Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Γνωριμία από απόσταση , τι γνώμη έχετε ; αντέχετε ;;

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

wish_

# 41 στις 7/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Τοτε πως κ δεν προχώρησε με την 5 Χρόνη σοβαρή σου σχεση? 5 χρόνια απόστασηςδεν ενιωσες την ανάγκη να το πας παρακάτω?

Giorgos80

# 42 στις 7/10/2015
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 43
'Aρεσαν+: 0%

Η εποχη τοτε που τα ειχα ..δυστηχως σπουδαζα...και δεν μπορουσε να προχωρησει για ποιο σοβαρα..βιαζοταν η κοπελα..ηθελε και αραβωνα..χωρις να ερθει καν να μεινει για λιγους μηνες μαζι μου και μετα αν ηταν να αραβωνιαστουμε..γι'αυτο και μετα απο λιγους..χωρισαμε...κουραστηκε η σχεση..και το τελειωσαμε ..και ποτε δεν τα ξαναβρηκαμε δυστηχως !!! ετσι ειναι αυτα...ισως ηταν για καλο..ισως ηταν για κακο δεν ξερω !!! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από wish_
Τοτε πως κ δεν προχώρησε με την 5 Χρόνη σοβαρή σου σχεση? 5 χρόνια απόστασηςδεν ενιωσες την ανάγκη να το πας παρακάτω?

IM____

# 43 στις 11/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Giorgos80

απλά δύσκολο την σήμερον ημέρα να βρεις κάποια κοπέλα που πραγματικά αξίζει...δεν λέω ότι δεν υπάρχουν...άλλα πιστεύω ότι πλέον είναι σαν το τζοκερ...τυχερό πράγμα να σου βγει και καλή η γυναίκα !!!

Εσύ αξίζεις; Είσαι καλός;

IM____

# 44 στις 11/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Giorgos80

Γνωριμία από απόσταση , τι γνώμη έχετε ; αντέχετε ;;

https://www.youtube.com/watch?v=7q-7iOj6CXg

sissy108

# 45 στις 11/10/2015
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 552

καλησπερα

η γνωμη μου ειναι οτι δεν πολυπετυχαινουν οι σχεσεις απο αποσταση...
ιδιως αν δεν υπαρχει καθολου το ενδεχομενο στο αμεσο μελλον να ζησουνε  μαζι...μετα απο ενα διαστημα καταντα κουραστικο και για τους δυο...επομενως η καταληγουν η να ζουν μαζι σε ενα μερος η να χωριζουν..!!
και αυτο στο λεω απο δικη απο δικη μου εμπειρια στο παρελθον...!!ειναι πραγματικα πολυ δυσκολο για καποιον να αφησει τα παντα πισω του και να ακολουθησει τον αλλο και ιδιως αν εχει κανει καποια πραγματα...
εγω δεν μπορεσα τοτε να το κανω...διοτι λογω δουλειας του του τοτε φιλου μου επρεπε εγω να τον ακολουθησω...δεν το μετανοιωνω βεβαια αν και ο συγκεκριμενος ηταν πολυ καλο παιδι...και γενικα ημουν πολυ ερωτευμενη... !!αλλα απο την αλλη δεν θα μπορουσα με τιποτα  να εγκαταλειψω ολα οσα ειχα κανει...!!βεβαια ολα για καποιο λογο γινονται τελικα ...και αν κατι δεν γινεται οπως το θελουμε καλο ειναι να προχωραμε και εμεις παρακατω...!!
επισης οπως γραφεις στο προφιλ σου...εισαι 35 χρονων δεν ειχε τυχει ποτε  στο παρελθον να κανεις  καποια πιο σταθερη σχεση με πιο σοβαρη  προοπτικη...???ακομα  παρατηρω οτι κανεις κατ εξακολουθηση τετοιες σχεσεις απο αποσταση...γιατι αυτο???πραγματικα μου φαινεται λιγο περιεργο...γιατι δεν βρισκεις κατι απο εκει που μενεις...οπως λες 60.000 κοσμος δεν ειναι και λιγος???

Enikos

# 46 στις 11/10/2015
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.273

Γιωργο, γιατι δεν κοιτας την καμερα?

achinos

# 47 στις 11/10/2015
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από Giorgos80

Η εποχη τοτε που τα ειχα ..δυστηχως σπουδαζα...και δεν μπορουσε να προχωρησει για ποιο σοβαρα..βιαζοταν η κοπελα..ηθελε και αραβωνα..χωρις να ερθει καν να μεινει για λιγους μηνες μαζι μου και μετα αν ηταν να αραβωνιαστουμε..γι'αυτο και μετα απο λιγους..χωρισαμε...κουραστηκε η σχεση..και το τελειωσαμε ..και ποτε δεν τα ξαναβρηκαμε δυστηχως !!! ετσι ειναι αυτα...ισως ηταν για καλο..ισως ηταν για κακο δεν ξερω !!! 

Μα περιμένεις τώρα κ συ, ναρθεί η άλλη στην επαρχία, να συγκατοικήσετε, πλύσιμο, σιδέρωμα, μαγείρεμα, να σε περιμένει το βράδυ να γυρίσεις...

χωρίς να προσφέρεις έναν τίτλο, κάτι...

δεν γίνονται αγαπητέ μου αυτά τα πράματα, σε νησί ζεις, τα ξέρεις από πρώτο χέρι.

Πάντως αν σου βγει τίποτα καλό κ αυτό που λείπει είναι ο "λόγος", δώστον κ συ, τι σου κοστίζει;

Δεν είναι κ καμία μη αναστρέψιμη επισημοποίηση, όπως πιχι το τεστ θετικό.

γιατί αλλιώς δε βλέπω "αποκατάσταση" 

Paralia48

# 48 στις 13/10/2015
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.761

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από achinos

Μα περιμένεις τώρα κ συ, ναρθεί η άλλη στην επαρχία, να συγκατοικήσετε, πλύσιμο, σιδέρωμα, μαγείρεμα, να σε περιμένει το βράδυ να γυρίσεις...

δεν γίνονται αγαπητέ μου αυτά τα πράματα, σε νησί ζεις, τα ξέρεις από πρώτο χέρι.

Πάντως αν σου βγει τίποτα καλό κ αυτό που λείπει είναι ο "λόγος", δώστον κ συ, τι σου κοστίζει;

Δεν είναι κ καμία μη αναστρέψιμη επισημοποίηση, όπως πιχι το τεστ θετικό.

γιατί αλλιώς δε βλέπω "αποκατάσταση" 

Πώς, ρε συ! Θα είναι η πρώτη κυρία του νησιού. Θα την έχει στο μαγαζί και θα συμβουλεύει τις γυναίκες .για ...ξέρεις εσύ!. Πράγματα που ένας άνδρας δεν μπορεί να τα πει ελεύθερα!

Στην ουσία αυτή  θα τα ξέρει όλα!

Leigh-Cheri

# 49 στις 14/10/2015
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.052

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από achinos

δεν γίνονται αγαπητέ μου αυτά τα πράματα,

Πάλι κότσο μας πιάσανε

Bliss_

# 50 στις 14/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από Leigh-Cheri

Πάλι κότσο μας πιάσανε

pigassos71

# 51 στις 14/10/2015
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 14.060

για βαστάτε ρε κυρατσες που μου θελετε και τιτλους.

γυναικα στο σακι θα παρει ο γιωργακης;

να του κατσικωθει δηλαδης και να του αρχισει τα Nouvelle cuisine,  τα η πανσετα δεν ειναι κρεας, κομμενα τα τηγανιτά και αν κανουμε καμια τηγανια θα ειναι με γαλοπουλα

πατε καλα;

ετσι δίνονται οι τίτλοι;

pigassos71

# 52 στις 14/10/2015
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες

αμα σε παίρνουν σοβαρα και δεν συνεχίζεται η καζούρα

δεν εχει καθόλου μα καθόλου γούστο

nuvola

# 53 στις 14/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
εε μα είσαι και εσύ σαν τον ...
https://www.youtube.com/watch?v=M1_rNxV3qdI

nuvola

# 54 στις 14/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από Leigh-Cheri

Πάλι κότσο μας πιάσανε

τελικά ο κότσος βγαίνεις από τον γνωστό κότσο ...και όχι απ τον άλλο κώτσο     

nuvola

# 55 στις 14/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 51 από pigassos71

για βαστάτε ρε κυρατσες που μου θελετε και τιτλους.

γυναικα στο σακι θα παρει ο γιωργακης;

να του κατσικωθει δηλαδης και να του αρχισει τα Nouvelle cuisine,  τα η πανσετα δεν ειναι κρεας, κομμενα τα τηγανιτά και αν κανουμε καμια τηγανια θα ειναι με γαλοπουλα

πατε καλα;

ετσι δίνονται οι τίτλοι;

γω καλέ μου φίλε σε καταλαβαίνω

νιώθω τον πόνο σου ...

ξες τι είναι να τον έχεις τον  άλλο  πάνω απ΄όλα τα καλούδια  μες στις πιατέλες  και αυτός να θέλει μόνο μια πράσινη ...

που πας καλέ μου ,να βοσκήσεις ; 

ο φόβος και ο τρόμος 

pigassos71

# 56 στις 14/10/2015
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες

πες τα βρε νουβολα

και αν μετά πεις "ισχυρός κλονισμός"  "αγεφύρωτες διαφορές" "διχογνωμία απόψεων" ή ενα "αη στην μανα σου" τελος παντων

σε λενε και υπερβολικό

nuvola

# 57 στις 14/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Νταξει ...μη το σκληραίνεις και συ ...
κάνε εσύ την τηγανιά να μοσχομυρίσει το σπίτι γουρουνίλα και να δεις τι καλά θα είναι όλα μετά...

ξες τι δοκιμασίες έχω περάσει  εγώ;  είχα πει ότι θα τα κόψω όλα και θα γίνω  της υγιεινής ...
 κούνια  που με κούναγε με το πατούσαν δυο κοψίδια στα κάρβουνα  , και γέμιζε το σπίτι  με ευωδιές  , πάρτη κάτω την Νουβόλα άντε να αντέξω μετά ...
μέχρι που το πήρα απόφαση ότι είμαι επιρρεπής...κ άρχισα να μ αγαπώ με τα ελλατώματα μου   

isixos_geroulis

# 58 στις 14/10/2015
author
Ανδρας / 63 / Παντρεμένος
Ν. Αργολίδας / Νέα Κίος
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 7.996

Αχμμφφ...

...για φαι μιλατε?...
Αρέσει στα μέλη sxeseis_support, pigassos71

nuvola

# 59 στις 14/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
παρεμπιπτόντως  να σε πω ότι πολύ χαίρομαι που τα τελευταια χρόνια έχει ανέβει τόσο πολύ η ζήτηση του ποδηλάτου ...
έχω φίλους που το λάτρεψαν σε ηλικίες μεγάλες , όχι παιδάκια...Σαλονίκη προχθές πέτυχα ένα μαγαζί εκεί στη Μητροπόλεως καρακέντρο λέμε...κουκλάκι...ο τύπος που το έχει ψαγμένος, χρόνια ποδηλατάς ...
του λέω πως πάνε οι δουλειές;
'' όλοι σ αυτό θα γυρίσουμε ''  μου απάντησε...
αισιόδοξος  

nuvola

# 60 στις 14/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 58 από isixos_geroulis

Αχμμφφ...για φαι μιλατε?...

ωχουυυ... καλώς τον Γκερούλη μας