Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μηδέν

Επιλέξτε σελίδα: (1-8)
Σελίδες 12345678

mynameisfani

# 101 στις 20/7/2015
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 129
'Aρεσαν+: 0%
Σωτηρη ουτε οι γυναικες απαιτουν ο αντρας να εχει εργασια.Πιστευεις οτι θα με προσεγγισει καποιος με σπορ αμαξι,φετες κοιλιακους και διακοπες στην Ibiza και θα του παραδωθω;Δεν το ξερεις οτι οι γυναικες πρεπει πρωτα να διεγειρονται συναισθηματικα για να κανουν ερωτικα κατι με καποιον;

mynameisfani

# 102 στις 20/7/2015
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Τα ματακια μου θεε μου!!!πετροστζιμ τι ειναι αυτα που γραφεις;Δηλαδη 2.000.000 ανεργοι του ΟΑΕΔ,αν μεσο ορο ο καθενας ειναι 1 χρονο ανεργος τοτε ολοι αυτοι αναζητουν εργασια 2.000.000 χρονια;;;Συγνωμη υπαρχει καποιος διαχειριστης σε αυτον τον ιστιοτοπο να ελεγχει αυτα που αναρτωνται απο τα μελη του;Μαλλον οχι
Αρέσει στο μέλος Coconut_17

PetrosGym

# 103 στις 20/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 118 από mynameisfani
Τα ματακια μου θεε μου!!!πετροστζιμ τι ειναι αυτα που γραφεις;Δηλαδη 2.000.000 ανεργοι του ΟΑΕΔ,αν μεσο ορο ο καθενας ειναι 1 χρονο ανεργος τοτε ολοι αυτοι αναζητουν εργασια 2.000.000 χρονια;;;Συγνωμη υπαρχει καποιος διαχειριστης σε αυτον τον ιστιοτοπο να ελεγχει αυτα που αναρτωνται απο τα μελη του;Μαλλον οχι

Κατάλαβα, νικολάκης και εσύ. Άσε τα 2εκ στην άκρη, αναφέρθηκες στις 3 αδερφές σου και στο μαρτύριο που τραβάτε. 5 χρονια εσύ 4 η άλλη και αλλα 2.5 η παρα άλλη. Δουλειά μπορεί να μην βρείτε ποτε, σύνταξη όμως για την επίπονη και αιματηρή σας προσπάθεια σίγουρα.

sotos-1

# 104 στις 20/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 117 από mynameisfani

Σωτηρη ουτε οι γυναικες απαιτουν ο αντρας να εχει εργασια.

Ναι,κάποιος πρέπει να δουλεύει όμως.

Άμα δεν δουλεύεις εσύ,δεν δουλεύει και ο άντρας και είστε όλη μέρα στο κρεβάτι ή πίνετε καφέδες έξω,ε κι αυτό δεν είναι νορμάλ.Εκτός εαν φας τέτοιο κόλλημα μαζί του και δεν σ'ενδιαφέρει αν είναι τεμπέλαρος.

mynameisfani

# 105 στις 20/7/2015
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ναι Σωτηρη μπραβο.Οποιος αντρας σε μια σχεση δεν δουλευει ειναι τεμπελαρος.Μιλας για τον εαυτο σου η εισαι το αγορι του πετρουτζιμ;;αμαν πια μας βγαλατε απο τα ρουχα μας δεν ξανα γραφω αντε γεια

PetrosGym

# 106 στις 20/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 123 από mynameisfani
Ναι Σωτηρη μπραβο.Οποιος αντρας σε μια σχεση δεν δουλευει ειναι τεμπελαρος.Μιλας για τον εαυτο σου η εισαι το αγορι του πετρουτζιμ;;αμαν πια μας βγαλατε απο τα ρουχα μας δεν ξανα γραφω αντε γεια

Φανούλα εκτίθεσαι με αυτά που γραφεις και επιβεβαιώνεις γιατί δεν βρήκες ποτε δουλειά (ούτε πρόκειται). Πιο πάνω ο Σώτος σου λέει "Άμα δεν δουλεύεις εσύ,δεν δουλεύει και ο άντρας και είστε όλη μέρα στο κρεβάτι ή πίνετε καφέδες έξω,ε κι αυτό δεν είναι νορμάλ". 

Για του απαντάς σαν υστερική φαίνεται πως το νορμαλ για σένα είναι να αράζεις όλη μέρα και να κλαίγεσαι.

Alpenglow

# 107 στις 20/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μην ασχολείσαι Φανή το χρόνο σου χάνεις και γίνεσαι κ βήμα αυτοδιαφήμισης του κάθε @. Όποιος έχει συνταγές επιτυχίας ας εκδώσει βιβλίο για μας τους άσχετους/ανάξιους/τεμπελχανάδες.

Παράθεση:
Σχόλιο # 114 από mynameisfani

Μολις γυρισα σπιτι και εχω μεινει καγκελο απο αυτα που διαβαζω!!!Ειμαι 30 εψαχνα για δουλεια απο τα 25 μολις τελειωσα την σχολη.Δουλεια δεν βρηκα και αρχισα μετα απο 2 χρονια μεταπτυχιακο.Παραλληλα συνεχιζα να ψαχνω για δουλεια δυστυχως χωρις παλι καποιος να με προσλαβει.Τελειωσα και το μεταπτυχιακο και ουσιαστικα ειμαι 5 χρονια ανεργη.Μολις πριν 3 βδομαδες με "βοηθησε" ενας γειτονας μου και μου "προσφερε" δουλεια ενας γνωστο του ως σερβιτορα για σαββατοκυριακο ανα σαββατοκυριακο.Ενσημα μου κολαει μονο για το 1 σαββατοκυριακο απο τα 2 οποτε δεν μπορω να γραφτω στον ΟΑΕΔ.

Εχω αλλες 2 αδερφες 29 και 24 χρονων.Ανεργες και οι 2, η μια 4 χρονια και η αλλη 2,5 χρονια.όχι απο επιλογη αλλα απο απορριψη.Η μητερα μου ειναι καθαριστρια με μισθο 280 ευρω και ο πατερας μου συνταξιουχος 700 ευρω.Οικογενειακο 5μελης εισοδημα 700+280+90 ευρω τα δικα μου=1070 ευρω.Ενοικιο 300 ευρω οποτε με 770 ευρω πρεπει να επιβιωσουν 5 ατομα.

και σε ρωτω τωρα εσενα χαχανουλη πετροστζιμ...

• Με παιρνεις στο δουλεμα;
  • ΕΙμαστε 3 αδερφες κοπριτισες:
  • 4 γυναικες στο σπιτι ειμαστε χαραμοφαησες του πατρικου εισοδηματος των 700 ευρω;
  • Με τα 700 ευρω του μπαμπα μου παιρνω i-phone των 750 ευρω;
  • Οταν την εβδομαδα διασκεδαζω με εναν φρεντο εσπρεσσο και οχι φραπογαλο καθε κυριακη απογευμα ειμαι αεργη;
  • Οταν στα 30 μου εχω τελειωσει ψυχολογια και μεταπτυχιακο και εσυ σαν εργοδοτης στην συνεντευξη με ρωτησεις τι εχω κανει στην ζωη μου και γω σου πω οτι δουλευα σερβιτορα 4 μερες τον μηνα και εσυ να βλεπεις 2 ενσημα στο ικα ειμαι ανικανη και αχρηστη η μηπως θα με προσλαβεις με αρχικο μισθο 1000 ευρω;

εγω που νομιζα οτι η κριση εφερε τα μνημονια και οχι το αντιθετο ειμαι και εγω εκτος πραγματικοτητας;

Ειμαι κατα του εντονου διαλογου αλλα οταν διαβαζω τετοιες συντηρητικες και κλειστομυαλες αποψεις ειδικα απο νεους ανθρωπους σαν εσενα τοτε καλα στα χωνει ο nikolakhs και ο καθε nikolakhs και το μονο που εχω να σου πω ειναι ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ!!!

PetrosGym

# 108 στις 20/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Υπάρχουν πολλά sites που ανεβάζουν συνεχεια νέες δουλειές, ακόμα καλύτερα ένα fan page στο Facebook που ανεβάζει 10-30 δουλειές κάθε μέρα από όλη την Ελλάδα και δίνει χύμα email,κινιτά και στοιχεια επικοινωνίας. Φαντάζομαι εσείς οι τεμπελχανάδες που ψάχνετε τα πάντα και δεν σταυρώνεται δουλειά εδώ και τόσα πολλά χρονια είστε οι κλασικοί που λένε συνεχεια "από δευτερα ξεκινάω δίαιτα".

Πριν από 19 λεπτά (18.31μμ) 67 νέες αγγελίες (πρόσεχε θα σου πέσει το φραπόγαλο από το χέρι).

mynameisfani

# 109 στις 20/7/2015
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Alpenglow κουκλα μου δεν ασχολουμαι πια με αγορια που λεει ο λογος,που εχουν μεγαλυτερες ανασφαλειες απο μας τις γυναικες.Τελικα οντως εχουν αλλαξει οι ρολοι.Πετροτζιμ εστειλα σε ολες και περιμενω απαντηση

PetrosGym

# 110 στις 20/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 127 από mynameisfani
δεν ασχολουμαι πια με αγορια που λεει ο λογος,που εχουν μεγαλυτερες ανασφαλειες απο μας τις γυναικες.Τελικα οντως εχουν αλλαξει οι ρολοι.

Ξέρεις και οι Άντρες (όχι αγόρια) δεν ασχολούνται με αποτυχημένες γυναίκες, IQ ραδικιού, 0 στόχους και 0 προσωπικότητα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 127 από mynameisfani
Πετροτζιμ εστειλα σε ολες και περιμενω απαντηση

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Tonia35

# 111 στις 20/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μικρο time out...!!!

Επειδη σας παρακολουθω μερες τωρα...κι αν δεν το πω θα σκασω...
Πειτε μου σας παρακαλω τον λογο αυτης της τοσο ενδιαφερουσας και εποικοδομητικης διαφωνιας...!!
Προσπαθειτε να αποδειξετε κατι...;;
ΤΙ;;;...και σε ποιον;;;

Με ολους τους πιθανους και απιθανους τροπους μπορει να βρει καποιος δουλεια σημερα.
Αλλα...και να μην βρει. Η τουλαχιστον για ενα μεγαλο χρονικο διαστημα..

Time out...τελος...

Συνεχιστε...!!!

Tonia35

# 112 στις 20/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ρε συ Pigassos...δεν με αφηνετε να αγιασω εδω μεσα...!!!

Ειπα να το παιξω κι εγω σοβαρη...
να δειξω λιγο χαρακτηρα ρε παιδι μου...
και μου το χαλας εσυ τωρα...

Φτου σου ...!!!

atofios-male

# 113 στις 20/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ειναι αλλο θεμα το προβλημα επιβιωσης, αλλο το θεμα δουλειας και αλλο το θεμα επιτυχιας η καριερας. 
Το οτι επειδη καποιος ειναι ανεργος δεν σημαινει οτι εχει και προβλημα επιβιωσης. 
Αντιθετως οι ανεργοι πολλες φορες μας εκπλησσουν με κινητα, ακινητα και πολυ λιπος στη μεση. 
Υπαρχουν και αλλοι που επιβιωνουν χωρις δουλεια (με δανεικα, συνταξεις, παππους, γιαγια, γονεις, γκομενα/ος κλπ). 
Αν και τα δυο εκατομυρια ανεργων ειχαν προβλημα επιβιωσης θα ειχαμε αλλες καταστασεις. 
Υπαρχει και ενα μεγαλο ποσοστο που επειδη πηραν ενα πτυχιο η ενα μαστερ νομιζουν οτι οχι μονο δεν πρεπει να ξανανοιξουν βιβλιο στη ζωη τους αλλα και η αγορα εργασιας να τους εχει στρωμενο κοκκινο χαλι.
Υπαρχει και ενα αλλο ποσοστο που δουλευουν γκαρσονια και την ελευθερη ωρα τους την περνουν διαβαζοντας γιατι βλεπουν λιγο μακρια. 
Η ερωτηση που πρεπει να κανει καποιος ανεργος στον εαυτο του ειναι 'θελω να καταβαλω το τιμημα για να αποκτησω καριερα η επιτυχια;'
 Γιατι κακα τα ψεματα πηδαμε αλλα δεν σκεφτομαστε τις συνεπειες.
 θελουμε καριερα αλλα χωρις να 'ιδρωσουμε'. 
Αδυνατουμε να καταλαβουμε οτι για να αποκτησεις καριερα θα πρεπει να υποφερει η προσωπικη σου ζωη η να στερηθεις γλεντια και ξενυχτια η φιλους η γκομενιλικια.
 Ετσι ειναι η ζωη. 
 Στερουμαστε κατι για να αποκτησουμε κατι. 
Αποκτουμε κατι αλλα χασαμε κατι αλλο.

psaromallis

# 114 στις 20/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ο γιός...

Παράθεση:
Σχόλιο # 135 από atofios-male

Υπαρχει και ενα μεγαλο ποσοστο που επειδη πηραν ενα πτυχιο η ενα μαστερ νομιζουν οτι οχι μονο δεν πρεπει να ξανανοιξουν βιβλιο στη ζωη τους αλλα και η αγορα εργασιας να τους εχει στρωμενο κοκκινο χαλι.
Υπαρχει και ενα αλλο ποσοστο που δουλευουν γκαρσονια και την ελευθερη ωρα τους την περνουν διαβαζοντας γιατι βλεπουν λιγο μακρια.

...μιας φίλης μου, 17 χρονών παληκαράκι,
    μοιράζει διαφημιστικά φυλλάδια.
    17 χρονών, θέλει το δικό του χαρτζιλίκι.
    Και δεν γκρινιάζει που ξεποδαριάζεται
    και που ιδροκοπάει μεσ' στη ζέστη.
    Και ξέρετε τι της είπε τις προάλλες;
    "Μαμά, δουλειές υπάρχουν άπειρες".

Βέβαια, τα ελληνόπουλα δεν κάνουν
    χαμαλοδουλειές.
    Αυτές τις αφήνουν για τους "αλβανούς".

"Σιγά τώρα που θα σηκωθώ χαράματα
    και θα μείνει άδεια η καρέκλα μου στην καφετέρια ".

pigassos71

# 115 στις 20/7/2015
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 14.060

βέβαια, μέσα σε όλα αυτά τα συμπεράσματα των εργατικών, που δεν μένουν ποτέ χωρίς δουλειά πρέπει να συμπεριλάβουμε και την δουλεία.

γιατί πως να το κάνουμε, άλλο πράμα η δουλειά και άλλο η δουλεία

η διαφορά, εκτός του τόνου, είναι και καμιά 300ρια ευρα

γιατί όταν κάποιος νέος λέει όχι σε ενα υποτιθέμενο 4ωρο ωράριο  με αμοιβή 189€

ούτε τεμπέλη τον λες, ούτε άεργο.

εγώ κάποτε χρειάστηκε να σκάψω μισό στρέμμα αμπέλια σε ένα σ/κ με τσάπα για 5000 δρχ

ή να κόψω άνθη καπνού για 100 δρχ το δεκαδικό.

και στο βιογραφικό μου, πολλά τα επαγγέλματα και άπειρες οι αμίσθωτες υπερωρίες μου

αυτό δεν μου δίνει το δικαίωμα να χαρακτηρίζω άεργο ή τεμπέλη κάποιον που δεν δέχεται να δουλέψει 7 ώρες για 189€

η δουλειά δεν είναι ντροπή

η δουλεία είναι.

Αρέσει στα μέλη aladdin30, siopi13

mynameisfani

# 116 στις 20/7/2015
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Psaromalis αυτος ο 17χρονος πρεπει να ειναι πολυ εξυπνος που σκεφτηκε να αναζητησει δουλεια σαν διανομεας φυλλαδιων.Φανταζομαι θα ηταν και ο μοναδικος που ζητησε δουλεια εκει,κανενας αλλος ελληνας δεν ζητησε δουλεια εκει γιατι ολοι οι ανεργοι πινανε καφε αρα και τον προσλαβανε και κατευθειαν.Χαραμιζεται το παιδι πες του να παει στην νασα αφου προσλαμβανεται με την πρωτη οι δουλειες ειναι απειρες και τον παρακαλανε κιολας.

psaromallis

# 117 στις 20/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Συνέχισε...

...εσύ να ρουφάς το φραπόγαλό σου
    καπνίζοντας τσιγαράκια Maxim slims.

Αναμένοντας για τον πλούσιο γαμπρό!

(Ξέχασες βέβαια ότι ζούμε ήδη το 3ο Μνημόνιο).

Άϊντε, καλή τύχη, βρε.
    (Με επιχειρηματία ε;
    Όχι με μπάρμαν σαν την άλλη).

mynameisfani

# 118 στις 20/7/2015
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Εναν πλουσιο γαμπρο ηθελα τον πετροστζιμ αλλα μου τον τυλιξε ο Σωτηρης.Παμε γι' αλλες πορτοκαλιες.

Agnostos1983

# 119 στις 20/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

του μνημονιου ο γαμος ?

καλησπερα ετσι οπως ειναι τα πραγματα στη χωρα μας θα δουλεβουν μονο οσοι ειναι κατω απο 27 χρονων, 28 με 29 χρονων ειναι στα ορια να εχουν δουλεια και να μην εχουν, οσοι ειμαστε ανεργοι 30 χρονων και πανω οχι δουλεια δεν θα βρουμε αλλα ουτε εισητηριο να φυγουμε απο τη χωρα που γεννηθηκαμε και με 3 και 5 μηνες δουλεια αντε να κανεις οικογενια

mynameisfani

# 120 στις 20/7/2015
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη

Αγνωστος εχεις σκεφτει οτι μπορει να εισαι αχρηστος και ανικανος;Αν οχι δοκιμασε πρωτα να κοψεις το λαιμο σου.Αν δεν δεις αποτελεσματα ασε το φραπογαλο απο το χερι,μαζεψε απο το δρομο κατω οτι φυλλαδιο βρεις και ξεποδαριασου να τα μοιρασεις μιας και θα εισαι ο μοναδικος που θα το σκεφτηκε και μην καθυστερεις μην στην προλαβει καποιος αλβανος την εργασια.

Επιλέξτε σελίδα: (1-8)
Σελίδες 12345678
Δεν μπορείτε να απαντήσετε