Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Επειγον!θα ηθελα την γνωμη σας

Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789

achinos

# 81 στις 13/9/2015
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 80 από Paralia48

Τότε απάντησέ μας Γιατί σκας?

Δε μας είπε κ πόσες μέρες τάχουν.

Cynicality

# 82 στις 13/9/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ναι αλλα καποια στιγμη να μας πεις κι εσυ τη γνωμη σου. 11 χρονια χωρια, εσυ με αλλον, δε θα πηγαινε με αλλη τοσα χρονια? Πληροφοριακα επισης, κατι που υποθετω οτι στα 29 σου επρεπε να το ξερεις, υπαρχουν και οι ανεπιθυμητες εγκυμοσυνες. Δεν ερχονται ολα τα παιδακια σε αυτον τον κοσμο επειδη η μαμακα κι ο μπαμπακας αποφασισαν να γινουν γονεις. Καμια φορα ερχονται κι επειδη ο Γιαννακης κι η Μαρια ηταν τοσο τυφλα στο μεθυσι που οταν συνηλθαν, οχι αν πηραν προφυλαξεις δεν ηξεραν αλλα αμφιβαλλω αν ηξεραν ο ενας το ονομα του αλλου.

broomstick

# 83 στις 13/9/2015
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 2.517

παντως οπως σας κοβω εσας τις γυναικες(του φορουμ) φιρι φιρι το πατε να ξεπερασει σε τηλεθεαση και το θεμα του λουλουδακιου!!! ποιο ειναι το μακρυτερο θεμα του φορουμ???της οτι ναναι αν δεν απατωμαι...σε 10 μερες βλεπω να το ξεπερνατε...να θεσπισουμε και ρεκορ γκινες!!!να δινουμε και μπονους!!!

και η πλακα ειναι οτι και τα 2 θεματα φωναζουν απο μακρυα!!!

kapoios-52

# 84 στις 13/9/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Αν ειχες δυνατα συναισθηματα για αυτον δεν θα υπηρχε καν θεμα, θα τον δεχοσουν και αυτον και το μωρο. 
Δεν εισαι σιγουρη για τα αισθηματα σου και δημιουργεις δικαιολογιες ανακατευοντας το παρελθον. 

Θα σε συμβουλευα να ωριμασεις και να αρχισεις να σκεφτεσαι εσενα και οχι γονεις και γνωμες κοσμου.

Psaraki1986

# 85 στις 13/9/2015
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 144
Paralia48 Νομιζω οτι νοιωθω πραγματα γιαυτον ...γιαυτο σκαω..που εχει μωρο με αλλη

Paralia48

# 86 στις 13/9/2015
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.777

Αι, γεια σου, τώρα κάτι είπες!
Αλλά τόσα χρόνια, τι έκανες? Τα αισθήματα υπήρχαν? Και αν ναι , πώς έμπλεξες με άλλον?
Ή είχαν μπει στο συρτάρι και τώρα ξαναβγήκαν?

Βέβαια , τι ψάχνω! Περασμένα ξεχασμένα!

Psaraki1986

# 87 στις 13/9/2015
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Νομίζω ότι υπήρχαν απλά τα είχα υποτιμήσει...Ειμαι ομως πάνω απο χρόνο μόνη μου και δεν ειμαι σιγουρη αν αγαπώ το συγκεκριμενο ατομο ή ειναι απλά η ανάγκη μου να αγαπήσω και να νοιώσω συντροφικότητα..αλήθεια δεν ξερω τι να κάνω...του ειπα βεβαια να μην το συνεχισουμε γιατι δεν εχει μελλον...

agaph40

# 88 στις 14/9/2015
author
Γυναίκα / 70 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 698

Παράθεση:
Σχόλιο # 85 από Psaraki1986
Paralia48 Νομιζω οτι νοιωθω πραγματα γιαυτον ...γιαυτο σκαω..που εχει μωρο με αλλη

κανε του κι εσυ ενα μωρο...να σκαει η πρωην του!!!

Αρέσει στο μέλος Paralia48

Paralia48

# 89 στις 14/9/2015
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.777

Τώρα θα σου πω τι νομίζω πως συμβαίνει, αν και δε θα σε τιμήσει αυτό.
Λοιπόν, αυτό που νοιώθεις έχει λίγη ζήλια μέσα και λίγο κολακεύτηκες από αυτά που άκουσες.
Αυτά είναι τα συναισθήματα που νοιώθεις.
Σ΄άρεσε που ήρθε παρακαλώντας σε και έπλασες ένα παραμύθι στο μυαλό σου.
Τα πεθαμένα αισθήματα δε νομίζω ότι ανασταίνονται μετά από 10 χρόνια. Άλλου είδους είναι αυτά...
Όσο για τη ζήλια, ανθρώπινο είναι, αλλά σκέψου , τι έχασες? Ένα μωρό - ατύχημα?

Λοιπόν, λέω σύνελθε, άσε τον να κανονίσει τις δουλειές που έκανε, μην πιστεύεις τις αηδίες που λέει, και συνέχισε τη ζωή σου.

blue_wave

# 90 στις 14/9/2015
author
Γυναίκα / 55 / Διαζευγμένη
Γερμανία
Θέματα: 14
Απαντήσεις: 559

Είναι γνωστό το σύνδρομο...

θα στο εξηγήσω εγώ πιο απλά...

βρίσκεσαι ακόμη στη φάση, που όποιος σου πει κάποια καλή κουβέντα, ή απλά γυρίσει να σε κοιτάξει ερωτικά, εσύ θα κολλήσεις με τη μια...

κανόνας είναι ότι 

δεν είναι όλοι οι άντρες που μας είπαν έναν καλό λόγο ή μας πούλησαν οποιοδήποτε παραμυθάκι ή έστω και αλήθεια οπωσδήποτε για εμάς...

αλίμονο

αν  σε κάθε εκδήλωση ενδιαφέροντος εμείς κολλούσαμε...

ξεκόλλα απλά...

αυτό που έχεις ανάγκη είναι συντροφικότητα, αγάπη, έρωτα, να αισθανθείς γυναίκα, να ανέβεις ψυχολογικά, να μοιραστείς και όλα φυσικά τα φυσιολογικά...

φυσιολογικό όμως δεν είναι να τα ονειρεύεσαι δίπλα σε οποιονδήποτε απλά σου κλείσει το μάτι...

κάτσε και κάνε μια ξεκάθαρη συζήτηση με τον εαυτό σου

που από τα παρακάτω γραφόμενά σου φαίνεται ότι την έχεις ψιλοκάνει (τη συζήτηση)
"δεν ειμαι σιγουρη αν αγαπώ το συγκεκριμενο ατομο ή ειναι απλά η ανάγκη μου να αγαπήσω και να νοιώσω συντροφικότητα"

άσε το πεδίο σου ελεύθερο, μην αναλώνεσαι με πράγματα που δεν σου ταιριάζουν

γιατί αν σου ταιριάζαν
δεν θα έμπαινες εδώ μέσα με διλήμματα να προσπαθείς να μαζέψει γνώμες 

κατα βάθος ξέρεις 

κι αν, ξέρεις, απελευθερώσεις το πεδίο σου, από άχρηστες σκέψεις και αδιέξοδες καταστάσεις

τότε να είσαι σίγουρη ότι 

θα έρθει αυτό που πραγματικά επιθυμείς...

έχετε τα μάτια σου ορθάνοιχτα και κάνε υπομονή...
Αρέσει στο μέλος Psaraki1986

Psaraki1986

# 91 στις 14/9/2015
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Paralia48 ειπα οτι θα αφήσω να περασει λιγος καιρος για να σιγουρευτω τι νοιωθω αν και νομίζω ότι τα πραγματα ειναι οπως τα λες..Πριν να μαθω οτι ειχε παιδι επλασα ενα παραμύθι ιδανικο στο μυαλό μου το οποίο κατερρευσε οταν εμαθα για το μωρο και οτι αυτος δεν ειναι ο ιδανικος..κολακεύτηκα κιολας που μου ειπε οτι με αγαπα και οτι δεν με ξεπερασε ποτε και οτι πηγαινε με αλλες και σκεφτοταν εμενα...και να ειναι αληθεια δεν εχει και σημασια τωρα πια...ετσι δεν ειναι?
Αρέσει στα μέλη Paralia48, blue_wave

Psaraki1986

# 92 στις 14/9/2015
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ελλάδα
blue wave σε ευχαριστω πολύ για την βοήθεια...ισως να κολακευτικα απο αυτα που ακουσα και να επλασα ενα παραμύθι ιδανικο στο μυαλό μου που δεν υπάρχει...οποτε θελω απλά να ηρεμήσω και να βρω αυτο πραγματικα που μου ταιριάζει μακρυα απο αδιεξοδες καταστασεις..και παλι ευχαριστω...θα στεναχωρηθω αλλα θα μου περασει!!και παλι ευχαριστω
Αρέσει στο μέλος blue_wave

Psaraki1986

# 93 στις 14/9/2015
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Μου εστειλε μηνυμα και λεει πως υποφερει και ειναι χαλια..δεν απαντησα

blue_wave

# 94 στις 14/9/2015
author
Γερμανία

να είσαι σκληρή...

με τα αδιέξοδα...

ακόμη και με τον εαυτό σου...

όταν σου γνέφουν τα αδιέξοδα...

εύχομαι το καλύτερο

άλλωστε η ζωή όλη μπροστά σου είναι...

Psaraki1986

# 95 στις 14/9/2015
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Ετσι πρεπει να ειμαι σκληρη..Βγηκα απο ασχημο χωρισμο πριν εναμιση χρονο λαι γιαυτο πιστευω οτι νοιωθω ετσι ..εχω αναγκη να αγαπησω και να αγαπηθω...Νε τον καταλληλο αντρα ομως ...μονο ετσι θα ειμαι ευτυχισμενη..Γιατι και να με αγαπα οπως λεει τα προβληματα με το μωρο και την πρωην δεν θα λειπουν και ειναι το τελευταιο που θελω αυτη τη στιγμη...Τον λειπαμε η αληθεια ειναι γιατι οντως υποφερει χρονια τωρα για μενα...Εστειλε και μηνυμα αλλα δεν απαντησα...ελπθζω να πηρα τις σωστες αποφασεις

blue_wave

# 96 στις 14/9/2015
author
Γερμανία

μη μου το χαλάς βρε ψαράκι...

και είχα ανασάνει...

Παράθεση:
Σχόλιο # 95 από Psaraki1986
Ετσι πρεπει να ειμαι σκληρη..Βγηκα απο ασχημο χωρισμο πριν εναμιση χρονο λαι γιαυτο πιστευω οτι νοιωθω ετσι ..εχω αναγκη να αγαπησω και να αγαπηθω...Νε τον καταλληλο αντρα ομως ...μονο ετσι θα ειμαι ευτυχισμενη..Γιατι και να με αγαπα οπως λεει τα προβληματα με το μωρο και την πρωην δεν θα λειπουν και ειναι το τελευταιο που θελω αυτη τη στιγμη...Τον λειπαμε η αληθεια ειναι γιατι οντως υποφερει χρονια τωρα για μενα...Εστειλε και μηνυμα αλλα δεν απαντησα...ελπθζω να πηρα τις σωστες αποφασεις

Psaraki1986

# 97 στις 14/9/2015
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Θα ειμαι σκληρη γιατι ετσι πρεπει...Περασα πολύ χειρότερα και δεν θα λυγίσω τωρα

achinos

# 98 στις 14/9/2015
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762

Παράθεση:
Τον λειπαμε η αληθεια ειναι γιατι οντως υποφερει χρονια τωρα για μενα...

http://www.sherv.net/cm/emoticons/sick/dizzy-smiley-emoticon-1.gif

ρε ψάρι, όνομα κ πράμα, μη τα λες έτσι αποτόμως αυτά...

Αρέσει στο μέλος blue_wave

agaph40

# 99 στις 14/9/2015
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 46 από Koula___

δεν είναι όλες οι μαμάδες ίδιες ρε παιδιά

εμένα π.χ. η δική μου

ποτέ δεν καμάρωνε ιδιαίτερα για 'μένα

θα 'χε το λογο της

agaph40

# 100 στις 14/9/2015
author

Παράθεση:

ψαρακι, εσυ δεν ψαχνεις αντρα για να αγαπησεις και να αγαπηθεις...

πριγκηπα ψαχνεις...να σου προσφερει βασιλειο...

Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789
Δεν μπορείτε να απαντήσετε