Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι συμβαινει άραγε??

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567

monika1986

# 1 στις 17/5/2015
author
Γυναίκα / 36 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 50
'Aρεσαν+: 0%

Τι συμβαινει άραγε??

Γεια σας

Θα ηθελα την γνωμη σας για ενα θέμα που νε απασχολει .Εδω και ενα μηνα σχεδον γνωρισα ένα παιδί 6 χρονια μεγαλύτερο μου απο μια κοινή γνωστη.Εκδηλωσε το ενδιαφερον του ανταλλάξαμε τηλεφωνα και βγήκαμε για καφε...Την επομενη βδομάδα με δικη του πρωτοβουλία πήγαμε για ποτό και περάσαμε πολύ ωραία.Πάνω στη συζήτηση μου ειπε οτι δεν ξερει αν θα κανει σχεση μαζι μου και ότι φοβαται γενικα μήπως χρειαστει καποια στιγμη αν ειμαστε μαζι να διακοψει την σχεση και οτι δεν θελει να με πληγωσει και επίσης μου είπε ότι εγω σε λίγα χρόνια θα θέλω να κανω οικογένεια και αυτος δεν ξέρει και ότι δεν ειναι σταθερος και ειναι δυσκολος χαρακτηρας και κάτι τετοια μου έλεγε και εγώ του είπα ότι αν ΔΕΝ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ. Το θεμα είναι ότι περασα 5 μερες απο τη μέρα που πήγαμε για ποτό και δεν επικοινωνησε μαζί μου ...Εγω από την μερια μου εκδήλωσα το ενδιαφέρον μου,,,Θα ήθελα την γνωμη σας. Αν ενδιαφερόταν δεν θα εστελνε τουλαχιστον ενα τι κανεις???Ειναι δυνατόν να αδιαφορει τοσο ?Δεν ξερει τι θέλει ??Δεν ξερω πως να αντιδρασω,Δεν θελω να του στειλω γιατι το έκανα πολλέσ φορεσ και ήθελα να τον αφησω μονο του για να δω πως θα αντιδρασει ...Και δεν ειναι θεμα εγωισμού πλέον αλλά αξιοπρεπειας...Τι να κανω?Ποια η γνωμη σασ?
Αρέσει στο μέλος albanotu

monika1986

# 2 στις 17/5/2015
author

Το θέμα είναι πως μου άρεσε από την πρώτη στιγμή αλλά δεν είμαι διατεθειμένη να χάσω ούτε το χρόνο μου ούτε την αξιοπρέπεια μου ...Θα ήθελα την γνωμη σας...

Sophia-A

# 3 στις 17/5/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Πάρα πολύ σωστά του απάντησες..και τον έβαλες στη θέση του... εκείνος έδειξε από την αρχή τις προθέσεις του..εάν κάνεις ένα βήμα παραπάνω τότε είναι που θα χάσεις την αξιοπρέπειά σου...θέλεις κάτι τέτοιο;

Απλά πήρες μία μικρή γεύση από κάτι περίεργους τύπους που κυκλοφορούν ανάμεσά μας που νομίζουν ότι είναι κάποιοι και τα ξέρουν όλα.. η κακία που βγάζουν αυτοί οι άνθρωποι είναι παιδί του ναρκισσισμού να ξέρεις... ΜΑΚΡΥΑΑΑ

sugarbaby42

# 4 στις 17/5/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θελω να μαθω που θα το τερματισουν!!!Εχουν πλασαρει τοσες νεες ατακες που δεν ξερεις ποια θα πουν...

αλλος ειναι κυκλοθυμικος

αλλος φοβαται μην κολλησει στα μελια

αλλος ειναι δυσκολος χαρακτηρας

αλλος κανει μεταπτυχιακο και διαβαζει νυχθημερον

αλλος ετσι

αλλος γιουβετσι

εσεις ρε παιδια που δεν θελετε σχεση να μαζευτειτε να κανετε συλλογο και να το δηλωσετε και με Π.Ν.Π. για να μην ελπιζουν και να τρωνε τα λυσσακα τους ολα αυτα τα ερμα δω μεσα!!!

Leigh-Cheri

# 5 στις 17/5/2015
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.052

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από monika1986

Αν ενδιαφερόταν δεν θα εστελνε τουλαχιστον ενα τι κανεις???

όπως είπες και εσύ, τουλάχιστον.

tamtam_92

# 6 στις 17/5/2015
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Αργολίδας / Ναύπλιο
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 5

ο τυπος δε ψαχνεται για κατι σταθερο θελει να ειναι ελευθερος και να περναει καλα αν εισαι προθυμη να συμβιβαστεις με αυτο κανε τη κινηση σου και προχωρα .. αλλιως ψαξε να βρεις κατι αλλο 

monika1986

# 7 στις 17/5/2015
author

Ευχαριστώ για τις απαντησεις σας.Λετε να κατάλαβε ότι μου αρεσει πολύ και ξέρει ότι ΟΤΑΝ και ΑΝ επικοινωνήσει θα είμαι εκέι 

monika1986

# 8 στις 17/5/2015
author

Τουλάχιστον ένα τι κανεις θα έπρεπε να το στέιλει ...Τουλαχιστον απο ευγένεια ...Ειμαι πολύ θυμωμένη με αυτή την συμπεριφορα...

monika1986

# 9 στις 17/5/2015
author

Θα ήθελα να ακούσω και κάποια αντρική γνώμη ...

somebody961

# 10 στις 17/5/2015
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Υποθέτω βάσιμα πως είπατε (είπες) πράγματα που δεν λέγονται σε πρώτο ραντεβού, και τρόμαξε.

Μου θύμισες μια δική μου κατάσταση, όταν ήμουν στην ηλικία του. (ανεξάρτητο ηλικίας είναι, εκτός και μιλάμε για σκέτη απελπισία).

Πρώτο ραντεβού: Κοίτα Σαμ, η ζωή δύσκολη κλπ κλπ, θα πρέπει να βγάζεις τόσα γιατί: Δεη τόσα, νοίκι τόσα,
το παιδί μετά θα θέλει πάνες, γιατρούς...

Προφασίστηκα μια δικαιολογία και έφυγα βιαστικά..

Τα λέω λίγο στην υπερβολή, αλλά κάπως έτσι έγιναν. Ενιωσα ότι ήθελε να με χρησιμοποιήσει για τους στόχους της, και όχι να γνωριστούμε σαν άνθρωποι πρώτα. Μερικά πράγματα χρειάζεται να γίνονται στη σωστή σειρά. Δεν είναι συνεταιρισμός αυτό.
Φρόντισε να την εμπεδώσεις καλά.

Αρέσει στα μέλη -Avra-16, giorgos170

Mystik_Male

# 11 στις 17/5/2015
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.599

Έχεις σκεφτεί το γεγονός ότι μπορεί να σου τα είπε όλα αυτά επάνω στη συζήτηση γιατί πολύ απλά δεν τον εμπνέεις για να κάνει σχέση μαζί σου (προς το παρόν τουλάχιστον);

Και ότι απομακρύνθηκε για να μη σου δώσει θάρρος και κολλήσεις επάνω του;

Προτείνω αν (και όταν) επικοινωνήσει μαζί σου, να δείξεις ότι έχεις στρέψει αλλού το ενδιαφέρον σου.
Κι ότι αν αυτός αλλάξει γνώμη, θα πρέπει να κάνει κινήσεις για να σε κερδίσει.

Αρέσει στο μέλος AMALIA100again

monika1986

# 12 στις 17/5/2015
author

To Θεμα είναι ότι μου είπε ότι του αρέσω και ότι με σκεφτεται κτλ ...Αν δεν τον εμπνέω για σχέση δεν μπορώ να το ξέρω..

Όπως και να χει θεωρώ ότι έπρεπε να ξεκαθαρίσει την θέση του και να μην με αφήνει μετέωρη χωρισ να ξέρω τι γίνεται ...Από την άλλη αν ενδιαφερόταν δεν θα μου το έδειχνε ?πχ ένα μύνημα?

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Mystik_Male

Έχεις σκεφτεί το γεγονός ότι μπορεί να σου τα είπε όλα αυτά επάνω στη συζήτηση γιατί πολύ απλά δεν τον εμπνέεις για να κάνει σχέση μαζί σου (προς το παρόν τουλάχιστον);

Και ότι απομακρύνθηκε για να μη σου δώσει θάρρος και κολλήσεις επάνω του;

Προτείνω αν (και όταν) επικοινωνήσει μαζί σου, να δείξεις ότι έχεις στρέψει αλλού το ενδιαφέρον σου.
Κι ότι αν αυτός αλλάξει γνώμη, θα πρέπει να κάνει κινήσεις για να σε κερδίσει.

monika1986

# 13 στις 17/5/2015
author

Βασικά το θέμα που συζητήθηκε ήταν για την απιστία και όταν με ρώτησε την γνώμη μου απάντησα ότι είναι κάτι το οποίο δεν θα έκανα ποτέ και ότι δεν θα το συχωρούσα και ποτέ...Λες να μην μπορέι να προσφερει κάποια πράγματα και γιαυτό το λόγο απομακρύνθηκε?Και πάλι ομωσ δεν έπρεπε να δικαιολογήσει την συμπεριφορα του ?όπως και ναχει εγώ το ενδιαφερον μου το έδειξα απο κει και πέρα είναι στο χέρει του ,,,Θεωρώ ότι αν στείλω  ΞΑΝΑ θα καταπατήσω την αξιοπρέπεια μου και δεν το θελω !!

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από somebody961

Υποθέτω βάσιμα πως είπατε (είπες) πράγματα που δεν λέγονται σε πρώτο ραντεβού, και τρόμαξε.

Μου θύμισες μια δική μου κατάσταση, όταν ήμουν στην ηλικία του. (ανεξάρτητο ηλικίας είναι, εκτός και μιλάμε για σκέτη απελπισία).

Πρώτο ραντεβού: Κοίτα Σαμ, η ζωή δύσκολη κλπ κλπ, θα πρέπει να βγάζεις τόσα γιατί: Δεη τόσα, νοίκι τόσα,

Τα λέω λίγο στην υπερβολή, αλλά κάπως έτσι έγιναν. Ενιωσα ότι ήθελε να με χρησιμοποιήσει για τους στόχους της, και όχι να γνωριστούμε σαν άνθρωποι πρώτα. Μερικά πράγματα χρειάζεται να γίνονται στη σωστή σειρά. Δεν είναι συνεταιρισμός αυτό.

Αρέσει στο μέλος Paralia48

monika1986

# 14 στις 17/5/2015
author

Βασικά το θέμα που συζητήθηκε ήταν για την απιστία και όταν με ρώτησε την γνώμη μου απάντησα ότι είναι κάτι το οποίο δεν θα έκανα ποτέ και ότι δεν θα το συχωρούσα και ποτέ...Λες να μην μπορέι να προσφερει κάποια πράγματα και γιαυτό το λόγο απομακρύνθηκε?Και πάλι ομωσ δεν έπρεπε να δικαιολογήσει την συμπεριφορα του ?όπως και ναχει εγώ το ενδιαφερον μου το έδειξα απο κει και πέρα είναι στο χέρει του ,,,Θεωρώ ότι αν στείλω  ΞΑΝΑ θα καταπατήσω την αξιοπρέπεια μου και δεν το θελω !!

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από somebody961

Mileni

# 15 στις 17/5/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από monika1986

Ευχαριστώ για τις απαντησεις σας.Λετε να κατάλαβε ότι μου αρεσει πολύ και ξέρει ότι ΟΤΑΝ και ΑΝ επικοινωνήσει θα είμαι εκέι 

''μου άρεσε από την πρώτη στιγμή αλλά δεν είμαι διατεθειμένη να χάσω ούτε το χρόνο μου ούτε την αξιοπρέπεια μου ...''

''μου αρεσει πολύ και ξέρει ότι ΟΤΑΝ και ΑΝ επικοινωνήσει θα είμαι εκέι''

Τι ισχύει απο τα δυο;

Το πρωτο δεν το πιστεύω...

Για το δεύτερο, είμαι σίγουρη.

Του είπες πως δεν μπορεί να ξέρει πως θα εξελιχθεί μια σχέση.

Αυτό κανένας δεν το ξέρει, αλλά μου βγάζει σαν να προσπάθησες να τον πείσεις πως με εσένα θα είναι διαφορετικά τα πράγματα. Έδειξες να είσαι διατεθειμένη, έτοιμη για όλα.

Δεν ξέρω, ετσι μου φαίνεται...Και το ''έτοιμη στο πιάτο'' δεν αρεσει σε κανέναν.

Dreamdr

# 16 στις 17/5/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σε τι σε αφησε μετεωρη καλη μου??? ειπε οτι ειπε...δεν καταλαβες? ξεχασε τον

Εμενα γιατι ολο αυτο μου κανει...οτι δε θελει να κανει σχεση οχι με σενα αλλα με καμιΑ... ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από monika1986

To Θεμα είναι ότι μου είπε ότι του αρέσω και ότι με σκεφτεται κτλ ...Αν δεν τον εμπνέω για σχέση δεν μπορώ να το ξέρω..

Όπως και να χει θεωρώ ότι έπρεπε να ξεκαθαρίσει την θέση του και να μην με αφήνει μετέωρη χωρισ να ξέρω τι γίνεται ...Από την άλλη αν ενδιαφερόταν δεν θα μου το έδειχνε ?πχ ένα μύνημα?

KOMISSA_THS_FABRIKAS

# 17 στις 17/5/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από monika1986

Εδω και ενα μηνα σχεδον γνωρισα ένα παιδί 

ποιός /τί     σας/σε   κυνηγάει ;

somebody961

# 18 στις 17/5/2015
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Αααχ αχ αχ καλή μας.. Αυτά είναι άκυρες συζητήσεις σε πρώτα ραντεβού. Βασικά, δεν συζητούνται ποτέ και σε κανένα ραντεβού!

Ακούγεται σαν να βάζεις όρους. Τους όρους, σε μια σωστή σχέση τους βάζει ο καθένας μόνος του στον εαυτό του. Επειδή είναι "όροι" που προκύπτουν από το σεβασμό στον εαυτό μας πρώτα από όλα.

Δεν συζητούσατε καλύτερα για την ερωτική ζωή των σκαντζόχοιρων;,
όταν λέει ο αρσενικός στη βούρτσα "ουπς, λάθος"!

Αρέσει στο μέλος giorgos170

Mystik_Male

# 19 στις 17/5/2015
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.599

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από monika1986

Αυτά τα "μου αρέσεις" και "σε σκέφτομαι" που ακολουθούνται από ένα "αλλά...", είναι για να χρυσώνουν το χάπι και τίποτε παραπάνω.

Σου είπε όλα αυτά που σου είπε για να μην στενοχωρηθείς πολύ από την άρνησή του για σχέση μαζί σου.

Είδε από τη συζήτηση ότι δεν κολλάτε μαζί και είπε να φύγει αναίμακτα, και κυρίως ελεύθερος από τη σκέψη ότι μπορεί να σου έδωσε θάρρος ώστε να νομίζεις πως αυτόν τον καιρό μπορεί και να τα φτιάξετε.

Καλώς ή κακώς όμως, εκείνος πιθανότατα θα το ξεχάσει το σκηνικό σε λίγο καιρό, και υπάρχει η πιθανότητα να ξαναεπικοινωνήσει μαζί σου.

Από' κει και πέρα, είναι στο χέρι σου πώς θα χειριστείς το θέμα.

Αρέσει στα μέλη AMALIA100again, Paralia48 και σε ακόμα 1 μέλος.

monika1986

# 20 στις 17/5/2015
author

Πιστεύω ότι έχεις δίκαιο ..Δεν εχει να κανει όλο αυτο με το αν του αρέσω ή οχι (του αρλεσω πιστέυ γιατι ειμαι αρκετα εμφανισιμη κοπέλλα)αλλά με δικά του θέματα και κυρίως θέματα που έχουν να κάνουν με φοβία δέσμευσης και άλλα τέτοια.Απο την άλλη είναι 35 χρονων και θεωρω ανωριμη μια τετοια συμπεριφορ εκ μερους του ...Ισως να ειναι αυτό που λες ότι δεν θελει να στεναχωρηθώ από την αρνηση του να κανει σχεση μαζί μου .Απο την αλλη μου ειπε ομωσ οτι ειμαι πολύ αξιολογος ανθρωπος και οτι εχω πολύ καλό χαρακτηρα και ειμαι διαφορετική απο αυτεσ που γνωρισε μεχσρι τωρα και δεν θελει να με κοροιδεψει...Ομωσ δεν ξερει αν  ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΑΖΙ ΜΟΥ .!!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ...Πίστευω οτι εχει καταλαβει το ενδιαφερον μου και ισως να με εχει δεδομενη ...Τι νομιζεις?Εγω παντως τισ κινησεισ μου τις εκανα ...δεν μπορω να κανω κατι άλλο ουτε να στειλω ξανα μηνυμα ...ειναι σαν να τρεχω απο πισω του ...έτσι δεν ειναι ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Mystik_Male

Αυτά τα "μου αρέσεις" και "σε σκέφτομαι" που ακολουθούνται από ένα "αλλά...", είναι για να χρυσώνουν το χάπι και τίποτε παραπάνω.

Σου είπε όλα αυτά που σου είπε για να μην στενοχωρηθείς πολύ από την άρνησή του για σχέση μαζί σου.

Είδε από τη συζήτηση ότι δεν κολλάτε μαζί και είπε να φύγει αναίμακτα, και κυρίως ελεύθερος από τη σκέψη ότι μπορεί να σου έδωσε θάρρος ώστε να νομίζεις πως αυτόν τον καιρό μπορεί και να τα φτιάξετε.

Καλώς ή κακώς όμως, εκείνος πιθανότατα θα το ξεχάσει το σκηνικό σε λίγο καιρό, και υπάρχει η πιθανότητα να ξαναεπικοινωνήσει μαζί σου.

Από' κει και πέρα, είναι στο χέρι σου πώς θα χειριστείς το θέμα.

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567
Δεν μπορείτε να απαντήσετε