Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

φοβος απορριψης σε νεα δουλεια

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

BillCast

# 21 στις 24/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

α! τέτοιου βεληνεκούς μ@λάκες. οκ. χαιρετίζω εθνικά 

η αλήθεια είναι πως δεν μου έρχεται κάποια εποχή της νεότερης ελλάδας που να μην ήταν αποικία. απλά ήταν αποικία με μεγαλύτερη μερίδα χορτάτου κόσμου.

στο τελευταίο που λες, δεν πιστεύω πως μπορεί να γίνει πλέον κάτι άμεσα. δηλαδή ούτε εγω ως γενιά δεν θα το προλάβω να συμβαίνει. ούτε μπορεί να γίνει με το σύστημα αυτό. τα πράγματα εξελίσσονται τόσο ραγδαία που δεν προλαβαίνεις να κάνεις κιχ, πόσο μάλλον να αναπτυχθείς, πόσο μάλλον να μεγαλουργήσεις.

είναι τόσα μέτωπα ανοιχτά, φορολογικό, αγορά νεκρή, επιθετική φτωχοποίηση, που τι να πρωτοκαθαρίσεις. τεσπα περαστικά μας και καλή μας επιβίωση.

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Egw-eimai-leme

Βρε υπήρξε εποχή που πουλούσαν δεκάδες στρέμματα αγροτοκαλλιεργειών για να αγοράσουν ενα ημιυπόγειο στην Πλ. Βικτωρίας, και το θεωρούσαν έξυπνη κίνηση. Ακόμη πιο πρόσφατα πουλούσαν γή και την έκαναν μετοχές στο χρηματιστήριο απ΄όπου έφαγαν αυτό που έπρεπε να φάνε. 

Δεν μας φταίει κανείς...το ξερό μας το κεφάλι μας φταίει.
Και δεν μου λες...απο την ιστορία που έχεις διδαχθεί, και απο αυτά που μπορείς να καταλάβεις πίσω απο τις λέξεις...(μπορείς)...πότε ακριβώς αυτή η χώρα δεν ήταν αποικία?
Το θέμα όμως τελικά είναι αν είμαστε ή αν θα γίνουμε αποικία? ή το πώς μέσα σε αυτήν την αποικία θα μεγαλουργήσουμε σαν άτομα κατ' αρχάς και σαν λαός κατ επέκταση?
ΗΠΑ, Καναδάς, Αυστραλία...αποικίες ήταν...

syntrofissa-Klelia

# 22 στις 24/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από BillCast

θα πέσει δάκρυ έτσι και μιλήσουμε για το πώς γίνονται οι καριέρες κατά μεγάλο μέρος.

ναι ναι αυτό που φαντάζεστε είναι
για πες... για πες... 

sotos-1

# 23 στις 24/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από inioxos52

Κατ' αρχας να σου θυμισω πως ο ενας απο τους δυο που γυριζουν τον κοσμο στην γνωστη τηλεοπτικη εκπομπη, που αυτον τον καιρο παρακολουθουμε, ξεκινησε την καριερα του ως ντιλιβερας σε μεγαλο σουβλατζιδικο της Καλαμαριας πριν ασχοληθει με τα τατουαζ και καταληξει τηλεοπτικος αστερας να μοιραζει αυτογραφα. Για κοιτα τον τωρα...

Προφανώς θα είχε και το κατάλληλο 'σπρώξιμο' όμως,γιατί από το τίποτα ως ντελιβεράς και τατουατζής δεν γίνεσαι τηλεοπτικό πρόσωπο (καλά,το 'αστέρας' δεν το σχολιάζω).

aigyptiwtis1985

# 24 στις 25/8/2015
author
Ανδρας / 34 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 18
'Aρεσαν+: 0%

ψιλοτεμπελακος ε?αγαπητε κυριε ηνιοχε εχετε την διπλασια ηλικια μου...να φανταστω δεκαετια 80 περασατε καλα ε?τοτε που υπηρχε μηδενικη ανεργια...καθολου ξενοι στην χωρα αφου το 1991 ανοιξανε τα συνορα και διαφωρα αλλα που δεν θελω να καταληξει το θεμα σε πολιτικη συζητηση...και οσο για την τηλεοαρση και τα βυσματα που παιζουν τα ξερω απο πρωτο χερι απο μεγαλα καναλια που εχω συναδελφους τεχνικους σε rfιτζηδες(service μηχανιματων και πομπων μεταδωσεων εικονας και ηχου)απλα ενα μεγαλο bordelo οι σταθμοι κια καθε ατομο που θελει να ανεβει στο γυαλι

Αρέσει στο μέλος ChocolateAddict

ChocolateAddict

# 25 στις 25/8/2015
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από inioxos52

Κατα τα αλλα αγαπητε για ψιλοτεμπελακο σε κοβω τωρα που εγινες πλεον 30, γιατι σαν πολλες δικαιολογιες προβληματισμους και ερωτηματικα αραδιαζεις οσον αφορα την δουλεια.

Πόσο άσχημο να κατηγορείς ανθρώπους που δεν ξέρεις. Λες και ζεις σε άλλη χώρα ή απλά στον κόσμο σου και δε βλέπεις γύρω τι γίνεται: γεμάτο απελπισμένοι άνθρωποι και κόσμος να ψάχνει κάδους επειδή έχουν κλείσει τα πάντα. Ντροπή σου, τέτοιες δύσκολες ώρες να χτυπάς ήδη γονατισμένους συνανθρώπους σου.

Αρέσει στο μέλος antreas_del

antreas_del

# 26 στην 1/9/2015
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 7

Για σταθείτε ρε μουστερήδες που κάνετε όλοι τους τιμητές στο παλικάρι. Για πέστε μας εσείς τι δουλειές κάνετε που έτσι ελαφριά την καρδία χαρακτηρίζεται τεμπέληδες όλους τους νέους που ψάχνονται. 

Μην απαγοητεύεσαι ρε φίλε aigyptiwtis1985 και συνέχισε να ψάχνεις και να παλεύεις. Αν δεν εγκαταλείψεις να είσαι σίγουρος ότι θα πετύχεις και το κάτι καλύτερο στη ζωή σου

aigyptiwtis1985

# 27 στις 28/9/2015
author
Ανδρας / 34 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 3

καλησπερα στην παρεα...οσο καλη διαθεση και αν ειχα απο το τελευταιο ποστ τοσο πατωσε απο το αποτελεσμα...ακολουθησα την συμβουλη ενος καλου συμφορουμιτη και αφου ειχα τσεκαρει αγγελιες ειτε σε ειδικοτητα μου ειτε ακομα και σε καθαριστη σε νοσοκομεια(περιστατικο απο τα λιγα!)ακομα και σε σουπερ μαρκετ...απλα ενα θα δουμε και ενα τιποτα...αφηνα τα βιογραφικα οπως τα παλικαρια που αφηνουν στα μαγαζια τα φυλλαδια για τις πιτσες και τα σουβλακια...το χαριστικο χτυπημα ηταν οταν μπηκα στο κοντινο σουπερ μαρκετ καρφουρ και ρωταω τον προισταμενο αν υπαρχουν αιτησεις για πρωσοπικο...μου ειπε οτι στην αττικη θα απολησουν 250 ατομα..δεν θα προσλαβουν κανεναν...τοσες δυνατοτητες στα χερια μου και ειμαι εγκλοβισμενος εδω...ναι στην ελλαδα...στην τσεπη ουτε 50λεπτα...ακομα και οι φωτοτυπιες για το βιογραφικο ηταν με δανεικα...ελπιζω να μου δωθει μια ευκαιρια και ενα εισητηριο για εξωτερικο...πιστεψτε με φιλοι μου μοιωθω οτι ειμαι 70 χρονων και οτι ειμαι σε ενα γηροκομειο...τα καλυτερα μου χρονια τα χανω λογω που δεν εχω μια σταθερη δουλεια...εχω διωξει φιλους με το τροπο μου ωστε να μην μιζεριαζουν διπλα μου οπως και σχεσεις με κοπελες...ψυχολογια μηδεν...θα παρακαλεσω να μην σχολιασει κανεις και να κλειδωθει η να σβηστει το θεμα...μια γενια χανεται οπως και η επομενη εξαιτιας καποιων...καλο βραδυ σε ολους

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost