Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι συμβαινει άραγε??

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567

monika1986

# 41 στις 17/5/2015
author
Γυναίκα / 36 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 50
'Aρεσαν+: 0%

Να δωσω χρονο

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από aladdin30

H κοινη φιλη τι σου λεει?

somebody961

# 42 στις 17/5/2015
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Εγώ βλέπω Μόνικα (όχι τυχαίο το όνομα σου, Κα Μόνη αναγραμματισμένο...) ότι η μη αποδοχή σου, σε έχει γυρίσει σε ανεξήγητο (όχι κατ' εμέ) θυμό.

Θα έλεγε κανείς πως έχεις ήδη φτιάξει στο μυαλό σου μια σχέση με οικογένεια και παιδιά, και τώρα όλο αυτό σού το γκρεμίζει.

Και ο θυμός είναι ένα από τα 5 στάδια τού (κάθε) πένθους. Το πρώτο είναι η άρνηση: "Δεν μπορεί να συμβαίνει σε μένα"..

Αν έχω δίκιο, εύχομαι γρήγορα στο 5ο. (αποδοχή)

Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

monika1986

# 43 στις 17/5/2015
author
Γυναίκα / 36 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 50

Γενικά δυσκολεύομαι να πώ ότι ένας άνθρωπος μου αρέσει  και έχει περάσει΄ένασ χρόνος από την τελευταία μου σχέση ...Και με αυτόν ενθουσιαστηκα ...ίσως γιαυτο να με πείραξε τόσο πολύ ...Επένδυσα χωρίσ καν να γνωρίσω καλά τον άλλο ...Περιμένω πολλά και απογοητεύομαι ...αυτο ειναι πιστευω !!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από somebody961

Εγώ βλέπω Μόνικα (όχι τυχαίο το όνομα σου, Κα Μόνη αναγραμματισμένο...) ότι η μη αποδοχή σου, σε έχει γυρίσει σε ανεξήγητο (όχι κατ' εμέ) θυμό.

Θα έλεγε κανείς πως έχεις ήδη φτιάξει στο μυαλό σου μια σχέση με οικογένεια και παιδιά, και τώρα όλο αυτό σού το γκρεμίζει.

Και ο θυμός είναι ένα από τα 5 στάδια τού (κάθε) πένθους. Το πρώτο είναι η άρνηση: "Δεν μπορεί να συμβαίνει σε μένα"..

Αν έχω δίκιο, εύχομαι γρήγορα στο 5ο. (αποδοχή)

Dreamdr

# 44 στις 17/5/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Σορρυ αλλα στην αρχη ειχα διαβασει (λαθος) οτι εισαι 20 χρονων και υπεθεσα οτι και αυτος καπου εκει ειναι...απαντησα λοιπον αναλογα

Λοιπον εσυ 29 αυτος 35...καλα με το καλησπερα συζητατε αν θα κανετε σχεση? τι να πω...Ειμαι και εγω του ...κεραυνοβολου αλλα οχι και να το συζητω...λιγος αυθορμητισμος κακο δεν κανει...

Νομιζω το κεφαλαιο "ερωτας" δεν σας εχει για ζευγαρι, ομως με δεδομενες τις ηλικιες σας και μια και μυριζω πολυ συντηρητισμο εκ μερους σου...αδιαβαστο...ε αν το σκεφτεται οτι  "πρεπει να φτιαξει τη ζωη του" και δεν βρει καποια αλλη να τον εμπνευσει περισσοτερο, ε μπορει και να επανακαμψει...αυτο θες  εσυ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από monika1986

Πιστευεις ότι αυτα που είπε σημαινουν οτι δεν θελει σχεση μαζι μου ?? 

Dreamdr

# 45 στις 17/5/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Βρε καλη μου στα ισα στο ειπε δια ζωσης...γιατι να στο πει και σε μηνυμα??? ξεκολα ειπαμε 

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από monika1986

Ειναι αναίσθητος γιατι δεν εχει το θαρρος να πει στα ίσια αυτά που σκέφτεται ...και γω απο τα λιγοστά λεγομενα του πρεπει να βγαλω συμπερασματα ...Οι σωστοί άντρες ειναι ξηγημένοι...Ακόμα και να μην γουσταρει ένα μηνυμα να μου εξηγήσει θα έπρεπε να το στειλει ...

somebody961

# 46 στις 17/5/2015
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Σε νιώθω.. Αλήθεια σε νιώθω..
Αλλά έχεις την καλύτερη "συνταγή" για την αποτυχημένη σχέση στα χέρια!

Επέλεγε (όχι να σε επιλέγουν) τα πάντα, σαν να έχεις το έχεις ήδη. Οχι "πεινασμένη".

Σημ: Στο σουπερμάρκετ πάω πάντα φαγωμένος.

Σου εύχομαι τα καλύτερα.

Αρέσει στα μέλη AMALIA100again, -Avra-16

achinos

# 47 στις 17/5/2015
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762

Παράθεση:
Σχόλιο # 43 από monika1986

Γενικά δυσκολεύομαι να πώ ότι ένας άνθρωπος μου αρέσει  και έχει περάσει΄ένασ χρόνος από την τελευταία μου σχέση ...

, monika,

Παράθεση:

.Και με αυτόν ενθουσιαστηκα ...ίσως γιαυτο να με πείραξε τόσο πολύ ...Επένδυσα χωρίσ καν να γνωρίσω καλά τον άλλο ...Περιμένω πολλά και απογοητεύομαι ...αυτο ειναι πιστευω !!!

σόρρυ που θα στο τσαλακώσω

αλλά αυτό λέγεται απλώς

αγαμίες.

Αρέσει στα μέλη AMALIA100again, Leigh-Cheri και σε ακόμα 1 μέλος.

Paralia48

# 48 στις 17/5/2015
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.777

Πολύ μόδα βλέπω έχει γίνει το <<είμαστε μαζί και δε  θέλω σχέση>>!!
Μάλλον Μόνικα δε θέλει, αλλοιώς θα είχε εμφανιστεί.
Γιατί δε θέλει? Χμ, δεν ξέρω, κάπου κάτι δεν του άρεσε... 
Εσύ νομίζω ότι φέρθηκες καλά.

Τώρα αυτή η φοβία πολλών ανδρών κυρίως για το πώς μπορεί να εξελιχθεί η σχέση και μην πληγωθούν κ.λ.π. τα βλέπω σαχλαμάρες, (τον έκοψες για σαχλαμάρα άνδρα?),  εκτός αν είναι πράγματι τόσο δειλοί ορισμένοι, φοβούνται να μπουν στη βάρκα και όπου φτάσουν... (τον έκοψες για δειλό?)

Dreamdr

# 49 στις 17/5/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ριχνω λαδι στη φωτια  ,...αλλα θα σου πω μια ιστορια 

Οταν ημουν πολυ μικρη ειχα και εγωω γνωρισει σε μια φιλικη παρεα εναν και ενθουσιαστηκα, ειχα φτιαξει και εγω στο μυαλο μου μια ιστορια -σαν αυτη που λεει ο σαμ οχι γαμος-παιδια γιατι ποτε δεν ηταν το στυλ μου, αλλα το δικο μου αντιστοιχο για μια κοινη πορεια ...ειχα ενθουσιαστει και αυτος καπως ετσι εδειχνε αλλα πολυ συντομα, ανεξηγητα για μενα, χαθηκε...νευρα που ειχα  

οταν ξαναεμφανιστηκε (αιωνες μετα) για καμποσο τον ειχα στο περιμενε...μετα αλλαξα τακτικη (νομιζει) αλλα του τη φυλαω (χρονια τωρα) και μολις βολεψει ...θα παρω το αιμα (κλαμα) μου πισω

Τωρα εσυ μην πιστεψεις οτι θα γινει το ιδιο και με τον δικο σου και καθησεις να τον περιμενεις...αλλωστε εγω δεν τον περιμενα...ξεχασμενο τον ειχα

Παράθεση:

Γενικά δυσκολεύομαι να πώ ότι ένας άνθρωπος μου αρέσει  και έχει περάσει΄ένασ χρόνος από την τελευταία μου σχέση ...Και με αυτόν ενθουσιαστηκα ...ίσως γιαυτο να με πείραξε τόσο πολύ ...Επένδυσα χωρίσ καν να γνωρίσω καλά τον άλλο ...Περιμένω πολλά και απογοητεύομαι ...αυτο ειναι πιστευω !!!

broomstick

# 50 στις 17/5/2015
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 2.517

ξαναδιαβασα το θεμα για να το εμπεδωσω...λοιπον...βγηκαν για καφε και την αλλη μερα για ποτο οπου της εριξε την χυλοπιτα...περιμενει η κοπελα ενα μηνα για να της στειλει μηνυμα(για ποιο λογο περιμενει δεν ξερω)...απορω γιατι ξοδευεται φαια ουσια για να απαντησεται???μαλλον ελλειψει θεματων...

Αρέσει στο μέλος AMALIA100again

psaromallis

# 51 στις 17/5/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κοντά στα ξημερώματα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από Dreamdr

οταν ξαναεμφανιστηκε (αιωνες μετα)

https://www.youtube.com/watch?v=73Z_89s-KhU

Κάθε ρυτίδα σου καημός, κάθε ματιά σου πόνος
    και στα λευκά σου τα μαλλιά, του χωρισμού ο χρόνος.

Λευκά (ή έστω λευκά βαμμένα) μαλλιά και εκδικητηκότητα δεν ταιριάζουν!

BillCast

# 52 στις 17/5/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

εγω ρε broom με αλλο απορω: αυτο το ρημαδι το "τι να κανω?" γιατι υπαρχει σαν απορια? αφου ο αλλος σε κοβει δεν σε βαζει σε κανενα απολυτως διλημμα!  δηλαδη η χυλοπιτα οπως και να ειπωθει ειναι μονοδρομος. δεν εχει τι να κανω! απλα την τρως και κοβεις λασπη!       

achinos

# 53 στις 17/5/2015
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από monika1986

περάσαμε πολύ ωραία.

εσύ πέρασες ωραία, αυτός...μια απ τα ίδια...

Παράθεση:

Πάνω στη συζήτηση μου ειπε οτι δεν ξερει αν θα κανει σχεση μαζι μου και ότι φοβαται γενικα μήπως χρειαστει καποια στιγμη αν ειμαστε μαζι να διακοψει την σχεση και οτι δεν θελει να με πληγωσει και επίσης μου είπε ότι εγω σε λίγα χρόνια θα θέλω να κανω οικογένεια και αυτος δεν ξέρει και ότι δεν ειναι σταθερος και ειναι δυσκολος χαρακτηρας και κάτι τετοια μου έλεγε 

Και μετά από τόση αρνητική διαφήμιση

Παράθεση:

αν ΔΕΝ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ.

Μπορεί να είναι σίγουρος, όταν σκέφτεται ότι δε θα καθόταν...με την καμία...

Παράθεση:

. Αν ενδιαφερόταν δεν θα εστελνε τουλαχιστον ενα τι κανεις???Ειναι δυνατόν να αδιαφορει τοσο ?Δεν ξερει τι θέλει ??Δεν ξερω πως να αντιδρασω,Δεν θελω να του στειλω γιατι το έκανα πολλέσ φορεσ και ήθελα να τον αφησω μονο του για να δω πως θα αντιδρασει ...Και δεν ειναι θεμα εγωισμού πλέον αλλά αξιοπρεπειας...

'Ισα-ίσα, που ξέρει ακριβώς τί θέλει...

Κ αυτό "τον έβαλες στη θέση του"

ποια θέση του βρε μανάρι μου,

δε γουστάρει λέμε...

μ αρέσει που έμεινες "αξιοπρεπής" κ.."μετέωρη"

Παράθεση:

Τι να κανω?Ποια η γνωμη σασ?

Στην ηλικία σου,

με τη φούρια σου, 

με το ιστορικό σου...

κ στην κατάστασή σου...

τρία με τέσσερα νέα ραντεβου την εβδομαδα...

μπας κ ξεστραβωθεί κανείς...

κ δεν τον νοιάζει τί λες...

αλλά τί μπορείτε να κάνετε.

Αρέσει στα μέλη AMALIA100again, broomstick

achinos

# 54 στις 17/5/2015
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από Dreamdr

Ριχνω λαδι στη φωτια  ,...αλλα θα σου πω μια ιστορια 

Οταν ημουν πολυ μικρη ειχα και εγωω γνωρισει σε μια φιλικη παρεα εναν και ενθουσιαστηκα, ειχα φτιαξει και εγω στο μυαλο μου μια ιστορια -σαν αυτη που λεει ο σαμ οχι γαμος-παιδια γιατι ποτε δεν ηταν το στυλ μου, αλλα το δικο μου αντιστοιχο για μια κοινη πορεια ...ειχα ενθουσιαστει και αυτος καπως ετσι εδειχνε αλλα πολυ συντομα, ανεξηγητα για μενα, χαθηκε...νευρα που ειχα  

οταν ξαναεμφανιστηκε (αιωνες μετα) για καμποσο τον ειχα στο περιμενε...μετα αλλαξα τακτικη (νομιζει) αλλα του τη φυλαω (χρονια τωρα) και μολις βολεψει ...θα παρω το αιμα (κλαμα) μου πισω

Τωρα εσυ μην πιστεψεις οτι θα γινει το ιδιο και με τον δικο σου και καθησεις να τον περιμενεις...αλλωστε εγω δεν τον περιμενα...ξεχασμενο τον ειχα

,και  νόμιζα ρε ντριμ, πως δε σου αρέσουν εσένα τα κρύα πιάτα.

να πω κ γω...

Όταν ήμουν πιο μικρή,

μόλις περνούσαν έξι μήνες χωρίς κοκό,

έπρεπε όπωσδήποτε κάτι να γίνει,

χαζό, κουτσό, στραβό, με βούλες...ό, τι νάναι...

(όσο σκέφτομαι τί θύματα έχω αφήσει, που ούτε τα καταλάβαινα στο μεταξύ...τ αγόρια της παρέας μου, τα μαρτυράγανε...καιρό μετά...)

γιατί θόλωναν τόσο πολύ τα γυαλιά μου,

που δεν έβλεπα ούτε τη μύτη μου, ούτε τίποτα γύρω-γύρω...

κ τότε, ούτε καν ήξερα τί είναι το σεξ

κ γιατί ο κόσμος το γουστάρει τόοοσο τρελά...

σκέτο από ένστικτο τόκανα.

Bliss_

# 55 στις 17/5/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Να τι είναι αυτό που περιμένω κάθε χρόνο, 

με μια ρυτίδα περισσότερο στο μέτωπο,

μια ρυτίδα λιγότερο στην ψυχή: 

την πλήρη αντιστροφή, την απόλυτη διαφάνεια

~ Ελύτης

Παράθεση:
Σχόλιο # 51 από psaromallis 

Λευκά (ή έστω λευκά βαμμένα) μαλλιά και εκδικητικότητα δεν ταιριάζουν!

BillCast

# 56 στις 17/5/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

που σαι! αλλαξε και καμια φιλη, γιατι αμα σου λενε τετοιες π@ριες θα προκοψεις! ακου να δωσεις χρονο? σε τι πραμα? να δωσεις χρονο για να σαι καβατζα απαξ και δεν του κατσει τιποτα της προκοπης που να φαει πετρια (της προκοπης δεν εννοω καλυτερη απο σενα αλλα να του βγαζει γουστα πιο πολλα), να μεινει που λες στον ασσο και να σου φορτωθει στη μετριοτητα.

ωραιος χρονος! κανε μια ηρωικη εξοδο απο την υποθεση ετσι για παρτη σου και πλακωσου στα ραντεβου και στις εξοδους! 

και βαλτε το καλα στα μυαλα σας αντρες-γυναικες: απο απαρχης κοσμου, οταν το πραγμα ειναι να παει θα παει. οταν ο αλλος/η γουσταρει θα φανει και θα φανει αγρια. μην αναλυετε μην προβληματιζεστε, δεν ειναι κουκια να τα μετρησεις, κ@λες και ερωτες ειναι που οταν ειναι να ερθουν φαινονται παντα  κανενας και καμια που γουσταρισε φουλ, δεν ξεστομισε τετοιες παπ@ριες στο ατομο που γουσταρει. ο λογος ειναι απλος: για να μην τον /την ΧΑΣΕΙ. οταν λεγονται αυτα, λεγονται ειτε για να μη δωσεις στον αλλο αμεσα τη χυλοπιτα, ειτε για να τον εχεις standby αν μηπως και εφοσον ξεμεινεις γιατι ειναι και η επιβεβαιωση στη μεση.

τα υπολοιπα ειναι χαμενος χρονος.

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από monika1986

Να δωσω χρονο

Dreamdr

# 57 στις 17/5/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν το βλεπω ακριβως σαν εκδικηση...το απολαμβανω ομως οταν σκεφτομαι ποσο ειχα "πληγωθει" μικρουλα (για να πω την αληθεια ναι μου ειχε στοιχισει, αλλα βρεθηκαν πολλοι ωμοι για να κλαψω...και να ξεχασω εντελως)  και ομως ηρθε και η στιγμη να με ...παρακαλα  

Ε καλα μαρεσει και μενα ακομη, αλλιως δε θα εμπαινα στον κοπο...που κοπος δεν ειναι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 54 από achinos

,και  νόμιζα ρε ντριμ, πως δε σου αρέσουν εσένα τα κρύα πιάτα.

να πω κ γω...

Όταν ήμουν πιο μικρή,

μόλις περνούσαν έξι μήνες χωρίς κοκό,

έπρεπε όπωσδήποτε κάτι να γίνει,

χαζό, κουτσό, στραβό, με βούλες...ό, τι νάναι...

γιατί θόλωναν τόσο πολύ τα γυαλιά μου,

που δεν έβλεπα ούτε τη μύτη μου, ούτε τίποτα γύρω-γύρω...

κ τότε, ούτε καν ήξερα τί είναι το σεξ

κ γιατί ο κόσμος το γουστάρει τόοοσο τρελά...

σκέτο από ένστικτο τόκανα.

achinos

# 58 στις 17/5/2015
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 48 από Paralia48

Γιατί δε θέλει? Χμ, δεν ξέρω, κάπου κάτι δεν του άρεσε... 
Εσύ νομίζω ότι φέρθηκες καλά.

Τώρα αυτή η φοβία πολλών ανδρών κυρίως για το πώς μπορεί να εξελιχθεί η σχέση και μην πληγωθούν κ.λ.π. τα βλέπω σαχλαμάρες, (τον έκοψες για σαχλαμάρα άνδρα?),  εκτός αν είναι πράγματι τόσο δειλοί ορισμένοι, φοβούνται να μπουν στη βάρκα και όπου φτάσουν... (τον έκοψες για δειλό?)

Ρε παραλία, κράτα κ μια επιφύλαξη, σ αυτό το "καλά"

γιατί έχω την υποψία, πως 

Παράθεση:

Πάνω στη συζήτηση 

αυτή η συζήτηση δεν κύλησε για τον γοδεφρίδο

όπως ακριβώς για τη μονικα...

γιατί μέχρι εκεί, μια χαρά πήγαινε, μετά στράβωσε

BillCast

# 59 στις 17/5/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αχινε, αμα ακους το Γοδεφριδο να λεει προτασεις με πολλους συνδεσμους τυπου: "μα, αλλωστε, κι αμα" κλπ κλπ και μαλιστα προτου συμβει καν το μοιραιο  του σεξιου, το κουκου που του συνεβη ειναι απο μηδενικο εως και 0,κατι      παντως δεν φτανει καν στη μοναδα. 

κι αυτο γιατι αμα το κουκου σου πηγαινει ασανσερ απο εγκεφαλο σε εγκεφαλο (πανω και κατω στον αντρα) δεν θυμασαι τους συνδεσμους. μη σου πω μετα βιας θυμασαι τα βασικα στο συντακτικο. το 'χεις?  

achinos

# 60 στις 17/5/2015
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 59 από BillCast

κι αυτο γιατι αμα το κουκου σου πηγαινει ασανσερ απο εγκεφαλο σε εγκεφαλο (πανω και κατω στον αντρα) δεν θυμασαι τους συνδεσμους. μη σου πω μετα βιας θυμασαι τα βασικα στο συντακτικο. το 'χεις?  

Μωρέ αν τόχω;

καρακατασυμφωνώ κ επαυξάνω

κ ψηφίζω κ με τ τέσσερα πόδια...κ δαγκωτό...

ειν αυτό που λένε

"ο άντρας λειτουργεί καλά,

όταν σκέφτονται κ τα δύο το ίδιο"

μη σου πω κι η γυναίκα

κ όλα τα φύλα

κ με πουν κ φεμινίστρια

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567
Δεν μπορείτε να απαντήσετε