Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Η γυναίκα που τα δίνει όλα όταν αγαπά

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

Bliss_

# 61 στις 28/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Καλά ντε!

μη γίνεις και "τρίποντος"

Παράθεση:
Σχόλιο # 59 από Egw-eimai-leme

τότε χαίρομαι που είμαι 'μικρούλης' και μάλιστα θα φροντίσω να μικρύνω και περισσότερο.

nuvola

# 62 στις 28/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
το να  μετουσιωθεί  η χολή σε δημιουργία μου φαίνεται μεγαλύτερο θαύμα κι από το να βγει ο ήλιος απ την δύση...

πρώτα την ξερνάς  για να βγει απ το πετσί σου , και αφού απαλλαγείς απ όσα αυτή κουβαλά  μετά καθαρός πορεύεσαι ...

πάντως το ''σχέσεις'' είναι  μια μορφή καθαρτηρίου ,αν μη τι άλλο  ακούμε  αυτά που γράφουμε σαν τον αντίλαλο ένα πράμα ,ενώ το στέλνεις το μήνυμα στον απέναντι ,αυτό γυρνά πάλι σε σένα ...

Να μείνεις 
 αποδομώντας τις όποιες εμμονές ,αντιστάσεις και αντιφάσεις  μπορεί και συμβαίνει το εξής  παλαβό  ενδυναμώνουμε το αδύναμο κομμάτι μας χωρίς καν να εστιάσουμε σ αυτό.  

MelaxriniAmazona

# 63 στις 28/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

τείνω στο να αποχωρήσω...

σε μια απρόσωπη επικοινωνία είναι πολύ εύκολο να παρεξηγηθείς...

ακόμα και απο ανθρώπους που έχεις πει δυο λόγια παραπάνω...

και όχι δε θα μπώ και με άλλο προφίλ όπως κάνουν πολλοί εδω μέσα...

προτιμώ να μετουσιώσω "τη χολή" όπως σωστά είπες nuvola ...σε τέχνη...

δε μου αρέσει να παίρνω μέρος στην αλυσίδα αυτή και να γίνομαι κομμάτι της...

απλά τη σπάω...

καλό κουράγιο σε όλους...

MelaxriniAmazona

# 64 στις 28/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

και να μή ξεχάσω...σε κάποιους έστειλα το σάιτ μου(ναι και με το εν λόγω άρθρο αμφιβόλου ταυτότητας όπως κάποιοι επέμεναν)...παρακαλώ να σεβαστούν την επιθυμία μου να μη το δημοσιεύσουν ούτε διανείμουν και μετά την αποχώρησή μου... ευχαριστώ...

Menada

# 65 στις 28/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ανθρωπε αγαπα

Αυτό είπε ο Χριστός  πριν από 2.000 χρόνια αλλά, δυστυχώς, τίποτα δεν έχει αλλάξει

Παράθεση:
Σχόλιο # 57 από MelaxriniAmazona

Εγώ ένα έχω να πω και να αφιερώσω σε όλους εσάς... 

Και δεν ξανατοποθετουμαι επ αυτού... https://youtu.be/1rcNE6GJ6Rc

tangerinedream

# 66 στις 28/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...είναι απο τις ελάχιστες φορές που μια γυναίκα δια του γραπτού λόγου παραδέχεται τη μεγαλειώδη δύναμη που έχει η γυναίκα να μπορεί -ακόμη και άν αγαπά ολοκληρωτικά κάποιον, ακόμη και άν τα έχει δώσει όλα- να φεύγει και να τον αφήνει, έτσι απλά...και να μπορεί να είναι καλά εφόσον μπορεί να δημιουργεί ένα πολυ λειτουργικό και αποτελεσματικό -για την ίδια- συναισθηματικό άλλοθι...
...ενώ αντίθετα, οι άντρες που τα δίνουν όλα, που αγαπούν χωρίς όρια, συμβιβασμούς και πλαίσια δεν μπορούν να φύγουν έτσι απλά, δεν μπορούν να εγκαταλείψουν μέσα σε μια στιγμή τη γυναίκα που αγαπούν και αυτό, γιατί δεν μπορούν να δημιουργήσουν αυτό το τοσο αποτελεσματικό συναισθηματικό άλλοθι που αναφέρω πιο πάνω αλλά ακόμη και άν αυτό συμβεί, θα έχουν φύγει κομματιασμένοι και για μεγάλο χρονικό διάστημα θα είναι σε κατάσταση αποσύνθεσης...
Και η μεγάλη διαφορά είναι ότι οι γυναίκες έχουν υψηλό και υπέρ-ανεπτυγμένο το ένστικτο της συναισθηματικής επιβίωσης ενώ αντίθετα οι άντρες που έχουν αναπτύξει κατι ανάλογο είναι ελάχιστοι...   

Και η μεγάλη διαφορά είναι ότι οι γυναίκες έχουν υψηλό και υπέρ-ανεπτυγμένο το ένστικτο της συναισθηματικής επιβίωσης ενώ αντίθετα οι άντρες που έχουν αναπτύξει κατι ανάλογο είναι ελάχιστοι...   

anypoptos

# 67 στις 28/8/2015
author
Ανδρας / 54 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 21
'Aρεσαν+: 0%

Αντιπαρερχόμενος τα περί πνευματικής ιδιοκτησίας, ενώνω τη φωνή μου με της Παραλίας, επαναλαμβάνοντας την ευχή: ''[...] η αγάπη ν' απλωθεί, παντοτινή στη γη σαν προσευχή. [...]''...

https://www.youtube.com/watch?v=fAgRk2hkS3Y ...

Αρέσει στα μέλη siopi13, giorgos170

Mileni

# 68 στις 28/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μα πόσο πολύ την θέλουμε - την ενσυναίσθηση, όταν μας αφορά...

Όταν αφορά άλλους, όμως, την έχουμε?

Αντί για κατανόηση, να ακούς τι και γιατί σου λέει κάτι, να σκεφτείς - αν μπορείς να βοηθήσεις, ή να ''πάρεις'' κάτι για εσένα... 

έλα να δεις τι γίνεται!

Επιβάλεις το δικό σου ...πόνο πάνω του, χτυπάς και εσύ, μπας και πάρει από εσένα και τη δικιά σου πίκρα.

Έτσι?

''Η πιο αφόρητη μορφή καταπίεσης είναι να μην δέχεται ο άλλος να εκφράσεις αυτό που πραγματικά νιώθεις.''

Alpenglow

# 69 στις 28/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 63 από MelaxriniAmazona

τείνω στο να αποχωρήσω...

σε μια απρόσωπη επικοινωνία είναι πολύ εύκολο να παρεξηγηθείς...

ακόμα και απο ανθρώπους που έχεις πει δυο λόγια παραπάνω...

και όχι δε θα μπώ και με άλλο προφίλ όπως κάνουν πολλοί εδω μέσα...

προτιμώ να μετουσιώσω "τη χολή" όπως σωστά είπες nuvola ...σε τέχνη...

δε μου αρέσει να παίρνω μέρος στην αλυσίδα αυτή και να γίνομαι κομμάτι της...

απλά τη σπάω...

καλό κουράγιο σε όλους...

Nα μπαίνεις να λες αυτό που θέλεις κ στο κάτω-κάτω πού ξέρεις, μπορεί σε κάποιους να αρέσει σιωπηλά αυτό που γράφεις. Δυστυχώς έχουμε φωνή μόνο για το κακό.

thalassa27

# 70 στις 28/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Απλά  μη  φύγεις    

blue_wave

# 71 στις 28/8/2015
author
Γυναίκα / 55 / Διαζευγμένη
Γερμανία
Θέματα: 14
Απαντήσεις: 559

θα μπορούσε να γίνει νέο θέμα συζήτησης...

Παράθεση:
Σχόλιο # 66 από tangerinedream

...είναι απο τις ελάχιστες φορές που μια γυναίκα δια του γραπτού λόγου παραδέχεται τη μεγαλειώδη δύναμη που έχει η γυναίκα να μπορεί -ακόμη και άν αγαπά ολοκληρωτικά κάποιον, ακόμη και άν τα έχει δώσει όλα- να φεύγει και να τον αφήνει, έτσι απλά...και να μπορεί να είναι καλά εφόσον μπορεί να δημιουργεί ένα πολυ λειτουργικό και αποτελεσματικό -για την ίδια- συναισθηματικό άλλοθι...
...ενώ αντίθετα, οι άντρες που τα δίνουν όλα, που αγαπούν χωρίς όρια, συμβιβασμούς και πλαίσια δεν μπορούν να φύγουν έτσι απλά, δεν μπορούν να εγκαταλείψουν μέσα σε μια στιγμή τη γυναίκα που αγαπούν και αυτό, γιατί δεν μπορούν να δημιουργήσουν αυτό το τοσο αποτελεσματικό συναισθηματικό άλλοθι που αναφέρω πιο πάνω αλλά ακόμη και άν αυτό συμβεί, θα έχουν φύγει κομματιασμένοι και για μεγάλο χρονικό διάστημα θα είναι σε κατάσταση αποσύνθεσης...

θα σου παραθέσω ένα κείμενό μου για τον Αποχαιρετισμό, επειδή με συγκίνησε αυτό που γράφεις, αλλά και για να δει η Αμαζόνα (κι ας φεύγει) ότι υπάρχουν κοινά μεταξύ των ανθρώπων...

Αποχαιρετισμός

Πρέπει να βάλω να ακούσω το υπέροχο "Μέτρημα" της Μποφίλιου.

Ταιριάζει σε κάθε αποχαιρετισμό που κάνω. Ταιριάζει και στον σημερινό.

Δεν μου ανήκεις, είπα, ούτε που μου άνηκες, επίσης είπα... Είναι θέμα δικό σου, εγώ θα κάτσω εδώ μέσα στο επίπλαστο επίπεδο που έχω φτιάξει, γιατί έτσι έχω διαβάσει στα βιβλία ότι είναι ευγενικό να κάνω.

Ετσι πρέπει να ξεπροβοδίζω τους ανθρώπους που ήρθαν κάποια στιγμή στη ζωή μου. Δεν είναι κανόνας να ρίχνεις νερό σε κάθε ζευγάρι πόδια που βγαίνουν από την πόρτα σου. Οι άνθρωποι πρέπει να είναι ελεύθεροι, σαν τα πουλιά που τα απελευθερώνεις. Το κλουβί σου θα πρέπει να έχει πάντα ανοιχτές πόρτες... Γιατί ό,τι και να κάνεις οι σχέσεις είναι κλουβιά. Κλουβιά στα οποία κάθονται οι άνθρωποί σου ΜΟΝΟ οικειοθελώς...

Ετσι λοιπόν, καλή καρδιά είπα και το εννοώ... να πας στο καλό κι εσύ και να θυμάσαι ότι στη ζωή σου από τους 100 θα μείνεις μόνο με έναν άντε δυο... να θυμάσαι ότι τώρα που σε βοηθάω να δραπετεύσεις από μένα, έτσι πρέπει να σεβαστείς κι εσύ όλους αυτούς που θέλουν να φύγουν από σένα...

Γιατί δεν έχει αξία να ζεις με σκιές γύρω σου... γιατί δεν έχει αξία να ζω με σκιές ούτε εγώ... Οσο και να μου επιβάλουν αυτά που άκουσα κι αυτά που διάβασα το τι είναι ευγενικό και τι όχι, διαπιστώνω ότι είναι και σωστό...

Σωστό είναι να αφουγκράζομαι και να μυρίζομαι ότι κάτι έχει αλλάξει στην ατμόσφαιρά μας και να σε βοηθάω στο δρόμο σου που χαράχτηκε με ορίζοντα μακρυά μου... Θα θυμάμαι όμως... αυτό δεν μπορεί να μου το στερήσει κανείς... Θα θυμάμαι και θα χαμογελάω... γιατί είναι ευγενικό, γιατί είναι σωστό!

Γι αυτό τώρα θα ακούσω το Μέτρημα... χαμογελώντας... κι αυτό είναι το δώρο του αποχαιρετισμού μου προς εσένα... Ξέρεις εσύ γιατί επέλεξα αυτό το τραγούδι...

http://www.youtube.com/watch?v=u-8DsEozq2k

και για να το συνδέσω με την Αμαζόνα, θα πω ότι δεν πρέπει να κρατάμε ούτε μια στάλα κακίας, ούτε μια στάλα παράπονου...

να λέμε "Να πας στο καλό..." και να το εννοούμε. Και το γράφω αυτό, γιατί σε πολλά σημεία Αμαζόνα στο κείμενό σου φαίνεται το παράπονο για το τι δεν εκτίμησε ο άλλος...

Αρέσει στο μέλος giorgos170

broomstick

# 72 στις 28/8/2015
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 2.517

αντε παλι να απολογηθω...καθε μερα κουραστηκα...τι εχω κανει το καημενουλι???ολο στον τακο με βγαζετε!!!

κοπελια διαβαζοντας ολα τα κειμενα και τις απαντησεις σου μεχρι τωρα πες μου που εχω κανει λαθος???η εκτιμηση μου πιστευω οτι ηταν σωστη...και το δευτερο δεν θα το ελεγα ειρωνεια...το συνεδεσα απλως με το αισθημα απογοητευσης (που νοιωθεις εσυ) με αυτο το αισθημα που αισθανομουν εγω εκεινη την στιγμη...κανονικη κηδεια μιλαμε οχι απλη απογοητευση,,, πικρα μεγαλη πικρα...(για την ομαδα μου παντα) 

επειδη διαβασα και το προφιλ που γραφεις πανω κατω τα ιδια πραγματα το μονο που θα σε συμβουλευα σαν μεγαλυτερος (αλλα αποτυχημενος) ειναι να συμπορευθεις με την πραγματικοτητα...καλα τα ονειρα και οι ευσεβεις ποθοι αλλα την ζωη την ζουμε...κατεβα λοιπονν απο το συννεφακι σου  και σταματα να ονειρευεσαι το πριγκηποπουλο πανω στο ασπρο αλογο...δεν υπαρχει οπως δεν υπαρχει και ο τελειος αντρας...

θα μου πεις ποιος εισαι που δινεις και συμβουλες???ενταξει καλε μην κτυπας!!!δεν σου ειπα και να τις υιοθετησεις...

εισαι πολυ αξιολογο ατομο...σου ευχομαι τα καλυτερα... ειτε μεινεις ειτε φυγεις απο το φορουμ

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από MelaxriniAmazona

Οι δικαιολογίες είναι για τους losers... 

Ο καθένας από αυτό που βλέπει η διαβάζει , βγάζει τα δικά του βιώματα αποτυπωμενα και καλά μεταμφιεσμένα μέσα σε ειρωνείες...

Βαθιά πικραμένη μάλλον είναι η αντίληψη σου...

"I grab some pop corn now "...

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από broomstick

αλλη μια βαθεια πικραμενη που προσπαθει να δικαιολογησει τον εαυτο της...

σαν την ομαδα μας ειναι που τα ριχνει ολα στην διαιτησια και την παραγκα του μαρινακη... ωραια κηδεια σημερα

Bliss_

# 73 στις 28/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ψυχοπλακώθηκα γμτ

και έχω και ιστορικό.

Παράθεση:
Σχόλιο # 71 από blue_wave

Αποχαιρετισμός

Πρέπει να βάλω να ακούσω το υπέροχο "Μέτρημα" της Μποφίλιου.

Ταιριάζει σε κάθε αποχαιρετισμό που κάνω. Ταιριάζει και στον σημερινό.

Δεν μου ανήκεις, είπα, ούτε που μου άνηκες, επίσης είπα... Είναι θέμα δικό σου, εγώ θα κάτσω εδώ μέσα στο επίπλαστο επίπεδο που έχω φτιάξει, γιατί έτσι έχω διαβάσει στα βιβλία ότι είναι ευγενικό να κάνω.

Ετσι πρέπει να ξεπροβοδίζω τους ανθρώπους που ήρθαν κάποια στιγμή στη ζωή μου. Δεν είναι κανόνας να ρίχνεις νερό σε κάθε ζευγάρι πόδια που βγαίνουν από την πόρτα σου. Οι άνθρωποι πρέπει να είναι ελεύθεροι, σαν τα πουλιά που τα απελευθερώνεις. Το κλουβί σου θα πρέπει να έχει πάντα ανοιχτές πόρτες... Γιατί ό,τι και να κάνεις οι σχέσεις είναι κλουβιά. Κλουβιά στα οποία κάθονται οι άνθρωποί σου ΜΟΝΟ οικειοθελώς...

Ετσι λοιπόν, καλή καρδιά είπα και το εννοώ... να πας στο καλό κι εσύ και να θυμάσαι ότι στη ζωή σου από τους 100 θα μείνεις μόνο με έναν άντε δυο... να θυμάσαι ότι τώρα που σε βοηθάω να δραπετεύσεις από μένα, έτσι πρέπει να σεβαστείς κι εσύ όλους αυτούς που θέλουν να φύγουν από σένα...

Γιατί δεν έχει αξία να ζεις με σκιές γύρω σου... γιατί δεν έχει αξία να ζω με σκιές ούτε εγώ... Οσο και να μου επιβάλουν αυτά που άκουσα κι αυτά που διάβασα το τι είναι ευγενικό και τι όχι, διαπιστώνω ότι είναι και σωστό...

Σωστό είναι να αφουγκράζομαι και να μυρίζομαι ότι κάτι έχει αλλάξει στην ατμόσφαιρά μας και να σε βοηθάω στο δρόμο σου που χαράχτηκε με ορίζοντα μακρυά μου... Θα θυμάμαι όμως... αυτό δεν μπορεί να μου το στερήσει κανείς... Θα θυμάμαι και θα χαμογελάω... γιατί είναι ευγενικό, γιατί είναι σωστό!

Γι αυτό τώρα θα ακούσω το Μέτρημα... χαμογελώντας... κι αυτό είναι το δώρο του αποχαιρετισμού μου προς εσένα... Ξέρεις εσύ γιατί επέλεξα αυτό το τραγούδι...

http://www.youtube.com/watch?v=u-8DsEozq2k

και για να το συνδέσω με την Αμαζόνα, θα πω ότι δεν πρέπει να κρατάμε ούτε μια στάλα κακίας, ούτε μια στάλα παράπονου...

να λέμε "Να πας στο καλό..." και να το εννοούμε. Και το γράφω αυτό, γιατί σε πολλά σημεία Αμαζόνα στο κείμενό σου φαίνεται το παράπονο για το τι δεν εκτίμησε ο άλλος...

thalassa27

# 74 στις 28/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Νομίζω  ότι  οι  περισσότεροι  μας   εκτιμούν   στα  κρυφά  ... και  μάλιστα  πολύ  .

τώρα   γιατί  δεν  τολμούν  στα   φανερά   δεν  το ξέρω  δεν  το  ψάχνω  απλά  όμως

το   αισθάνομαι   και  το  αγαπώ  ...
ας  είναι  καλά   κι   αυτοί  που   είναι  μαζί  μας  και  αυτοί   που  παίρνουν   αποστάσεις  
από   όλους  μαθαίνουμε  τον   εαυτό   μας  ... 

blue_wave

# 75 στις 28/8/2015
author
Γυναίκα / 55 / Διαζευγμένη
Γερμανία
Θέματα: 14
Απαντήσεις: 559

εεεπ χαμογέλα

Παράθεση:
Σχόλιο # 73 από Bliss_

ψυχοπλακώθηκα γμτ

και έχω και ιστορικό.

εγώ στο τέλος χαμογέλασα... κράτα το τέλος κι εσύ απ' όλο αυτό... 

thalassa27

# 76 στις 28/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εχεις  θάρρος   Μπρουμ    

Παράθεση:
Σχόλιο # 72 από broomstick

αντε παλι να απολογηθω...καθε μερα κουραστηκα...τι εχω κανει το καημενουλι???ολο στον τακο με βγαζετε!!!

κοπελια διαβαζοντας ολα τα κειμενα και τις απαντησεις σου μεχρι τωρα πες μου που εχω κανει λαθος???η εκτιμηση μου πιστευω οτι ηταν σωστη...και το δευτερο δεν θα το ελεγα ειρωνεια...το συνεδεσα απλως με το αισθημα απογοητευσης (που νοιωθεις εσυ) με αυτο το αισθημα που αισθανομουν εγω εκεινη την στιγμη...κανονικη κηδεια μιλαμε οχι απλη απογοητευση,,, πικρα μεγαλη πικρα...(για την ομαδα μου παντα) 

επειδη διαβασα και το προφιλ που γραφεις πανω κατω τα ιδια πραγματα το μονο που θα σε συμβουλευα σαν μεγαλυτερος (αλλα αποτυχημενος) ειναι να συμπορευθεις με την πραγματικοτητα...καλα τα ονειρα και οι ευσεβεις ποθοι αλλα την ζωη την ζουμε...κατεβα λοιπονν απο το συννεφακι σου  και σταματα να ονειρευεσαι το πριγκηποπουλο πανω στο ασπρο αλογο...δεν υπαρχει οπως δεν υπαρχει και ο τελειος αντρας...

θα μου πεις ποιος εισαι που δινεις και συμβουλες???ενταξει καλε μην κτυπας!!!δεν σου ειπα και να τις υιοθετησεις...

εισαι πολυ αξιολογο ατομο...σου ευχομαι τα καλυτερα... ειτε μεινεις ειτε φυγεις απο το φορουμ

Mileni

# 77 στις 28/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εσύ, θα καταλάβεις, επίσης και γιατί σ' το αφιερώνω:

''Δεν είναι, όπως τις άλλες γυναίκες.

Αν τις κοιτάξεις στα μάτια, βυθίστηκες, να ξέρεις.
Φέρνουν, έχουν ''φωτιά'' μέσα τους!
Αν σε αγγίξουν, για μήνες σε καίει, ακόμη και ...''πάγο'' να βάλεις, λιώνει αμέσως.

Όταν τις ακούσεις να μιλάνε, μένεις κουφός για άλλες φωνές.
Έρχονται από το πουθενά, και ετσι, όπως κοιτάς στα πόδια σου, σε τυλίγουν με την φλόγα τους.

Εσύ, δεν τις επιλέγεις, αυτές επιλέγουν εσένα.
Βάζουν τη φλόγα στην καρδιά σου και παρακολουθούν πώς... αργά γίνεται στάχτη.

Στη συνέχεια, απαλά την φυσάνε,
και ετσι, όπως εμφανίζονται, εξαφανίζονται...
Και εσύ μένεις κάπως ''άδειος'', κενός μετά από αυτές.

Αλλά εάν αισθανθούνε, ότι εσύ είσαι ο Άνθρωπος,
στη συνέχεια αρχίσουν να καίνε ξανά.

Και αυτή η νέα φωτιά πια, δεν σε καίει,
σε ζεσταίνει συνεχώς γιατί είναι μια άλλη φωτιά.

Αυτές οι γυναίκες είναι σπάνιες,
μεταφέρουν τη φλόγα στην καρδιά τους
και αν δεν κάηκες πριν από αυτό, μένεις μαζί τους για μια ζωή ..

Αυτές οι γυναίκες γεννιούνται με την φλόγα και αυτή είναι σαν όνομα γι 'αυτές ...''

Ana-Mariq

anypoptos

# 78 στις 28/8/2015
author
Ανδρας / 54 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 21

Γράφεις παραπάνω, φίλε tangerindream, μεταξύ άλλων, και ότι η γυναίκα μπορεί να είναι καλά, ενώ, στον αντίποδα, οι άνδρες φεύγουν κομματιασμένοι και σε αποσύνθεση... Επίσης, ότι είναι ελάχιστοι οι άνδρες που έχουν αναπτύξει το ένστικτο της συναισθηματικής επιβίωσης, στον βαθμό που το έχει αναπτύξει η μέση γυναίκα...

Αναρωτιέμαι κι έχω την περιέργεια να μάθω, αν το παραπάνω συμπέρασμα αποτελεί προσωπική, υποκειμενική σου εκτίμηση ή, ενδεχομένως, στηρίζεται σε κάποια δημοσιευμένη επιστημονική έρευνα ή και σε κάποιο ευρύτερα αποδεκτό επιστημονικό πόρισμα... Ευχαριστώ για την προσοχή σου!

Αρέσει στο μέλος giorgos170

BillCast

# 79 στις 28/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

κοίτα κοπελιά. αν όντως είναι δικό σου το μπλογκ, ζητάω συγνώμη και το εννοώ.

απλά επειδή είμαι και ο ίδιος blogger, και γίνεται κακός χαμός με τις κλοπές, γιαυτό και φορτσάρισα.τώρα στο θέμα σου:
δεν ξέρω ποιό είναι το θέμα σου. θες να κατηγοριοποιήσεις μια συγκεκριμένη ράτσα γυναικών μηδενίζοντας τις άλλες ράτσες?
θες να φτιάξεις τον ύμνο κάποιων γυναικών γενικά, υπονοώντας πως ανήκεις και συ σ' αυτές?
τι ακριβώς δηλώνεις? γιατι νομίζω πως για γίνει κουβέντα σε ενα θέμα, θα πρέπει το θέμα να είναι σαφές, γιατί αλλιώς παπαρολογούμε ποιητικά, δείχνοντας πόσες ψαγμένες λέξεις βαμβουνάκης-παπαδάκης-κοέλιο ξέρουμε.

broomstick

# 80 στις 29/8/2015
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 2.517

θα επανελθω γιατι δεν ολοκληρωσα αυτα που ειχα να σου πω...

κατ αρχην πρεπει να καθαρισεις τον εαυτο σου απο ολα τα απωθημενα αυτης της σχεσης που απο οτι καταλαβα εχει τελειωσει εδω και πολυ καιρο...δεν νομιζω οτι σε βοηθαει το κλεισιμο στον εαυτο σου και γραφοντας ειτα σε μπλογκ ειτε σε σαιτ...χειροτερευεις το πραγμα ανακυκλωνοντας τις σκεψεις σου...κοψτα ολα αυτα βγες εξω απο το σπιτι επεκτεινε την επικοινωνια σου σε φεις του φεις και οχι πισω απο μια οθονη και ενα νικ...εισαι πανεμορφη κοπελα δεν νομιζω να αργησεις να κανεις προσωπικες επαφες...πανε σε μπαρακια καφε βολτες πιες και κανενα ποτακι (δεν θα γινεις αλκοολικη μην φοβασαι) να πεσουν λιγακι οι αντιστασεις για να φερθεις πιο φυσιολογικα...
και παμε στο χωσιμο τωρα...τα σημαδια αυτης της σχεσης σε εχουν  κανει να φερεσαι αλλαζονικα...μεχρι και υμνο εχεις κανει την ελευθερη αδιαπραγματευτη δοθεισης πληρως σε εναν ερωτα γυναικος που πληγωθηκε απο τα ψεμματα και την ιδιοτελεια ενος σκληρου αρσενικου...και το προβλημα ειναι το αναπαραγεις συνεχως μεσω των σαιτ δηθεν κλεμμενων δικαιωματων...σιγα σιγα θα χασεις τελειως τα λογικα σου...ΠΡΟΣΕΞΕ...

μια επαρση την εχεις αλλα αυτο δεν ειναι και κακο αν ξερεις να το χρησιμοποιησεις...το καλαμι ειναι κακο...
η ζωη ειναι μικρη για μεινεις στασιμη...ξεκολλα...ειναι κριμα  και αδικο να χαθει ενα τοσο καλιεργημενο και ομορφο κοριτσι...μηδενισε το κοντερ και ξεκινα απο την αρχη...φιλακια
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε