Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι ομάδα είσαι?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Paralia48

# 1 στις 2/10/2015
author
Γυναίκα / 57 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 9.841
'Aρεσαν+: 0%

Τι ομάδα είσαι?

Τι βαρετή ερώτηση! Είναι όμως μια από τις πρώτες ερωτήσεις που κάνουν κάποιοι όταν γνωρίζονται. Μια κουβέντα που λέγεται τη στιγμή της αμηχανίας. Αλλά και κάτι μοναδικό που το έχεις και το αγαπάς μια ζωή! Ταυτίζεσαι μ΄αυτό!  Διότι όπως λέει ένα ρητό > όλα αλλάζουν, σπίτι, δουλειά, αυτοκίνητο, γυναίκα/άντρας, κόμα ! Μόνο η ομάδα δεν αλλάζει.

Λοιπόν, τι λέτε?

jane-doe

# 2 στις 2/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Β ρέζους αρνητικό!

Κείμενο έχεις πρόβλημα;

Climentini

# 3 στις 2/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τρου στόρι

Το ανηψάκι μου, για λόγους πρακτικούς, παίζει με την ΑΕΚ.

Μια μέρα, τελειώνοντας την προπόνηση, με φουλ στολή ΑΕΚ πατοκόρφως, επιστρέφει με τη μαμά του σπίτι.

Στην είσοδο της πολυκατοικίας, συναντούν κυριούλη, ο οποίος θέλει να πουλήσει πνευματάκι:

- Τι ομάδα είσαι, μικρέ? ρωτάει

και ο πιτσιρικάς, με μεγάλη φυσικότητα

- Ολυμπιακός.

Egw-eimai-leme

# 4 στις 2/10/2015
author
Ανδρας / 60 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 964

Α+

Ολυμπιακός

Στα υπόλοιπα, ανένταχτος, φτιάχνω δικές μου...

Paralia48

# 5 στις 2/10/2015
author
Αλλη χώρα

εγώ ήμουν χρόνια Παναθηναϊκός.
Κάποια χρονιά με εκνεύρισαν κάποια γεγονότα στο πρωτάθλημα και είπα <<αι, δεν είμαι τίποτα>>.
 Αλλά το αίμα νερό δε γίνεται!. Πάντα όταν κερδίζει, ή πάει καλά στο πρωτάθλημα, ε, λίγο χτυπάει η καρδούλα μου!

Αρέσει στο μέλος freeman21

MiltosRNLI1930

# 6 στις 2/10/2015
author
Ανδρας / 62 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Γλυκά Νερά
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.582

Ατρομητος Μπαρουταδικου Αιγαλεω Το γηπεδο ειναι κατω απο την τσιμινιερα που εχτισε ο πατερας του Κουλη και της Βαρβαρας

Αρέσει στο μέλος Paralia48

thalassa27

# 7 στις 2/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πάντως    τώρα  ο  Παναθηναϊκός   εκεί  που   είναι   χαρές   σταμάτησε   να  δίνει  ...

καλύτερα  ... δηλαδή  των   αλλωνών   με   τα   στημένα   ...
Τι   χαρά  τους   δίνει   ήθελα   να   "ξέρα  ?

Αμ   το   άλλο   με   τα   ντοπαρίσματα   ρωτάω   ποία   η  χαρά  και  η  υπερηφάνεια   περί 
Ολυμπισμού  Αθλητισμού Πρωταθλητισμού ? 

Όλα   θυσία  στο   βρώμικο  κέρδος   εμπορεύσιμα   αναλώσιμα  με   αισχρό  τρόπο  

Προτιμώ   τις    "ομάδες   αίματος"    την   προσφορά   τους  ...
ακόμα   και   όταν " πληρώνονται "  με  φοιτητική   ή   στρατιωτική  άδεια ... η   αξία  της  μύησης   στην εθελούσια   προσφορά   είναι  ανεκτίμητη  ...

Α-   

somebody961

# 8 στις 2/10/2015
author
Ανδρας / 62 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

ΔΕΝ ανήκα ποτέ σε καμία "ομάδα", πόσο δε μάλλον, ποδοσφαίρου.

Βασικά, η κάθε ομάδα, ανήκει εκείνη σε μένα, και όχι εγώ σε αυτήν,
αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία.

Απεχθανόμουν πάντα τον ετεροπροσδιορισμό, να καθορίζουν άλλοι το τι είμαι εγώ
ή το πώς έπρεπε να είμαι.

-"Μα... η 'γραμμή' τού κόμματος; ή γραμμή τής ομάδας";

Μακριά από εμένα ό,τι μου στερεί την ελευθερία, ό,τι αλλοιώνει τη κρίση μου.

Επιλέγω να "ανήκω" στις στιγμές μου, στις μνήμες μου, στις φωτογραφίες που έχω βγάλει απομονώνοντας-αποτυπώνοντας,

στα ταξίδια που έχω κάνει, στα παιχνίδια που έπαιζα μικρός,
στα συναισθήματα που έχω νιώσει βιώνοντας τις επιλογές μου.

Είτε είναι ένα τοπίο στις Αυστριακές Άλπεις, είτε σε στην απόλαυση μουσικών επιλογών ταξιδεύοντας μαζί τους τις στιγμές.. καθώς πλουτίζονται με το "soundtrack" επιλογής μου.

Ολα αυτά, τα συνοψίζω στο χέρι της που κρατώ, στη ματιά της,
στις στιγμές τής απόλυτης έκφρασης τής ελευθερίας!

Δηλαδή,

ανήκω σε εμένα και στις αισθήσεις μου.

Egw-eimai-leme

# 9 στις 2/10/2015
author

Ε καλα ρε συ...

Με το χαίρεσαι στις νίκες και να λυπάσαι στις ήττες δεν σημαίνει οτι ανήκεις κιολας...

Πολύ περισσότερο δεν σημαίνει οτι ακολουθείς "γραμμές".

Συμπάθειες έχουμε, δεν ειμαστε πρόβατα...

Γι αυτό και οι αντιπάθειες...

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από somebody961

Επιλέγω να "ανήκω" στις στιγμές μου, στις μνήμες μου, στις φωτογραφίες που έχω βγάλει απομονώνοντας-αποτυπώνοντας,

Είτε είναι ένα τοπίο στις Αυστριακές Άλπεις, είτε σε στην απόλαυση μουσικών επιλογών ταξιδεύοντας μαζί τους τις στιγμές.. καθώς πλουτίζονται με το "soundtrack" επιλογής μου.

Δηλαδή,

Paralia48

# 10 στις 2/10/2015
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από somebody961

Δηλαδή,

έτσι έλεγα κι εγώ , όταν αποφάσισα να ξεβαζελοποιηθώ. Δεν ανήκω πουθενά κ.λ.π. . Και όπως λέει η Θάλασσα, δε δέχομαι την εμπορευματοποίηση κ.λ.π..

Ωραία όλα αυτά, αλλά δε λέω ψέματα. Όταν νικάει , ε, μ΄αρέσει!

Είναι αίσθημα ρε παιδί μου. Ένας κρυφός έρωτας ! Δεν έχει γιατί!

Bliss_

# 11 στις 2/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

υψηλού κινδύνου

Το κείμενο σας είναι πολύ μικρό και δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.

syntrofissa-Klelia

# 12 στις 2/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μωσαϊκός!

και Ολυμπιακός... ενεκα  ο πατέρας και το μισό σόι..και Αεκ αφού  ο γιος ...( μετα απο πολυ ψηστηρι...  και μπλουζακια ..σορτσακια.. και τραγουδακια  με  παλικαρια που σπανε δοκαρια..) και Ηρακλής ... γιατι πολυ με αρεσει το Καυτατζογλειο...και ειναι πονεμενη ομαδα...και Πας Γιαννινα.. γιατι ως φοιτητρια εμενα διπλα στους Ζωσιμαδες... και τους ακουγα να αλυχτανε καθε Κυριακη.. και δεθηκα συναισθηματικα...και Παναιτωλικος...  το γενος... 

με Παναθηναϊκο και Παοκ ειμαι τερμα ασυμβατη...οι μεν σνομπαριες.. οι δε καφροι...sorry κιολας...

Cynicality

# 13 στις 3/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Με ποδοσφαιρο, μπασκετ κλπ δεν ασχοληθηκα ποτε. Δεν ειμαι των ομαδικων αθληματων οποτε δεν υποστηριξα και ποτε καμια ομαδα. Εντουτοις, μια ζωη επαιζα τεννις οποτε μπορω να πω οτι αυτη τη στιγμη ειμαι team Nole και team Williams.

sissy108

# 14 στις 3/10/2015
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 621

Πανιωνιος...!!

ειναι η καλυτερη ομαδα  παραλια... !! χαχα..!!
αν και δεν πολυασχολουμαι...
για να  δουμε ομως τι θα κανουμε φετος...???

nuvola

# 15 στις 3/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
   '' Τι ομάδα είσαι?  ''

αυτή μένα μου φαίνεται ότι  είναι η αντίστοιχη  ανδρική  ερώτηση, στο τι ζώδιο είσαι των γυναικών ...  

στα σχολικά  μου χρόνια  ήμουν ερωτευμένη με τον  Σαργκάνη και έλεγα ότι ήμουν Ολυμπιακός ,

μέχρι που μπήκα πρώτη φορά στη Τούμπα...πέτυχα και το μπάσκετ  στις δόξες του στο Αλεξάνδρειο...από τότε κλείδωσα

πάντως  αν δε μπεις στη 4 δε μπορείς να καταλάβεις  το  γιατί ο Παοκ είναι ιδέα ...

nikosvrilissia

# 16 στις 3/10/2015
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βριλήσσια
Απαντήσεις: 3

Μια ειναι η ομαδα

Εγω απο μικρο παιδι αν και απο 7 χρονων μενω αθηνα,αλλα και λογω καταγωγης εγινα 

Το μέλος nikosvrilissia έχει επισυνάψει το αρχείο: 296087_117502398459044_332842703_n.jpg (86.13KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 35 φορές

somebody961

# 17 στις 3/10/2015
author
Ανδρας / 62 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Το θέμα είναι leme πως, προσωπικά, ούτε χαίρομαι ούτε λυπάμαι για τις νίκες/ήττες τής οποιαδήποτε ομάδας από τον οποιονδήποτε χώρο.

Είναι κάτι πέρα από τη λογική μου -δεν με αγγίζει ούτε ξώφαλτσα-  το να χαρώ ή λυπηθώ για κάτι
όπου δεν έχω ουδεμία προσωπική συμμετοχή/συμβολή.

Να χαρώ για κάτι που πέτυχε η "ομάδα μου" στη δουλειά μου - όπου είμαι κομμάτι της - ναι,
για έναν στόχο που κατάφερε ένας καλός μου φίλος ναι. Για τον άνθρωπο μου, εμφατικά ναι!

Πάντα - από μικρός - στενοχωριόμουν με τους τσακωμούς μεταξύ οπαδών (τι μισητή λέξη..) αντίπαλων (επίσης μισητή) ομάδων
για ένα σακάκι αδειανό, που δεν είναι κανενός.. Το νόημα ποιο είναι; Ο τσακωμός; Και η "ομαδάρα μου" η αφορμή;
Από αυτό, δόξα τω θεώ έχουμε και εδώ!

Το ερώτημα τής φίλης μας Παραλίας έχει θαρρώ και άλλα γράμματα κρυμμένα που δεν διαβάζονται με την πρώτη.

Τι σημαίνει λοιπόν το "τι ομάδα είσαι", "τι ζώδιο είσαι";

Σημαίνει,
την ανάγκη μου να σε κατατάξω κάπου,
να σου βάλω μια ταμπέλα σε ένα κουτάκι με μια "τιμή", σύμφωνα με το δικό μου σύστημα αξιών. Αν είσαι βάζελος ή γαύρος..
Αχ αυτή η ανάγκη για καλό/κακό..
Το ελεύθερος μας είναι κάτι άγνωστο, δεν μπορούμε να το διαχειριστούμε.

Προσωπικά, μου αρκεί που είσαι άνθρωπος.
Και τις αξίες σου, δεν περιμένω την "ομάδα" σου για να τις δω.
Ούτε εσένα σου χρειάζεται, για τον ίδιο λόγο.

Το ανήκειν, στερεί ελευθερία.-

ΥΓ: Πάντα χαίρομαι να "μπαίνω" μέσα σε μια οθόνη παρακολουθώντας ένα όμορφα στημένο παιχνίδι, θαυμάζοντας την ομαδικότητα, την τεχνική, το πού μπορεί να φτάσει μια ομάδα ανθρώπων, όταν αγωνίζονται με κοινούς στόχους.
Αλλά, ως εκεί. Μακάρι να μας γίνεται μάθημα αυτό,
η συνεργασία δλδ,
και να βάζουμε γκολ στους στόχους τής ζωής μας.

Οπαδοί λοιπόν, τής δικής μας ζωής!

Αρέσει στα μέλη freeman21, giorgos170 και σε ακόμα 1 μέλος.

Egw-eimai-leme

# 18 στις 3/10/2015
author

Couldn't agree more.

Still...

..το να χαίρεσαι με τις επιτυχίες κάποιου, ή κάποιων (συλλόγου έστω), δεν σε κάνει αυτόματα μέλος του, δεν ανήκεις αυτόματα εκεί. 

Και για να σου δώσω να καταλάβεις πόσο στα άκρα πάει αυτό για μένα :

Γεννήθηκα και μεγάλωσα στην Ελλάδα, απο Έλληνες γονείς, που γεννήθηκαν και μεγάλωσαν στην Ελλάδα, απο Έλληνες γονείς. Έγινα κοινωνός της Ελληνικής παιδείας, της Ελληνικής παράδοσης, των Ελληνικών ηθών. Υπηρέτησα στον στρατό (σε άκρως μάχιμη μονάδα - το αναφέρω επειδή κάποιοι θα βιαστουν να αναρωτηθούν), ενώ ταυτόχρονα πληρώνω τους φόρους μου χωρίς να έχω αποκρύψει ποτέ ουτε ευρώ εισοδήματος (ναι υπάρχουμε και τέτοιοι). Χαίρομαι για τα καλά (αν υπάρχουν) αυτής της χώρας και λυπάμαι για τα στραβά της.

Δεν νιώθω οτι ανήκω όμως, σε καμία περίπτωση. Μπορώ πολύ εύκολα, ακόμη και σε αυτήν την ηλικία να τα αλλάξω όλα αυτά, χωρίς ενδοιασμούς και υπαναχωρήσεις.

Τώρα όσον αφορά την κατάταξη, και τα ταμπελάκια που θέλουν να μας βάζουν οι άλλοι, ναι, ισχύει. Το ζήσαμε άλλωστε κι εσυ κι εγω στα παιδικά μας χρόνια τόσο έντονα, που είναι σχεδόν αδύνατον να απαλλαγούμε απο αυτήν την αίσθηση. Ίσως για κάποιους ανθρώπους, η κατάταξη είναι απαραίτητη προϋπόθεση για την κατανόηση, ή, είναι μια παραδοχή αδυναμίας κατανόησης.

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από somebody961

Το θέμα είναι leme πως, προσωπικά, ούτε χαίρομαι ούτε λυπάμαι για τις νίκες/ήττες τής οποιαδήποτε ομάδας από τον οποιονδήποτε χώρο.

Είναι κάτι πέρα από τη λογική μου -δεν με αγγίζει ούτε ξώφαλτσα-  το να χαρώ ή λυπηθώ για κάτι

Να χαρώ για κάτι που πέτυχε η "ομάδα μου" στη δουλειά μου - όπου είμαι κομμάτι της - ναι,
για έναν στόχο που κατάφερε ένας καλός μου φίλος ναι. Για τον άνθρωπο μου, εμφατικά ναι!

Πάντα - από μικρός - στενοχωριόμουν με τους τσακωμούς μεταξύ οπαδών (τι μισητή λέξη..) αντίπαλων (επίσης μισητή) ομάδων
για ένα σακάκι αδειανό, που δεν είναι κανενός.. Το νόημα ποιο είναι; Ο τσακωμός; Και η "ομαδάρα μου" η αφορμή;

Το ερώτημα τής φίλης μας Παραλίας έχει θαρρώ και άλλα γράμματα κρυμμένα που δεν διαβάζονται με την πρώτη.

Σημαίνει,
να σου βάλω μια ταμπέλα σε ένα κουτάκι με μια "τιμή", σύμφωνα με το δικό μου σύστημα αξιών. Αν είσαι βάζελος ή γαύρος..

ΥΓ: Πάντα χαίρομαι να "μπαίνω" μέσα σε μια οθόνη παρακολουθώντας ένα όμορφα στημένο παιχνίδι, θαυμάζοντας την ομαδικότητα, την τεχνική, το πού μπορεί να φτάσει μια ομάδα ανθρώπων, όταν αγωνίζονται με κοινούς στόχους.
η συνεργασία δλδ,

Αρέσει στα μέλη somebody961, giorgos170

thalassa27

# 19 στις 3/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πολύ  ωραίες  σκέψεις  που  φαντάζομαι  συμφωνούμε  ... 

Αλλά  ας  μην  το   σοβαρεύουμε   .

Τα   "κρυμμένα  γράμματα "   πιστεύω  ότι   δεν   είναι   η   "σκληρή  γηπεδική  αντιπαράθεση " στην  αρένα 

της   εδώ  " κλωτσολεκτικής μπάλας "  αλλά   μια  ανάγκη  ανάλαφρης   προσέγγισης  της  Παραλίας  με  τον  

καθένα  μας   ... 

Κάποιοι    ενδιαφέρονται   για  τα   αθλήματα  ... όσο   και   να  τους   απογοητεύουν  , μάλλον  τους γοητεύουν

περισσότερο...

Για   άλλους   είναι  παντελώς  αδιάφορο  ... δατ  ιζ  λάιφ  !  (σωστά  το  γράφω  τρομάρα  μου  )     

υγ   πικραμένο   βαζελάκι   και   γω   ... ένα   περίεργο,   οι  άνθρωποι  της  ζωής  μου   είναι  γαύροι καπνιστές  

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από somebody961

Σημαίνει,

η συνεργασία δλδ,

thalassa27

# 20 στις 3/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τι   ομάδα  είναι  αυτή   καλέ       Μη   μου  πεις  ότι   είναι  και  πιο  πάνω   από   τον  ΠΑΟ  χαθήκαμαν   

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από sissy108

Πανιωνιος...!!

ειναι η καλυτερη ομαδα  παραλια... !! χαχα..!!
αν και δεν πολυασχολουμαι...
για να  δουμε ομως τι θα κανουμε φετος...???

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.