Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πως να της πω να βγουμε δυο μας;;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

kokoblue

# 1 στις 12/11/2014
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 23
'Aρεσαν+: 0%

Πως να της πω να βγουμε δυο μας;;

Καλησπερα στην παρεα! Μπαινω κατ ευθειαν στο θεμα!

Γνωρισα μια κοπελα πριν απο ενα χρονο περιπου (δν θελω να την περιγραψω)μου αρεσε απο την αρχη και παντα κατι ηθελα να κανω μαζι της...Η κοπελα ειναι σοβαρη με αρχες και αξιες..Εχει περασει 1 χρονος απο τοτε που γνωριζομαστε και ποτε δν της εχω πει πως νιωθω και σκεφτομαι να κανω κινηση μεσα σ αυτον τον καιρο...Οποτε της λεω να βγουμε παντα θα ειναι με κοσμο η με την κολλητη της και ετσι δν γινετε να ειμαστε μονοι μας..ειμαι κι εγω δειλος κολλαω σε τετοια θεματα παρα πολυ...Της ειχα κανει τις προαλλες στην καφετερια ενα τριανταφυλλο με χαρτοπετσετα και της το εδωσα το πηρε με ευχαριστησε κι εγω πεταγα στους 7 ουρανους...Παντα βεβαια υπαρχουν χαζοπειραγματα γελακια κ.α.Πως λοιπον να της ζητησω να βγουμε δυο μας;; να της πω πως νιωθω!!οτι μου αρεσει ενδιαφερομαι για αυτην και θελω να προσωρησω μαζι της;;

pigassos71

# 2 στις 12/11/2014
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 14.060

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από kokoblue

Της ειχα κανει τις προαλλες στην καφετερια ενα τριανταφυλλο με χαρτοπετσετα και της το εδωσα το πηρε με ευχαριστησε

τα κακά νέα είναι ότι από τη στιγμή δεν είναι ποτέ μόνη, όποτε της προτείνεις καφεδάκι τα δυο σας

δε σε βλέπει ερωτικά

τα καλά είναι, οτι απο τη στιγμη που δεν χρησιμοποίησε τη χαρτοπετσέτα για να φυσήξει

δε σε αντιπαθεί

αρα φιλαράκια.

Aggelo

# 3 στις 12/11/2014
author
Ανδρας / 52 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115

kokoblue καταρχην ευχομαι να σου πανε ολα καλα...αλλα θα σου πω την αληθεια γιατι με τρωει......

εισαι κομματακι αργος και αγαπουλης......ενα χρονο το γυριζεις γυρω-γυρω, κανε εκει την κινηση

και οτι γινει στην χειροτερη θα μεινεις στα ιδια.Τουλαχιστον να νιωθεις ικανοποιημενος οτι προσπαθησες.....ενα χρονο τωρα δεν βρηκες μια ευκαρια......κι εσυ !

Επισης ασε αυτες τις καρδουλες και λουλουδακια και τα φιογκακια...too much ειναι για την περισταση.

Βοηθαει δε στην συγκεκριμενη φαση να διεξεις πιο ανδρικη συμπεριφορα,μην κανεις σαν σχολιαροπαιδο

ολες οι γυναικες θελουν ανδρα διπλα τους οχι (παιδακι).

wish_

# 4 στις 12/11/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Ένα χρόνο βρε παιδί μου και να έχεις αισθήματα και να έχεις και ευκαιρίες και να μην κάνεις τίποτα?

Θα μπορούσες να στέλνεις όμορφα μηνύματα για να της ψήσεις,στείλε ένα "σε σκέφτομαι" ας πούμε

να δεις τι θα σου πει...  πέρασε καιρός...αλλά άμα το χειριστείς καλά δεν ξέρεις...

αλλά πριν της πεις να βρεθείτε από κοντά άρχισε να της δείχνεις το ενδιαφέρον σου και μέσω μηνυμάτων.

kokoblue

# 5 στις 12/11/2014
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Μαγνησίας / Βόλος

Ε της στελνω στα μνμ καμια ομορφη κουβεντουλα τπτ τετοιο...ναι η αληθεια ειναι οτι τα κραταω μεσα μου ολα!! δν ξερω αν με βλεπει φιλικα η οχι!

Και πως να της πω σε σκεφτομαι...ετσι στα καλα καθουμενα να της στειλω το μνμ;; λιγο κουλο μου ειναι!
Μιλαμε στα μνμ και στο fb θα βγουμε για καφε συχνα! σχεδον καθε κυριακη!!Τι να της πω για να την φερω κατω μονη της και οχι παλι με αυτην την φιλη της...ελεος δλδ!!

aladdin30

# 6 στις 12/11/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Μιλα της στο φβ.

Sinner_

# 7 στις 13/11/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ασε τις ευχαριστίες τι νόμιζες και τι κατάλαβε εκείνη. Πιαστην και μιλάς της έχεις χάσει ήδη 1 χρόνο και κανόνισε γιατί θα στην φάει άλλος και μετα θα βαράς το κεφάλι σου στον τοίχο.

Cruella-DeVil

# 8 στις 13/11/2014
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Αγιος Κωνσταντίνος
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 303

Ένα χρόνο.

και ακόμα είστε στη χαρτοπετσέτα?
Έπρεπε ήδη να ήταν έγκυος!

Αρέσει στο μέλος tzoulia59

kokoblue

# 9 στις 13/11/2014
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Θα παρω το θαρρος και θα της στειλω δν γινετε να καταπιεζω τα συναισθηματα μου αλλο!! Εγω να της στειλω οτι θελω να της μιλησω λιγο ιδιαιτερως!Πως ξερω οτι δν θα κουβαλησει ομως παλι την φιλη της μαζι!! Αμαν!Κι αν το αποφευγει για 2 μας;Τοτε τι;

god_ofwar

# 10 στις 13/11/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ρε φιλε αμα εισαι δλδ ...πεστης θελω να βγουμε οι δυο μας τι το σκεφτεσαι...και αν σου πει τιποτα παλι για την φιλη της μαλλον δε γουσταρει και τοσο...μπορει να σε βλεπει μονο σα παρεα..και συ τι το καθυστερησες τοσο...λοιπον αντε πεστο και ελα να μας πεις τι εγινε...

kokoblue

# 11 στις 16/11/2014
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Μαγνησίας / Βόλος

Επιτελους της εστειλα μνμ τωρα το βραδυ κατα τις 9 και της ειπα ποτε εχειλιγο ελευθερο χρονο να βγουμε μια βολτα οι δυο μας να της μιλησω για ενα θεμα που θελω...

Μου λεει ειναι σοβαρο;; Ε λιγο της απανταω ναι...ποτε μπορεις;;Πνιγομαι με δουλειες τωρα λεει! ουτε Σ/Κ λεω; Σ/κ καλυτερα λεει...περι τινος προκειτε με ρωταειΚαι της απανταω προτιμω να τα πουμε απο κοντα!!
Και ρωταω τωρα...
Πως να της τα πω;;Να της πω οτι ειμαι ερωτευμενοςμαζι σου και θελω να μαι μαζι σουη οτι μου αρεσεις;; δν ξερω... να της πω οτι δν θελω αμεσα απαντηση και να το σκεφτει;

god_ofwar

# 12 στις 16/11/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

πρεπει να εχει καταλαβει περι τινος προκειται..και για να σου ειπε πνιγομαι απο δουλειες...δεν θελω να στο χαλασω αλλα μπορει να μην γινει και τιποτα...εχε το στο μυαλο σου αυτο...μπορει να πεφτω και εξω βεβαια..αλλα κατι τετεοιο μου κανει...

tzoulia59

# 13 στις 16/11/2014
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.517

φιλε συγκεντρωσου ,,,

το οτι βρηκε δικιολογια αμεσως οτι καποια δουλεια αλλη ειχε δεν ειναι καλο σημαδι ...

δειχνει οτι ειναι και γεια σου δηλ οτι σε βλεπει χαλαρα ...

αλλα και δεν ειναι και περιεργη να μαθει τι θελεις να της πεις ,,

κι ας πουμε αυτο οτι ηταν συμπτωματικο και ειχε οντως δουλεια ,,,

αυτη η ξενερωτικη απαντηση .που ειπε παλι; 

...ειναι κατι σοβαρο; 

ναι μωρη  ειναι σοβαρο ,,,σορυ παρασυρθηκα το ζουσα ,,,

κι ελεγα λοιπον οτι .,,,αφου κανονισατε για σ/β θα ξαναστειλεις και θα πεις θελω να σε δω μονη οπωσδηποτε ,,,

θελω να ειμαστε μονοι ,,,δεν νομιζω να μου φερεις την φιλη σου ...

κι αφου λοιπον ερθει και βρεθειτε θα της πεις οτι σου αρεσει κι οτι την σκεφτεσαι συνεχεια εδω και ενα χρονο .,,,

οτι καθε φορα που βρισκεστε σου ξεσηκωνει το μυαλο ...

κλπ ,,,

μην πεις οτι εισαι ερωτευμενος θα φας το κεφαλι σου ...

οχι υπερβολες ,,,

το μ αρεσεις κλπ εχει πολλες ερμηνειες..

απο το μου αρεσες απο τοτε ...

μ αρεσεις τωρα...

μ αρεσεις αν σ αρεσω κλπ ,,,

το οτι ειμαι ερωτευμενος δεν μαζευεται με τιποτα πισω ...

να εισαι ευθυς ...επιθετικος με το φλερτ ,,κι οχι αυτα τα μαμουχαλιστικα ,,,

οι γυναικες γουσταρουν τους τολμηρους και τα αντρακια ,,,με τσαμπουκα ,,,

τωρα αν παθεις κοκο μπλοκο ριχτο οτι σου ρθει κι οτι ηθελε προκυψει...

μονο μην πεις αυτη την κακια λεξη οτι εισαι ερωτευμενος ,,,

ολα τ αλλα επιτρεπονται ,,,

κι αν φας χυλοπιτα ,,,σιγα τα ωα ,,,

το φβ να ν καλα ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από kokoblue

Επιτελους της εστειλα μνμ τωρα το βραδυ κατα τις 9 και της ειπα ποτε εχειλιγο ελευθερο χρονο να βγουμε μια βολτα οι δυο μας να της μιλησω για ενα θεμα που θελω...

Μου λεει ειναι σοβαρο;; Ε λιγο της απανταω ναι...ποτε μπορεις;;Πνιγομαι με δουλειες τωρα λεει! ουτε Σ/Κ λεω; Σ/κ καλυτερα λεει...περι τινος προκειτε με ρωταειΚαι της απανταω προτιμω να τα πουμε απο κοντα!!
Και ρωταω τωρα...
Πως να της τα πω;;Να της πω οτι ειμαι ερωτευμενοςμαζι σου και θελω να μαι μαζι σουη οτι μου αρεσεις;; δν ξερω... να της πω οτι δν θελω αμεσα απαντηση και να το σκεφτει;

Αρέσει στο μέλος Amandoula

kokoblue

# 14 στις 17/11/2014
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Το οτι εχει δουλεια ειναι αληθεια γτ την ξερω 1 χρονο ειναι δικηγορος με γραφειο και τρεχει!!Αυτην με ρωτησε περι τινος προκειτε αλλα της ειπα να τα πουμε απο κονταΑρα λεω μου αρεσεις και τετοια!!Να την αφησω να το σκεφτει η οχι;;Νομιζω ειναι καλυτερα!!Εσεις τι λετε;

Alice1

# 15 στις 17/11/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Να δεις που θα σκεφτηκε οτι θες να ζητησεις...νομικη συμβουλη...γι αυτο και η ερωτηση "ειναι κατι σοβαρο"...

Τι εννοεις με το "να την αφησω να το σκεφτει η οχι"... Θες να της δωσεις και τελεσιγραφο???

Θα δηλωσεις το ενδιαφερον σου και να την αφησεις να ...εκδηλωθει αν και οταν θελει

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από kokoblue
Το οτι εχει δουλεια ειναι αληθεια γτ την ξερω 1 χρονο ειναι δικηγορος με γραφειο και τρεχει!!Αυτην με ρωτησε περι τινος προκειτε αλλα της ειπα να τα πουμε απο κονταΑρα λεω μου αρεσεις και τετοια!!Να την αφησω να το σκεφτει η οχι;;Νομιζω ειναι καλυτερα!!Εσεις τι λετε;

kokoblue

# 16 στις 17/11/2014
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Μαγνησίας / Βόλος

Θα την αφησω μια εβδομαδα περιπου...αλλιως να ξερω κι εγω τι να κανω...

Δν φανταζομαι οτι θα καταλαβε νομικη συμβουλη...μαλλον θα ψιλιαστηκε τι θελω να της πω...Μακαρι να θελει!!!

anemona_62

# 17 στις 18/11/2014
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 5.218

Το "Μου αρέσεις" είναι απαλούλι. Θα σκεφθεί "Μα καλά, αυτό ήταν το σοβαρό?".

Να της το φέρεις μαλακά μεν, με σαφήνεια δε.

"Επιτέλους! Ήθελα τόσο καιρό να τα πούμε οι δυο μας! Μόνο νομική συμβουλή δεν σου ζήτησα για να πετύχω ένα τετ-α-τετ μαζί σου!"
και της ανοίγεις την καρδιά σου.

Έχει ρίσκο φυσικά, μπορεί να σου πει το κλασικό "Λυπάμαι, μα εγώ δεν ενδιαφέρομαι για κάτι παραπάνω, σε βλέπω σαν φίλο" αλλά τουλάχιστον θα εχεις κάνει επιτέλους την κίνησή σου κι εκείνη θα το ξέρει.

Αρέσει στο μέλος aladdin30

morgoth

# 18 στις 18/11/2014
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461

φιλε κανε τη κινηση σου να σου φυγει το απωθημενο και ηδη εχε στο μυαλο την επομενη. Διοτι απο αυτη χυλοπιτα θα φας

aladdin30

# 19 στις 18/11/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Καλυτερα περιμενε να βρεις την καταλληλη ευκαιρια. Εγω καταλαβα οτι οντως τρεχει, δε σου πε δικαιολογιες. Και οτι ειναι πολυ μαζι με τη φιλη της ειναι συχνο φαινομενο, δεν ειναι παραξενο. Πρεπει ισως να μαθεις καλυτερα τα προγραμματα της.

kokoblue

# 20 στις 18/11/2014
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Μαγνησίας / Βόλος

Ναι αμ γιατι να μου πει δικαιολογιες δν ειναι τετοιος ανθρωπος...την ξερω...

Τωρα οσο αφορα το ακυρο...αυτην θα χασει οχι εγω...γτ δν μιλαω για εφημερη σχεση αλλα για σοβαρη...Η κοπελα μου αρεσει και θα την ηθελα διπλα μου ακομα και για παντα...
δν ξερω θα της πω οτι μου βγει εκεινη την ωρα...
Μονο δν θελω να χαλασει η φιλια μας γτ θα ειναι κριμα μετα να μην βγενουμε ουτε για καφε...
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε