Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Καθαρίστριες υπ οικ...

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

sotos-1

# 21 στις 16/9/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Όταν ένας άνεργος του ιδ.τομέα ακούει τον Τσίπρα να λέει συνέχεια 'ανοίξαμε την ΕΡΤ,επαναφέραμε τις καθαρίστριες,τους σχολικούς φύλακες και την δημοτική αστυνομία',πόσο μα λάκας μπορεί να νιώθει?

Εφόσον το πολιτικό σύστημα θεωρεί ανθρώπους μόνο τους κρατικοδίαιτους και τα 'δικά του παιδιά',κι όλους τους άλλους τους πετάει στα σκουπίδια,για ποιο λόγο να ασχολείται με κόμματα κι εκλογές?

Όταν βλέπω ότι ακόμα και τώρα,με τόση ψευτιά και απατεωνιά που έχει πέσει,υπάρχει κόσμος που χειροκροτάει πολιτικούς και κουνάει σημαιάκια κομμάτων,με πιάνει μια αηδία και μια λύπη ταυτόχρονα.

Mick-Machiavelli

# 22 στις 16/9/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

επηρσαν χαχα

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από BillCast

και πέρδευσαν (λάθος ο τύπος, αλλά τρέχα να βρω στη φωνή αυτή τον αόριστο)

ενα ζευγάρι φοράδες στα περαλώνια.

παω για δουλειά. μη με ζητήσει το "πάνελ".

λείπω.

sotos-1

# 23 στις 16/9/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από tzoulia59

αν και δεν εκτιμω το πανελ ,,,

θα συμμετασχω μονο επειδη το θεμα ειναι του  σωτου ,,,
 ποσων ειδων εργαζομενοι  εχουν υποστει απολυση ,,,1.500,000 περιπου ,,,
λιγο μας ενδιαφερει λοιπον αν οι καθαριστριες του υπουργειου οικ  ηταν ενα κομματι των απολυμενων ,,,
μαζι πειναει και το 1 μυσι εκατ ,,,απολυμενοι ,,,

Τζούλια,όταν μιλάμε για απόφοιτους δημοτικού (και αν) που έπαιρναν και παίρνουν 950 και 1000 ευρώ για 3-4 ώρες,ε όχι δεν μας ενδιαφέρει.Γιατί αυτοί ακόμα και απολυμένοι,έχουν αρκετά φράγκα στην μπάντα για να ζήσουν,εαν δεν ήταν και σπάταλοι.

Ένας όμως που δουλεύει για 300-400 ευρώ και απολύεται,ή απο γονείς ή από δανεικά θα ζει.Θα τον λυπηθεί κανένας αυτόν?

Enikos

# 24 στις 16/9/2015
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 20.045
'Aρεσαν+: 0%

Μην με συγχιζεις αλλο αγαπητε, υποτροπιαζω και ευκολα!

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από psaromallis

Και...

...η Κούνεβα

http://thiseus.pa-sy-a.gr/2010/03/11/00-00/polyganikh_mhtriarxia_kai_kouneva.jpg

...ευρωβουλευτής!!!

sxeseis_support

# 25 στις 16/9/2015
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 355

Να σας υπενθυμίσω

(γιατί έχει γίνει κατάχρηση τελευταία), ότι στο Sxeseis δεν επιτρέπονται οι σύνδεσμοι (links) προς άλλα sites.

Μη με αναγκάζετε να τα σβήνω.

dylanthomas

# 26 στις 16/9/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Επειδή είμαι ολιγαρκής,

Θα προτιμούσα να είμαι τρίωρης απασχόλησης!

Όμως, τα δεδομένα είναι σίγουρα?

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από sotos-1

Καθαρίστριες υπ οικ...

Είδα σήμερα έναν πίνακα με τους μισθούς αυτών των περίφημων καθαριστριών...

Οι πλήρους απασχόλησης τσεπώνουν 2414,71 ευρώ...

Οι 5ωρες 1455,04

Οι 4ωρες 1066,72

Οι 3ωρες 952,91

Αφιερωμένο σε όσους δουλεύουν πραγματικά 8ωρα και 10ωρα,δεν παίρνουν ούτε το 1/3 και θα πάνε την Κυριακή να ψηφίσουν...

eyaggelos2

# 27 στις 17/9/2015
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 944

η αληθεια αν και σε αρκετους νομιζω οτι δεν θα ειναι κατανοητη, ειναι οτι οι καθαριστριες περνουν τοσα γιατι η ελληνικη κοινωνια το ανεχεται.

κατα την δικια μου αποψη, καλα κανουν, και α μπορουν ας παρουν και περισσοτερα

erxomaitora

# 28 στις 20/9/2015
author
Ανδρας / 65 / Σε διάσταση
Ν. Ευβοίας / Δροσιά
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 140

Oxi!

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Paralia48

Δηλαδή, για κάτσε, οι καθαρίστριες στο κάθε υπουργείο , για την ίδια δουλειά , παίρνουν διαφορετικούς μισθούς?
Αν ναι, γιατί?
Μήπως στο Υπ. Οικ. καθαρίζουν περισσότερες ...βρώμες

Ta skoypidia stiw DOY einai toksika!

Αρέσει στο μέλος Paralia48

Psilos87

# 29 στις 25/9/2015
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Απαντήσεις: 3

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από sotos-1

Όταν ένας άνεργος του ιδ.τομέα ακούει τον Τσίπρα να λέει συνέχεια 'ανοίξαμε την ΕΡΤ,επαναφέραμε τις καθαρίστριες,τους σχολικούς φύλακες και την δημοτική αστυνομία',πόσο μα λάκας μπορεί να νιώθει?

Εφόσον το πολιτικό σύστημα θεωρεί ανθρώπους μόνο τους κρατικοδίαιτους και τα 'δικά του παιδιά',κι όλους τους άλλους τους πετάει στα σκουπίδια,για ποιο λόγο να ασχολείται με κόμματα κι εκλογές?

Όταν βλέπω ότι ακόμα και τώρα,με τόση ψευτιά και απατεωνιά που έχει πέσει,υπάρχει κόσμος που χειροκροτάει πολιτικούς και κουνάει σημαιάκια κομμάτων,με πιάνει μια αηδία και μια λύπη ταυτόχρονα.

ένταξει ρε φίλε δεν θα σωθεί η οικονομία του κράτους άμα απολύσουν πέντε καθαρίστριες!

eyaggelos2

# 30 στις 25/9/2015
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 944

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από Psilos87

ένταξει ρε φίλε δεν θα σωθεί η οικονομία του κράτους άμα απολύσουν πέντε καθαρίστριες!

σου περισσειυουν για να  τις πληρωνειος;; 

εμενα οχι

sotos-1

# 31 στις 25/9/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από Psilos87

Ε βέβαια,δε θα σωθεί...

Μετά μην κλαίγεσαι όμως αν τα παιδιά σου με πτυχία δεν βρίσκουν ούτε σερβιτόροι.Ούτε όταν σου'ρχονται τα ραβασάκια με τους φόρους.Γιατί αυτές οι καθαρίστριες από σένα θα πληρώνονται...

lacta_girl

# 32 στις 20/10/2015
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Απαντήσεις: 21

Δεν το έχετε καταλάβει οτι το δημόσιο είναι η ιερή αγελάδα της μπανανίας μας?
Γιατί εκπλήσσεσθε?

Kristie1978

# 33 στις 16/11/2017
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ζωγράφου
Απαντήσεις: 1

Είναι εποχή για γερά νεύρα. Αν έχεις την υγεία σου μη μασάς καθόλου και προστάτεψε όση έχεις.

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από BillCast

γιαυτό εξάλλου πήρα και απόφαση να την κάνω απο ελλάδα μέσα σε διάστημα 3ετίας (τόσο μου χω δώσει).

γιατί δεν είναι οι πολιτικοί μόνο το θέμα μου. ήδη έχει γίνει ανυπόφορη η συμβίωση με τους "νοικοκυραίους" που πλέον εκδηλώθηκαν στο 100% και φαίνεται καθαρά το γιατί και πώς φτάσαμε εδω πολιτικά.

τους σιχαίνομαι, ακόμα και όταν τους βλέπω σε συνομηλίκους μου (φρόντισαν να κληρονομηθούν τα συστατικά τους στα παιδιά τους, σε μια φανταστική φόρμα πλέον, εκβιαστικά απο τα γεννοφάσκια, να μη χαθεί η δυναστεία του μικροαστισμού). 

οπότε με τους "συνέλληνες" εχω τελειώσει. δεν με αφορούν. δεν με γουστάρουν δεν τους γουστάρω.
αυτοί όμως ψηφίζουν, όπως κ γω. δεν τα βρίσκουμε μεταξύ μας, χωρισμός. κλαψ κλαψ και μπαι μπάι για αλλού, να μπορώ να είμαι και έλληνας και ευρωπαίος και οτιδήποτε τεσπα, αρκεί να μπορώ να είμαι ο εαυτός μου (κάτι που εδω γίνεται ασφυκτικότερο μέρα τη μέρα).

πολυλογάω τώρα, 

αλλά μου βγαίνει πολύ πράμα μαζεμένο σε τέτοιες συζητήσεις, γιατί νιώθω κάθε μέρα κ ενα νέο ξύπνημα (αηδίας συνήθως) που θέλω οπωσδήποτε να την αλλάξω. αν όχι στην ελλάδα, τουλάχιστον στη δική μου ζωη.

kostan1972

# 34 στις 16/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από BillCast

τους σιχαίνομαι, ακόμα και όταν τους βλέπω σε συνομηλίκους μου (φρόντισαν να κληρονομηθούν τα συστατικά τους στα παιδιά τους, σε μια φανταστική φόρμα πλέον, εκβιαστικά απο τα γεννοφάσκια, να μη χαθεί η δυναστεία του μικροαστισμού).

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.
lastpost