5/10/2014
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Αγιος Κωνσταντίνος
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 303

Οπότε, Alladin...

..Mακριά από γυναίκες και δη ερωτευμένες!!!

Αν είναι να έρθει καμιά να σου πλύνει κανα πουκάμισο,

να κάνει κανα παστίτσιο, να βάλει καμιά σκούπα...

αλλά και πάλι με προσοχή...

Ψεύτρες, κλέφτρες, απατεώνισσες...

Χάλασε παιδί  μου, ο κόσμος..

α, πα, πα, πα...!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από inioxos52

...
Οποτε Αλλαντιν, ασε τους ερωτες και τα γυναικεια φουμαρα, γιατι το αισθημα θελει τον χρονο του για να δεσει και να ωριμασει, ΑΝ ποτε δεσει, και ΑΝ ωριμασει.  Μην ασχολεισαι λοιπον με τα λογια των θηλυκων καθολου, γιατι θα σε μπλεξουν, και θα σε μπερδεψουν. 

Πραξεις βλεπε και ζυγιαζε, χωρις να μιλας. Και οταν υπαρξει αισθημα πραγματικο βαθυ και δυνατο, θα το καταλαβεις χωρις αμφιβολια. Μεχρι ομως να γινει αυτο, περνα καλα, και μαθαινε τες οσο μπορεις καλυτερα "ψαρευοντας" τις προσωπικοτητες τους.

Enikos

# 35 στις 5/10/2014
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.753

Μα τι λες τωρα! Αφιεται απο στεγνο μοντελο και γεμιζει λιγο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από sweetsin_

μαλλον αναποδα τα λες...

χανει κιλα μπας και παντρευτει...

και τα ξαναπαιρνει μετα το γαμο!!

Cruella-DeVil

# 36 στις 5/10/2014
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Αγιος Κωνσταντίνος
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 303

...γιατί η μονοτονία

... καταντάει βαρετή

Καλησπέρα / Καλημέρα,

κύριε Ενικέ.

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από Enikos

Μα τι λες τωρα! Αφιεται απο στεγνο μοντελο και γεμιζει λιγο.

vassoulini

# 37 στις 5/10/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εμ...χμ χμμ...ειναι και αναλογως τη περιπτωση...Ειναι αυτο που σου ειπα, ο,τι μου βγαλει εκεινος. Μαζι του μπορει να ειμαι πιο χυμα, πιο σκαλωμενη, πιο χαλαρη, πιο ζουζουνιαρα, πιο πιο πιο...η συμπεριφορα του καθοριζει τη δικη μου.

Σπιτι μου, ενταξει...θα τον σκεφτω...συνηθως ο,τι και να κανω...Οταν τρωω, οταν απλωνω, οταν διαβαζω..μπλα μπλα...Αν δε, ειμαι τερμα καμμενη μαζι του μπορει και να μην κανω τπτ, απλα να μιλαω μαζι του, αρνουμενη να κουνηθω να κανω οτιδηποτε...

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από aladdin30

Bασω μου αρεσε η απαντηση σου γτ ειναι πηγαια ειλικρινης. Πες λοιπον οτι κ ο ανδρας σ εχει ερωτευτει και υπαρχει αμοιβαιοτητα γενικως. Οταν εισαι σπιτακι σου τι αλλο κανεις, τι σκεφτεσαι, τι σου βγαινει να κανεις, και πως λειτουργεις απεναντι του οταν βρισκοσαστε.

tzelladelta

# 38 στις 5/10/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ανάλογα την ηλικία . αν είναι 14 χρονών ζωγραφι΄ζει καρδούλες στα τετράδιά της και γράφει παντού το όνομα του .αν είναι 24 έχει ταχυπαλμίες και εξάψεις και όλο κάνει σχέδια  για  όταν θα βρεθούνε μόνοι τους , τι θα κάνει για να τον τρελάνει , τι ρουχα θα βάλει , τι εσώρουχα  . αν σκέφτεται τι έκανε και την τρέλανε είναι πιο δύσκολο όταν είναι στη δουλειά γιατι δεν βρίσκεις χρόνο και χώρο να εκτονωθεί. μόνη ή και μαζί του αν είστε σε διπλάνα γραφεία.

εσύ πως θέλεις να σε σκέφτεται; σαν άντρα ή σαν συμμαθητή της;

Stefania1979

# 39 στις 5/10/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Alladin...

Kαλημερα..

Μια ερωτευμενη γυναικα αυτό που κανει πανω απ'ολα είναι να ριχνει εγωισμο.

Μπορει να σου δειχνει το ενδιαφερον της συχνα πυκνα , ενώ εσυ εισαι ''χλιαρος'' απέναντι της.

Δεν την νοιαζει εάν ο ανθρωπος με τον οποιον είναι ερωτευμενη αισθάνεται το ιδιο γι'αυτην ,

το μονο που την νοιαζει και την ενδιαφερει είναι να κρατησει ζωντανο αυτό που νιωθει ,

γιατι αισθάνεται πολύ ομορφα με το συναισθημα αυτό .

Κανει πραγματα για να εκφρασει αυτό που νιωθει , χωρις να την νοιαζει εάν γελοιοποιηθεί.

Π.χ..  μπορει να στειλει ένα μηνημα στο ατομο που την ενδιαφερει , για να τον ρωτησει εάν εχει φαει.

Φαινεται αστειο .. χαχα ..  αλλα ο σκοπος της δεν είναι να μαθει εάν ο άλλος επεσε στο κρεββατι

νηστικος , απλα αισθανεται την αναγκη να το κανει αυτό. Αυτό είναι ερωτας.

Αρέσει στο μέλος -Avra-16

Captain_Jack_Sparrow

# 40 στις 5/10/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εμένα κάποια στιγμή μου είχαν πει πάντως πως όταν μια γυναίκα ερωτεύεται το δείχνει. Είτε επειδή δεν μπορεί να το κρύψει είτε επειδή δεν θέλει. Πως το μόνο που σκέφτεται είναι το αντικείμενο του πόθου της 24/7. 

(Τώρα φαντάζομαι πολλές από αυτές τις σκέψεις είναι παρόμοιες με όσες ανέφερε ο γερούλης πιο πάνω. Κάτι που σημαίνει πως όταν ξεκινάει να παίρνει τις πρώτες, όχι και τόσο ευχάριστες απαντήσεις, ο έρωτας φεύγει σιγά σιγά από το παράθυρο)

Στις περισσότερες περιπτώσεις το αντικείμενο του πόθου το παίρνει μυρωδιά τελευταίος και καθυστερημένος, αποτέλεσμα πολλές φορές η ερωτευμένη κοπελιά να ξενερώνει από την αναμονή (οι γυναίκες όπως έχω καταλάβει ξενερώνουν υπερβολικά εύκολα). 

Κάτι που σημαίνει πως ή δεν με έχει ερωτευτεί ποτέ καμιά ή στα ερωτικά καίω κάρβουνο  
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε