Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πώς το καταφέρνουν κάποιοι?

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

sotos-1

# 1 στις 9/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Πώς το καταφέρνουν κάποιοι?

Είμαι σίγουρος ότι όλοι έχετε γνωρίσει άτομα από αυτά που λέμε 'δημοφιλή'.Αυτά δηλαδή που γίνονται συνήθως το επίκεντρο,που μαζεύουν κόσμο γύρω τους,που τους μιλάνε όλοι,τους θέλουν για παρέα κλπ.

Πώς το καταφέρνουν αυτό όμως?Παίζει ρόλο το ότι έχουν πχ την έτοιμη ατάκα που κάνει τους άλλους να γελάνε κι έτσι γίνονται αμέσως συμπαθείς?Βγάζουν θετική αύρα?Ταιριάζουν τόσο πολύ με άλλα άτομα ενώ άλλοι ας πούμε ταιριάζουν με ελάχιστους και γι'αυτό δυσκολεύονται στις γνωριμίες?Παίζει ρόλο κάτι άλλο?Πάντα το είχα απορία και μ'ενδιαφέρει να διαβάσω απόψεις γι'αυτό το θέμα.

Captain_Jack_Sparrow

# 2 στις 9/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Είναι θέμα χαρακτήρα. Να μην σε νοιάζει και τόσο πολύ η γνώμη των άλλων. 

Θυμάμαι στο λύκειο είχα ένα συμμαθητή που συνεχώς έβγαινε έξω με μερικές από τις πιο όμορφες κοπέλες της πόλης. Εγώ είχα πάθει πλάκα μιλάμε. Το μυστικό του; Δεν τον ένοιαζε η αποτυχία. Πολλές φορές τον είδα να τρώει τρελή απόρριψη μέχρι και ειρωνικά σχόλια. 

Ήταν μια περίπτωση ειδικά... ήμασταν στο κυλικείο του σχολείου όπου υπήρχαν και μερικά καθίσματα. Όλα γεμάτα με κοπέλες της τάξης μας. Πάει και λέει σε όλες τις κοπέλες με έντονη παιχνιδιάρικη διάθεση "ποια θέλει να σηκωθεί να κάτσω εγώ και θα την αφήσω να κάτσει στα πόδια μου". Έφαγε τρελή ειρωνεία. Δεν τον ένοιαζε όμως. Το ίδιο θα έκανε και αύριο κάπου αλλού με επιτυχία. Ήταν κοινωνικός μέχρι βλακείας.

Γενικά χωνόταν παντού, ποτέ δεν γινόταν προσβλητικός και πάντα με έντονη παιχνιδιάρικη διάθεση προς τις κοπέλες χωρίς να τον πτοούν πιθανές κακές αντιδράσεις. 

sugarbaby42

# 3 στις 9/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ειναι καθαρα θεμα χαρακτηρα...

Ειναι μερικοι ανθρωποι ρε παιδι μου που το εχουν μεσα τους να ειναι η ψυχη της παρεας!!!

Ειναι ατακαδοροι, εχουν χιουμορ, ευγενεια, καλη διαθεση, και δεν μιζεριαζουν!!!

Πιστευω οτι σε καποιους ειναι εμφυτο ταλεντο!!! 

Και δεν εχει να κανει με χρημα, κοινωνικη θεση, κυκλο γνωριμιων κλπ!!!

thalassa27

# 4 στις 10/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν   έχουν   τα  ελαττώματα   που   έχουμε   οι   περισσότεροι   πχ.:

υπεροψία 
εγωισμό 
κατήφια
σνομπισμό 
δουλικότητα 
ναρκισσισμό
ξερολίαση 
χαζό  πείσμα

βλακεία   γενικά 

αγένεια 

αδιακρισία 

πονηριά 
δεν   είναι  γλυφτοκόλακες 

απεναντίας   είναι   ευχάριστοι   με  χαρίσματα  τα αντίθετα   των  από   πάνω   και  πάντα  χαμογελαστοί. 

inioxos52

# 5 στις 10/1/2015
author
Ανδρας / 67 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282
'Aρεσαν+: 0%

Οι δημοφιλείς, είναι μια κατηγορια αντρων που αξιζει να παρατηρει κανεις, μονο και μονο για να γινεται σοφότερος.

Ο δημοφιλης λοιπον, είναι γελαστος, διοτι το χαμογελο μάς κανει ολους συμπαθεστερους στους απέναντι μας.

Εχει παντοτε ετοιμα μερικα ωραια ανέκδοτα και αλλα αστεια, ιδιαιτερα αυτοσαρκαστικα, τα οποια κυριως λεει σε οποιες εντοπιζει πως εχουν ευκολο το γελιο.

Είναι μεγας διπλωματης, αφου φροντιζει να μην γινεται ποτε δυσάρεστος διαφωνωντας σε ένα θεμα. Αντιθέτως, συμφωνει με ολους, και κυριως σε ότι λενε τα κορίτσια, αφου βεβαια αρχικα εχει σχετικα αντιθετη αποψη από αυτές, ώστε να τους τραβηξει το ενδιαφερον, και να αναψει η κουβεντα.

Ο δημοφιλης, είναι διακριτικα κολακας αντρων και γυναικων, και δεν εχει κανενα πρόβλημα στο να ανακαλυψει προτερήματα του καθενα τα οποια εντέχνως αναδεικνυει δημοσια μεν, αλλα όχι κραυγαλεα δε. Με αυτόν τον τροπο, αποφευγει την δυσπιστια των "θυματων" του σε ότι αφορα την αληθεια των λεγομενων του.

Και βεβαια, είναι παντοτε προθυμος να ακουσει για λιγο προβλήματα που απασχολουν, για να βοηθησει οσο είναι δυνατον στην επιλυση τους.

Κατά τα αλλα, είναι συνηθως χουβαρντάς με μετρο, προσεκτικα ντυμενος αλλα όχι κραυγαλεα, και μυριζει ολόκληρος ευχαριστα. Από αναπνοη, μεχρι μασχαλες, μιας και σε αυτά δινουν ιδιαιτερη προσοχη τα θηλυκα.

Αυτος λοιπον είναι σε αδρες γραμμες ο δημοφιλης κοινωνικα. Για τον δημοφιλή ερωτικα, ανοιξε άλλο θεμα.

Αρέσει στα μέλη -Avra-16, maraki_lar
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

KLELIA22

# 6 στις 10/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

απλουστατον!

κερνανε! κανουν τον ταξιτζη! τον ψυχολογο! τον διασκεδαστη!..κλπ κλπ...

ειναι κι αυτος ενας τροπος... να μη νιωθεις μονος...

achinos

# 7 στις 10/1/2015
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762

Το πραγματικά πετυχημένο μοντέλο, δεν κάνει καμιά προσπάθεια να τραβήξει κανέναν, 

τοχει από μέσα του,
δεν μπορεί να κάνει αλλιώς,
κι επειδή το φχαριστιέται κιόλας
πλησιάζουν κι οι άλλοι
μπας κ πάρουν καμιά τζούρα
απ τη χαρά της ζωής του.

Οτιδήποτε προσποιητό, 
η αποτέλεσμα τακτικής,

ξεφτίζει μόλις αποκαλυφθεί 
μόλις η παράσταση λάβει τέλος
Αρέσει στα μέλη maraki_lar, hope_2015 και σε ακόμα 1 μέλος.

Tonia35

# 8 στις 10/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οτιδηποτε προσποιητο η αποτελεσμα τακτικης οχι μονο ξεφτιζει αλλα γινεται γελοιο και ενοχλητικο...!!!

aladdin30

# 9 στις 10/1/2015
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Eιναι ταλεντο σωτηρη και πρεπει να αφιερωνεις και χρονο. Δεν εχει νοημα να προσπαθησεις να το μιμηθεις. Αλλα δεν ειναι κ υποχρεωτικο να εισαι τοσο εξωστρεφης. Ειναι καποιοι οι οποιο ευκολα μπορουν να συνδεθουν με τους αλλους σε ενα νεο χωρο, οπως αλλος ειναι καλος στα μαθηματικα. Καμμια γνωριμια με κοπελα παιζει αυτη την περιοδο?

inioxos52

# 10 στις 10/1/2015
author
Ανδρας / 67 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Καλο θα ηταν, να μην συγχέουμε τους δημοφιλείς με τους δουλικους και γλυφτες που κυκλοφορουν σωρηδόν διπλα μας ετοιμοι να κανουν μεχρι και θεληματα.

Οι δημοφιλείς, πανω από όλα εχουν προσωπικοτητα τετοια, που δεν τους επιτρεπει να γελοιοποιούνται κανοντας μεχρι και τους χαμάληδες.

Και κατι τελευταιο, αλλα πολύ σημαντικο. Δημοφιλης ΔΕΝ γινεσαι. Δημοφιλης γεννιεσαι θα ελεγα, κι ας θεωρηθω υπερβολικος.

Αρέσει στα μέλη maraki_lar, freeman21 και σε ακόμα 2 μέλη.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

KOSTAS131

# 11 στις 10/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ζηλιάρα...!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από KLELIA22

απλουστατον!

κερνανε! κανουν τον ταξιτζη! τον ψυχολογο! τον διασκεδαστη!..κλπ κλπ...

ειναι κι αυτος ενας τροπος... να μη νιωθεις μονος...

KOSTAS131

# 12 στις 10/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οι δημοφιλείς άνθρωποι είναι αξιολάτρευτοι ...!

Οι δήθεν..δημοφιλείς είναι για τα μπάζα...!Θα συμφωνήσω ότι δεν μπορείς να γίνεις δημοφιλής εάν δεν τό 'χεις...Γεννιέσαι με αυτό το χάρισμα...Οπότε μην προσπαθείς να γίνεις κάτι άλλο από τον εαυτό σου...Για όλους υπάρχει θέση σε αυτή την ζωή..!

hopito

# 13 στις 10/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ίσως το δεν το προσεγγίζω σωστά..
Πιστεύω όμως ότι αν όλοι σε αντιπαθούν κάνεις κάτι λάθος...
Αλλά κ αν όλοι σε συμπαθούν πάλι κάνεις κάτι λάθος...

aladdin30

# 14 στις 10/1/2015
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από hopito

Ίσως το δεν το προσεγγίζω σωστά..
Πιστεύω όμως ότι αν όλοι σε αντιπαθούν κάνεις κάτι λάθος...
Αλλά κ αν όλοι σε συμπαθούν πάλι κάνεις κάτι λάθος...

Εισαι φιλοσοφος χοπιτα απ τη σαντα μπαρμπαρα :-P

vasileianna_1994

# 15 στις 10/1/2015
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Ν. Ρεθύμνου / Ρέθυμνο
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 4

.

Ρε παιδιά θεωρείται κακό να είσαι δημοφιλής δηλαδή; είμαι 21 χρονών και ξέρω σχεδόν όλα τα παιδιά κοντά στην ηλικία μου από την πόλη μου και έχω πολλές παρέες δεν έχει τύχει ποτέ να θέλω να βγώ και να μην μπορώ να βρώ παρέα και την μέρα δέχομαι πολλά τηλ. για καφέδες και τέτοια,και όταν είμαι στις άσχημές μου έχω δίπλα μου άτομα που με αγαπάνε και τους αγαπάω και με στηρίζουν όπως και εγω... εγώ πιστεύω πως αν είσαι ευχάριστος άνθρωπος ,δεν ψάχνεις το συμφέρον σου σε όποιον γνωρίζεις, δεν είσαι κατσούφης και αρνητικός τότε γίνεσαι εύκολα δημοφιλής!!! Εννοείται πως στη δική μου περίπτωση δεν το κάνω επίτηδες για να γίνω δημοφιλής απλώς δεν έχω κακία και πονηριά μέσα μου και μου αρέσει να έχω φίλους και να κάνω καινούριους. Είναι θέμα χαρακτήρα απλά...

Aggelo

# 16 στις 10/1/2015
author
Ανδρας / 52 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115

sotos-1  μπορεις να πεις χιλιαδες λογους γιατο το θεμα...εγω μια πω δυο

1) Υπαρχουν καποια ατομα που εχουν αστρο,εσυ το ειπες αυρα μπορει να ειναι και το ιδιο

2) Εχουν ενδιαφερον σαν ανθρωποι,δεν πληττεις μαζι τους...εχουν ενδιαφεροντα και

γενικως εχουν μια περιεργη τρελλα που τους κανει να ξεχωριζουν

sotos-1

# 17 στις 10/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Λέτε πολλοί ότι είναι θέμα χαρακτήρα.Ξέρετε τί με στεναχωρεί περισσότερο?Ότι μπορεί κάποιος να έχει άλλα χαρίσματα,να μπορεί να γίνει πολύ καλός φίλος αλλά...άμα χάνει σε εξωστρέφεια,περνάει τελικά απαρατήρητος.

Αν δεν έχει το ταλέντο της ατάκας,το ταλέντο να λέει ιστορίες και να τον ακουν όλοι,το να φαίνεται πάντα καλοδιάθετος ακόμα κι αν είναι χώμα μέσα του,τότε το πουλάκι έχει πετάξει γι'αυτόν μιας και αυτά είναι τα κύρια προσόντα κοινωνικοποίησης απ'ότι φαίνεται.

dylanthomas

# 18 στις 10/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ποιό πουλάκι?

Αλλο δημοφιλής, άλλο γαμίκουλας! Νομίζω, έχεις μπερδέψει τους όρους...

hopito

# 19 στις 10/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Συγγνώμη  για τα κενά κ.Μαγισσούλα ...!

"It's better to keep my mouth shut and appear stupid than open it and remove all doubt"

sotos-1

# 20 στις 10/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από inioxos52

Και κατι τελευταιο, αλλα πολύ σημαντικο. Δημοφιλης ΔΕΝ γινεσαι. Δημοφιλης γεννιεσαι θα ελεγα, κι ας θεωρηθω υπερβολικος.

Δεν διαφωνώ.Αλλά αυτός που δεν έχει γεννηθεί δημοφιλής δε σημαίνει ότι θέλει να είναι και ακοινώνητος.Δυστυχώς όμως μόνο με αντιδημοφιλή άτομα καταφέρνει να κολλήσει μιας και για τους άλλους θεωρείται βαρετός.

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε