Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πώς σκέφτονται οι γυναίκες;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

giorgos2015

# 1 στις 2/2/2015
author
Ανδρας / 32 / Διαζευγμένος
Ν. Ροδόπης / Κομοτηνή
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 6
'Aρεσαν+: 0%

Χώρισα με την κοπέλα μου μετά από 2 χρόνια σχέση. Ο λόγος που χωρίσαμε ήταν γιατί μου είπε πως ρουτινιάσαμε και πλέον δεν ένιωθε ερωτικά για μένα. Προσπάθησα να την προσεγγίσω ξανά γιατί την αγαπούσα αλλά δεν τα κατάφερα... Μετά από ένα μήνα έκανε καινούρια σχέση, διατυμπανίζει συνεχώς το πόσο ευτυχισμένη είναι και με διέγραψε από το facebook καθώς και όλες μας τις φωτογραφίες... Αν την πετύχω στο δρόμο γυρνά το κεφάλι από την άλλη... Έχω αρχίσει να το ξεπερνάω όλο αυτό απλά δεν έχω καταλάβει τι μπορεί να σκέφτεται και να συμπεριφέρεται σαν να με μισεί θανάσιμα ενώ αυτή ήταν που με χώρισε γιατί με βαρέθηκε και αυτή ήταν που βρήκε αμέσως άλλον...Εγώ αν το είχα κάνει αυτό σε κάποια θα ένιωθα τουλάχιστον τύψεις... Αλήθεια τι παίζει να νιώθετε;;;Πώς το σκέφτεστε;Από απλή περιέργεια ρωτάω...

katia-1990

# 2 στις 2/2/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

γιατι ας πουμε οι αντρες σκεφτετεστε καλυτερα ε???επεσες απλα σε περιπτωση,,,η πλειονοτητα των ανδρων στη θεση σου ουτε καν θα το συζητουσε τωρα,,,

skorpinaki20

# 3 στις 2/2/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν σου περασε απ το μυαλο οτι ισως τα ειχε μαζι του παρραληλα με σενα???Αυτο που κανει δλδ που δε σου δινει σημασια το κανει για να μη σου δωσει θαρρος και αρχισεις να ελπιζεις επανασυνδεση μαζι της..οπως και να εχει οπως προχωρησε αυτη την ζωη της κανε και εσυ το ιδιοαι

freeman21

# 4 στις 2/2/2015
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 2.604
Καλημέρα.Διαβάζοντας μέχρι την δεύτερη πρότασή σου είπα:βρήκε άλλον..Και τελικά έπεσα μέσα.Έπεσες στην περίπτωση που θέλει να περνάει μόνο καλά και δεν την νοιάζει αν θα είναι με σένα τον επόμενο ή κάποιον άλλον αύριο.Με αυτήν την συμπεριφορά πιστεύεις ότι αξίζει να ασχοληθείς περισσότερο;"Πένθησε" για λίγο και την επόμενη φορά επέλεξε πιο προσεκτικά.
Αρέσει στα μέλη rusty182, fantastic07 και σε ακόμα 1 μέλος.

kapetanAristos

# 5 στις 2/2/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

αδερφε , δεν θελει να γινει μπιλιες με τον δικο της.θελει να καταλαβεις πως δεν υπαρχει ελπιδα.

Tonia35

# 6 στις 2/2/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τυψεις γιατι θα επρεπε να νιωθει;;
Επειδη σε χωρισε και μεσα σε ενα μηνα βρηκε αλλον;;...
Αφου στο ειπε...οτι μαζι σου δεεεν...!!!...και για να στο λεει αυτο, σημαινει οτι απο πολυ καιρο πριν δεεενν...!

Το οτι σε βλεπει και γυρναει το κεφαλι...μπορει να σε αποφευγει για να μην κανεις κινησεις επαναπροσεγγισης...μπορει να ειχε βρει τον επομενο οσο ειχατε σχεση...!

Προχωρα παρακατω..και ασε τις φιλοσοφικες αναζητησεις τυπου: ¨¨Πως σκεφτονται οι γυναικες"...
Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν σκεφτονται ολες με τον ιδιο τροπο...!

somebody961

# 7 στις 2/2/2015
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Γμτ, γιατί αναρωτιόμαστε "πώς σκέφτονται οι γυναίκες" ΑΦΟΥ έχουμε φάει τη 'σφαλιάρα';;

Στη Κρήτη λέμε: "Οντε (όταν) πρέπει το αμήν το λέει ο παπάς"...

Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

flat_line

# 8 στις 2/2/2015
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 5.977

Γεια σου giorgos2015.

Αυτό που μου δείχνει η συμπεριφορά της είναι θυμός και αποστροφή. Σκέψου τι συνέβη μέχρι να φτάσετε στο σημείο να μην σε βλέπει πλέον ερωτικά. Πως ήταν η σχέση σας γενικότερα, μήπως είχατε προβλήματα, συχνές συγκρούσεις που οδηγούσαν σε αδιέξοδο; 
Aν υποθέσουμε ότι δεν έχει συμβεί τίποτα και η σχέση ήταν σε καλή κατάσταση τότε δεν μπορώ να καταλάβω την ταχύτητα με την οποία βρήκε άλλο αλλά και τις αντιδράσεις της. Γιατί διατυμπανίζει το πόσο ευτυχισμένη είναι; μήπως μαζί σου για κάποιους λόγους δεν ήταν πλεον ευτυχισμένη; μήπως θέλει να σου στείλει ένα μήνυμα και να σε ταπεινώσει με αυτό τον τρόπο;
Σκέψου με προσοχή τι δεν πήγε καλά στην σχέση σας, γιατί η συμπεριφορά της μου βγάζει τρομερό θυμό και ανάγκη για εκδίκηση.

Mystik_Male

# 9 στις 2/2/2015
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.599

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από giorgos2015

Χώρισα με την κοπέλα μου μετά από 2 χρόνια σχέση. Ο λόγος που χωρίσαμε ήταν γιατί μου είπε πως ρουτινιάσαμε και πλέον δεν ένιωθε ερωτικά για μένα. Προσπάθησα να την προσεγγίσω ξανά γιατί την αγαπούσα αλλά δεν τα κατάφερα... Μετά από ένα μήνα έκανε καινούρια σχέση, διατυμπανίζει συνεχώς το πόσο ευτυχισμένη είναι και με διέγραψε από το facebook καθώς και όλες μας τις φωτογραφίες... Αν την πετύχω στο δρόμο γυρνά το κεφάλι από την άλλη... Έχω αρχίσει να το ξεπερνάω όλο αυτό απλά δεν έχω καταλάβει τι μπορεί να σκέφτεται και να συμπεριφέρεται σαν να με μισεί θανάσιμα ενώ αυτή ήταν που με χώρισε γιατί με βαρέθηκε και αυτή ήταν που βρήκε αμέσως άλλον...Εγώ αν το είχα κάνει αυτό σε κάποια θα ένιωθα τουλάχιστον τύψεις... Αλήθεια τι παίζει να νιώθετε;;;Πώς το σκέφτεστε;Από απλή περιέργεια ρωτάω...

Αν σε παρηγορεί έστω και λίγο, με την ίδια ευκολία που έσβησε εσένα μετά από 2 χρόνια σχέσης επειδή ρουτινιάσατε, με την ίδια ευκολία θα σβήσει και αυτόν όταν νιώσει ξανά ότι κάτι δεν πάει καλά.

Αρέσει στο μέλος freeman21

giorgos2015

# 10 στις 2/2/2015
author
Ανδρας / 32 / Διαζευγμένος
Ν. Ροδόπης / Κομοτηνή
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 6

Το θέμα είναι πως πραγματικά εγώ έχω προσπαθήσει να προχωρίσω την ζωή μου και δεν την ενόχλησα καθόλου όλο αυτό το διάστημα που είμαστε χωρισμένοι... Όταν χωρίζαμε συζητήσαμε, δεν τα καταφέραμε και τέλος.. Η συμπεριφορά αυτή που δείχνει κάτι σαν μίσος για μένα το οποίο πραγματικά απορώ από  που πηγάζει με προβλημάτισε.. Δηλαδή σκέφτομαι που και να την είχα χωρίσει εγώ ή να της είχα κάνει κακό... Στα 2 χρόνια φυσικά και έκανα λάθη τα οποία τα λύναμε δεν λέω, αλλά όχι τα σοβαρά όπως να την απατήσω ή να την καταπιέζω. (Το εννοώ αυτό).   

nuvola

# 11 στις 2/2/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
    δεν είναι μίσος...    είναι κάτι πολύ απλό  και  ''ακίνδυνο''...

Αδιαφορία λέγεται...

μη το δραματοποιείς...  

(που ναι και κείνος ο Ουριήλ, πως το λεγε ...Κeep walking  George! ) 

Captain_Jack_Sparrow

# 12 στις 2/2/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αυτό το πράγμα που μέχρι να φτάσουμε στα 30 (μετά σιγά σιγά όλοι παραιτούμαστε από την προσπάθεια ) οι περισσότεροι συνεχώς προσπαθούμε να καταλάβουμε πως σκέφτονται οι γυναίκες... 

understandingwomen.jpg

Δεν έχεις ελπίδα ρε man. Εδώ ολόκληρη Ευρώπη προσπαθεί να καταλάβει πως σκέφτεται η Μερκελ χωρίς ακόμα κανένα αποτέλεσμα. Ακόμα και αυτοί που πάνε μαζί της δεν είναι σίγουροι γιατί το κάνουν. 

nuvola

# 13 στις 2/2/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τζακ...

τώρα που σε πέτυχα κάτσε να σου βάλω ένα καλό ...
πες μου τι σκέφτεται ;;  

Το μέλος nuvola έχει επισυνάψει το αρχείο: 10427303_779033985524127_8435214709776087320_n.jpg (49.9KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 250 φορές

inioxos52

# 14 στις 2/2/2015
author
Ανδρας / 67 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

To οτι σε παρατησε η κοπελλια, και μαλιστα τοσο απονα, οφειλεται αποκλειστικα σε δικα σου λαθη, αφου ειναι γνωστο πως κοπελλες ευχαριστημενες σεξουαλικα και σχεσιακα απο εναν αντρα, δεν τον παρατανε συξυλο. Τουλαχιστον τον προειδοποιουν προηγουμενως για αρκετο καιρο.

Τωρα εσυ εαν σου τα ελεγε και οσα σου ελεγε δεν τα ελαμβανες σοβαρα υποψιν, ειναι δικο σου θεμα. Σε γενικες λοιπον γραμμες, σου λεω πως σπανιως γυναικα παραταει τον γκομενο της συξυλο. Γιαυτο ψαξε να διορθωσεις τα στραβα σου, ωστε να μην σε σουταρουν και οι επομενες.

Αρέσει στο μέλος -Avra-16
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

Captain_Jack_Sparrow

# 15 στις 2/2/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από nuvola
Τζακ...

τώρα που σε πέτυχα κάτσε να σου βάλω ένα καλό ...
πες μου τι σκέφτεται ;;  

Βρε αν είναι να αλλάξει επιτέλους μυαλά και να πάρουμε μια ανάσα ας κάνει και κανένα ψυχικό ο Βαρουφάκης. Γιατί να κολλήσουμε στις φώτο

omen52

# 16 στις 2/2/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

captain ωραίο σε βρίσκω.

Αντε να το κάνει ο υπουργός μας το ψυχικό, " σε ξένο κο.ο χίλιες βουρδουλιές". Είπαμε να θυσιαστεί για την πατρίδα αλλά αυτό που ζητάς εσύ είναι οχι μονο απάνθρωπο αλλά θέτει και ζητήματα  στην χώρα. Με τι μνημείο θα θυμάται η πατρίδα την θυσία του? Που θα καταθέτουν στεφάνι τα παιδιά? Θα μπουν φωτογραφίες του πεδίου της μάχης στα βιβλία του σχολείου?.

Enikos

# 17 στις 2/2/2015
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.751

Καλος ο Βαρουφακης?

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από flat_line

Γεια σου giorgos2015.

Αυτό που μου δείχνει η συμπεριφορά της είναι θυμός και αποστροφή. Σκέψου τι συνέβη μέχρι να φτάσετε στο σημείο να μην σε βλέπει πλέον ερωτικά. Πως ήταν η σχέση σας γενικότερα, μήπως είχατε προβλήματα, συχνές συγκρούσεις που οδηγούσαν σε αδιέξοδο; 
Aν υποθέσουμε ότι δεν έχει συμβεί τίποτα και η σχέση ήταν σε καλή κατάσταση τότε δεν μπορώ να καταλάβω την ταχύτητα με την οποία βρήκε άλλο αλλά και τις αντιδράσεις της. Γιατί διατυμπανίζει το πόσο ευτυχισμένη είναι; μήπως μαζί σου για κάποιους λόγους δεν ήταν πλεον ευτυχισμένη; μήπως θέλει να σου στείλει ένα μήνυμα και να σε ταπεινώσει με αυτό τον τρόπο;
Σκέψου με προσοχή τι δεν πήγε καλά στην σχέση σας, γιατί η συμπεριφορά της μου βγάζει τρομερό θυμό και ανάγκη για εκδίκηση.

tzoulia59

# 18 στις 2/2/2015
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.513

ο βαρουφακης ; 

καλτ προσωπικοτητα με στυλ ,,,

ο νευρικος υπουργος οικονομικων   της ελλαδος ,,,
νουβ πολυ πετυχημενο ...
δωστε γδυτο το βαρουφακη στο  λαο ...
ειναι 54 ετων ...γαμω τους αντρες ,,,

KOSTAS131

# 19 στις 2/2/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Να είδες..?Ετσι μας ξενερώνετε κι εμάς τους μεγαλύτερους και μετά δεν ματαξαναθέλουμε να ερωτευτούμε..!Να μην γράφετε τέτοια...Μόνο με happy end ...παρακαλώ..!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από giorgos2015

Μικρός είσαι ακόμα ρεσυ μην μασάς και σου μείνει και κανα κουσούρι για την επόμενη...Βγάλε τα όπλα στην φόρα...Η "ζήτηση" είναι ακόμα δυνατή σε αυτήν την "ελεύθερη αγορά"...!!

Οι γυναίκες σκέφτονται όπως όλοι οι άνθρωποι...κατά το συμφέρον τους οι περισσότεροι..!

Aggelo

# 20 στις 2/2/2015
author
Ανδρας / 52 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115

giorgos2015 απαντησες στο θεμα...μηπως δεν το καταλαβες......για δες

(είπε πως ρουτινιάσαμε και πλέον δεν ένιωθε ερωτικά για μένα)

Αυτη τη απαντηση που σου εδωσε τη θεωρεις μπουρδα......

η φθορα φιλε μου ειναι ο νουμερο ενα λογος χωρισμου σ ολες τις ηλικιες

Επισης αφου δεν σε βλεπει ερωτικα επρεπε να ειχες ηδη κοψει λασπη......

και αντι αυτου καθεσαι και μανουριζεις για το πως σκεφτονται οι γυναικες...

Επιλογος : To ν αγαπας μια κοπελα οπως λες δεν φτανει..απο μονο του

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε