Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μηδέν

Επιλέξτε σελίδα: (1-8)
Σελίδες 12345678

Agnostos1983

# 121 στις 20/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

ερε γλεντια

Παράθεση:
Σχόλιο # 142 από mynameisfani

Αγνωστος εχεις σκεφτει οτι μπορει να εισαι αχρηστος και ανικανος;Αν οχι δοκιμασε πρωτα να κοψεις το λαιμο σου.Αν δεν δεις αποτελεσματα ασε το φραπογαλο απο το χερι,μαζεψε απο το δρομο κατω οτι φυλλαδιο βρεις και ξεποδαριασου να τα μοιρασεις μιας και θα εισαι ο μοναδικος που θα το σκεφτηκε και μην καθυστερεις μην στην προλαβει καποιος αλβανος την εργασια.

σε εργοστασιο δουλεβα και για δευτερο εισοδημα παραγωγη αγροτικων προιοντον λες να ειμε με το φραπογαλο στο χερι ? απο το 2010 σχεδον σε ολα τα εργοστασια απολυουν προσωπικο που εχει χρονια προϋπηρεσια τους απολυουν για να προσλαβουν ατομα που δεν εχουν προϋπηρεσια με οτι συνεπαγεται αυτο. οσο για τη δευτερη δουλεια αν υπαρχουν 2 εκ ανεργοι και οσοι εχουν δουλεια ειναι στριμωγμενη οικονομικα λογικο ειναι να μην πολυ ψωνιζουν. εσε που υπαρχουν πολυ που αντι να ψωνισουν πατανε της ντοματες λες και ειναι κορνα 

sotos-1

# 122 στις 20/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 136 από psaromallis

Ο γιός...

...μιας φίλης μου, 17 χρονών παληκαράκι,

μοιράζει διαφημιστικά φυλλάδια.
    17 χρονών, θέλει το δικό του χαρτζιλίκι.
    Και δεν γκρινιάζει που ξεποδαριάζεται
    και που ιδροκοπάει μεσ' στη ζέστη.
    Και ξέρετε τι της είπε τις προάλλες;
    "Μαμά, δουλειές υπάρχουν άπειρες".

Βέβαια, τα ελληνόπουλα δεν κάνουν
    χαμαλοδουλειές.
    Αυτές τις αφήνουν για τους "αλβανούς".

"Σιγά τώρα που θα σηκωθώ χαράματα
    και θα μείνει άδεια η καρέκλα μου στην καφετέρια ".

Εντάξει,δεν είναι και η πιο κοπιαστική δουλειά το να μοιράζεις φυλλάδια.Ειδικά σε τέτοιες ηλικίες που όσο να'ναι,δεν καταλαβαίνεις κι από κούραση...

Αν δούλευε σε κανα χωράφι ή εργοστάσιο αυτός ο 17αρης να δω πόσο θ'άντεχε.

mynameisfani

# 123 στις 20/7/2015
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 129
'Aρεσαν+: 0%
Κανεις δεν απολυει.Οποιος ψαχνει βρισκει .Σου ξανα αναφερω πηγαινε να μοιρασεις φυλλαδια.Αν δεν πας εσυ θα παω εγω σε προειδοποιω και μετα θα ερχεσαι εδω να κλαιγιεσαι και εγω μετα θα σε βλεπω σαν ενα τιποτενιο μυρμιγκακι.Αυτο θελεις;

PetrosGym

# 124 στις 21/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 140 από mynameisfani
Εναν πλουσιο γαμπρο ηθελα τον πετροστζιμ αλλα μου τον τυλιξε ο Σωτηρης.Παμε γι' αλλες πορτοκαλιες.

Έτσι σε μάθανε οι γονείς να συμπεριφέρεσαι? Εμ για αυτό εδώ και 5 χρόνια δεν μπορείς να σταυρώσεις δουλειά, ποιος να σε πάρει έτσι που είσαι. Επίσης καθόλου τυχαίο που στην ίδια μοίρα είναι και οι αδερφές σου.

Πάντως θα πρέπει να έχεις ψυχολογικά για να βγάζεις τόση κακία και η ειρωνεία είναι οτι τελείωσες ψυχολόγος. Θα σου χρειαστούν κάποιες συνεδρίες, μοιάζεις με στερημένο άνθρωπο.

PetrosGym

# 125 στις 21/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 136 από psaromallis

Ο γιός...

...μιας φίλης μου, 17 χρονών παληκαράκι,
    μοιράζει διαφημιστικά φυλλάδια.
    17 χρονών, θέλει το δικό του χαρτζιλίκι.
    Και δεν γκρινιάζει που ξεποδαριάζεται
    και που ιδροκοπάει μεσ' στη ζέστη.
    Και ξέρετε τι της είπε τις προάλλες;
    "Μαμά, δουλειές υπάρχουν άπειρες".

Βέβαια, τα ελληνόπουλα δεν κάνουν
    χαμαλοδουλειές.
    Αυτές τις αφήνουν για τους "αλβανούς".

"Σιγά τώρα που θα σηκωθώ χαράματα
    και θα μείνει άδεια η καρέκλα μου στην καφετέρια ".

Μπράβο στο παλικάρι και συγχαρητήρια στην οικογένεια που τον μεγάλωσε! Φαντάσου ποσο γαμάτη νοοτροπία και θέληση έχει από τέτοια ηλικία! Και μετά σου λέει ο άλλος έχω 5-6 χρονια να σταυρώσω δουλειά, ρε άντε γεια κοπρίτη.

Agnostos1983

# 126 στις 21/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

καλησπερα

Παράθεση:
Σχόλιο # 117 από mynameisfani
Σωτηρη ουτε οι γυναικες απαιτουν ο αντρας να εχει εργασια.Πιστευεις οτι θα με προσεγγισει καποιος με σπορ αμαξι,φετες κοιλιακους και διακοπες στην Ibiza και θα του παραδωθω;Δεν το ξερεις οτι οι γυναικες πρεπει πρωτα να διεγειρονται συναισθηματικα για να κανουν ερωτικα κατι με καποιον;

καλησπερα διαβασα το σχολιο σου καταλαθος και ειπα να ρωτησω που υπαρχουν γυναικες που δεν θελουν η αντρες να εχουν δουλεια ? στην ογκαντα που η γυναικες καθονται στο σπιτι και η αντρες πανε για ψαρεμα ? στην ελλαδα ζουμε που ολες οι γυναικες το πρωτο πραγμα που ρωτατε πρην βγειτε ραντεβου με κανεναν ενδιαφερομενο

τι δουλεια κανει , 

ποσα λεφτα βγαζει , 

αν μενει μονος του , 

ποσα τετραγωνικα ειναι το σπιτι ,

τι αυτοκινητο εχει 

κι αν σας πει οτι πχ. εχει Honda Civic πετατε την κλασικη ατακα ο πρωην μου ειχε μπεμβε λες και το αυτοκινητο το ειχε για σας χαχαχα

isixos_geroulis

# 127 στις 21/7/2015
author
Ανδρας / 61 / Παντρεμένος
Ν. Αργολίδας / Νέα Κίος
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 7.939

Απορια ψαλτου...

...κλπ κλπ κλπ...

Εχετε μοιρασει φυλλαδια?

Προσοχη τι θα απαντησετε...

Απαντησεις του στυλ "ακουσα"..."μου ειπανε"...απορριπτονται

Αρέσει στο μέλος pigassos71
Το χειροτερο σε μια τραγωδια ειναι οι γνωμες που ακολουθουν...

mynameisfani

# 128 στις 21/7/2015
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ειρωνεια ειναι να βλεπεις να αμαρτωνται καθημερινα καινουργια θεματα και αμαρτησεις απο μελη που αναζητουν και δεν βρισκουν εργασια και αντι να βλεπεις το δασος βλεπεις το δεντρο.Ουτε καν δεντρο γλαστρα.Το σχολιο σου περι κακιας μου και μη ευρεσης εργασιας στο ατομο μου ειναι αντικρουομενο και ασχετο το ενα με το αλλο.Και πιστεψε με αν ασχοληθεις ποτε σου με την ψυχολογια περα απο το διαδρομο γυμναστικης θα μαθεις πολλα.

mynameisfani

# 129 στις 21/7/2015
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Το πλεονεκτημα του να εισαι γυναικα ξερεις ποιο ειναι;Οτι αντρες μη ξερασω ανασφαλεις κλειστομυαλους και μισογυνηδες τους αντιλαμβανομαστε και αποφευγουμε οπως ο διαλος το ποδαρι λογω της πανοραμικης ορασης και αισθησης μας.Παιρνουν το ακυρο τους απο χιλιομετρα πριν προλαβουν να μας πουν ενα γεια.Και τους γονεις μου μην τους πιανεις στο στομα σου γιατι δεν ξερω τι εχεις βαλει στο στομα σου.Ντροπη σου και παλι.

Agnostos1983

# 130 στις 21/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

5 χρονια

5 χρονια ανεργοι πως εγινε αυτο ? τα μνημονια μετα το 2011 μας εφαγαν και θα μας τρωνε τη ζωη .εξω απο της τσιμεντουπολης ειναι τα εποχιακα λεφτα αν ηξερες πια ειναι τα ζοχακια, αντιδια μεσα στην οικονομικη κριση 1 ευρω το κιλο ειχαν τα ρημαδια

Παράθεση:
Σχόλιο # 142 από mynameisfani

Αγνωστος εχεις σκεφτει οτι μπορει να εισαι αχρηστος και ανικανος;Αν οχι δοκιμασε πρωτα να κοψεις το λαιμο σου.Αν δεν δεις αποτελεσματα ασε το φραπογαλο απο το χερι,μαζεψε απο το δρομο κατω οτι φυλλαδιο βρεις και ξεποδαριασου να τα μοιρασεις μιας και θα εισαι ο μοναδικος που θα το σκεφτηκε και μην καθυστερεις μην στην προλαβει καποιος αλβανος την εργασια.

PetrosGym

# 131 στις 21/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 152 από Agnostos1983

5 χρονια ανεργοι πως εγινε αυτο ?  

Να πώς έγινε, διάβασε παρακάτω τι εχει δηλώσει. Ψάχνει έναν πλούσιο να την βολέψει.

Παράθεση:
Σχόλιο # 140 από mynameisfani

Εναν πλουσιο γαμπρο ηθελα τον πετροστζιμ

-

Παράθεση:
Σχόλιο # 151 από mynameisfani
τους γονεις μου μην τους πιανεις στο στομα σου γιατι δεν ξερω τι εχεις βαλει στο στομα σου.Ντροπη σου και παλι.

Ποια ντροπή? Εδώ με τις δηλώσεις που κανεις δεν θα είναι καθόλου υπερήφανοι για την κόρη τους. Πες και αλλα βγάλε την τόση κακια και στέρηση που έχεις μέσα σου. Σε καταλαβαίνω, 5 χρονια είναι αυτά, θα έχεις πολλά απωθημένα. Τελικά ψυχίατρο θες οχι ο ψυχολόγο, είσαι βαριά περίπτωση.

mynameisfani

# 132 στις 21/7/2015
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Οχι πετροστζιμ δεν ειναι καθολου περιφανοι οι γονεις μου επειδη ειμαι ανεργη με τις δηλωσεις σου.Θα αναζητησω και ψυχιατρο και ας ειναι 17 με φραπογαλο.

somebody961

# 133 στις 21/7/2015
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Σχόλιο # 148 από Agnostos1983

στην ελλαδα ζουμε που ολες οι γυναικες το πρωτο πραγμα που ρωτατε πρην βγειτε ραντεβου με κανεναν ενδιαφερομενο

τι δουλεια κανει , 

ποσα λεφτα βγαζει , 

αν μενει μονος του , 

ποσα τετραγωνικα ειναι το σπιτι ,

τι αυτοκινητο εχει 

κι αν σας πει οτι πχ. εχει Honda Civic πετατε την κλασικη ατακα ο πρωην μου ειχε μπεμβε λες και το αυτοκινητο το ειχε για σας χαχαχα

Ολα αυτά τα ρωτάνε από την απόγνωση

που ο άντρας που έχουν δίπλα τους

δεν τους έκανε όλα αυτά να χάσουν εντελώς τη "σημασία" τους.

Και όταν μιλάνε για μπεμβέ, σημαίνει πως

τους έχει εντελώς ξενερώσει

και θέλουν να "αποζημιωθούν"!

Λένε αυτό, αντί τού "άντε γ... που έχασα το χρόνο μου με τη πάρτη σου".

ΥΓ: Το Civic Vti μου δεν το αλλάζω με τίποτα!

Mileni

# 134 στις 22/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 155 από somebody961

Ολα αυτά τα ρωτάνε από την απόγνωση

που ο άντρας που έχουν δίπλα τους

δεν τους έκανε όλα αυτά να χάσουν εντελώς τη "σημασία" τους.

Και όταν μιλάνε για μπεμβέ, σημαίνει πως

τους έχει εντελώς ξενερώσει

και θέλουν να "αποζημιωθούν"!

Λένε αυτό, αντί τού "άντε γ... που έχασα το χρόνο μου με τη πάρτη σου".

ΥΓ: Το Civic Vti μου δεν το αλλάζω με τίποτα!

Μάλλον, επειδη νυστάζω τετοια ώρα, αλλά δεν πολυκατάλαβα τι εννοείς  

somebody961

# 135 στις 22/7/2015
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Ζητώ συγγνώμη που το έγραψα κάπως ...ζιπαρισμένο!
Εννοώ λοιπόν:

Οταν μια γυναίκα, βγαίνει με έναν άντρα, θέλει, περιμένει να γνωρίσει ΑΝΘΡΩΠΟ.
Ετσι τα "ξέρω" εγώ τουλάχιστον..

Ε, άμα δει όμως έναν άντρα αλλού 'ντ' αλλού, άντρα που πιστεύει πως μετράνε αυτά που έχει και όχι εκείνο που είναι, "ψώνιο" δλδ,
έναν άντρα που λέει συνεχώς: "εμένα το αμάξι μου είναι αυτό, έχω το τάδε σπίτι, στη ΄τάδε περιοχή" κλπ,
τότε η γυναίκα έχει απογοητευτεί, έχουν διαψευστεί οι προσδοκίες και η ελπίδα της,
και του λέει σαν "εκδίκηση" που έχασε κυριολεκτικά το χρόνο της μαζί του:

"Ε αει παράτα μας ρε, εμένα ο πρώην μου είχε μπεμβε!". Κατεβάζει level για να μιλήσει στη γλώσσα που αυτός καταλαβαίνει.
Και για δύο επιπλέον σημαντικότατους λόγους.

1) "Με θεωρεί και εμένα απόκτημα, κατάκτηση του όπως οι υλικές, γιατί αυτό προβάλλει.", σκέφτεται.
2) Αήθη υποτίμηση γενικά τής Γυναίκας, ότι "με αυτά, θα τη 'θαμπώσω' και θα τη 'ρίξω' ".

Και αυτό, προσβάλλει άγρια..

Και για τη περίπτωση που του έχει τύχει μια γυναίκα που αναζητά αυτά, τότε η προσωπικότητα του θα πρέπει να είναι τέτοια, που να κάνει εκείνα που εκείνη νόμιζε σημαντικά στο μυαλό της, να γίνονται πλέον ασήμαντα.. Δλδ, η πραγματική τους θέση.

Δε βαριέσαι όμως. Ο,τι έχει κανείς και ό,τι μπορεί, εκείνο προβάλλει...
Για όλους/ες μας υπάρχει το άλλο μισό (ή, ολόκληρο, όπως το προτιμώ).

sotos-1

# 136 στις 22/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 157 από somebody961

Οταν μια γυναίκα, βγαίνει με έναν άντρα, θέλει, περιμένει να γνωρίσει ΑΝΘΡΩΠΟ.
Ετσι τα "ξέρω" εγώ τουλάχιστον..

Ε, άμα δει όμως έναν άντρα αλλού 'ντ' αλλού, άντρα που πιστεύει πως μετράνε αυτά που έχει και όχι εκείνο που είναι, "ψώνιο" δλδ,
έναν άντρα που λέει συνεχώς: "εμένα το αμάξι μου είναι αυτό, έχω το τάδε σπίτι, στη ΄τάδε περιοχή" κλπ,
τότε η γυναίκα έχει απογοητευτεί, έχουν διαψευστεί οι προσδοκίες και η ελπίδα της,
και του λέει σαν "εκδίκηση" που έχασε κυριολεκτικά το χρόνο της μαζί του:

Ναι,'άνθρωπο'΄ψάχνει αλλά και μόνο αυτό δεν αρκεί για να τον δει σαν άντρα. 

Πρέπει να έχει και μια δουλειά,να ζει μόνος του,να έχει κι ένα δικό του αυτοκινητάκι (κι ας μην είναι BMW).Διαφορετικά,πάει στην κατηγορία 'καλό παιδί...αλλά όχι για μένα'.

Και μην ξαναλέμε πάλι ότι αν μια γυναίκα βρει κάποιον με αμάξια και σπίτια,θα κάνει ότι μπορεί για να τον φέρει στα μέτρα της.

IM____

# 137 στις 22/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 158 από sotos-1

Ναι,'άνθρωπο'΄ψάχνει αλλά και μόνο αυτό δεν αρκεί για να τον δει σαν άντρα. 

Πρέπει να έχει και μια δουλειά,να ζει μόνος του,να έχει κι ένα δικό του αυτοκινητάκι (κι ας μην είναι BMW).Διαφορετικά,πάει στην κατηγορία 'καλό παιδί...αλλά όχι για μένα'.

Και μην ξαναλέμε πάλι ότι αν μια γυναίκα βρει κάποιον με αμάξια και σπίτια,θα κάνει ότι μπορεί για να τον φέρει στα μέτρα της.

Η αλήθεια έιναι ότι ναι, αυτό συμβαίνει κατά κόρων.

Το θέμα είναι, για ποιο λόγο συμβαίνει αυτό. Παρεπιπτόντως, γνωρίζω περίτπωση άνδρα, τον οποίο τον ζει η γυναίκα του. Δε δουλεύει και φυσικά η στάση του είναι κατακριτέα από τον "πολύ κόσμο".

Ότι δίνεις, παίρνεις. Αν δεν έχεις να δώσεις άλλα πράγματα, δίνεις υλικά αγαθά. Αν δεν έχεις ούτε και αυτά, τότε πολύ απλά δεν παίρνεις τίποτα από την άλλη πλευρά.

Leigh-Cheri

# 138 στις 22/7/2015
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.052

Ή με δυο λόγια, όπως είχε πει και η Κοκό Σανέλ*

"Μερικοί άνθρωποι είναι τόσο φτωχοί, που η μόνη τους περιουσία είναι τα λεφτά τους"

Ότι διαθέτει ο καθένας. 

*Σοσό Τσάνελ για τον ΙΜ 

Αρέσει στο μέλος somebody961

sotos-1

# 139 στις 22/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 159 από IM___

Η αλήθεια έιναι ότι ναι, αυτό συμβαίνει κατά κόρων.

Το θέμα είναι, για ποιο λόγο συμβαίνει αυτό. Παρεπιπτόντως, γνωρίζω περίτπωση άνδρα, τον οποίο τον ζει η γυναίκα του. Δε δουλεύει και φυσικά η στάση του είναι κατακριτέα από τον "πολύ κόσμο".

Εντάξει,το να καταδέχεσαι να σε ζει η γυναίκα σου είναι ξεφτίλα.Άλλο να έχεις αναδουλειές ή να μείνεις άνεργος για κάποιο διάστημα και να φέρνει η γυναίκα περισσότερα λεφτά στο σπίτι και άλλο να δουλεύει μόνο η γυναίκα κι εσύ να πίνεις μπύρες στα καφενεία.Αν και οι νεότερες γυναίκες την έχουν αποβάλλει αυτή τη νοοτροπία.Εδώ καλά καλά ούτε άντρα δεν θέλουν μερικές,πόσο μάλλον να τον ταίζουν κιόλας.

IM____

# 140 στις 22/7/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 160 από Leigh-Cheri

Ή με δυο λόγια, όπως είχε πει και η Κοκό Σανέλ*

"Μερικοί άνθρωποι είναι τόσο φτωχοί, που η μόνη τους περιουσία είναι τα λεφτά τους"

Ότι διαθέτει ο καθένας. 

*Σοσό Τσάνελ για τον ΙΜ 

Σιγά να μην είναι και το μέγα τσάνελ.

Τσανέλ. Γαλλίδα είναι...

Επιλέξτε σελίδα: (1-8)
Σελίδες 12345678
Δεν μπορείτε να απαντήσετε