Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Φίλοι στο facebook

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

nuvola

# 21 στις 2/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από broomstick

και ολες οσες εμπεριεχουν μεσα την εννοια της Αγαπης...

πες μου μόνο ότι δεν είσαι ο real...

flat_line

# 22 στις 2/1/2015
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 5.977
'Aρεσαν+: 0%

Γεια σου Ghostmaker

Νομίζω ότι όπως ενδιαφέρεσαι εσύ για αυτή την κοπέλα, έτσι μπορεί να ενδιαφερθεί και κάποιος άλλος. 

Σε αυτό το παιχνίδι δεν μπορείς να είσαι μόνος. Εκτός και αν έρθετε πιο κοντά οπότε τα πράγματα θα πάρουν τον δρόμο τους. Απο ότι καταλαβαίνω αυτή την στιγμή φοβάσαι ότι μπορεί να σε χρησιμοποιήσει για να αισθάνεται καλύτερα μέχρι να βρει κάτι καλύτερο. Και επίσης κατάλαβα ότι κάτι τέτοιο σου έχει ξανασυμβεί και δεν θέλεις να το περάσει ακόμα μια φορά.

Νομίζω ότι πρέπει να χρησιμοποιήσεις την λογική σου, και να συνειδητοποιήσεις πως ότι έγινε στο πρελθόν δεν σημαίνει ότι θα επαναληφθεί και τώρα. Ηταν διαφορετικές καταστάσεις, διαφορετικές κοπέλες. Και τελικά να δώσεις μια ευκαιρία στον εαυτό σου να προσπαθήσει και να διεκδικήσει αυτό που θέλει. Να θυμάσαι ότι ακόμα και μόνος να προσπαθούσες αυτό δεν θα αποτελούσε εχέγγυο ότι θα της άρεσες. Οπότε προσπάθησε να μην σκέφτεσαι τι μπορεί να κάνει ο καθένας που βρίσκεται στο προφιλ της και επικεντρώσου στο πως θα την προσεγγίσεις και πως θα της δείξεις ότι ενδιαφέρεσαι.
Καλή τύχη.

aladdin30

# 23 στις 2/1/2015
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Eνα θα σε πω, σπευδε βραδεως!

nuvola

# 24 στις 2/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από aladdin30

χμμμ...

Καλή Χρονιά Αλλ!

flat_line

# 25 στις 2/1/2015
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από aladdin30

Δεν σε καταλαβα..

Τι ακριβώς του προτείνεις να κάνει;

aladdin30

# 26 στις 2/1/2015
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση

Nα σαι καλα συννεφουλα.

Emosense

# 27 στις 2/1/2015
author
Ανδρας / 46 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Εκάλη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 50

Και η αγαπη εχει συμφερον...

Το να θες αυτη που αγαπας να ειναι ευτυχισμενη αλλα και να σου ανηκει για παντα.Προιον της αγαπης δεν ειναι τα παιδια? (κανονικα θα επρεπε)

Ghostmaker

# 28 στις 2/1/2015
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 18

Το πρόβλημα ειναι πως στις συζητήσεις μας όλο λεει για αποκλειστικότητα, θελει να ξέρει πως δεν είσαι εδώ μονο για σεξ, ενδιαφέρεται αλλα θελει το χρονο της κλπ κλπ. Το δείγμα όμως αυτο ειναι ανάποδο, οπότε τι πραγματικά παιζει; Εσένα δεν θα σε έβαζε σε σκέψεις μια τέτοια συμπεριφορά; Δεν θεωρώ πως επειδή το προσπαθώ η προσπαθούμε πρέπει οπωσδήποτε να γινει κατι, μπορεί για οποιοδήποτε λόγο να μην βγει, απλα η ειλικρίνεια ειναι πολυ βασική...

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από flat_line

Γεια σου Ghostmaker

Νομίζω ότι όπως ενδιαφέρεσαι εσύ για αυτή την κοπέλα, έτσι μπορεί να ενδιαφερθεί και κάποιος άλλος. 

Σε αυτό το παιχνίδι δεν μπορείς να είσαι μόνος. Εκτός και αν έρθετε πιο κοντά οπότε τα πράγματα θα πάρουν τον δρόμο τους. Απο ότι καταλαβαίνω αυτή την στιγμή φοβάσαι ότι μπορεί να σε χρησιμοποιήσει για να αισθάνεται καλύτερα μέχρι να βρει κάτι καλύτερο. Και επίσης κατάλαβα ότι κάτι τέτοιο σου έχει ξανασυμβεί και δεν θέλεις να το περάσει ακόμα μια φορά.

Νομίζω ότι πρέπει να χρησιμοποιήσεις την λογική σου, και να συνειδητοποιήσεις πως ότι έγινε στο πρελθόν δεν σημαίνει ότι θα επαναληφθεί και τώρα. Ηταν διαφορετικές καταστάσεις, διαφορετικές κοπέλες. Και τελικά να δώσεις μια ευκαιρία στον εαυτό σου να προσπαθήσει και να διεκδικήσει αυτό που θέλει. Να θυμάσαι ότι ακόμα και μόνος να προσπαθούσες αυτό δεν θα αποτελούσε εχέγγυο ότι θα της άρεσες. Οπότε προσπάθησε να μην σκέφτεσαι τι μπορεί να κάνει ο καθένας που βρίσκεται στο προφιλ της και επικεντρώσου στο πως θα την προσεγγίσεις και πως θα της δείξεις ότι ενδιαφέρεσαι.
Καλή τύχη.

flat_line

# 29 στις 2/1/2015
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Ghostmaker

Το πρόβλημα ειναι πως στις συζητήσεις μας όλο λεει για αποκλειστικότητα, θελει να ξέρει πως δεν είσαι εδώ μονο για σεξ, ενδιαφέρεται αλλα θελει το χρονο της κλπ κλπ. Το δείγμα όμως αυτο ειναι ανάποδο, οπότε τι πραγματικά παιζει; Εσένα δεν θα σε έβαζε σε σκέψεις μια τέτοια συμπεριφορά; Δεν θεωρώ πως επειδή το προσπαθώ η προσπαθούμε πρέπει οπωσδήποτε να γινει κατι, μπορεί για οποιοδήποτε λόγο να μην βγει, απλα η ειλικρίνεια ειναι πολυ βασική...

Σε ποιο δείγμα αναφέρεσαι;

hopito

# 30 στις 2/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Άκουσε Ghost το ότι κάποια μπορεί να επιβεβαιώνει πολλά αιτήματα φιλίας δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι κ ούτε είναι ένα ασφαλές σημάδι από το οποίο μπορεί να εξάγεις συμπεράσματα.

Όντως μπορεί αυτοί π την πρόσθεσαν να έχουν σκοπό να της την πέσουν, όμως όπως είπες δεν είναι κάποιοι άγνωστοι είναι όπως είσαι κ εσύ, κάποια άτομα που γνωρίζει. Τι θα γίνει λοιπόν αν αυτά τα άτομα τη βλεπανε έξω κ της λέγανε γτ δεν με επιβεβαίωσες? Δε θα ένιωθε περίεργα? Έτσι πάει.

Αυτό δε σημαίνει απαραίτητα πως μιλάει κ μαζί τους ή πως χαριεντίζεται. Κάποιο τρόπο να το εξακριβώσεις δεν έχεις ούτε θα αποκτήσεις εκτός κ αν της χακάρεις το λογαριασμό.

Τώρα, αν εσύ εστιάζεις σε ένα άτομο τη φορά μπράβο σου, αλλά δεν είσαι ο κανόνας είσαι η εξαίρεση. Ιδιαίτερα στο φεις οι άντρες την πέφτουν σε 2-3-4 κοπέλες που τους αρέσουν,μέχρι κάποια να δείξει περισσότερο ενδιαφέρον από τις άλλες. Αν λοιπόν σου λέει κ όλα αυτα περί αποκλειστικότητας πολύ πιθανόν να έχει την ίδια αντίληψη για σένα όπως κ εσύ για εκείνη.

tzoulia59

# 31 στις 2/1/2015
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.517

φιλε G επειδη κι εγω λειτουργω με παρομοια φιλοσοφια ...

εγω βεβαια δεν  κανω καθολου φιλους στο τσατ που μπαινω ,,,
,σε αντιθεση με την κοπελα ,,,
αυτο παντως δεν σημαινει απαραιτητα κατι ,...
κι εγω ειμαι πολυ καιρο μονη ...
μου εχουν δοθει πολλες ευκαιριες για γνωριμιες ,,,
αλλα το κλικ δεν μου γινεται ολο αυτο τον καιρο ,,,απο κανεναν ...
θεωρω οτι οφειλεται στην απεναντι πλευρα και στον αλλον που δεν εχει καταφερει να μου κανει την διαφορα 

και λιγοτερο σ εμενα και στην ιδιοτροπια μου ...
το οτι ειναι 4 χρονια μονη η κοπελα ειναι ενδειξη επιλεκτικοτητος ..
.ισως νιωθει ανασφαλης και δεν εμπιστευεται το μεσον,...
το ιντερνετ παντως δεν φημιζεται για την ποιοτητα του στις γνωριμιες ...
εκτιμησε οτι παρ ολους τους φιλους στο φβ ειναι μονη ,.,,,
και κανε την διαφορα ...
αν δεν την κανεις προφανως δεν εισαι ο καταλληλος ,,,
Αρέσει στα μέλη Ghostmaker, aladdin30

Alice1

# 32 στις 2/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Νομιζω μπερδευεις πολλα.ασχετα

Το να θες αυτη που αγαπας να ειναι ευτυχισμενη = αγαπη

... να σου ανηκει για παντα.=συμφερον

Προιον της αγαπης δεν ειναι τα παιδια? = λαθος...νομιζω απο το σεξ προκυπτουν

(κανονικα θα επρεπε)= μπααα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Emosense

Και η αγαπη εχει συμφερον...Το να θες αυτη που αγαπας να ειναι ευτυχισμενη αλλα και να σου ανηκει για παντα.Προιον της αγαπης δεν ειναι τα παιδια? (κανονικα θα επρεπε)

Alice1

# 33 στις 2/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

"...,Το δείγμα όμως αυτο ειναι ανάποδο..."

Ποιο δειγμα??? επειδη εκανε 4 φιλους στο facebook που οι τρεις ειναι απο την κοινη σας παρεα!!!

Και εγω εχω φιλο στο fb τον κλουνει λες να θυμωσει η αμαλ???

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Ghostmaker

ornela24

# 34 στις 2/1/2015
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αιγάλεω
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 77

καλησπερα οταν προσθετεις ενα ατομο στο φβ δε σημαινει απαραιτητα οτι θελεις να κανεις σεξ μαζι του αυτο θα εξαρτηθει και απο αλλους παραγοντες αν εχω καταλαβει σωστα η κοπελα μαζευει <φιλους> κ οποιος της κανει πιο πολυ κλικ θα ενδωσει εχετε την απο κοντα χωρις να πιεζεις κ δε ειναι σοβαρος λογος να σκεφτεσε ασχημα για τη κοπελα που να βγνανε δηλ  οταν λες οτι ειναι 4 χρονια μονη της εννοεις οτι δε ειχε ουτε ελυθερη σχεση?

jane_doe

# 35 στις 2/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Έχει "κάψει" κόσμο και κοσμάκη αυτό το καταραμένο!

IM____

# 36 στις 2/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από broomstick

υπαρχει αγαπη ομως? η μονο συμφερον?η μονο αγαπη απο συμφερον??? γιατι εχω αρχισει να εχω τις αμφιβολιες μου...

Υπάρχει και αγάπη και συμφέρον.

Κατ' αρχήν, από την εποχή του αδάμ και της εύας, όλες οι ενέργεις του ανθρώπου βασίζονται στο συμφέρον (υλικό ή/και συναισθηματικό).

Όσον αφορά την αγάπη, η αλήθεια είναι πως πολλοί άνθρωποι αγαπούν, αλλά λίγοι ξέρουν να διαχειρίζονται την αγάπη. Οπότε δεν φτάνει μόνο να αγαπάς.

IM____

# 37 στις 2/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Ghostmaker

Φίλοι στο facebook

Καλησπέρα και καλή χρονια! Ρε παιδιά, πριν μερικές μερες γνώρισα μια κοπέλα μεσα απο παρεα και ξεκινήσα να την φλερτάρω. Αυτο που παρατήρησα ειναι πως τις τελευταίες μερες εχει προσθέσει άλλους 4 άντρες στο fb οι τρεις κοινοί γνωστοί απο παρεα (οπως εγω) ο άλλος άγνωστο απο που προέκυψε. Γενικα έμαθα πως ειναι αρκετό καιρο μόνη της (4 χρονια) και πως δεν πολυ ψάχνεται. Υπαρχει περιπτώσει να φλερτάρει με όλους η μπορεί απλα να ειναι στο επίπεδο των κοινωνικών γνωριμιών με τους οποίους δεν ξαναμιλας πρακτικά ποτέ;

Γκχοστμακερ καταλαβάινω πως ψάχνεις την εξασφάλιση της επιτυχίας, χωρίς συναισθηματικό ρίσκο.

Αυτή τη βέβαιη επιτυχία, ποτέ δεν μπορούμε να την έχουμε εξασφαλισμένη. Επίσης, μην νομίζεις πως είσαι ο μόνος που έχει πέσει σε «περιπτώσεις» στο παρελθόν.

Οι συγκεκριμένες φοβίες και η ανάγκη για εγγυημένη πορεία στα αισθηματικά, καλό είναι να ξεπεραστούν, διότι, σε διαφορετική περίπτωση, μόνο ανασταλτικό παράγωντα θα αποτελούν.

Η ποιο σίγουρη επένδυση είναι αυτή στον εαυτό μας. Εάν δεν μπορούμε να βασιστούμε σε αυτόν, τότε δεν μπορούμε να βασιστούμε πουθενά...

aladdin30

# 38 στις 2/1/2015
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση

Αυτα που εμαθες οτι ειναι μονη της 4 χρονια και οτι δεν ψαχνεται δεν ειναι σιγουρα. Που ξερεις εσυ 4 χρονια τι εκανε? Παντως οτι οι μαντραχαλαδες την κορταρουν ειναι βεβαιο. Κανε τα κουμαντα σου, παρλαρησε την κ προτεινε εξοδο. Ειναι ωραιοι αυτοι?

Ghostmaker

# 39 στις 3/1/2015
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 18

Απολύτως τίποτα από ότι ξέρω. Η πηγή θεωρείται έμπιστη...

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από ornela24

καλησπερα οταν προσθετεις ενα ατομο στο φβ δε σημαινει απαραιτητα οτι θελεις να κανεις σεξ μαζι του αυτο θα εξαρτηθει και απο αλλους παραγοντες αν εχω καταλαβει σωστα η κοπελα μαζευει <φιλους> κ οποιος της κανει πιο πολυ κλικ θα ενδωσει εχετε την απο κοντα χωρις να πιεζεις κ δε ειναι σοβαρος λογος να σκεφτεσε ασχημα για τη κοπελα που να βγνανε δηλ  οταν λες οτι ειναι 4 χρονια μονη της εννοεις οτι δε ειχε ουτε ελυθερη σχεση?

ornela24

# 40 στις 3/1/2015
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αιγάλεω
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 77

αν ειναι ετσι οπως τα λες μαλλον η κοπελα δε ψαχνει απλως να κανει  κατι ψαχνει καποιον για σοβαρη σχεση  πρεπει να σαι πολυ διακριτικος 

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε