Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Έχω κλειστεί στον εαυτό μου. Χρειάζομαι βοήθεια για να ξεκολήσσω και να ξαναρχίσω να φλερτάρω

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

cazzo

# 1 στις 2/7/2015
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 182
'Aρεσαν+: 0%

Έχω κλειστεί στον εαυτό μου. Χρειάζομαι βοήθεια για να ξεκολήσσω και να ξαναρχίσω να φλερτάρω

Καλησπερα.

Εν μέσω κρίσης, είμαι 33 χρονών, μια χαρά εμφανισιακά, με καλή δουλειά, δικό μου σπίτι, δραστηριότητες, ανοικτό μυαλό και όρεξη για ζωή. Το πρόβλημά μου είναι ότι πάντα ήμουν ντροπαλός με τις γυναίκες. Προφανώς είχα θέματα και ανασφάλειας με τον ευατό μου. Ο τρόπος που μιλούσα στον εαυτό μου, δε θα τον χαρακτήριζα επικοδομητικό. Αυτό είχε σαν συνέπεια στην επικοινωνία μου με τις γυναίκες, ειδικά σε αυτές που μου άρεσαν, να μην είμαι ο εαυτός μου, να έχω πολύ άγχος, οπότε δεν κατέληγαν καλά.

Μερικά χρόνια μετά και αφότου έχου δουλέψει πολύ με τον εαυτό μου, όλη αυτή η αρνητική ενέργεια, όλη αυτή η αρνητική κουβέντα με τον εαυτό μου, έχει φύγει. Δεν κατηγορώ άλλους ανθρώπους για τις δικές μου αστοχίες. Και ότι δε λειτουργεί σε μένα έχω μένα, έχω μάθει να βρίσκω την πραγματική αιτία και όχι φτηνές δικαιολογίες.

Ηρέμησα, χαλάρωσα. Οι φίλοι μου λένε πως είμαι μια ήρεμη δύναμη. Αλλά υπερχαλάρωσα. Είμαι στην ασφάλειά μου, βλέπω αρκετές κοπέλες που μου αρέσουν, αλλά δεν πάω να μιλήσω, επηρεασμένος από τις αποτυχίες του παρελθόντος.

Δυστυχώς δεν έχω γνωριμίες από παρέες, η κλασσική ιστορία όπου οι φίλοι μου πλέον είναι παντρεμένοι με παιδιά, το ίδιο και φίλες των συντρόφων τους κτλ. Επίσης και από τα χόμπυ που μου αρέσουν, δεν έχει προκύψει κάτι, Η μόνη μου ευκαιρία να γνωρίσω κάποια κοπέλα, είναι τυχαία με άγνωστες. Στο μετρό, στο Σουπερ Μαρκετ, σε κάποιο βιβλιοπωλείο κτλ. Το ξέρω, αλλά δε κάνω τπτ. Τις βλέπω να περνάνε. Και μετά τα χώνω στον εαυτό μου. Δεν είμαι τίποτα άλλο παρά χέστης. Ούτε άσχημος, κοντός, βαρετός. Απλά κότα. Αυτή η ιστορία γίνεται 3 χρόνια. 3 χρόνια έχω να να βγω κάποιο ραντεβού, 3 χρόνια έχω να ακούσω ένα ναι, αλλά δεν έχω ακούσει και όχι, αφού δε μιλάω, δε προσπαθώ.

Πχ κάθε πρωί που παίρνω τον προαστιακό, είναι μια κοπέλα που μου αρέσει. Και οι 2 πάμε στις δουλειές μας. Όλο ψάχνω κάποια καλή αφορμή να της μιλήσω. έχουν περάσει 6 μήνες και ακόμα ψάχνω. Θέλει ενέργεια για να βγω από την ασφάλεια μου. Η ασφάλεια, το συννεφάκι που είμαι τώρα, είναι όμορφο. Αλλά δεν με κάνει ευτυχισμένο. Θέλω μια ώθηση. Φυσικά και με ενδιαφέρει το σεξ αλλά είμαι 33, θέλω και τη χημεία/επικοινωνία με την άλλη.

Κουράστηκα να μην προσπαθώ και να με θεωρώ κότα. Ότι συμβουλή έχετε, ότι γνώμη, ότι βοήθεια, είναι ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

freeman21

# 2 στις 2/7/2015
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 2.604
Γεια σου φίλε.Καταρχήν είσαι κομπλέ άνθρωπος απλά λίγο ντροπαλός όπως εκατοντάδες άλλοι άντρες. Σου προτείνω αν μπορείς χρονικά και οικονομικά να κάνεις ένα καλό ταξίδι εντός ή εκτός συνόρων μόνος σου.Εκεί σε κάθε ευκαιρία θα μιλάς και με άντρες και με γυναίκες θα νιώσεις λίγο πιο ελεύθερος λόγω του ότι θα είσαι άγνωστος μεταξύ αγνώστων και επιστρέφοντας θα έχεις χαλαρώσει αρκετά και θα συνεχίσεις στον ίδιο ρυθμό μέχρι να καταφέρεις να μιλάς άνετα και σε γυναίκες που σου αρέσουν χωρίς άγχος.Αν δεν μπορείς να φύγεις ξεκίνα κάντο αυτό με οποιονδήποτε στην περιοχή σου με τον περιπτερά τον κρεοπώλη κ.τ.λ. για να λυθείς..Υγ σίγουρα δεν χρειάζεσαι ψυχολόγο όπως κάποιοι θα σου γράψουν σίγουρα εδώ μέσα.είναι στο μυαλό σου όλα και μεθοδικά θα βρεις την λύση...
Αρέσει στο μέλος broomstick

archagellos

# 3 στις 2/7/2015
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.553

Εχεις δουλεψει με τον εαυτο σου αλλα οχι οσο θα επρεπε .

Καλο θα ειναι να επισκεφτεις καποιον ειδικο ετσι ωστε να μπορεσει να σε βοηθηση διοτι ταλαιπωρησε μονος σου .Και ξερεις κατι ? Η ολη διαδικασια δεν βγαζει πουθενα .Και τι θα γινει εαν εδω διαβασεις και 10 ιδεες ? ...Τιποτα δεν θα γινει Διοτι εσυ δεν εισαια ετοιμος ...΄λη εσυ δεν μπορεις .Μη τα βαζεις με εσενα .Δεν ειναι το καλυτερο. Απλα ετσι εισαι ...δεν ειναι κακο .
Βρες ακριβως το σημειο που σε ενοχλει και δωσε λυση . Μια λυση που μονο εσυ μπορεις να δωσεις ...οταν θα εισαι ετοιμος .
Keep Walking man 

freeman21

# 4 στις 2/7/2015
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 2.604
Η απουσία παραγράφων δυστυχώς είναι λόγω κινητού..

nuvola

# 5 στις 2/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από archagellos

Εχεις δουλεψει με τον εαυτο σου αλλα οχι οσο θα επρεπε .

Καλο θα ειναι να επισκεφτεις καποιον ειδικο ετσι ωστε να μπορεσει να σε βοηθηση διοτι ταλαιπωρησε μονος σου .Και ξερεις κατι ? Η ολη διαδικασια δεν βγαζει πουθενα .Και τι θα γινει εαν εδω διαβασεις και 10 ιδεες ? ...Τιποτα δεν θα γινει Διοτι εσυ δεν εισαια ετοιμος ...΄λη εσυ δεν μπορεις .Μη τα βαζεις με εσενα .Δεν ειναι το καλυτερο. Απλα ετσι εισαι ...δεν ειναι κακο .
Βρες ακριβως το σημειο που σε ενοχλει και δωσε λυση . Μια λυση που μονο εσυ μπορεις να δωσεις ...οταν θα εισαι ετοιμος .
Keep Walking man 

για πες  Ουριήλ 

είναι σύμπτωση από τα περιστατικά που έπεσαν μαζεμένα εδώ  ή  κάπως έτσι είστε το τελευταίο καιρό 

πολλοί ;; (εσείς οι άνδρες εννοώ )   

nuvola

# 6 στις 2/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από cazzo

Καλησπερα.

Ούτε άσχημος, κοντός, βαρετός. 

που να ήσουν κιόλας 

archagellos

# 7 στις 2/7/2015
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3.553

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από nuvola

για πες  Ουριήλ 

είναι σύμπτωση από τα περιστατικά που έπεσαν μαζεμένα εδώ  ή  κάπως έτσι είστε το τελευταίο καιρό 

πολλοί ;; (εσείς οι άνδρες εννοώ )   

Νουβ ,

ο καθενας εχει την δικη του προσωπικοτητα και τροπο αντιμετωπισεις καποιον θεματων .

achinos

# 8 στις 2/7/2015
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.762

Sτο σωστό μέρος ήρθες,

αλλά αν δε με απατά η μνήμη μου
ήταν κ κάτι άλλα θεματάκια που βγαίνανε
τότε

cazzo

# 9 στις 2/7/2015
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος

Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές σας , προφανώς έχω επισκεφθεί ειδικούς. Και επειδή δεν φτάνει μια ολόκληρη ζωή για να καλύψω τις αδυναμίες μου, θα επισκεφθώ και άλλους. Αλλά προφανώς δεν είναι η απάντηση που περίμενα.

Δεν ξέρω ποιο πολύ θέλω να ακούσω ότι υπάρχει ελπίδα κα ιαπό άντρες και από γυναίκες. ότι γίνεται να γνωρίσω κάποιο άγνωστη και να βγει μαζί μου για ένα καφέ. Αυτό θέλω για αρχή ειλικρινά. Η εμπειρία μου λέει ότι είναι απίθανο. Τόσα χρόνια δεν έχω καταφέρει κάτι με αυτό τον τρόπο. Οι φίλοι μου, απογοητευμένοι απο το φλερτ με κοπέλες πο υδε νγνωρίζουν μου λένε μη προσπαθείς καν δεν έχει νόημα. Αλά φυσικά αυτοί έχουν κοπέλα, τη γνώρισαν μέσα από κάποια παρέα, οπότε μιλάνε εκ του ασφαλούς. Και ο λόγος που έχουν περάσει 6 μήνες και δεν έχω μιλήσει στη κοπέλα στο τρένο, είναι η φωνούλα μέσα μου που μου λέει ότι δε θα γίνει τπτ. Κατά πάσα πιθανότητα δε θα είναι διαθέσιμη, είτε επειδή θα έχει σύντροφο ήδη, είτε επειδή θα είναι σε φάση που θα θέλει να μείνει μόνη, είτε επειδή είναι κολημμένη με κάποιον άλλον, είτε επειδή φοβάται και δεν εμπιστεύεται κάποιον άγνωστο.

Και όπως εύκολα συμπεραίνετε, κερδίζει χαλαρά η φωνούλα...

Alpenglow

# 10 στις 2/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από cazzo

Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές σας , προφανώς έχω επισκεφθεί ειδικούς. Και επειδή δεν φτάνει μια ολόκληρη ζωή για να καλύψω τις αδυναμίες μου, θα επισκεφθώ και άλλους. Αλλά προφανώς δεν είναι η απάντηση που περίμενα.

Δεν ξέρω ποιο πολύ θέλω να ακούσω ότι υπάρχει ελπίδα κα ιαπό άντρες και από γυναίκες. ότι γίνεται να γνωρίσω κάποιο άγνωστη και να βγει μαζί μου για ένα καφέ. Αυτό θέλω για αρχή ειλικρινά. Η εμπειρία μου λέει ότι είναι απίθανο. Τόσα χρόνια δεν έχω καταφέρει κάτι με αυτό τον τρόπο. Οι φίλοι μου, απογοητευμένοι απο το φλερτ με κοπέλες πο υδε νγνωρίζουν μου λένε μη προσπαθείς καν δεν έχει νόημα. Αλά φυσικά αυτοί έχουν κοπέλα, τη γνώρισαν μέσα από κάποια παρέα, οπότε μιλάνε εκ του ασφαλούς. Και ο λόγος που έχουν περάσει 6 μήνες και δεν έχω μιλήσει στη κοπέλα στο τρένο, είναι η φωνούλα μέσα μου που μου λέει ότι δε θα γίνει τπτ. Κατά πάσα πιθανότητα δε θα είναι διαθέσιμη, είτε επειδή θα έχει σύντροφο ήδη, είτε επειδή θα είναι σε φάση που θα θέλει να μείνει μόνη, είτε επειδή είναι κολημμένη με κάποιον άλλον, είτε επειδή φοβάται και δεν εμπιστεύεται κάποιον άγνωστο.

Και όπως εύκολα συμπεραίνετε, κερδίζει χαλαρά η φωνούλα...

Μίλα της για να νιώσεις ελεύθερος εσύ. Για να σταματήσεις να φοβάσαι την ενδεχόμενη απόρριψη. Θα στεναχωρηθείς μία-δύο-τρεις φορές μπορεί και περισσότερες αλλά στο τέλος θα αποδεχτείς ότι έτσι είναι το ερωτικό παιχνίδι. Έχεις να χάσεις κάτι; δεν είναι πως δέθηκες με έναν άνθρωπο και του έδωσες κάποια πράγματα που δεν μπορείς να πάρεις ποτέ πίσω. Μόνο σε καλό μπορεί να σου βγει.

broomstick

# 11 στις 2/7/2015
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 2.517

λοιπον...το προβλημα σου ειναι οχι οτι δεν μπορεις να μιλησεις σε γυναικα που σε ελκυει εμφανισιακα αλλα και σε αυτες που δεν σε ελκυουν...

θα ξεκινησεις λοιπον με την εξης λογικη...μιση ντροπη δικη μου μιση δικη σου(αν δεν σου μιλησει)
μην προσπαθησεις να πεις κατι εξυπνο η κατι παρατραβηγμενο η κατι που να σχετιζεται με την εμφανιση της η το ντυσιμο της(οι γυναικες ειναι πολυ περιεργες σε αυτα)
θα βγαζεις τελειως απο το μυαλο σου οτι εκεινη την στιγμη κανεις καμακι η προσεγγιση η γνωριμια
θα παιρνεις δυο βαθειες ανασες (χωρις να κανεις μπαμ ομως) και θα ξεκινας κατευθειαν..οτιδηποτε σουρθε στο κεφαλι εκεινη την στιγμη...
πρεπει ομως να φαινεται οτι εισαι ανετος ανεμελος χωρις φοβο και οτι δεν σε νοιαζει οτι και να γινει...(σαν να κατουρας)...πως μιλας στο γκισε της τραπεζας η στην περιπτερου η σε μια συναδελφο τελως παντων...
αν υπαρχει περιθωριο να συνεχισεις την κουβεντα καντο χωρις να γινεσαι ενοχλητικος η διακριτικος...αν δεν παρεις σημαδια οτι ενδιαφερεται μην την παρατραβας την κουβεντα και μην τυχον ζητησεις να βρεθειται αλλη φορα η το τηλεφωνο της...παντα να χαιρετιζεις με χαμογελο
δοκιμασε να πας σε μπαρακια...αλλα παντα στον παγκο οχι σε τραπεζι...εκει ειναι πιο ευκολα τα πραγματα διοτι αν η κοπελα ειναι μονη σημαινει οτι ειναι και ανευ δεσμευσης...αλλα μην καρφωνεσαι για πολυ ωρα πριν της μιλησεις...και το ποτο σε βοηθαει να χαλαρωσεις
και απλως να εισαι ο εαυτος σου...

Αρέσει στο μέλος cazzo

atofios-male

# 12 στις 2/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αυτη η φωνουλα που ακους δεν ειναι τιποτα αλλο απο το σωμα σου. 

Ειναι ακριβως η ιδια φωνουλα που ακουν οι υπερβαροι μετα απο κανα διωρο οταν προσπαθουν να κανουν διαιτα.
 Ο φοβος εχει περασει απο το μυαλο σου πλεον στο σωμα σου και για αυτο σου κοβονται τα ποδια καθε φορα που σκεφτεσαι να κανεις 'κινηση'. 
Το σωμα σου εχει αποτυπωσει μεσα του την ανεση και ειναι μια χαρα. 
Καπου καπου η λογικη σου το πιεζει με 'κινησεις' και αντιδρα. 
Σκεφτεται 'ασε μας ρε μεγαλε που να τρεχω τωρα να ασχολουμαι με χυλοπιτες, αποτυχιες, κλπ μια χαρα ειμαι οπως ειμαι'.
 Οταν υπαρχει ρηξη μεταξυ λογικης και καρδιας(σωματος) παντα το σωμα(καρδια) κερδιζει και εσυ εισαι μια ζωντανη αποδειξη. 
 Αυτα θεωρητικα. 
 Πρακτικα απο δικες μου εμπειριες. 
Αναγκαστικα αλλαξα γιατι το ιδιο σκηνικο που περιγραφεις το περασα και εγω με μια διαφορα. 
Ημουν 18 χρονων οταν οι ορμονες ειχαν αιχμαλωτισει το μυαλο μου και στη θεση της λογικης μου υπηρχε μονο μια προταση ' ποτε θα μου κατσει'.
 Και μεχρι να μου καθοταν δεν καθομουν(εγω) ησυχος. 
 Μετα τα 25 το συναισθημα αιχμαλωτιζει το μυαλο σου και ζεις κατι αλλο εντελως διαφορετικο. 
Μετα τα 40 το αφηνω γιατι δεν ειναι επι του παροντος μιας και μιλαμε για κρισεις των 40 ...
Διασκεδασε με το αντιθετο φυλο και μην το φοβασαι. 
Αν θελεις 'σωνει και καλα' να φοβηθεις ανοιξε τηλεοραση ...

epiponos

# 13 στις 2/7/2015
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 6
1) μια δραστηριότητα (τρέξιμο, γυμναστήριο-κολυμβητήριο,αναρρίχηση. σίγουρα θα σε γεμίσει ενέργεια θα σου ανεβάσει τα επίπεδα τεστοστερόνης και θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα με μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση.)2) ξεκίνα το διάβασμα (πήγαινε στα public, εχει αρκετά βιβλία πάνω στο θέμα σου. βιβλία προσωπικής βελτίωσης, ψυχολογίας, για το φλέρτ,  επίσης υπάρχουν και στο ιντερνετ.) 3) μην κάθεσαι σπίτι (πιάσε κουβέντα με τον οποιοδήποτε. άντρα - γυναίκα για οποιοδήποτε θέμα, αυτό θα σε κάνει να ξεκομπλάρεις να κοινωνικοποιηθείς και αν αυριο μεθαύριο μιλήσεις με γυναίκα να είσαι πιο άνετος) 4) οταν καταφερεις να εισαι χαρουμενος ,χαμογελαστος και ανετος με τον εαυτό σου. τότε θα σου βγεί γιατι θα νιώθεις αυτοπεποίθηση. και όταν σου βγεί, ακομα και χυλόπιτα να φας, θα νιωθεις ωραία γιατί το έκανες. μη νιωθεις ντροπή που την πεφτεις. αντρες ειμαστε. αυτο πρεπει να κανουμε. αυτοι που δε την πέφτουνε να ντρεπονται. πάνε ενάντια στην φύση τους.

Pakos84

# 14 στις 3/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Σαν να περιγραφεις εμενα φιλε μου και εγω στην ιδια κατασταση ειμαι (αν εξαιρεσεις τη δουλεια). Δισταζω να μιλησω σε κοπελα γιατι πιστευω οτι δεν θα της αρεσω η δεν θα ενδιαφερεται. Σε καταλαβαινω απολυτα!!!

IM____

# 15 στις 3/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από cazzo

Καλησπερα.

Εν μέσω κρίσης, είμαι 33 χρονών, μια χαρά εμφανισιακά, με καλή δουλειά, δικό μου σπίτι, δραστηριότητες, ανοικτό μυαλό και όρεξη για ζωή. Το πρόβλημά μου είναι ότι πάντα ήμουν ντροπαλός με τις γυναίκες. Προφανώς είχα θέματα και ανασφάλειας με τον ευατό μου. Ο τρόπος που μιλούσα στον εαυτό μου, δε θα τον χαρακτήριζα επικοδομητικό. Αυτό είχε σαν συνέπεια στην επικοινωνία μου με τις γυναίκες, ειδικά σε αυτές που μου άρεσαν, να μην είμαι ο εαυτός μου, να έχω πολύ άγχος, οπότε δεν κατέληγαν καλά.

Μερικά χρόνια μετά και αφότου έχου δουλέψει πολύ με τον εαυτό μου, όλη αυτή η αρνητική ενέργεια, όλη αυτή η αρνητική κουβέντα με τον εαυτό μου, έχει φύγει. Δεν κατηγορώ άλλους ανθρώπους για τις δικές μου αστοχίες. Και ότι δε λειτουργεί σε μένα έχω μένα, έχω μάθει να βρίσκω την πραγματική αιτία και όχι φτηνές δικαιολογίες.

Ηρέμησα, χαλάρωσα. Οι φίλοι μου λένε πως είμαι μια ήρεμη δύναμη. Αλλά υπερχαλάρωσα. Είμαι στην ασφάλειά μου, βλέπω αρκετές κοπέλες που μου αρέσουν, αλλά δεν πάω να μιλήσω, επηρεασμένος από τις αποτυχίες του παρελθόντος.

Δυστυχώς δεν έχω γνωριμίες από παρέες, η κλασσική ιστορία όπου οι φίλοι μου πλέον είναι παντρεμένοι με παιδιά, το ίδιο και φίλες των συντρόφων τους κτλ. Επίσης και από τα χόμπυ που μου αρέσουν, δεν έχει προκύψει κάτι, Η μόνη μου ευκαιρία να γνωρίσω κάποια κοπέλα, είναι τυχαία με άγνωστες. Στο μετρό, στο Σουπερ Μαρκετ, σε κάποιο βιβλιοπωλείο κτλ. Το ξέρω, αλλά δε κάνω τπτ. Τις βλέπω να περνάνε. Και μετά τα χώνω στον εαυτό μου. Δεν είμαι τίποτα άλλο παρά χέστης. Ούτε άσχημος, κοντός, βαρετός. Απλά κότα. Αυτή η ιστορία γίνεται 3 χρόνια. 3 χρόνια έχω να να βγω κάποιο ραντεβού, 3 χρόνια έχω να ακούσω ένα ναι, αλλά δεν έχω ακούσει και όχι, αφού δε μιλάω, δε προσπαθώ.

Πχ κάθε πρωί που παίρνω τον προαστιακό, είναι μια κοπέλα που μου αρέσει. Και οι 2 πάμε στις δουλειές μας. Όλο ψάχνω κάποια καλή αφορμή να της μιλήσω. έχουν περάσει 6 μήνες και ακόμα ψάχνω. Θέλει ενέργεια για να βγω από την ασφάλεια μου. Η ασφάλεια, το συννεφάκι που είμαι τώρα, είναι όμορφο. Αλλά δεν με κάνει ευτυχισμένο. Θέλω μια ώθηση. Φυσικά και με ενδιαφέρει το σεξ αλλά είμαι 33, θέλω και τη χημεία/επικοινωνία με την άλλη.

Κουράστηκα να μην προσπαθώ και να με θεωρώ κότα. Ότι συμβουλή έχετε, ότι γνώμη, ότι βοήθεια, είναι ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

σαζζο η αλήθεια είναι ότι οι πιθανότητες είναι ελάχιστες στις γνωριμίες με άγνωστες.

Η μόνη ουσιαστική λύση είναι να αυξήσεις τον κοινωνικό σου κύκλο και να ξεκινήσεις δραστηριότητες οι οποίες ευνοούν τις γνωριμίες. Προσωπικά έχω κάνει γνωριμίες σε σεμινάρια και σε δουλειές. Επίσης, οι φίλοι σου είναι παντρεμένοι με γυναίκες. Αυτές δεν έχουν φίλες; Ή μήπως είναι όλες δεσμευμένες;

Κυνήγα το θέμα διακριτικά και πιστεύω πως θα παρουσιαστούν ευκαιρίες. Όσον αφορά την κοπέλα στον προαστιακό, το θέμα είναι να συμφιλιωθείς με την ιδέα του εξευτελισμού. Σκέψου πως θα την πλισιάσεις και θα χάσεις τα λόγια σου, ή θα κομπιάζεις, ή οτιδοίποτε άλλο. Παρ' το ως δεδομένο και πλισίασε.

Έχω προσεγγίσει πάρα πολλές γυναίκες. Όταν το αφήνω και περνάει καιρός χωρίς να κάνω προσέγγιση, με αφήνει και αυτό. Δυσκολεύομε να το επαναλάβω. Όμως το κάνω. Δεν είναι εύκολο, ειδικά για μένα που ποτέ δεν είμουν ο "κοινωνικός", αλλά το κάνω και στο παρελθόν είχα επιτυχίες (1%).

aladdin30

# 16 στις 3/7/2015
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Παντως πολλες γνωριμιες γινονται τελευταια στα ΑΤΜ ειδικα τις βραδυνες ωρες...για δοκιμασε και αυτο τον τροπο θεματοθετα, οσο κι αν φαινεται παραξενος σε πρωτη αναγνωση. Ειναι και ευκολο να πιασεις κουβεντα, απλα απεφυγε τις κλασσικες ατακες βγαζει, εχει λεφτα, ποσα δινει κλπ. Περα απ την πλακα οταν ξαναμπεις να σου δωσω ορισμενες χρησιμες οδηγιες που πιστευω βαθμιαια θα σε ξεμπλοκαρουν..

cazzo

# 17 στις 3/7/2015
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Pakos84
Σαν να περιγραφεις εμενα φιλε μου και εγω στην ιδια κατασταση ειμαι (αν εξαιρεσεις τη δουλεια). Δισταζω να μιλησω σε κοπελα γιατι πιστευω οτι δεν θα της αρεσω η δεν θα ενδιαφερεται. Σε καταλαβαινω απολυτα!!!

Παλιότερα ήμουνα από τους άντρες που μιλούσα σε κοπέλες. Έχω σηκωθεί αρκετές φορές από τη θέση μου να πάω να μιλήσω σε παρέες. Πριν τα 30. Ποτέ δεν έγινε κάτι. Το ξεπερνάω αυτό. Τώρα δεν πιστεύω ότι δε θα της αρέσω. Αρκεί να μου δώσει 5 λεπτά. Πάντα όμως για να με εμπιστευτεί μια κοπέλα, πρέπει κάπως να με γνωρίσει. Να έχουμε αλλάξει αρκετές ατάκες. Αν στο τέλος έχασα μιση ώρα, συζητώντας που δουλεύει, τι έχει σπουδάσει, ποια τα όνειρά της κτλ και στο τέλος μου πει ότι έχει γκόμενο, θέλω να κουτουλήσω το κεφάλι μου στη πρώτη κολώνα που θα βρω. Και ειδικά αν η κοπέλα είναι εμφανίσιμη, πόσες είναι οι πιθανότητες να είναι ελεύθερη; Θέλω απλά να μπορώ να δώσει μια μάχη στα ίσα. Θέλω να ξέρω ότι δεν έχω χάσει πριν καν μπω στο γήπεδο. Είναι τόσο τραγική η επιθυμία μου;

Ξέρω θα σας φανεί ανώριμο, χαζό. Η νοοτροπία είναι λανθασμένη. Πρέπει να απολαμβάνω την επικοινωνία, το φλερτ χωρίς να περιμένω κάτι. Από την άλλη τα χρόνια περνάνε, και φως στο τουνελ δε βλέπω. Κάπου εκεί χάνεται η ελπίδα.

Το έχω συζητήσει και με φίλους μου. Κάθε επικοινωνία είναι φλερτ. Ακόμη και με τον ταμία στο σουπερ μαρκετ. Από κάθε στιγμή επικοινωνίας μπορώ να μάθω και να βελτιωθώ. Αλλά μετά από τόσο καιρό μόνος, πως γίνεται να πάψω να ελπίζω, να περιμένω κάτι; ένα τηλέφωνο και μια υπόσχεση να ξαναιδωθούμε;

cazzo

# 18 στις 3/7/2015
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από aladdin30

Παντως πολλες γνωριμιες γινονται τελευταια στα ΑΤΜ ειδικα τις βραδυνες ωρες...για δοκιμασε και αυτο τον τροπο θεματοθετα, οσο κι αν φαινεται παραξενος σε πρωτη αναγνωση. Ειναι και ευκολο να πιασεις κουβεντα, απλα απεφυγε τις κλασσικες ατακες βγαζει, εχει λεφτα, ποσα δινει κλπ. Περα απ την πλακα οταν ξαναμπεις να σου δωσω ορισμενες χρησιμες οδηγιες που πιστευω βαθμιαια θα σε ξεμπλοκαρουν..

Ο έρωτας στα χρόνια του δημοψηφίσματος.

Θα το δοκίμαζα αν δεν σιχαινόμουν τις ουρές.

cazzo

# 19 στις 3/7/2015
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από IM___

σαζζο η αλήθεια είναι ότι οι πιθανότητες είναι ελάχιστες στις γνωριμίες με άγνωστες.

Η μόνη ουσιαστική λύση είναι να αυξήσεις τον κοινωνικό σου κύκλο και να ξεκινήσεις δραστηριότητες οι οποίες ευνοούν τις γνωριμίες. Προσωπικά έχω κάνει γνωριμίες σε σεμινάρια και σε δουλειές. Επίσης, οι φίλοι σου είναι παντρεμένοι με γυναίκες. Αυτές δεν έχουν φίλες; Ή μήπως είναι όλες δεσμευμένες;

Κυνήγα το θέμα διακριτικά και πιστεύω πως θα παρουσιαστούν ευκαιρίες. Όσον αφορά την κοπέλα στον προαστιακό, το θέμα είναι να συμφιλιωθείς με την ιδέα του εξευτελισμού. Σκέψου πως θα την πλισιάσεις και θα χάσεις τα λόγια σου, ή θα κομπιάζεις, ή οτιδοίποτε άλλο. Παρ' το ως δεδομένο και πλισίασε.

Έχω προσεγγίσει πάρα πολλές γυναίκες. Όταν το αφήνω και περνάει καιρός χωρίς να κάνω προσέγγιση, με αφήνει και αυτό. Δυσκολεύομε να το επαναλάβω. Όμως το κάνω. Δεν είναι εύκολο, ειδικά για μένα που ποτέ δεν είμουν ο "κοινωνικός", αλλά το κάνω και στο παρελθόν είχα επιτυχίες (1%).

Χαιρετίσματα στην πανέμορφη Καβάλα πατριώτη.

Φυσικά κα ιέχω δοκιμάσει δραστηριότητες. Πχ πέρισυ Αγγλικά Proficiency και φέτος Γερμανικά. κοπέλες είχε πολλές. Αλλά σας το αρκίζομαι όλες όσες ήταν από 22-23 και πάνω δεσμευμένες. Μόνο κάποια 19χρονα που κάναν 5 μήνες σχέση και χωρίζανε ήταν διαθέσιμα, αλλα΄με αυτά υπήρχε χάος. Δε κάνω πλάκα. ήταν όλες μη διαθέσιμες. ήμουν και σε θεατρική ομάδα πέρισυ. Δεν ασχολήθηκα με το θέμα αρχικά. Μου άρεσαν τα μαθήματα. Στη πορεία γνώρισα μια κοπέλα, μου άρεσε, αλλά δεν μπορούσα να ρισκάρω να της πέσω χωρίς να μάθω αν είναι ελεύθερη. Δεν είναι ευχάριστω να βλέπεις μπροστά σου κάποιον που σε έχει απορρίψει. Και επίσης επειδή αυτά μαθαίνονται σε μικρές ομάδες. Μια απόρροψη από μία κλείνει την πόρτα και στις υπόλοιπες. όταν πέρασαν 5 μήνες μέχρι να σιγουρευτώ ότι δεν έχει κάποιον, γιατί οι γυναίκες συνηθίζουν να διαφημίζουν τη κοινωνικότητά τους, τις εξόδους τους, τις παρέες τους, τα ξενύχτια τους, τους φίλους τους, τα πάρτυ που πήγαν, είχαν περάσει 5 μήνες που δεν είχα κάνει κίνηση. Ήμουν μέσα σε αυτό που όλοι τρέμουμε. Το FRIEND ZONE! Άντε να βγεις. Με αυτά και με αυτά πέρασε η χρονιά, ήρθε το καλοκαίρι, όπου δεν έχω δραστηριότητες, δεν έχω αφορμή να συναστραφώ με άτομα.

Θέλω να καταλήξω ότι καλές και οι δραστηριότητεςτα χόμπυ, αλλά μπορείς να εγκλωβιστείς σε 1-2 επιλογές και αν δεν ευδοκιμήσουν, την τηγανισα.

IM____

# 20 στις 4/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από cazzo

Χαιρετίσματα στην πανέμορφη Καβάλα πατριώτη.

Φυσικά κα ιέχω δοκιμάσει δραστηριότητες. Πχ πέρισυ Αγγλικά Proficiency και φέτος Γερμανικά. κοπέλες είχε πολλές. Αλλά σας το αρκίζομαι όλες όσες ήταν από 22-23 και πάνω δεσμευμένες. Μόνο κάποια 19χρονα που κάναν 5 μήνες σχέση και χωρίζανε ήταν διαθέσιμα, αλλα΄με αυτά υπήρχε χάος. Δε κάνω πλάκα. ήταν όλες μη διαθέσιμες. ήμουν και σε θεατρική ομάδα πέρισυ. Δεν ασχολήθηκα με το θέμα αρχικά. Μου άρεσαν τα μαθήματα. Στη πορεία γνώρισα μια κοπέλα, μου άρεσε, αλλά δεν μπορούσα να ρισκάρω να της πέσω χωρίς να μάθω αν είναι ελεύθερη. Δεν είναι ευχάριστω να βλέπεις μπροστά σου κάποιον που σε έχει απορρίψει. Και επίσης επειδή αυτά μαθαίνονται σε μικρές ομάδες. Μια απόρροψη από μία κλείνει την πόρτα και στις υπόλοιπες. όταν πέρασαν 5 μήνες μέχρι να σιγουρευτώ ότι δεν έχει κάποιον, γιατί οι γυναίκες συνηθίζουν να διαφημίζουν τη κοινωνικότητά τους, τις εξόδους τους, τις παρέες τους, τα ξενύχτια τους, τους φίλους τους, τα πάρτυ που πήγαν, είχαν περάσει 5 μήνες που δεν είχα κάνει κίνηση. Ήμουν μέσα σε αυτό που όλοι τρέμουμε. Το FRIEND ZONE! Άντε να βγεις. Με αυτά και με αυτά πέρασε η χρονιά, ήρθε το καλοκαίρι, όπου δεν έχω δραστηριότητες, δεν έχω αφορμή να συναστραφώ με άτομα.

Θέλω να καταλήξω ότι καλές και οι δραστηριότητεςτα χόμπυ, αλλά μπορείς να εγκλωβιστείς σε 1-2 επιλογές και αν δεν ευδοκιμήσουν, την τηγανισα.

Εγώ μιλούσα για γνωριμίες με άτομα. Όχι για να βρεις γκόμενα, αλλά για να μεγαλώσεις τον κοινωνικό κύκλο. Όχι να γνωρίσεις όλο τον κόσμο. 2-3 άτομα απλά. Δεν χρειάζεται η κοπέλα να σ' αρέσει για να τη γνωρίσεις. Αυτή μπορεί να έχει φίλες. Δε χρειάζεται να σου τις γνωρίσει απευθείας. Μπορεί κάποια να σας δει (εσένα και τη φίλη της) και να της ζητήσει να σε φέρει σε επαφή μαζί της κλπ.

Δεν είσαι ο μόνος που θέλει να πορεύεται με ασφάλεια, όμως έτσι δεν πρόκειτε να δεις προκοπή. Όσοι φίλοι και γνωστοί μου περιμένουν να μάθουν τα πάντα πρώτα για την υποψήφια σύντροφο και να προχωρήσουν με σιγουριά, δε βλέπουν προκοπή.

Έχω την αίσθηση πως ακόμη και αν γνωριστείς με κάποια και αρχίσετε να βγαίνετε, πάλι θα φοβάσε να προχωρήσεις. Μάλλον μόνο με καμιά κοπέλα - λαχείο, που θα κάνει όλη τη βρόμικη δουλειά (πρώτο βήμα, δεύτερο βήμα κλπ) θα δεις προκοπή.

Όσο για το αν έχει σχέση ή όχι και τα φρίεντ ζονε που λες, τέτοιες νοοτροπίες είναι γυναικοδιωχτικές.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε