Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Έχω απογοητευτεί με τον εαυτό μου...

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

member102

# 1 στις 28/4/2015
author
Ανδρας / 27 / Ελεύθερος
Ν. Σάμου / Βαθύ
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 39
'Aρεσαν+: 0%

Καλησπέρα στην παρέα,

19 ετών, φοιτητής. Ποτέ μου δεν έκανα σχέση και δεν τα πηγαινα ποτέ καλά με το αντιθετο φύλο. Καλός εμφανισιακά(απ'ότι μου έχουν πει) και γυμνάζομαι καθημερινά. Έχω προσέξει κοπέλες να με κοιτούν στον δρόμο ή στην σχολή, ορισμένες φορές ανταποδίδω και εγώ και μου χαμογελούν.

Σήμερα στο μάθημα ειδα μια συμφοιτήτρια μικρότερου έτους η οποια μου άρεσε εμφανισιακά. Την κοιταξα, με κοιταξε και μου χαμογέλασε. Στη συνεχεια με ρωτησε κατι για το μαθημα, ενώ με κοιτουσε στα μάτια. Ήθελα ενώ σχολούσαμε να της εποιανα κάπως την κουβέντα και να της ζητούσα τον αριθμό της αλλά "κόλωσα", όπως εχει γίνει και προηγούμενες φορές, όσες φορές δοκίμασα, λίγες στον αριθμό μιας και είμαι λίγο, ας το πούμε απαιτητικός στις επιλογές μου.

Το πρόβλημα ειναι οτι μετά απο κάθε τετοιο γεγονος αισθανομαι χαλια με τον εαυτό μου που γίνομαι φλώρος και αφήνω ευκαιρίες να πηγαινουν χαμένες. Δυστυχώς η απόλυτη απειρία μου πιστευω αποτελεί ενα μεγάλο μου μειονέκτημα στο να κάνω κινηση. Χρειαζομαι τις συμβουλές σας συμφορουμίτες...

BillCast

# 2 στις 28/4/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

α καλα μη νομιζεις, ολοι το εχουμε περασει αυτο και ακομα το περναμε σε φασεις. μη μασας. καθολου χαλια μη νιωθεις ουτε να αφηνεις ευκαιριες. νομιζω πως στο πλησιασμα και στη συμφιλιωση με το αλλο φυλο σημασια εχει το "ψησιμο" στις απανωτες χυλοπιτες  τι εννοω: πλησιαζε οποια κοπελια σου γουσταρει και δεν τρεχει τιποτα αμα δεν κατσει η φαση. ουτε σημαινει κατι για σενα (οπως δεν σημαινει κατι και για εκεινες οταν τρωνε ακυρο). αντε μεγαλε εισαι και φοιτητης κοιτα να περασεις ζαχαρη και να μην κομπλαρεις ποτε και για κανενα λογο 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από member102

Καλησπέρα στην παρέα,

19 ετών, φοιτητής. Ποτέ μου δεν έκανα σχέση και δεν τα πηγαινα ποτέ καλά με το αντιθετο φύλο. Καλός εμφανισιακά(απ'ότι μου έχουν πει) και γυμνάζομαι καθημερινά. Έχω προσέξει κοπέλες να με κοιτούν στον δρόμο ή στην σχολή, ορισμένες φορές ανταποδίδω και εγώ και μου χαμογελούν.

Σήμερα στο μάθημα ειδα μια συμφοιτήτρια μικρότερου έτους η οποια μου άρεσε εμφανισιακά. Την κοιταξα, με κοιταξε και μου χαμογέλασε. Στη συνεχεια με ρωτησε κατι για το μαθημα, ενώ με κοιτουσε στα μάτια. Ήθελα ενώ σχολούσαμε να της εποιανα κάπως την κουβέντα και να της ζητούσα τον αριθμό της αλλά "κόλωσα", όπως εχει γίνει και προηγούμενες φορές, όσες φορές δοκίμασα, λίγες στον αριθμό μιας και είμαι λίγο, ας το πούμε απαιτητικός στις επιλογές μου.

Το πρόβλημα ειναι οτι μετά απο κάθε τετοιο γεγονος αισθανομαι χαλια με τον εαυτό μου που γίνομαι φλώρος και αφήνω ευκαιρίες να πηγαινουν χαμένες. Δυστυχώς η απόλυτη απειρία μου πιστευω αποτελεί ενα μεγάλο μου μειονέκτημα στο να κάνω κινηση. Χρειαζομαι τις συμβουλές σας συμφορουμίτες...

aladdin30

# 3 στις 29/4/2015
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Κοιταξε δε θα ταν σοφο να ζητησεις τηλεφωνο με τη μια επειδη σου μιλησε αυτη. Αφου ειναι συμμαθητρια θα την ξαναβλεπεις κ τις επομενες μερες. Καλυτερα να μιλησεις απο λιγο παραπανω καθε φορα και πιο μετα να ζητησεις τηλεφωνο. Αλλωστε αυτη μπορει να σε ρωτησε τελειως φιλικα, δεν ξερεις.

wish_

# 4 στις 29/4/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Να μην απογοητεύεσαι καθολου.Το θεωρω φυσιολογικό.Αυτα τα μαθαίνεις στην πορεία,τολμώντας λίγο παραπανω και κανοντας και τα δικά σου λάθη γιατί κάθε κοπελα θελει και την προσεγγιση της.

Θέλει να το δουλέψεις λίγο παραπανω...ας πουμε όταν ξαναδείς τη συγκεκριμενη κοπέλα χαμογελασε,χαιρετησε την και ρωτησε την κατι για το μαθημα που σε ρωτησε και εκεινη και πες της και κατι παραπανω.Και μετα πες της αν εχει καμια άλλη απορία μπορειτε ν ανταλλάξετε και νουμερα για να σε ρωτησει ότι θελει.Μπορεί να πιάσει μπορεί και όχι αλλα θα εχεις κανει μια αρχη.

Μη νομιζεις ότι κάθε μια που σου μιλάει είναι και ευκαιρία,προσεχε γιατι αλλιώς θα την ψωνίσεις και κάθε φορα που τα πραγματα δεν ερχονται όπως τα θες η σε απορριπτουν τοτε θα χαλιεσαι παραπανω.

Titikaka38

# 5 στις 29/4/2015
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Δραπετσώνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.155

...never give up!...

...εισαι πολυ μικρο ακομα ματια μου να μιλας για...απογοητευσεις...

...εχω την εντυπωση οτι...η..εισαι ντροπαλο..η...οτι δεν σου χει κατσει αυτο το "κατι"...που θα σε κανει να βγεις απ τον...αμολυντο κοσμο της εφηβειας...

...ηρεμησε...

...ουτε φλωρος εισαι...ουτε πανε χαμενες ευκαιριες!

...υγ...μια βιασυνη αυτα τα νιατα...μα μια βιασυνη!!!

sotos-1

# 6 στις 29/4/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Βασικά χρειάζεσαι κάποια να σου την πέσει.Δηλαδή να σε πλησιάσει πρώτη,να σου προτείνει η ίδια να βγείτε,να σου ζητήσει αυτή ν'αλλάξετε τηλέφωνο και να σε καλέσει και στο σπίτι της.Τα κάνουν αυτά οι κοπέλες όταν τους αρέσει κάποιος και τον βλέπουν ψιλοντροπαλό.Και ειδικά σ'ένα φοιτητικό περιβάλλον που πολλές ψάχνουν πρώτα για γκόμενο και μετά για φίλες.

giorgos170

# 7 στις 29/4/2015
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.753

και να σε

χαρτζιλικώνει βρε,
τις δύσκολες ώρες...

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από sotos-1

Βασικά χρειάζεσαι κάποια να σου την πέσει.Δηλαδή να σε πλησιάσει πρώτη,να σου προτείνει η ίδια να βγείτε,να σου ζητήσει αυτή ν'αλλάξετε τηλέφωνο και να σε καλέσει και στο σπίτι της.Τα κάνουν αυτά οι κοπέλες όταν τους αρέσει κάποιος και τον βλέπουν ψιλοντροπαλό.Και ειδικά σ'ένα φοιτητικό περιβάλλον που πολλές ψάχνουν πρώτα για γκόμενο και μετά για φίλες.

flat_line

# 8 στις 29/4/2015
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 5.977

Γεια σου member102

Δεν χρειάζεται να έχεις εμπειρία, ούτε ιδιαίτερες δεξιότητες για να ζητήσεις τον αριθμό μιας κοπέλας, η να προτείνεις μια έξοδο για ένα καφέ. Αυτό που συμβαίνει είναι πως δεν έχεις την αυτοπεποίθηση για να το κάνεις, και δεν έχεις αυτοπεποίθηση διότι πιστεύεις ότι είσαι άπειρος και ίσως να θεωρείς πως δεν θα το κάνεις σωστά η όπως πρέπει. Έτσι μόνος σου αποθαρρύνεσαι και σταματάς. Στην συνέχεια πάλι κατηγορείς τον εαυτό σου διότι θεωρείς ότι η συμπεριφορά σου φανερώνει έλλειψη ανδρισμού και δυναμισμού. Οπότε πάλι κατηγορείς και αποθαρρύνεις τον εαυτό σου δημιουργώντας ένα φαύλο κύκλο αναβλητικότητας και απογοήτευσης.

Σου επαναλαμβάνω δεν θέλει ιδιαίτερες ικανότητες η κάποια εμπειρία, θα μιλήσεις απλά λίγο περισσότερο την επόμενη φορά για το μάθημα η για κάποιο  άλλο θέμα σχετικό με τις σπουδές σας η τα προβλήματα γενικότερα που έχετε σαν φοιτητές, και κάποια στιγμή θα προτείνεις να συνεχιστεί η να επαναληφτεί η συζήτηση έξω σε μια καφετέρια. Φυσικά δεν είναι απαραίτητο να γίνει όπως το έγραψα, απλά σου έδωσα μια ιδέα.

Aggelo

# 9 στις 30/4/2015
author
Ανδρας / 52 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115

member102 δεν νομιζω αυτο που περιγραφεις ειναι θεμα απειριας,ολοι απο καπου ξεκινανε.

Το να πλησιασεις μια κοπελα εχει ενα ρισκο...το οποιο εσυ δεν παιρνεις αυτο ειναι το προβλημα..

Οσο ωραιος και να εισαι,οσο γυμνασμενος και δνε ξερω τι αλλο, αν δεν κανεις κινηση να πλησιασεις

μια κοπελα...και μετα 10 χρονια τα ιδια θα λεμε......με το να κοβεις κινηση δεν προχωραει το πραγμα.

Ορμα λοιπον εισαι στην καλυτερη ηλικια και τα κοριτσια ειναι εκει εξω και περιμενουν...

inioxos52

# 10 στις 30/4/2015
author
Ανδρας / 67 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Απαντήσεις: 7.282

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Titikaka38

...υγ...μια βιασυνη αυτα τα νιατα...μα μια βιασυνη!!!

...Ειναι βλεπεις κι αυτες οι βιολογικες αναγκες που τα πιεζουν τα νιατα. Αλλιως...

...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

sotos-1

# 11 στις 30/4/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Aggelo

Οσο ωραιος και να εισαι,οσο γυμνασμενος και δνε ξερω τι αλλο, αν δεν κανεις κινηση να πλησιασεις

μια κοπελα...και μετα 10 χρονια τα ιδια θα λεμε......με το να κοβεις κινηση δεν προχωραει το πραγμα.

Ορμα λοιπον εισαι στην καλυτερη ηλικια και τα κοριτσια ειναι εκει εξω και περιμενουν...

Για να ορμήξεις,πρέπει να βλέπεις και κάποια σημάδια ενδιαφέροντος.Αν τα βλέπεις και δεν ορμάς,τότε συμφωνώ μαζί σου.Αν όμως δεν τα βλέπεις και ορμάς έτσι στα ξεκάρφωτα,προτείνοντας τηλέφωνα και καφέδες κατευθείαν,πολύ λογικά θα τρως άκυρα από παντού,ακόμα κι αν είσαι ωραίος και γυμνασμένος.

Συμφωνώ στο ότι είναι στην καλύτερη ηλικία και ότι πλέον οι κοπέλες είναι πολύ πιο ανοιχτές σε σχέση με παλιότερα,αλλά πάλι εαν κάποιος είναι πιο μαζεμένος και δεν είναι του 'όρμα',χρειάζεται μια κοπέλα που να κανονίσει η ίδια τα της πρώτης γνωριμίας.

Aggelo

# 12 στις 30/4/2015
author
Ανδρας / 52 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από sotos-1

Για να ορμήξεις,πρέπει να βλέπεις και κάποια σημάδια ενδιαφέροντος.Αν τα βλέπεις και δεν ορμάς,τότε συμφωνώ μαζί σου.Αν όμως δεν τα βλέπεις και ορμάς έτσι στα ξεκάρφωτα,προτείνοντας τηλέφωνα και καφέδες κατευθείαν,πολύ λογικά θα τρως άκυρα από παντού,ακόμα κι αν είσαι ωραίος και γυμνασμένος.

Συμφωνώ στο ότι είναι στην καλύτερη ηλικία και ότι πλέον οι κοπέλες είναι πολύ πιο ανοιχτές σε σχέση με παλιότερα,αλλά πάλι εαν κάποιος είναι πιο μαζεμένος και δεν είναι του 'όρμα',χρειάζεται μια κοπέλα που να κανονίσει η ίδια τα της πρώτης γνωριμίας.

Μα ο ιδιος εγραψε ποιο πανω οτι υπηρχε προσεγγιση, δεν την πετυχε στο δρομο ειναι συμφοιτητες.Για να κανεις προοδο σε οτιδηποτε πρεπει να ξεπερασει τον εαυτο του

ετσι και στις σχεσεις,αν δεν ρισκαρει τι συζηταμε τοτε...δυστυχως δεν υπαρχει

μαγικη συνταγη για να καταφερει μια κοπελα...το παλευει και οπου τον βγαλει

KOSTAS131

# 13 στις 30/4/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από member102

19 ετών, φοιτητής. Ποτέ μου δεν έκανα σχέση και δεν τα πηγαινα ποτέ καλά με το αντιθετο φύλο. 

Το "ποτέ" που το προσδορίζεις χρονικά ότι θα έπρεπε να τα "πηγαίνεις καλά με το άλλο φύλλο..??

Στα 16-17...?? Ακόμα δεν άρχισες ρε φιλαράκο...θα "θεριέψεις" μην φοβάσαι...! 

member102

# 14 στις 30/4/2015
author
Ανδρας / 27 / Ελεύθερος
Ν. Σάμου / Βαθύ
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 39

Πραγματικά ευχαριστώ για τα μηνύματά σας! Μου δίνετε δύναμη...

@KOSTAS131 υποτίθεται από τα 15 έπρεπε να είχα αρχίσει, όπως οι υπολοιποι συμμαθητές μου. Φυσικά σε αυτές τις ηλικίες μεχρι τα 17, 18 πιστεύω αυτές οι σχέσεις δεν ειναι τιποτα αλλο παρά εμπειριες οι οποιες θα βοηθησουν σε μελλοντικές σχεσεις.

Αλλα πιστεψε με, 19-20 ετων νεος σαν και εμένα καλή ωρα χωρίς να έχει κανει ποτέ του σχέση, ούτε καν να έχει φιλήσει κοπέλα, είμαι βεβαιος οτι όταν θα αποκαλυφθεί θα ξενερώσει την κοπέλα πολύυυυ ασχημα!!(γιατι σε αυτες τις ηλικιες απ'ότι βλεπω ολες προσεχουν την καγκουρια, το μηχανακι, το σκουλαρικι και την ποζεριά)

sotos-1

# 15 στην 1/5/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από member102

@KOSTAS131 υποτίθεται από τα 15 έπρεπε να είχα αρχίσει, όπως οι υπολοιποι συμμαθητές μου. Φυσικά σε αυτές τις ηλικίες μεχρι τα 17, 18 πιστεύω αυτές οι σχέσεις δεν ειναι τιποτα αλλο παρά εμπειριες οι οποιες θα βοηθησουν σε μελλοντικές σχεσεις.

Αλλα πιστεψε με, 19-20 ετων νεος σαν και εμένα καλή ωρα χωρίς να έχει κανει ποτέ του σχέση, ούτε καν να έχει φιλήσει κοπέλα, είμαι βεβαιος οτι όταν θα αποκαλυφθεί θα ξενερώσει την κοπέλα πολύυυυ ασχημα!!(γιατι σε αυτες τις ηλικιες απ'ότι βλεπω ολες προσεχουν την καγκουρια, το μηχανακι, το σκουλαρικι και την ποζεριά)

Και κοπέλες υπάρχουν που ασχολούνται μόνο με σπουδές,διάβασμα κλπ.και δεν κάνουν τίποτα με αγόρια ακόμα και μετά τα 25 τους.Μετά βρίσκουν έναν και τον παντρεύονται.Μή νομίζεις δηλαδή ότι πηδιούνται όλες από τα 17-18 και νιώθεις κι εσύ τόσο άσχημα.

Συμφωνώ πάντως στο ότι η καγκουριά και η ποζεριά δυστυχώς μετράνε πολύ στην ηλικία σου.

achinos

# 16 στην 1/5/2015
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από member102

και είμαι λίγο, ας το πούμε απαιτητικός στις επιλογές μου.

Αμα είσαι "λίγο", "λίγο" θα περιμένεις. 

Οσο περισσότερο είσαι απαιτητικός στις επιλογές σου, τόσο οι ευκαιρίες μειώνονται.

Νόμος.

Αυτό συμβαίνει σε όλους ανεξαιρέτως, όποιο φύλο, όποια ηλικία, όπως κ να είναι.

flat_line

# 17 στην 1/5/2015
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος

member102

Νομίζω καταλήγεις σε λανθασμένα συμπεράσματα πραγματοποιώντας λογικά άλματα. Είναι αξιολογικό κριτήριο για ένα άνθρωπο το πόσες κοπέλες έχει φιλήσει, η το με πόσες έχει κάνει σεξ; Δηλαδή αποκλείεις το ενδεχόμενο μια κοπέλα να θεωρήσει σωστό το να προτιμάς να μην κάνεις τίποτα στην ζωή σου απο το να πηγαίνεις σε κοπέλες που δεν σου αρέσουν μόνο και μόνο για να δείξεις ότι είσαι σαν τους υπόλοιπους;

Αν βλέπεις τις κοπέλες να τους αρέσει η συμπεριφορά με το σκουλαρίκι και το μηχανάκι, τότε θα μπορούσες να αναζητήσεις μια κοπέλα που να μην την συγκινούν αυτές οι συμπεριφορές, και να ταιριάζει καλύτερα σε εσένα.

sotos-1

# 18 στην 1/5/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από flat_line

Δηλαδή αποκλείεις το ενδεχόμενο μια κοπέλα να θεωρήσει σωστό το να προτιμάς να μην κάνεις τίποτα στην ζωή σου απο το να πηγαίνεις σε κοπέλες που δεν σου αρέσουν μόνο και μόνο για να δείξεις ότι είσαι σαν τους υπόλοιπους;

Είναι πολύ δύσκολο ρε φλατ.Μόνο όταν έχεις γκόμενα σε κοιτάνε και σου την πέφτουν κι άλλες.Άμα δεν κάνεις τίποτα,παίρνεις τη στάμπα του μπακουριού,του βαρετού,του καλού παιδιού και ούτε που σε κοιτάνε.

flat_line

# 19 στην 1/5/2015
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος

sotos-1

Δεν καταλαβαίνω πως λειτουργούν όλες αυτές οι στάμπες, και ίσως θα ήταν καλύτερα να μην  γενικεύουμε τόσο πολύ όσον αφορά τους ανθρώπους. Να ξεκινήσουμε με τα βασικά, σίγουρα υπάρχουν και κοπέλες που θα εκτιμήσουν ένα καλό παιδί που δεν έχει το μυαλό του στο πως να επιδεικνύει πόσο "κάγκουρας" είναι με σκουλαρίκια και μηχανάκια. Για να συμβεί αυτό όμως θα πρέπει να ξεπεράσει τις αυτο ηττώμενες σκέψεις που έχουν να κάνουν με το ότι θα "ξενερώσουν" αν μάθουν πως δεν έχει άλλες εμπειρίες. 

Αν καταφέρει να ξεπεράσει τις αναστολές του και να αρχίσει το φλερτ, με τον καιρό θα βρει και την κοπέλα που θα ταιριάζει στον χαρακτήρα του και θα της αρέσει όπως είναι. Όμως επαναλαμβάνω χρειάζεται πρώτα να μάθει να δείχνει το ενδιαφέρον του ώστε να πάρει και πράσινο φώς απο το άλλο φύλο

dylanthomas

# 20 στην 1/5/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ναι, υπάρχει απελπισία.

.όταν στα πρώτα σου βήματα στον γυναικείο κόσμο εισβάλεις...
όμως,
όπως όλα σοφά γίνονται, η φύση σου σε οδηγεί όπως οδηγεί κι αυτές!
Μη χάσεις τον εαυτό σου, μη γίνεις κάτι άλλο, για χάρη μιας αγνώστου!!!

Μη χάσεις τον εαυτό σου, μη γίνεις κάτι άλλο, για χάρη μιας αγνώστου!!!
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε