Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Έχω κλειστεί στον εαυτό μου. Χρειάζομαι βοήθεια για να ξεκολήσσω και να ξαναρχίσω να φλερτάρω

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

daidalos

# 21 στις 4/7/2015
author
Ανδρας / 53 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Δεν έχει επιλεγεί
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 683
'Aρεσαν+: 0%

.. μη στεναχωριεσαι φιλε μου και προ παντων μην κανεις βιαστικες κινησεις ...

... σαν κι εσενα ειμουν κι εγω, βιάστηκα και... πηγα και φορτωθηκα την πεθερα μου ..

... μια χαρα ειμουν μονος μου, αητος ελευθερος και τωρα αυτη μου εχει κοψει τα φτερα ...

... αναθεμα στην αποφαση που πηρα

Aggelo

# 22 στις 5/7/2015
author
Ανδρας / 52 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115

(είμαι 33 χρονών, μια χαρά εμφανισιακά, με καλή δουλειά, δικό μου σπίτι, δραστηριότητες, ανοικτό μυαλό και όρεξη για ζωή)

Απο τι στιγμη που εχεις ολα αυτα που εγραψες πιο πανω...που αλλοι ανδρες...η και παρα πολλοι αλλοι
θα σε ζηλευαν, ρισκαρε !  τι εχεις να χασεις ?  κανε παχνιδι ! τα χρονια περνανε......με το να καθεσαι

να αμπελοφιλοσοφεις δεν κανεις τιποτα.

Κανε καινουργιες παρεες,αποκτησε ενδιαφεροντα...και θα ερθουν και οι γνωριμιες...

cazzo

# 23 στις 6/7/2015
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 182

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Aggelo

Κανε καινουργιες παρεες,αποκτησε ενδιαφεροντα...και θα ερθουν και οι γνωριμιες...

Ευχαριστώ για τη γνώμη σου, αλλά ήδη έχω δραστηριοποιηθεί σε αυτό το τομέα. Απλά δεν μου λειτούργησαν. Δεν προέκυψε κάτι. Και προσπαθω να ξαναενεργοποιηθώ στο "πρωτογενή" τομέα. Φλερτ με άγνωστες. Ειδικά το καλοκαίρι που οι δραστηριότητες όλων διακόπτονται. Επειδή προφανώς δεν είναι λύση να σηκώνομαι και να πηγαίνω και να τη πέφτω ασύστολα στο Σύνταγμα, τι προτείνεται για γνωριμίες τους θερινούς μήνες, αν πιστεύετε σε αυτές με αυτόν τον τρόπο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από daidalos

.. μη στεναχωριεσαι φιλε μου και προ παντων μην κανεις βιαστικες κινησεις ...

... σαν κι εσενα ειμουν κι εγω, βιάστηκα και... πηγα και φορτωθηκα την πεθερα μου ..

... μια χαρα ειμουν μονος μου, αητος ελευθερος και τωρα αυτη μου εχει κοψει τα φτερα ...

... αναθεμα στην αποφαση που πηρα

Σε νιώθω. Αλλά και λίγη συντροφιά / σεξ με το ωραίο φίλο, δεν χάλασε κανένα. Τώρα θα μους πεις έτσι ξεκινάει, αλλα και γω χόρτασα τη solo καριερα

cazzo

# 24 στις 6/7/2015
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Aggelo

Ευχαριστώ για τη γνώμη σου, αλλά ήδη έχω δραστηριοποιηθεί σε αυτό το τομέα. Απλά δεν μου λειτούργησαν. Δεν προέκυψε κάτι. Και προσπαθω να ξαναενεργοποιηθώ στο "πρωτογενή" τομέα. Φλερτ με άγνωστες. Ειδικά το καλοκαίρι που οι δραστηριότητες όλων διακόπτονται. Επειδή προφανώς δεν είναι λύση να σηκώνομαι και να πηγαίνω και να τη πέφτω ασύστολα στο Σύνταγμα, τι προτείνεται για γνωριμίες τους θερινούς μήνες, αν πιστεύετε σε αυτές με αυτόν τον τρόπο.

Aggelo

# 25 στις 6/7/2015
author
Ανδρας / 52 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από cazzo

Τι να σου πω ! ειδικα αυτη την εποχη που ο κοσμος ειναι πιεσμενος και εχει οικονομικη αβεβαιοτητα

δεν νομιζω δεν ενδείκνυται για φλερτ με αγνωστες...

cazzo

# 26 στις 7/7/2015
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από Aggelo

Τι να σου πω ! ειδικα αυτη την εποχη που ο κοσμος ειναι πιεσμενος και εχει οικονομικη αβεβαιοτητα

δεν νομιζω δεν ενδείκνυται για φλερτ με αγνωστες...

Ειλικρινά, νομίζω πως στις μερες μας ποιο σημαντική είναι η εύρεση εργασίας με την οικονομική σταθερότητα που συνεπάγεται, παρά η εύρεση συντρόφου. Μακάρι να κάνω λάθος. Σίγουρα η πλειοψηφία έχει λιώσει αυτές τις μέρες να διαβάζει, να ακούει ότι μπορεί παραπάνω για τις επιλογές μας εν μέσω δημοψηφίσματος, Eurogroup και οικονομικής κρίσης. Προσωπικά πιστεύω πτωχεύσαμε το 2010, οπότε και τελείωσε η σύγχρονη Ελληνική ιστορία. Τώρα άνοιξα αυτό το θέμα για να ξεφύγω γώ και όσοι βρίσκονται σε ανάλογη θέση από το μείζων θέμα τον ημερών. Να ξεχαστούμε λίγο. Σίγουρα επηρεάζει και δυσκολεύει ακόμη περισσότερο την κατάσταση.

Επίσης και γω πιστεύω η κατάσταση πλέον δεν ενδείκνυται για φλερτ με άγνωστες. Εδώ με γνωστές και δυσκολευόμαστε. Αλλά κουβέντα να γίνεται...

kifinas99

# 27 στις 21/7/2015
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Κύπρος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 30

φιλε να σου πω ενα χαζο? αλλα οταν το εκανα πετυχε... δεν χανεις τιποτα... ισα ισα...

δεν ειχα κατι εξυπνο και ειπα την εξης μαλακια: συγνωμη κοπελιά ειδες καμια μπαλα εδω γυρω? γιατι την εχω χασει απο τη στιγμη που σε ειδα... και μετα στο καπακι πετας το αλλο..: βασικα εψαχνα αφορμη να σου μιλησω και δεν εβρισκα το πως... δεν ειμαι καλος στα λογια και σκεφτηκα να πω αυτη την χαζοατακα...( η ειλικρινια οτι δεν ξερω τι να πω αλλα ηρθα ισως της αρεσει)...
αν χαμογελασει τοτε προχωρα... μην κολωσεις ουτε μια στιγμη αδερφε...

kifinas99

# 28 στις 21/7/2015
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Κύπρος

φιλε να σου πω ενα χαζο? αλλα οταν το εκανα πετυχε... δεν χανεις τιποτα... ισα ισα...

δεν ειχα κατι εξυπνο και ειπα την εξης μαλακια: συγνωμη κοπελιά ειδες καμια μπαλα εδω γυρω? γιατι την εχω χασει απο τη στιγμη που σε ειδα... και μετα στο καπακι πετας το αλλο..: βασικα εψαχνα αφορμη να σου μιλησω και δεν εβρισκα το πως... δεν ειμαι καλος στα λογια και σκεφτηκα να πω αυτη την χαζοατακα...( η ειλικρινια οτι δεν ξερω τι να πω αλλα ηρθα ισως της αρεσει)...

kifinas99

# 29 στις 21/7/2015
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Κύπρος

.

kifinas99

# 30 στις 21/7/2015
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Κύπρος

σορρυ για το τριπλο ποστ... κεκτημενη ταχυτητα

IOANNAPI

# 31 στις 23/7/2015
author
Γυναίκα / 42 /
Ν. Θεσσαλονίκης / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1

Καλησπέρα και από μένα. Σήμερα βρήκα το φόρουν και με έκπληξη μου διάβασα το θέμα σου. Εγώ μπορώ να σου μιλήσω απο την απέναντι όχθη. Δύσκολες οι γνωριμίες και δεν πέριμενα να αντιμετώπιζουν το ίδιο πρόβλημα και οι άντρες το είχα για εσάς πιο εύκολο. Ότι προσπάθειες έχεις κάνει τις έχω κάνει και εγώ. Ο στόχος φυσικά είναι μια γνωρίμια ή το να κάνεις νέους φίλους και απο εκεί να έρθει κάτι άλλο. Αυτό που μπορώ να σου πω εκ πείρας αλλά και αυτό που ακούω απο τις φίλες μου είναι απλά και ξάστερα παιδιά μιλήστε μην κολλάτε δεν υπάρχει θέμα και τίποτα να μην γίνει θα περάσεις ένα ωραίο βράδυ ή θα σε βοηθήσει για άλλη φορά. Οσο για το τι να πεις είναι πολύ απλό την αλήθεια. Χαμόγελο είμαι ο τάδε και θα ήθελα να γνωριστούμε. Μην ψάχνετε την ατάκα αυτό είναι που δεν θέλουμε. όσο πιο απλά τόσο το καλύτερο. Άντε και δεν θέλει άντε και έχει σχέση τι έγινε μια προσπάθεια έκανες και προχωράς. Μιλήστε παιδιά πλησιάστε  πιο άσχημο μας φαινεται όταν κοιτάτε και δεν μιλάτε ή λέτε καμιά ατακάρα παρά όταν μιλάτε ωραία. 

Αρέσει στα μέλη siopi13, freeman21 και σε ακόμα 1 μέλος.

god_ofwar

# 32 στις 23/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

νταξει μαν ακομη αρχη ειναι σε καταλαβαινω 

πιαστην και μιλησε της βρες μια χαζη αφορφη

κατι πες μια μαλακια ρε αδερφε

εγω αυτο θα εκανα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από cazzo

Πχ κάθε πρωί που παίρνω τον προαστιακό, είναι μια κοπέλα που μου αρέσει. Και οι 2 πάμε στις δουλειές μας. Όλο ψάχνω κάποια καλή αφορμή να της μιλήσω. έχουν περάσει 6 μήνες και ακόμα ψάχνω. Θέλει ενέργεια για να βγω από την ασφάλεια μου.

AntwnisPriest

# 33 στις 26/7/2015
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Νίκαια
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 19

Μόνο και μόνο που έχει περάσει τόσος καιρός ειναι μια καλή αφορμή να της μιλήσεις, ημουν σε σχέση έξι χρόνια τώρα και αυτο με μια κοπέλα που γνώριζα απο το γυμνάσιο, οπότε δεν είμαι στη καλύτερη θέση να δώσω συμβουλές γιατι δε θυμάμαι καν το παιχνίδι πως παίζεται, οπως και να έχει το θέμα ομως, στη θέση σου θα την πλησίαζα και θα της έλεγα ενα γεια...
πχ.
"Καλημέρα, με λένε Αντώνη, είναι 6 μήνες τώρα που μπαίνουμε μαζι στο ιδιο τρένο και δεν έχουμε ανταλλάξει ουτε κουβέντα, θα ήθελα κάποια στιγμή να σε γνωρίσω καλύτερα."
Το θέμα είναι πριν προλάβει να σου πει ναι η όχι, να της δώσεις την επιλογή της μερας,
"Τρίτη απογευμα η απο τετάρτη είναι καλύτερα;"

Μη φοβάσαι να είσαι σιγουρος για τον εαυτό σου, ακομα και αν αρνηθει, θα εχεις αναιβάσει τον εαυτο σου στα μάτια της και στα δικά σου.

venus1974

# 34 στις 25/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

η ζωη ειναι ωραια..

Μην φοβασαι να εκτεθεις , δεν ειναι ντροπη ακομα και η αρνηση σε κανει πιο δυνατο. Ξεκινα μονος σου σε εναν καθρεφτη να μιλας να ακους και να βλεπεις την οποια εκφραση σου. Ολα θα πανε καλα αρκει να το βαλεις στο μυαλο σου.

Antonio_an

# 35 στις 29/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

δεν γίνεται με άγνωστες να κάνεις εύκολα παιγνίδι, δηλαδή μην κατηγορείς τον εαυτό σου και μην έχεις ενοχές...

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost