Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Στα 30 στο εξωτερικό! Ποιά είναι η γνώμη σας?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

isminime

# 1 στις 16/1/2015
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 30
'Aρεσαν+: 0%

Στα 30 στο εξωτερικό! Ποιά είναι η γνώμη σας?

Καλησπέρα σε όλους!

Θα ήθελα την βοήθεια σας στο θέμα μου.Πριν 2 μιση χρόνια προσπάθησα να φύγω ως αεροσυνοδός στο εξωτερικό και συγκεκριμένα στο Ντουμπάι και τα κατάφερα.Πήγα όμως εκεί και έφυγα στις πρώτες 4 ημέρες επειδή τα 'εχασα.Εχοντας μεγαλώσει και μείνει με τους γονείς μου μέχρι και πριν 1μιση χρονό καταλάβενετε οτι ο απογαλακτισμός ήταν επώδυνος και φοβήθηκα (θεε και κυριε!) το πως θα ζησω μακρυα χωρις τους γονεις μου το αγορι μου και ολα αυτα που τα περικλυουν.Να πω εδωοτι δεν ειχα καμια πιεση απο κανεναν και ολοι μου ελεγαν μεινε και μεινα,εφοσον μπορουσα οπιαδηποτε στιγμη να περνω αδειες 3ημερες και να ερχομαι να τους βλεπω.Επιστρεφοντας λοιπον στην Ελλάδα,και ξεκινώντας παλι την δουλεια γραφείου που έκανα,ξεκίνησε ενας φαύλος κύκλος στο μυαλό μου,ο κύκλος της επιστροφης στο ντουμπαι.Η δουλεια της αεροσυνοδου ηταν απωθυμενο ειναι ονειρο ζωης ,αλλα φοβηθηκα και εδω στην Ελλαδα πανω απο 24 χρονων ατομα δεν περνουν!!!Να μην τα πολυλογω,σκεφτοντας το πιο ωριμα,και μιλωντας και με εναν ειδικο ψυχολογο για την φοβεια μου και απογαλακτισμο μου,ξανα προσπαθησα στην ιδια εταιρεια με την ''ευχη'' ολων ,αλλα δυστυχως δεν με δεχτηκαν επειδη δεν μπορουν να με εμπιστευτουν.Μου ειπαν να ξανα προσπαθησω το καλακαιρι.Το θεμα ειναι οτι υπαρχει μια ακομα εταιρεια εκει στο Αμπου Νταμπι για την οποια θα πηγαινε ανετα,καθως υπαρχουν πολυ καλες συνθηκες δουλειας και εξισου καλος μισθος(το ξερω απο γνωστες μου που ειναι εκει και μιλαμε,Ελληνιδες),απλα το θεμα μου ειναι το αν αξιζει μια κοπελα στα 30 της να δοκιμασει κατι τετοιο για 1-2 χρονια?καθως αυτη υποτιθεται ειναι η ηλικια που ολες  ξεκινουν τους γαμους και τα παιδια.πιστευεται κατα την γνωμη σας  οτι αξιζει,ή ειναι χαμενος χρονος?

aladdin30

# 2 στις 16/1/2015
author
Ανδρας / 35 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Καλυτερα κατσε Ελλαδα και ας παιρνεις λιγοτερα. Θα σε βοηθανε οι γονεις σου και τα πεθερικα σου. Δεν ειναι μονο η προσαρμογη στην οποια δυσκολευεσαι, ειναι οτι με τα τρελα ωραρια και την αποσταση θα καταστρεψεις τη σχεση σου. Εγω εχω 2 φιλες που ειναι εκει σε ξενη εταιρια και το προγραμμα τους ειναι τετοιο που δε γινεται να κανουν τιποτα απο γκομενικα.

Αρέσει στο μέλος kouklaki123

sotos-1

# 3 στις 16/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Δηλαδή εαν πας εκεί για 1-2 χρόνια,πάρεις τους μισθούς σου μια χαρά και παντρευτείς μετά στα 32,έχει μεγάλη διαφορά?

Tonia35

# 4 στις 16/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από isminime

,απλα το θεμα μου ειναι το αν αξιζει μια κοπελα στα 30 της να δοκιμασει κατι τετοιο για 1-2 χρονια?καθως αυτη υποτιθεται ειναι η ηλικια που ολες  ξεκινουν τους γαμους και τα παιδια.πιστευεται κατα την γνωμη σας  οτι αξιζει,ή ειναι χαμενος χρονος?

Γιατι;;...αν μεινεις εδω, εχεις τον υποψηφιο γαμπρο ...και την σχεση αυτη...που σε οδηγει στο γαμο;

Κοιτα να απογαλακτιστεις...γιατι αυτα τα... "υποτιθεται"..απο εκει ειναι..(απο τους γονεις)

Τιποτα δεν υποτιθεται...

Χαμενος χρονος...δεν θα ειναι...
Μια εμπειρια ειναι και αυτη...
Ποτε δεν ξερεις τι θα σου προσφερει...!!!

Climentini

# 5 στις 16/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Με συγχωρείτε που επεμβαίνω, αλλά μιλάμε πάντα για την ίδια Ισμήνη, ναι;

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από isminime

Κρίση των 30,κρίση ζήλιας και γενικά κρίσεις...!!!

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Με λένε Ισμήνη και είμαι 29 και κάτι ψηλά.Το πρόβλημα το τελευταίο διάστημα είναι μία περίεργη ζήλια που με έχει πιάσειμε τον σύντροφο μου.Ξεκίνησε πρίν από λίγο καιρό να δουλεύει μαζί του μία κοπελίτσα,την οποία γνωρίζω,μιλάμε αλλά παρόλα αυτά μου έρχονται ιδέες ότι με απατάει,την γουσταρει και θα με με προδώσει.Το συζήτησα μαζί του και μου ξεκαθάρισε στις πολλές σκηνες που του έχω κανει οτι δεν τον ενδιαφερει καθολου,απλα δουλεύουν μαζί.ειναι στο πόστο του αυτός ένας φίλος του και τωρα μια κοπελα.Από εκεί και πέρα με πιάνουν διάφορε κρίσεις χαζής ζήλειας με αποτέλεσμα να καυγαδίζουμε κι εμένα να ζητάω συγνωμη καθε φορά.Να πω σε αυτό το σημείο πως εχουμε 10χρονια σχεση και ακούγεται τουλαχιστον παραλογο αυτο που κανωεπειδη υποτιθεται ξερω τον συντροφο μου.Σήμερα για παραδειγμα μου ειπε,οτι μετα την προπόνηση θα βγουν με τους φιλους του και τρελαθηκα παλι που δεν θα ειναι μαζί μου .Εδω να επισημάνω πως εχω στερέψει από φίλες.Ολες στις κυριολεξια οι κοπελες που εκανα παρεα εχουν γεννησει μα αποτελεσμα να μην βγαινουμε ουτε για καφε,και καθε φορα που βρισκομαστε να μιλουν μονο για μωρα και γεννες.Οκ ,δεν λεω οτι το παιζω σνομπ αλλα φτανει πια δεν μιλαμε και για τιποτα αλλο.Κατανοω πως εχουν αλλα ενδιαφεροντα αλλα εχω μεινει απο φίλες.Και αυτο με ενοχλει ακομα περισσοτερο επειδη εχω γραπωθει πανω στον συντροφο μου και εξαρτιεμαι αο αυτον ποτε θα βγουμε,ποτε θα παμε για καφε,σινεμα η οτιδηποτε.Δουλευω σε οικογενειακη επιχειρηση οποτε κι εκει δεν μπορω να κανω καινουργιες φιλικες γνωριμιες.Είναι δύσκολο μωρε να ψαχνεις να γραπωθεις απο καπου για να κοινονοικοποιηθεις.Και οχι,δεν ζηλευω που οι αλλες γεννοβολουν,αλλα ρε γαμωτο I need a friend!!Από εσάς,διαβάζοντας το κείμενο μου,θα ήθελα απλα μια συμβουλή για το πως να μην πνιγομαι σε μια κουταλια νερο!!

Tonia35

# 6 στις 16/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Η ιδια...με αλλες ανησυχιες...!

isminime

# 7 στις 16/1/2015
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη

Mε άλλες ανησυχίες,ναι. Δεν νομίζω να είναι κακό να παραθέτουμε διάφορα θέματα που μας ταλαιπωρούν εδώ!

Έτσι δεν ειναι;Από εκεί και πέρα είναι κι εγω  καπως ετσι το σκεφτομαι.1-2 χρονια εκει,με καλους μισθους και πισω στην Ελλαδα για να κανω το  σπιτακι μου,οικογενεια παιδια κτλπ.

Kαι πέρα τουτο,ειναι δουλεια ονειρο! Εχεις και  τα ταξιδια σου ,εχεις και τα πηγαινε ελα, και στο κατω κατω παντου κουραζεσαι.

Εδω στο γραφειο που ειμαι  να δεις 'ψυχολογικη' κουραση και νευρα κροσια.

Οσο αναφορα τις σχεσεις , οιγνωστες μου που ειναι εκει λενε οτι σαφως ειναι δυσκολα αλλα αν το παλεψετε και οι δυο και ξεπερασετε τις παραπανω σε  αλλο θεμα , ζηλιες,ολα γινονται!

hopito

# 8 στις 16/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Να πας κοπέλα μου. Αφού το σκέφτεσαι κ το θέλεις. Ρίσκα είναι όλα στη ζωή.

Climentini

# 9 στις 16/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αν επιτρέπεται, Ισμήνη, σε ποιό κλάδο σκέφτεσαι να δραστηριοποιηθείς, στο Ντουμπάι;

Enikos

# 10 στις 16/1/2015
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 20.045

Δουλεια ονειρο?

Μαιστα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από isminime

Mε άλλες ανησυχίες,ναι. Δεν νομίζω να είναι κακό να παραθέτουμε διάφορα θέματα που μας ταλαιπωρούν εδώ!

Έτσι δεν ειναι;Από εκεί και πέρα είναι κι εγω  καπως ετσι το σκεφτομαι.1-2 χρονια εκει,με καλους μισθους και πισω στην Ελλαδα για να κανω το  σπιτακι μου,οικογενεια παιδια κτλπ.

Kαι πέρα τουτο,ειναι δουλεια ονειρο! Εχεις και  τα ταξιδια σου ,εχεις και τα πηγαινε ελα, και στο κατω κατω παντου κουραζεσαι.

Εδω στο γραφειο που ειμαι  να δεις 'ψυχολογικη' κουραση και νευρα κροσια.

Οσο αναφορα τις σχεσεις , οιγνωστες μου που ειναι εκει λενε οτι σαφως ειναι δυσκολα αλλα αν το παλεψετε και οι δυο και ξεπερασετε τις παραπανω σε  αλλο θεμα , ζηλιες,ολα γινονται!

inioxos52

# 11 στις 16/1/2015
author
Ανδρας / 64 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.275

Πιστευα και εξακολουθω να πιστευω, πως μια γυναικα οπως και ενας αντρας, στα 30 της εχει πλεον την ωριμοτητα να χειριζεται τετοια θεματα κεφαλαιωδους σημασιας για την ζωη της και το μελλον της. Επαγγελματικο, και προσωπικο.

Οταν λοιπον κοπελλια σου καθεται μια τετοια ευκαιρια καριερας σε μια μεγαλη αεροπορικη εταιρεια, δεν την πετας στα σκουπιδια επειδη δεν θασαι κοντα στην μαμα σου και το αγορι σου, αφου ουτως η αλλως σου δινεται η ευκαιρια να τους βλεπεις συχνοτατα οπως ομολογεις.

Και οταν περασει ο οποιος καιρος και κριθεις οτι ολοκληρωσες με επιτυχια τον κυκλο σου ως ιπταμενη, τοτε τοποθετησαι σε θεση εδαφους και συνεχιζεις την καριερα σου.

Αρέσει στα μέλη freeman21, Enikos
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

isminime

# 12 στις 16/1/2015
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη

Climentini,ως αεροσυνοδος.

Inioxos52, θα ήθελα να μάθω τι γράφεις παρακάτω,εχω την εντυπωση ότι 'κόπηκε' το μήνυμα

ROCK-54

# 13 στις 16/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αγαπητη θεματοθετρια,

Θα σου ελεγα να πηγαινες να εργαστεις εξω ανεπιφυλακτα.Εκει βεβαια θα βασιστεις μονο στον εαυτο σου γιατι

θα εκτιμηθουν  μονο οι γνωσεις,οι  ικανοτητες  κ η  εργατικοτητα σου,και οχι ποιανου εισαι...

Η Τονια πολυ καλα σου ειπε πως τιποτα,μα απολυτως τιποτα δεν πρεπει να το θεωρεις δεδομενο,αλλα πρεπει να το κερδισεις με το σπαθι σου,οπως εδω ετσι κ στο εξωτερικο.Επρεπε τουλαχιστον πριν απο 5-6 χρονια να ειχες απογαλακτιστει κ να συνεχιζες την δουλεια στο Ντουμπαί.Τωρα θα ησουν καβαλα στ'αλογο και με μια σχετικη οικονομικη ανεση θα σχεδιαζες το μελλον σου απο μια πλεονεκτικη θεση.Οχι πως ειναι αργα και εχουν ολα χαθει.
Το μελλον στην Ελλαδα για τα νεα παιδια ειναι δυστυχως ζοφερο και σχεδον χωρις καμια προοπτικη τουλαχιστον για τα προσεχη 5-8 χρονια με αισιοδοξη ματια. Θα δουλευεις 10 ωρο,θα πληρωνεσαι 6ωρο,σχεδον ανασφαλιστη κ αν ζητησεις το δικαιο σου -  τρως πορτα αμεσως.Ποια οικογενεια κ παιδια να κανεις? Σε πολλες επιχειρησεις του Ιδ τομεα υπογραφεις με την προσληψη δηλωση πως δεν θα μεινεις εγκυος. Και ποσα θα παιρνεις το πολυ 800-1000 Ε, εαν τα παρεις ολα καθε μηνα χωρις καθηστερησεις και αν εχεις υπευθυνη θεση στην επιχειρηση. Και αν κλεισει αυτη?...που οι περισσοτερες ειναι στο κοκκινο...
Σημερα ενα ζευγαρι ειναι πολυ τυχερο εαν κ οι δυο εργαζονται και μπορουν κ συγκεντρωνουν 1500 Ε το μηνα. Αντε μ'αυτα τα χρηματα να κανεις παιδια,να τα μεγαλωσεις κ να ζησεις αξιοπρεπως,χωρις δικο σου σπιτι κ χωρις να τσονταρουν ...τα παπου...
Τι σου τα γραφω αυτα αφου τα ξερεις πολυ καλα...
Τελειωνοντας θα σου πω μονο πως εχω τα διπλα σου χρονια,ειχα μια σχετικα σιγουρη δουλεια,εχω ενα γιο δευτεροετη φοιτητη κ μια κορη που τελειωνει φετος το λυκειο,και ομως τολμησα να τα παρατησω ολα κ να γυρισω σελιδα,αναζητωντας καλυτερη τυχη εξω,μια και'δω πνιγομουν στα αδιεξοδα...
Ναι, ειναι δυσκολα  και καταβαλω τεραστιες πρσπαθειες,αλλα δεν το  εχω μετανιωσει ουτε λεπτο, κ ελπιζω πως τα καλυτερα συντομα ερχονται...

Enikos

# 14 στις 16/1/2015
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Μα...η μαμα?

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από inioxos52

Πιστευα και εξακολουθω να πιστευω, πως μια γυναικα οπως και ενας αντρας, στα 30 της εχει πλεον την ωριμοτητα να χειριζεται τετοια θεματα κεφαλαιωδους σημασιας για την ζωη της και το μελλον της. Επαγγελματικο, και προσωπικο.

Οταν λοιπον κοπελλια σου καθεται μια τετοια ευκαιρια καριερας σε μια μεγαλη αεροπορικη εταιρεια, δεν την πετας στα σκουπιδια επειδη δεν θασαι κοντα στην μαμα σου και το αγορι σου, αφου ουτως η αλλως σου δινεται η ευκαιρια να τους βλεπεις συχνοτατα οπως ομολογεις.

Και οταν περασει ο οποιος καιρος και κριθεις οτι ολοκληρωσες με επιτυχια τον κυκλο σου ως ιπταμενη, τοτε τοποθετησαι σε θεση εδαφους και συνεχιζεις την καριερα σου.

inioxos52

# 15 στις 16/1/2015
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από isminime

Inioxos52, θα ήθελα να μάθω τι γράφεις παρακάτω,εχω την εντυπωση ότι 'κόπηκε' το μήνυμα

Oντως κοπηκε. Συνεχιζω λοιπον.

Επιπλεον, δεν θα πρεπει να διαφευγει της προσοχης σου το γεγονος, πως αυριο θα γινεις μανα. Και θα πρεπει να τα μαθεις τα παιδια σου ναναι δυνατα, και να αντιμετωπιζουν στα ισια και με θαρρος τις δυσκολιες αλλα και τις προκλησεις της ζωης.

Πως θα το καταφερεις αυτο, εαν σημερα στα 30 σου το βαζεις στα ποδια απο τις ευθυνες, και αρκεισαι ναχεις κοντα σου την μαμα σου και τον σημερινο γκομενο σου? Φανταζεσαι πως η μαμα σου θα ζησει αιωνια να σε νταντευει?

Συνελθε κοπελλια. Συνελθε σε λεω...

Αρέσει στο μέλος freeman21
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

MiltosRNLI1930

# 16 στις 16/1/2015
author
Ανδρας / 57 / Χήρος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 4.829

Δυστυχως ,Μανδαμ , ο αερας του εξωτερικου σας πειραζει Αν καταλαβα θελεις σπιτι στο Μπαρουταδικο του Αιγαλεω διπλα στο παρκο με τις 2000 καφετεριες.Το πρωι αγοραζεις ενα Kamel απο την Τασια την "καμπουριτσα " κι'ενα φραπε απο το Everest και πας στο γραφειο σου πισω απο τα χονδρα λογιστικα βιβλια Στο σχολασμα περνας κι'απο τη mother να παρεις το ταπερ με τις φακες και η ζωη συνεχιζεται

Αρέσει στο μέλος freeman21

inioxos52

# 17 στις 16/1/2015
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από MiltosRNLI1930

Δυστυχως ,Μανδαμ , ο αερας του εξωτερικου σας πειραζει Αν καταλαβα θελεις σπιτι στο Μπαρουταδικο του Αιγαλεω διπλα στο παρκο με τις 2000 καφετεριες.Το πρωι αγοραζεις ενα Kamel απο την Τασια την "καμπουριτσα " κι'ενα φραπε απο το Everest και πας στο γραφειο σου πισω απο τα χονδρα λογιστικα βιβλια Στο σχολασμα περνας κι'απο τη mother να παρεις το ταπερ με τις φακες και η ζωη συνεχιζεται

Ειναι Σαλονικια η κοπελλια, και εμεις εδω ουτε μπαρουταδικα εχουμε, ουτε καμπουριτσες περιπτερουδες. Στα δικα μας τα περιπτερα, η πιο ασχημη περιπτερου, ειναι τουλαχιστον αναπληρωματικη Σταρ Ελλας.

Παρακληση λοιπον, οταν μιλαμε με Σαλονικιους, να μιλαμε με τοπωνυμια και μερη της Θεσσαλονικης, για να καταλαβαινομαστε.

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

tzoulia59

# 18 στις 16/1/2015
author
Γυναίκα / 79 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.004

τι βλεπω σφικταγκαλιασμα μιλτου ηνιοχου ,,,

οπως οζαλ -παπανδρεου ,,,

να το δω κι αυτο ...πια ,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από inioxos52

Ειναι Σαλονικια η κοπελλια, και εμεις εδω ουτε μπαρουταδικα εχουμε, ουτε καμπουριτσες περιπτερουδες. Στα δικα μας τα περιπτερα, η πιο ασχημη περιπτερου, ειναι τουλαχιστον αναπληρωματικη Σταρ Ελλας.

Παρακληση λοιπον, οταν μιλαμε με Σαλονικιους, να μιλαμε με τοπωνυμια και μερη της Θεσσαλονικης, για να καταλαβαινομαστε.

Enikos

# 19 στις 16/1/2015
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Γεια σου.

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από tzoulia59

τι βλεπω σφικταγκαλιασμα μιλτου ηνιοχου ,,,

οπως οζαλ -παπανδρεου ,,,

να το δω κι αυτο ...πια ,,,

trocadero

# 20 στις 16/1/2015
author
Γυναίκα / 59 / Σε σχέση
Ελβετία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 76

στα 30 περιμενεις να απογαλακτιστεις? άφησες την δουλειά σου, που λες οτι σε ενδιαφερει, μεσα σε 4 ήμερες. δηλαδή ούτε καν προσπαθεια δεν εκανες να προσαρμοσθεις. τιποτα δεν αποκτιέται στην ζωή χωρις προσπάθεια. οποιος θελει να ξεφύγει απο την μάζα, πρεπει να κανει κατι διαφορετικό απο αυτό που κάνει η μάζα. εσενα σου δοθηκε η ευκαιρία αλλα ούτε καν προσπαθησες. ισως πρεπει να αλλαξεις τακτική. και δεν σου κάνω θεωρία. εφυγα για δουλειά στα 22 μου στην μ. ανατολή. η μαννουλα μου εκλαιγε οτι θα με παρουν στα χαρέμια. ο σοφος πατερας μου με ενεθάρρυνε. και αφου επεστρεψα μετα απο 2 περιπου χρονια μου δοθηκε παλι η ευκαιρια να φύγω στο εξωτερικό. δεν ήταν ευκολο. τώρα βλεπω οτι τελικά άξιζε η προσπαθεια. καλή τυχη σου ευχομαι. 

Αρέσει στα μέλη fantastic07, Enikos
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.