Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Οι πιο όμορφοι άνθρωποι στον κόσμο.

Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες Αρχική«234567891011Τελ.»

ROCK-54

# 121 στις 7/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Τελευταια ειχε χαθει απο το φορουμ

Σε καποιο απο τα τελευταια του ποστ ελεγε στον Γερουλη πως ειχε βαρεθει ,και σκεφτοταν να αποχωρησει.Τοτε δεν εδωσα σημασια. Σημερα διαβαζοντας ολα αυτα σφιχτηκα...

Ηταν ανθρωπος ασυνηθιστος,καπως σνομπ,πολιτης του κοσμου,φορτωμενος γνωσεις και ειχε εναν δικο του μοναδικο  τροπο να φιλοσοφει προσωπα , πραγματα,και καταστασεις...Δεν τον γνωρισα ποτε,τον διαβαζα παντα,παρα την αντιπαραθεση μας για την μουσικη και για το πολιτευμα της χωρας μας.

Ηταν ταξιδευτης με πενα μοναδικη,που καμια φορα γινοταν λογχη...Ανθρωπος ισως ιδιορρυθμος που ξεχωριζε γιατι ηταν...φοδραρισμενος με γνωση και γεματος εικονες κ τοπια...
Κριμα,πολυ κριμα...

ssoula-i-magissoula

# 122 στις 7/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 120 από VLEMMA

ο μοναχικος...Τ.

σα να "νηστευε" τους ανθρωπους...
μα
οταν πηγαινες κοντα του
ανυπομονουσε να σου μιλησει...
για την αρχαια Ελλαδα
για την Πετρα
για τα φοιτητικα τα χρονια...
τις γυναικες του
το σοϊ του -τις αδερφες-τ' ανηψια του...
τις φιλες του που μαγειρευαν υπεροχα..
συνταγες με μπυρα και μυρωδικα...
την ΕΡΤ
το σκυλο που ειχε καποτε...

εβγαινε εξω...
απο το κουκουλι του
επινε τον καφε του
αστειευοταν με τα κοριτσια και τ' αγορια
που τον σερβιραν
ανοιγε το laptopaki του
ή το βιβλιο του...
αναβε τσιγαρο-α
κι επαιρε δυναμη
για να ξαναγυρισει στη μοναξια του..

Δεν απαντουσε ποτε στο κινητο..
τον εβρισκες στις ωρες
που ηξερες πια..
οτι ηταν εκει...
Αν ηθελα να τον δω
περνουσα απο το cafe...
τις ωρες που ηξερα
οτι πηγαινε εκει
για να ξεφοβηθει τη ζωη...

ηταν ανεξαρτητος-περηφανος
ψ η λ ο μ υ τ η ς...estet (του αρεσε αυτο)
ηταν ο "δημιουργος" της μοναξιας του
σα να πενθουσε για μας...
σα να πονουσε τους ανθρωπους...
και γυριζε τον εαυτο του ταινια...
με τιτλο:
"Ο Τ. που κανει παρεα με βιβλια
και διαβαζει  ανθρωπους"

και ηταν πολλα τα βιβλια στο σπιτι του
και ολο παραπονιοταν...
δεν εχω που να τα βαλω...
πηγαινα και του δανειζομουν
τα τελευταια δυο
δεν προφτασα να του τα επιστρεψω...

του γνωρισα τα παιδια μου...
ηθελα να τον "δουν"
σα "μουσειακο" ειδος
"α ν θ ρ ω π ο υ"...

κομπλε τυπος ...μου ειπε ο γιος μου

...του ειπε να μη φοβαται
οτι και να του ζητησουν να κανει
οταν του προτεινουν δουλεια
Μπορω να "πει" ...και να το κανει...

του ειπε για κεινη την επιδειξη
μοδας που εκανε με "σκηνοθετικο τροπο"
κι ας μην ηξερε απο μοδα
ουτε κι απο ντεφιλε..
ξερεις;; τον ρωτησαν ...
Μα αυτο το σπουδασα τους ειχε απαντησει...

με την κορη ειχαν μια πιο εστετ γνωριμια
μιλησαν για το Aix τη Γαλλια...
ψηλομυτα κι αυτη ...τα "βρηκαν"...
τη συνοδευσε οταν εδωσε γ αλ λ ι κ α
για τις πανελληνιες ...(που αλλου;;;)
το βρωμοπαιδο...
(για τον Τ. το λεω..οχι γι αυτην)

δεν ενδιαφερθηκε ουτε
για την δι-αιωνιση του...
δεν ειχε δικαιολογιες
οταν τον ρωτησα...

... ερωτευομουν ή ξε-ερωτευομουν;;;
ηθελα πρωτος να το μαθει..
ακουγε
και μετα
μιλουσε γι' αλλα
πιο "ουσιωδη"...
για τον ΑΛΚΙΒΙΑΔΗ ας πουμε..
ή την πολη του Τσιμπουκτου...
ή για τα κρασια της Πορτογαλιας
(η κορη εμενα δε μου 'φερε δωρο απο κει..
εκεινου του εφερε 2 κρασια...ζηλεψα)...

"πενθω" που δεν θα τον ξαναδω..
 εγωϊστικα τον πενθω

ο Popper, ειχε πει μια πρόταση:
"Όλοι οι κύκνοι είναι άσπροι» ισχύει μόνο εφόσον δεν έχει εμφανιστεί ένας μαύρος κύκνος..."

εεε...
Η τ α ν "αυτος"

nuvola

# 123 στις 7/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
 ακόμη ξεχνώ ότι ''έφυγε ''...
 μπαίνω να γράψω δυο αράδες και νομίζω ότι από κάπου θα τον δω 
  για μένα ήταν δάσκαλος ,
ότι δε μπόρεσαν να κάνουν οι γονείς  ,οι δάσκαλοι στα σχολειά ,ότι δε κατάφεραν  φίλοι και σύντροφοι στα 46 χρόνια ,ότι δε μπόρεσα να αξιωθώ μόνη μου ...
το κατάφερε αυτός 
 ...άνοιξε  όχι  το μυαλό μου ,αλλά την καρδιά μου και την άφηνε να ταξιδεύει μέσα από τα μάτια του ,από τις λέξεις του κι αυτό΄σιγά σιγα έγινε αεράκι στη ζωή μου    ...μπορούσα πια να δημιουργώ εικόνες  ,μέσα από τις λέξειςχωρίς στεγανά ...
δεν χρειαζόμουν πια να ''δω'' για να πιστέψω, απλά  πίστευα και έβλεπα ... 

θα τον ευγνωμονώ πάντα    
 μου λείπει  όσο κανένας άλλος εδώ μέσα...

**Βλέμμα  σ' ευχαριστώ 

Menada

# 124 στις 7/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ηταν αυτος

Οι καλλιεργημένοι άνθρωποι σέβονται την ανθρώπινη ατομικότητα και γι' αυτό είναι πάντοτε συγκαταβατικοί, γελαστοί, ευγενικοί, υποχρεωτικοί.
 Δεν παίζουν με τις ευαίσθητες χορδές της ψυχής των άλλων για να κερδίζουν σαν αντάλλαγμα αναστεναγμούς και χάδια
 Δεν είναι ματαιόδοξοι. Δεν τους απασχολούν τέτοια ψεύτικα διαμάντια όπως οι γνωριμίες με εξοχότητες.
 Αν έχουν ταλέντο, το σέβονται.  Είναι περήφανοι για την αξία τους και έχουν συνείδηση της αποστολής τους.
 Αηδιάζουν από την ασχήμια και καλλιεργούν μέσα τους την ομορφιά.

Δεν θα μπορούσα να πω καλύτερα λογια για τον Ταντον γι 'αυτό χρησιμοποιησα

απόσπασμα από ένα γράμμα του Αντόν Τσέχωφ .

Bliss_

# 125 στις 8/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

https://www.youtube.com/watch?v=s3fbcKSBDqI

μου λείπεις...

και σε σκέφτομαι πάντα...

μια αίσθηση ότι μας προστατεύεις έχω...

thalassa27

# 126 στις 8/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μερικές  φορές ίσως , έτσι  είναι να γίνει...

Παράθεση:
Σχόλιο # 109 από somebody961

Αυτός ο κάποιος, αισθάνεται έντονη την ανάγκη να απολογηθεί, και να ζητήσει μια συγγνώμη, αν παρεξηγήθηκε η πρόθεση και τα λόγια του πικρίας. Και ήταν απόλυτα φυσιολογικό.

Αυτός ο κάποιος, πέρασε στη φάση τού θυμού (ένα από τα 5 στάδια τής απώλειας), και 'έβρεξε επί δικαίων και αδίκων', όπως λέμε. Ή, έτσι εκλήφθηκε. Και θέλησε να περάσει ένα μήνυμα, για να μη γίνει ποτέ ξανά έτσι. Ετσι όπως τού τα είπανε στη γειτονιά.
Που με αγωνιά πήγε για να μάθει.
Οπότε thalassa ναι. Φάνηκε άλλο από αυτό που συνέβη.

Δεν ήθελε, σε καμία περίπτωση, να υπονοήσει πως για τον άνθρωπο αυτόν δεν νοιάζονταν οι δικοί του άνθρωποι, που τον υπεραγαπούν.
Αλλως' τε, πού και πώς θα μπορούσε να γνωρίζει, αυτός ο κάποιος ως τότε, τους στενούς οικογενειακούς δεσμούς; Που, και αν ακόμα τους γνώριζε, δεν είχε κανένα απολύτως δικαίωμα στη κριτική (που δεν έκανε). Δεν τον αφορούν.

Αυτά σαν απολογία, με μια μεγάλη συγγνώμη και πάλι..

Από Αγάπη στο πρόσωπό Του παρασύρθηκε, αν. Η Αγάπη, κάνει και λάθη.

Τάντον, γνωρίζεις, βλέπεις, και μας λείπεις.. Ξεκινήσατε το ταξίδι με τη σύντροφο σου;

thalassa27

# 127 στις 8/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν  μπορώ  να  πω  ότι τον γνώρισα  με  μία συνάντηση  .

Τον  ήξερα  όπως  όλοι  μας  εδώ... Όμως   κατανόησα / αναγνώρισα  ό,τι υποπτεύομουν  μέσα  από 

τα  γραπτά  του   ...

Το  "όλον του" ως προς  την  "ανάλυσή του "  ήρθε  να  συμπληρώσει  η συζήτηση  που  απλόχερα  κείνη 

τη μέρα   " πήραμε " από τους  δικούς του. 

Να  είσαι  σίγουρη  ότι τα  ίδια  έκανε  και  σε  αυτούς  που  υπεραγαπούσε .

Αυτό  αποκόμισα  .

Μέσα από  εκείνα   που  θα  θυμάμαι  από  την  ημέρα  αυτή  ,   ο  διάλογος : 

--- Δεν  μου  λες  εσύ  μου   είπες   "τραμπουκίζω" ?

---Ναι .

--- Έχουμε  μαλώσει  εμείς  οι   δυο ?

--- Όχι  ( ψέματα   εγώ  ύφος  δήθεν  ενοχικό )  

--- Θα  πρέπει να  γίνει  , έτσι  ξεκινούν  οι  δικές μου  φιλίες  .

Παράθεση:
Σχόλιο # 114 από Bobo_Bikou

νομίζω πως βρήκα το λόγο που μου λείπει

με είχε θίξει

θίχτηκα πολλές φορές με τα λεγόμενά του

όχι νομίζω, είμαι σίγουρη πια

__mikeman

# 128 στις 11/7/2015
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Σουηδία
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 2.214
'Aρεσαν+: 0%

Μόλις το διάβασα βρε παιδιά και πολύ λυπήθηκα...δεν είχα ιδέα.

Δυστυχώς δεν τον γνώρισα από κοντά ποτέ, αλλά τον εκτιμούσα πολύ από τα γραπτά του.

Πολύ κρίμα!

achinos

# 129 στις 12/7/2015
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 128 από __mikeman

Δυστυχώς δεν τον γνώρισα από κοντά ποτέ, αλλά τον εκτιμούσα πολύ από τα γραπτά του.

K αυτός εσένα.

Bliss_

# 130 στις 13/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Bliss_

# 131 στις 17/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

καύσωνας και σήμερα

http://www.sxeseis.gr/forum/40397/%CE%9A%CE%B1%CF%8D%CF%83%CF%89%CE%BD%CE%B1%CF%82-%CF%83%CE%AE%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%B1.php

Το κείμενο σας δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.

isixos_geroulis

# 132 στις 17/7/2015
author
Ανδρας / 62 / Παντρεμένος
Ν. Αργολίδας / Νέα Κίος
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 7.996

Ας το συνεχισουμε λοιπον...

Η προηγουμενη παραθεση...απο τον αλλο χωρο...ηταν η αρχη μιας τριλογιας.

Σημερα το 2ο μερος...

Τα εμβολιμα "ονοματα" ειναι φορουμικοι συνδικτυοι με τους οποιους ειχε ομηρικες αντιπαραθεσεις...

Aγαπάμε, για να κοιμόμαστε ανάσκελα...

από Tanton » Πέμ Φεβ 20, 2003 9:53 pm

Έχετε δει πως κοιμούνται το βράδυ τα ζώα; Και μιλάω γι αυτά που βρίσκονται στην κορυφή της εξελικτικής πυραμίδας, τα θηλαστικά.

Τα χορτοφάγα ( ηλίθια, και γεννημένα θύματα - οι άνθρωποι χορτοφάγοι είναι απλά ηλίθιοι ) ψευτοκοιμούνται όρθια ( σαν τον κάνεμουκουκουρίκου ) για μερικά λεπτά με τα αυτιά σηκωμένα και τρέμοντας. Γιατί την ώρα του ύπνου, όταν οι μυς και όλα τα όργανα ζητούν λίγη ξεκούραση, όταν οι αισθήσεις ατονούν, τότε είναι ευάλωτα, τότε τα κυνηγούν οι εχθροί , τότε συνήθως πεθαίνουν. Πάντα θύματα, ζουν μια άθλια ζωή και αθλιότερο ύπνο.

Τα σαρκοφάγα, τα δυνατά, τα έξυπνα, τα δημιουργικά , οι κυνηγοί αυτά έχουν άλλες ανάγκες. Δεν μπορούν να ψευτοκοιμούνται κάθε λίγο και λιγάκι για μερικές στιγμές. Το κυνήγι , οι οριοθετήσεις περιοχών, οι ανταγωνισμοί, το πάλεμα και οι μάχες χρειάζονται πολύ χρόνο. Ο ύπνος πρέπει να είναι συνεχής και να ανανεώνει τις δυνάμεις πραγματικά. Όταν το σαρκοβόρο πρέπει να κοιμηθεί διαλέγει μια καλά προφυλαγμένη περιοχή. κουλουριάζεται σ αυτό που λέμε εμβρυακή στάση και κοιμάται. Διπλωμένο, με χέρια , πόδια , ουρά ( αν έχει ) προφυλάσσει την κοιλιά του.

Γιατί ξέρει Όταν στον ύπνο του έρθει ο εχθρός εκεί θα επιτεθεί. Εκεί στην κοιλιά είναι πιο απροστάτευτο, εκεί στην κοιλιά υπάρχουν οι καλύτεροι μεζέδες..

Είναι θλιβερό το θέαμα του σαρκοφάγου-κυνηγού όταν κοιμάταιΠάνω στο δέντρο, μέσα στους θάμνους, στην λακουβίτσα στο χώμα , στη φωλιά του, στον καναπέ, στο καλάθι του ή στο χαλί μαςπάντα κουλουριασμένο να προφυλάσσει την κοιλιά του μόλο του το σώμα

Τον δοκίμασε και αυτόν τον δρόμο ο άνθρωποςΔεν άντεξε την αγωνία του ύπνου του κουλουριασμένου σαρκοβόρου

Και έφτιαξε ομάδες. Εσύ θα φυλάς την φωτιά, εσύ θα φυλάξεις σκοπιά , και οι υπόλοιποι θα κοιμηθούμε ξένοιαστα ανάσκελα ( ή μπρούμυτα ή όπως αλλιώς μας βολεύει, διάολε ). Στην ομάδα η ζωή είναι πιο εύκολη, κυνηγάμε πιο αποτελεσματικά, διδάσκουμε ο ένας τον άλλο, τα μωρά μας είναι πιο προστατευμένα, μοιράζουμε τις δουλειές ανάλογα με τις προσωπικές δεξιότητες, Και πάνω απ όλα κοιμόμαστε ξέγνοιαστα κάποιος μας φυλάει στον ύπνο μας.

Για να φτιαχτεί η ομάδα και να μείνει ενωμένη, ο άνθρωπος άπλωσε δίχτυα επικοινωνίας. Τον λόγο, για να γίνει η ομαδική δουλειά πιο αποτελεσματική, τον χορό για να διδάξει στους νεότερους τα καινούργια κόλπα που ανακάλυψε η ομάδα κ.τ.λ έφτιαξε τελετές για το δέσιμο της ομάδας, έφτιαξε σύμβολα, ηθικές, θεσμούς

( και η αγάπη; και το σεξ; Θα ρωτήσει ο πάντα βιαστικός Ασπικ..ας στοχαστούμε για να μην χαθούμε )

Ο αρχαίος Σπαρτιάτης και ο αρχαίος Αθηναίος ξέρουν καλά που ανήκουν. Στην Αγέλη του και στην πόλη του ο πρώτος . στον Δήμο του και στην πόλη του ο δεύτερος. Υπάρχουν θεσμοί. Μπορούν να κοιμούνται ( και να ζουν ) χωρίς φόβο. Κάποιος θα σταθεί πλάι τους όταν χρειαστεί.

Και ο έρωτας; Α! πηδάνε πολύ! Κάνουν έρωτα με τον συμπολεμιστή τους, τον φίλο τους, τον έφηβο μαθητή τους, τις χορεύτριες, τις σκλάβες, τις εταίρες, ακόμα και με τις γυναίκες τους ( σπάνια ) για να κάνουν παιδιά που θα κληρονομήσουν την περιουσία τους και θα τους θάψουν όταν πεθάνουν.

Είναι η εποχή της ηδονής και του έρωτα ( του Πλατωνικού ). Η αγάπη αργεί ακόμα

Υ.Γ Μια συνέχεια ακόμα και καθαρίσαμε με το θέμα ...εμ; τι νομίσατε, η αγάπη είναι πλάνταγμα, είναι μοναξιά αξιά, είναι αγώνας και αγωνία, είναι δόσιμο Με δυο στιχάκια και με μερικές κοινοτυπίες θα την ξεπετάγαμε;

Αρέσει στα μέλη Sivilla_I, pigassos71
Το χειροτερο σε μια τραγωδια ειναι οι γνωμες που ακολουθουν...

thalassa27

# 133 στις 17/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κοίταξε κίνηση τόση συγκίνηση που τους κατέκτησες όλους αυτούς, 

Μέσα από γήτευση ,απογοήτευση, σε πόση αντίδραση...
Χορός ανύπαρκτος με τόση έκφραση μεσ' την ψευδαίσθηση την τωρινή, της απουσίας σου,της μελωδίας σου,της ησυχίας σου της βροντερής .
Αέρας έγινες μέσα στην έρημο 'κείνη την έρημο την αντρική, σμίλη ο λόγος σου ,αυτός ο αγέρωχος ,λέξη και έρωτας, λέξη κι αρχή ...
Αρχή για άλματα σε βράχους πέτρινους ,βράχους θεόρατους και μαγικούς , που αρμολόγησες σ' αραβουργήματα ,υφάδια χρώματα ,στημόνια σχήματα...
Δες τα κεντήματα...που συνταιριάξαμε και σου φωνάζουμε, όλοι ,τα λόγια μας ,
 να μας ακούς ...

Menada

# 134 στις 19/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αποσπάσματα από τον πίνακα του Τάντον

Γεράματα! Τι παράξενο πραγμα ειναι αυτό που συμβαίνει ξαφνικά σε ένα αγόρι.(Ανερικανος ποιητής)

Η φαντασια δόθηκε στον άνθρωπο για να τον αποζημιωσει για αυτο που δεν ειναι. Το χιούμορ δόθηκε για να τον αποζημιωσει για αυτο που ειναι (Φράνσις Μπέικον)

Όχι από τώρα, είναι πολύ νωρίς για μια γεροντική σοφία"  (Τ. Πατρίκιος)

Μέτρησα την ζωή μου με το κουταλάκι του καφέ.  (Τ. Έλιοτ)

Ηθικός είναι ο άνθρωπος που αποδέχεται τις συνέπειες των δικών του ηθικών αξιών όχι των άλλων

Στο Σύμπαν είναι πολύ πιθανό η πρωτόγονη ζωή να είναι πολύ διαδεδομένη ενώ η νοήμον ζωή να είναι πολύ σπάνια. Ορισμένοι θα έλεγαν ότι στην Γη δεν έχει εμφανιστεί ακόμα " (Στιβεν Χόκινγκ)

Η Ζωή είναι τραγωδία για όσους αισθάνονται και κωμωδία για όσους σκέφτονται.

Η ανθρωπότητα βρίσκεται μπροστά σε ένα σταυροδρόμι Ο ένας δρόμος οδηγεί στην απελπισία.Ο άλλος στον αφανισμό.Ελπίζω να διαλέξει τον πιο σωστό. ( Γούντυ Άλεν)

Σαυτή την Γη το πιο μεταφυσικό είναι η σοκολάτα " Φερνάντο Πεσσόα"...και το μόνο! " Ταντον

Δεν σε ξεχνάμε...

syntrofissa-Klelia

# 135 στις 20/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 127 από thalassa27

--- Έχουμε  μαλώσει  εμείς  οι   δυο ?

--- Θα  πρέπει να  γίνει  , έτσι  ξεκινούν  οι  δικές μου  φιλίες  .

και νομιζα πως ετσι κρατα μακρια κι αλαργα τους ανεπιθυμητους λογω κατωτερου επιπεδου...

d'accord...  το κρατω υποψιν το χούι... 

την επομενη φορα δεν θα πατησω φρενο.. 

θα γινει Γης Μαδιαμ.. και θα μας γραψουν και οι  φημεριδες...

και μην αρχισετε... τα ρεαλιστικα σας...  να παει ..εφυγε.. χους ει.. κι αλλα τοιαυτα...

εγω τι σας λεω...

ολοι εχουμε μια δευτερη ευκαιρια... και τριτη.. μπορει... οταν αφησουμε κατι μισο...

roses-31v.jpg

Tonia35

# 136 στις 20/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Βρε...βρε...βρε...
Καλως τα παιδια...!!!

thalassa27

# 137 στις 20/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Έλα  βρε  κορίτσι    

Σε   γύρισε  πίσω  ο  Τάντον  !

Το   ξέρω  ,  πάνω   απ'   όλα   το   ήθελες       

Ναι   !  Κανένα   σκόντο   στα   χούγια   μας   , κάποιοι    θα   μας   αγαπήσουν   γι  αυτά   !

" Η   κάθε  μέρα που   ξημερώνει, είναι   μια   νέα  ευκαιρία "  δεν   ξέρω   που   το   άκουσα/διάβασα 

καλώς   ήρθες ! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 135 από syntrofissa-Klelia

και νομιζα πως ετσι κρατα μακρια κι αλαργα τους ανεπιθυμητους λογω κατωτερου επιπεδου...

d'accord...  το κρατω υποψιν το χούι... 

την επομενη φορα δεν θα πατησω φρενο.. 

θα γινει Γης Μαδιαμ.. και θα μας γραψουν και οι  φημεριδες...

και μην αρχισετε... τα ρεαλιστικα σας...  να παει ..εφυγε.. χους ει.. κι αλλα τοιαυτα...

εγω τι σας λεω...

ολοι εχουμε μια δευτερη ευκαιρια... και τριτη.. μπορει... οταν αφησουμε κατι μισο...

roses-31v.jpg

rosa_dei_venti

# 138 στις 27/7/2015
author
Γυναίκα / 61 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 6

Και να που πέρασαν οι 40 μέρες...

Αυτό μου έστειλε η οικογένειά του:

"Την Κυριακή (2/8) στις 11:20 θα τελεστεί Ορθόδοξη Χριστιανική Λειτουργία για τις 40 ημέρες στο Νεκροταφείο του Βύρωνα (στην εκκλησία εντός του Νεκροταφείου). Σε παρακαλώ, αν μπορείς, να ενημερώσεις αυτούς που θα ήθελαν να παραστούν"

Ο Τάντον δεν τα ήθελε αυτά, θα κορόιδευε αν επρόκειτο για άλλους, θα λυσσούσε αν ήξερε πως ήταν για τον ίδιο. Αλλά, αυτός έφυγε πια, κι η οικογένειά του πονάει. Αν ένα μνημόσυνο τους ανακουφίζει... γιατί όχι;

Κι επειδή ο Τάντονας ήταν και γνωστή ψωνάρα... θα γελούσαν και τα μουστάκια του, αν ήξερε πως κάπου -έστω και στο καφενείο μιας εκκλησίας- κάποιοι φίλοι κάθονται και τον κουτσομπολεύουν. Αν ήξερε... Γιατί, έφυγε πια.

siopi13

# 139 στις 27/7/2015
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Απαντήσεις: 2.197

Ξερει ...Ακουει ...Βλεπει ...Υπαρχει !!!  

Παράθεση:
Σχόλιο # 138 από rosa_dei_venti

Και να που πέρασαν οι 40 μέρες...

Αυτό μου έστειλε η οικογένειά του:

"Την Κυριακή (2/8) στις 11:20 θα τελεστεί Ορθόδοξη Χριστιανική Λειτουργία για τις 40 ημέρες στο Νεκροταφείο του Βύρωνα (στην εκκλησία εντός του Νεκροταφείου). Σε παρακαλώ, αν μπορείς, να ενημερώσεις αυτούς που θα ήθελαν να παραστούν"

Ο Τάντον δεν τα ήθελε αυτά, θα κορόιδευε αν επρόκειτο για άλλους, θα λυσσούσε αν ήξερε πως ήταν για τον ίδιο. Αλλά, αυτός έφυγε πια, κι η οικογένειά του πονάει. Αν ένα μνημόσυνο τους ανακουφίζει... γιατί όχι;

Κι επειδή ο Τάντονας ήταν και γνωστή ψωνάρα... θα γελούσαν και τα μουστάκια του, αν ήξερε πως κάπου -έστω και στο καφενείο μιας εκκλησίας- κάποιοι φίλοι κάθονται και τον κουτσομπολεύουν. Αν ήξερε... Γιατί, έφυγε πια.

Αρέσει στο μέλος somebody961

Menada

# 140 στις 27/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Είναι ζωντανός στις καρδιές και στο μυαλό μας

Παράθεση:
Σχόλιο # 139 από siopi13

Ξερει ...Ακουει ...Βλεπει ...Υπαρχει !!!  

Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες Αρχική«234567891011Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε