Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μηδέν

Επιλέξτε σελίδα: (1-8)
Σελίδες 12345678

nuvola

# 61 στις 16/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 75 από sotos-1

Δηλαδή επικροτείς την δουλειά χωρίς ένσημα,χωρίς άδειες και με πληρωμές μετά από μήνες.

απ τον καναπέ  ...ΝΑΙ!!!

PetrosGym

# 62 στις 16/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 72 από 12nikolakis21

Coconut μην ψάχνεις για δουλειά στέλνοντας βιογραφικά στο ίντερνετ και πηγαίνοντας πόρτα πόρτα δεν πρόκειται να βρεις ΠΟΤΕ με αυτόν τον τρόπο δουλειά. 

ΥΓ: ... στα λέει ένας τύπος που 6 χρόνια έψαχνε για δουλειά ΠΑΝΤΟΥ και τελικά βρήκε ΜΟΝΟ με βύσμα

Μάλλον δεν έψαχνες τόσο καλά, φυσικά και μπορεί να βρει καλές δουλειές μέσω internet. Αν μένει Αθηνα, Θεσσαλονίκη με τόσες αγγελίες κάποτε θα βρει και μιλάμε για καλές δουλειές, σε γραφείο και σε πολύ καλο περιβάλλον.

Μη κάτσω να σου πω παραδείγματα, ένα και το καλύτερο θα γράψω. Ζευγάρι που ξεκίνησε μαζί από το τίποτα τώρα από αγγελίες στο internet ο ένας χωρίς καλο πτυχίο είναι στέλεχος στην Nova (όχι υπάλληλος, στέλεχος με 1000 ευρώ για αρχή) και η άλλη δουλειά γραφείου με 2 ασφαλίσεις, ιδιωτική-δημοσια, δεν χάνει ούτε cent από χρήματα υπερωριών, πληρώνεται με μετρητά στο χέρι χωρίς να περιμένει στα ATM, πληρωμένα έξοδα συγκοινωνίας εάν δεν έχει μεταφορικό μέσο, κάθε 6 μήνες bonus χρημάτων το 10% του μισθού και δεν θυμάμαι πόσες μέρες άδεια γιατί έχω χάσει τον λογαριασμό, μέχρι τώρα έχει κάνει ήδη 1 μηνα και έχει ακόμα. Όλα αυτά απο το internet.

atofios-male

# 63 στις 16/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τον μεγαλυτερο 'τοκο' τον παιρνεις οταν επενδυεις στις γνωσεις σου και στις εμπειριες σου. 
Και η εθελοντικη εργασια σου δινει και τα δυο αλλα δεν στα δινει 'τωρα αμεσως'. 
Σε ενα κοσμο που τα θελουμε ολα 'εδω και τωρα' το να δουλεψεις εθελοντικα αποτελει 'κοινωνικο εγκλημα βλακειας'. 
Υπαρχει και μια αλλη πλευρα της εθελοντικης εργασιας που ειναι κοινωνικη και πολυ πιο σπουδαια απο την οικονομικη.
 Οταν δεν πληρωνεις/πληρωνεσαι βλεπεις γυρω σου 'ανθρωπους' οχι 'αφεντικα' η 'σκλαβους'.

sotos-1

# 64 στις 16/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Όποιος λοιπόν δεν έχει ανάγκη από λεφτά 'εδώ και τώρα' και που προφανώς δεν ντρέπεται να ζητάει από γονεις και παππούδες,ας πάει να δουλέψει εθελοντικά ή στα voucher.

12nikolakis21

# 65 στις 16/7/2015
author
Ανδρας / 34 / Χήρος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.302
'Aρεσαν+: 0%
Πέτρο γιατί δεν ανοίγεις ένα γραφείο εσύ και ο φίλος σου από την νοβα που να βρίσκετε δουλειές στα 2 εκατομμύρια άτομα που δεν ξέρουν να ψάχνουν?! Θα χεστειτε στο ταληρο!

PetrosGym

# 66 στις 17/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 80 από 12nikolakis21
Πέτρο γιατί δεν ανοίγεις ένα γραφείο εσύ και ο φίλος σου από την νοβα που να βρίσκετε δουλειές στα 2 εκατομμύρια άτομα που δεν ξέρουν να ψάχνουν?! Θα χεστειτε στο ταληρο!

Το έχουμε συζητήσει αλλα... δεν, έχουμε πολλά λεφτά και πολύ καλύτερους επαγγελματικούς στόχους. Και επίσης δεν θέλω να βολέψω 2 εκατομμύρια σε ωραίες και άνετες δουλειές. Να συνεχιστεί δηλαδή ένα σύστημα και μια νοοτροπία που φέρει και αυτό μεγάλη ευθύνη για την σημερινή άσχημη κατάσταση της χώρας.

Ειδικά κάτι νέοι 25-35 χρονων γαϊδούρια που λένε "έχω 5-10 χρονια να βρω δουλειά" είναι για πολλές κλωτσιές. Οποιος θέλει και επιμένει βρίσκει, τέλος. Εάν πάλι περιμένουν να βολευτούν με κάποιο βύσμα τότε είναι άξιοι της μοίρας τους, εγώ προσωπικά τσιτώνω γιατι δεν λειτουργώ έτσι, νιώθω πως με μειώνουν, σαν να μου λένε δεν μπορείς να καταφέρεις μονος σου πράγματα. Άν κάποιοι θιχτούν διαβάζοντας το μήνυμα μου τι να κάνουμε έτσι είναι η αλήθεια, πονάει, ξυδάκι.

12nikolakis21

# 67 στις 17/7/2015
author
Ανδρας / 34 / Χήρος

Παράθεση:
Σχόλιο # 82 από PetrosGym

Το έχουμε συζητήσει αλλα... δεν, έχουμε πολλά λεφτά και πολύ καλύτερους επαγγελματικούς στόχους.

Πάλι καλά γιατί αν δεν είχατε θα βγάζατε τα coconut μου από το γραφείο!

Παράθεση:
Σχόλιο # 82 από PetrosGym

Ειδικά κάτι νέοι 25-35 χρονων γαϊδούρια που λένε "έχω 5-10 χρονια να βρω δουλειά" είναι για πολλές κλωτσιές. Οποιος θέλει και επιμένει βρίσκει, τέλος.

Κρίμα ρε Πέτρο που έχεις τέτοιες απόψεις για συνομίληκους σου ανθρώπους σαν την coconut και άλλα 2 εκατομμύρια άτομα που περνάνε δύσκολα λέγοντας τους ότι αυτοί επιλέγουν να πεινάνε σε αυτήν την εποχή που ζούμε, λες και ο άλλος γουστάρει 5 χρόνια να είσαι άνεργος και προτιμάει να βγαίνει για 1-2 καφέδες τον μήνα για διασκέδαση παρά να δουλέψει και να εχει μια καλύτερη ποιότητα ζωής. Σε λίγο θα μας πεις ότι στα σουπερ μάρκετ δίπλα από το ράφι με τα μακαρόνια πουλάνε δουλειές. Σόρρυ αλλά είσαι για λύπηση φίλε μου.

Αρέσει στο μέλος Coconut_17

PetrosGym

# 68 στις 17/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 83 από 12nikolakis21

Πάλι καλά γιατί αν δεν είχατε θα βγάζατε τα coconut μου από το γραφείο!

Κρίμα ρε Πέτρο που έχεις τέτοιες απόψεις για συνομίληκους σου ανθρώπους σαν την coconut και άλλα 2 εκατομμύρια άτομα που περνάνε δύσκολα λέγοντας τους ότι αυτοί επιλέγουν να πεινάνε σε αυτήν την εποχή που ζούμε, λες και ο άλλος γουστάρει 5 χρόνια να είσαι άνεργος και προτιμάει να βγαίνει για 1-2 καφέδες τον μήνα για διασκέδαση παρά να δουλέψει και να εχει μια καλύτερη ποιότητα ζωής. Σε λίγο θα μας πεις ότι στα σουπερ μάρκετ δίπλα από το ράφι με τα μακαρόνια πουλάνε δουλειές. Σόρρυ αλλά είσαι για λύπηση φίλε μου.

Πρώτον δεν είμαι φίλος σου και ούτε πρόκειται να γίνω, αυτή η λέξη είναι ιερή έχω μάθει να μην την λέω εάν δεν την εννοώ. Δεύτερον σηκώθηκαν τα πόδια να βαρέσουν το κεφάλι, να μου πει ο τεμπλεχανας βισματιας ότι είμαι για λύπηση μονο γέλιο μου προκαλεί. Δεν πειράζει καλή καρδια ότι δεν μπορείς να φτάσεις το ζηλεύεις.

Να κόψουν τον λαιμό τους οι 25-35 που λένε 10 χρονια παπατζες πως δεν μπορούν να βρούν δουλειά. Σας φάγανε ρε τα i-phone, τα FB, τα check in, οι καφέδες, τα life style και η ανύπαρκτη μαγκια με τα ψίχουλα των δικών σας, σας κράζουν οι γυναίκες πως δεν υπάρχουν πλέον άντρες γιατί εκτος από δουλειά ούτε γυναικα δεν μπορείτε να σταυρωσεστε! Δεν έχετε να μάθει να κερδίζετε τίποτα σε αυτή την ζωή, για αυτό περιμένετε ένα βύσμα και ένα πριβέ μήνυμα να σας σώσει. Εγώ σας λυπάμαι γιατί έχω ουσιαστικό λόγο, όσο ζείτε δεν πρόκειται να αλλάξετε ποτε.Θα είστε για πάντα τα ίδια παθητικά ανθρωπάκια.

ΥΓ: Μην τσουβαλιάζεις όλα τα 2εκ με εκείνους του σιναφιού σου, δεν χρειάζεται να τους βάζεις μπροστά για να κρύβεσαι.

12nikolakis21

# 69 στις 17/7/2015
author
Ανδρας / 34 / Χήρος
Φίλε μου τα χεις μπερδέψει check in δεν κάνουν οι άνεργοι γιατι δεν έχουν iphone αλλά αυτοί που έχουν πολλά λεφτά και μεγάλους επαγγελματικούς στόχους κάνουν check in στα γυμναστήρια. Επίσης ο άνεργος βρίσκει με την αξία του του γκόμενα γιατί δεν έχει να δείξει τίποτα άλλο εκτός από το μπλα μπλα και τον χαρακτήρα του σε σχέση με κάποιους με πολλά λεφτά και μεγάλους επαγγελματικους στόχους που βρίσκουν γκόμενα στα στούντιο...φωτογραφίας με τα λεφτά των δικών τους.

IM____

# 70 στις 18/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σοσονυτ στον καπιταλισμό δεν μετράει τόσο το πτυχίο, όσο η ικανότητα και η συνεχής βελτίωση.

PetrosGym

# 71 στις 18/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 85 από 12nikolakis21
Φίλε μου τα χεις μπερδέψει check in δεν κάνουν οι άνεργοι γιατι δεν έχουν iphone αλλά αυτοί που έχουν πολλά λεφτά και μεγάλους επαγγελματικούς στόχους κάνουν check in στα γυμναστήρια. Επίσης ο άνεργος βρίσκει με την αξία του του γκόμενα γιατί δεν έχει να δείξει τίποτα άλλο εκτός από το μπλα μπλα και τον χαρακτήρα του σε σχέση με κάποιους με πολλά λεφτά και μεγάλους επαγγελματικους στόχους που βρίσκουν γκόμενα στα στούντιο...φωτογραφίας με τα λεφτά των δικών τους.

Με προσβάλεις που εξακολουθείς να με λες φίλο σου.

Παρατηρώ πως έχεις ένα πρόβλημα με την κατανόηση της Ελληνικής γλώσσας, σου είπα μην τσουβαλιάζεις τα 2εκ. Έχεις μπερδέψει τον άνεργο= προσπαθεί να βρει δουλειά με τον άεργο= που δεν προσπαθεί. Τον αξιολύπητο φλώρο που περιμένει το βύσμα να τον βολέψει γιατί εδώ και 5-10 χρονια είναι τόσο τεμπελόσκυλο και άχρηστος που δεν μπορεί να βρει δουλειά. Να σε βρίσει κάποιος λες ok συμβαίνει αλλα να εξευτελίζεσαι από επιλογή δείχνει και την ποιότητα σου ως άνθρωπο.

iPhone και check in. Να τα έχω μπερδέψει που στις δουλειές μου γνωρίζω καθημερινά νέο κόσμο? Δεν παίζει τέτοιο σενάριο, μάλλον εσύ δεν ξέρεις τι γίνετε παρα έξω. Όπως οι πλούσιοι έτσι και οι άεργοι, άνεργοι έχουν iphone. Μπορεί οι τελευταίοι να μην έχουν να φάνε αλλα 500 και 700 ευρώ για κινητό βρίσκουν. Θα κάνουν το check in τους στο καφέ, στο γυμναστήριο ή όπου αλλου είναι για να δείξουν την ανυπαρξία τους. Φαντάσου εγώ δεν έχω iphone και δεν έχω κάνει ποτε μου check in, ούτε και όταν βρισκόμουν για διακοπές στην Ibiza της Ισπανίας (υπάρχει και μέλος εδώ που ξέρει για μένα)!

Οποτε πλούσιος και φτωχός δεν είναι μοναχα θέμα δουλειάς, χρημάτων, είναι και κάποια αλλα πράγματα, ακόμα πιο σημαντικά. Στο πως έχεις επιλέξει να κανεις την ζωή σου, τι αξιες έχεις, ποια τα πιστεύω και οι κανόνες σου, με λίγα λόγια πως πορεύεσαι. Στους βολεμένους βυσματίες ίσως να μην γίνομαι αντιληπτός γιατί έχουν μάθει αλλιώς, εγώ τους εύχομαι να ζήσουν και εκείνοι 1 φορα την χαρά να πετυχαίνεις μονος σου πράγματα και όχι να τα περιμένεις έτοιμα από άλλους. Να νιώσεις ότι κάτι αξίζεις.

Alpenglow

# 72 στις 18/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ΙΜ για να μιλάμε κ λίγο πρακτικά. Δε νομίζω να υπάρχει άνθρωπος που αν του δωθεί η ευκαιρία να δουλέψει κάπου και καταβάλλει προσωπική προσπάθεια για να είναι καλός σε αυτή τη δουλειά δεν θα είναι. Μην τρελαθούμε κιόλας δεν μιλάμε για δουλειά τύπου να σχεδιάζει πυραύλους στη Νάσα. Επίσης η δυνατότητα βελτίωσης σε κάποια δουλειά έχει ένα συγκεκριμένο περιθώριο πχ όσο γρήγορα κ να βάζεις κουτιά στα ράφια του σμ εννοείται ότι δεν μπορείς να φτάσεις κ την ταχύτητα του φωτός.

Το θέμα είναι κατά πόσο σου δίνεται η ευκαιρία να αποδείξεις την αξία σου στην οποιαδήποτε δουλειά, δηλαδή κατά πόσο σε προσλαμβάνει κάποιος. Κ αυτό είναι το δύσκολο που όσο κ αν διατείνονται κάποιοι πως εξαρτάται μόνο από εσένα όχι δεν εξαρτάται. Εξαρτάται ΚΑΙ από το τι ζητάει ο κάθε εργοδότης. Κ ούτε ισχύει πως μετράει να είσαι ο καλύτερος. Τον μέτριο θέλουν για να τον πληρώνουν λιγότερο, να κάνει τη χαμαλοδουλειά αλλά να μην έχει προοπτική εξέλιξης ο ίδιος.

Παράθεση:
Σχόλιο # 86 από IM___

Σοσονυτ στον καπιταλισμό δεν μετράει τόσο το πτυχίο, όσο η ικανότητα και η συνεχής βελτίωση.

aladdin30

# 73 στις 18/7/2015
author
Ανδρας / 36 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Alpen ποια σχολη τελειωσες?

Alpenglow

# 74 στις 18/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αυτή που τέλειωσες κ εσύ αλλαντίν, μην κοροϊδευόμαστε κ μεταξύ μας τώρα.

Επιπλέον, αφού δουλεύεις πολύ όπως γράφεις κατά καιρούς δε με προσλαμβάνεις? Ή εσείς κ. Αχινός..

aladdin30

# 75 στις 18/7/2015
author
Ανδρας / 36 / Σε σχέση

Δε σε καταλαβαινω τι εννοεις. Τι εχεις σπουδασει σε ρωτησα.

Alpenglow

# 76 στις 18/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κ σου είπα αυτό που έχεις σπουδάσει κ εσύ. πολιτικός μηχανικός

aladdin30

# 77 στις 18/7/2015
author
Ανδρας / 36 / Σε σχέση

Eγω δεν ειμαι πολιτικος μηχανικος, κατι λαθος εχεις διαβασει. Γιατι δεν πας εξωτερικο?

Alpenglow

# 78 στις 18/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αφού το έχεις γράψει, έπειτα κανείς άλλος δε θα αποκαλούσε το μέγεθος του κόλπου "διατομή" . Anyway suit yourself.

Αυτό θα κάνω. Έτσι κ αλλιώς δεν υπάρχει τίποτα εδώ πέρα, σε κανένα επάγγελμα, όχι μόνο στο συγκεκριμένο.

sotos-1

# 79 στις 18/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 84 από PetrosGym

Να κόψουν τον λαιμό τους οι 25-35 που λένε 10 χρονια παπατζες πως δεν μπορούν να βρούν δουλειά. Σας φάγανε ρε τα i-phone, τα FB, τα check in, οι καφέδες, τα life style και η ανύπαρκτη μαγκια με τα ψίχουλα των δικών σας, 

Υπάρχουν όμως και πάρα πολλοί που δεν μπορούν να βρουν σταθερή δουλειά.Δηλαδή δουλεύουν για κάποιους μήνες,τελειώνουν και μετά ξαναμανά είναι στο ψάξιμο.Με τα λεφτά που θα βγάλουν σ'αυτό το διάστημα δεν είναι απίθανο να κάνουν κάποια έξοδα για τον εαυτό τους,να πάρουν πχ κανα κινητό ή κανα λαπτοπ.Στο κάτω κάτω,εφόσον αυτά τα λεφτά τα έβγαλαν με δουλειά,δεν μπορεί κανεις να τους πει πώς να τα ξοδέψουν.

Συμφωνώ ότι υπάρχουν κι αυτοί που είτε επειδή είναι τεμπέληδες,είτε επειδή προέρχονται από εύπορες οικογένειες,δεν πάνε να δουλέψουν πουθενά.Αλλά νομίζω ότι αυτοί είναι μειοψηφία.Οι περισσότεροι είναι στην κατάσταση που έγραψα παραπάνω,τη μια είναι σερβιτόροι,την άλλη μοιράζουν φυλλάδια,την παράλλη δουλεύουν με voucher.Απλά επειδή είναι τόσο μεγάλη πλέον η ζήτηση ακόμα και γι'αυτές τις δουλειές του ποδαριού,πολλοί δεν βρίσκουν ούτε εκεί.

aladdin30

# 80 στις 18/7/2015
author
Ανδρας / 36 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 94 από Alpenglow

Αφού το έχεις γράψει, έπειτα κανείς άλλος δε θα αποκαλούσε το μέγεθος του κόλπου "διατομή" . Anyway suit yourself.

Αυτό θα κάνω. Έτσι κ αλλιώς δεν υπάρχει τίποτα εδώ πέρα, σε κανένα επάγγελμα, όχι μόνο στο συγκεκριμένο.

Κοιταξε μηχανικος σπουδασα αλλα οχι πολιτικος. Να σε ρωτησω κατι αλλο, οταν δηλωσες τους πολιτικους μηxανικους σαν μαθητρια, τι σκεπtοσουν οτι θα γινεις? Θελω να πω γνωριζες οτι το επαγγελμα αυτο πνεει τα λοισθια. Mηπως λοιπον εκανες κ λαθος επιλογη? Πως φανταζοσουνα τη ζωη σου σε fast forward?

Επιλέξτε σελίδα: (1-8)
Σελίδες 12345678
Δεν μπορείτε να απαντήσετε