Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πως να της πω να βγουμε δυο μας;;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

morgoth

# 41 στις 24/11/2014
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461
'Aρεσαν+: 0%

νταξει. δειχνε εσυ οτι εισαι ανετος, δε κρατας σαφως κακια και σεβεσαι την επιλογη της. Και ολα καλα.

kokoblue

# 42 στις 24/11/2014
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 23
Σαφως και δν κραταω κακκια!Αλοιμονο!!Δν μπορω να ελενξω την καρδια της...θα συνεχισουμε να ειμαστε φιλοι και να την συμβουλευομαι για νομικα θεματα!!

IM____

# 43 στις 26/11/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

κοκομπλουε νομίζω πως θα ήταν καλύτερο να μην βλέπεις τις γυναίκες σαν παπάδες που θα εξομολογηθείς τον έρωτά σου. Τα αισθήματά μας τα δείχνουμε με πράξεις, όχι με λόγια.

Το φλίρτ δεν είναι προφορικό διαγώνισμα.

Επίσης, το να μείνεται φίλοι, πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω. Δηλαδή όσα αισθήματα είχες γι' αυτήν τα σβήνεις μονομιάς; Τι είσαι, υπολογιστικό σύστημα;

kokoblue

# 44 στις 28/11/2014
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Δν ξερω πως να προσεγγισω μια κοπελα αυτο ειναι ολο!!Απλα της λεω τι νιωθω κ οτι θελω να μασται μαζι αν θες και συ...Φυσικα κ δν ειμαι υπολογιστικο συστημα!! Τα θαβω μεσα μου...Τι αλλο να κανω οταν μου ξεκαθαριζει οτι εχει αισθηματα για αλλον και οτι θα μεινουμε φιλοι;;

IM____

# 45 στις 28/11/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 44 από kokoblue
Δν ξερω πως να προσεγγισω μια κοπελα αυτο ειναι ολο!!Απλα της λεω τι νιωθω κ οτι θελω να μασται μαζι αν θες και συ...Φυσικα κ δν ειμαι υπολογιστικο συστημα!! Τα θαβω μεσα μου...Τι αλλο να κανω οταν μου ξεκαθαριζει οτι εχει αισθηματα για αλλον και οτι θα μεινουμε φιλοι;;

Δηλαδή ειλικρινά πιστεύεις πως μπορείς απλά να βάλεις κάτω από το χαλί τα αισθήματά σου και να συνεχίσετε σαν φίλες με την κοπέλα;

Μήπως πιστεύεις πως με αυτό τον τρόπο και με βάση τη νοοτροπία που έχεις σήμερα, θα μπορέσεις να προσωρήσεις στη ζωή σου, όσον αφορά τον αισθηματικό τομέα;

Όσο θα κρατάς επαφή. τόσο αυτό θα γιγαντώνεται μέσα σου. Όσο θα τη βλέπεις, τόσο θα παίζει αυτή η ταινία στο μυαλό σου. Πιθανόν να δημιουργήσεις και κρυφές ελπίδες, οπότε μιλάμε για μηδαμινές πιθανότητες να ξεκολλήσεις.

Απορώ που κάποιοι «ειδικοί» σου λένε να δείχνεις άνετος, την ίδια στιγμή που υποστηρίζουν πως πρέπει να είμαστε ο εαυτός μας, χωρις προσποιήσεις και τέτοια.

Εσύ αποφασίζεις, απλά τα αναφέρω ως αφορμή για σκέψη.

achinos

# 46 στις 28/11/2014
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από kokoblue
Σαφως και δν κραταω κακκια!Αλοιμονο!!Δν μπορω να ελενξω την καρδια της...θα συνεχισουμε να ειμαστε φιλοι και να την συμβουλευομαι για νομικα θεματα!!

Μια χαρά είσαι.

Δεν είναι κ το χειρότερο, εκτός από το νάχεις  φίλη δικηγόρο, που δεν είναι κ για θάνατο

θα γνωρίσεις κ κάποια στιγμή τις φίλες της

kokoblue

# 47 στις 3/12/2014
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Μια χαρα τα λες φιλε ΙΜ αλλα δν θελω να ξεκοψω μαζι της καμια φορα δν ξερεις πως ερχονται τα πραγματα στην ζωη!! Καθε κυριακη η σαββατο πλεον θα βγουμε οι δυο μας και θα περασουμε καλα!!Υπαρχει ενα ομορφο κλιμα μεταξυ μας...Δν μπορω να κανω κατι αν και η ιδια δν θελει ετσι;;

KLELIA22

# 48 στις 3/12/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

που λες Κοκε...

καθε .. μα καθε! ... που διαβαζα... το νικ σου... ερχοταν στο μυαλο μου η μελωδια του kookoobadi... της πολλα υποσχομενης... Μαριεττας Φαφουτη...

ε ... σημερα που ειδα απαντηση σου... ειπα.. να το βαλω...
ακου το κι εσυ... 
παιζει με τη λεξη... κουκου..και buddy... ητοι... "φιλαρακι"

https://www.youtube.com/watch?v=d-GzX7tHKPc

IM____

# 49 στις 3/12/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από kokoblue
Μια χαρα τα λες φιλε ΙΜ αλλα δν θελω να ξεκοψω μαζι της καμια φορα δν ξερεις πως ερχονται τα πραγματα στην ζωη!! Καθε κυριακη η σαββατο πλεον θα βγουμε οι δυο μας και θα περασουμε καλα!!Υπαρχει ενα ομορφο κλιμα μεταξυ μας...Δν μπορω να κανω κατι αν και η ιδια δν θελει ετσι;;

Καταλαβαίνω πως τώρα είσαι εξαρτημένος. Την έχει ανάγκη ο οργανισμός σου. Το θέμα είναι να μην πέσεις στη λούμπα, γιατί η ζωή είναι μικρή και σε παρόμοιες περιπτώσεις πολλοί έχασαν τελικά χρόνια από τη ζωή τους και δεν βρέθηκε κάποιος να τους τα ξαναδώσει.

Ή παίρνεις τη ζωή στα χέρια σου, ή ζεις με την ελπίδα. Απλά το θέμα είναι να ξέρεις και τις πιθανές συνέπειες των επιλογών σου. Τότε μόνο επιλέγεις συνειδητά.

longway

# 50 στις 6/12/2014
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Δωδεκανήσου / Αγαθονήσι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 88

γεια σου και απο μενα!
σου εχω μια λυση που ισως μπορεσει να σε δει διαφορετικα στο μελλον η κοπελια
λεω ισως ετσι? γιατι ειναι πολυ δυσκολο να αντιστραφει η κατασταση πια για σενα
ισως να εφταιξες και εσυ σε αυτο σε καποιο βαθμο
μπορει και να μην εφταιξες εσυ και απλα η κοπελια να μην ετρεφε αισθηματα ερωτικα για σενα αλλα απλα συναισθηματα φιλικα .σιγουρα μετα απο μια χυλοπιτα-αποριψη ειναι δυσκολο και το καταλαβαινω το πως θα αισθανεσαι τωρα.να ξερεις ενα πραγμα μονο και να το θυμασαι αυτο παντα μεσα στο μυαλο σου.
οι γυναικες ειναι αμειληκτες οταν δεν γουσταρουν καποιον!αν σε γουσταρε θα εκανε τα παντα να σε εχει δικο της! αυτες αποφασιζουν με ποιον θα ειναι στην ζωη τους.απλα δεν της εκανες το κλικ που λενε
και σε εχει στη friend-zone ετσι το φιλαρακι της για να σου λεει τα σαββατα που θα βρισκεστε για το γκομενο η φιλο της που γουσταρει η την ενδιαφερει!! θα σε εχει κατι σαν φιλεναδα της ας πουμε! χωνεψετο αυτο.
αυτο θα καταλαβεις που σου λεω τωρα οχι αμεσα αλλα στο μελλον και τοτε θα αλλαξεις την σταση σου προς τις γυναικες.στο λεω φιλικα ωστε να εχεις επιτυχιες στο μελλον και οχι απανωτες αποτυχιες οκ?

λοιπον παμε τωρα στο πως ισως να αντιστρεψεις την κατασταση και ισως λεω παλι ισως σε δει διαφορετικα η κοπελια!
ναι να της κανεις παρεα τα σαββατα να πηγαινετε για κανα καφε σαν φιλαρακια που ειστε(ενω εσυ την βλεπεις ερωτικα αυτη σε βλεπει σαν φιλεναδα της τωρα που σου εριξε το ακυρο και ανακουφιστικε απο το βαρος που ειχε πως να σε αποριψει γιαυτο και τα δακρια της μετα την χυλοπιτα που σου εριξε/ της εφυγε το βαρος απο πανω της ναι γιαυτο!)
εσυ απο εδω και περα να εισαι ο ευατος σου μην της δειχνεις οτι την γουσταρεις βλεπε την σε παρακαλω ως φιλη σου.και προσπαθησε να εστιασεις σε καμια αλλη ωραια φιλη της!! δειξε ζωηρο ενδιαφερον σε καποια φιλη της και προσπαθησε να την κανεις δικη σου! και επαναλαμβανω σε καποια ωραια φιλη της που αν γινεται να ειναι και ωραιοτερη απο αυτην!! αν τις ξυπνησεις αντιζηλεια με την φιλη της τοτε θα σε δει διαφορετικα!! και θα κερδισεις το παιχνιδι.απλα να εισαι αδιαφορος πια απο εδω και περα μαζι της κανα καφε που και που τα σαββατα οχι να την παρακαλας για καφεδες και εξεφραζε την επιθυμια σου για την ωραια φιλη της και ποσο κουκλα ειναι εκεινη η φιλη της( η ωραιοτερη που χεις δει μεχρι τωρα) και δες αλλαγες αν υπαρξουν στην συμπεριφορα της

Whiteisland

# 51 στις 13/5/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κανε την κινηση σου...

Κανε την κινηση σου, φιλε μου, γινε διεκδικητικος κ αν χασεις, εχασες.Τουλαχιστον θα εχει φυγει το απωθημενο σου.Αργησες πολυ παντως!!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost