Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

επόμενη κίνηση.?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

pocahontas_

# 1 στις 3/6/2015
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 10
'Aρεσαν+: 0%

επόμενη κίνηση.?

καλησπέρα σε όλους σας!! σας παρακολουθώ καιρό, κι έτσι πήρα την απόφαση και το θάρρος να γράψω και τη δική μου ιστοριούλα και θέλω τις γνώμες σας σαν τρελή..! 

στο θέμα: πριν ούτε 2 βδομάδες γνώρισα (σε κοινή παρέα) σε ΑΛΛΗ πόλη από αυτήν που μένω (είχα πάει για εκδρομή το σ/κ) ένα παιδί που πολύ μου άρεσε. σοβαρός, ευγενικός, μετρημένος, έξυπνος, με τα ίδια ενδιαφέροντα με μένα. δέσαμε αμέσως, πιάσαμε την συζήτηση, δεν σταματήσαμε να μιλάμε για την ακρίβεια(!). αυτός έδειξε ενδιαφέρον, με γέμισε ευγενικά κοπλιμέντα, ανταλλάξαμε και κινητά, ως εκεί. (τι άλλο να γινόταν σε 1 ημέρα και με κοινή παρέα άραγε??!!) 

όταν έφυγα από την πόλη του, μου έστειλε την ίδια μέρα μήνυμα αν έφτασα καλα.. την μεθεπόμενη με πήρε τηλέφωνο, με ρώτησε 1000 φορές αν πέρασα καλά, είπαμε τα νέα μας, ξανά-μανα ευγενικά κοπλιμέντα, αστειάκια και γενικότερα συζητούσαμε πολλή ώρα χαλαρά και με άνεση..

να μην τα πολυλογώ, έχουμε μιλήσει 3-4 φορές μες τη βδομάδα για αρκετή ώρα λες και γνωριζόμαστε καιρό (εγώ μία φορά έκανα κίνηση να στείλω μηνυμα, και μου απάντησε ότι πάντα είναι διαθέσιμος και μάλιστα με πήρε αυτός μετά τηλ). Την επομένη, παρότι είχε βγει για φαγητό, βγήκε έξω από το μαγαζί για να μου μιλήσει και μάλιστα μου ζήτησε συγγνώμη και μου είπε ότι θα μιλούσαμε πιο ήρεμα την αυριανή, οπότε και με ξαναπήρε..! και γενικά there is something in the air.. τελευταία φορά μιλήσαμε πριν 3 μέρες μια χαρά, μου πέταξε ότι θα ήθελε πολύ να είναι εδώ για να βγαίναμε μαζί για ποτό.. 

σε λίγο καιρό όμως αυτός όντως θα έρθει εδώ για 3-4 βδομάδες, οπότε θα ξαναβρεθούμε κι από κοντά. 

ΟΚ. μου αρέσει. και θέλω να τον ακούω αφού δεν μπορώ να τον βλέπω. και ΟΚ. δεν είμαι πρωτάρα, ούτε κοριτσάκι πλέον.

αλλά ΓΙΑΤΙ πάντα μα πάντα σε αυτές τις πάντα αμήχανες περιπτώσεις σκέφτομαι: "να στείλω;", "άσε, ας στείλει αυτός", "μήπως τον ενοχλώ;" κτλ κτλ... πόσο ηλίθια ρε γμτ???!

η αλήθεια είναι πως γενικά δεν είμαι ντροπαλή.. ίσα ίσα.. κοινωνική και με πολλά ενδιαφέροντα. και νιώθω ότι αξίζει τον κόπο ο συγκεκριμένος. αλλά δυσκολεύομαι και να τον πάρω, γιατί δεν είναι γκόμενος μου να μιλάμε συνέχεια.. πόσο να μιλήσεις με έναν άνθρωπο που δεν ξέρεις καλά και να κρατήσεις την φλόγα αναμμένη; κομματάκι περίεργο..

από την άλλη, θέλω να κρατήσω την επικοινωνία μέχρι να ξαναβρεθούμε, αλλά δεν ξέρω πως το βλέπει κι αυτός αν δεν έχω τη ζωντανή επαφή. μόνο από κοντά θα ξεκαθαρίσει το τοπίο.. έχει δείξει ενδιαφέρον ψιλο-χοντρο βέβαια με τα λόγια του, αλλά άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου και κυρίως όταν την αποκρυπτογραφεις από απόσταση!! να κάνω κι εγώ καμμιά κίνηση πιο καρφωτή ή να τον πάρω κανένα τηλεφωνάκι και καλά χαλαρά και να περιμένω να τα πούμε από κοντά;

ουφ ουφ ουφ.. χαζομάρες θα μου πείτε. για τους άλλους θα είχα έτοιμη την τέλεια απάντηση αλλά για τον εαυτό μου κολλάω σαν 17χρονο. 

καταραμένη απόσταση.. αν ήταν εδώ, θα είχαμε ήδη βγει και θα ήταν όλα πιο καθαρά..

θέλω γνώμες φίλοι μου.. και σας ευχαριστώ πολύ πολύ!

sos! 

aladdin30

# 2 στις 3/6/2015
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Μαθε το προγραμμα του ωστε να στελνεις ωρες που θα μπορει. Και υπαρχει κ το σκαιπ.

AMALIA100again

# 3 στις 3/6/2015
author
Γυναίκα / 61 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Νίκαια
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 251

καλημέρα...τα διάβασα αυτό που έγραψες, αλλά δν γράφεις κάπου, με τι ασχολείται κ πόσο χρονών είναι...επίσης να θεωρήσω ότι ειναι κ ελεύθερος εφόσον τον γνώρισες από κοινή παρέα...

το δικό σου το χωριό από το δικό του έχει μεγάλη απόσταση;..γιατί πήγατε εκδρομή λες...

PanosP1979

# 4 στις 3/6/2015
author
Ανδρας / 43 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Αχαρναί
Απαντήσεις: 24

επόμενη κίνηση.?

Όταν λες ότι για τους άλλους θα είχες έτοιμη την απάντηση,τότε την έχεις και για εσένα.Μην το κουράζεις κάνε αυτό που θες.Να τον πάρεις ένα τηλ ή ένα μήνυμα δεν είναι και τόσο τρομερό.

ROCK-54

# 5 στις 3/6/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Δυσκολευομαι να σε καταλαβω

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από pocahontas_

επόμενη κίνηση.?

... ΟΚ. δεν είμαι πρωτάρα, ούτε κοριτσάκι πλέον.

αλλά ΓΙΑΤΙ πάντα μα πάντα σε αυτές τις πάντα αμήχανες περιπτώσεις σκέφτομαι: "να στείλω;", "άσε, ας στείλει αυτός", "μήπως τον ενοχλώ;" κτλ κτλ... πόσο ηλίθια ρε γμτ???!

η αλήθεια είναι πως γενικά δεν είμαι ντροπαλή.. ίσα ίσα.. κοινωνική και με πολλά ενδιαφέροντα. και νιώθω ότι αξίζει τον κόπο ο συγκεκριμένος. αλλά δυσκολεύομαι και να τον πάρω, γιατί δεν είναι γκόμενος μου να μιλάμε συνέχεια.. πόσο να μιλήσεις με έναν άνθρωπο που δεν ξέρεις καλά και να κρατήσεις την φλόγα αναμμένη; κομματάκι περίεργο..

από την άλλη, θέλω να κρατήσω την επικοινωνία μέχρι να ξαναβρεθούμε, αλλά δεν ξέρω πως το βλέπει κι αυτός αν δεν έχω τη ζωντανή επαφή. μόνο από κοντά θα ξεκαθαρίσει το τοπίο.. έχει δείξει ενδιαφέρον ψιλο-χοντρο βέβαια με τα λόγια του, αλλά άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου και κυρίως όταν την αποκρυπτογραφεις από απόσταση!! 

Απο την μια γραφεις πως δεν εισαι πρωταρα,απο την αλλη θελεις να κρατησεις ζωντανη την επικοινωνια,αλλα δυσταζεις να του τηλεφωνησεις ...και να μιλησεις πολυ επειδη δεν εισαστε γκομενοι 

Μα τι εχεις να χασεις τελικα? τι αντιληψεις γεματες ακραιο συντηρητισμο ειναι αυτες?...και μαλιστα απο μια γυναικα νεα ουτε 30 ετων 

Το λαθος που κανετε εσεις τα νεα παιδια ειναι πως τα θελετε ολα δικα σας και μαλιστα...εγγυημενα,χωρις πολυ κοπο. Θελετε να τον εχετε γκομενο,αλλα δεν του μιλατε. Και οταν γινει γκομενος τον...γκαστρωνετε στην παρλα κ την γκρινια...

Νομιζω πως εμεις ...τα παπου ειμαστε πιο πρακτικοι. Σε γουσταρω - το λεω ,το δειχνω και αν και'συ το ιδιο το προχωραμε και οπου και οσο  παει. Εκει νομιζω ειναι το...κουμπι πως παντα περνουσαμε και περναμε και σημερα καλυτερα.Με ατολμια κ καχυποψια δεν βγαζεις γκομενο...

aladdin30

# 6 στις 3/6/2015
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση

Γενικα θα περιμενεις απ τον αντρα να στελνει. Αν δε σε καλει ο ιδιος σημαινει οτι μπορει να μη σε βλεπει ερωτικα ή να υπαρχει καποιος αλλος ανασχετικος παραγων.

pocahontas_

# 7 στις 3/6/2015
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη

καλησπέρα και πάλι σε όλους και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!

AMALIA: αυτός είναι στην ηλικία μου, αλλά η πρώτη εντύπωση είναι ότι δείχνει πολύ πιο ώριμος και μετρημένος. επίσης, στη δουλειά του δεν έχει στάνταρ ωράρια, δουλεύει είτε πρωί, είτε βράδυ, αναλόγως με το πότε τον χρειάζονται και αυτό είναι ένα θεματάκι, γιατί δεν ξέρω πότε είναι free για κουβέντα.. αν και όταν του το είπα, μου απάντησε ότι είναι πάντα διαθέσιμος και να μην με απασχολούν αυτά..όσο για το ελεύθερος, εικάζω πως ναι αλλά ποτέ δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά.. λες να μας προκύψει δεσμευμένος και γκομενιάρης?? α πα πα! η γκαντεμιά η ίδια..!και τέλος, δεν βρισκόμαστε σε μεγάλη απόσταση ο ένας από τον άλλον, 2 ώρες περίπου..
PANO: ευχαριστώ για την απάντησή σου.. εφάρμοσα ήδη τη συμβουλή σου, έστειλα μηνυματάκι και μια χαρά ανταποκρίθηκε ξανά, χωρίς καθυστερήσεις κλ.. οπότε, είχες δίκιο!
ROCK αγαπημένε με παρεξήγησες λιγάκι! δεν είμαι άτολμη ή καχύποπτη, ούτε γενικά διστακτική και ντροπαλή, αλλά σκέψου.. εγώ θα ήθελα να μιλάμε και καθημερινά αν είναι δυνατό, αλλά διστάζω διότι ένα πρόσωπο που δείχνει ότι ενδιαφέρεται μεν αλλά δεν το ξέρεις καλά δε και είναι και αυτή η ρημαδοαπόσταση στη μέση, δεν μπορείς να τον βομβαρδίζεις με μηνύματα και κλήσεις γιατί μπορεί να το θεωρήσει πιεστικό..(κάτι που μου έχει συμβεί με άλλους στο παρελθόν και ένιωθα ότι με πιέζει..). ούτε στις εκάστοτε σχέσεις μου ήμουν ποτέ μες την πάρλα και πάνω από ένα τηλ να μιλάω συνέχεια με τον άλλον, προς θεού.. έχουμε και σημαντικότερα πράγματα να κάνουμε..επίσης, είμαι η κοπέλα στην ιστορία, σωστά? τι να κάνω δηλ? να τον παίρνω τηλέφωνα εγώ πρώτη? του έχω δώσει την πάσα και την έχει αρπάξει μέχρι στιγμής, είμαι σίγουρη γι αυτό. έξυπνος άνθρωπος είναι άλλωστε..απλά θεωρώ ότι μόνο από κοντά θα ξεκαθαρίσει το αχνό τοπίο.. η αρχή μια γνωριμίας όταν γίνεται από μακριά ειδικά, δε θεωρώ ότι γίνεται κάτω από τις καλύτερες συνθήκες, είναι κατανοητό αυτό..
απλά το ερώτημά μου ήταν και είναι: α) αν κι εσείς πιστεύετε, ως τρίτα μάτια και αυτιά και άρα πολύ πιο αντικειμενικοί, ότι υπάρχει ενδιαφέρον από την πλευρά του (δεδομένου ότι μέχρι στιγμής έχει πάρει την πρωτοβουλία για επικοινωνία τις περισσότερες φορές και έχει ανταποκριθεί χωρίς καθυστέρηση και στις δικές μου κινήσεις..) και β) κατά πόσο τελικά μπορείς το "σε γουστάρω, κοίτα!!!" να το δείξεις σε έναν άντρα από ένα τηλέφωνο (αφού δεν μπορεί να γίνει και αλλιώς στην παρούσα φάση!) και να πιάσει το μήνυμα. οκ, θα κάνεις την κίνηση σου κι εσύ και δεν θα τον γράφεις στα δικά του καλέσματα, θα κάνεις και τα θετικά σου σχόλια προς το άτομό του και θα περιμένεις μέχρι να ξαναβρεθείτε.. πείτε με ντροπαλή και δεν ξέρω κι εγώ τι, αλλά παραπάνω δεν μπορώ να κάνω. σόρρυ κιόλας αλλά πισινές κρατάω πάντα και για τους πάντες γιατί πολλά έχουμε δει..!

pocahontas_

# 8 στις 3/6/2015
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη

alladin, λες ε?? 

μα αυτό έχει γίνει μέχρι στιγμής, αυτός πήρε πρώτος, αυτός ξαναέκανε κίνηση..

και γενικά δε συνηθίζω να δείχνω το ενδιαφέρον μου αμέσως και πρώτη.

απλά, πρέπει να τις κάνω κι εγώ τις πάσες μου, γιατί θα σκαλώσει μι άλλος κάποια στιγμή. δεν γνωριζόμαστε και καλά και ούτε μπορούμε να γνωριστούμε καλύτερα και να βρεθούμε από κοντά για να κόψω αντιδράσεις, οπότε να κι ένας λόγος παραπάνω..

εννοείται πάντως, όποιος ενδιαφέρεται πραγματικά το δείχνει. ΚΑΝΟΝΑΣ. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από aladdin30

Γενικα θα περιμενεις απ τον αντρα να στελνει. Αν δε σε καλει ο ιδιος σημαινει οτι μπορει να μη σε βλεπει ερωτικα ή να υπαρχει καποιος αλλος ανασχετικος παραγων.

methismeno_troufaki

# 9 στις 3/6/2015
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.565

Ποοολλή ναφθαλίνη ρε παιδί μου... 

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από aladdin30

Όταν μας αρέσει κάποιος δεν καθόμαστε να παίξουμε τέτοια παιχνιδάκια! Δεν χρειάζεται να περιμένεις να σου στείλει για να του στείλεις, να σε πάρει για να τον πάρεις, ούτε χρειάζεσαι να κάθεσαι να σκέφτεσαι ότι πρέπει να πάρει αυτός πρώτα ή να περάσουν τόσες μέρες από την τελευταία φορά που βρεθήκατε για να πάρεις τηλέφωνο!

Εγώ τουλάχιστον έτσι έμαθα να κάνω Ποκαχόντας! Όλα τα υπόλοιπα μου φαίνονται αστεία και ταιριάζουν περισσότερο σε "παιδάκια"! 

Υ.Γ.: Εγώ πάντως είμαι γενικά ντροπαλή!

Αρέσει στο μέλος unrepentant

pocahontas_

# 10 στις 3/6/2015
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη

μαζί σου.

προσωπικά δεν θέλω να "μπαίνω στο τριπάκι" αυτό γιατί δεν έχει και νόημα άλλωστε.. είναι παιδιάστικο όπως λες κι εσύ.. ούτε περιμένω προς θεού να στείλει για να στείλω, όχι. απλά, ως κοπέλα, νιώθω ότι είμαι σε λίγο πιο αμήχανη θέση. επίσης, θέλω να πω ότι αυτά είναι και σχετικά.. άλλος θεωρεί επικοινωνία την καθημερινή, άλλος την πιο αραιή κ.ο.κ

και με το παιδί(μην το ματιάσω!) μια χαρά επικοινωνούμε μέχρι στιγμής και χωρίς και να γνωριζόμαστε επί της ουσίας, μην είμαι αχάριστη.

απλά δεν θέλω να φανώ αδιάφορη ή ο,τιδήποτε.. τεσπα, του έστειλα εγώ σήμερα, ήθελα να το κάνω και δεν το πολυσκέφτηκα εννοείται, ανταλλάξαμε λίγα μηνύματα κι όλα καλά.

θα δείξει στην πορεία.. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από methismeno_troufaki

Ποοολλή ναφθαλίνη ρε παιδί μου... 

Όταν μας αρέσει κάποιος δεν καθόμαστε να παίξουμε τέτοια παιχνιδάκια! Δεν χρειάζεται να περιμένεις να σου στείλει για να του στείλεις, να σε πάρει για να τον πάρεις, ούτε χρειάζεσαι να κάθεσαι να σκέφτεσαι ότι πρέπει να πάρει αυτός πρώτα ή να περάσουν τόσες μέρες από την τελευταία φορά που βρεθήκατε για να πάρεις τηλέφωνο!

Εγώ τουλάχιστον έτσι έμαθα να κάνω Ποκαχόντας! Όλα τα υπόλοιπα μου φαίνονται αστεία και ταιριάζουν περισσότερο σε "παιδάκια"! 

Υ.Γ.: Εγώ πάντως είμαι γενικά ντροπαλή!

Αρέσει στο μέλος methismeno_troufaki

aladdin30

# 11 στις 3/6/2015
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση

Bασικα τωρα καθε ποτε μιλατε?

methismeno_troufaki

# 12 στις 3/6/2015
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.565

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από pocahontas_

μαζί σου.

προσωπικά δεν θέλω να "μπαίνω στο τριπάκι" αυτό γιατί δεν έχει και νόημα άλλωστε.. είναι παιδιάστικο όπως λες κι εσύ.. ούτε περιμένω προς θεού να στείλει για να στείλω, όχι. απλά, ως κοπέλα, νιώθω ότι είμαι σε λίγο πιο αμήχανη θέση. επίσης, θέλω να πω ότι αυτά είναι και σχετικά.. άλλος θεωρεί επικοινωνία την καθημερινή, άλλος την πιο αραιή κ.ο.κ

και με το παιδί(μην το ματιάσω!) μια χαρά επικοινωνούμε μέχρι στιγμής και χωρίς και να γνωριζόμαστε επί της ουσίας, μην είμαι αχάριστη.

απλά δεν θέλω να φανώ αδιάφορη ή ο,τιδήποτε.. τεσπα, του έστειλα εγώ σήμερα, ήθελα να το κάνω και δεν το πολυσκέφτηκα εννοείται, ανταλλάξαμε λίγα μηνύματα κι όλα καλά.

θα δείξει στην πορεία.. 

Από τη στιγμή που η μέχρι τώρα επικοινωνία σας είναι μια χαρά δεν υπάρχει λόγος να μπαίνεις σε τέτοιες σκέψεις!

Κι επειδή είδα πριν ανέφερες ότι απαντάει χωρίς καθυστερήσεις στα μηνύματα, εντάξει δεν είναι και ουσιαστικό δείγμα η όποια καθυστέρηση! Στο κάτω κάτω αν δουλεύει μπορεί να μην είναι πάντα σε θέση να απαντήσει! 

Δώσε χρόνο στην επικοινωνία που έχετε και σταδιακά θα δεις και πως θα πηγαίνουν τα πράγματα! Κι αν αύριο μεθαύριο είστε μαζί θα βρείτε και τους δικούς σας ρυθμούς και τρόπους επικοινωνίας!

pocahontas_

# 13 στις 3/6/2015
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη

κάθε 2η ή 3η ή το πολύ 4η μέρα, σε σταθερό τέμπο από τότε που γνωριστήκαμε!

ούτε έχει συμβεί μέχρι στιγμής κανένα περίεργο, πχ να αργήσει πολύ να απαντήσει, να ξεχάσει να πάρει.. ίσα ίσα, ένα βράδυ βγήκε έξω από το μαγαζί που ήταν για να μιλήσουμε(μου το είπε αυτό).

χαχαχαχαχα, σε μπέρδεψα βρε alladin κι έχεις όλη την καλή διάθεση να βοηθήσεις! με τα δίκια σου, που να καταλάβεις έτσι που τα παρουσίασα..

πάντως όταν θα βρεθούμε από κοντά και θα είμαι κι εγώ σε πιο clear φάση, i promise: θα είστε οι πρώτοι που θα ενημερώσω αγαπητοί!! ε μα!

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από aladdin30

Bασικα τωρα καθε ποτε μιλατε?

Leigh-Cheri

# 14 στις 3/6/2015
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 2.052

βρε συ αγκωμαχώντας  γιατί σκας χωρίς λόγο

και φυσάς και ξεφυσάς; 

Βρήκες ένα παιδί που σου αρέσει, 

που δείχνει να έχει 2-3 καλά στοιχεία 

που είναι αυτά που προφανώς ζητάς και εσύ

δείχνει ενδιαφέρον (γιατί ενδιαφέρον λέγεται αυτό αν δεν το κατάλαβες)

και αντί να χαρείς και να ανταποκριθείς, σαμποτάρεις τον ίδιο σου τον εαυτό 

Σκέφτηκες πως (άνετα όμως!) μπορεί να σκεφτεί το καψερό το παιδί 

πως για να μην επικοινωνείς ποτέ μαζί του, 

προφανώς δεν νιώθεις και την ανάγκη να το κάνεις 

οπότε λογικά δεν πολυγουστάρεις; Αν αρχίσει και αραιώνει, τι θα λες; 

Ότι δεν ενδιαφέρεται αρκετά; 

Στην τελική, αν τον πάρεις σε κακή στιγμή θα σου το πει. και τι έγινε; 

θα σου πει ένα "να μιλήσουμε κάποια άλλη στιγμή γιατί έχω δουλίτσα" και όλα οκ 

Δηλαδή αν σου τηλεφωνούσε κάποια στιγμή που είσαι απασχολημένη 

δεν θα του έλεγες το ίδιο; Θα τον κακοχαρακτήριζες; 

(και μην μιλήσεις για φύλο. Η ενόχληση είναι ενόχληση)

pocahontas_

# 15 στις 3/6/2015
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη

έχετε απόλυτο δίκιο.. 

και πραγματικά με κάνετε και νιώθω ήδη καλύτερα.. θενκ γιου σοου ματς! ξέρετε.. είναι τα προφανή, αλλά μερικές φορές δεν βλέπουμε πέρα από τη μύτη μας!  

θα δούμε πως θα πάει .. ας μην προτρέχω.. απλά την έχω έμφυτη την τάση υπερανάλυσης κ μάλλον δεν πρόκειται να μου φύγει και ποτέ!

γυναίκες..!

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από methismeno_troufaki

Από τη στιγμή που η μέχρι τώρα επικοινωνία σας είναι μια χαρά δεν υπάρχει λόγος να μπαίνεις σε τέτοιες σκέψεις!

Κι επειδή είδα πριν ανέφερες ότι απαντάει χωρίς καθυστερήσεις στα μηνύματα, εντάξει δεν είναι και ουσιαστικό δείγμα η όποια καθυστέρηση! Στο κάτω κάτω αν δουλεύει μπορεί να μην είναι πάντα σε θέση να απαντήσει! 

Δώσε χρόνο στην επικοινωνία που έχετε και σταδιακά θα δεις και πως θα πηγαίνουν τα πράγματα! Κι αν αύριο μεθαύριο είστε μαζί θα βρείτε και τους δικούς σας ρυθμούς και τρόπους επικοινωνίας!

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Leigh-Cheri

βρε συ αγκωμαχώντας  γιατί σκας χωρίς λόγο

και φυσάς και ξεφυσάς; 

Βρήκες ένα παιδί που σου αρέσει, 

που δείχνει να έχει 2-3 καλά στοιχεία 

που είναι αυτά που προφανώς ζητάς και εσύ

δείχνει ενδιαφέρον (γιατί ενδιαφέρον λέγεται αυτό αν δεν το κατάλαβες)

και αντί να χαρείς και να ανταποκριθείς, σαμποτάρεις τον ίδιο σου τον εαυτό 

Σκέφτηκες πως (άνετα όμως!) μπορεί να σκεφτεί το καψερό το παιδί 

πως για να μην επικοινωνείς ποτέ μαζί του, 

προφανώς δεν νιώθεις και την ανάγκη να το κάνεις 

οπότε λογικά δεν πολυγουστάρεις; Αν αρχίσει και αραιώνει, τι θα λες; 

Ότι δεν ενδιαφέρεται αρκετά; 

Στην τελική, αν τον πάρεις σε κακή στιγμή θα σου το πει. και τι έγινε; 

θα σου πει ένα "να μιλήσουμε κάποια άλλη στιγμή γιατί έχω δουλίτσα" και όλα οκ 

Δηλαδή αν σου τηλεφωνούσε κάποια στιγμή που είσαι απασχολημένη 

δεν θα του έλεγες το ίδιο; Θα τον κακοχαρακτήριζες; 

(και μην μιλήσεις για φύλο. Η ενόχληση είναι ενόχληση)

Leigh-Cheri

# 16 στις 3/6/2015
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 2.052

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από pocahontas_

απλά την έχω έμφυτη την τάση υπερανάλυσης κ μάλλον δεν πρόκειται να μου φύγει και ποτέ! 

Κοίτα να την κάνεις να φύγει, γιατί αν αρχίσουν να φεύγουν οι άλλοι 

μετά θα ψάχνεσαι. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από pocahontas_

έχετε απόλυτο δίκιο..  

Το ξέρουμε  απλά μας αρέσει να το ακούμε 

Παρ' τον άνθρωπο ένα τηλεφωνάκι μαρή. 

Το πιο πιθανό, σύμφωνα με τα λεγόμενά σου, είναι να κάνει κωλοτούμπες από τη χαρά 

aladdin30

# 17 στις 3/6/2015
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση

Για τι αποσταση μιλαμε τα μερη σας?

pocahontas_

# 18 στις 3/6/2015
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη

αχαχαχαχαχα! θεά!<3

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Leigh-Cheri

Κοίτα να την κάνεις να φύγει, γιατί αν αρχίσουν να φεύγουν οι άλλοι 

μετά θα ψάχνεσαι. 

Το ξέρουμε  απλά μας αρέσει να το ακούμε 

Παρ' τον άνθρωπο ένα τηλεφωνάκι μαρή. 

Το πιο πιθανό, σύμφωνα με τα λεγόμενά σου, είναι να κάνει κωλοτούμπες από τη χαρά 

pocahontas_

# 19 στις 3/6/2015
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη

γύρω στις 2 ώρες..

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από aladdin30

Για τι αποσταση μιλαμε τα μερη σας?

god_ofwar

# 20 στις 3/6/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

το πιο πιθανον ειναι να τον ρωτανε οι φιλοι του με ποια μιλας ρε ?

γνωρισα ενα μ...ι μαγκες καληνυχτα,αλλα δεν ειναι απο εδω
την εφαγες ρε??
οχι,αλλα τωρα που θα ξαναπαω στα μερη της θα την στριμωξω δεν μπορει!!
    απλα για να ξες ρε παιδι μου πως σε παρουσιαζει στους φιλους του 
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε