Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ρωσιδα

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

thanos293

# 41 στις 14/10/2015
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Γερμανία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 743
'Aρεσαν+: 0%
Άσχετο, μέχρι πριν περίπου 25 χρόνια,για την Ελλάδα ήταν κάτι άγνωστο η πολυπολητισμικοτητα και το δικό μου συμπέρασμα είναι λόγω του ότι δεν διεκδικούσε εδάφη γενικότερα. (Γάλλοι, Άγγλοι, Γερμανία, Ολλανδία τους ανήκουν εδάφη στην Αφρική οπότε λογικό είναι να έχουν μαύρους στις χώρες τους ) Η Ρωσία έχει πάρει εδάφη από Ασία.Θέλω να εξηγήσω ίσως τον λόγο που ο Έλληνας δεν έμαθε να συμβιώνει στην Ελλάδα με άλλες κουλτούρες, αναπόφευκτα οι μανάδες των 40-50αρηδων παθαίνουν κάτι αν η νύφη -γαμπρός, δεν είναι Έλληνας. Τώρα,φιλε μου όλα έχουν το ρίσκο τους. Μια δοκιμή θα σε πείσει. Μεγάλοι άνθρωποι είστε, τα βρήκατε καλώς δεν τα βρήκατε αντίο. Μην πολυκολας και μην πολυσκεφτεσαι αν γουστάρεις.

ROCK-54

# 42 στις 14/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

...και...

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από Leigh-Cheri

... έχω την εντύπωση ότι δεν απάντησες σε αυτό που σε ρώτησα.

Εκτός και αν δεν το κατάλαβα.

Πίστευα πως πίσω από τη συμβουλή να πάει οπωσδήποτε στο σπίτι της με τους γονείς της και να τον φιλοξενήσουν

'κρυβόταν' κάτι περισσότερο.

...τωρα μου το γραφεις?

Νομιζω ημουν αναλυτικοτατος και η αποψη μου βρησκεται και αναμεσα στις σειρες του κειμενου μου...

Αν δεν καταλαβες η τελευταια ευκαιρια σου ειναι να πας "πανω" μαζι με τον θεματοθετη 

Να εισαι παντα καλα, με εκανες νοερα να γυρισω πισω στο χρονο κ να θυμηθω ομορφες καταστασεις ...

wish_

# 43 στις 14/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

και αν έρθει έλλάδα που θα μείνει?Φυσικά της έχεις πει ότι μένεις μονος κτλ και το ξέρει?

και ποσο σίγουρος εισαι ότι δεν ηταν παντρεμένη εκεί και αυτός εξαφανίστηκε και την άφησε παντρεμένη.

εχω γνωρίσει αρκετό κόσμο από εκεί να ξέρεις αυτό που σου λένε για διαφορετική νοοτροπία ισχύει και αυτά τα καταλαβαίνεις μέσα στο σπίτι και στη σχέση.Φαντάζομαι εχεις καταλάβει ότι ψάχνει ένα στήριγμα,μπορεί να μην εισαι και ο μονος που έχει ερθει σ επαφή για να μιλήσει.Οπώς και να χει κοιτα να δεις τι θες από αυτή τη γυναίκα και θα μπορούσες να τις προσφερείς,γιατί ισως να θέλει ολο το πακέτο.Ειναι δυσκολο και για εκεινη που είναι μονη και δεν εχει στον ηλιο μοιρα και αναγκάζεται να ξενιτευτεί αλλά οποιος και αν την δεχτει θα πρεπει να το κάνει πραγματικά γιατί θέλει να στηρίξει ένα τετοιο ατομο άσχετα από που είναι.

Koula___

# 44 στις 14/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

και εγώ περίμενα απάντηση σε αυτό που σε ρώτησε η τσέρυ

διαβάζοντας το κείμενό σκέφτηκα να πάω καλύτερα wiki

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από ROCK-54

...και...

...τωρα μου το γραφεις?

Νομιζω ημουν αναλυτικοτατος και η αποψη μου βρησκεται και αναμεσα στις σειρες του κειμενου μου...

Αν δεν καταλαβες η τελευταια ευκαιρια σου ειναι να πας "πανω" μαζι με τον θεματοθετη 

Να εισαι παντα καλα, με εκανες νοερα να γυρισω πισω στο χρονο κ να θυμηθω ομορφες καταστασεις ...

Egw-eimai-leme

# 45 στις 14/10/2015
author
Ανδρας / 59 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 964

Το πρωτο ηταν αυτό που αξιζε...

https://www.youtube.com/watch?v=gCQIGiXf0JA

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από nuvola
αν θυμάμαι είχε και νούμερα...

1 ...2...
τικτοκτικιντικ

Bliss_

# 46 στις 14/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

αναρωτιέμαι ποια χρονιά το είδα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από Egw-eimai-leme

Το πρωτο ηταν αυτό που αξιζε...

https://www.youtube.com/watch?v=gCQIGiXf0JA

Egw-eimai-leme

# 47 στις 14/10/2015
author

Η ταινία είναι παραγωγής 1980. Στην Ελλάδα νομιζω δεν πηρε διανομη στις αιθουσες, γιατι ειχαμε καλύτερες. Κυκλοφόρησε σε VHS Video μετά το 1985 πάντως...

Παράθεση:
Σχόλιο # 46 από Bliss_

αναρωτιέμαι ποια χρονιά το είδα...

MiltosRNLI1930

# 48 στις 14/10/2015
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.351

Tα παιδια ολου του κοσμου ειναι τα ιδια Αυτο το ΣΟΚ ,δεν τα καταλαβα Αν αγαπας μια γυναικα αγαπας και τα παιδια της ,αλλως πας στην πλατεια Κουμουνδουρου για εφημερες καταστασεις και στα ορθια να μην ξοδευεσαι σε ταχυφαγεια και καφε

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από Paralia48

Νομίζω , το πρόβλημα δεν είναι η καταγωγή της, αλλά το παιδί. Η δοκιμή έγινε τις 10 μέρες που έμειναν μαζί και το πείραμα πέτυχε. Αλλά το παιδί δεν μπορεί να το πετάξει. Αν τη δεχτείς, θα τη δεχτείς με το παιδί της. Ξαφνικά, το να βρεθείς με ένα ξένο παιδί στην αγκαλιά είναι ένα σοκ. Αλλά αν αξίζει τον κόπο, μπορεί να σου φέρει ευχάριστες εκπλήξεις. Δεν ξέρεις!
Για γονείς και σόγια, δε νομίζω να κολλάει κανείς, είσαι και 38 χρονών, δε νομίζω ν΄αποφασίζει η μαμά με ποια θα ζήσεις.
Δύσκολη η απόφαση πάντως, γιατί αναλαμβάνεις μεγάλες ευθύνες, αλλάζουν πολλά στη ζωή σου. Είσαι ο τύπος των επαναστάσεων? Τότε δοκίμασε! Φοβάσαι το ρίσκο και τις μεγάλες αλλαγές?  Τότε άστο!

Αρέσει στο μέλος anemona_62

Koula___

# 49 στις 14/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

έχεις αλλεργία στις τελείες?

Παράθεση:
Σχόλιο # 48 από MiltosRNLI1930

Tα παιδια ολου του κοσμου ειναι τα ιδια Αυτο το ΣΟΚ ,δεν τα καταλαβα Αν αγαπας μια γυναικα αγαπας και τα παιδια της ,αλλως πας στην πλατεια Κουμουνδουρου για εφημερες καταστασεις και στα ορθια να μην ξοδευεσαι σε ταχυφαγεια και καφε

Bliss_

# 50 στις 14/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

γι'αυτό αναρωτιέμαι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από Egw-eimai-leme

Η ταινία είναι παραγωγής 1980. Στην Ελλάδα νομιζω δεν πηρε διανομη στις αιθουσες, γιατι ειχαμε καλύτερες. Κυκλοφόρησε σε VHS Video μετά το 1985 πάντως...

Bliss_

# 51 στις 14/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

όχι ...λείπει το πλήκτρο...το ρούφηξα μια μέρα...

...με την ηλεκτρική σκούπα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από Koula___

έχεις αλλεργία στις τελείες?

Bliss_

# 52 στις 14/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ποτέ για όλους...ούτε για όλα...

μόνο σε ό,τι γνωρίζω απαντώ.

Νταξ;;;

Παράθεση:
Σχόλιο # 52 από Koula___

αυτή τη μαλακισμένη συνήθεια να απαντάς για όλους

πότε την κληρονόμησες?

μητέρα τερέζα?

Bliss_

# 53 στις 14/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

άντε, ετοιμάσου τώρα για το πάρτυ με την πάρτη σου

Koula___

# 54 στις 14/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

σαν να έχεις πολλούς προστατευόμενους

και με κάνει εντύπωση

άλλον ρωτάω και βγαίνεις εσύ

δεν είναι η πρώτη φορά που σε βλέπω να πετάσσεσαι

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από Bliss_

ποτέ για όλους...ούτε για όλα...

μόνο σε ό,τι γνωρίζω απαντώ.

Νταξ;;;

thalassa27

# 55 στις 14/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μου  θύμισες  τις  Νύφες   του  Βούλγαρη   ... το  πανέμορφο  Ρωσιδάκι   ... δεν  θυμάμαι  καλά  νομίζω 

την   πούλησαν   οι  γονείς  της   ... και  ο  καπετάνιος  είχε  άσχημη  "συμμετοχή " ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από ROCK-54

Ο'κ, θα εκφρασω την προσωπικη μου αποψη...

...αλλα ειναι φυσικα υποκειμενικη κ ο καθενας την ερμηνευει, αναλογα με το πως ειναι...κουρδισμενος...

Η Ρωσια φρονω πως ειναι μια απο τις πιο ενδιαφερουσες χωρες του κοσμου με τεραστια ιστορια, πολιτισμο, μεγαλες αντιθεσεις και σπανιες φυσικες ομορφιες. Απο την τεραστια χωρα αυτη ο καθενας μας θα βρει οπωσδηποτε κατι ενδιαφερον και ναι διδαχτει. Η εκπληκτικη αρχιτεκτονικη της παλιας Αγ.Πετρουπολης δεν εχει τιποτα να ζηλεψει απ'αυτην του κεντρου του Παρισιου η τα καναλια της Gent, Bruges k Amsterdam. Oσο για την Μοσχα στεκει επαξια διπλα στις μεγαλυτερες πρωτευουσες του κοσμου με την ιστορια,τους τεραστιους δρομους κ πλατειες,με ενα απο τα ομορφοτερα και καλα οργανωμενα μετρο ,τα μουσεια (απο τα καλυτερα που εχω δει),με τα παλια αναγεννησιακα κτιρια, διπλα στα τεραστια γκριζα σταλινικα  και τις ομοιομορφες εικοσαοροφες προκατ πολυκατοικιες των προαστειων οπου ζει ο απλος κοσμος,πολλες φορες κατω απο το οριο της φτωχειας...

Αν τον μεσο Αγγλο τον χαρακτηριζαμε φλεγματικο, τον Γαλλο constipe κ υπολογιστη,τον Γερμανο πειθαρχιμενο κ ρεβανσιστη,τον Ελληνα πονηρουλη,ανυπομονο κ ημιμαθη (μη βαρατε ρε,την αληθεια ειπα) τον μεσο Ρωσο προσωπικα θα τον χαρακτηριζα ψυχουλα με τεραστια υπομονη,που αρχιζει κ ξυπναει,ανακαλυπτει τον εξω κοσμο (αν του δωθει η ευκαιρια) κ υιοθετει γρηγορα τον δυτικο τροπο ζωης με μεγαλη ευχαριστηση...

Κατα την ταπεινη μου αποψη πολυ κακως η Ρωσιδα εγινε συνωνυμο της πορνης . Ο'κ, θα συμφωνησω πως οπου υπαρχει καπνος υπαρχει κ φωτια, αλλα η πουτανια δεν θα ελεγα πως ειναι κατι που χαρακτηριζει γενικα την Ρωσιδα  και μαλλον καμμια γυναικα. Ειναι ισως τροπος επιβιωσης για μερικες γυναικες, σε μια χωρα,οπου απο την μια στιγμη στην αλλη τα πανω ηρθαν κατω και η χωρα οπου ο περισσοτερος κοσμος ζουσε φτωχα και με ελαχιστη ελευθερια εκφρασης (οχι σκεψης), αλλα με ασφαλεια κ δουλεια για ολους,ξαφνικα επεσε στα βαθια, βιωνοντας ξαφνικα ισως τον πιο αγριο κ απανθρωπο καπιταλισμο,οπου γκρεμιστικαν ολες οι δομες του κοινωνικου κρατους που η εδω κριση που ζουμε τωρα φανταζει χαδι...

Η μεση ρωσιδα ειναι αντρακι,προσγειωμενη,μορφωμενη,ομορφη (στις περισσοτερες περιπτωσεις) και κοκετα. Αν σε γουσταρει δεν θα κωλωσει να κανει αυτη το πρωτο βημα. Εδω θα σταθω περισσοτερο για να το εξηγησω,μια και το εψαξα,αφου ηταν κατι που με εντιπωσιασε στην αρχη. Τον Β΄παγκ.πολεμο σκοτωθηκαν 22 εκατομμυρια ρωσοι. Απ'αυτους 14 εκατ.ηταν αντρες.Απο τοτε περασαν 70 χρονια, χωρις να γινει αναπληρωση αντρων, και η φτωχεια η υπογεννητικοτητα και ο αλκοολισμος (38% του πληθισμου) - 72% αντρες κ 28% γυναικες δημιουργησαν ελλειψη αντρων με τεραστια προσφορα γυναικων. Σ'αυτα προσθεστε το χαμηλο προσδοκιμο ζωης Μ.Ο 66 ετη στους αντρες κ 73  στις γυναικες και ετσι ευκολα καταλαβαινει καποιος γιατι οι ρωσιδες αν τους δωθει μια καλη ευκαιρια δεν την χανουν με τιποτα κ μην με πειτε καποιες προοδευτικες σεξιστη. Ναι, εζησα λιγους μηνες με μια ρωσιδα εκει,αλλα δεν ηταν αυτο το φτηνο,οπως ενδεχομενως το φανταζεται η achinos με την καπως περιορισμενη φαντασια κ επαρχιωτικη νοοτροπια...Και ναι Τζουλια,η μεση ρωσιδα εχει διαφορετικη σφαιρικη κουλτουρα,ισως δεν θα σου ραψει το κουμπι και να σου κανει γιουβαρλακια,αλλα θα σε κανει να αιστανθεις αντρας,θα σε γοητευσει,θα διατηρει αμειωτο το ενδιαφερον σου γιαυτην με την  μορφωση, το τακτ, κ  την αξιοπρεπεια κ χωρις να λογαριαζει τι θα πει ο κοσμος,ασχετα αν εισαι ρωσος,τουρκος,η ιαπωνας,αρκει να αιστανθει πως την σεβεσαι και την θελεις πραγματικα οχι τοσο για γαμο, αλλα σαν γυναικα.Και να με συμπαθας Τζουλια,αλλα εμεις μαλλον ειμαστε περισσοτερο ρατιστες,επειδη ετσι απερισκεπτα μας αρεσει να βαζουμε ταμπελες,γενικευοντας κ τσουβαλιαζοντας,μη μπορωντας να σκεφτουμε τις αιτιες πολλων πραγματων, και να ξεφυγουμε πολλες φορες απο τον μιζερο κ θλιβερο μικροκοσμο μας, και δεν μιλαω προσωπικα για σενα κ μην αρπαχτεις...

Ο τροπος ζωης,το κλιμα κ τα υπαρχοντα του μεσου ημιεξαθλιωμενου τωρα Ελληνα, φανταζουν τεραστιο πλουτο στα ματια των περισσοτερων ρωσων,που ζουν μια μετρια ζωη σε σκληρο κλημα κ κοινωνια κ χωρις  ιδιαιτερες προσδοκιες για αμεση βελτιωση και ετσι αν τους δωθει ευκαιρια, φευγουν ευχαριστως απο την χωρα τους αναζητωντας καλυτερη ευκαιρια. Μηπως κ το ιδιο δεν συμβαινει εδω με τους μορφωμενους κ σκεπτομενους Ελληνες (νεοι κ μεσηλικες), που φευγουν απο μια χωρα που ζει στην παρακμη κ την ουτοπια του προσωπικου βολεματος,οπου οι κυβερνησεις αλλαζουνε,η κριση επιδεινωνεται και παντου πλεον βλεπουμε ολοι αδιεξοδα...

Bliss_

# 56 στις 15/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

τι σου κάνει εντύπωση;

προστασία δε χρειάζομαι, ούτε την επιζητώ...

αλλά γουστάρω να απαντώ σε τάχα μου "ψαγμένες" ερωτήσεις,

όταν αφορούν ανθρώπους που γνωρίζω...

αν το βλέπεις ως προστασία, the problem is yours

και να είσαι σίγουρη ότι θα πετάγομαι πάντα...εκεί που με σπέρνουν όμως...

κουλι-άζεις επικινδύνως πολλές φορές...να το κοιτάξεις.

και ας απαντήσω εδώ στο πολύ σημαντικό ερώτημα περί φωτογραφιών...

μπας και τσιμπήσει κανα καλό τεμάχιο ρε Κούλα...μα έχεις και συ κάτι απορίες!

Παράθεση:
Σχόλιο # 54 από Koula___

σαν να έχεις πολλούς προστατευόμενους

και με κάνει εντύπωση

άλλον ρωτάω και βγαίνεις εσύ

δεν είναι η πρώτη φορά που σε βλέπω να πετάσσεσαι

sotos-1

# 57 στις 15/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Και μόνο που αφήνει τη χώρα της για να έρθει στην τωρινή Ελλάδα,δεν σου προκαλεί απορία?Δηλαδή πόσο χειρότερα ζει εκεί πέρα?

Αν όσο την είχες εδώ δεν ξόδεψε ούτε μισό σεντ,κοιμόταν σπίτι σου,την έβγαζες έξω,την τάιζες,την πότιζες,πράγματα δηλαδή που ποτέ δεν θα τα έβλεπε στη χώρα της,αυτή θα νομίζει ότι πάντα θα είναι έτσι.Ότι βρήκε τον χορηγό που έψαχνε.Αν όμως αρχίζεις να της λες 'ξέρεις,έχω και λογαριασμούς να πληρώνω',και κοπούνε τα δωράκια και οι έξοδοι,τότε αυτή μπορεί να αρχίσει να κοιτάει για άλλα...πορτοφόλια.Και θα φύγει χωρίς να πει ούτε ευχαριστώ.

jane-doe

# 58 στις 15/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...

Παράθεση:
Σχόλιο # 57 από sotos-1

Και μόνο που αφήνει τη χώρα της για να έρθει στην τωρινή Ελλάδα,δεν σου προκαλεί απορία?Δηλαδή πόσο χειρότερα ζει εκεί πέρα?

Αν όσο την είχες εδώ δεν ξόδεψε ούτε μισό σεντ,κοιμόταν σπίτι σου,την έβγαζες έξω,την τάιζες,την πότιζες,πράγματα δηλαδή που ποτέ δεν θα τα έβλεπε στη χώρα της,αυτή θα νομίζει ότι πάντα θα είναι έτσι.Ότι βρήκε τον χορηγό που έψαχνε.Αν όμως αρχίζεις να της λες 'ξέρεις,έχω και λογαριασμούς να πληρώνω',και κοπούνε τα δωράκια και οι έξοδοι,τότε αυτή μπορεί να αρχίσει να κοιτάει για άλλα...πορτοφόλια.Και θα φύγει χωρίς να πει ούτε ευχαριστώ.

jane-doe

# 59 στις 15/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Έτσι εξηγείται...

(Ε, χαιρέτα μας ρε κείμενο)

Egw-eimai-leme

# 60 στις 15/10/2015
author

Και τώρα φίλε THANKA ...ξέρεις τι πρέπει να κάνεις...

Φέρ 'τους και τους δυο και βγάλ' τους στο κλαρί...

Παράθεση:
Σχόλιο # 57 από sotos-1

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε