Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ο ρόλος των "ζώων"στη ζωή μας.Ποιο είναι αυτό που θα θέλατε να είστε και γιατί?

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

detector

# 21 στις 17/12/2003
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κερατσίνι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 27
'Aρεσαν+: 0%
split τρομερή !!
Έπεσες διάνα !

Εσένα δε θα σε φάω..................................

split

# 22 στις 17/12/2003
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Κύπρος
Θέματα: 57
Απαντήσεις: 1.437

Παράθεση:
Originally posted by detector
split τρομερή !!

Όσα έγραψα δεν είναι δικές μου επινοήσεις. Προέρχονται απο έρευνα στο διαδύκτιο καθώς και απο το βιβλίο ''Stay Young Detox'' (Jane Scrivner).

Όποιος βρίσκει το θέμα ενδιαφέρον μπορεί να ψάξει και μόνος του με λέξεις κλειδιά "animal meditation''. Δεν παραθέτω links γιατί υπάρχουν πάρα πολλά σαιτ που ασχολούνται με το θέμα.

Μυρτώ

# 23 στις 26/3/2004
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744

Ωραία ερώτηση...

Θα ήθελα να ημουν ένα μαύρο αραβικό καθαρόαιμο άλογο!!!

Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

# 24 στις 27/3/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Λιοντάρι

Ηρεμο, επιβλητικό, περήφανο, αξιοπρεπές, δυνατό.

# 25 στις 27/3/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δε μπορώ να το προσδιορίσω ακριβώς, αλλά σίγουρα θα ήθελα να΄ήμουν στη κορυφή της τροφικής αλυσίδας. τα γατάκια και τα σκυλάκια τα πατούν τα αυτοκίνητα και τα ελαφάκια τα τρώνε τα λιοντάρια. Αλλά πάλι να είσαι λιοντάρι και να τρως τις σάρκες με τέτοιο τρόπο, πάλι δεν είναι καλό. Άρα φυτοφάγο ζώο που να μην έχει εχθρούς..χμ! κάτι σαν ελέφαντας?? Ναι γιατί όχι, φτάνει να μη πρωταγωνιστούσα στο τσίρκο μεντρανο!!!

ilektra38

# 26 στις 27/3/2004
author
Γυναίκα / 54 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Δυτική) / Νέα Πέραμος
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 1.219
LadyHawk....

Γερακίνα.....

Τα υπόλοιπα τα αφήνω στην split...

τι έχεις για μένα split??

**#το σεξ χωρίς αγάπη δεν αξίζει !!! Αλλά και μόνο αυτό είναι άλλη μια εμπειρία !!! Εγώ δε θέλω άλλες εμπειρίες!! Αρκούν!!!#**

morelli

# 27 στις 27/3/2004
author
Ανδρας / 63 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 1.685
Νομιζετε οτι υπαρχει καλυτερο ΖΩΟ απο αυτο που (λενε) ειμαι;

Δηλαδη AΝΘΡΩΠΟΣ

Είναι καλύτερα να αγωνίζεσαι μάταια, παρά να ζείς μάταια.

aisiodoxi

# 28 στις 27/3/2004
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 42
Απαντήσεις: 580

Φυσικα...

Δελφινι.....

Ελευθερο, ανεξαρτητο, χαριτωμενο, φιλικο, "χαμογελαστο".....

Θελετε κι αλλα?? Α ναι....ζει μεσα στο απεραντο γαλαζιο....
Χαμογελάστε γιατί χανόμαστε...:) Η ζωη ειναι ωραια...βαρεθηκα να μου λενε ομως οτι τα χει με αλλον!! :P

Ghteuths_Oneirwn

# 29 στις 27/3/2004
author
Ανδρας / 44 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Τριανδρία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 131
Πολύ θα ήθελα (αν είχα την επιλογή να γίνω ντε και καλά ζώο.. ) να ήμουνα ένας κατάλευκος φτερωτός μονόκερος...

Το αστραφτερό λευκό χρώμα (όχι δεν πλύθηκα με Soflan... ) στο μυαλό μου συνδέεται με την καθαρότητα (τα λευκότερα λευκά... ) και το φως.... (10.000 lux τουλάχιστον... )

Το κέρας συνδέεται με τη μοναδικότητα (μιας και αποτελεί μυθολογικό ζώο και ξεφεύγει απο τα συνήθη εγκόσμια... ) <ουδέν σχόλιο παρακαλώ.. >

...ενώ τα κατάλευκά φτερά υποδηλώνουν την ελευθερία (τα σαμάρια αλλού... ) και τη δυνατότητα να κάνει υπερβάσεις στους περιορισμούς της βαρύτητας.... (jeronimooooo..... )

Γητευτής Ονείρων....

# 30 στις 27/3/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by split

Παράθεση:
Originally posted by periplanwmenos
Χμ εγώ θα ήθελα να ήμουν λευκή τίγρης, δυστυχώς είδος προς εξαφάνιση...

Ένα πολύ δυνατό τοτέμ δύναμης και ενέργειας. Η Aσπρη Tίγρης, ένας απόμερος, σιωπηλός κυνηγός που καταδιώκει το θήραμά του, αντιπροσωπεύει την αναζήτησή μας για τη σιωπηλή ειρήνη της ψυχής.

Μας διδάσκει να αντιπαρερχόμαστε τους αντιπερισπασμούς, και να ανταποκρινόμαστε έγκαιρα σε χρονικούς περιορισμούς.

Κυρίως διδάσκει τη δύναμη της πεποίθησης και μας ενθαρρύνει να εμπιστευόμαστε το εσωτερικό μας σύστημα πεποιθήσεων, την εσωτερική μας κρίση για το σωστό / λάθος και να εξωτερικεύουμε την άποψη μας, έστω και αν αυτή δεν είναι δημοφιλής.

Καλή μου split μένω άφωνος... Ειδικά απο την τελευταία παράγραφο... Ρε μήπως γνωριζόμαστε και δεν το ξέρω??

Σε ευχαριστώ πολύ για την ερμηνεία.

observer1

# 31 στις 28/3/2004
author
Ανδρας / 52 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 74
Απαντήσεις: 3.742
Εγώ θα ήθελα να είμαι σκύλος. Οχι ράτσας, αλλά κοπρόσκυλο, αλάνι του δρόμου.
Να κοιμάμαι όπου θέλω, να τρώω ότι βρίσκω, να μη δίνω λογαριασμό για τίποτα και να μη ντρέπομαι για τίποτα.
Πάλι καλά που υπάρχουν αυτές οι εκπομπές μαγειρικής και παίρνουμε καμιά ιδέα για κανένα νέο τατουάζ.

Zelda

# 32 στις 28/3/2004
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 174
Στον ύπνο μου έχω δει άπειρες φορές ότι μεταμορφώνομαι σε γεράκι κι ότι πετάω πάνω από βουνά.Ίσως επειδή κατάγομαι από βουνό κι επειδή έχω πολλές φορές χαρεί αυτή τη μαγευτική εικόνα, να έχει καταγραφεί στο υποσυνείδητό μου.Θα ήθελα, όμως, να είμαι γεράκι για να γεύομαι απερίσπαστη την υπέρτατη αίσθηση της ελευθερίας.

somebody961

# 33 στις 28/3/2004
author
Ανδρας / 62 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017
Υπάρχουν φορές που θα ήθελα να είμαι όλα τα ζώα μαζί! Λέω πάντα πως θα ήθελα για λίγο έστω να μπώ μέσα στην ψυχή ενός σκυλάκου ή μίας ναζιάρικης γατούλας, μόνο και μόνο για να βιώσω το πως βλέπουν και αντιμετωπίζουν τον κόσμο αυτά τα λατρεμένα πλάσματα... Με εξιτάρει όμως η ιδέα να ήμουν ιγκουάνα! Επειδή θα έβλεπα ποιός πραγματικά θα με αγαπούσε!
Πρέπει να αγαπάς πολύ τα ζώα ώστε να μπορέσεις να δεις τα ιγκουάνα όμορφα!!! Ολοι τα θεωρούν κακάσχημα! Στα μάτια μου όμως εγώ, τα βλέπω κουκλιά!!!

Κάποιος φίλος έγραψε πως δεν θα ήθελε να είναι γάτα ή σκύλος επειδή τα πατάμε με το αυτοκίνητο μας εμείς, που είμαστε "άνθρωποι". Ισως αν βγάζαμε τα εισαγωγικά από τη λέξη και την ξεκινούσαμε με κεφαλαίο, ο φίλος μας να μην είχε πρόβλημα!!
Ημουν μάρτυς κάποτε σε προπορευόμενο αυτοκίνητο που ο "άνθρωπος" που το οδηγούσε κυνηγούσε ένα σκυλάκι. Η τιμωρία του ήρθε άμεσα! Επεσε σε κολώνα!!! Εχασε τον έλεγχο του αυτοκινήτου, λογικό, είχε ήδη χαμένο τον έλεγχο του μυαλού του... Του φώναξα ένα '΄καλά να πάθεις υπάνθρωπε και έφυγα.

Γιώργος.
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

split

# 34 στις 28/3/2004
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Κύπρος

μαύρο άλογο

Παράθεση:
Originally posted by Μυρτώ
Θα ήθελα να ημουν ένα μαύρο αραβικό καθαρόαιμο άλογο!!!

Το Πνεύμα του αλόγου είναι τόσο ανεξάρτητο που συχνά δημιουργεί συγκρούσεις σε προσωπικό και επαγγελματικό επίπεδο. Οι άνθρωποι που στηρίζονται από το πνεύμα του αλόγου είναι συχνά ανεξάρτητοι ηγέτες, που χαράζουν νέες πορείες.

Δύσκολο να ελέγξεις τη δύναμη του πνεύματος σου Mυρτώ μου. Το τοτέμ σου είναι σύμβολο πίστης και αφοσίωσης, αναμφισβήτητης αγάπης. Αγαπάς τα ταξίδια και έχεις κάτι παραπάνω από ένα άγγιγμα τσιγγάνας στη ψυχή σου. Το μαύρο άλογο είναι επίσης το πνεύμα του πολεμιστή μέσα σου. Ο γενναίος μαχητής που σε προστατεύει στα ταξίδια σου φυσικά ή πνευματικά.

Το μαύρο άλογο ταξιδεύει στο κενό, στο άγνωστο, ζητώντας την αλήθεια και τη γνώση.
Ο δυσκολότερος δρόμος στη ζωή είναι ο δρόμος της καρδιάς σου...

split

# 35 στις 28/3/2004
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Κύπρος

Λιοντάρι.

Παράθεση:
Originally posted by sun-rain
Ηρεμο, επιβλητικό, περήφανο, αξιοπρεπές, δυνατό.

Με το λιοντάρι ως σύμμαχό σου καλή μου φίλη θα τοποθετείσαι συνεχώς σε καταστάσεις που θα είναι είναι λίγο πιο πέρα από τις δυνατότητες και τον έλεγχο σου. Εντούτοις δεν χρειάζεστε να φοβάσαι γιατί μπορείς πάντα να βασίζεσαι στη γενναιοδωρία, τη φρόνηση και τον ενθουσιασμό του τοτέμ σου.

Η θηλυκή ενέργεια του λιονταριού θα σε διδάξει το ομαδικό πνεύμα, και την υπομονή. Θα σε βοηθήσει να κατανοήσεις τις δυνάμεις σου, να βλέπεις τις μικρές λεπτομέρειες και να παραμένεις πάντα ήρεμη μέχρις ότου έρθει η κατάλληλη στιγμή να ενεργήσεις.

Θα φέρει στη ζωή σου δύναμη, σθένος, θάρρος, τύχη και ευημερία.

split

# 36 στις 28/3/2004
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Κύπρος

Ελέφαντας

Παράθεση:
Originally posted by ippeas
Άρα φυτοφάγο ζώο που να μην έχει εχθρούς..χμ! κάτι σαν ελέφαντας??

Αν έχεις αποδεχτεί τον ελέφαντα για τοτέμ σου, φαίνεται ότι νοιώθεις ισχυρή υποχρέωση να νοιάζεσαι για τους άρρωστους, τους νεαρούς, τους ηλικιωμένους. Όπου δεις αδικία θα είσαι εκεί, στο πλευρό του αδικημένου.

O ελέφαντας σαν πνευματικός οδηγός σου φίλε ippea θα σε ωθήσει να ισορροπήσεις σώμα-μυαλό-πνεύμα. Θα σου δημιουργήσει την ανάγκη να περνάς χρόνο μέσα στη σιωπή και να εξερευνήσεις ψηλότερα επίπεδα συνειδητότητας. Θα σε βοηθήσει να έρθεις σε επαφή με τη συλλογική υποσυνείδητη μνήμη που είναι μια τεράστια πηγή γνώσης και ίσως ανακαλύψεις αρχαίες μνήμες συμπεριλαμβανομένων των προηγούμενων σου ζωών στη γη.

Ο ελέφαντας θα φέρει στη ζωή σου υγεία, μακροζωία, μνήμη, εξυπνάδα, δύναμη, σοφία, υπομονή και αυτοπεποίθηση.

split

# 37 στις 28/3/2004
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Κύπρος

Γεράκι

Παράθεση:
Originally posted by ilektra38
LadyHawk....
Γερακίνα.....
Τα υπόλοιπα τα αφήνω στην split...
τι έχεις για μένα split??

Παράθεση:
Originally posted by Zelda
Στον ύπνο μου έχω δει άπειρες φορές ότι μεταμορφώνομαι σε γεράκι κι ότι πετάω πάνω από βουνά.

Aν το γεράκι είναι στη ζωή σας, αγαπητές φίλες, είναι ένδειξη δυνατού και ανεξάρτητου πνεύματος.

Ένας πιστός οδηγός που θα πετάξει μαζί σας σε αναζητήσεις του παρελθόντος και αξιοσημείωτες προβολές του μέλλοντος με απώτερο σκοπό την επιτυχία στο παρόν. Θα σας εισαγάγει σε ένα κόσμο όπου οι άνθρωποι επικοινωνούν ψυχή με ψυχή και θα σας καθοδηγήσει για τη θεραπεία (ίαση) της ψυχής σας.

Τα γεράκια χρειάζονται ελευθερία αλλά και παρακίνηση. Πιθανότατα αυτό το μήνυμα σας φέρνουν.

Θα σας μάθουν να ελίσσεστε γρήγορα, να αντεπιτίθεστε, να ψάχνετε για νέες ιδέες, να κοιτάζετε μια κατάσταση που φαίνεται άλυτη με φρέσκα προοπτική, και προ πάντων να έχετε υπομονή και επιμονή.

Το γεράκι θα φέρει στη ζωή σας σοφία, επιτυχία και ταχύτατη πρόοδο.

fegarahtida

# 38 στις 29/3/2004
author
Γυναίκα / 51 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαϊδάρι
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 675
Απο μικρό παιδάκι είχα μια αδυναμία στα ελάφια..
Θα ήθελα να ήμουν μια γλυκειά Ελαφίνα λοιπόν
"Εκείνο που η κάμπια θεωρεί τέλος του κόσμου ο δημιουργός το ονομάζει πεταλούδα..."

Μυρτώ

# 39 στις 30/3/2004
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744

σπλιτ...

ευχαριστώ πολύ για την επεξήγηση!!!

Περισσότερα θα βρούμε στο animal meditation έγραψες.

Κάποιο site που προτείνεις ;;;
Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Zelda

# 40 στις 30/3/2004
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 174
Σ' ευχαριστώ, Split για τις πληροφορίες.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.