Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Είναι λύση ο χωρισμός;

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Thedo_gr

# 1 στις 23/9/2015
author
Ανδρας / 41 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 11
'Aρεσαν+: 0%

Είναι λύση ο χωρισμός;

Χρειάζομαι βοήθεια...Είμαι παντρεμένος με παιδιά του δημοτικού. Έχουμε μια καλή σχέση με την γυναίκα μου με τα συνηθισμένα προβλήματα που έχει ένας γάμος. Η γυναίκα μου δεν εργάζετε όσο ήθελε και ως αποτέλεσμα να βοηθάει στο σπίτι με τα παιδιά περισσότερο απο όσο θέλει. Σαν μητέρα κάνει τα πάντα για τα παιδιά αλλά κουράζετε και την καταλαβαίνω, Πάντα της έλεγα να βρεί μια δραστηριότητα ειδικά τα πρωινά που έχουν τα παιδιά σχολείο αλλά δεν το αποφάσιζε. Εγώ είμαι απο της 8 μέχρι τις 6 κάθε μερα δουλειά σε ένα γραφέιο και μόλις έρχομαι σπίτι ασχολούμε με τα παιδιά. Βγαίνουμε σπάνια χωριστά και παιρνάμε τέλεια μαζί, Λόγω της καθημερινότητας όμως και της απομόνωσης που ένοιωσε βρήκε συντροφιά στο Facebook και ως εκ τούτο άρχισε και τις συζητήσεις και με άντρες (που γνωρίζαμε στο περιβάλλον μας). Ηρθε στην αντίληψη μού ότι με δύο απο άυτούς άρχισε να επιδυκνείει αισθήματα ζήλιας και φυσικά το φλέρτ δεν άργησε. Κράτησα μια στάση επιφυλακτική αλλά δεν το έκανα θέμα αφού δεν πήρε διαστάσεις.Γενικά δεν ζηλεύω και δεν μου έχει ξανατύχει κάτι παρόμοιο για να το σκεφτώ καλύτερα αλλά της έλεγα να βγαίνει με τις φίλες της και έτσι έτυχε να γνωρίσει κάποιον και να αποφασίσει να βγούν με ακόμα ένα ζευγάρι και μία φίλη της. Έτσι βγήκε μέ αυτό τον παλιό της γνωστό που τον χαρακτήρισε σαν φίλο. Δέν είχα πρόβλημα να έχει επαφή μαζί του γιατί την εμπιστευόμουν.Τα πράγματα μέχρι σήμερα έχουν πάρει διαστάσεις. Μιλάει συνέχεια μαζί του κρυφά, φλερτάρει και τον επισκέπτετε στο σπίτι του χωρίς να μου το πεί τα πρωινά που είμαι δουλειά. Όταν της είπα ότι έχω καταλάβει ότι κάτι συμβαίνει (σημάδια ζήλιας της και βέβαια σχόλια προς αυτόν ότι ο γάμος την δεν την ικανοποιεί) τα αρνήθηκε ολα και μου συμπεριφέρετε όπως συνήθως. Ο τύπος αυτός μου είπε ότι πέρασε χωρισμό πρόσφατα και δεν είναι στα καλά του και να μην τον φοβάμαι. Όταν της είπα ότι δεν δέχομαι να του ξαναμιλήσει το αρνήθηκε και μου λέει οι συζητήσεις τους είναι τυπικές. Άσε που όταν είμαστε μόνοι μας χωρίς τα παιδιά παιρνάμε τέλεια.Βέβαια τα ψέματα συνεχίζονται και εκτός απο αυτο μιλάει για μένα σε αυτόν με υποτιμητικό τρόπο. Δεν ξέρω τι να κάνω... Να το αφήσω να φτάσει μέχρι τα όρια με το φόβο ότι μπορεί να εξελιχθέι ερωτικά για να αποφασίσει να μου το πεί...ή να τους πετύχω μαζί; Θα το ξεπεράσει αφού ο άλλος δεν θέλει σχέση... ή θα τον κάνει στο τέλος να τα βρούνε...; Μένει μαζί μου και λέει ψέματα για να μην χαλάσουμε την ισορροπία στα παιδιά...; Εγώ το μόνο που ξέρω έιναι ότι η γή χάνετε κάτω απο τα πόδια μου όταν καταλάβω ότι του μιλάει ή πάει να τον βρεί...; Τα έβγαλα απο μέσα μου και νοιωθω λίγο καλύτερα και για να είμαι ειλικρινής νομίζω πρέπει να φύγω απο το σπίτι για να πιεστεί να αποφασίσει τι θέλει αλλά απο την άλλη δέν είναι σαν να εγκαταλείπω τον αγώνα. Ίσως μια συνάντηση με τον τύπο (απειλές και αντριλίκι)...;Τα σχόλια ευσπρόδεκτα.

eyaggelos2

# 2 στις 23/9/2015
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Απαντήσεις: 942

τι να κανεις;;; μην ξεχνας τα σπασμενα τα παιδια θα τα πληρωσουν. 

εαν χωρισεις οι πιθανοτητες λενε οτι θα ξαναπανρευτεις και θα συνεχισεις να ζεις μια οικογενειακη ζωη ενω αυτη θα τρεχει να βρει γαμπρο σε μαλλον παρομοια ηλικια κατι δυσκολο σημερα για μια γυναικα.νομιζω ολα αυτα ξεκινανε απο ανευθυνοτητα και ελλειψη χρεους προς την οικογενεια.ειλικρινα δεν μπορεις να κανεις και πολλα.δηλαδη δεν πιστευω οτι ειναι ικανη να καταλαβει της συνεπειες των πραξεων της. θα μπορουσες να ελπιζεις σε κατι εαν ηθελε απλα ενα σεξακι με καποιον αλλο. αυτο το καταλαβαινω να θελησει να πραγματοποιησει μερικες απο τις φαντασιωσεις της ας πουμε αλλα δεν ειναι μονο αυτο
Αρέσει στο μέλος iraklis40

psaromallis

# 3 στις 23/9/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Από...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Thedo_gr

Εγώ είμαι απο της 8 μέχρι τις 6 κάθε μερα δουλειά σε ένα γραφέιο

Λόγω της καθημερινότητας όμως και της απομόνωσης που ένοιωσε βρήκε συντροφιά στο Facebook και ως εκ τούτο άρχισε και τις συζητήσεις και με άντρες...με δύο απο άυτούς άρχισε να επιδυκνείει αισθήματα ζήλιας και φυσικά το φλέρτ δεν άργησε.

Μιλάει συνέχεια μαζί του κρυφά, φλερτάρει και τον επισκέπτετε στο σπίτι του χωρίς να μου το πεί τα πρωινά που είμαι δουλειά.

...την είσοδο του διαμερίσματός σου,
    περνάς άνετα όπως παλιότερα, ή...;;;

(Αν δηλαδή και παλιότερα δεν "σκόνταφτες").

Leigh-Cheri

# 4 στις 23/9/2015
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.052

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από psaromallis

Από...

...την είσοδο του διαμερίσματός σου, 

περνάς άνετα όπως παλιότερα, ή...;;;

(Αν δηλαδή και παλιότερα δεν "σκόνταφτες").

τώρα γιατί το λες αυτό; 

αφού βλέπεις τι γράφει ο άνθρωπος 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Thedo_gr

Δεν ξέρω τι να κάνω... Να το αφήσω να φτάσει μέχρι τα όρια με το φόβο ότι μπορεί να εξελιχθέι ερωτικά για να αποφασίσει να μου το πεί...ή να τους πετύχω μαζί; 

ότι ακόμα δεν έχει γίνει τίποτα 

Στο σπίτι του άλλου πάει μόνο για πρωινό καφέ και για βούτημα* 

(*ξέρεις, από εκείνο που βουτάνε στον καφέ, μην πάει το μυαλό σου σε τίποτα άλλο   )

Αρέσει στο μέλος Egw-eimai-leme

Belladona40

# 5 στις 23/9/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Να σε ρωτησω κάτι;

Γιατί όλες αυτες τις σκέψεις που κάνεις και όλα οσα αισθάνεσαι δεν τα συζητάς με την γυναίκα σου να δεις για ποιο λόγο περνέι κρίση ο γάμος σας;;;

Απο την μια εκφράζεις ολους αυτους τους φόβους σου και απο την άλλη λετε οτι περνάτε τέλεια...λιγο αντιφατικό μου κάνει...θα πρότεινα να συζητήσετε με ηρεμο τροπο και πολιτισμενα όλα οσα σε ενοχλουν στην συμπεριφορα της και να το παλέψετε γιατί έχετε και παιδάκια που δεν σας φταίνε τίποτα...μια φάση κρίσης περνάτε...αυτό που πολλά ζευγάρια κάνουν είναι με τον χρόνο να σταματουν να συζητουν όλα οσα τους ενοχλούν..να τα "κρυβουν" κατω απο το χαλί και στο τέλος να καταληγουν αν είναι δυο ξένοι που απλά συμβιώνουν ο καθένας απο τις δικές του ανασφάλειες..

Thedo_gr

# 6 στις 23/9/2015
author

Δεν κάνανε σέξ ακόμα, αλλά και άν έχει φιλιά και αγκαλιές η υπόθεση δεν το ξέρω.

Thedo_gr

# 7 στις 23/9/2015
author

Το συζήτησα μαζι της αλλά δεν μου απαντάει με ειλικρίνια. Δεν μου απάντησε στα ίσια. Μόλις περάσαμε ένα σαββατοκύριακο οι δύο μας στα βουνά και περάσαμε υπέροχα.

Belladona40

# 8 στις 23/9/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Νομίζω ο,τι αυτά που γράφεις σε υποτιμούν κυριως ως άνθρωπο..μην εκτίθεσαι..κανένας δεν θα σε βοηθήσει παρά μόνο ο ίδιος τον εαυτό σου..γιατί ΕΣΥ αντιμετωπίζεις το πρόβλημα...

Thedo_gr

# 9 στις 23/9/2015
author

Βέβαια μόλις ήρθαμε άρχισε να του στέλνει μυνήματα που χάθηκες και τέτοια... Πριν κοιμηθεί του στέλνει καληνύχτα, μόλις ξυπνήσει καλημέρα... Υπάρχει ελπίδα...;

Cynicality

# 10 στις 23/9/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Οχι ρε συ μην κανεις τιποτα. Περιμενε μεχρι να διαβασεις τιποτα μηνυματα που θα συζητανε τι ωραια γουστα εβγαλαν το πρωι που εσυ ησουν στη δουλεια και θα κανονιζουν ποτε θα τα επαναλαβουν.

Belladona40

# 11 στις 23/9/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ισως να σου απάντησε και με ειλικρίνεια αλλά σε σενα εχει μπει ο σπόρος της αμφιβολίας μεσα σου..και χάθηκε η εμπιστοσύνη...θέσε τα όρια σου..πες της οτι σε ενοχλει που είναι στο fb..οτι βγαινει με τον εν λόγω κύριο..ακομη κι αν ειναι φιλικά...κλπ ο,τι σε ενοχλει τεσπα...αν δεν συμμορφωθει ενημερωσε την οτι θα αναγκαστεις να ακολουθήσετε ξεχωριστούς δρόμους.

Mystik_Male

# 12 στις 23/9/2015
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.599

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Thedo_gr

Είναι λύση ο χωρισμός;

Χρειάζομαι βοήθεια...Είμαι παντρεμένος με παιδιά του δημοτικού. Έχουμε μια καλή σχέση με την γυναίκα μου με τα συνηθισμένα προβλήματα που έχει ένας γάμος. Η γυναίκα μου δεν εργάζετε όσο ήθελε και ως αποτέλεσμα να βοηθάει στο σπίτι με τα παιδιά περισσότερο απο όσο θέλει. Σαν μητέρα κάνει τα πάντα για τα παιδιά αλλά κουράζετε και την καταλαβαίνω, Πάντα της έλεγα να βρεί μια δραστηριότητα ειδικά τα πρωινά που έχουν τα παιδιά σχολείο αλλά δεν το αποφάσιζε. Εγώ είμαι απο της 8 μέχρι τις 6 κάθε μερα δουλειά σε ένα γραφέιο και μόλις έρχομαι σπίτι ασχολούμε με τα παιδιά. Βγαίνουμε σπάνια χωριστά και παιρνάμε τέλεια μαζί, Λόγω της καθημερινότητας όμως και της απομόνωσης που ένοιωσε βρήκε συντροφιά στο Facebook και ως εκ τούτο άρχισε και τις συζητήσεις και με άντρες (που γνωρίζαμε στο περιβάλλον μας). Ηρθε στην αντίληψη μού ότι με δύο απο άυτούς άρχισε να επιδυκνείει αισθήματα ζήλιας και φυσικά το φλέρτ δεν άργησε. Κράτησα μια στάση επιφυλακτική αλλά δεν το έκανα θέμα αφού δεν πήρε διαστάσεις.Γενικά δεν ζηλεύω και δεν μου έχει ξανατύχει κάτι παρόμοιο για να το σκεφτώ καλύτερα αλλά της έλεγα να βγαίνει με τις φίλες της και έτσι έτυχε να γνωρίσει κάποιον και να αποφασίσει να βγούν με ακόμα ένα ζευγάρι και μία φίλη της. Έτσι βγήκε μέ αυτό τον παλιό της γνωστό που τον χαρακτήρισε σαν φίλο. Δέν είχα πρόβλημα να έχει επαφή μαζί του γιατί την εμπιστευόμουν.Τα πράγματα μέχρι σήμερα έχουν πάρει διαστάσεις. Μιλάει συνέχεια μαζί του κρυφά, φλερτάρει και τον επισκέπτετε στο σπίτι του χωρίς να μου το πεί τα πρωινά που είμαι δουλειά. Όταν της είπα ότι έχω καταλάβει ότι κάτι συμβαίνει (σημάδια ζήλιας της και βέβαια σχόλια προς αυτόν ότι ο γάμος την δεν την ικανοποιεί) τα αρνήθηκε ολα και μου συμπεριφέρετε όπως συνήθως. Ο τύπος αυτός μου είπε ότι πέρασε χωρισμό πρόσφατα και δεν είναι στα καλά του και να μην τον φοβάμαι. Όταν της είπα ότι δεν δέχομαι να του ξαναμιλήσει το αρνήθηκε και μου λέει οι συζητήσεις τους είναι τυπικές. Άσε που όταν είμαστε μόνοι μας χωρίς τα παιδιά παιρνάμε τέλεια.Βέβαια τα ψέματα συνεχίζονται και εκτός απο αυτο μιλάει για μένα σε αυτόν με υποτιμητικό τρόπο. Δεν ξέρω τι να κάνω... Να το αφήσω να φτάσει μέχρι τα όρια με το φόβο ότι μπορεί να εξελιχθέι ερωτικά για να αποφασίσει να μου το πεί...ή να τους πετύχω μαζί; Θα το ξεπεράσει αφού ο άλλος δεν θέλει σχέση... ή θα τον κάνει στο τέλος να τα βρούνε...; Μένει μαζί μου και λέει ψέματα για να μην χαλάσουμε την ισορροπία στα παιδιά...; Εγώ το μόνο που ξέρω έιναι ότι η γή χάνετε κάτω απο τα πόδια μου όταν καταλάβω ότι του μιλάει ή πάει να τον βρεί...; Τα έβγαλα απο μέσα μου και νοιωθω λίγο καλύτερα και για να είμαι ειλικρινής νομίζω πρέπει να φύγω απο το σπίτι για να πιεστεί να αποφασίσει τι θέλει αλλά απο την άλλη δέν είναι σαν να εγκαταλείπω τον αγώνα. Ίσως μια συνάντηση με τον τύπο (απειλές και αντριλίκι)...;Τα σχόλια ευσπρόδεκτα.

Τα "καλά" της μικρο-παντρειάς και της... μικρο-γκαστριάς.

Ούτε η γυναίκα σου λοιπόν δεν ξέφυγε από τον κανόνα που λέει ότι οι μικρο-παντρεμένες (και μικρο-γκαστρωμένες) αρχίζουν μετά από χρόνια να ψιλοβαριούνται το γάμο και τη μητρότητα και κοιτάζουν "από την άλλη πλευρά του φράχτη" όπου "το γκαζόν είναι πάντοτε πιο πράσινο"...

Πρέπει λοιπόν ή να το δεχτείς και να κάνεις τα στραβά μάτια (όπως κάνουν αρκετοί παντρεμένοι τη σήμερον ημέρα για να μη χαλάσει η ηρεμία του σπιτιού τους) εφόσον δεν μπορείς να αλλάξεις το καθημερινό σου ωράριο για να περνάτε πιο πολλές ώρες τέλεια μαζί (όπως λες),

...ή να χωρίσεις πολιτισμένα και ήρεμα αφήνοντάς την να ζήσει αυτά που νιώθει ότι της λείπουν...

Σε συμβουλεύω να μην κάνεις καμιά ζόρικη κίνηση με κανέναν τύπο. Γιατί ακόμη κι αν τον διώξεις, θα εμφανιστεί κάποιος άλλος... Κι αυτό είναι νόμος σε τέτοιες περιπτώσεις...

Ό,τι κι αν αποφασίσεις πάντως, φρόντισε να είσαι τύπος και υπογραμμός. Πρώτα για τα παιδιά σου, και ύστερα για εκείνη και τον έρωτα που νιώσατε παλιά. 

Αρέσει στα μέλη zvh2015, maraki_lar και σε ακόμα 2 μέλη.

psaromallis

# 13 στις 23/9/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αμέ!

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Thedo_gr

Βέβαια μόλις ήρθαμε άρχισε να του στέλνει μυνήματα που χάθηκες και τέτοια... Πριν κοιμηθεί του στέλνει καληνύχτα, μόλις ξυπνήσει καλημέρα... Υπάρχει ελπίδα...;

Να βρεις και δεύτερη δουλειά!

Νυχτερινή!

jane-doe

# 14 στις 23/9/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Για αυτούς τους δύο;Αμέεεε!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Thedo_gr

Egw-eimai-leme

# 15 στις 23/9/2015
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 964

Πλάκα κάνει ο φιλος ε?

πειτε μου...πλάκα κάνει...
ειναι τρολλ ε?
Αρέσει στα μέλη Coconut_17, Enikos και σε ακόμα 2 μέλη.

Cynicality

# 16 στις 23/9/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τσου οχι. Απαπα, μην το ξαναπεις.

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από Egw-eimai-leme

Πλάκα κάνει ο φιλος ε?

πειτε μου...πλάκα κάνει...
ειναι τρολλ ε?

wish_

# 17 στις 24/9/2015
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.319

αφού περνατε τοσο καλα και δεν εχετε καποιο άλλο πρόβλημα περαν της βαρεμάρας της που δεν ασχολειται με κατι να ξερεις ότι δεν προκεται να σε αφήσει ετσι ευκολα ή να σε απατήσει.

δε σου κρυβω ότι μπορει κατι να αισθάνεται γι αυτόν και να εχει σκεφτει διαφορα με το μυαλο της αλλά αν σ΄αγαπάει θα μεινει μονο σ΄αυτα.Ξερω ότι τρώγεσαι και εχεις αμφιβολιες και με το δικιο σου.Παρολα αυτά αφού δε το παραδεχεται με συζητήσεις αν δεις ότι συνεχιζει να τον βλεπει τα πρωινα  ή να εχει επικοινωνια πρωι βραδυ δηλώσε της ότι δεν σου αρέσει αυτό που γινεται και θελεις να σταματησει τα πολλά παρε δωσε και αν δεις μέσα σε καμιά βδομάδα ότι δεν υπάρχει βελτίωση και δεν μειωσε,σταμάτησε να μιλανε  τοτε φυγε για ένα σουκου θυμωμενος χωρίς να της μιλάς αλλά και χωρίς να ξερουν τα παιδιά το λόγο.εννοεται ότι πας για κατι επαγγελματικό.

Πώς εμαθες ότι μιλάει υποτιμητικά για σένα και ότι τον επισκεφτεται 100% ?

Αρέσει στο μέλος aladdin30

ROCK-54

# 18 στις 24/9/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Με ολο τον σεβσμο στο προσωπο σου...

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Thedo_gr

Δεν κάνανε σέξ ακόμα, αλλά και άν έχει φιλιά και αγκαλιές η υπόθεση δεν το ξέρω.

ενα παλιο ρητο λεει..."πηγε το χερι στο βιζι, δεξου μ#@νι μαντατα"...

Rania___

# 19 στις 24/9/2015
author
Γυναίκα / 39 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 28

Λες ασχολειται με τα παιδια πιο πολυ απο οτι θελει,,,δηλ εκανε παιδια και θα ασχολειται αλλος??

Για να φτασει ενας απο τους δυο να ψαχτει ακομα κ σε φιλικο επιπεδο και να εξελιχθει σε κατι αλλο φταιτε και οι δυο,,,μετρα τα λαθη σου και βαλτην κατω και μιληστε ξεκαθαρα,,,ειναι κριμα για τα μικρα παιδια...!!!

Κουραγιο ερχονται δυσκολες μερες!!!
Αρέσει στο μέλος Enikos

giorgos170

# 20 στις 24/9/2015
author
Ανδρας / 75 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.121

ξαδερφος της

ειναι???
το ψαξες?

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Thedo_gr

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε