Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Νέα γνωριμία και έντονος προβληματισμός

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Leigh-Cheri

# 21 στις 2/7/2015
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.052
'Aρεσαν+: 0%

Σύμφωνοι ότι δεν του έχει πάρει τα μυαλά. Αυτό κατάλαβα και εγώ

Απλά πιστεύω επιπρόσθετα, πως εδώ δεν εκφράζει μόνο οικονομικούς προβληματισμούς για το μέλλον,

αλλά εγώ εστιάζω και σε αυτό που λέει

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από alex4400

Κατανοώ επίσης, ότι όταν δουλεύεις για ψίχουλα αισθάνεσαι κορόιδο αλλά από την άλλη δεν μπορώ να δεχθώ πως είναι προτιμότερο να κάθεσαι. Σκέφτομαι ότι ακόμα και υποχρεώσεις να μην έχεις, και να σου προσφέρουν οι δικοί σου ένα πιάτο φαγητό, ως νέος άνθρωπος έχεις την ανάγκη να βγεις, να πας μια εκδρομή, ένα ταξίδι, να κάνεις κάποια πράγμα που σου αρέσουν...Πέρα απΆ το χρηματικό όμως, είναι πως όλοι έχουμε την ανάγκη να ασχοληθούμε με κάτι για να γεμίσει ο χρόνος μας, ακόμα και δουλειά να μην έχουμε, πρέπει κάπως να γεμίσουμε την μέρα μας?και απΆ ότι κατάλαβα η συγκεκριμένη κοπέλα δεν ασχολείται με τίποτα, ξυπνάει το πρωί και πέρα από ένα καφέ ή ποτό που θα πάει αραιά και που, όλη μέρα είναι μπροστά στον υπολογιστή!

Πιθανόν να το θεωρείς λίγο και ασήμαντο.

Προσωπικά αν με ρωτάς το θεωρώ αδιανόητο

και όχι απλά δεν μου φαίνεται παράλογο που τον αποτρέπει κάτι τέτοιο

να ασχοληθεί 'σοβαρά' μαζί της, πόσο μάλλον να γίνει ένα όπως λες,

αλλά μου φαίνεται παράλογο και να ασχοληθεί γενικότερα.

.

Με λίγα λόγια θεωρώ όσο και αν του αρέσει, τον αποτρέπει η νοοτροπία της

και προσωπικά δεν μπορώ να τον αδικήσω 

Είναι που ξέρω πως δεν αλλάζει η ρημάδα...

(Βέβαια παίζει και να μην έχω καταλάβει καλά

και να εννοεί άλλο πράγμα ο άνθρωπος, οπότε πάσο)

Αρέσει στα μέλη anemona_62, pigassos71

AntwnisPriest

# 22 στις 26/7/2015
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Νίκαια
Απαντήσεις: 19

Η τεμπελιά, οκνηρία, η οπως αλλιος αποφασισεις να την πεις, είναι σημάδι στους ανθρώπους... που συχνα δίχνει κατάθλιψη, αν καταφέρεις να της ξυπνήσεις τη ζωντάνια που κρύβει μεσα της θα δεις μεγαλες αλλαγες, αλλα είναι μεγάλο ρίσκο, το καλυτερο είναι να μη τη στηρίζεις οικονομικα στα παντα, καντην να νιωσει την αναγκη να εχει τα δικά της χρηματα αν αποφασισεις να μπλεξεις μαζι της, οσα περισσοτερα νιωσει για σενα, τοσο ποιο σιγουρο είναι πως θα αλλαξει.

Starlet1983

# 23 στις 17/8/2015
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Σερρών / Σέρρες
Απαντήσεις: 1
Αγορι μου την κανεις κ φευγεις κ βρε μια κοπελα με ζωντανια κ ενεργεια κ δεν σε παρεξηγει κανεις...!!!

Whiteisland

# 24 στις 20/9/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Εδω αυτο που λες συμβαινει στους αντρες που παραδοσιακα εχουν το ρολο του κουβαλητη.Αν η γυναικα θελει να μενει στο σπιτι κ να φροντιζει την οικογενεια της εμενα δε με χαλαει καθολου.Αυτο κ αν ειναι επαγγελμα-λειτουργημα.Αν σε φοβιζει το ολο θεμα αστο.Πολυ προσφατα βγηκα με κσποιον 2 χρονια ανεργο που ουτε λιγο ουτε πολυ μου ζητησε εγω να δουλευω κ κεινος να φροντιζει το σπιτι κ τα παιδια.Στην περιπτωση του αντρα ειναι καθαρος ευνουχισμος.Δηλ. εγω αντρα θελω να παντρευτω οχι οικιακη βοηθο.Το αντιστροφο ομως (παρολο που εγω ειμαι εργαζομενη κ δεν αφηνω τη δουλεια μου για τον καθε τσιγγουνη), δε με χαλαει καθολου.Μην υποτιμας το δικο της μελλοντικο ρολο στο σπιτι.Ειναι πολυτιμος.

IM____

# 25 στις 27/9/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Leigh-Cheri

Με λίγα λόγια θεωρώ όσο και αν του αρέσει, τον αποτρέπει η νοοτροπία της

και προσωπικά δεν μπορώ να τον αδικήσω 

Είναι που ξέρω πως δεν αλλάζει η ρημάδα...

Αν αλλάζει λέει; Ριζικά κιόλας.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost