Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

διαιτα

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

eyaggelos2

# 21 στις 27/8/2015
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 942
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από meniaa12345

διαιταΓεια σας θα ηθελα να κανω μια ερωτηση .θελω ννα δοκιμασω τη γνωστη χημικη διαιτα δηλαδη 15-20 κιλα σε 35-40μερες θα ηθελα να χασω 15κιλα .

ενα κιλο λιπους εχει 7000 θερμιδες. τοσες θα πρεπει να μην τρως δηλαδη για να χασεις 1 κιλο

υπολογισε ποσο λιπος θες να χασεις και θα δεις οτι αυτο που γραφεις δεν γινεται.

αν υποθεσουμε οτι δεν προσλαμβανεις καθολου θερμιδες δεν τρως τιποτα δηλαδη...την ημερα,τρως λαχανικα κτλ τοτε θα χανεις 7000θεμιδες το 1 κιλο λιπος δια τις θερμιδες που χρειαζεται το σωμα σου για να συντηρηθει, οι οποιες δεν ξερω ποσες ειναι εξαρτατε απο πλλους παραγοντες. υπολογισε οτι θα χανεις το πολυ 2 κιλα την εβδομαδα...

τωρα βεβαα εσυ στην αρχη, θα χασεις πιο πολλα αλλα δεν θα εινα λιπος, θα ειναι νερο το οποιο θα το αποβαλλει ο οργανισμος σου αφυ δεν θα το χρεαζεται για να χωνεψει το φαγητο που δεν τρως.αυτο που λεμε καυσειις γινεται μονο με το νερο!! αν εχες υψος περιπου 1,70 ειναι 3 κιλα το νερο, συν το περιεχομενο σε τροφες ολου του πεπτικου σωληνα,  περιπου αλλα 4 κιλα την κυριακη θα εχεςαντυπωσιαστει απο τα κιλα σου αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν θα εχεις χασει παρα 1 με δυσκολια 2 κιλα λιπους

ακουγεται αρκετα τραγικο αυτο αλλα ετσι ειναι. ο ανθρωπινος οργανισμος ειναι πολυ οικονομικος στις απαιτησεις του σε τροφη. θεωρητικα μπορεις να χασεις περισσοτερες θερμιδεςμε γυμναστικη αλλα για να μην το μελετησουμε πολυ το θεμα, θα σου πω οτι ακομα και γυμνασμενοι ανθρωποι δεν αντεχουν να ασκουνται τοσο πολυ για να χασουν τις θερμιδες που θα ηθελαν, ποσο μαλλον εσυ.

συμπερασμα!!!

ε, δεν εχω τιποτα να γρ;αψω, αμα προσεξεις γυρω σου, οι μισοι ειναι λεπτοι και οι αλλοι μισοι παχιοι, ε, μεινε ετσι!!

Αρέσει στο μέλος blue_wave

Coconut_17

# 22 στις 28/8/2015
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 87

μην κάνεις χημικές δίαιτες και τέτοιες βλακείες, σταμάτα να σαβουρώνεις απλά και πήγαινε στο γάμο και -5 κιλά, τι θα γίνει δηλαδή; 

Πίνε νερά, παίρνε μέχρι 1200-1300 θερμίδες την ημέρα. θα δεις διαφορά. 
Μην τρως ίδιες τροφές συνέχεια, θα κουραστεί τόσο πολύ το σώμα σου και θα ξυπνήσεις ένα πρωί και θα φας όλο το ψυγείο και την κατάψυξη μαζί. Δεν γίνεται να χάνεις 2 κιλά σε δυο μέρες, δεν είναι λίπος αυτό, είναι νερό και ξεφούσκωμα στομαχιού. Όταν κάνουμε δίαιτα φυσιολογική και δεν μένουμε θεονήστικοι, χάνουμε 1 με 1,5 κιλό την εβδομάδα.

Στα λέει αυτά άτομο που στην εφηβεία του ήταν 90 κιλά και αδυνάτισε και από τότε έχει δοκιμάσει τα πάντα για να κρατήσει σταθερό το τωρινό βάρος. Οι περίεργες δίαιτες δεν οδηγούν πουθενά. Έχω κάνει πολλές μαλακίες κι εγώ, πριν 2 χρόνια έφτασα να ζυγίζω 53 κιλά (με ύψος 1,73) , με απίστευτες πείνες και στερήσεις κι όλα αυτά από άγχος μην αυξηθεί το βάρος. Το τι υπερφαγικά κατέληγα να κάνω, δεν λέγεται. Νηστική σχεδόν όλη τη βδομάδα, την 7η μέρα κατέβαζα ένα ολόκληρο ψωμί και 5 πιάτα μακαρόνια μόνη μου. 

Έχω περάσει από πολλά στάδια, τα έχω κάνει όλα από το άγχος μην ξαναγίνω υπέρβαρη, αλλά ευτυχώς μεγάλωσα σαν παιδί κι εγώ και οι εμπειρίες έγιναν συμπεράσματα και τα συμπεράσματα τρόπος ζωής. Δεν μπορείς να περιμένεις ότι σε 10 ή 15 μέρες όλα αυτά που έχεις καταπιεί θα εξαϋλωθούν μαγικά επειδή δεν θα τρως πατάτα ας πούμε. Μακάρι να γινόταν να πατήσουμε κουμπιά και να αρχίσουν να κατρακυλάνε τα κιλά στην κατηφόρα. Δυστυχώς η αλήθεια είναι μία: χάσιμο κιλών χωρίς πείνα δεν γίνεται. Δεν εννοώ την πείνα της λύσσας της κακιάς, επειδή δεν τρως τίποτα. Αλλά όταν κάθεσαι στην τηλεόραση και γουργουρίζει το στομαχάκι ενώ ήδη έχεις φάει ένα ελαφρύ βραδινό, και θες να "μασουλήσεις" κάτι και λες "μα πεινάω", ε πρέπει να το καταπολεμήσεις. Φυσικά και πεινάς. Το σώμα μας συνηθίζει σε αυτό που το μαθαίνουμε, όταν κάποιος τρώει όλη του τη ζωή πίτσες κάθε βράδυ και ξαφνικά τον βάλεις να τρώει γιαουρτάκια με ροδάκινα, θα σου δαγκώσει το λαρύγγι απ' την πείνα. 

Φυσικά και ο επιμένων νικά, αλλά τη μάχη σου να τη δίνεις σωστά. Συμβουλή μου είναι: τρως από κάθε είδος τροφής, μικρά γεύματα για να αποφεύγεις και το πρήξιμο, κόβεις αλκοόλ και αναψυκτικά. Υπολόγιζε χοντρικά τις θερμιδες σου για να μην ξεπερνάς τις 1300, βέβαια παίζει ρόλο και το ύψος σου και το τωρινό σου βάρος. Πχ εγώ που τώρα είμαι 62 κιλά με το ύψος που ήδη είπα, για να μένω ίδια, χρειάζομαι χοντρικά 1500 θερμίδες τη μέρα. Αν αρχίζω και παίρνω λιγότερες, θα αδυνατίζω σιγά σιγά. Αν αρχιζω και αυξάνω την ημερήσια πρόσληψη μπορεί σε ένα χρόνο να είμαι +5 κιλά. 

Εγώ γενικά μετράω θερμίδες (χοντρικά), δεν μπορώ να μετράω και πόσα είναι τα μπιζέλια που πέσανε στο πιάτο μου ή τι μέγεθος ήταν η ντομάτα που έκοψα. Αλλά στο περίπου καλό είναι να μετράμε, γιατί ας πούμε κάποτε έτρωγα μέλι με τη σέσουλα, πετούσα το μισό βάζο πάνω στις φρυγανιές, "το μέλι κάνει καλο και δεν είναι ζάχαρη" έλεγα, ε, έπαιρνα 500 θερμίδες να πούμε μόνο απ'το μέλι. Ή έπινα 3 ποτήρια χυμό πορτοκάλι τη μέρα, σιγά τι είναι ο χυμός, ναι οκ, να πιούμε το χυμό μας το πρωί ένα ποτήρι και τέλος. Αλλιώς, με τρία ποτήρια, να σου ένα μικρό γεύμα 300 θερμίδων. 
Τέλος πάντων, ελπίζω να το έπιασες το κόνσεπτ, αν έχεις ρεαλισμό και επιμονή, θα τα καταφέρεις. Αλλά ρεαλιστικά πράγματα και όχι χημικές δίαιτες. Και όχι τη δίαιτα του ανανά

Paralia48

# 23 στις 5/9/2015
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.777

ρε παιδιά κι εγώ όταν ήμουν στην ηλικία σας μετρούσα θερμίδες. Με τον καιρό ανακάλυψα ότι το μυστικό των διαιτών δεν είναι μόνο εκεί. Έχει σημασία και το  τι τρως και πότε το τρως.
Δηλαδή το μαύρο ψωμί έχει περίπου ίδιες θερμίδες με το άσπρο αλλά σε χορταίνει και επειδή ...βοηθά και στη λειτουργία του εντέρου τελικά βοηθά πολύ στο αδυνάτισμα (δεν εννοώ καρβέλια, αλλά 1-2 φέτες).
Το πρωινό, αν φας γλυκίσματα κ.λ.π. στις 10 πεινάς , δεν μπορείς να δουλέψεις και τρως διπλά. Γιαυτό το πρωινό πρέπει να είναι τροφή θρεπτική , βιταμινούχα , κατά προτίμηση με αλεύρι ολικής αλέσως ή δημητριακά.
Το βραδυνό σε φουσκώνει και τις θερμίδες τις καις δύσκολα, γιαυτό καλά είναι μετά τις 6 το απόγευμα να μην ξανατρώς (δεδομένου ότι κοιμάσαι γύρω στις 11). 
Και το βασικότατο . >Το ένα γεύμα πρέπει να είναι ζεστό φαγητό, αλλοιώς πεινάς. Στο ζεστό φαγητό καθυστερεί η πέψη και νοιώθεις χορτάτη περισσότερες ώρες. 
Επίσης μην κόψετε το ελαιόλαδο! Βοηθά τη λειτουργία του εντέρου και βοηθά στο να απορροφούνται οι λιποδιαλυτές βιταμίνες.
Αν ακολουθήσεις αυτά τα τιπς, να δεις ότι και με ίδιο αριθμό θερμίδων , χάνεις κιλά.

barbie200

# 24 στις 19/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Μενιααα...Τι εγινε τελικα με τη διαιτα μετα απο τοσο καιρο ;

giorgos170

# 25 στις 19/2/2016
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.753

Πήρε

ανθοϊάματα
γι' αυτό...

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από meniaa12345
Ο αντρας μιας φιλης εχασε 17κιλα σε 40 μερες παιδια ολα γινονται αρκει να το βαλεις στοχο ο ανθρωπος εδω και 7μηνες παραμενει στα ιδια κιλα απλα στο θεμα μου ηθελα να δω αν υπαρχει γυναικα που δοκιμασε γιατι στη καθημερινη ζωη μου δεν εχω γνωρισει .υστερα οι αντρες καινε πιο πολυ λιπος

dhmhtrhspap31

# 26 στις 19/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μην εισαι περιεργη!!!

barbie200

# 27 στις 19/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ποιος σ μιλησε εσενα ρε;

dhmhtrhspap31

# 28 στις 19/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Και μενα μου ελειψεσ

meniaa12345

# 29 στις 22/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν εχασα οσα περιμενα αλλα ειμαι σε καλο δρομο κοριτσακι μου?!!!ΥΓΟλο στη λεει το αγορι απο πανω μαζεψε τον

barbie200

# 30 στις 23/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μπραβο βρε μενια να μ δωσεις κ μενα τι διαιτα π ακολουθησες μπας κ χασω κ εγω κανα κιλο μεχρι το πασχα ελπιζω να μν ειναι αυτη χωρις τους υδατανθρακες γτ δε με βλεπω να τα καταφερνω

-tsilipirdoni-

# 31 στις 23/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ελάττωσα μόνο την ποσότητα του φαγητού δίχως ν΄ αφαιρέσω τίποτε ...

κάθε απόγευμα το καλοκαίρι που μας πέρασε κινούσα για περπάτημα τρίωρο κι έντονο στις ρεματιές ...

σε τρεις μήνες έφυγαν σα νεράκι δεκατέσσερα κιλά ...

η προπόνηση σταμάτησε μήνες τώρα και το αποτέλεσμα σταθερό ...

ούτε εγώ δεν το πιστεύω ...

meniaa12345

# 32 στις 24/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Κουκλα μου αυτη τη διαιτα ακολουθησα και ειμαι πολυ ευχαριστημενη αλλα οντως ειναι δυσκολη γιατι υδατανθρακες υπαρχουν σχεδον σε ολα τα τροφιμα... Υγ εσυ κοπελια δεν εχεις αναγκη για διαιτα.Το κινητο σου το κλεινεις καθε βραδυ η αλλαξες αριθμο?

dhmhtrhspap31

# 33 στις 24/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μενια εχει παχυνει οντως ,αν τη δεις με μαγιο θα καταλαβεις!!δωστης τη διαιτα που εκανες και εσυ .

barbie200

# 34 στις 24/2/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Παπαδοπουλε δε μ ριχνεις τη ψυχολογια π να χτυπιεσαι..μενια οχι δεν αλλαξα αριθμο απλα καποια βραδια κλεινω το κινητο γιατι με ενοχλουν καποιοι ενοχλητικοι τυποι!!! αν θες παρε σημερα γτ δε ξερω αν εχω τν αριθμο σου

blackfied

# 35 στις 3/3/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Γεια σου μικρουλα barbie επειδη ελειιξε η προσβαση μου εδω θα ηθελες να μου στειλεις εσυ καποιο μηνυμα η να μου δωσεις καποιο αλλο τροπο εποικινωνιας??Θα χαρω πολυ

paraskeuizpp

# 36 στις 7/3/2016
author
Γυναίκα / 24 /
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3
Θελω και εγω να κανω διαιτα αλλα δεν μπορω

paraskeuizpp

# 37 στις 7/3/2016
author
Γυναίκα / 24 /
Θελω να κανω και εγω διαιτα αλλα δεν μπορω

barbie200

# 38 στις 7/3/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν πειραζει βρε κοπελια η μιση ανθρωποτητα θελει ,δεν εισαι κ η μονη!

paraskeuizpp

# 39 στις 8/3/2016
author
Γυναίκα / 24 /
Ναι αλλα εγω εχω θιροειδη

Leigh-Cheri

# 40 στις 8/3/2016
author