Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χωρισμενοι γονεις-Νυφικο τραπεζι

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

achinos

# 21 στις 2/7/2015
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Cynicality
 Ε γαμω την τυχη μου την κορδελιαστρα, ουτε στο γαμο μου να μη μπορω να ηρεμησω?

ΧΑ!!!

δεν έχεις ιδέα τί σε περιμένει...κ καλά το δικό σόι, είναι κ το άλλο...

γιαυτό σου λέω, σκίσε τη γάτα από τώρα,

για νάχεις καλύτερες νύχτες

Cynicality

# 22 στις 3/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ρε συ εμεις τα ειχαμε ολα κανονισμενα οπως τα θελαμε, μηδεν αγχος, χαλαρα, βαλαμε και καθε κατεργαρη στον παγκο του και μου τη βγαινει ξαφνικα η μανα μου απο το πουθενα.
Αρέσει στο μέλος Aggeliki1994

mili10

# 23 στις 3/7/2015
author
Γυναίκα / 59 / Χήρα
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 164
Σφαλιαρισε την...
Αρέσει στο μέλος agaph40

adrianos69

# 24 στις 3/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Λιαν απαραδεκτη θα την χαρακτηρισω την μητερα σου.Στην θέση σου θα την απειλουσα οτι θα τιναξεις ολο το τραπεζι στον αερα αν δεν δεχτει τους ορους σου.Σαφως και η γυναικα του πατερα σου θα κατσει διπλα στον αντρα της.Τι σαχλαμαρες ειναι αυτες;;;

aladdin30

# 25 στις 3/7/2015
author
Ανδρας / 37 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Εγω πιστευω οτι εχει δικιο η μαμα σου, αυτα με πρωην και νυν μαζι ειναι σαχλα. Δε μπορει να ερθει μονο ο φαδερ? πρεπει να φερει κ την καινουργια μαζι? εκτος αν το κανατε καρβελας-βισση. Δεν εχει θεση η νεα συζυγος κατ εμε στο γαμο αυτο.

vassoulini

# 26 στις 3/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

What's a wedding without some drama?

Damn. Παντα τα ιδια. Μου τη σπαει που σε καθε γαμο κατι θα γινει παντα με καποιον απο το οικογενειακο/συγγενικο περιβαλλον που θα στενοχωρησει-αγχωσει-ταλαιπωρησει ψυχολογικα- εκνευρισει αφανταστα τη νυφη ή τον γαμπρο. Bitches, ειναι η μερα τους, γιατι πρεπει να γινεται ολο αυτο; 

Τες πα, το ζητημα ειναι λεπτο. Ειναι προφανες οτι ειναι δυσκολο για τη μητερα σου να κατσει με τη νεα συζυγο του πρωην αντρα της, αλλα εφοσον εχει ηδη συζητηθει οτι εκεινη θα ερθει, ειναι καπως να την ξεκαλεσεις. Ο πατερας σου θα εκνευριστει και το πιθανοτερο ειναι να τσακωθει ασχημα με τη μητερα σου και με σενα.Κανονικα θα επρεπε η ιδια η γυναικα τ πατερα σου να σκεφτει οτι η ολη φαση θα ειναι awkward , να σεβαστει το γεγονος οτι ειναι προτιμοτερο για ολους να παρευρεθει ο πατερας σου μονο και να αποφυγει τον γαμο με διακριτικοτητα.

Οπως και να εχει, εφοσον ηδη φτασατε σε αυτο το σημειο, το μονο που μπορεις να κανεις για να μην χαλασετε τις καρδιες σας σε μια τοσο σημαντικη για σενα μερα, ειναι να πιασεις τη μητερα σου και να μιλησετε σοβαρα και πολιτισμενα.Κανε την να καταλαβει ποσο την αγαπας και ποσο σημαντικη ειναι για σενα και οτι δεν θελεις να στενοχωριεται, αλλα δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο σχετικα με το θεμα. Πες της να μη χανει το point, οτι το θεμα ειναι που παντρευεται η κορη της και πρεπει να συμμεριζεται κι εκεινη τη χαρα σου και να μην σε φερνει σε δυσκολη θεση με τυχον ρηξη με τον πατερα σου.Βαλε τους σε ξεχωριστα τραπεζια για να μη γινει μπαχαλο. Πχ τη μητερα σου με τους κουμπαρους ή οικογενειακους φιλους ή θειους... παντως με ατομα με τα οποια να μπορει να μιλησει και να περασουν οι ωρες χωρις να νιωθει αβολα . 

Ευχομαι να πανε ολα καλα, κι αν δεν πανε τελεια μη κατσεις να σκασεις. Τα παρατραγουδα υφιστανται σε ολους τους γαμους . Το θεμα ειναι να κοιταξεις τον εαυτο σου εκεινη την ημερα και να το ζησεις οσο περισσοτερο μπορεις. Το δραμα ειναι αναποφευκτο, αλλα αν οι καλες αναμνησεις ειναι πιο δυνατες, αυτο ειναι το πιο σημαντικο. Να ζησετε και να ειστε ευτυχισμενοι!

Cynicality

# 27 στις 3/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Βρε παιδια δεν ειναι ετσι απλα τα πραγματα. Ο πατερας μου ηρθε απο το εξωτερικο μαζι με τη γυναικα του ειδικα για το γαμο, πραγμα που σημαινει οτι η ιδια δεν εχει εδω δικους της ανθρωπους που θα ειναι στο γαμο. Τι να πω στη γυναικα? Κατσε σπιτι δεν εισαι ευπροσδεκτη στο γαμο? Ή ελα στο γαμο αλλα θα κατσεις στη γωνια τιμωρια με το ποδι ψηλα? Και στην τελικη εγω δεν εχω κανενα λογο να μην τη θελω στο γαμο μου. Βλεπω οτι ο πατερας μου ειναι ευτυχισμενος μαζι της, εμενα μου φερεται σαν παιδι της, 4 μηνες εμενα στο σπιτι της, το θεωρω αυτονοητο να ειναι παρουσα στο γαμο και δε νομιζω οτι υπαρχει λογος για την ιδια να μπει σε λογικες τυπου "ας παει μονος του στο γαμο να μη δημιουργω προβλημα". Μα ως τωρα δεν υπηρχε καν προβλημα! Συνοδευει τον αντρα της στο γαμο του παιδιου του. Τα εχω πει στη μανα μου με καλο και πολιτισμενο τροπο, δεν καταλαβε. Τα εχω πει με μη πολιτισμενο, παλι δεν καταλαβε. Στην τελικη θα γινει αυτο που λεω απλα δε θελω να φτασουμε στο γαμο και να εχω μια μανα με τα μουτρα κατω. Το θεμα μου δεν ειναι να επιβαλλω σε καποιον κατι, αλλα αυτος ο καποιος (στη συγκεκριμενη περιπτωση η μανα μου) ειδικα απο τη στιγμη που παραλογιζεται, να καταλαβει οτι δεν ειναι σωστο αυτο που κανει και ο τροπος που σκεφτεται.

wish_

# 28 στις 3/7/2015
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.319

Κοίτα να δεις...συνήθως στους γάμους στα τραπέζια ποτέ δεν έχω δει να κάθονται όπως είναι προγραμματισμένο.Οι γονείς σου θα είναι μονίμως όρθιοι να χαιρετάνε και να κάθονται από εδώ και από εκεί.

Οπώς και να χει' έλα λίγο στη θέση της μητέρας σου,και εγώ πιστεύω ότι δεν πρέπει να είναι στο ίδιο τραπέζι από τη στιγμή που δεν έχουν καλές σχέσεις μεταξύ τους.Σταμάτα λοιπόν να προσπαθείς να της πεις και να της επιβάλεις αυτό που θες θεωρώντας το σωστό.Αυτή έχει το δικό της σκεπτικό και θα πρέπει και εσύ να το κατανοήσεις.

Στην τελική η γυναίκα του πατέρα σου δε θα παρεξηγηθεί και τόσο.Έχουν άλλα εθιμα έκει.Προσωπικά και μένα μου ξυνίζει λίγο να είναι στο γάμο και αυτό γιατί δεν έχετε όλοι τις καλύτερες σχέσεις μεταξύ σας αλλά επειδή ήρθε όπως λες για το γάμο και δείχνεις και εσύ να την θες τότε βάλτην στο τραπέζι των κοντινων συγγενών με μια άλλη κενη θεση δίπλα της να πηγαίνει ο πατέρας σου.Και φυσικά οι στενοί συγγενείς τριγύρω να είναι με την πλευρά του πατέρα.Στο τραπέζι του γάμου που δεν κάθεται ποτέ κανείς και να το θυμηθείς αυτό θα βάλεις εσένα,γαμπρό και κουμπάρους.Εξάλλου δεν πρόκειται να καθεστε.

Τη μαμα σου την εχεις δίπλα σου ενώ ο πατέρας σου λείπει τόσα χρονια.Δεν νομίζω ότι ζήτησε κάτι παράλογο.Δε νιώθει άνετα και δεν είναι σωστό για εκείνη.Βάλε λοιπόν ένα τραπέζι δεξία μαμά και συγγενείς σου και από την άλλα μπαμπά και συγγενείς σου και έλειξε το θέμα.

atofios-male

# 29 στις 3/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Η μητερα σου εχει κρατησει μεσα της 'πικρα' και 'στενοχωρια' τοσα χρονια και παρεμεινε στασιμη.
Δεν ειναι ολες οι γυναικες ετσι. 
Μερικες κοιτουν πισω και βλεπουν το χωρισμο σαν το καλυτερο που συνεβη γιατι τωρα ειναι με τον δικο τους και αν δεν περνουσαν το χωρισμο δεν θα εκτιμουσαν αυτο που ζουν. 
Για μερικες ο χωρισμος ειναι τοσο σοκαριστικος που επιλεγουν να ζουν στο παρελθον. 
Ο γαμος σου ειναι η ευκαιρια της μητερας σου να παρει την εκδικηση της και να εκδηλωσει αυτο το 'μισος' που εχει μεσα της.
Το ολο σκηνικο δειχνει και κατι αλλο.
Η αγαπη της για σενα δεν ειναι τοσο δυνατη οσο το μισος για τον πρωην της ωστε να δεχθει να υποχωρησει. 
Επειδη θα ενωθειτε σε σαρκα μια και επειδη υπαρχει και καποιος που θα θελει να θυμαται χαρες στο γαμο του και οχι μουτρα και πικρα θα ηταν καλυτερο να σκεφτεις τι θα ηταν καλυτερο για το συντροφο σου και οχι για την μητερα σου.
Και αν ημουν ο συντροφος σου και με ρωτουσες θα ελεγα οχι. 
Δεν θα ηθελα μισος, μουτρα και πικρα στο γαμο μου. 
Ξερω θα στενοχωρηθεις που θα απουσιαζει ,
θα σκεφτεις τι θα πει ο κοσμος αλλα στη τελικη δεν θα ζησεις με τον κοσμο ουτε με την μητερα σου.

Cynicality

# 30 στις 3/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Το οτι ο πατερας μου λειπει 3 χρονια εξω, δε σημαινει οτι δεν ειναι κοντα μου. Ναι δεν ειναι παρων σωματικα αλλα δε σημαινει οτι εφυγε και ξεχασε οτι εχει ενα παιδι πισω. Δε θα μπω στη λογικη να βαλω σε ζυγαρια την οποια βοηθεια μου προσφερουν οι γονεις μου. Ο καθενας απο εκει που ειναι βοηθαει με τον τροπο που μπορει. Απο εκει και περα, οι γονεις μου δε μαλωσαν ποτε, εννοω δεν υπηρξε ας πουμε καποια ρηξη στις σχεσεις τους. Πριν φυγει ο πατερας μου ειχαν μια ψιλοεπαφη τυπικη. Απλα εφυγε κι εκοψαν εντελως. Δεν εχουν και κατι να πουν ετσι κι αλλιως. Δεν ειμαι 15 χρονων για να εχουν να διευθετησουν διατροφες, φροντιστηρια ή οτιδηποτε. Αρα ποια θεση της μανας μου να σκεφτω? Να σκεφτω το οτι δημιουργει προβλημα σε μενα και στον εαυτο της με υστεριες για μια κατασταση η οποια ειναι αποτελεσμα των δικων της και μονο επιλογων 11 χρονια πριν? Δηλαδη τι περιμενε? Οτι ο πατερας μου δε θα ξαναφτιαξει ποτε τη ζωη του? Θεωρω ακρως εγωιστικο τον τροπο που σκεφτεται και το γεγονος οτι ειδικα αυτη τη στιγμη μου κανει τετοια σκηνικα.

wish_

# 31 στις 3/7/2015
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.319

Κορίτσι μου καλό λύσεις υπάρχουν αν θές να είναι ολοι ευχαριστημένοι και να μην καταλάβει κανείς τιποτα.

Στην είπα πιο πάνω...στο νυφικό τραπέζι δεν κάθεται ποτέ κανείς και θα το δεις,γι αυτό βάλε ένα τη μαμά στο κοντινο τραπέζι συγγενών της μαμάς και του μπαμπά και την άλλη στο δευτερο κοντινό.Συνεννοήσου με τον κέντρο και ρώτα και τον άντρα σου.Και ας αφήσει τις βλακείες ο  από πάνω ότι η μαμά σου δε σ΄αγαπάει απλά έχει και αυτή τα θέματα της.

Cynicality

# 32 στις 3/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ατοφιε, κατανοω τι λες αλλα το θεμα ειναι οτι αν καποιος θα επρεπε να νιωθει πικρα και μισος αυτος ειναι ο πατερας μου για τον τροπο που του φερθηκε τοτε η μανα μου. Αντ'αυτου, ο πατερας μου τοτε συγχωρεσε τα παντα και για χρονια μετα το διαζυγιο τη βοηθουσε οικονομικα και τη στηριζε σε καθε στραβοπατημα. Ας μην πω αλλες λεπτομερειες, το μονο που θα πω ειναι οτι 9 στους 10 αντρες δε θα γυρνουσαν ουτε να φτυσουν την πρωην συζυγο αν τους ειχε κανει τετοιες ιστοριες. Μη σας πω 10 στους 10. Εν παση περιπτωσει, καποια στιγμη προχωρησε στη ζωη του, δε γινοταν να συνεχισει να νταντευει τη μανα μου πως να το κανουμε.

Cynicality

# 33 στις 3/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ατοφιε, κατανοω τι λες αλλα το θεμα ειναι οτι αν καποιος θα επρεπε να νιωθει πικρα και μισος αυτος ειναι ο πατερας μου για τον τροπο που του φερθηκε τοτε η μανα μου. Αντ'αυτου, ο πατερας μου τοτε συγχωρεσε τα παντα και για χρονια μετα το διαζυγιο τη βοηθουσε οικονομικα και τη στηριζε σε καθε στραβοπατημα. Ας μην πω αλλες λεπτομερειες, το μονο που θα πω ειναι οτι 9 στους 10 αντρες δε θα γυρνουσαν ουτε να φτυσουν την πρωην συζυγο αν τους ειχε κανει τετοιες ιστοριες. Μη σας πω 10 στους 10. Εν παση περιπτωσει, καποια στιγμη προχωρησε στη ζωη του, δε γινοταν να συνεχισει να νταντευει τη μανα μου πως να το κανουμε.

Tonia35

# 34 στις 3/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από atofios-male

Επειδη θα ενωθειτε σε σαρκα μια και επειδη υπαρχει και καποιος που θα θελει να θυμαται χαρες στο γαμο του και οχι μουτρα και πικρα θα ηταν καλυτερο να σκεφτεις τι θα ηταν καλυτερο για το συντροφο σου και οχι για την μητερα σου.
Και αν ημουν ο συντροφος σου και με ρωτουσες θα ελεγα οχι. 
Δεν θα ηθελα μισος, μουτρα και πικρα στο γαμο μου.

Α...ενταξει...

Αν δεν το  κανει για τη μανα της ...πρεπει να το κανει για τον αντρα της...

Συγνωμη κιολας...ο πατερας της παιζει πουθενα...η τον θεωρουμε ξεχασμενο...

sissy108

# 35 στις 4/7/2015
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 448

καλησπερα cynicality εγω στην θεση σου δεν θα εβαζα καθολου νυφικο τραπεζι!!εξαλλου ειναι ξεπερασμενο καπως!!εμενα προσωπικα δεν μου αρεσουν ετσι οπως ειναι στημενοι οι γαμοι με νυφικα τραπεζια κλπ...το θεωρω και λιγο γελοιο!!βαλε να καθησουν ολοι οπως θελουν και εσυ οι κουμπαροι και πχ τα αδερφια καθιστε σε ενα κοινο τραπεζι!!δηλαδη οι νεοι μαζι!!εξαλλου μετα απο καποια ωρα ολοι μετακινουνται!!σιγα τωρα...καλυτερα ετσι μην υπαρχουν και μουτρα!!μπορει η μαμα σου να νιωθει λιγο αβολα που αυτη δεν θα συνοδευεται στο γαμο..βαλτη να καθισει με οποιους θελει και βαλε τον μπαμπα σου να καθισει με οποιους θελει...και να ρωτησει ο κοσμος(που θα ρωτησει)πειτε οτι θελατε να κανετε ενα γαμο πιο μοντερνο και οχι απο τους κλασσικους!!και ετσι τους αποστομωνεις!!μην αγχωνεσαι  βλακειες ειναι αυτα!!σου ευχομαι οτι καλυτερο!!

ROCK-54

# 36 στις 4/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τα μικρα παιδια και οι γονεις

...οταν μεγαλωσουν εχουν εναν απιστευτο εγωϊσμο,και εκμεταλευονται στο επακρο την αγαπη κ τον σεβασμο

προς αυτους,ικανοποιωντας τα προσωπικα καπριτσια τους...
Στα μερη μου υπαρχει ενα ρητο που λεει..."τρελλος δεν ειναι αυτος που τρωει ενα ταψι σπανακοπιτα,Τρελλος ειναι αυτος που του το δινει"

Mystik_Male

# 37 στις 4/7/2015
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.599

Κανονικά, αν ήμουν εγώ ο πατέρας σου, θα ερχόμουν μόνος μου στο γάμο. Ανεξάρτητα αν η πρώην γυναίκα μου ερχόταν μόνη της ή με παρέα.
Δε θα θεωρούσα σωστό να είμαι και με τις δύο γυναίκες μου (πρώην και νυν)...
Τί είμαι; Ο Σουλτάνος με το χαρέμι του;
"Από' δω η γυναίκα μου, από' δω το αίσθημά μου" τύπου;

Επειδή όμως διάβασα ότι θα έρθουν από το εξωτερικό επί τούτου, για να μη νιώθει μόνη της, θα σε συμβούλευα να μιλήσεις με τη μητριά σου (φαντάζομαι να έχετε καλές σχέσεις), να της εξηγήσεις την κατάσταση, και αφού κατανοήσει τα πάντα (σα λογικός άνθρωπος που υποθέτω ότι είναι), να τη βάλεις να καθήσει στο πρώτο τραπέζι με συγγενείς (αδέρφια - ξαδέρφια κ.ο.κ) που θα την καλοδεχτούν, για να νιώσει όμορφα.

Στο κάτω - κάτω, για λίγη ώρα θα είναι. Μετά, όλοι μετακινούνται από τραπέζι σε τραπέζι, οπότε ο μπαμπάς σου θα βρει την ευκαιρία να είναι δίπλα της συνέχεια.

Και παρακαλώ τη μαμά σου, όσο κι αν βράζει μέσα της, να σεβαστεί τη χαρά της κορούλας της για 3-4 ώρες (όσο κρατήσει το γλέντι, τελοσπάντων).

Η ώρα η καλή και πάλι... ! 

Αρέσει στο μέλος somebody961

Paralia48

# 38 στις 8/7/2015
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.580

Η καλύτερη λύση για όλους θα ήταν : καθόλου τραπέζι. Θα σας έμενε και κανένα ευράκι στην άκρη, τώρα που δεν υπάρχει. (αλήθεια, οι τράπεζες δίνουν 60 ευρώ. Με τόσα θα την βγάλετε?). Και μάλιστα , τώρα με την κατάσταση που επικρατεί, θα πείτε στο κέντρο, ότι δεν μπορείτε να βγάλετε ρευστό και έχετε έτοιμη δικαιολογία.
Αν βέβαια εσάς δε σας πειράζει αυτό και το θέλετε έτσι κι αλλοιώς, μπορείς να κάνεις το εξής. Πρότεινε στον πατέρα σου και τη γυναίκα του να καθήσουν σε άλλο τραπέζι, όχι δίπλα στη νύφη και το γαμπρό . Βάλε τους με τα αδέρφια του πατέρα σου, ή τους συγγενείς του. Γιατί εδώ που τα λέμε στην <<τιμητική>> θέση, κάθονται  οι πολύ στενοί συγγενείς. Αυτή θα φαίνεται σα τη μύγα μες στο γάλα.
Η ώρα η καλή!!

Cynicality

# 39 στις 8/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τα χρηματα θα τα περασουμε μεσω ebanking οποτε δεν τιθεται θεμα. Κι αν ειναι να σκεφτω την κατασταση στη χωρα και το ενδεχομενο της δραχμης τοτε μαλλον και παλι καλυτερα να κανω τη δεξιωση και εστω να το χαρουμε οπως θελαμε, παρα να μην την κανουμε και σε λιγες μερες να δουμε τα λεφτακια που κρατησαμε και δε δωσαμε για το γλεντι να μετατρεπονται απο χιλιαδες ευρω σε χιλιαδες δραχμες. Επισης ειναι μια μαζεμενη δεξιωση, δεν εχουμε 800 ατομα. Ακομα, ειναι ενας γαμος που οργανωσαμε εντελως μονοι μας, τον πληρωνουμε επισης εντελως μονοι μας κι αποφασισαμε οτι θα τον κανουμε οπως ειχαμε σχεδιασει ο,τι και να γινει απο τη στιγμη ειδικα που υπαρχουν εναλλακτικες στον τροπο πληρωμης. Δεν ειμαστε 20 χρονων παιδακια που τα παντρευουν οι γονεις και πρεπει να συμβιβαστουν με τις απαιτησεις και τα θελω ολων των αλλων. Δεν εχουμε κανενα προβλημα να ακουσουμε τα θελω ολων αλλα τουλαχιστον αυτα να κινουνται στη σφαιρα της λογικης κι οχι της υστεριας και του παραλογου. Οπως και να εχει, τις αποφασεις μου τις πηρα, τις θεωρω σωστες και δικαιες and my mother has to suck it up. Δεν θα ξαποστειλω τον πατερα μου σε αλλο τραπεζι επειδη η μανα μου θυμηθηκε μετα απο μια δεκαετια να κανει ζηλειες. Η θεση των γονιων μου ειναι διπλα μου και της μητερας μου και του πατερα μου κι απο τη στιγμη που ο πατερας μου συνοδευεται απο τη γυναικα του, η θεση της ειναι διπλα στον αντρα της. Αυτη ειναι η τελευταια μου κουβεντα. Απο εκει και περα οποιος θελει καθεται διπλα μου, οποιος δε θελει ας βρει αλλη θεση να κατσει.

achinos

# 40 στις 8/7/2015
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από Cynicality
Αυτη ειναι η τελευταια μου κουβεντα. Απο εκει και περα οποιος θελει καθεται διπλα μου, οποιος δε θελει ας βρει αλλη θεση να κατσει.

Σ ωραία! 

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε