Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χωρισμενοι γονεις-Νυφικο τραπεζι

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Cynicality

# 1 στις 2/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Χωρισμενοι γονεις-Νυφικο τραπεζι

Λοιπον, μετα την τεραστια(?) επιτυχια που ειχε το θεμα που ζητουσα προτασεις για κανενα τραγουδακι, επανερχομαι με ενα αλλο ζητημα που με εχει σκασει. Ημουνα μπουμπουκι και θα γερασω πριν την ωρα μου με αυτον το γαμο. 

Τα πραγματα εχουν ως εξης: Οι δικοι μου εχουν 11 χρονια χωρισμενοι και ο πατερας μου εδω και 2 χρονια εχει ξαναπαντρευτει. Προσωπικα θεωρω σωστο στο νυφικο τραπεζι να κατσει και η γυναικα του πατερα μου. Η μητερα μου ομως ξαφνικα θυμηθηκε να κανει υστεριες και μου λεει οτι το θεωρει προσβολη στο προσωπο της κι οτι το νυφικο τραπεζι ειναι μονο για την οικογενεια κι εκεινη (η γυναικα του πατερα μου ντε) απο που κι ως που ειναι οικογενεια που ειναι μονο 2 χρονια παντρεμενη με τον πατερα μου. Ματαια προσπαθω να της εξηγησω οτι ο καθενας εχει τον ρολο του κι οτι εκεινη θα καθεται στο τραπεζι ως μητερα μου ενω η γυναικα του πατερα μου, ως νυν συζυγος του. Εχει φαει σκαλωμα.

Τελοσπαντων, εγω ειπαμε τι θεωρω σωστο προσωπικα, αλλα μηπως τελικα ειμαι λαθος? Δεν ξερω δε μου εχει τυχει να παω σε γαμο και να παιζει τετοια κατασταση. Εχει καποιος καποια εμπειρια αναλογη να δωσει ενα χερι βοηθειας?

INSTICT_711

# 2 στις 2/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

.

H γυναικα του πατερα σου πιστευω οτι δεν ειναι σωστο να καθησει στο νυφικο τραπεζι...πρεπει να καταλαβει...να μην παρεξηγηθει...

Tonia35

# 3 στις 2/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

O πατερας σου τι λεει για αυτο;;;

Cynicality

# 4 στις 2/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Λοιπον τα πραγματα εχουν ως εξης. Ο πατερας μου μενει εδω και 3 χρονια στο εξωτερικο. Ηρθε με τη γυναικα του για το γαμο. Η γυναικα του με ρωτησε επειδη ειναι ξενη και εκει τα εχουν αλλιως, πού να στεκεται/καθεται στην ολη φαση για να μην "κανει καμια βλακεια" οπως ειπε. Της ειπα λοιπον οτι θα με συνοδευσουν οι γονεις μου, στην εκκλησια θα στεκονται οι γονεις μου διπλα μου, στις χαιρετουρες το ιδιο,οποτε ας σταθει με την αδερφη του πατερα μου εκεινη και στο τραπεζι θα κατσουμε ολοι μαζι. Ηταν κι ο πατερας μου παρων στη συζητηση και επειδη στην αρχη δεν καταλαβε οτι ειπα πως θα κατσει μαζι μας στο τραπεζι η γυναικα του, με ρωτησε "μα και που θα κατσει?". Οποτε παρολο που εγω ειχα σκοπο ετσι κι αλλιως να τη συμπεριλαβω στο τραπεζι μας διεκρινα οτι ο πατερας μου θα ηταν ενοχλημενος σε διαφορετικη περιπτωση. Δεν εχω συζητησει μαζι του τις υστεριες της μανας μου.

broomstick

# 5 στις 2/7/2015
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 2.517
'Aρεσαν+: 0%

μωρο εχεις απολυτο δικιο...καλα ξεμπερδεματα

Cynicality

# 6 στις 2/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Στο τελος θα παρω αναποδες και δε θα εχει καθολου νυφικο τραπεζι.

archagellos

# 7 στις 2/7/2015
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.449

Να αλλαξεις την διαταξη των τραπεζιων .

Να κατσεις εσυ με τους κουμπαρους μονο μαζι και οι γονεις σε ακριβως διπλα τραπεζι .Βαλε τον πατερα σου και την γυναικα του σε αλλο τραπεζι και την μανα σου σε αλλο ...και ολα καλα .

Με το καλο 

Cynicality

# 8 στις 2/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μα πως να τους βαλω σε ξεχωριστα τραπεζια? Θα το κανουμε τσιπουραδικο? Ενα διπλο τραπεζακι για τον πατερα μου?

barbie200

# 9 στις 2/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Το θεωρω λιγο κατινια αυτο που κανει η μητερα σου (εκτος αν δεν εχει ξεπερασει το χωρισμο κ εχει ακομα αισθηματα για τν πατερα σου ) οποτε λογικο να μη μπορει να καθησει στο ιδιο τραπεζι με τη καινουργεια γυναικα

achinos

# 10 στις 2/7/2015
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

Η μαμά σου, δεν έχει φίλο;

Cynicality

# 11 στις 2/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εγω το θεωρω παραλογο εγωισμο. Αν της ηρθαν τα αισθηματα μετα απο 11 χρονια, τι να πω προβλημα της. Μια φορα εκεινη ηταν που τον χωρισε κι εκανε ενα σωρο μαλακιες. Δηλαδη δεν τιθεται καν ζητημα οτι η γυναικα του πατερα μου ηταν το τριτο προσωπο ή κατι τετοιο.

Tonia35

# 12 στις 2/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Λογικο ειναι να ενοχληθει...
Οπως ειστε εσεις η οικογενεια του... αλλο τοσο ειναι και η τωρινη του γυναικα...!!!
Αποψη μου ...πρεπει να κατσει και εκεινη.

Κι ασε τη μαμα να παθαινει υστεριες.
Θα της περασει..

Αλλιως ...πες της να πιει ξυδι...

Cynicality

# 13 στις 2/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εχει αλλα λειπει αυτο το διαστημα στο εξωτερικο. Οταν της ειπα οτι ρε κοριτσι μου καλο κι ο Χ. αν ηταν εδω στο τραπεζι θα τον εβαζα να κατσει, τοσα χρονια ειστε μαζι, μου ειπε "απαπα με τιποτα δε θα καθοταν στο τραπεζι". Βγαζετε ακρη? Μου ερχεται να τη σφαλιαρισω.

Tonia35

# 14 στις 2/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από achinos

Η μαμά σου, δεν έχει φίλο;

Εδω δεν δεχεται την συζυγο...του πρωην...

λες να εφερνε στο γαμο τον απλα...φιλο της;;

Στην Ελλαδα ζουμε ρε Αχινε...

Cynicality

# 15 στις 2/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ξερεις ποια ειναι η πλακα Τονια? Η μανα μου δεν ειναι Ελληνιδα.

achinos

# 16 στις 2/7/2015
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Tonia35

Εδω δεν δεχεται την συζυγο...του πρωην...

λες να εφερνε στο γαμο τον απλα...φιλο της;;

Στην Ελλαδα ζουμε ρε Αχινε...

εννοώ σχέση ρε παιδί μου, αν θες να το πεις έτσι.

Κ γιατί δεν δέχεται την σύζυγο του τέως, αφού δεν είναι πια μαζί κ νομικα εννοώ.

Ξέρω πού ζούμε, αλλά μερικές φορές δεν το υπολογίζω, κάνω ό, τι γουστάρω

κ στο κάτω-κάτω, πέρα από κουτσομπολιά κ άλλες ασήμαντες επιπλοκές, δε θάχει κ καμιά κύρωση, εννοώ, δε θα βάλει κανείς σε κανέναν πρόστιμο

Η σχέση της θα το φχαριστηθεί πάντως

Με το να θεωρείς μερικά πράματα φυσιολογικά, γλυτώνεις πολλές τέτοιες μ#λ^κίες...

κ παύουν κ να υφίστανται

Αυτομάτως

Cynicality

# 17 στις 2/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Για την ωρα ειμαστε σε φαση που εγω βιδωσα λαμπες εντελως με τη μιρλα της, βαρεσα το χερι στο τραπεζι και της ειπα "το τραπεζι θα ειναι ετσι, οποιος θελει καθεται, οποιος δε θελει και πολυ στα τετοια μου". Με νευριαζει που παραλογιζεται ανευ λογου και ειναι τοσο θολωμενη για τους δικους της λογους που δεν καταλαβαινει τιποτα. Απο την αλλη μανα μου ειναι, την υπεραγαπω και δε θελω να ειναι στενοχωρημενη ή πικραμενη αλλα δε γινεται να αρρωστησω εγω για να ειναι ολοι χαρουμενοι με τις απαιτησαρες τους.

Tonia35

# 18 στις 2/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν ειναι μονο το κουτσομπολιο...

σου λεει : Εγω μονη ...ενω εκεινος μαζι με τη συζυγο...ε οχι ρε γμτ...!!!

Να μετα πως παθαινει κανεις εγκεφαλικα κα υστεριες...

Cynical...μην ασχοληθεις και ιδιαιτερα...

ξεκαθαρισε τη θεση σου...και μη ξαναμπεις σε συζητηση...!

Εαν σε δει να εχεις αμφιβολιες...και οτι το συζητας ...θα σε ψελνει μεχρι την ημερα του γαμου...!

achinos

# 19 στις 2/7/2015
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Cynicality
 αλλα δε γινεται να αρρωστησω εγω για να ειναι ολοι χαρουμενοι με τις απαιτησαρες τους.

Στείλε επείγον τηλεγράφημα στον Χ. ναρθεί να τη συμμαζέψει κ να βάλει τα πράματα στη θέση τους

Ενίοτε κ ατυχώς, οι γονείς μας γίνονται τα παιδιά που ποτέ δε θέλαμε ναχουμε

Αρέσει στο μέλος somebody961

Cynicality

# 20 στις 2/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εκανα τον γονιο και για τους δυο τους για τουλαχιστον 9 χρονια. Μεσα σε ενα καλοκαιρι εγινα απο 20 χρονων, 40. Ε γαμω την τυχη μου την κορδελιαστρα, ουτε στο γαμο μου να μη μπορω να ηρεμησω?
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε