Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πώς το καταφέρνουν κάποιοι?

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

---magissoula---

# 21 στις 10/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από hopito

Συγγνώμη  για τα κενά κ.Μαγισσούλα ...!

"It's better to keep my mouth shut and appear stupid than open it and remove all doubt"

KOSTAS131

# 22 στις 10/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

http://youtu.be/lUz0mxIXaVY?list=RDujtdjI_x56U

Σωτηράκη για σένα ...Και να μην ζηλεύεις !Να είσαι ο εαυτός σου..!

12nikolakis21

# 23 στις 12/1/2015
author
Ανδρας / 36 / Χήρος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.302
'Aρεσαν+: 0%

Σώτε θες να γίνεις δημοφιλής ή θες να βρεις κοπέλα?!

star-dust

# 24 στις 13/1/2015
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 990

...κι εγώ θεωρώ πάντως πως κάποιος ή το 'χει ή δεν το 'χει το συγκεκριμένο skill...

θετική αύρα, ευστροφία και διπλωματία είναι τα 3 κοινά χαρακτηριστικά που έχω παρατηρήσει ότι διαθέτουν τέτοιου είδους άτομα...

hopito

# 25 στις 15/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Όπως πάντα όταν τον ρωτήσει κανείς κάτι προσωπικό εξαφανίζεται...

achinos

# 26 στις 16/1/2015
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από hopito

Όπως πάντα όταν τον ρωτήσει κανείς κάτι προσωπικό εξαφανίζεται...

Ναι, γιατί και ζηλιάρης είναι και το μόνο που θέλει είναι να βρει κοπέλα, δε φαίνεται; 

καραμπαμ κάνει

hopito

# 27 στις 16/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από achinos

Ναι, γιατί και ζηλιάρης είναι και το μόνο που θέλει είναι να βρει κοπέλα, δε φαίνεται; 

καραμπαμ κάνει

Νιώθει άσχημα για τον εαυτό του και φοβάται πως αν ανοιχτεί πολύ, με κάποιο τρόπο θα του επιβεβαιώσουμε ότι έχει λόγο να αισθάνεται έτσι..

matakiamou0

# 28 στις 17/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

για να σε ενδιαφερει και να σε απασχολουσε κατα καιρους σαν ατομο,εχω την αισθηση οτι εσυ ισως ησουν απο τους ανθρωπους:ειτε που ειχες κολλητο φιλο σε αυτην την φαση,οποτε χτυπουσε παντα τις καλυτερες γκομενες(αν μου επιτρεπεται) ή ησουν απο τους εντελως εντελως πισω πισω τυπους πουου οκ ησουν σε μια παρεα,επινες αραχτος το ποτακι σου και να θελες μια κοπελα εκανες ενα βημα μπροστα και δυο πισω(πραγμα οχι κακο για την ιδιοσυγκρασια του). δεν ξερω αν πετυχα καποια απο αυτες τις κατηγοριες που ανεφερα..

τωρα στο ερωτημα σου...αυτα τα ατομα τα δημοφιλη πως γινεται να υπαρχουν...?

ή ειναι γονοι καπως οικονομικα ευκαταστατων ανθρωπων με ενα επαγγελμα γονιου που στα δικα μας κοινωνικα δεδομενα εχει ενα κυρος..(υπαρχει και ενα 10% παιδιων που δεν θελουν να ειναι κοινωνικα δημοφιλης και δεν θελουν καν να ασχοληθει κανενας μαζι τους...γιατι ο πατερας τους ειναι π.χ. ποινικολογος ετσι..αυτο σημαινει οτι εχει σε εισαγωγικα μια και καλα θεση και υπολιψη)ή καλσικα εχουν πολλα κενα συναισθηματικα απο την οικογενεια και ξεκιναει το στυλακι του δημοφιλη απο τα σχολικα χρονια που ολοι πηγεναμε στα clubakia και βλεπαμε ή μια ξανθια να ειναι εντελως για πρωτο λαικο προγραμμα...οποτε ποιος νοιαζεται...την ελεγες δημοφιλη..ολοι θελανε να την...καταλαβατε...μπορει να ηταν μια κοντη με μπουταρες και χοντρο κοντο κολο αλλααα με τουπε ντυβας στο σχολειο γιατι φορουσε παντα οτι επαιζε στην μοδα... να για αυτο εχουν την αισθηση δημοφιλης...ή βλεπαμε τον δυο μετρα αγορι με την φραντζα προς τα πανω...και σε διαφορα σχεδιακια με την πουκαμισια και το βλεμα να πηγενει παντου και να χαμογελαει σε ολες και ολους...(καταβαθος αυτος ηθελε την κοπελα με γυαλια και κιλακια πιασηματακια..αλλα δεν το λεγε για να μην τον σνομπαρουν μιας και εκενε ονομα..)παιδια που μπορει να ηταν μοναχοπαιδια και η μανα τους να δουλευε απο το πρωι μεχρι το βραδυ ωστε να ικανοποιουν τα θελω στα κινητα και στις ακριβες μαρκες...ρουχων...ή ακομη για πρωτυπο αγοριου...να ηταν δημοφιλης κοντος με γυαλακια και σιδερακια γιατι μονο και μονο ο πατερας του ηταν ο διασημος δικηγορος,γιατρος,αρχιτεκτωνας...

(αν μας διαβασει τωρα καποιος στον 21ο αιωνα θα γελασει...)διοτι με χαρα θα πω οτι αυτα ισχυουν μεν αλλα στο 30% σε σχεση με παλαιοτερα...τετοια τυπακια λοιπον γινονται δημοφιλη...και ναι ολοι θα τους κοιτανε γιατι γουσταρουν απο τα κενα που εχουν να ειναι και να τραβαν την προσοχη των αλλων...απλουστατα κανεις τους δεν ειχε την προσοχη σε αλλα πραγματα...ενω τωρα ειναι οι κυριαρχοι του παιχνιδιου...σε εισαγωγικα..

12nikolakis21

# 29 στις 18/1/2015
author
Ανδρας / 36 / Χήρος
Κάτσε βρε αχινέ δηλαδή αν κάποιος σε σταματήσει στο δρόμο ή σε κάποιο μπαρ, σε φλερτάρει και σου ζητήσει τηλέφωνο, για ποιον λόγο νομίζεις ότι το κάνει? Για να τον χώσεις στο δημόσιο?!

achinos

# 30 στις 18/1/2015
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από 12nikolakis21
Κάτσε βρε αχινέ δηλαδή αν κάποιος σε σταματήσει στο δρόμο ή σε κάποιο μπαρ, σε φλερτάρει και σου ζητήσει τηλέφωνο, για ποιον λόγο νομίζεις ότι το κάνει? Για να τον χώσεις στο δημόσιο?!

εμένα νικολάκι, αυτό πολύ με αρέσει, όποτε έγινε, δεν είχα κανένα πρόβλημα...

στο σοτος δεν αρέσει, γιατί νομίζει 'οτι της δίνει αέρα

κ τη ζηλεύει που έχει μια ευκαιρία

να νομίζει οτι κ ποια είναι

12nikolakis21

# 31 στις 18/1/2015
author
Ανδρας / 36 / Χήρος
Ναι οκ εγώ άλλο θέλω να σου πω. Αν ο Σώτος μία στο εκατομμύριο στην έπεφτε και από την στιγμή που σου ζητάει τηλέφωνο , δεν κάνει καραμπαμ ότι σε θέλει ερωτικά?

achinos

# 32 στις 18/1/2015
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από 12nikolakis21
Ναι οκ εγώ άλλο θέλω να σου πω. Αν ο Σώτος μία στο εκατομμύριο στην έπεφτε και από την στιγμή που σου ζητάει τηλέφωνο , δεν κάνει καραμπαμ ότι σε θέλει ερωτικά?

ωραίο καραμπαμ είναι αυτό, να θέλει εμένα ερωτικά, όχι εμένα δλδ, την τάδε

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από achinos

Ναι, γιατί και ζηλιάρης είναι 

καραμπαμ κάνει

αυτό δεν είν ωραίο καραμπαμ

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από achinos

και το μόνο που θέλει είναι να βρει κοπέλα, δε φαίνεται; 

καραμπαμ κάνει

κοπέλα νάναι κ όποια νάναι, 

κι αυτό.

δλδ περίπου σαν τον ριαλ, κοιτάει τι φοράει το έτερον ήμισυ...κ στέλνει τον ανάλογο κλώνο

Μα έγραψα κάτι άλλο;

Paralia48

# 33 στις 17/2/2015
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.777

Σωτήρη πολύ ωραίο θέμα και μένα με έχει απασχολήσει!
Τα παιδιά μου (18 και 13) μου έχουν δώσει ως τώρα πολύ καλές απαντήσεις, γιατί αυτοί οι τύποι από πολύ μικροί φαίνονται.
Σαν παιδιά έχουν  λέει κάποιο χάρισμα, π.χ. ετοιμόλογοι, με αυτοπεποίθηση, έξυπνοι, ωραίο χαμόγελο, δυνατοί, συναισθηματικά ώριμοι (δηλ. καταλαβαίνουν τις αντιδράσεις των άλλων και φέρονται ανάλογα).
Έτσι όλοι οι συμμαθητές τους θέλουν για παρέα. Αν είσαι στον κύκλο τους, είσαι <<μάγκας>>. Αν σε απορρίψει ο κύκλος τους ...την έβαψες! (αυτό το τελευταίο, ισχύει για μια φάση της  εφηβικής ηλικίας).
Μεγαλώνοντας, αυτοί συνεχίζουν να ελκύουν ανθρώπους, αν όλα πάνε ομαλά. Η γνώμη τους <<μετράει>>, η έχουν μια γενικότερη αποδοχή, έχουν αυτοπεποίθηση, θετική αύρα όπως λες.
Αυτά για τους νέους.
Στους ενήλικες πια θα έλεγα , ότι ρόλο παίζουν επίσης η μόρφωση, η μυρωδιά, το βλέμα, η ζεστή καρδιά, το χαμόγελο , η κατανόηση στους άλλους. Όλα μαζί Σωτήρη.

tzoulia59

# 34 στις 17/2/2015
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.513

εχω την γνωμη οτι τα ατομα που ειναι δημοφιλη ,,,

και περιστοιχιζονται απο φιλους ,,,

ειναι τα λεγομενα καλα παιδια ,,,τα βολικα ,,,
χαμηλων τονων συνηθως ατομα που τα χρησιμοοποιουν οι αλλοι για οποιουσδηποτε λογους ,,,
κοινως  κοροιδα ,,,
ειναι εκει για να τους παρεις τηλ να εκτονωσεις  τον πονο σου ,,,
διαθεσιμος οταν δεν εχεις παρεα ,,,
διαθεσιμος να σου φτιαξει το κεφι ,,,
σ ολα διαθεσιμος ,,,
να μου λειπει ,,,
αγαπω πανω απ ολα τον εαυτο μου ,,,
να μου λειπει και η διασιμοτης και οι εξυπηρετησεις ,,,
ειχα φιλες αυτου του τυπου ,,,
η μια ειναι κολλητη μου ,,,
την αλλη την ετζασα γιατι λειτουργουσε με δολο ,,,
αλλα ειχαν ιδια συμπεριφορα ,,,
μονιμως χτυπαει ενα τηλεφωνο ,,,
απο τον οποιοδηποτε ασχετο ,,,φιλο συγγενη γνωστο ,,,
για εξυπηρετηση οχι τιποτε αλλο ...
απο παρεα γιατι βαριεμαι ...με παρατησε ο γκομενος ,,,
μεχρι δωσε μου δανεικα ,,,
ειχα και μια ξαδερφη τετοια καναμε παρεα ,,στα μικρατα μου ,,,

να μου λειπει το βυσσινο ,,,
ολοι σε  χρησιμοποιουν για καποιο οφελος ,,,

aladdin30

# 35 στις 17/2/2015
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από Paralia48

Σωτήρη πολύ ωραίο θέμα και μένα με έχει απασχολήσει!
Τα παιδιά μου (18 και 13) μου έχουν δώσει ως τώρα πολύ καλές απαντήσεις, γιατί αυτοί οι τύποι από πολύ μικροί φαίνονται.
Σαν παιδιά έχουν  λέει κάποιο χάρισμα, π.χ. ετοιμόλογοι, με αυτοπεποίθηση, έξυπνοι, ωραίο χαμόγελο, δυνατοί, συναισθηματικά ώριμοι (δηλ. καταλαβαίνουν τις αντιδράσεις των άλλων και φέρονται ανάλογα).
Έτσι όλοι οι συμμαθητές τους θέλουν για παρέα. Αν είσαι στον κύκλο τους, είσαι <<μάγκας>>. Αν σε απορρίψει ο κύκλος τους ...την έβαψες! (αυτό το τελευταίο, ισχύει για μια φάση της  εφηβικής ηλικίας).
Μεγαλώνοντας, αυτοί συνεχίζουν να ελκύουν ανθρώπους, αν όλα πάνε ομαλά. Η γνώμη τους <<μετράει>>, η έχουν μια γενικότερη αποδοχή, έχουν αυτοπεποίθηση, θετική αύρα όπως λες.
Αυτά για τους νέους.
Στους ενήλικες πια θα έλεγα , ότι ρόλο παίζουν επίσης η μόρφωση, η μυρωδιά, το βλέμα, η ζεστή καρδιά, το χαμόγελο , η κατανόηση στους άλλους. Όλα μαζί Σωτήρη.

Παραλια τα παιδια σου ειναι αγορια κοριτσια τι ακριβως?

Paralia48

# 36 στις 18/2/2015
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.777

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από aladdin30

Παραλια τα παιδια σου ειναι αγορια κοριτσια τι ακριβως?

αγόρια

sotos-1

# 37 στις 18/2/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από tzoulia59

εχω την γνωμη οτι τα ατομα που ειναι δημοφιλη ,,,

και περιστοιχιζονται απο φιλους ,,,

ειναι τα λεγομενα καλα παιδια ,,,τα βολικα ,,,
χαμηλων τονων συνηθως ατομα που τα χρησιμοοποιουν οι αλλοι για οποιουσδηποτε λογους ,,,
κοινως  κοροιδα ,,,
ειναι εκει για να τους παρεις τηλ να εκτονωσεις  τον πονο σου ,,,
διαθεσιμος οταν δεν εχεις παρεα ,,,
διαθεσιμος να σου φτιαξει το κεφι ,,,
σ ολα διαθεσιμος ,,,
να μου λειπει ,,,
αγαπω πανω απ ολα τον εαυτο μου ,,,
να μου λειπει και η διασιμοτης και οι εξυπηρετησεις ,,,
ειχα φιλες αυτου του τυπου ,,,
η μια ειναι κολλητη μου ,,,
την αλλη την ετζασα γιατι λειτουργουσε με δολο ,,,
αλλα ειχαν ιδια συμπεριφορα ,,,
μονιμως χτυπαει ενα τηλεφωνο ,,,
απο τον οποιοδηποτε ασχετο ,,,φιλο συγγενη γνωστο ,,,
για εξυπηρετηση οχι τιποτε αλλο ...
απο παρεα γιατι βαριεμαι ...με παρατησε ο γκομενος ,,,
μεχρι δωσε μου δανεικα ,,,
ειχα και μια ξαδερφη τετοια καναμε παρεα ,,στα μικρατα μου ,,,

να μου λειπει το βυσσινο ,,,
ολοι σε  χρησιμοποιουν για καποιο οφελος ,,,

Τζούλια,κι εγώ μια ζωή βολικός και διαθέσιμος ήμουν,ακόμα και με άτομα που δεν συμπαθούσα.Ποτέ όμως το τηλέφωνό μου δεν χτυπούσε 'μονίμως'.Δυστυχώς,ούτε αυτά εκτιμώνται από την πλειοψηφία.

Βέβαια το ξαναλέω άλλη μια φορά,αν η μόνη σου 'διασκέδαση' είναι η παρέα φίλων και γνωστών,πολύ πιο εύκολα κάνεις τον βολικό,το κορόιδο και τον μα λάκα.Όταν όμως έχεις κι εσύ μια σχέση,όλους αυτούς τους έχεις κι εσύ γραμμένους και μπορείς πλέον να λες 'στα τέτοια μου αν δεν με συμπαθείτε'.

nuvola

# 38 στις 18/2/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από sotos-1

Πώς το καταφέρνουν κάποιοι?

Είμαι σίγουρος ότι όλοι έχετε γνωρίσει άτομα από αυτά που λέμε 'δημοφιλή'.Αυτά δηλαδή που γίνονται συνήθως το επίκεντρο,που μαζεύουν κόσμο γύρω τους,που τους μιλάνε όλοι,τους θέλουν για παρέα κλπ.

Πώς το καταφέρνουν αυτό όμως?

νομίζω ότι δεν χρησιμοποιούν κάποια τρικ...

είναι αυτό που διάβασα λίγο παραπάνω ''το χουν'' ,είναι στοιχείο του χαρακτήρα τους...

βασικά 

συστατικά τους (από ένα- δυο φίλους που χω τέτοιους)

πολύ καλά αυτιά ,ακούνε με προσοχή αυτό που τους λες,όταν είσαι κοντά τους γίνεσαι σημείο  αναφοράς... 

δραστήριοι ,ασχολούνται με πολλά και διαφορετικά ,από συλλόγους,οργανώσεις, ομάδες  κτλ

πετυχημένοι στις δουλειές τους (όχι απαραίτητα καριερίστες )αλλά αυτό που λέμε μερακλήδες,

ανοιχτά μυαλά...δεν κρίνουν ούτε προσπαθούν να κατευθύνουν...

δεν είναι σεξιστές,είναι βαθιά ερωτικοί γιατί αγαπούν να αγαπούν αυτό που  ζούνε...(ότι κι αν είναι )

είναι τολμηροί και μάχονται για κατακτήσεις...

εχθρός τους η αδράνεια...

τους αρέσει να καινοτομούν ...

λατρεύουν την διαφορετικότητα,τα ταξίδια ,να γνωρίζουν ανθρώπους κάθε λογής πάστας ...

διακριτικοί χωρίς ίχνος  δουλικότητας  κρατούν τις διαχωριστικές  γραμμές ευδιάκριτες,αλλά ξέρεις ότι μπορείς να βασιστείς πάνω τους  αν χρειαστεί... 

sotos-1

# 39 στις 18/2/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από nuvola

νομίζω ότι δεν χρησιμοποιούν κάποια τρικ...

είναι αυτό που διάβασα λίγο παραπάνω ''το χουν'' ,είναι στοιχείο του χαρακτήρα τους...

βασικά 

συστατικά τους (από ένα- δυο φίλους που χω τέτοιους)

πολύ καλά αυτιά ,ακούνε με προσοχή αυτό που τους λες,όταν είσαι κοντά τους γίνεσαι σημείο  αναφοράς... 

δραστήριοι ,ασχολούνται με πολλά και διαφορετικά ,από συλλόγους,οργανώσεις, ομάδες  κτλ

πετυχημένοι στις δουλειές τους (όχι απαραίτητα καριερίστες )αλλά αυτό που λέμε μερακλήδες,

ανοιχτά μυαλά...δεν κρίνουν ούτε προσπαθούν να κατευθύνουν...

δεν είναι σεξιστές,είναι βαθιά ερωτικοί γιατί αγαπούν να αγαπούν αυτό που  ζούνε...(ότι κι αν είναι )

είναι τολμηροί και μάχονται για κατακτήσεις...

εχθρός τους η αδράνεια...

τους αρέσει να καινοτομούν ...

λατρεύουν την διαφορετικότητα,τα ταξίδια ,να γνωρίζουν ανθρώπους κάθε λογής πάστας ...

διακριτικοί χωρίς ίχνος  δουλικότητας  κρατούν τις διαχωριστικές  γραμμές ευδιάκριτες,αλλά ξέρεις ότι μπορείς να βασιστείς πάνω τους  αν χρειαστεί... 

Και πάλι,δε νομίζω ότι αυτά είναι που σε κάνουν δημοφιλή.Κι εμένα μ'αρέσουν τα ταξίδια,κι εγώ ακούω τον άλλον όταν μου μιλάει,κι εγώ δεν είμαι σεξιστής,κι εγώ θεωρώ πως έχω ανοιχτό μυαλό.Όμως,εαν δεν είσαι ο έξω καρδιά άνθρωπος,πάντα ανεβασμένος και ομιλητικός και με ατάκες που κάνουν τους άλλους να γελάνε,όλα τ'άλλα πάνε στράφι.

tasostheo1000

# 40 στις 4/4/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Καλησπερα σε ολους,, πιστευω οτι κατι τετοιοι τυποι ειναι κατι ωραιο οταν ολα ειναι καλα, σε κατι δυσκολιες που σιγουρα θα ερθουν θα ειναι αφαντοι,,,
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε