Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πως να προχωρήσω?

Σελίδα : 1

member102

# 1 στις 11/11/2014
author
Ανδρας / 27 / Ελεύθερος
Ν. Σάμου / Βαθύ
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 39
'Aρεσαν+: 0%

Πως να προχωρήσω?

Καλησπέρα.

Μου αρέσει μια συμφοιτήτριά μου στη σχολή και οταν σχολάσαμε είπα να κάνω το πρώτο βήμα. Στον δρόμο λοιπόν του γυρισμού την πλησιάσα και πιάσαμε κουβέντα. Να πω πως η κοπέλα φαίνεται αρκετά ντροπαλή, όσο καιρό δηλαδή την έχω δει στη σχολή.

Της λεω λοιπον ένα συγνώμη αρχικά γυρνάει μου χαμογελάει, την ρωτάω αν ειναι συναδέλφος και πιασαμε κουβέντα περπατώντας μαζί μέχρι το σπίτι της. Να μην τα πολυλογώ λοιπόν δεν ήταν και πάρα πολύ ομιλητική, μου έβγαζε βασικά μια υπερβολική ντροπαλότητα αλλά ήταν αρκετά ευχάριστη η συζήτηση που είχαμε. Μαλιστα σε ενα σημειο ανεφερα οτι ειμαι κουρασμενος απο το πρωι λογω των μαθηματων και μου ειπε να χαμηλώσουμε τον ρυθμό περπατήματος. 

Επειδή ηταν αργά και πηγαινε κιολας στο σπίτι της δεν της προτεινα να παμε για καφε(ισως κακό από την πλευρά μου) και δεν της ζητησα το τηλεφωνό της (δεν ξερω γιατι, αλλά ενώ μπορεσα και εκανα το βήμα να της μιλησω μου φανηκε πολυ αγενές να της το ζητήσω και εκεί λίγο σκάλωσα)  και έμεινα στην καληνύχτα.

Η κοπέλα ενδιαφέρεται καθόλου ή όλα αυτά ήταν λόγω ευγένειας?(να με ξεφορτωθει δηλαδη χαχαχαχ) 

Αν ναι τοτε οταν την ξαναδω στην σχολή εκτός από τις γνωστές χαιρετούρες και πιθανή κουβέντα να της ζητήσω να πάμε για καφέ και αν ναι πως?

Σας ευχαριστώ όλους

aladdin30

# 2 στις 11/11/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Δε θα ζητησεις γρηγορα καφε. Γιατι τοσο καιρο δεν την εχεις μπλαμπλαρει στη σχολη? ετσι για μαθηματα, για μακακιες κλπ? Πρωτα αποκτας ενα αλφα επιπεδο οικειοτητας κ μετα κανονιζεις καφεδες. Πανε κ μια βολτα απ το κυλικειο αν γινεται, κανε τον καφε επι τοπου. Εγω προσωπικα θα της ελεγα παρε ελληνικο να στον πω κιολας. Μην περιμενεις λοιπον εφοσον δε σε ξερει να ειναι πολυ εκδηλωτικη. Ευγενης παντως, μια χαρα. Εσυ τοσο καιρο τι κανεις? περιμενεις να ερθει η αναπτυξη?

Aggelo

# 3 στις 12/11/2014
author
Ανδρας / 52 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115

member102 αδικα σκοτιζει το μυαλο σου με ερωτηματα,μια χαρα τα πηγες για πρωτη μερα.Κοιταξε ομως

να το συνεχισεις συντομα για να μην κρυωσει το πραγμα.Εγω μια υποψια οτι εισαι λιγο αγαπουλης

φροντισε να κρατησεις λιγο ισορροπιες......Good Luck

Rena_Piraeus

# 4 στις 12/11/2014
author
Γυναίκα / 60 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κερατσίνι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 432

Πες μας τωρα οτι ξερεις να λες και τον καφε.

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από aladdin30

Εγω προσωπικα θα της ελεγα παρε ελληνικο να στον πω κιολας.

Αρέσει στο μέλος aladdin30

Athanasiz

# 5 στις 12/11/2014
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Απαντήσεις: 1

Αν και συμφωνώ με τον φίλο Aggelo το να είσαι "αγαπούλης" είναι λίγο επικίνδυνο με την εννοια ότι δεν σου επιτρέπει να έχεις καθαρή σκέψη και να γίνεσε κολλιτσίδας!...

Προσοχή. Η άποψη μου είναι να ρισκάρεις ξεκάρφωτα και να της προτείνεις για καφέ. ΄Το να κρυώσει? Αφού δεν ζεστάθηκε για να κρυώσει ...

Ανυγουέι... Τακε καρε !

Αρέσει στο μέλος Aggelo

aladdin30

# 6 στις 12/11/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Rena_Piraeus

Πες μας τωρα οτι ξερεις να λες και τον καφε.

Βεβαιως και ξερω. Εσυ που εισαι παλια καραβανα εχεις ασχοληθει? εγω βλεπω αποτελεσμα παντως, μια φιλη μ εμαθε που ξερει πολυ καλα. Δε τα φανερωνει ολα ομως. Παντως για βραχυπροθεσμες προβλεψεις πεφτει μεσα σε πολυ μεγαλο ποσοστο. Επομενως ειναι κ ενδιαφερον αν ξερεις να λες τον καφε να το προτεινεις στην κοπελα εστω κ αρχαριος να εισαι στον καφε.

member102

# 7 στις 16/11/2014
author
Ανδρας / 27 / Ελεύθερος
Ν. Σάμου / Βαθύ

Είμαι αρκετά προβληματισμένος... την έχω κάνει add, με δέχτηκε αλλά δεν ξέρω πως να συνεχίσω... ήταν και λίγο ξαφνικός ο τρόπος που την προσσέγισα αρχικά, αφήστε που σαν να έχει αρχίσει να φεύγει λίγο το ενδιαφέρον μου, ίσως ενθουσιάστηκα υπερβολικά στην αρχή (όπως μου συμβαίνει πάντα όταν ερωτεύομαι και δεν κάνω την πρώτη κίνηση)...

IM____

# 8 στις 21/11/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από member102

Είμαι αρκετά προβληματισμένος... την έχω κάνει add, με δέχτηκε αλλά δεν ξέρω πως να συνεχίσω... ήταν και λίγο ξαφνικός ο τρόπος που την προσσέγισα αρχικά, αφήστε που σαν να έχει αρχίσει να φεύγει λίγο το ενδιαφέρον μου, ίσως ενθουσιάστηκα υπερβολικά στην αρχή (όπως μου συμβαίνει πάντα όταν ερωτεύομαι και δεν κάνω την πρώτη κίνηση)...

Δε σου άρεσε το προφίλ;

member102

# 9 στις 28/11/2014
author
Ανδρας / 27 / Ελεύθερος
Ν. Σάμου / Βαθύ

Τις φορές που της έχω μιλήσει και έχω προσπαθήσει να πιάσω κουβέντα είναι σχετικά ψυχρή και μολις πω 2 προτάσεις μου πετάει ενα "καλο απογευμα-καλό βραδυ" εεε μετά από αυτο τι να της πω και εγω?? Στη σχολη ολο καθεται μονη της και δεν κάνει τιποτα απολυτως και δεν μπορώ να καταλάβω αν ειναι υπερβολικά ντροπαλή ή απλά αντικοινωνική. Αλλά τι καθομαι και χαλάω φαια ουσία...

KLELIA22

# 10 στις 28/11/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

... ασε τους προλογους...

μιλα σα να χετε ηδη συστηθει...  σα να γνωριζεστε απο καιρο...

και... καν'τη να γελασει...
Αρέσει στο μέλος serpanos25

achinos

# 11 στις 28/11/2014
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.762

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από member102

Τις φορές που της έχω μιλήσει και έχω προσπαθήσει να πιάσω κουβέντα είναι σχετικά ψυχρή και μολις πω 2 προτάσεις μου πετάει ενα "καλο απογευμα-καλό βραδυ" εεε μετά από αυτο τι να της πω και εγω?? Στη σχολη ολο καθεται μονη της και δεν κάνει τιποτα απολυτως και δεν μπορώ να καταλάβω αν ειναι υπερβολικά ντροπαλή ή απλά αντικοινωνική. Αλλά τι καθομαι και χαλάω φαια ουσία...

ε, θάχει φαίνεται σχέση...από απόσταση...

member102

# 12 στις 29/11/2014
author
Ανδρας / 27 / Ελεύθερος
Ν. Σάμου / Βαθύ

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από achinos

ε, θάχει φαίνεται σχέση...από απόσταση...

λες ε?

IM____

# 13 στις 29/11/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από member102

Πρότεινέ της για καφέ.

freeman21

# 14 στις 29/11/2014
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 2.604

Από αυτά που έχεις πει μέχρι τώρα φαίνεται ότι έχεις πετύχει μπουμπούκι που περιμένει να το "ανοίξουν" φίλε μου!!

Κάντην να γελάσει όπως σου είπε η κλέλια και γενικότερα κάντην να αισθανθεί άνετα κοντά σου μια-δυό φορές και μετά πρότεινέ της να πάτε για καφέ λέγοντάς της κάτι σαν "καλά τα λέμε κάθε φορά που βρικόμαστε, πάμε για έναν καφέ?Θέλω μια φορά να σου μιλάω και να μην περπατάω ή να είμαι όρθιος!!" θα το εκτιμήσει και θα πάρεις την ευκαιρία σου φίλε..
Καλή τύχη εύχομαι άντε γιατί έρχονται και γιορτές και καμιά φορά η μοναξιά δεν παλεύεται..!!

longway

# 15 στις 6/12/2014
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Δωδεκανήσου / Αγαθονήσι
Απαντήσεις: 88

τι της εχεις πει στο φβ απο κουβεντα? για πες μας
προσπαθησε στην αρχη να της πεις για πραγματα που εχετε κοινα οπως τα μαθηματα πχ. μετα παρτο στο τι μουσικη της αρεσει.δες γενικα το τι της αρεσει και παρτο ως βαση για αρχη της ομιλιας σας. αν δεις και ανταποκρινεται τοτε στο φορτε της συζητησης σας πεταξε της το παμε για καφε να τα πουμε και πιο αναλυτικα απο κοντα αν σου πει δεν μπορω κλπ σημαινει οτι δεν ενδιαφερεται και χανεις τσαμπα κοπο και χρονο
αν σου πει οτι δεν μπορει ας πουμε της πεις εσυ την παρασκευη και σου πει αυτη οχι την παρασκευη αλλα οτι μπορει το σαββατο τοτε καλος! δηλαδη να σου δικαιολογησει οτι δεν μπορει την ταδε μερα και μπορει καποια αλλη τοτε ναι! αν στο αφησει στο φλου αυτο δεν ειναι καλο! φροντησε αν της πεις για καφε να ειναι ξεκαθαρη η μερα που θα πατε! αν σε αφησει στο περιμενε ειναι δικαιολογια για να σε αποφυγει
αναλογα την απαντηση της πραξε! πες μας νεα σου

selini20

# 16 στις 20/12/2014
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 18
Μπορείς να διοργανώσεις μια φοιτητική βραδιά στο σπίτι σου με μουσική χαμηλή παιχνίδια επιτραπέζια και τέτοια και να καλέσεις και εκείνη χωρίς να τς δείξεις το πόσο πολύ βσε ενδιαφέρει ασε αυτήν να πέσει στν παγίδα να αναρωτιέται αν σου αρέσει και μόλις το αναρωτηθεί αυτό σημαίνει πως έχεις αρχίσεις να ρς αρέσεις να είσαι άνετος φιλικός μην δείχνεις μπιχτης που και που να πετας το φλερτ σου αλλα διακριτικά το ενα θα φέρει το άλλο καο θα το δεις ότι θα πετύχει θα έχεις καταφέρει να θεωρεί τον τρόπο που αρχίζε νατς αρέσεις πολύ περίεργο και μοιραίο και κάτι τέτοια αρέσουν πολύ στης γυναίκες επίσης το ότι θα νομίζει ότι σε προσέγγισε ερωτικά ενώ δεν ήταν σίγουρη γ σενα θα ττς ανεβάσει τν ψυχολογια οπότε με ανα σμπάρο δυο τρίγωνια
Αρέσει στο μέλος serpanos25
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε