Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μηδέν

Επιλέξτε σελίδα: (1-8)
Σελίδες 12345678

Coconut_17

# 1 στις 10/7/2015
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 87
'Aρεσαν+: 0%

Μηδέν

Για κάποιους που έχουν διαβάσει άλλο ποστ μου, ίσως θυμούνται ότι έχω σπουδάσει φιλολογία. Αλλά στη φάση που είναι η Ελλάδα, το χαρτί μου είναι κάτι λιγότερο και από κωλόχαρτο. Ένα ιδιαίτερο δεν έχω βρει, και έψαχνα και όταν ήμουν τελειόφοιτη (χαρτάκια, καρτούλες, αγγελίες). Έχουν περάσει 2 χρόνια που πήρα το πτυχίο και το μηδέν της προσπάθειας είναι τεράστιο. Την δουλειά δεν την φοβάμαι, η πρώτη μου δουλειά ήταν στα 15 σε ένα βιβλιοπωλείο που με έχωσε γνωστός (πώς αλλιώς-αλλά και παλιές καλές εποχές). Αυτός ο γνωστός στην παρούσα φάση δεν έχει εξουσία ούτε στα παιδιά του να βρει δουλειά. Αργότερα ως φοιτήτρια, δούλεψα καλοκαίρια σε πόστα τύπου ρεσεψιόν και πωλήτρια. Στο τελευταίο έτος της σχολής (2013), πήγα σε ένα ζαχαροπλαστείο όπου με δοκίμασε 2 μέρες για πολλές ώρες και μετά μου είπε μια παπαριά και με ξαπόστειλε χωρίς να μου δώσει φράγκο (τύπου θα χρειαστώ άτομο μετά το πάσχα και θα σε πάρω τηλ). Εννοείται ποτέ δεν πήρε. Αργότερα είδα ότι το μαγαζί έκλεισε (να πω ότι δεν το χάρηκα; το χάρηκα). Αφοσιώθηκα στη σχολή, πήρα το πτυχίο την ίδια χρονια, ιδιαίτερα δεν βρήκα πουθενά και μετά έφυγα από την πόλη μου για διάφορους λόγους και εκεί που βρέθηκα δούλεψα καθαρίστρια και σερβιτόρα. Και ως σερβιτόρα και ως καθαρίστρια έκανα καλά τη δουλειά μου, τελικά με κρέμασαν κι εκεί και έμεινα πάλι μετέωρη. Μετά από λίγους μήνες επιστρέφω στη βάση μου και βρίσκω δουλειά σε μια εταιρεία τηλεπωλήσεων. Άθλιο περιβάλλον εργασίας, τρομοκρατία, 12ωρα απλήρωτα, κάμερες να σε βλέπουν από παντού, άτομα να απολύονται επειδή οι κάμερες είχαν και ήχο και ειπώθηκαν πράγματα που έφτασαν στα αυτιά των αφεντικών. Πούλο. Σε σημείο να πηγαίνω τουαλέτα και να ψάχνω τις κάμερες. Αρχικά με είχαν υπάλληλο γραφείου, που δεν με χάλαγε, είχα την ησυχία μου, έπινα τον καφέ μου, έκανα τη δουλειά μου έστω και την 12ωρη απλήρωτη και έφευγα. Μια μέρα με βλέπει ένα από τα αφεντικά, και αποφασίζει να με βάλει πωλήτρια στο κατάστημα. Κόντεψα να βάλω τα κλάματα γιατί είχα δει τι χάος επικρατούσε στο μαγαζί που είχαν. Και δεν είχα άδικο. Με το που με έκαναν πωλήτρια, άρχισαν τα παρατράγουδα. Σεξουαλική παρενόχληση (υπονοούμενα, εννοούμενα, σχόλια για σωματικές..αρετές και πάει λέγοντας), πολλά νεύρα, η εταιρεία η ίδια με τις απατεωνιές της μας έκανε να μιλάμε άσχημα σε πελάτες για να υπερασπιστούμε το χέρι που μας ταϊζει, πολύ κακοί συνεργάτες επίσης πορνοδιαστροφικοί και πορνόγεροι. Ας μην τα πολυλογώ. Μετά από ένα σκηνικό που έφτασε ένας από τους πορνόγερους που ήταν απλά το τσιράκι και ο χαφιές του αφεντικού να με απειλήσει ότι θα χάσω τη δουλειά μου για μια μαλακία (που κατά βάθος μου πήγαινε κόντρα επειδή δεν γελούσα με τα σεξιστικά του αστεία, επειδή δεν του απαντούσα όταν μου έλεγε ότι έχει 3 γκόμενες αλλά απόψε δεν έχει να γαμήσει), παραιτήθηκα. Και τώρα, εδώ και 4 μήνες είμαι άνεργη, έχω στείλει του κώλου τα βιογραφικά, έχω πάρει σβάρνα μαγαζιά να αφήνω βιογραφικά αυτοπροσώπως, έχω ρωτήσει γνωστούς, έχω ψάξει και στο μέρος που δουλεύει ο φίλος μου και τίποτα. Οι μόνοι που με καλούνε για συνέντευξη είναι πάλι εταιρείες τηλεπωλήσεων, να παίρνω δηλαδή στο κάθε σπίτι και να προσπαθώ να πουλήσω κάρτες cosmote. Αυτό δεν μπορώ να το κάνω. Απλά δεν μου βγαίνει. Έχεις και το μόνιμο άγχος ότι ο μισθός θα έρθει μόνο αν κάνεις 10 πωλήσεις και άνω ξερω γω. Και γιαυτο έχουν και πάντα κενές θέσεις κάτι τέτοιες δουλειές, γιατί δεν πάει ο κόσμος και γιατί όποιος πάει φεύγει γρήγορα. Δεν είναι τυχαία αυτά. Απελπίζομαι. Κάνω μεταπτυχιακό που θα τελειώσει όμως τον χειμώνα. Επισης για να είμαι τελείως ειλικρινής δεν ψάχνω καθόλου θέσεις σερβιτόρας. Το έχω δοκιμάσει και δεν γουστάρω να μην μπορώ να σκύψω να μαζέψω το πιρούνι που έπεσε επειδή ο άλλος κοιτάει τον κώλο μου ούτε κάτι αλκοολικά αφεντικά που βροντοφωνάζουν τι ωραία κορίτσια βγάζει η πόλη μου. Από πού να το πιάσεις; Δεν είμαι από αυτές που γουστάρουν να έχουν τον αφαλό τους έξω για είναι υποδοχή στα μαγαζιά, ούτε αυτά που ήδη είπα. Έχουμε φτάσει σε σημείο να απολογούμαστε που απλά δεν αντέχουμε να κάνουμε κάποιες δουλειές. Τι να κάνουμε τώρα. δεν είναι όλα για όλους. Τελικά το σεξ είναι παντού, ακόμα και εκεί που πας να πάρεις κανα ευρώ να αγοράσεις γάλα. Γαμώ την κοινωνία μου.

UFO-MUFO

# 2 στις 10/7/2015
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 280

Ως φιλόλογος...

μπορεί να μη βρεις δουλειά (...άμεσα ή και ποτέ)
Αυτό που κέρδισες με τις σπουδές σου όμως, είναι
να λες και να γράφεις παραστατικά, κατανοητά (!)
και με σαφήνεια αυτά που θες...
(αδιάφορο -θα μου πεις- αλλά ωραίο...)

Καλή τύχη!

Αρέσει στο μέλος Coconut_17

atofios-male

# 3 στις 10/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Πανω σε τι ειναι το μεταπτυχιακο σου;

Coconut_17

# 4 στις 10/7/2015
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση

το 

μεταπτυχιακό μου

εχει να κανει

με τις ειδικές ανάγκες.

Κάποιοι από σας θέλετε θεραπεία.
25 ευρώ το ραντεβού.

achinos

# 5 στις 10/7/2015
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.448

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από Coconut_17

Σας αρεσει να χαριεντίζεστε μεταξύ σας.
Ελάτε να σας γαργαλήσω.
5 Ευρώ η ώρα.

Ma...εμείς γαργαλάμε αλλήλους

δ ω ρ ε ά ν 

Αρέσει στα μέλη siopi13, Leigh-Cheri

Coconut_17

# 6 στις 10/7/2015
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση

εγώ κάνω 

ειδικό   γαργάλημα.

επιπέδου.

τι έχετε σπουδάσει όλοι εσείς περισταράκια μου; 

Άντε γιατι

το όνομα τελικά δεν ήταν τυχαίο

μου έχετε πρήξει τις καρυδόμπαλες

και κανείς δεν απαντάει σοβαρά ποτέ

τι περιμένω η καψερήμέσα στο σάιτ του μπεκρή

achinos

# 7 στις 10/7/2015
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Coconut_17

Γιατί ρε συ, με το ζόρι μπήκες; 

Αρέσει στο μέλος siopi13

god_ofwar

# 8 στις 10/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

που μπορω να κλεισω ενα?

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Coconut_17

το 

μεταπτυχιακό μου

εχει να κανει

με τις ειδικές ανάγκες.

Κάποιοι από σας θέλετε θεραπεία.
25 ευρώ το ραντεβού.

Leigh-Cheri

# 9 στις 10/7/2015
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 2.052

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Coconut_17

κοίτα, για να λέμε και του στραβού το δίκιο 

και έξω από το σάιτ 

δεν τα πας και καλύτερα ε; 

ΥΓ. τι γλυκός άνθρωπος... 

Coconut_17

# 10 στις 10/7/2015
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση

Όχι, δεν μπήκα με το ζόρι. Όπως και με το ζόρι δεν θα μείνω. Μάλλον έκανα λάθος επιλογή φόρουμ. Μάλλον γενικά πρέπει να αποφεύγω τα φόρουμ, δεν είναι επικοινωνιακό το στυλ εδώ. Το πρωί λάμβανα μηνύματα από έναν που έχει καύλες και έχει κατεβασμένα σώβρακα, άλλοι θέλουν ραντεβού, ο άλλος με ρωτάει αν έχω μεγάλο στήθος. Αλλά και εδώ, στις συζητήσεις δεν βλέπω ανθρώπινες στάσεις. Μιλάω για σημαντικό πρόβλημα και κάποιοι μιλάνε μεταξύ τους μέσω βίντεο youtube με τον Μάκη που μαρσάρει. 

Κάν' τα αλλού ρε δικέ μου. 
Δεν είδα αλλού σε κάτι ποστ-σεντόνια σαν τα δικά μου ή μεγαλύτερα να κράζει κανένας για τις παραγράφους.

Σας τσούζει το φιλολογιλίκι; 

Τι ακριβώς ζητάτε ΦΙΛΟΙ μου τσουχτεροί;

Αν απαντούσατε στο πρόβλημα έστω με μια γραμμή και ευγενικά μου υπενθυμίζατε ότι δεν πρέπει να ξεχνιέμαι και να πατάω κανά έντερ, δεν θα ανταποκρινόμουν έτσι τώρα.
Βγάλτε αλλού τα κόμπλεξ σας.
Γιατί κανένας από σας δεν σκέφτηκε ΚΑΝ ότι γράφω ό,τι γράφω για να μιλήσω ανθρώπινα, να ακούσω καμιά άποψη, μια ιδέα ή έστω μια παρηγοριά ότι λίγο πολύ όλοι μας είμαστε στην ίδια μοίρα.
Adios, amigos!

Πάρτε και λίγα κενά.

Αρέσει στο μέλος aviatrix

sugarbaby42

# 11 στις 10/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αυτο ειναι...

...που λεμε

"Εκει που μας χρωστουσαν μας πηραν και το βοδι"

Δηλαδις δεν φτανει που ξοδεψαμε τοσες εργατοωρες εδω μεσα, μας εφυγαν τα ματακια μας, τρωμε και βρισιμο!!!

Αλλα απο δασκαλο μην περιμενεις χαιρι και προκοπη!!!

Leigh-Cheri

# 12 στις 10/7/2015
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Coconut_17

κάτι τέτοια σε έφαγαν εσένα... 

πάντως συμφωνώ και εγώ με την άποψή σου να αποφεύγεις τα φόρουμ 

όπως άλλωστε αποφεύγεις τους ανθρώπους, 

τις παρέες, τις σχέσεις, τα συναισθήματα κλπ. κλπ. 

Coconut_17

# 13 στις 10/7/2015
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση

Leigh-Cheri, είσαι όντως πολύ γλυκός άνθρωπος. Θέλω να σου μοιάσω. Πες μου το μυστικό σου.

sugarbaby42, πέρνα αύριο να λάβεις τις αποδοχές για τις εργατοώρες σου γιατί είμαι σίγουρη ότι ξεσκίστηκες να διαβάζεις. 

Όχι, μην περιμένεις χαϊρι από το δάσκαλο. Περίμενε χαϊρι από την τάση σου να τσουβαλιάζεις.
Θα σου βγει σε καλό. 

pigassos71

# 14 στις 10/7/2015
author
Ανδρας / 48 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 14.060

Παράθεση:

Πάρτε και λίγα κενά.

αυτο με την νεολαία δεν το μπορω ρε παιδι μου!!!

την μια φασωνονται,

την αλλη τρωνε Χ

τωρα το "Πάρτε και λίγα κενά."

ειναι αυτο που λεγαμε παλια

παρε τα @@@ μου;

god_ofwar

# 15 στις 10/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

καλα σας λεει ρε μ@λακες  η κοπελα εθεσε ενα σοβαρο προβλημα που λιγο πολυ ολοι το βιωνουμε τελευταια 

δε μπορειτε να απαντησετε μια φορα σαν ανθρωποι ασ πουμε??
εγω σε καταλαβαινω κοκονατ..

Leigh-Cheri

# 16 στις 10/7/2015
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από Coconut_17

Leigh-Cheri, είσαι όντως πολύ γλυκός άνθρωπος. Θέλω να σου μοιάσω. Πες μου το μυστικό σου.

Μπα, τι να μου μοιάσεις; τσούχτρα είμαι. 

Μη διακινδυνεύσεις άδικα τη γλύκα σου. 

Άσε που έχω και συνηθισμένη εμφάνιση... 

Αρέσει στο μέλος Titikaka38

sugarbaby42

# 17 στις 10/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το γεγονος οτι εισαι φιλολογος μετα μεταπτυχιακου  μας το εχεις τριψει στη μουρη ισα με 10 φορες!!!

Σιγα καλε!!!

Δεν διδασκεις και ατη Σορβονη!!!

Δλδ η Γλυκατζη-Αρβελερ τι να πει??

Χαλαρωσε και δεξου οτι οι ανθρωποι γυρω σου ειναι και χιουμοριστες και δοτικοι και με κατανοηση και με υπομονη!!!

Οπως και ο συντροφος σου...

Αν ολα αυτα σου φαινονται κινεζικα δεν θα ευχαριστηθεις ποτε σου και τιποτα...

Οι ανθρωποι που γραφουν στα φορουμ ειναι οι ιδιοι οου συναντας εξω...

Οπως τους φερεσαι σου φερονται!!

Αν εσυ εχεις μονιμως τη μυγα θα μυγιαζεσαι με το παραμικρο...

psaromallis

# 18 στις 10/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θέλεις...

Παράθεση:

Όχι, δεν μπήκα με το ζόρι. Όπως και με το ζόρι δεν θα μείνω. Μάλλον έκανα λάθος επιλογή φόρουμ. Μάλλον γενικά πρέπει να αποφεύγω τα φόρουμ, δεν είναι επικοινωνιακό το στυλ εδώ. Το πρωί λάμβανα μηνύματα από έναν που έχει καύλες και έχει κατεβασμένα σώβρακα, άλλοι θέλουν ραντεβού, ο άλλος με ρωτάει αν έχω μεγάλο στήθος. Αλλά και εδώ, στις συζητήσεις δεν βλέπω ανθρώπινες στάσεις. Μιλάω για σημαντικό πρόβλημα και κάποιοι μιλάνε μεταξύ τους μέσω βίντεο youtube με τον Μάκη που μαρσάρει. 

Κάν' τα αλλού ρε δικέ μου. 
Δεν είδα αλλού σε κάτι ποστ-σεντόνια σαν τα δικά μου ή μεγαλύτερα να κράζει κανένας για τις παραγράφους.

Τι ακριβώς ζητάτε ΦΙΛΟΙ μου τσουχτεροί;

Αν απαντούσατε στο πρόβλημα έστω με μια γραμμή και ευγενικά μου υπενθυμίζατε ότι δεν πρέπει να ξεχνιέμαι και να πατάω κανά έντερ, δεν θα ανταποκρινόμουν έτσι τώρα.
Βγάλτε αλλού τα κόμπλεξ σας.
Γιατί κανένας από σας δεν σκέφτηκε ΚΑΝ ότι γράφω ό,τι γράφω για να μιλήσω ανθρώπινα, να ακούσω καμιά άποψη, μια ιδέα ή έστω μια παρηγοριά ότι λίγο πολύ όλοι μας είμαστε στην ίδια μοίρα.
Adios, amigos!

Πάρτε και λίγα κενά.

...μια φιλική συμβουλή, κορίτσι;

Μην τα παρατάς (τουλάχιστον τόσο εύκολα).

Μπήκες (άγνωστη) σ'ένα (άγνωστο) φόρουμ,
    αναμενόμενο ήταν να σε πάρουν από τα μούτρα.

Άμα αντέξεις, θα γίνεις και εσύ αποδεκτή
    και κάποια στιγμή ίσως και επίλεκτο (sic) μέλος.

Κανείς δεν θέλει να σε διώξει,
    κανείς δεν θέλει να φύγεις.

Άνοιξε την "ομπρέλα" σου να αποφύγεις
    την πρώτη, δυνατή "καταιγίδα" και μετά
    θα δεις ότι όλα θα πάνε μια χαρά.

Καλή υπομονή!

(Εγώ πάντως δηλώνω ότι σε θέλω να παραμείνεις )!

atofios-male

# 19 στις 10/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Σε ρωτησα κατι για το μεταπτυχιακο και απαντας οτι καποιοι θελουν θεραπεια. 
Ειχα σκοπο να σου ελεγα μερικες ιδεες για δουλεια αλλα το θεωρω ασκοπο πλεον.
 Οπως υπαρχουν ανθρωποι που θελουν να σε πηδηξουν με κατεβασμενα τα σωβρακα υπαρχουν επισης και ανθρωποι που θελουν να σε βοηθησουν. 
Μαθε να τους ξεχωριζεις...

achinos

# 20 στις 10/7/2015
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Μονακό

Ναι ρε συ, πάρτο αλλιώς...

βρίσκεις
Αρέσει στο μέλος Coconut_17