Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

πτυχιο+βιογραφικο

Σελίδα : 1

aigyptiwtis1985

# 1 στις 8/8/2015
author
Ανδρας / 34 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 18
'Aρεσαν+: 0%

πτυχιο+βιογραφικο

καλξσπερα στην ομορφη παρε!ειμαι καινουριος στο φορουμ!διαβαζα τις ιστοριες εργασιακης τρελας και ειδα οτι δεν ειμαι μονος και περνω κουραγιο και σας γραφω...ειμαι ανεργος 1 χρονο βιογραφικα ατελειωτα...δυστηχως καμια απαντηση...εχω τελειωσει ηλεκτρολογος ηλεκτρονικος συσκευων και εγκαταστασεων...πειρα μεγαλη απο τα 15 στο επαγγελμα...λογω κρισης οι δουλειες στον τομεα μου ειναι λιγες στην ελλαδα...ακουλουθησα το επαγγελαμ επειδη γουσταρω να μαστορευω τα παντα...θελω την γνωμη σας να φτιαξω ψευτικα βιογραφικα και να κυνηγησω αλλες δουλειες που μπορω να βγαλω εις περας?μετραει τοσο το πτυχιο την σημερινη εποχη η να ξερεις να βγαζεις την δουλεια και ας μην το εχεις?να μαζεψω λεφτα και να φυγω στο εξωτερικο πο εχει βιομηχανια ανεπτυγμενη?εχω απογοητευετει ολοι μου λενε πηγαινε σερβιοτορος...δεν θελω...νοιωθω οτι χαραμιζω τις γνωσεις μου...τοσα χρονια τεχνικος δεν στεκει να παω σερβιτορος...

Αρέσει στο μέλος sxeseis_support

_Bellezza_

# 2 στις 8/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

aigyptiwtis1985γεια σου και καλώς όρισες!

Αν έχεις ανάγκη για χρήματα αναγκαστικά θα κάνεις όποια δουλειά βρεις.
Το ξέρω ότι αγαπάς αυτό που κάνεις και παίρνεις χαρά ασκώντας το επάγγελμα που σπούδασες.
Κάνε τα αδύνατα, δυνατά να βρεις δουλειά στον τομέα σου και αν δε βρεις κάνεις κάτι άλλο , δε χάλασε οκόσμος.
Εδώ άτομα που έχουν σπουδάσει ιατρική, εργάζονται ως σερβιτόροι.
Όταν υπάρχει ανάγκη όλα γίνονται!
Καλή τύχη σου εύχομαι!

Koula___

# 3 στις 8/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

γεια σουυυ

να κινείσαι παντού και προς όλες τις κατευθύνσεις

δεν ξέρεις από πού θα σου 'ρθει

εμένα προσωπικά οι πιο καλές δουλειές προέκυψαν από 'κει που δεν τις περίμενα

έστελνα βιογραφικά, αυτοπροσώπως και ηλεκτρονικά.. πήγαινα και σε υπηρεσίες και έλεγα

"γεια σας, μήπως με χρειάζεστε..? "

πήγα και σε τοπικούς άρχοντες...αλλά μάλλον δεν έχω ταλέντο στο γλύψιμο

βρήκα τυχαία όμως

σε ένα πάρκο , από μια τυχαία κουβέντα

και μια άλλη φορά , παρακαλώντας τον τοπικό άρχοντα.. του έλεγα βρες μου όπου να' ναι

και άρχισα να απαριθμώ μέρη και πόστα

και ξάφνου  

έχε τα μάτια σου ανοιχτά και μείνε αεικίνητος

να και πάλι που κβαντική έκανε καλά τη δουλειά της,

όταν εστιάζεις κάπου, το χάνεις, παίξε τον τρελό και θα σε βρει ο στόχος

aigyptiwtis1985

# 4 στις 8/8/2015
author
Ανδρας / 34 / Σε σχέση

πτυχιο+βιογραφικο

καλησπερα belezza και koula!ναι οντως εχετε δικιο...ισως και εγω να μην το κυνηγησα...δεν το επαιξα τρελος αν και μπορω να κανω τα παντα...σε ολες τις δουλειες κυριολεκτικα...ισως να ντρεπομαι να χτυπησω πορτες για δουλειες οχι επειδη δεν μπορω να ανταπεξελθω απλα νομιζω σρο μυλαο οτι με την κινηση αυτη ο αλλος θα με νομιζει ενοχλητικο ακυρο επαιτη ζητιανο...ειναι καπως τραγικη περιπτωση αλλα στο να ζητησω δουλεια face to face δυσταζω...μαλλο θα φταει που τοσα χρονια ημουν σε σιγουρο επαγγελματικο περιβαλλον και ολες οι δουλειες μου ηταν απο γνωστους και κονε...

VLEMMA

# 5 στις 8/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από Koula___

και μείνε αεικίνητος

Enikos

# 6 στις 8/8/2015
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.442

Ψυχραιμια κατ' αρχας...

Κοιτα στο εξωτερικο για καλυτερα.

eyaggelos2

# 7 στις 8/8/2015
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 944

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από aigyptiwtis1985

..δεν θελω...νοιωθω οτι χαραμιζω τις γνωσεις μου...τοσα χρονια τεχνικος δεν στεκει να παω σερβιτορος...

μην εισαι αφελης. θα ξεκινησεις απο σερβιτορος και θα καταληξεις με μεγαλη αλυσιδα εστιατοριων και πλουσιος.

το εχουν κανει και αλλοι αυτο

aigyptiwtis1985

# 8 στις 8/8/2015
author
Ανδρας / 34 / Σε σχέση

πτυχιο+βιογραφικο

ναι βαγγελη οπως στην ταινια ο πριγκιπας της ζαμουντα με τον εντυ μερφυ...που σε καποια στιγμη ειναι στην κουζινα του μουφα μακντοναλτς και ειναι ο χοντρουλης λαντζιερης και λεει στον εντυ μερφυ...σε δεκα χρονια απο πιατα θα τηγανιζω πατατες...

IM____

# 9 στις 9/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

αϊγκυπτιουτις1985 αυτό που μετράει σε μία καπιταλιστική κοινωνία είναι το τι ξέρεις να κάνεις.

Οι περιπτώσεις κατά τις οποίες μετράει το πτυχίο είναι συγκεκριμένες και αφορούν θέσεις που οι γνώσεις σχετικά με το αντικείμενο είναι απαραίτητες. Εκεί που εστιάζει ο εργοδότης είναι η εμπειρία. Θα μου πεις που να την βρεις την εμπειρία;

Την εμπειρία μπορείς να την αποκτήσεις με διάφορους τρόπους. Το θέμα είναι να το ψάξεις, πέρα από αγγελίες και βιογραφικά. Πάντως, μπορείς να βελτιώσεις το ήδη υπάρχον βιογραφικό σου. Είναι σημαντικό να φαίνεται ότι από τότε που πήρες το πτυχίο, είσαι ενεργός στην κοινωνία των ανθρώπων. Σεμινάρια, εκδηλώσεις στις οποίες ήσουν εθελοντής κλπ κλπ.

Όσον αφορά την "εύκολη" λύση του να βρεις σε ποιο σημείο του πλανήτη υπάρχει ζήτηση για το αντικείμενό σου, δεν έχω πολλά να σου πω. Απλά αν θέλεις να γίνεις ο τυχοδιώκτης των 5 ηπείρων, το παίρνεις απόφαση και ενεργείς ανάλογα!

Bliss_

# 10 στις 9/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

δεν παίζεσαι λέμε!

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από IM___

αϊγκυπτιουτις

Bliss_

# 11 στις 9/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

εύγε Κούλλλααα

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από Koula___

Aggelo

# 12 στις 9/8/2015
author
Ανδρας / 50 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 6.841

aigyptiwtis1985 απο τη στιγμη που καποιος βγαινει στη αγορα εργασιας και δεν εχει δοντι...

αλλες εποχες του σκανε 2-3 δουλειες μαζι και αλλες εποχες δεν βρισκεις τιποτα.

Και πριν 20 χρονια αυτο συνεβαινε και πριν 10 και σημερα ...κτλ. Εχουμε ανθυποβληθει δε

οτι φταιει η κριση περι αυτου...προσφατα καπου διαβασα οτι μια κοπελα 25 χρονων εψαχνε

7-8 μηνες για δουλεια και ξαφνικα της σκασανε 2 περιπτωσεις, εκ τω οποιων η μια ηταν ακριβως

αυτου που εψαχνε...οπερ πρεπε να εχεις αστρο......και σε πετυχει και το timing.

Προσωπικα εχω δουλεψει πανω απο 10 δουλειες...να σου πω ποσες γουσταρα πραγματικα

2-3 το πολυ...ομως δεν το σκεφτηκα με βαση τι γουσταρα αλλα με βαση οτι τη δεδομενη χρονικη

στιγμη ειχα αναγκη απο ενα εισοδημα..ετσι οτι εβρισκα εκανα...και να θυμασαι απ ολες τις

δουλειες κατι αποκομιζεις...και κατι μαθαινεις......

sotos-1

# 13 στις 9/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πώς θα μαζέψεις λεφτά για το εξωτερικό ενώ είσαι άνεργος?

aigyptiwtis1985

# 14 στις 10/8/2015
author
Ανδρας / 34 / Σε σχέση

πτυχιο+βιογραφικο

ευχαριστω για τις απαντησεις σας!aggelo θα κανω και εγω οτι δουλεια κατσει..για εξωτερικο θα ηθελα πολυ αλλα οπως λεει και ο  sotos χωρις λεφτα δεν γινεται μεταναστευση...απλα θα κλεισω μια και καλη το fb που με επηρεαζει θα αλλαξω αριθμο στο κινητο και θα στελνω βιογραφικα ειτε αυτοπροσωπος ειτε μεσω mail...διαβαζωντας και τις αλλες ιστοριες απο το φορουμ με ταρακουνησε καπως ωστε να κυνηγησω ακομα και αν δεν εχω πτυχιο αρκει να εχω θαρρος...

Αρέσει στο μέλος anemona_62
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost