Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ευτυχισμένη "με εκβιασ

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Theakleopatra

# 1 στις 3/8/2015
author
Γυναίκα / 36 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 9
'Aρεσαν+: 0%

Ευτυχισμένη "με εκβιασ

Γεια σας

Θα ήθελα πολυ μια δεύτερη γνώμη! Είχα γράψει πάλι στο παρελθόν με θέμα τα πεθερικά. Τελικά φύγαμε απο το σπίτι τους κ μένουμε πλέον σε δικό μας. Οι τσακωμοί ανα διαστήματα συνεχίζονται γιατι όλο κατι γίνεται κ γυρίζω εγω κυρίως στο παρελθόν,όπως τωρα. Πρόσφατα κάναμε κ ενα παιδάκι κ έρχεται η ωρα της βάπτισης όπου ο άντρας μου ο κόσμος να χαλάσει θέλει το όνομα της μάνας του(γιατι έτσι ειναι η παράδοση!) έχουμε τσακωθεί άπειρες φορές εχω προσπαθήσει τα πάντα,μάταια.Προτιμω να χωρίσω παρά να φωνάζω το παιδι μου με ενα όνομα που συχαινομαι το άτομο που το εχει. Κ ο τίτλος μου κολλάει στο οτι στο τέλος μου είπε η συμφωνώ μαζί του κ κανω πίσω η χωρίζουμε(ΚΑΤ επιλογή μου αφού δε θα υποχώρησω!)εφόσον ο ένας ειναι ασπρο κ ο άλλος μαυρο.Μου λέει να το δεχτώ για εκείνον εγω όμως το βλέπω οτι αν το δεχτώ θα γίνει πάλι το δικό τους κ σε κατι που αφορά το παιδι μου.Απ τη μια δε θέλω να χωρίσω γιατι αγαπάω τον άντρα μου κ δε θέλω το παιδι μου να μεγαλώσει με χωρισμένος γονείς κ απο την άλλη θέλω να χωρίσω για να μην εχω επαφή μαζί τους κ να φωνάζω το παιδι μου όπως θέλω εγω.Αναγκαζομαι για κατι που δε θέλω κ το θεωρώ άδικο.Ο άντρας μου λέει οτι κοιτάω μόνο τον εαυτό μου.Ειμαι υπερβολική;

Leigh-Cheri

# 2 στις 3/8/2015
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.052

Έλα καημένη και εσύ, είναι λόγος αυτός για να τσακώνεσαι;

Δες το σαν πρόκληση.

Να "φτιάξεις" μια βελτιωμένη έκδοση της Παγώνας (πεθερά).

Να κάνεις τη δική σου την Παγώνα έτσι,

ώστε να απορούν όλοι πώς γίνεται παρόλο που έχουν το ίδιο όνομα

να μην μοιάζουν καθόλου.

Θα τους μπεις και στο μάτι έτσι

Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, 4_you_2

psaromallis

# 3 στις 3/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Ακόμα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Theakleopatra

Ευτυχισμένη "με εκβιασΕίχα γράψει πάλι στο παρελθόν με θέμα τα πεθερικά. Τελικά φύγαμε απο το σπίτι τους κ μένουμε πλέον σε δικό μας. Οι τσακωμοί ανα διαστήματα συνεχίζονται γιατι όλο κατι γίνεται κ γυρίζω εγω κυρίως στο παρελθόν,όπως τωρα. Πρόσφατα κάναμε κ ενα παιδάκι κ έρχεται η ωρα της βάπτισης όπου ο άντρας μου ο κόσμος να χαλάσει θέλει το όνομα της μάνας του(γιατι έτσι ειναι η παράδοση!) έχουμε τσακωθεί άπειρες φορές εχω προσπαθήσει τα πάντα,μάταια.Προτιμω να χωρίσω παρά να φωνάζω το παιδι μου με ενα όνομα που συχαινομαι το άτομο που το εχει. Κ ο τίτλος μου κολλάει στο οτι στο τέλος μου είπε η συμφωνώ μαζί του κ κανω πίσω η χωρίζουμε(ΚΑΤ επιλογή μου αφού δε θα υποχώρησω!)εφόσον ο ένας ειναι ασπρο κ ο άλλος μαυρο.Μου λέει να το δεχτώ για εκείνον εγω όμως το βλέπω οτι αν το δεχτώ θα γίνει πάλι το δικό τους κ σε κατι που αφορά το παιδι μου.Απ τη μια δε θέλω να χωρίσω γιατι αγαπάω τον άντρα μου κ δε θέλω το παιδι μου να μεγαλώσει με χωρισμένος γονείς κ απο την άλλη θέλω να χωρίσω για να μην εχω επαφή μαζί τους κ να φωνάζω το παιδι μου όπως θέλω εγω.Αναγκαζομαι για κατι που δε θέλω κ το θεωρώ άδικο.Ο άντρας μου λέει οτι κοιτάω μόνο τον εαυτό μου.Ειμαι υπερβολική;

...ένα θλιβερό ζευγαράκι
                      που έχει χωρίσει και δεν το ξέρει
                      αλλά που είναι της νοοτροπίας

"κάνω ένα παιδάκι για να σώσει τη χρεοκοπημένη σχέση μας".

Κοπέλα μου, σόρρυ που στο λέω
                     αλλά το παιδάκι σου
                     είτε Κανέλλα το βγάλεις είτε Παγώνα,
                     είτε της μάνας σου είτε της πεθεράς σου,
                     είτε της Παναγίας της Χοζοβιώτισσας,

ζει ήδη με χωρισμένους γονείς.

Καληνύχτα!

Orasoukali

# 4 στις 3/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

για σκεψου

το ενδεχομενο το παιδακι σας να εχει 2 ονοματα,.. το ενα της μαμας του (του αντρα σου) και το αλλο διαλεξτε το μαζι, οχι απο το σοι κανενος.. 

πολλα παιδια μεγαλωσαν ετσι και ηταν μια χαρα και τα σογια και το παιδακι που ειχε την επιλογη αναμεσα απο 2 ονοματα...

ευχομαι να σωσετε τον γαμο σας!

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Theakleopatra

Ευτυχισμένη "με εκβιασ

Γεια σας

Θα ήθελα πολυ μια δεύτερη γνώμη! Είχα γράψει πάλι στο παρελθόν με θέμα τα πεθερικά. Τελικά φύγαμε απο το σπίτι τους κ μένουμε πλέον σε δικό μας. Οι τσακωμοί ανα διαστήματα συνεχίζονται γιατι όλο κατι γίνεται κ γυρίζω εγω κυρίως στο παρελθόν,όπως τωρα. Πρόσφατα κάναμε κ ενα παιδάκι κ έρχεται η ωρα της βάπτισης όπου ο άντρας μου ο κόσμος να χαλάσει θέλει το όνομα της μάνας του(γιατι έτσι ειναι η παράδοση!) έχουμε τσακωθεί άπειρες φορές εχω προσπαθήσει τα πάντα,μάταια.Προτιμω να χωρίσω παρά να φωνάζω το παιδι μου με ενα όνομα που συχαινομαι το άτομο που το εχει. Κ ο τίτλος μου κολλάει στο οτι στο τέλος μου είπε η συμφωνώ μαζί του κ κανω πίσω η χωρίζουμε(ΚΑΤ επιλογή μου αφού δε θα υποχώρησω!)εφόσον ο ένας ειναι ασπρο κ ο άλλος μαυρο.Μου λέει να το δεχτώ για εκείνον εγω όμως το βλέπω οτι αν το δεχτώ θα γίνει πάλι το δικό τους κ σε κατι που αφορά το παιδι μου.Απ τη μια δε θέλω να χωρίσω γιατι αγαπάω τον άντρα μου κ δε θέλω το παιδι μου να μεγαλώσει με χωρισμένος γονείς κ απο την άλλη θέλω να χωρίσω για να μην εχω επαφή μαζί τους κ να φωνάζω το παιδι μου όπως θέλω εγω.Αναγκαζομαι για κατι που δε θέλω κ το θεωρώ άδικο.Ο άντρας μου λέει οτι κοιτάω μόνο τον εαυτό μου.Ειμαι υπερβολική;

Bliss_

# 5 στις 3/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Carmen-Jimena-Raphaela-Christina-Irene-Silvia-Helena

α και πού'σαι...επίθετα και τα δύο εννοείται!

Theakleopatra

# 6 στις 3/8/2015
author
Leigh-Cheri εύκολο να το λες δύσκολο να το κανεις,εγω τουλάχιστον. Μου βγαίνει μόνο αντίδραση σε αυτο .psaromallis ναι ίσως εχεις δίκιο,κάπως έτσι ειναι πλέον όμως δεν κάναμε παιδι για να έρθουμε πιο κοντά δεν είμαστε αυτής της άποψης,είπα οτι ανα διαστήματα τσακωνομαστε το κακό ειναι οτι τσακωνομαστε για τους ίδιους λόγους,που σημαίνει οτι δεν εχω ξεπεράσει πολλα πράγματα του παρελθόντος που μας είχαν δημιουργήσει οι δικοί του,δεν μπορω να το διαχειριστώ κ όλο αυτο μου βγαίνει σε αντίδραση κ εχθρικό ρητά. Εγω δε ζήτησα να βγει το όνομα της μάνας μου αλλα ενα ουδέτερο. Εκείνος αδιαπραγματευτος,ειναι τόσο σημαντικό γι αυτόν! Θέλω να το δεχτώ όμως δεν μπορω. Μπορεί να κανω το χατήρι του άντρα μου όμως στην ουσία το δικό τους χατήρι θα γίνει είσαι βάρος της δικής μου ψυχολογίας κ αυτο ειναι που με ενοχλεί περισσότερο.

Bliss_

# 7 στις 3/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

καλά με τίποτα

πιο σοβαρό δεν έχεις ν'ασχοληθείς, παιδί μου;

Οι άνθρωποι "φτιάχνουν" τα ονόματα.
Παρακάλα να είναι γερό το παιδάκι σου 
και μην ασχολείσαι με φούτσες.

Χαλιέσαι τζάμπα

achinos

# 8 στις 3/8/2015
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Bliss_

Carmen-Jimena-Raphaela-Christina-Irene-Silvia-Helena

α και πού'σαι...επίθετα και τα δύο εννοείται!

Για νάχουνε τόσα τα ιθπανάκια

βάλε τί ματσ παίζεται κ στα δικά τους βαφτίσια

Αρέσει στο μέλος somebody961

Bliss_

# 9 στις 3/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

νότος παιδί μου, νότος!

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από achinos

Για νάχουνε τόσα τα ιθπανάκια

βάλε τί ματσ παίζεται κ στα δικά τους βαφτίσια

nuvola

# 10 στις 3/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
γι αυτό και μεις  σα τις βασιλικές οικογένειες...

Μαρία- Ελένη-Λουίζα -Παγώνα    και ξεμπερδεύουμε 

Orasoukali

# 11 στις 3/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

καλα

μου μαμισατε το ποστ μου ε??? 

εδω της εστειλε τελεσιγραφο λεει ''η κανει πισω η χωριζουν'' 
απο το να χωρισουν για το ονομα ( αν ειναι δυνατον) τοτε.. χιλιες φορες ιθπανακι!!! 

nuvola

# 12 στις 3/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
μεγάλο βάσανο όμως το όνομα ρε παιδιά
βάλε τώρα να σε φωνάζουν Λεμονιά ,είχα μια γνωστή που κάθε φορά που την φώναζα ένιωθα την σπιρτάδα του λεμονιού στο στόμα μου 
αμ το άλλο !!Πως να το κάνεις καλλιτεχνικό τώρα αυτό 
Νία;Λεμ; 

προχθες  είχε πέσει στο χέρι μου έντυπο αλλαγής ονόματος (όχι επιθέτου )είναι από τις πιο δύσκολες και χρονοβόρες  διαδικασίες 

somebody961

# 13 στις 3/8/2015
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Είσαι απελπισμένη, και απελπισμένες 'λύσεις' ψάχνεις.
Λύσεις, που ο εγωισμός περιμένει στη γωνία για τέτοιες.
Ωριμάστε, και κυρίως,: Παντρευτείτε ουσιαστικά!
Γιατί για την ώρα, ΔΕΝ είστε ΕΝΑ.

Λύση: Επέλεξε κάτι να "γίνει", να δημιουργηθεί κάποια "κρίσιμη" στιγμή την ημέρα της Παναγίας,
και αναφώνησε: "Σημάδι! Μαρία θα το βγάλουμε!"

Για την άλλη "λύση" (γάμου) -που, αν παντρευτείτε όπως πιο πάνω λέω, δεν θα χρειαστεί - ,
βάλε άλλο θέμα.

Βασικό όμως, για ΟΛΑ που σου συμβαίνουν,

απαγκιστρώσου, απαλλάξου από το ηλίθιο παρελθόν, γιατί αλλιώς,
φτιάχνεις ένα

ηλίθιο και άσκοπο/άχαρο/ψόφιο παρόν. Και έτσι, ΔΕΝ Ζεις.

ΥΓ: Το ίδιο ποστ, τα ίδια λόγια θα έλεγα, αν είχε βάλει το θέμα ο άντρας σου.

Αρέσει στο μέλος Kylie-
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

Theakleopatra

# 14 στις 3/8/2015
author
Το θέμα ειναι οτι κ δεύτερο όνομα να δώσουμε θέλει να ακούγεται ΜΟΝΟ της μάνας του! Ειναι ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ με αυτο το πράγμα. Εμένα γιατι δε με καταλαβαίνει; Λέει οτι σκέφτομαι μόνο τον εαυτό μου κ εγω του λέω να βρούμε μια μέση λύση,ενα υποκοριστικό...δε θέλει,του φαινεται χαζό το υποκοριστικό που του λέω. Κ ρωτάω αξίζει να προσπαθείς να σώσεις το γάμο σου υπό τέτοιες προϋποθέσεις; Θα μου πείτε,όπως και μου είπατε,σιγά το πράγμα σοβαρός λόγος να χωρίσεις! Όμως εμένα με επηρεάζει πολυ εχω αποθυμενα εναντίων τους...δυστυχως

Leigh-Cheri

# 15 στις 3/8/2015
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Απαντήσεις: 2.052

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από nuvola
βάλε τώρα να σε φωνάζουν Λεμονιά

Πως να το κάνεις καλλιτεχνικό τώρα αυτό 
Νία;Λεμ; 

Μονιά

και το bullying το έχεις σιγουράκι

nuvola

# 16 στις 3/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ο τόνος στο Μόνια...
απ' τα Λεμόνια 

αυτό με την ποιητική αλληγορία των ανδρών όταν θέλουν να κατακτήσουν το θηλυκό ,μένα με συγκινεί... 
δείχνει ότι μπορούν υπό κατάλληλες συνθήκες ,να δημιουργήσουν ''σενάρια''  κόντρα  σε όλα  εκείνα που γαλουχήθηκαν να απαρνιούνται ...μέσα σε όλη την ανημποριά τους αναλαμβάνουν δημιουργική δράση και εξαγνίζονται ως μικροί θεοί  

Theakleopatra

# 17 στις 3/8/2015
author
(((Βασικό όμως, για ΟΛΑ που σου συμβαίνουν,απαγκιστρώσου, απαλλάξου από το ηλίθιο παρελθόν, γιατί αλλιώς, φτιάχνεις έναηλίθιο και άσκοπο/άχαρο/ψόφιο παρόν. Και έτσι, ΔΕΝ Ζεις.)))Αυτο ακριβώς νιώθω αλλα δεν μπορω γι αυτο κ αντιδράω έτσι σ αυτο το θέμα. Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, αν κ δεν ξέρω τι θα κανω είμαι πολυ πιεσμένη ψυχολογικά κ ρίχνω το βάρος στον άντρα μου που δε με καταλαβαίνει. Καταραμένες παραδόσεις.

sissy108

# 18 στις 6/8/2015
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 448

γιατι καθεσαι και ασχολεισαι με ολα αυτα???ενα ονομα ειναι γιατι τοσος χαμος αν θελει να βγαλει την μαμα του ασ την βγαλει...σιγα το πραγμα...!!μην μενεις σε πραγματα ασημαντα κατα την γνωμη μου...

αν δεν θελεις να εχεις πολλες σχεσεις με την πεθερα σου φροντισε να μην εχεις στο μελλον ...στο χερι σου ειναι...!!ειναι πολυ απλο το θεμα..!!και τι σημαινει το ονομα το εχει ενα ατομο που σιχαινεσαι...ολα τα ονοματα τα εχουν και ατομα που συμπαθουμε και ατομα που δεν συμπαθουμε...δεν ανηκει ενα ονομα σε ενα ατομο μονο...δεν μπορω να ακουω το 2015 να τσακωνονται για τα ονοματα οπως την δεκαετια του 50!!δηλαδη θα σιχαινεσαι απο εδω και περα αυτο το ονομα επειδη το εχει η πεθερα σου...την πεθερα σου μπορει να μην την συμπαθεις και να εχεις και δικιο αλλα ολα αυτα που κανεις και εσυ με τα ονοματα κλπ δειχνει οτι και εσυ δεν εισαι πρωτου επιπεδου που καθεσαι και ασχολεισαι με τετοια πραγματα...!!
αν θες βρες ενα υποκοριστικο του ονοματος να την φωναζεις...καλο βραδυ!!
Αρέσει στο μέλος anemona_62

Noname-girl

# 19 στις 15/8/2015
author
Γυναίκα / 24 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 23

Καθολου υπερβολικη..εχεις κ εσυ δικαιωματα..οχι απλα σαν ανθρωπος αλλα και σαν συζυγος και κυριως σαν μητερα..ο συζυγος σ ειναι λαθος κατα τη γνωμη μ και εγωιστης..μια λυση (που δεν πρεπει να υποχωρησεις γτ δεν προκεται για το τζακι σας αλλα για τ παιδι σας) ειναι να δωσετε 2 ονοματα..αν δεν το δεχτει πρεπει να συνειδητοποιησεις οτι δεν σεβεται ουτε τ γνωμη σ ουτε εσενα..και αφου σε "εκβιαζει" πρεπει να σταθεις στα ποδια σ..γτ τετοιες καταστασεις δεν ξερεις που φτανουν..αυριο-μεθαυριο π.χ. μπορει να πιεζει ετσι και τ παιδι σας..συζητησε το με τους γονεις σ η με καποια εμπιστη σ φιλη..αλλα σε καμια περιπτωση μην συνεχισεις σ αυτην τ κατασταση κ για εσενα κ για τ παιδι σας  

Paralia48

# 20 στις 19/8/2015
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.580

Συμφωνώ με την Ώρασουκαλή για τα δύο ονόματα. Πρώτο της πεθεράς και δεύτερο αυτό που σας αρέσει.
Τις περισσότερες ώρες το παιδί είναι με τη μάνα, γιαυτό σιγά σιγά θα επικρατήσει το δεύτερο, αυτό που θα το φωνάζει η μάνα. Εσύ θα το λες μ΄αυτό που σ΄αρέσει.
Και συμφωνώ ότι για το όνομα και μόνο δεν αξίζει να χαλάσει ένας γάμος.
Αν το όνομα , για το οποίο γίνεται ο καβγάς είναι το Παγώνα, νομίζω ότι είναι ένα πολύ δροσερό  καλοκαιρινό ονοματάκι. Να δεις που θα γίνει μια ευτυχισμένη κοπέλα, σου το εύχομαι!

Αλλά κάνε μια τελευταία προσπάθεια με το καλό , μήπως και τον πείσεις, ότι κι εσύ θα πρέπει να χαίρεσαι να ονομάζεις το παιδί σου, ότι και η μάνα έχει δικαίωμα στο όνομα κ.λ.π.
Αν πιάσει, έχει καλώς , ειδάλλως να σου ζήσει η Παγώνα!

Υ.Γ. Την καραμέλα με το <<σκέφτεσαι μόνο τον εαυτό σου>> την πιπιλούν πολλοί! Δεν ισχύει

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε