Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πως την προσεγγιζω?

Σελίδα : 1

Cisco21

# 1 στις 5/11/2014
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 7
'Aρεσαν+: 0%

Πως την προσεγγιζω?

Καλημερα, θα ηθελα και εγω να μοιραστω τον προβληματισμο μου. Επειδη παντα ειχα ενα θεματακι στο κλαδο της προσεγγισης του αντιθετου φυλου, (εχω γραψει για παρομοιο λογο και παλιοτερα) θα ηθελα την γνωμη σας σε κατι. Επειδη μετα την τελευταια μου γνωριμια η οποια κατεληξε σε απορριψη εχει πατωσει η οποια αυτοεκτιμηση ειχα, δεν τολμουσα να προσπαθησω κατι καινουριο μεχρι προσφατα που μου αρεσε μια κοπελα απτην σχολη αρκετα. Προσπαθουσα να την προσεχω οσο πιο συχνα γινοταν και καμια φορα μου ανταπεδιδε το βλεμμα καπως δειλα, μεχρι που την πετυχα μια μερα στο λεωφορειο ωπου με κοιτουσε επιμονα, οπως επισης αργοτερα στην ταξη και στη σχολη γενικοτερα. 

Μου χαμογελασε και με χαιρετησε κιολας μια φορα και γνωριστηκαμε, αν και επειδη δεν ειμαι και τοσο ανοιχτος δεν καταφερα να κρατησω για πολυ την συζητηση. Μετα ηθελα να την πλησιασω ξανα για να της μιλησω αλλα δεν την πετυχαινα ποτε μονη της. Μια φορα ηρθε κοντα σε μενα και εναν φιλο μου που μιλουσε με μια φιλη της, περιμενοντας να της πω κατι αλλα εγω τιποτα. Καπου εκει νομιζα οτι ξενερωσε αν και τις επομενες ημερες συνεχιζε να κοιταει. Το κακο ειναι οτι οποτε επαιρνα το θαρρος να παω να της μιλησω εμοιαζε σαν να μην με προσεχε καν οταν πλησιαζα. Μια μερα κιολας οταν μπηκα στην ταξη και ηταν αυτη με την φιλη της η φιλη της ελεγε κατι για αντικοινωνικη συμπεριφορα και οτι δεν θα ηθελε να εχει καμια σχεση με τετοια ατομα, κατι που μου φανηκε σαν μπηχτη. Οταν την επομενη μερα πηρα το θαρρος να παω να της μιλησω περασα ακριβως απο μπροστα της και την χαιρετησα αλλα αυτη ουτε που γυρισε να με κοιταξει, ποσο μαλλον να χαιρετησει. Αυτο μπορω να πω πως με καταρρακωσε γιατι ενιωσα οτι για ακομα μια φορα ειχα μια ευκαιρια και την εχασα, τωρα αποσο καταλαβαινω ενδιαφερεται γιαυτην ενας γνωστος μου και δυστηχως και αυτη τον κοιταει με τον ιδιο τροπο που κοιτουσε εμενα. Αν και καμια φορα θα την πιασω να με κοιταει στην ταξη. Το θεμα ειναι τι κανω αποδω και περα? μου αρεσει παρα πολυ και θελω να συνεχισω να προσπαθω, σκεφτομαι ακομα να πηγαινω νωρις στη σχολη γιατι ξερω οτι πηγαινει και αυτη μπας και την πετυχω μονη της. Να την προσεγγισω οπως και να χει, μονη της η οχι? Και αν ναι πως ακριβως θα το κανω πλεον που χαθηκε καπως το ενδιαφερον απο πλευρα της?

inioxos52

# 2 στις 5/11/2014
author
Ανδρας / 67 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Βρε παλλικαρι μου, και τα κοριτσια ανθρωποι ειναι οπως ολοι μας. Μην φοβασαι. Δεν δαγκωνουν τα καυμενα. Περισσοτερο φοβουνται και φερονται ετσι κρυα και απομακρα, γιατι τα αγορια θελουν μονο πηδημα  και μετα απο δω παν κι αλλοι, ενω τα κοριτσια θελουν να τα αγαπας, και να κανεις σχεση μαζι τους.

Οταν λοιπον σου αρεσει ενα κοριτσι, και βλεπεις πως ανταποκρινεται στα επιμονα κοιταγματα σου, σημαινει πως σε βρισκει ενδιαφεροντα σαν αντρα. Εφοσον λοιπον συμβαινει κατι τετοιο, θα την πλησιαζεις, θα της λες ποσο ομορφη και ενδιαφερουσα την βρισκεις, και πως θα χαιροσουν πολυ εαν θα δεχοταν να πατε για εναν καφε αυριο το απογευμα στις 6 γιατι σημερα δεν μπορεις, ωστε να γνωριστειτε καλυτερα . (Παντα θα εισαι συγκεκριμενος οσον αφορα τον χρονο, και ΠΟΤΕ δεν θα της λες να πατε για εναν καφε ΚΑΠΟΙΑ στιγμη, ουτε και θα αφηνεις εκεινη να σου καθορισει το ποτε θα γινει αυτο, γιατι τοτε θα περιμενεις στον αιωνα).

Σε ολα τα υπολοιπα μην δινεις σημασια, και μην ασχολεισαι. Εσυ στις αρχες και μεχρι να δεις κατα που παει το πραγμα, θα της μιλας οταν θαναι μονη, εκτος κι εαν σου πει ελα κοντα εκει που βρισκεται με τους κολλητους της. Κι οταν σε συστησει, θασαι χαλαρος, σοβαρος, αλλα και χαμογελαστος. Μεγαλη υποθεση φιλαρακι το νασαι χαμογελαστος  με τις γυναικες. Τις κερδιζεις απευθειας. Και τις γκομενες, και τις φιλες τους.

Αντε, ξεκινα, και καλο βολι σε ευχομαι.

Αρέσει στο μέλος anemona_62
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

aladdin30

# 3 στις 6/11/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Τι ταξη πας σισκο? Λοιπον κοιταξε τη φορα που δε σου μιλησε μπορει και αυτη να ηταν αγχωμενη οπως εσυ αλλα και ξενερωμενη γιατι σου λεει αυτος να τοσο καιρο δε μιλαμε μονο κοιταμε. Λογικο ειναι, δεν μπορεις να την κατηγορησεις. Πως και δεν ξεκινησες στο φβ?

Cisco21

# 4 στις 7/11/2014
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος

Σε ΤΕΙ ειμαι. Ισως, και εγω αυτο καταλαβα, απλα ειχα κανει προσπαθειες να την προσεγγισω αλλα αυτη φαινοταν στον κοσμο της. και οποτε τυχει να ειναι μονη( σπανιο) μιλαει στο τηλεφωνο και το τελευταιο πραγμα που θελω ειναι να γινω ενοχλητικος. Σημερα βρηκα ενα παραθυρακι να της μιλησω για κατι αλλα παλι στο τηλεφωνο ηταν, αν και μου χαμογελασε και μου απαντησε. Δεν εχω το φβ της και προτιμαω να ζητησω τον αριθμο της αμα τυχον φτασει εκει το πραγμα.

hopito

# 5 στις 9/11/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Τα περισσότερα αγόρια δεν καταλαβαίνετε πως δεν θέλει και κανέναν ιδιαίτερο χειρισμό το να μιλήσεις σε μια κοπέλα. Τη χαιρετάς, της πιάνεις ψιλοκουβέντα για κοινά θέματα που μπορεί να έχετε, είσαι ευγενικός, καλοσυνάτος και άνετος.

Δεν είναι καμιά τέχνη. Ευγένεια και άνεση θέλει. τπτ άλλο.

aladdin30

# 6 στις 9/11/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση

Δηλ χοπιτο αμα κανουν αυτο που λες εσυ 20 ατομα ποιον θα διαλεξει η κοπελα?

Αρέσει στο μέλος serpanos25

hopito

# 7 στις 9/11/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εννοείς ποιον θα "ερωτευτεί" από τα 20 άτομα που της μιλάνε?

aladdin30

# 8 στις 9/11/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση

Μα λες οτι δεν παιζει ρολο τι θα πει το αγορι, τα νορμαλ να πει. Αμα πανε 20 ατομα και πουνε τα ιδια στην κοπελα ευγενικα κ ανετα οπως λες, αυτη ποιον θα διαλεξει?

hopito

# 9 στις 9/11/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Η κοπέλα θα διαλέξει αυτόν που της φαίνεται λιγότερο μδ, πέφτουλας, κολλιτσίδας, μανιαμούνιας, εκκεντρικός, άσχημος.

Τουτέστιν, θα διαλέξει αυτόν που ήταν αρκετά άνετος ώστε να την κυνηγάει αλλά όχι υπερβολικά, να έχει αυτοπεποίθηση, να μπορεί να διατηρήσει μια συζήτηση, κ να μην κρέμεται από το τέτοιο της κ να την ελκύει εξωτερικά.

Αν έχει ήδη αποφασίσει πως κάποιος δεν της κάνει, ό,τι κ να της πει θα συνεχίσει να μην της κάνει. Αν της αρέσει ήδη, κ 2 μαλ@κίες να της πει θα της κάνει γαργάρα.

tzoulia59

# 10 στις 9/11/2014
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.516

μονιμως την βρισκεις να μιλαει στο τηλ ...

εχεις αναρωτηθει με ποιον μιλαει; 
μπορει να εχει αλλο αγορι ,,,
ποτε δεν συμπαθουσα ατομα που μιλανε συνεχεια στο τηλ ,,,
δειχνουν και πολυλογαδες και αφερεγγυοι ,,,

αν την βρεις ποτε ευκαιρη πεστης αυτο που νιωθεις αν και πιστευω οτι δεν κανει ,,,για τιποτε της προκοπης ,,,

Cisco21

# 11 στις 10/11/2014
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από hopito

Τα περισσότερα αγόρια δεν καταλαβαίνετε πως δεν θέλει και κανέναν ιδιαίτερο χειρισμό το να μιλήσεις σε μια κοπέλα. Τη χαιρετάς, της πιάνεις ψιλοκουβέντα για κοινά θέματα που μπορεί να έχετε, είσαι ευγενικός, καλοσυνάτος και άνετος.

Νομιζω πως ειναι πολυ αργα για κατι τετοιο, επισης οπως ειπα και παραπανω δεν μπορω να το κανω αυτο αν ειναι τελειως δυσπροσιτη και στον κοσμο της. Θυμαμαι επισης το πως οταν διασταυρωθηκαμε και την χαιρετησα εκανε σαν να μην με ειδε καν. Οχι δεν μπορει να ειναι τοσο δυσκολο, κανονικα δινετε το πρασινο φως για να σας προσεγγισει καποιος.

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από tzoulia59

μονιμως την βρισκεις να μιλαει στο τηλ ...

εχεις αναρωτηθει με ποιον μιλαει; 
μπορει να εχει αλλο αγορι ,,,
ποτε δεν συμπαθουσα ατομα που μιλανε συνεχεια στο τηλ ,,,
δειχνουν και πολυλογαδες και αφερεγγυοι ,,,

αν την βρεις ποτε ευκαιρη πεστης αυτο που νιωθεις αν και πιστευω οτι δεν κανει ,,,για τιποτε της προκοπης ,,,

ναι παιζει και αυτο σαν ενδεχομενο, αλλα γιατι να εδινε εντονα σημαδια ενδιαφεροντος? Παντως οτι και να ειναι πλεον νομιζω πως εχει διαμορφωσει την γνωμη της για μενα και δεν παιζει να ειναι και πολυ καλη. Με λιγα λογια πλεον δεν εχω την παραμικρη ελπιδα.

Το τελευταιο που ειπες δεν το κανω γιατι φοβαμαι υπερβολικα οτι θα με απορριψει και αυτη και θα γινω ο γλοιωδης τυπος με τον οποιο γελαει με τις φιλες της.

IM____

# 12 στις 21/11/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από hopito

Εσύ χοπίτο μπορεί να πλησιάζεις με άνεση τις γυναίκες, μήπως όμως δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι την δική σου άνεση;

hopito

# 13 στις 21/11/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εγώ κοπέλα είμαι οπότε τι θέμα θα είχα να πλησιάσω κοπέλα?

Λέω όμως βοηθητικά, (γιατί αυτό είναι κ το νόημα, να προσπαθούμε ανταλάσσοντας απόψεις να βοηθάμε ο ένας τον άλλον), πως χρειάζεται κάθε άντρας που έχει αναγάγει σε τέχνη το πως θα μιλήσει σε μια γυναίκα να ξεφύγει από αυτό το πλαίσιο κ να αντιμετωπίσει τον άνθρωπο απέναντί του ως άνθρωπο. Πώς? Ακολουθώντας τη νορμάλ συμπεριφορά που θα είχε μιλώντας σε έναν οποιονδήποτε άνθρωπο από τον οποίο δεν αποσκοπεί στο να κερδίσει κάτι και δεν κομπλεξάρεται πως πρέπει να αποδείξει κάτι.

Ιδιαίτερα κάποιος που δεν έχει αυτοπεποίθηση και δεν μπορεί να προσεγγίσει κάποια.

Πού ακριβώς εντοπίζεις λάθος σε αυτή την οπτική?

Κ κυρίως πώς κατήργησα την διαφορετικότητα κάποιου, ενώ αυτό που έκανα ήταν να πω πως το γυναικείο φύλο δεν έχει κάποια μη ρεαλιστική απαίτηση από μια ψιλοκουβέντα?

Τέλος πάντων, εγώ αν αισθανόμουν πως δεν έχω αυτοπεποίθηση να μιλήσω σε κάποιον η συμβουλή που θα εκτιμούσα από τις φίλες μου, είναι να μου πουν πως δεν περιμένει κάποιος από μένα να επαναδιατυπώσω τις θεωρίες της πυρηνικής φυσικής την ώρα που μιλάμε και όχι να με χτυπάνε στην πλάτη τύπου "σε καταλαβαίνω κ εγώ έτσι είμαι.."

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από IM___

Εσύ χοπίτο μπορεί να πλησιάζεις με άνεση τις γυναίκες, μήπως όμως δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι την δική σου άνεση;

IM____

# 14 στις 21/11/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από hopito

Εγώ κοπέλα είμαι οπότε τι θέμα θα είχα να πλησιάσω κοπέλα?

Λέω όμως βοηθητικά, (γιατί αυτό είναι κ το νόημα, να προσπαθούμε ανταλάσσοντας απόψεις να βοηθάμε ο ένας τον άλλον), πως χρειάζεται κάθε άντρας που έχει αναγάγει σε τέχνη το πως θα μιλήσει σε μια γυναίκα να ξεφύγει από αυτό το πλαίσιο κ να αντιμετωπίσει τον άνθρωπο απέναντί του ως άνθρωπο. Πώς? Ακολουθώντας τη νορμάλ συμπεριφορά που θα είχε μιλώντας σε έναν οποιονδήποτε άνθρωπο από τον οποίο δεν αποσκοπεί στο να κερδίσει κάτι και δεν κομπλεξάρεται πως πρέπει να αποδείξει κάτι.

Ιδιαίτερα κάποιος που δεν έχει αυτοπεποίθηση και δεν μπορεί να προσεγγίσει κάποια.

Πού ακριβώς εντοπίζεις λάθος σε αυτή την οπτική?

Κ κυρίως πώς κατήργησα την διαφορετικότητα κάποιου, ενώ αυτό που έκανα ήταν να πω πως το γυναικείο φύλο δεν έχει κάποια μη ρεαλιστική απαίτηση από μια ψιλοκουβέντα?

Τέλος πάντων, εγώ αν αισθανόμουν πως δεν έχω αυτοπεποίθηση να μιλήσω σε κάποιον η συμβουλή που θα εκτιμούσα από τις φίλες μου, είναι να μου πουν πως δεν περιμένει κάποιος από μένα να επαναδιατυπώσω τις θεωρίες της πυρηνικής φυσικής την ώρα που μιλάμε και όχι να με χτυπάνε στην πλάτη τύπου "σε καταλαβαίνω κ εγώ έτσι είμαι.."

Ναι όμως, όπως και να το κάνουμε, στην προκειμένη περίπτωση δεν προσεγκίζει τον οποιονδοίποτε άνθρωπο, για να του πει, ας πούμε, «επ' κάτι σου έπεσε».

Άτομα τα οποία απευθύνονται στο φόρουμ για παρόμοιους προβληματισμούς, «δεν το 'χουν» με τις γνωριμίες. Έχουν να διαχειριστούν πολύ περισσότερα πράγματα εν σχέση με άλλους.

Παραπάνω, αναφέρεις τη συμπεριφορά που φέρνει την «επιτυχία» κι εγώ σου λέω πως στατιστικά ισχύει. Όμως με αυτό τον τρόπο, παραβλέπουμε τις εξαιρέσεις, οι οποίες δεν νομίζω να είναι και λίγες. Το πως θα συμπεριφερθεί ο άντρας και το αν η γυναίκα θα ενδώσει, εξαρτάται από πολλούς παράγοντες.

Εν ολίγις, μου φαίνεται πως βλέπεις όλους του άντρες και τις γυναίκες ως το ίδιο και το αυτό.

hopito

# 15 στις 21/11/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κοίταξε, σαφέστατα κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και το ποιοι παράγοντες θα οδηγήσουν σε σχέση και πόσοι δεν μπορώ να το γενικεύω.

Το θέμα είναι αν όσοι αντιμετωπίζουν αυτό το θέμα, το αντιμετωπίζουν γενικα, είναι δηλαδή κλειστοί, δεν επιδιώκουν τη συναναστροφή ούτε με άντρες ούτε με γυναίκες κτλ. Αν δεν υφίσταται κάτι τέτοιο, ας το πούμε κάποια μορφή αγοραφοβίας, κάποιο ψυχολογικό θέμα τέλος πάντων κ το θέμα αυτό συμβαίνει καθαρά στις ερωτικές προσεγγίσεις τότε μια ρεαλιστική προσέγγιση του προβλήματος βοηθάει περισσότερο?

Αυτή, τουλάχιστον κατά τη γνώμη μου είναι, να αποδεσμεύσει το μυαλό του το άτομο από σκέψεις, πρέπει να πω κάτι συγκεκριμένο ή να έχω συγκεκριμένη διάθεση ή να προσέχω σε υπερβολικό βαθμό τις κινήσεις μου και για να το καταφέρει αυτό πρέπει να εξαπλουστεύσει την κατάσταση. Να σκεφτεί δλδ, σε άλλες κοπέλες δε μιλάω? πώς μιλώ σε αυτές? πώς μιλώ στους φίλους μου? πώς μιλώ στους γνωστούς μου? γιατί εκεί δεν έχω πρόβλημα? (εκτός κ αν έχει γενικά θέμα). Σε μια κοπέλα άσχημη π δεν τ πολυαρέσει πώς μιλάει?

Εντωμεταξύ, σκέψου αυτό π λένει ορισμένοι-ορισμένες  ''με το π βρω σχέση με θέλουν όλοι-όλες" κ το αποδίδουν στο θεό, στη μοίρα, στην κοινωνία κ όχι στο ότι επειδή οι ίδιοι νιώθουν καλά κ δεν ψάχνονται δεν έχουν το άγχος "τι θα πω, πώς θα το πω" και δείχνουν τον πραγματικό τους εαυτό κ γιαυτό τυχαίνουν κ προσοχής από άλλους.

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από IM___

Ναι όμως, όπως και να το κάνουμε, στην προκειμένη περίπτωση δεν προσεγκίζει τον οποιονδοίποτε άνθρωπο, για να του πει, ας πούμε, «επ' κάτι σου έπεσε».

Άτομα τα οποία απευθύνονται στο φόρουμ για παρόμοιους προβληματισμούς, «δεν το 'χουν» με τις γνωριμίες. Έχουν να διαχειριστούν πολύ περισσότερα πράγματα εν σχέση με άλλους.

Παραπάνω, αναφέρεις τη συμπεριφορά που φέρνει την «επιτυχία» κι εγώ σου λέω πως στατιστικά ισχύει. Όμως με αυτό τον τρόπο, παραβλέπουμε τις εξαιρέσεις, οι οποίες δεν νομίζω να είναι και λίγες. Το πως θα συμπεριφερθεί ο άντρας και το αν η γυναίκα θα ενδώσει, εξαρτάται από πολλούς παράγοντες.

Εν ολίγις, μου φαίνεται πως βλέπεις όλους του άντρες και τις γυναίκες ως το ίδιο και το αυτό.

IM____

# 16 στις 22/11/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από hopito

Κοίταξε, σαφέστατα κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και το ποιοι παράγοντες θα οδηγήσουν σε σχέση και πόσοι δεν μπορώ να το γενικεύω.

Το θέμα είναι αν όσοι αντιμετωπίζουν αυτό το θέμα, το αντιμετωπίζουν γενικα, είναι δηλαδή κλειστοί, δεν επιδιώκουν τη συναναστροφή ούτε με άντρες ούτε με γυναίκες κτλ. Αν δεν υφίσταται κάτι τέτοιο, ας το πούμε κάποια μορφή αγοραφοβίας, κάποιο ψυχολογικό θέμα τέλος πάντων κ το θέμα αυτό συμβαίνει καθαρά στις ερωτικές προσεγγίσεις τότε μια ρεαλιστική προσέγγιση του προβλήματος βοηθάει περισσότερο?

Αυτή, τουλάχιστον κατά τη γνώμη μου είναι, να αποδεσμεύσει το μυαλό του το άτομο από σκέψεις, πρέπει να πω κάτι συγκεκριμένο ή να έχω συγκεκριμένη διάθεση ή να προσέχω σε υπερβολικό βαθμό τις κινήσεις μου και για να το καταφέρει αυτό πρέπει να εξαπλουστεύσει την κατάσταση. Να σκεφτεί δλδ, σε άλλες κοπέλες δε μιλάω? πώς μιλώ σε αυτές? πώς μιλώ στους φίλους μου? πώς μιλώ στους γνωστούς μου? γιατί εκεί δεν έχω πρόβλημα? (εκτός κ αν έχει γενικά θέμα). Σε μια κοπέλα άσχημη π δεν τ πολυαρέσει πώς μιλάει?

Εντωμεταξύ, σκέψου αυτό π λένει ορισμένοι-ορισμένες  ''με το π βρω σχέση με θέλουν όλοι-όλες" κ το αποδίδουν στο θεό, στη μοίρα, στην κοινωνία κ όχι στο ότι επειδή οι ίδιοι νιώθουν καλά κ δεν ψάχνονται δεν έχουν το άγχος "τι θα πω, πώς θα το πω" και δείχνουν τον πραγματικό τους εαυτό κ γιαυτό τυχαίνουν κ προσοχής από άλλους.

Υπάρχουν πολλές αποχρώσεις, όσον αφορά το επίπεδο κοινωνικότητας αυτών των ανθρώπων.

Κατ' αρχήν, ο κίσκος θα πρέπει να διαχειριστέι το φόβο πιθανής αποτυχίας (είτε αυτό είναι απόρριψη, είτε κάτι που μπορεί να πάει στραβά κατά τη διάρκεια της συνομιλίας, πχ να χάσει τον ειρμό το οποίο είναι το πλέον συνήθες φαινόμενο). Δεν είναι τόσο εύκολο να πας στον πόλεμο χαλαρός, έχοντας απέναντύ σου αυτήν και τις φίλες της, οι οποίες ίσος και να είναι αμείλικτες.

Θα σου πω ένα απλό παράδειγμα από την εμπειρία μου. Μια φορά καθόμουν με συμμαθητές και περιμέναμε το λεωφορείο. Για μια στιγμή, πέρασε ένα άλλο λεωφορείο που δεν μας βόλευε και όταν σταμάτησε να πάρει επιβάτες, έμπαινε μέσα και μια εύσωμη κοπέλα. Μια παρέα πιο πέρα, που την είδαν να προχωράει, άρχισαν το μπουλινγκ φωνάζωντάς την τόφαλο και άλλα ωραία.

Αυτή η κοπελίτσα, μπορεί να είναι μάγκας και με υψηλή αυτοπεποίθηση, οπότε και να το περάσει στο ντούκου. Μπορεί όμως να είναι το ακριβώς αντίθετο και να φτάσει στο ναδίρ. Πιστεύω να καταλαβαίνεις πόσο μπορεί να επιρρεάσει ένα τέτοιο γεγονός ορισμένα άτομα.

Κάτι παρόμοιο συμβαίνει και με τους άντρες, οι οποίοι δεν είναι μάγκες, ούτε με υψηλή αυτοπεποίθηση και τρώνε απανωτά άκυρα (για πολλούς και διάφορους λόγους, αλλά να μην το αναλύσουμε). Μία, δύο, τρεις, ε, στο τέλος το ποιο πιθανό είναι να κρεμάσουν τα σύνεργα του κυνηγιού.

Εσύ σωστά το λες ότι πρέπει να μην δίνουν τόση σημασία. Το θέμα είναι πως θα γίνει αυτό.

1. Χρειάζεται να δωθεί το έναυσμα για προσεγγίσεις, όχι μία, πολλές, όχι σε μία κοπέλα, σε πολλές κοπέλες.

2. Πρέπει να έχει επαφή ή επικοινωνία με άτομα που να ξέρουν πως θα διαχειριτούν την, σχεδόν σίγουρη στις πρώτες προσεγγίσεις, αποτυχία του.

3. Επίσης, η αυτογνωσία θα τον βοηθήσει να μάθει να ξεχωρίζει πια κοπέλα αξίζει την προσοχή του και ποια όχι και γιατί. Αυτό το κομμάτι είναι δύσκολο, διότι συνήθως τους άπειρους άντρες (και όχι μόνο), κατά την προσέγγιση, τραβάει η εξωτερική εμφάνιση και τους θαμπώνει, καθώς μετά είναι προγραμματισμένοι να επικεντρώνονται στο πως θα δείξουν ικανοί.

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost