Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Παχαινουν τα μακαρονια?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

krustallia1

# 1 στις 5/11/2014
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη
Ν. Κορινθίας / Βόχα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Παχαινουν τα μακαρονια?

Καλησπερα ειμαι η Κρυσταλλια και θελω να ρωτησω κατι και οποιος μπορει ας απαντησει.Ενα πιατο μακαρονια με μυζηθρα ποσες θερμιδες εχουν και κατι αλλο; Ειμαι 19 υψος 1.64 και 57 κιλα ποσες θερμιδες πρεπει να καταναλωνω την ημερα για να χασω κιλα?ευχαριστω προκαταβολικα για την βοηθεια!

ευχαριστω προκαταβολικα για την βοηθεια!

pigassos71

# 2 στις 5/11/2014
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 14.060

συνήθως εμείς οι άνδρες

για κοπέλες που δεν έχουν αναλογίες σαν τις δικές σου

αλλά πιο αδύνατες

λεμε...

δαυτην πρωτα πρεπει να την παμε σε μια χασαποταβερνα

και μετα να παμε μαζι της

μη μας μεινει και στα χερια

jane_doe

# 3 στις 5/11/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Μια χαρά είναι τα κιλά σου καλέ...

Τώρα αν θες οπωσδήποτε να χάσεις 2-3 κιλά (όχι παραπάνω) απλά ακολούθησε μια ισορροπημένη διατροφή,κόψε τα γλυκά,τις επεξεργασμένες τροφές και γράψου σε ένα γυμναστήριο.Είναι εντελώς ανούσιο και αναποτελεσματικό να αναλώνεσαι σε μετρήματα θερμίδων...

krustallia1

# 4 στις 5/11/2014
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη
Ν. Κορινθίας / Βόχα
Βασικα το σωμα μου ειναι λιγο ανοιχτο και αρκετοι με κοβουν στα 60 κατι κιλα γι αυτο θελω να χασω

jane_doe

# 5 στις 5/11/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οι σύγχρονοι διαιτολόγοι είναι υπέρ της ισορροπημένης διατροφής για καλύτερα και πιο σταθερά αποτελέσματα...αν μάλιστα την συνδυάσεις  με γυμναστική θα έχεις ακόμα καλύτερα αποτελέσματα ...Και προς Θεού μην διανοηθείς να ακολουθήσεις κάποια δίαιτα express!

krustallia1

# 6 στις 5/11/2014
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη
Ν. Κορινθίας / Βόχα
Ευχαριστω για την βοηθεια!πολλοι διαιτολογοι λενε ομως οτι πρεπει να υπαρχει και μια ελευθερη μερα στην διαιτα εγω γιατι οτι τρωω εκεινη την μερα το παιρνω σε κιλα?

jane_doe

# 7 στις 5/11/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ε δεν εννοούν να τρως εκείνη τη μέρα ό,τι δεν έτρωγες τις προηγούμενες!

Απλά ότι μπορείς να φας και κάτι παραπάνω,κάποιο γλυκάκι ας πούμε...

krustallia1

# 8 στις 5/11/2014
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη
Ν. Κορινθίας / Βόχα
Α ευχαριστω για την επεξηγηδη διοτι εγω ετρωγα οτι δεν ετρωγα τις αλλες μερες!

jane_doe

# 9 στις 5/11/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ε όχι βρε καλό μου,απλώς μπορείς να τρως λίγο παραπάνω σε σύγκριση με τις υπόλοιπες μέρες...να τρως πολλά φρούτα,λαχανικά,ψάρια,άπαχο λευκό κρέας,να αποφεύγεις τις επεξεργασμένες τροφές,τα ανθυγιεινά σνακς και τα πολλά γλυκά...

MiltosRNLI1930

# 10 στις 5/11/2014
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.246

Καλα Ρε Κρυσταλλω

Γραφτηκες στο Σχεσεις για να ρωτησεις αν παχαινουν τα μακαρονια Δε βλεπεις στο Πανθεον τοσους νεους με ματοσυκλετες ,βαρκες με τεντα ,με εξωλεμβρια ,με μαγιο ! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από krustallia1

Παχαινουν τα μακαρονια?

Καλησπερα ειμαι η Κρυσταλλια και θελω να ρωτησω κατι και οποιος μπορει ας απαντησει.Ενα πιατο μακαρονια με μυζηθρα ποσες θερμιδες εχουν και κατι αλλο; Ειμαι 19 υψος 1.64 και 57 κιλα ποσες θερμιδες πρεπει να καταναλωνω την ημερα για να χασω κιλα?ευχαριστω προκαταβολικα για την βοηθεια!

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από krustallia1

Παχαινουν τα μακαρονια?

PetrosGym

# 11 στις 5/11/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τσου δεν παχαίνουν, περίπου 400-500 θερμίδες έχουν, χωρίς ψωμί στο γεύμα έτσι.

Πάντως μια χαρά είναι τα κιλά για το ύψος που έχεις. Ίσως θες μια σύσφιξη για να φαίνεται καλύτερο, αν δεν έχεις την δυνατότητα να πας σε γυμναστήριο δες βιντεάκια στο youtube για άσκηση στο σπίτι, squats και τέτοια ανάλογα. Και κοίτα μην το παρακάνεις με το αδυνάτισμα η γυναικα πρέπει να έχει καμπύλες! Πολλές φορες κάποια που εμείς την θεωρούμε ως "τούμπανο" σε εσάς μοιάζει χοντρή.

jane_doe

# 12 στις 5/11/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πέστα χρυσόστομε!

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από PetrosGym
Τσου δεν παχαίνουν, περίπου 400-500 θερμίδες έχουν, χωρίς ψωμί στο γεύμα έτσι.

Πάντως μια χαρά είναι τα κιλά για το ύψος που έχεις. Ίσως θες μια σύσφιξη για να φαίνεται καλύτερο, αν δεν έχεις την δυνατότητα να πας σε γυμναστήριο δες βιντεάκια στο youtube για άσκηση στο σπίτι, squats και τέτοια ανάλογα. Και κοίτα μην το παρακάνεις με το αδυνάτισμα η γυναικα πρέπει να έχει καμπύλες! Πολλές φορες κάποια που εμείς την θεωρούμε ως "τούμπανο" σε εσάς μοιάζει χοντρή.

PetrosGym

# 13 στις 5/11/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από jane_doe

Πέστα χρυσόστομε!

Ναι βρε Jane, μου έχει κάνει εντύπωση είναι αρκετές που ενώ είναι πολύ θηλυκές και ζουμερές να λένε "έχω πρόβλημα με τα κιλά μου" ή "νιώθω χοντρή δεν είμαι καλά". Και λες από μέσα σου όχι σε παρακαλωωω, μείνε έτσι όπως είσαι μην αλλάζεις τιποτααα που λέει και το σόνγκι.

Όπως και να έχει έχω δει σώματα που μετά από κάποιους μήνες εξάσκησης να έχουν βάλει/χάσει 1-2 κιλά και η διαφορά να είναι εμφανής με το πριν, τους αρέσει. Οπότε θα συμβούλευα κάποια που δεν έχει τεράστιο πρόβλημα να κοιτάξει το κομμάτι της σύσφιξης και όχι τόσο της βαριάς δίαιτας και στόχους για χάσιμο πολλών κιλών.

jane_doe

# 14 στις 5/11/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ξέρεις τι γίνεται;Επειδή της μόδας(δυστυχώς) έχουν γίνει οι skinny (μιλάμε για υπερβολικά skinny όμως,όπως αυτά τα μοντέλα που είναι σαν ετοιμοθάνατα από την αδυναμία) τα σημερινά κορίτσια έχουν χάσει τον μπούσουλα και ενώ είναι μια χαρά πλακώνονται στις αιματηρές δίαιτες,κινδυνεύοντας να πάθουν νευρική ανορεξία.

Κατά τα άλλα συμφωνώ και επαυξάνω!

PetrosGym

# 15 στις 5/11/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από jane_doe

Ξέρεις τι γίνεται;Επειδή της μόδας(δυστυχώς) έχουν γίνει οι skinny (μιλάμε για υπερβολικά skinny όμως,όπως αυτά τα μοντέλα που είναι σαν ετοιμοθάνατα από την αδυναμία) τα σημερινά κορίτσια έχουν χάσει τον μπούσουλα και ενώ είναι μια χαρά πλακώνονται στις αιματηρές δίαιτες,κινδυνεύοντας να πάθουν νευρική ανορεξία.

Κατά τα άλλα συμφωνώ και επαυξάνω!

Έτσι ακριβώς και το θέαμα που βλέπεις δεν σου βγάζει υγεία, είναι κάτι άσχημο. 

jane_doe

# 16 στις 5/11/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Άσχημο και επικίνδυνο για την υγεία!

Πόσες κοπέλες δεν έχουν καταλήξει στο νοσοκομείο  επειδή ακολουθούν δίαιτες που τους υπόσχονται γρήγορο και απεριόριστο χάσιμο βάρους;

Κοπέλες σκελετωμένες  που χαίρονται μετρώντας τα κόκαλά τους στο στέρνο και στα πλευρά!

Τραγικές καταστάσεις!

PetrosGym

# 17 στις 5/11/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από jane_doe

Άσχημο και επικίνδυνο για την υγεία!

Πόσες κοπέλες δεν έχουν καταλήξει στο νοσοκομείο  επειδή ακολουθούν δίαιτες που τους υπόσχονται γρήγορο και απεριόριστο χάσιμο βάρους;

Κοπέλες που χαίρονται μετρώντας τα κόκαλά τους στο στέρνο και στα πλευρά!

Τραγικές καταστάσεις!

Είναι κόλλημα στο κεφάλι! Ένα αντίστοιχο κόλλημα με κάποιους άντρες που πάνε γυμναστήριο να φουσκώσουν, όσο και να γεμίζουν νιώθουν πως πρέπει να πάνε ακόμα παραπάνω. Αντιαισθητικό θέαμα και φυσικά όπως είπες παραπάνω επικίνδυνο για την υγεία, γιατί μετα κάνουν χρήση παρανομων ουσιών. Απο ένα σημείο και μετά το σώμα δεν μπορεί να αυξήσει τον "μυικό σου όγκο" οποτε ψάχνουν για φάρμακα-τρόμπες.

jane_doe

# 18 στις 5/11/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Α μπράβο!!!

naughtyM

# 19 στις 5/11/2014
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.097

Βασικά δεν είναι τα κιλά στη γυναικα.

Δλδ μπορεί να έχεις 2,3-4 κιλά "παραπάνω", αλλά αν είσαι σφιχτή να μη φαίνεται καθόλου άσχημα.

Αν έχεις λιγα περιττά κιλά κ δε μπορεις να τα χάσεις...επένδυσε περισσότερο στο να γυμνασεις το σώμα σου.

Θα δείχνει διαφορετικό.

Να είμαι ειλικρινής...κ μένα μαρεσουν οι skinny κοπελίτσες  αλλά αγαπώ τόσο το φαί που δε μπορώ να γίνω σκινυ ρε γαμώτο κ μένω απλά στο "κανονική".

Α, μόνο αν αρρωστήσω φτάνω τα 53-54 κιλά κ πολύ χαιρομαι 

Ε, σε τρεις μέρες τα ξαναβάζω τα χαμένα 

PetrosGym

# 20 στις 5/11/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Είναι πολλά, ο μεταβολισμός, το καλούπι που έχει ο καθένας, που συνήθως βάζει κιλά μια γυναικα, μπορεί πχ να τρώει και αντί να γεμίζει στην κοιλια να φουσκώνει η περιφέρεια της! Ωραία πράματα!

Αν ασχοληθεί λίγο η καθεμια θα μάθει όλα τα μυστικά και μετά σχεδιάζει προγράμματα και υπολογίζει με ακρίβεια πως θα είναι σε λίγο καιρό, δεν χρειάζεται την συμβουλή κανενός.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε