Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Είναι λύση ο χωρισμός;

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

A-GNOSTOS

# 21 στις 24/9/2015
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 129
'Aρεσαν+: 0%

Κάπου το παιχνίδι έχει χαθεί .

Στην παρούσα φάση με αυτά που εσύ γνωρίζεις (ότι ακόμα δεν έχουν βρεθεί σωματικά - ερωτικά) αυτό δεν πάει να πει ότι οι  όποιες αναστολές της (αν υπάρχουν, από ανασφάλεια.. ) σε λίγο θα καμφθούν. Μόνο και μόνο που από την στιγμή που αναφέρεις ότι  λέει :
1) ότι ο γάμος την δεν την ικανοποιεί
2) μιλάει για μένα σε αυτόν με υποτιμητικό τρόπο

Όταν κάποιος Άντρας "πέσει"  στα μάτια την γυναίκας, ακόμα και αν αυτή στην αρχή τον υπερτιμήσει..,  είναι "καμένο χαρτί.."  ενώ το να πέσει στα μάτια του άντρα η γυναίκα δεν αντιδρούμε έτσι (όλοι).

Τώρα το  μόνο που θα πρέπει να σκεφτείς είναι ότι το "γυαλί"  ράγισε !!  Δεν κολλάει εύκολα, κοίταξε τι θα κάνεις έτσι που αν υπάρξει χωρισμός να μην προβληματίσετε τα παιδιά ..!!

Πρέπει να καταλάβει ότι από την στιγμή που δεν έχει δουλειά, αν χωρίσει η όποια διατροφή περιμένει να πάρει για να περνάνε καλά τα παιδιά (και να τσιμπάει και αυτή από τα χρήματα αυτά..) δεν θα είναι αρκετά για να ζει την ζωούλα της ανεξάρτητη που να μπορεί να διασκεδάζει με τον κάθε ένα φίλο της (δεν αναφέρω την λέξη γκόμενο γιατί την θεωρώ πολύ προσβλητική, είτε είναι σε άντρα είτε σε γυναίκα)..!!  

Paralia48

# 22 στις 24/9/2015
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.580

Δε μου λες, δεν του προτείνεις να βγείτε και οι τρεις παρέα να κόψεις ..κίνηση?

Αν δε γίνει αυτό, νομίζω ότι πρέπει να της πεις με συνέπεια, ότι αυτή η ιστορία δε σου αρέσει, σε κάνει να νοιώθεις πολύ άβολα και θα ήθελες να μην τον ξανασυναντήσει. ¨οσο τυπικές κι αν είναι οι συναντήσεις τους.
Κομπιούτερ και ίντερνετ φτάνουν.  Προσωπική επαφή καμία!
  Και πες το σοβαρά και κράτα λίγο μούτρα! Δείξε το θυμό σου. Μην το παίζεις κακομοίρης αλλά εκνευρισμένος και προσβεβλημένος με την όλη φάση. Και ψιλοαπείλησέ την , ότι <<δε θέλεις να χωρίσετε, αλλά αν αυτό συνεχιστεί, δε θα δεχτείς τρίτον στην οικογένεια>>.
καλή επιτυχία!

Αρέσει στα μέλη aladdin30, A-GNOSTOS

Thedo_gr

# 23 στις 24/9/2015
author
Ανδρας / 41 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 11

Το υποτίμηση στο τρίτο - τέταρτο σχόλιο έκανε την δουλειά του.

Της είπα χθές ότι χωρίζουμε και έφυγα απο το σπίτι... Περίμενα να με πάρει τηλέφωνο και να ζητά εξηγήσεις αλλα τίποτα... Έστειλε μύνημα του τύπου και μιας φίλης της ότι είμαι συναισθηματικά ανάπηρος...
Γυρίσα σπίτι μετά απο μια βόλτα με ανεβοκατεβάσματα και της παρέδωσα τα αποδεικτικά ... συνομιλίες με τον τύπο και τα υποτιμιτικά της σχόλια προς εμένα, αν σας λέει κάτι του έλεγε και αυτού κάτι ψέμματα...
Να μην τα πολυλογώ μου είπε ότι συναισθηματικά δεν την καλύπτω. Όταν την ρώτησα αν ο άλλος ήταν διαθέσιμος και αν θα χώριζε μαζί μου, μου είπε ότι δεν διαθέσιμος και δεν ξέρει. Όταν θα γίνει βλέπουμε... να μην χαλάμε την οικογένεια μας αφού δεν έγινε κάτι παραπάνω... Χαρακτηρίζει την σχέση της φιλική με πικάντικη γεύση και δικαιολογεί οτι αυτός ο άνθρωπος έτσι έιναι με όλες του της φίλες.
Της είπα ότι πρέπει να ξεκόψει για να χτίσουμε κάτι πάνω σε αυτό που έχουμε και δεν το δέχεται... το θεωρεί ώς αυθαίρετη εντολή και δεν θέλει να μου κάνει το χατίρι... για σπάσιμο.
Το δικό μου συμπέρασμα είναι ότι δεν θέλει να αλλάξει τίποτα γιατί περνά ωραία τώρα και αν θα συμβεί κάτι στο μέλλον (ανεξέλεγκτο το ονόμασε) θα μπορούσε να συμβεί και στους δύο...
Νομίζω δεν υπάρχει ελπίδα... Το συζητήσαμε ξανά το πρωί και ενώ μπορούσε να ονομάσει δύο χιλιάδες πράγματα που είναι λάθος στην ζωή της το μόνο που βρήκε να μου προτείνει για να την φτιάξουμε ήταν να την υπολογίζω... και μπές τώρα στο τρυπάκι, πότε δεν σε υπολόγισα και γιατί... Καταρχάς μου κοπανάει ότι δεν νοιώθει καλά εδώ και δύο χρόνια... και αναρωτιέμαι οι εξόδοι μας, ο χρόνος που περνάγαμε μαζί κακοπερνούσε. Δεν το πιστεύω αυτό! Νομίζω ότι είμαι ο εύκολος στόχος για οτιδήποτε άλλο συνέβηκε στη ζωή της, έχει συμβιβαστεί με κάτι που δεν θέλει να κάνει και δεν μπορεί να συμβιβαστεί με το εαυτό της που άλλαξε.
Πήρα και το τηλέφωνο του τύπου για να του μιλήσω, του έστειλα μύνημα γιατί δεν μου απαντούσε... Του είπα να με πάρει τηλέφωνο για να μου ξεκαθαρίσει κάποια πράγματα (μαλακίες κάνω). Αλλά μάλλον το έκανα για να διαταράξω την σχέση της με αυτόν. Δεν γίνετε να είμαστε ένα χάλι και αυτός να νομίζει ότι χωρίζουμε και όλα είναι όμορφα και ωραία.
Τι άλλο να σας πώ, τίποτα δεν με κάνει καλά... συναισθηματικός ράκος...

Egw-eimai-leme

# 24 στις 24/9/2015
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 964

θα ρισκάρω να απαντήσω σε ενα τρολλ αλλα δεν μπορω να το αφήσω έτσι...

έχεις αργήσει πολύ...

δεν εχεις θέση εσυ εκεί, είτε γιατι ποτέ δεν είχες, είτε γιατι προέκυψε στην πορεία...

είναι απορίας άξιον το οτι εθελοτυφλείς, και ελπιζεις οτι θα φτιάξεις κάτι που οχι μόνο δεν φτιάχνεται , αλλά δεν υπήρξε ποτέ...

είναι απορίας άξιον το πώς ένας άνδρας με ίχνη έστω αυτοεκτίμησης, βάζει τον εαυτό του σε τέτοιες διαδικασίες...

Σήκω φύγε απο εκεί τώρα...σώσε οτι μπορείς απο τον εαυτό σου...

thalassa27

# 25 στις 24/9/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Όχι  μην   ελπίζεις   

Μην  εθελοτυφλείς    ...   τα   πριόνια   έχουν   πέσει   Χαρίλαε   ... ( καλή  του  ώρα  του  R.t.pl.)

μετάφραση   : αν κοιτάξεις  καθρέφτη   και  σόρρυ  , θα  δεις  τάρανδο  

Άντε   κάνε   ό,τι  πρέπει  , τα  παιδιά  είναι  δικαιολογία  , θα  ζήσουν   σε καλύτερο  υγιέστερο

περιβάλλον   από αυτό  που  σε  λίγο  θα  προκύψει...

καλές  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  ! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Thedo_gr

Βέβαια μόλις ήρθαμε άρχισε να του στέλνει μυνήματα που χάθηκες και τέτοια... Πριν κοιμηθεί του στέλνει καληνύχτα, μόλις ξυπνήσει καλημέρα... Υπάρχει ελπίδα...;

Cynicality

# 26 στις 24/9/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αν δεν ειναι σε αυτη την περιπτωση λυση ο χωρισμος, σε ποια ειναι? Το πουλακι παει πεταξε και το σημαντικοτερο ειναι οτι δε θελει και να ξαναγυρισει. Κρισεις περνανε ολες οι σχεσεις αλλα εκτος απο το οτι μετραει και το ειδος της κρισης, μετραει και να θελουν και οι δυο να το δουλεψουν για να την ξεπερασουν αλλα και να αναγνωριζουν και οι δυο τι λαθη εκαναν οι ιδιοι, οχι μονο να υποδεικνυουν τα στραβα του αλλου. Και σε σας, δεν υπαρχει η διαθεση γι'αυτο. Αρα για ποιο πραγμα να παλεψεις?

Enikos

# 27 στις 24/9/2015
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 25.038

Δεν πιστευω να ειναι παραφραση!

Γιατι αυτο το εχει κανει...κανενα πιο καλο να πουμε.

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Belladona40

θέσε τα όρια σου..

Enikos

# 28 στις 24/9/2015
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από ROCK-54

Με ολο τον σεβσμο στο προσωπο σου...

ενα παλιο ρητο λεει..."πηγε το χερι στο βιζι, δεξου μ#@νι μαντατα"...

Enikos

# 29 στις 24/9/2015
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ζητανε κοσμο στον Ερυθρο Σταυρο...εισαι?

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από Thedo_gr

Της είπα χθές ότι χωρίζουμε και έφυγα απο το σπίτι... Περίμενα να με πάρει τηλέφωνο και να ζητά εξηγήσεις αλλα τίποτα... Έστειλε μύνημα του τύπου και μιας φίλης της ότι είμαι συναισθηματικά ανάπηρος...
Γυρίσα σπίτι μετά απο μια βόλτα με ανεβοκατεβάσματα και της παρέδωσα τα αποδεικτικά ... συνομιλίες με τον τύπο και τα υποτιμιτικά της σχόλια προς εμένα, αν σας λέει κάτι του έλεγε και αυτού κάτι ψέμματα...
Να μην τα πολυλογώ μου είπε ότι συναισθηματικά δεν την καλύπτω. Όταν την ρώτησα αν ο άλλος ήταν διαθέσιμος και αν θα χώριζε μαζί μου, μου είπε ότι δεν διαθέσιμος και δεν ξέρει. Όταν θα γίνει βλέπουμε... να μην χαλάμε την οικογένεια μας αφού δεν έγινε κάτι παραπάνω... Χαρακτηρίζει την σχέση της φιλική με πικάντικη γεύση και δικαιολογεί οτι αυτός ο άνθρωπος έτσι έιναι με όλες του της φίλες.
Της είπα ότι πρέπει να ξεκόψει για να χτίσουμε κάτι πάνω σε αυτό που έχουμε και δεν το δέχεται... το θεωρεί ώς αυθαίρετη εντολή και δεν θέλει να μου κάνει το χατίρι... για σπάσιμο.
Το δικό μου συμπέρασμα είναι ότι δεν θέλει να αλλάξει τίποτα γιατί περνά ωραία τώρα και αν θα συμβεί κάτι στο μέλλον (ανεξέλεγκτο το ονόμασε) θα μπορούσε να συμβεί και στους δύο...
Νομίζω δεν υπάρχει ελπίδα... Το συζητήσαμε ξανά το πρωί και ενώ μπορούσε να ονομάσει δύο χιλιάδες πράγματα που είναι λάθος στην ζωή της το μόνο που βρήκε να μου προτείνει για να την φτιάξουμε ήταν να την υπολογίζω... και μπές τώρα στο τρυπάκι, πότε δεν σε υπολόγισα και γιατί... Καταρχάς μου κοπανάει ότι δεν νοιώθει καλά εδώ και δύο χρόνια... και αναρωτιέμαι οι εξόδοι μας, ο χρόνος που περνάγαμε μαζί κακοπερνούσε. Δεν το πιστεύω αυτό! Νομίζω ότι είμαι ο εύκολος στόχος για οτιδήποτε άλλο συνέβηκε στη ζωή της, έχει συμβιβαστεί με κάτι που δεν θέλει να κάνει και δεν μπορεί να συμβιβαστεί με το εαυτό της που άλλαξε.
Πήρα και το τηλέφωνο του τύπου για να του μιλήσω, του έστειλα μύνημα γιατί δεν μου απαντούσε... Του είπα να με πάρει τηλέφωνο για να μου ξεκαθαρίσει κάποια πράγματα (μαλακίες κάνω). Αλλά μάλλον το έκανα για να διαταράξω την σχέση της με αυτόν. Δεν γίνετε να είμαστε ένα χάλι και αυτός να νομίζει ότι χωρίζουμε και όλα είναι όμορφα και ωραία.

tangerinedream

# 30 στις 24/9/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...εμένα μου έκανε μεγάλη εντύπωση το γεγονός ότι ενώ γύρω απο την εστία αυτή επικρατεί χαλασμός Κυρίου, όταν βρίσκονται μαζύ ξαφνικά ακινητοποιούνται και καταργούνται όλα, μια γλυκειά μελωδία πλανιέται στον αέρα και τιτιβίσματα ωδικών πτηνών γεμίζει τον περιβάλλοντα χώρο και νιώθουν και οι δυο υπέροχα!!!   

tangerinedream

# 31 στις 24/9/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...οι άνθρωποι είναι πολυ περίεργα όντα τελικά...

pigassos71

# 32 στις 24/9/2015
author
Ανδρας / 50 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 14.060

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από tangerinedream

...οι άνθρωποι είναι πολυ περίεργα όντα τελικά...

γραφει ο Πρότ στο σχεσεις;

Mileni

# 33 στις 24/9/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αυτό που εγινε πριν 2 χρόνια, τουλάχιστον ξέρεις τι είναι?

Κάτι θα εγινε, για να αλλάξει. Μήπως πραγματικά αισθάνεται πως δεν την υπολογίζεις? Δεν εργάζεται σε εξωτερική δουλειά, μέσα στο σπιτι όμως οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ, ασχολείται και με τα παιδιά.

Μήπως σου έλεγε όλα αυτά και δεν τα άκουγες? Της πρότεινες να βρει πρωινή απασχόληση, γιατί? Μήπως δεν υπολόγισες αυτό που κάνει για εσένα, για τα παιδιά, για το σπιτι...?

Την ζήλια της, πως την εξηγείς? Ήρθε ετσι από το πουθενά? Μήπως με το ...όποιος έχει την μύγα, μυγιάζεται, σε βολεύει?

Δεν την δικαιολογώ, απλά αν θες να λύσεις το πρόβλημα, πιάσε το από την αρχή, εκεί, όπου άρχισε.
Το να μην συζητάει εδώ και δυο χρόνια με τον άνθρωπό της, με αυτόν που παντρεύθηκε, με αυτόν που έκανε παιδιά, και να τα συζητά με άλλον, εσένα υποτιμώντας σε, θα έχουν ''παιχτεί'' άλλα προηγούμενα μεταξύ σας.
Μάλλον άλλος έχασε την εμπιστοσύνη του πρώτος...απογοητεύτηκε...

Και τα ταξίδια, δεν είναι ένδειξη, πως περνάς καλά.
Περνάς καλά, όταν νιώθεις πως σε νιώθουν, όταν ενδιαφέρονται για εσένα, τη στιγμη, που χρειάζεσαι
Στο τελευταίο ταξίδι σας, μάλλον θα ένιωθε βαλίτσα, πλέον

Συζήτα τα πάντα. Τι εγινε, πώς και γιατί?

Σαν γυναίκα σου λέω πως τα προβλήματα ένα ζευγάρι θα τα δει, όταν θέλει να τα δει και θα τα συζητήσει, για να βρει λύση.
Αν δεν θέλει κανείς πια από τους δυο, αυτό συμαινει πως είχαν γίνει προσπάθειες αμέτρητες, με διαφορετικούς τρόπους και δεν εγινε τίποτα, πλέον θα έχει κουραστεί.

Ευχομαι να προλάβεις την κούραση!

Cynicality

# 34 στις 24/9/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Βεβαια το ζητημα ειναι να περνανε οντως και οι δυο υπεροχα, οχι ο ενας απο τους δυο να νομιζει οτι περνανε υπεροχα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από tangerinedream

...εμένα μου έκανε μεγάλη εντύπωση το γεγονός ότι ενώ γύρω απο την εστία αυτή επικρατεί χαλασμός Κυρίου, όταν βρίσκονται μαζύ ξαφνικά ακινητοποιούνται και καταργούνται όλα, μια γλυκειά μελωδία πλανιέται στον αέρα και τιτιβίσματα ωδικών πτηνών γεμίζει τον περιβάλλοντα χώρο και νιώθουν και οι δυο υπέροχα!!!   

tangerinedream

# 35 στις 24/9/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...πολυ σωστό!

Paralia48

# 36 στις 24/9/2015
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.580

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από Thedo_gr

Έπραξες βιαστικά.

Τώρα μένεις στο σπίτι σου? Θέλεις να δουλέψετε να φτιάξει η κατάσταση? Ακόμη μάλλον δεν είσαι κερατούκλης.

Να ξέρεις ότι δυστυχώς οι άντρες περνούν το μεγάλο συναισθηματικό λούκι. Αυτή θέλει κυρίως από σένα υποστήριξη, εσύ πρέπει να μείνεις βράχος.

Τώρα τι κάνουμε? σχέδιο δράσης!

Λοιπόν, πας σπίτι, όπως πριν. Δουλειά - οικογένεια κ.λ.π. Με την πρώτη ευκαιρία μιλάς με τη γυναίκα σου, για το πώς έβγαλε το συμπέρασμα ότι δεν την υπολογίζεις και αφού εσύ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΣ και την υπολογίζεις και ..και..και . Έπειτα της προτείνεις να φτιάξετε τη σχέση σας και την οικογένειά σας με κοινή προσπάθεια. Το να μην τον ξαναδεί μόνη της , δεν είναι εντολή, αλλά προυπόθεση για να μη νοιώθεις παραγκωνισμένος. Όπως αυτή νοιώθει ότι δεν την υπολογίζεις, έτσι κι εσύ νοιώθεις κάτι παρόμοιο. να κάνετε μια κοινή προσπάθεια. Αν τόσο τον θέλει, πηγαίνετε παρέα και οι δυο.

Αν πιάσει η προσπάθεια, καλώς. Αν όχι , πρόσεξε, μη φυγεις έτσι εύκολα. Θα μπλέξεις με δύσκολο διαζύγιο και δράματα. Πρώτα θα κανονίσετε το ρυθμό της χωρισμένης σας  ζωής και μετά θα μετακομίσεις, αλλοιώς θα πει ότι  την εγκατέλειψες.

Αρέσει στα μέλη zvh2015, aladdin30

Thedo_gr

# 37 στις 24/9/2015
author

Δεν θα μπώ στην διαδικασία να βρώ ποιός φταίει. Αναλαμβάνουμε τις ευθύνες μας και λέμε ότι φταίμε και οι δύο. Το αν δεν δουλέψαμε την σχέση μας και την αφήσαμε να πάρει τέτοια τροπή δεν έχει πλέον σημασία. Τώρα μετράει η διάθεση και κατα πόσο μπορείς να βάλεις μια βάση για να διορθώσεις αυτό που έγινε. Δεν λέω ότι δεν μπορούμε να μάθουμε απο τα λάθη μας και να δουλέψουμε μαζί να μην τα επαναλάβουμε αλλά αντιλαμβάνομε ότι ο γάμος μας τέλειωσε εδώ και καιρό απλά εγώ άργησα να το δώ...

Πλέον σημασία έχουν τα παιδιά... 
Πότε να τους το πούμε...;Πότε και πώς να φύγω απο το σπίτι...;
Πρέπει να δώ κάποιο επαγγελματία για να με συμβουλεύσει...;

Mileni

# 38 στις 24/9/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από Thedo_gr

Δεν θα μπώ στην διαδικασία να βρώ ποιός φταίει. Αναλαμβάνουμε τις ευθύνες μας και λέμε ότι φταίμε και οι δύο. Το αν δεν δουλέψαμε την σχέση μας και την αφήσαμε να πάρει τέτοια τροπή δεν έχει πλέον σημασία. Τώρα μετράει η διάθεση και κατα πόσο μπορείς να βάλεις μια βάση για να διορθώσεις αυτό που έγινε. Δεν λέω ότι δεν μπορούμε να μάθουμε απο τα λάθη μας και να δουλέψουμε μαζί να μην τα επαναλάβουμε αλλά αντιλαμβάνομε ότι ο γάμος μας τέλειωσε εδώ και καιρό απλά εγώ άργησα να το δώ...

Πλέον σημασία έχουν τα παιδιά... 
Πότε να τους το πούμε...;Πότε και πώς να φύγω απο το σπίτι...;
Πρέπει να δώ κάποιο επαγγελματία για να με συμβουλεύσει...;

Τότε γιατί ρωτάς:

''Είναι λύση ο χωρισμός;''

Μάλλον φλέρταρες την ιδέα του χωρισμού εδώ και καιρό, μπορεί και χρόνια...

Για να μην κάνεις τίποτα, θα το εχεις σκεφτεί, θα σου άρεσε, δεν σου ήρθε ξαφνικά.

Τι θα πει ''Αναλαμβάνομε τις ευθύνες μας και λέμε ότι φταίμε και οι δύο.''???

Και τέλος???

Έτσι, απλά και ετσι - ''πολιτισμένα'', αντιλαμβάνεσαι ή αντιλαμβάνεστε/αντιλαμβανόσαστε/ ''ότι ο γάμος τέλειωσε'' και δεν αξίζει να προσπαθήσετε???

Thedo_gr

# 39 στις 24/9/2015
author

Όταν σου λεεί κάποιος ότι την δεν τον καλύπτεις συναισθηματικά και έπραξε έτσι γιατί αγάπησε τον εαυτό του, εσύ τι καταλαβαίνεις...;

Δεν μου πέρασε ποτέ απο το μυαλό ότι θα χωρίσουμε... Έχει όμως απο χθές που τα αισθήματα μου κάνουν πανηγύρια (θυμός, αγάπη, απαγοήτευση, έκπληξη, απορία, αμηχανία). Δεν ξέρω πως να αντιδράσω, λέω κάτι και μετά το σκεφτομαι διαφορετικά.
Μιλάω μαζί της και χάνω το κουράγιο μού να προσπαθήσω να προχωρήσω μπροστά. Δεν τα παράτησα, πιστεύω ότι είναι αυτό πού θέλει απλά δεν είχε τα κότσια να μου το πεί. Όλα ήταν προσπάθειες να γεμίσουν το κενό που εγώ δεν μπόρεσα να γεμίσω.

BillCast

# 40 στις 24/9/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

οτι πρέπει να κόψω λάσπη και γρήγορα μάλιστα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από Thedo_gr

Όταν σου λεεί κάποιος ότι την δεν τον καλύπτεις συναισθηματικά και έπραξε έτσι γιατί αγάπησε τον εαυτό του, εσύ τι καταλαβαίνεις...;

Δεν μου πέρασε ποτέ απο το μυαλό ότι θα χωρίσουμε... Έχει όμως απο χθές που τα αισθήματα μου κάνουν πανηγύρια (θυμός, αγάπη, απαγοήτευση, έκπληξη, απορία, αμηχανία). Δεν ξέρω πως να αντιδράσω, λέω κάτι και μετά το σκεφτομαι διαφορετικά.
Μιλάω μαζί της και χάνω το κουράγιο μού να προσπαθήσω να προχωρήσω μπροστά. Δεν τα παράτησα, πιστεύω ότι είναι αυτό πού θέλει απλά δεν είχε τα κότσια να μου το πεί. Όλα ήταν προσπάθειες να γεμίσουν το κενό που εγώ δεν μπόρεσα να γεμίσω.

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε