Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Φίλοι στο facebook

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Ghostmaker

# 1 στις 2/1/2015
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 18
'Aρεσαν+: 0%

Φίλοι στο facebook

Καλησπέρα και καλή χρονια! Ρε παιδιά, πριν μερικές μερες γνώρισα μια κοπέλα μεσα απο παρεα και ξεκινήσα να την φλερτάρω. Αυτο που παρατήρησα ειναι πως τις τελευταίες μερες εχει προσθέσει άλλους 4 άντρες στο fb οι τρεις κοινοί γνωστοί απο παρεα (οπως εγω) ο άλλος άγνωστο απο που προέκυψε. Γενικα έμαθα πως ειναι αρκετό καιρο μόνη της (4 χρονια) και πως δεν πολυ ψάχνεται. Υπαρχει περιπτώσει να φλερτάρει με όλους η μπορεί απλα να ειναι στο επίπεδο των κοινωνικών γνωριμιών με τους οποίους δεν ξαναμιλας πρακτικά ποτέ;

Aggelo

# 2 στις 2/1/2015
author
Ανδρας / 52 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115

Ghostmaker καλη χρονια,πραγματικα εισαι σοβαρος για να καθεσαι να φιλομετρας ποσους

ανδρες προσθεσαι στο Fbook η τυπισσα ?

Στην τελικη μπορει να θελει να φλερταρει μ ολους, τι θα κανεις θα της κανεις μυνηση...

κανε εκει την δουλεια σου και ασε τους αλλους.Ο καλυτερος κερδιζει αυτο ειναι το motto...

που πρεπει να θυμασαι

Αρέσει στα μέλη Neraida_tis_avgis, longway και σε ακόμα 3 μέλη.

Ghostmaker

# 3 στις 2/1/2015
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος

Δεν μπορω να σου πω οτι διαφωνώ, απλα σαν χαρακτήρας δεν γουστάρω αυτή τη διαδικασία. Η ασχολείται με εμενα μέχρι να αποφασίσει αν με θελει η όχι η σταματάω εγω να ασχολούμαι. Δεν ειμαι εδώ ούτε για να μπαίνω σε συγκρίσεις ούτε για να ανεβάζω ψυχολογία μέχρι να βρει κατι ¨καλυτερο¨. Την πατηςα μια φορά και αρκεί! Απλα αναρωτιέμαι πως θα καταλάβω προς τα που παει η κατάσταση...

Αρέσει στα μέλη asteris1978, Enikos

hopito

# 4 στις 2/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Ακόμα δεν την γνώρισες καλά-καλά. Δηλαδή εσύ ξέρεις που ακριβώς θα πάει η κατάσταση?

Αρέσει στο μέλος -Avra-16

somebody961

# 5 στις 2/1/2015
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Αν δε μπορείς να καταλάβεις τι γίνεται στη πραγματική ζωή εκεί έξω,
και περιμένεις μέσα από το μουτσουνομπούκι γάμα τα.

Εκτός και περιμένεις σχέση από το σπίτι σου λερώνοντας τοίχους και πατώματα!

sugarbaby42

# 6 στις 2/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Καλη χρονια θεματοθετη!!!

Χαλαρωσε λιγο, γιατι τοσος εκνευρισμος σχετικα με τους φιλους στο fb??

Αν δεν υπηρχε το fb, δλδ, θα απαγορευες στην κοπελα να μιλαει σε αλλους μεχρι να αποφασισει αν σε θελει ή οχι???

Το οτι φλερταρατε δεν σημαινει και συναψη σχεσης και κατ'επεκταση υπογραφη συμβολαιου για αποκλειστικοτητα!!!

Ειναι γεγονος οτι καηκες στο χυλο και φυσας και το γιαουρτι αλλα μην το παρακανεις με τα μποφορ!!!

Aggelo

# 7 στις 2/1/2015
author
Ανδρας / 52 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από Ghostmaker

Δεν μπορω να σου πω οτι διαφωνώ, απλα σαν χαρακτήρας δεν γουστάρω αυτή τη διαδικασία. Η ασχολείται με εμενα μέχρι να αποφασίσει αν με θελει η όχι η σταματάω εγω να ασχολούμαι. Δεν ειμαι εδώ ούτε για να μπαίνω σε συγκρίσεις ούτε για να ανεβάζω ψυχολογία μέχρι να βρει κατι ¨καλυτερο¨. Την πατηςα μια φορά και αρκεί! Απλα αναρωτιέμαι πως θα καταλάβω προς τα που παει η κατάσταση...

Μαλιστα,φαντασου να ειχατε και σχεση...εδω στο φλερτ εισαι και εχεις απαιτησεις...

Ποιος σε εβαλε σε συγκρισεις ? το μυαλο σου σ εβαλε και η νοοτροπια που εχεις

οτι εισαι μετριος...αλλιως δεν θα ασχολιοσουνα καν με τους αλλους, αλλα μονο με τον στοχο σου.

Αν η τυπισσα κανει παιχνιδι με 5,6 η 10 ανδρες απο την στιγμη που ειναι μονη της

ειναι δικαιωμα της...αν δεν γουσταρεις μαζευτα για αλλες πολιτειες...

Αρέσει στα μέλη longway, maraki_lar

Ghostmaker

# 8 στις 2/1/2015
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος

Ρε παιδιά, μάλλον δεν το έθεσα σωστά... Δεν κατηγορώ κανέναν, δικαίωμα της ειναι να κανει οτι θελει απλα ρωτάω αν αυτο ειναι δείγμα πως η κοπέλα απλα παιζει με όλους και οτι κάτσει γιατι αυτο δεν μου αρέσει σαν συμπεριφορά. Εγω το πάω ήρεμα γιατι θελω κατι ολοκληρωμένο αν αυτή θελει απλα να παίξει να το καταλάβω να το πάω και εγω σε αυτο το επίπεδο στην τελική...

Αρέσει στα μέλη ornela24, maraki_lar

Ghostmaker

# 9 στις 2/1/2015
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος

Μαζεψου

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από somebody961

Αν δε μπορείς να καταλάβεις τι γίνεται στη πραγματική ζωή εκεί έξω,
και περιμένεις μέσα από το μουτσουνομπούκι γάμα τα.

Εκτός και περιμένεις σχέση από το σπίτι σου λερώνοντας τοίχους και πατώματα!

somebody961

# 10 στις 2/1/2015
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Ghostmaker

Μαζεψου

είπε ο κρίνωαποποσουσκανειαντστοφεις.

Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

Enikos

# 11 στις 2/1/2015
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.828

Καλη Χρονια θεματοθετη.

Θα επρεπε να εχεις καταλαβει, οτι τα "μοιραια" ατομα της κοινωνιας μας, συνεχιζουν να ειναι τετοια παντα και σε καθε μορφη-μοδα εκφρασης.

Παλαιοτερα, δεν φαινοταν η ματαιοδοξια τοσο εντονα, διοτι το παιχνιδι γινοταν σε κυκλους ορατους. Στην παρεα, στον δρομο, σε παραλιες, σε καφετεριες κλπ

Δεν υπηρχαν συσσωρευμενες και αρχειοθετημενες πληροφοριες, για τις δραστηριοτητες του ατομου. 

Στην εποχη μας υπαρχουν τα "ρεκορντς" του καθενος, μεσα απο τα κολπα κοινωνικης δικτυωσης.

Εκει λοιπον, ειναι πιο ευκολο να καταλαβει κανεις, με ποιον εχει να κανει και αν συγκλινουν οι αποψεις-θεσεις, για την ζωη, την εργασια, τις σχεσεις κλπ

Εσυ τωρα, βρεθηκες αντιμετωπος με κατι τετοιο μαλλον. Απο την μια οι αποψεις σου και απο την αλλη η "κοινωνικοτητα" της κοπελιας.

Απωθημενο ειναι μην νομιζεις! Οι γυναικες κατι τσεκαρουν με ολο αυτον τον συρφετο επαφων που κανουν αντ. Και οι αντρες το ιδιο.

Κατα την γνωμη μου, εισαι τυχερος που μπορεις απο την αρχη να δεις αν σου παει η κοπελια.

Η φαση ειναι, κατι που διαβασα σημερα πρωι πρωι και την παραθετω...

"Προσπαθω να κανω φιλους. 

Επειδη δεν εχω φβ και τουιτερ, βγαινω στον δρομο και φωναζω τι μαγειρεψα, τι εφαγα, τι ηπια, που ημουν, τι κανω...

Μεχρι στιγμης με ακολουθουν τρεις.

Δυο μπατσοι και ενας ψυχιατρος".

Γιε.

Αρέσει στα μέλη fantastic07, somebody961 και σε ακόμα 1 μέλος.

Emosense

# 12 στις 2/1/2015
author
Ανδρας / 46 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Εκάλη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 50
Τελικα σημερα με τοσα ερεθισματα και πειρασμους που εχουμε ολοι μας δοκιμαζεται ο χαρακτηρας του καθενος μας δηλ. ποσο καλη ειναι η σχεση μας ποσο δυνατα συναισθηματα υπαρχουν αν ειμαστε ερωτευμενοι αν το πακετο του συντροφου μας ειναι ικανοποιητικο κλπ.Τελικα τι ειναι αυτο που μπορει να κρατησει δυνατα δυο ανθρωπους μαζι μακροχρονια και οχι εφημερα?Επειδη τα ερωτικα θεματα ειναι πλεον σταυρολεξο μηπως αξιζει μονο η φιλια τελικα?Αν ναι τοτε γιατι βλεπουμε ζευγαρια που ειναι αγαπημενα να χωριζουν επειδη δεν ειναι πια ερωτευμενα?Τελικα ζηταμε μαλλον τα εντονα συναισθηματα...τη διαλυση της βαρεμαρας κ της ρουτινας και τα περιμενουμε απο εναν αλλον ανθρωπο δηλ. σε μια εξωγενη δυναμη .Και μολις τα βρουμε εξαρτωμαστεΚαι μολις τα χανουμε απεξαρτωμαστεΚαι ξανα παλι τα ιδια...οταν δεν υπαρχει αγαπη αυτο γινεταιΚαι το μεγα λαθος των γυναικων ειναι οτι υποκυπτουν σε οσους τις ερωτευονται χωρις να υπαρχει αμοιβαιοτητα.
Αρέσει στο μέλος broomstick

broomstick

# 13 στις 2/1/2015
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 2.517

υπαρχει αγαπη ομως? η μονο συμφερον?η μονο αγαπη απο συμφερον??? γιατι εχω αρχισει να εχω τις αμφιβολιες μου...

Αρέσει στο μέλος somebody961

Enikos

# 14 στις 2/1/2015
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.828

51 λες οτι εισαι. Τωρα αρχισες να το σκεφτεσαι, λες...

Λιγο αργα δεν προβληματιστηκες?

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από broomstick

υπαρχει αγαπη ομως? η μονο συμφερον?η μονο αγαπη απο συμφερον??? γιατι εχω αρχισει να εχω τις αμφιβολιες μου...

broomstick

# 15 στις 2/1/2015
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος

ε τοτε πρεπει να αρχισουμε να σβηνουμε ορισμενες λεξεις απο το λεξιλογιο μας...Αγαπη... Φιλια... 

broomstick

# 16 στις 2/1/2015
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος

και ολες οσες εμπεριεχουν μεσα την εννοια της Αγαπης...

---magissoula---

# 17 στις 2/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

καλέ μου θεματοθέτη ,  ασφυκτιώ

με την έκφραση ,  αυτών που σκέφτεσαι .

αν ήμουν στη θέση της και αντιλαμβανόμουν όλα αυτά ,  μη με είδατε !

achinos

# 18 στις 2/1/2015
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.762

το προφιλ της έχει ενδιαφέρον; η είναι μόνο προς άγραν λαικς;

Πάντως όποιος θέλει ένα...ολοκληρωμένο φλερτ, που δεν ξέρω κι αν υπάρχει αυτό το πράμα, γιατί το φλερτ, είναι τέτοιο ακριβώς γιατί είναι ημιτελές,
ρωτάει
Είσαι μόνος/η αυτόν τον καιρό;
Η έχεις κάποια σχέση;
κ αναλόγως με την απάντηση προχωράει η όχι
Στην τάξη μου, έτσι κάνουμε

achinos

# 19 στις 2/1/2015
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.762

το προφιλ της έχει ενδιαφέρον; η είναι μόνο προς άγραν λαικς;

Πάντως όποιος θέλει ένα...ολοκληρωμένο φλερτ, που δεν ξέρω κι αν υπάρχει αυτό το πράμα, γιατί το φλερτ, είναι τέτοιο ακριβώς γιατί είναι ημιτελές,
ρωτάει
Είσαι μόνος/η αυτόν τον καιρό;
Η έχεις κάποια σχέση;
κ αναλόγως με την απάντηση προχωράει η όχι
Στην τάξη μου, έτσι κάνουμε

god_ofwar

# 20 στις 2/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

εδω καραβια χανονται βαρκουλες αρμενιζουν..ρε μεγαλε μου σοβαρεψου πριν μερικες μερες την γνωρισες...

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε