Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Γάμος

Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789

Hlektra2014

# 41 στις 13/4/2015
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 548
'Aρεσαν+: 0%

ναι πολλοί συζούν η θελουν απλα να συζούν έχοντας ενα παιδι. προσωπικα επιθυμω να κανω παιδι μεσα σε ενα μοντελο που μεγάλωσα και εγω . Ισως ειναι και τα πρότυπα μου αυτα . Ναι επιθυμω να κανω παιδι μεσα σε ενα γάμο όντας παντρεμενη. Δεν ειναι απαραιτητα ο οικονομικός λόγος απλα θελω το παιδι μου να εχει το πρότυπο του πατερα και συζύγου . Σε αυτο θα συμφωνήσω με την τζουλια. αυτο βεβαια δε σημαινει οτι αν καποιος δε παντρευτεί θα κανει σκάρτα παιδια. εχει να κανει καθαρα με το πως μεγαλώνει ο γονιός το καθε παιδι. Όντας σε μια ηλικια των 33 μεχρι να βρω καποιον κι αν τον βρω θα περάσουν κι αλλα χρονάκια. Επομένως δε με χαλάει να παντρευτω και να ολοκληρώσω την σχεση μου με ενα παιδι Ωστοσο επιθυμω να εχει το παιδι μου όμορφες αναμνήσεις κυρίως απο την διαπαιδαγώγηση και άσχετα αν θα ειμαι παντρεμένη . παίζει μεγάλο ρολο και το πως εχεις μεγαλώσει και εσυ ο ίδιος στην οικογένεια σου. ε σε καποια ειμαι παραδοσιακη κα σε καποια οχι. Στο θεμα γαμου ειμαι υπέρ παντως 

achinos

# 42 στις 13/4/2015
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από BillCast
Ερωτηση: οταν ο αντρας αναγνωρισει το παιδι τοτε αυτο δεν γινεται κληρονομος του; Κ αλλη μια; Αμα οι γονεις συζουν κ κανουν παιδι χωρις γαμο ποια η διαφορα;

Καμία...το πολύ-πολύ να μη σου μιλάνε οι φίλες σου απ τη δουλειά, 

να πάθει η μάνα σου κατάθλιψη (αν είσαι κοπέλα),

αν είσαι αγόρι, δε θ πει κ πολλά

γιατι είναι μέσ στα "δικαιώματά σου" νάχεις "σπιτώσει" μία

να μη θέλει να σε δει ο πατέρας σου, αν είναι "κάπως", παραδοσιακός δλδ, 

να μη σου δώσει προίκα, το κεφάλαιο που λέγαμε 

κ άλλα τέτοια φαιδρά...

διαλέγεις πώς θέλεις να ζήσεις δλδ

BillCast

# 43 στις 13/4/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ε οκ ρε συ ηλεκτρα ακομα κ χωρις γαμο αμα συζεις παλι θα εχει το παιδι προτυπο πατερα κ συζυγου. Το χαρτι θα τον κανει συζυγο;

Hlektra2014

# 44 στις 13/4/2015
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση

Θα σου πω κατι . Ο αντρας άπαξ και αποφασίσει να κανει παιδι με καποια ο ίδιος θα φροντίσει να παντρευτεί μονο και μονο γιατι αν δεν παντρευτεί η μανα εχει την πλήρη επιμέλεια του παιδιου και ολα τα δικαιώματα βάση νόμου. Σε περίπτωση που χωρίσουν τα τσανάκια τους.Και να το αναγνωρίσει ο πατέρας το παιδι , παλι δεν εχει τα δικαιώματα ο πατερας που εχει η μανα. Το σύμφωνο ειναι μια μπούρδα και μισή που παλι δεν εχει δικαιώματα ο πατερας. 

BillCast

# 45 στις 13/4/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Λιγο στο ιντερνετ διαβασα κ ειδα οτι καμια διαφορα δεν υπαρχει στα ζευγαρια που συζουν κ στα παντρεμενΑ στο θεμα παιδιων. Η αδερφη μου που ειναι εγκυος κ δεν θελουν γαμο ουτε συμφωνο απλα θα το αναγνωρισει ο αντρας της κ θα συζουν και θα το μεγαλωσουν μαζι. Γλιτωνουν κ τα εξοδα κ θα πανε κανα ταξιδι με το χρημα που θα πεφτε στα εξοδα γαμου

jane-doe

# 46 στις 13/4/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Στην τελική ο καθένας όπως την βρίσκει.

Hlektra2014

# 47 στις 13/4/2015
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση

Έχω έναν φίλο που βρίσκεται σε μια ανάλογη περίπτωση. Εκανε παιδι με καποια που δεν ηθελε να ειναι η μητέρα του παιδιου του . Επομένως δεν ηθελε να την παντρευτεί . Αυτη του εχει κανει τη ζωη κόλαση γιατι ενώ το εχει αναγνωρίσει το παιδι δεν εχει δικαιωματα οπως επιμέλεια κτλ. Εχει ψάξει και για το συμφωνητικό με δικηγόρο κα δεν τον καλύπτει . Τωρα σκέφτεται να κανει πολιτικό μονο και μονο για να εχει δικαιωματα οταν χωρίσει. Ακούγεται καπως ολο αυτο αλλα τι να πω και εγω συμβαίνουν και αυτες οι περιπτώσεις .

Hlektra2014

# 48 στις 13/4/2015
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση

Και οπως λεει η Jane οπως τη βρίσκει ο καθενας

BillCast

# 49 στις 13/4/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Καμια σχεση ηλεκτρα. Ποια αναλογη περιπτωση; Η αδερφή μ με τον δικο της γουσταρονται φουλ αλλα τεσπα μην το ψαχνεις ειναι κ οι δυο ατομα που ανεξαρτητοποιηθηκαν πολυ νωρις απο τις οικογενειες τους εχουν ταξιδεψει πολυ κ μαζι κ μονοι ειναι αλλη φαση. Καμια σχεση με τα ελληνικα βλαχοδεδομενα

Hlektra2014

# 50 στις 13/4/2015
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση

Ανάλογη περίπτωση εννοω άνευ γαμου. Καλα ναι το δικο σου ειναι αλλη φαση. 

ρε συ ειναι οπως τη βρει οι καθένας . Απλα εγω ανέφερα και μια περίπτωση που μπορει να συμβεί άνευ γαμου. Δεν ειναι ολα ρόδινα αυτο εννοω. παντως προσωπικα θα επιθυμουσα ενα διακριτικό γάμο χωρος αυτες τις βλάχο καταστάσεις . Αυτα οντως τα απεχθάνομαι 

achinos

# 51 στις 13/4/2015
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από Hlektra2014

Στο θεμα γαμου ειμαι υπέρ παντως 

Κι πολύ καλά κάνεις! γιατί για φαντάσου να βαρεθεί μετά από καμιά δεκαριά χρόνια, κ να φύγει, αφήνοντας τα παιδιά να τα μεγαλώσεις...κ να μην μπορείς να πάρεις νομίμως, ούτε δεκάρα διατροφή.

Φρίκη.

Κ δεν είναι ειρωνικό το ποστ.

Πιστεύω πως πρέπει να έχεις επιλογές για το τί σχέδιο θες νάναι η ζωή σου, είτε είσαι άνδρας, είτε γυναίκα

κ σ αυτό να μην κάνεις εκπτώσεις, παραχωρήσεις δλδ

γιατί αυτές πληρώνονται στο τέλος.

Γιατί υπάρχουν κ περιπτώσεις

που ο γάμος, σα σύμβαση κοινωνική, μ όλα αυτά που σέρνει μαζί του αναγκαστικά,

κατέστρεψε τη σχέση.

Αρέσει στο μέλος Hlektra2014

achinos

# 52 στις 13/4/2015
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από Hlektra2014

Έχω έναν φίλο που βρίσκεται σε μια ανάλογη περίπτωση. Εκανε παιδι με καποια που δεν ηθελε να ειναι η μητέρα του παιδιου του . Επομένως δεν ηθελε να την παντρευτεί . Αυτη του εχει κανει τη ζωη κόλαση γιατι ενώ το εχει αναγνωρίσει το παιδι δεν εχει δικαιωματα οπως επιμέλεια κτλ. Εχει ψάξει και για το συμφωνητικό με δικηγόρο κα δεν τον καλύπτει . Τωρα σκέφτεται να κανει πολιτικό μονο και μονο για να εχει δικαιωματα οταν χωρίσει. Ακούγεται καπως ολο αυτο αλλα τι να πω και εγω συμβαίνουν και αυτες οι περιπτώσεις .

Συμβαίνουν, άμα δεν προσέχεις που δεν τραβιέσαι...αυτό όχι μόνο ακούγεται κάπως...αλλά κι ο τύπος που του...ξέφυγε, είναι κι αυτός "κάπως"

Αρέσει στα μέλη Hlektra2014, fantastic07

BillCast

# 53 στις 13/4/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Πωωω achine της π@δηξες το ρομαντισμο της ηλεκτρας με το πλανο σου! Χαχαχαχαχαχαχαχα ουτε η μανα μ δεν τα λεγε ετσι στην αδερφη μ (παρομοια τα λεγε αλλα πιο λαιτ μην της πεσουν αποτομα)

Hlektra2014

# 54 στις 13/4/2015
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση

Ετς ακριβώς . Να αφήσεις δουλεια κτλ κτλ να μεγαλώνεις παιδια και στ τελος να μείνεις μπουκάλα. Κακά τα ψεμματα ειναι και μια ασφάλεια . στο κατω κατω ολοι στην αρχή ειναι ενθουσιασμένοι και οταν κάνουν το πρωτο παιδι τα βρίσκουν σκούρα και μετα λενε δε ταιριάζουν με τον  αλλον κτλ κτλ. μπορει να ακούγομαι οπισθοδρομική αλλα τα δείγματα που εχω δει μεχρι τωρα με εχουν διδάξει καποια πραγματα. 

Hlektra2014

# 55 στις 13/4/2015
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση

Bill αν ήμουν τοσο ρομαντική πίστεψε με θα ειχα ήδη παντρευτεί χαχαχαχαχαχα 

Ευκαιρίες υπήρχαν αλλα δεν υπήρχαν χαχχαχα

achinos

# 56 στις 13/4/2015
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από BillCast
Πωωω achine της π@δηξες το ρομαντισμο της ηλεκτρας με το πλανο σου! Χαχαχαχαχαχαχαχα ουτε η μανα μ δεν τα λεγε ετσι στην αδερφη μ (παρομοια τα λεγε αλλα πιο λαιτ μην της πεσουν αποτομα)

, η αδερφή σου, μεγάλη γυναίκα είναι, ό, τι γουστάρει να κάνει, αν δεν κάνει αυτό που θέλει και επιμένω

αυτό που αυτή θέλει,

ουτ ο άνδρας της, ούτ η μάνα της,

κάποια μέρα, θα της γυρίσει το μάτι

και θα την πληρώσουν όλοι...

κι αυτοί που δε φταίνε

Hlektra2014

# 57 στις 13/4/2015
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση

Ε ναι σαφως οπως επιθυμεί ο καθενας και τα εχει βρει με τον διπλανό του 

Dreamdr

# 58 στις 13/4/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Καλα βρε παιδια -ρώταω για να μαθαινω και εγω η ασχετη- ποσο πια κοστιζει ενας γαμος???

Καταλαβαινω μαλλον τα πανηγυρια κοστιζουν δηλαδη γαμος χωρις πανηγυρια δεν παιζει???

Οποτε καταλαβα τελικα ειναι θεμα μοδας... Τωρα η μοδα επιτασσει συμβιωση!!! Αδικα απορουσα πως ανοιξε ξαφνικα τα μυαλο μας 

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από BillCast
Λιγο στο ιντερνετ διαβασα κ ειδα οτι καμια διαφορα δεν υπαρχει στα ζευγαρια που συζουν κ στα παντρεμενΑ στο θεμα παιδιων. Η αδερφη μου που ειναι εγκυος κ δεν θελουν γαμο ουτε συμφωνο απλα θα το αναγνωρισει ο αντρας της κ θα συζουν και θα το μεγαλωσουν μαζι. Γλιτωνουν κ τα εξοδα κ θα πανε κανα ταξιδι με το χρημα που θα πεφτε στα εξοδα γαμου

achinos

# 59 στις 13/4/2015
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 55 από Hlektra2014

Ευκαιρίες υπήρχαν αλλα δεν υπήρχαν χαχχαχα

θα υπάρχουν...αλλά θάναι σαν να μην υπάρχουν

achinos

# 60 στις 13/4/2015
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 58 από Dreamdr

Καλα βρε παιδια -ρώταω για να μαθαινω και εγω η ασχετη- ποσο πια κοστιζει ενας γαμος???

Καταλαβαινω μαλλον τα πανηγυρια κοστιζουν δηλαδη γαμος χωρις πανηγυρια δεν παιζει???

Οποτε καταλαβα τελικα ειναι θεμα μοδας... Τωρα η μοδα επιτασσει συμβιωση!!! Αδικα απορουσα πως ανοιξε ξαφνικα τα μυαλο μας 

Δεν είναι τόσο ο γάμος καλέ, όσο το διαζύγιο του θρησκευτικού γάμου που κοστίζει. Η νομοθεσία είναι αποτρεπτική γιαυτή τη διαδικασία, την έχει κάνει δαιδαλώδη.

Κ αν ο άλλος δεν έχει, η δε θέλει να το δώσει...κι έχεις κ παιδιά να ταίσεις-σπουδάσεις-αποκαταστήσεις...

θέσε μέσα, ο κούκος αηδόνι

Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789
Δεν μπορείτε να απαντήσετε