Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Για Παντρεμένους- Παντρεμένες

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

nipavo

# 1 στις 27/10/2015
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Ν. Καβάλας / Καβάλα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Παρακαλώ για τις απόψεις και συμβουλές σας, άνδρες και γυναίκες με πείρα στο χώρο.

Παντρεμένος πλέον, αποφασισμένος για το επόμενο στάδιο και προς αναζήτηση ερωτικής συντροφιάς. Στα 45, με παιδί και υποτονική σεξουαλική ζωή, με την καθημερινότητα και τα προβλήματά της σε πρώτο πλάνο. Έμπειρος σεξουαλικά, με αρκέτες σχέσεις, ερωμένες κλπ ΠΡΟ γάμου, πιστός στη σύζυγο έως τώρα και ξαφνικά στο σημείο μηδέν. Γνωρίζοντας αρκετά ( το αντίθετο φύλο στην προ γάμου ζωή μου ξαφνικά αντιλαμβάνομαι ότι δεν έχω ιδέα για τις σχέσεις και το φλέρτ στη μετά γάμου εποχή.Επιλέγω να ψάξω για άτομο στην ίδια κατάσταση με μένα, που να αναζητά το "αλατοπίπερο" στην σεξουαλική του ζωή, και όχι μια καινούργια αρχή, νέα σοβαρή σχέση κλπ. Άρα παντρεμένη, σε "σεξουαλική" κρίση, με πλήρη αίσθηση του τι κάνει.Και εδώ ανακύπτει το πρόβλημα:Πως φλερτάρεις/κάνεις καμάκι ως παντρεμένος/σε μια παντρεμένη; Σε μια μικρή επαρχιακή πόλη που όλοι πάνω κάτω γνωριζόμαστε, είναι δύσκολο να φλερτάρεις ανοιχτά χωρίς να εκθέσεις τη σύζυγο και να αποφύγεις τα σχόλια (τα οποία εννοίοτε υπάρχουν ακόμα και όταν δεν δίνεις δικαιώματα). Σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη όπου τα πράγματα είναι πιο απρόσωπα και χαοτικά, αν η δουλειά σου βοηθά είναι εύκολο να είσαι "ανοικτός" σε φλέρτ και "παιχνίδι", σε κλειστές κοινωνίες όμως;Οι γυναίκες πως το διαχειρίζεστε; Και τι διακρίνει τις "αποφασισμένες" από αυτές που το "σκέφτονται" αλλά διστάζουν; 

Egw-eimai-leme

# 2 στις 27/10/2015
author
Ανδρας / 59 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 964

Πριν αρχίσεις να παίρνεις απαντήσεις από τους ειδικούς, θα σου πρότεινα να αναρωτηθείς (υποθέτω οτι δεν το έχεις κάνει), τι πάς να κάνεις.

Η καθημερινότητα που αναφέρεις σαν πρόβλημα, θα είναι εκεί με γκομενα ή χωρίς.Σε αυτήν θα προστεθεί και ένα ακόμη αγχος, αυτό της συγκάλυψης. Θα προσέθετα και τις ενοχές, αλλά αυτές δεν απασχολούν τους πάντες. 
Οπότε μάλλον θα χειροτερέψουν τα πράγματα αντι να καλυτερέψουν.

Αντί να ρωτάς διάφορους άσχετους για το πως μπορείς να κοροιδέψεις (τον εαυτό σου), νομίζω θα ήταν καλύτερο να συζητήσεις το πρόβλημα (χωρις περιστροφές) με τον άμεσα εμπλεκόμενο. Ίσως η λύση να είναι πιο εύκολη απ ότι νομίζεις.Και αν τελικά τα πράγματα δεν λύνονται, ή δεν θελήσετε να βρείτε λύση που να αφορά και τους δύο σας, τότε θεωρώ οτι θα ήταν πιο αντρίκιο να προχωρήσεις σε ριζοσπαστικότερες αποφάσεις.

Αλλά...
εγω δεν είμαι ειδικός...
Αρέσει στα μέλη Rania___, Eimai_

tangerinedream

# 3 στις 27/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

...λόγω των κοινωνικών συνθηκών των μικρών περιφερειακών πόλεων θα ήταν πρακτικό να προσπαθήσεις σε κάποια άλλη πόλη του νομού ή των όμορων...βέβαια δεν είναι και το καλύτερο να "συμβουλεύεις" κάποιον για το πώς θα προβεί σε απιστία προς τη γυναίκα του και την οικογένειά του, αλλά όπως το θέτεις ΄περί τέλματος και ψυχολογικών αδιεξόδων, ίσως μια διέξοδος προς αυτή την κατεύθυνση να σας βοηθήσει όλους!!! ...όμως η κίνηση αυτή είναι δίκοπο μαχαίρι, εφόσον στον ερωτικό τομέα (που εμπλέκονται πολλοί παράγοντες) τα πράγματα δεν είναι πάντοτε απλά και εμείς δεν μπορούμε πάντα να ελέγχουμε τον εαυτό μας, όσο και άν είμαστε σίγουροι για αυτό...και εννοώ ότι αυτό που μπορεί να αρχίσει σαν μια απλή σαρκική επαφή που να βοηθά και τους δυο εμπλεκόμενους, μπορεί πολυ εύκολα κάποια στιγμή να εξελιχτεί σε τυφώνα επιπέδου 5 ο οποίος θα διαλύσει τα πάντα...εσένα, το άλλο πρόσωπο, τις οικογένειές σας και εν τέλει τις ζωές σας...
Οπότε θα έπρεπε ίσως να το σκεφτείς δυο φορές πριν εμπλακείς σε μια τέτοια κατάσταση...τώρα υπάρχει βέβαια και το περίφημο "η τύχη βοηθά τους τολμηρούς"...διαλέγεις και παίρνεις!!!
Επίσης, μας περιγράφεις μια έντονη και γεμάτη ζωή που έζησες εκτός γάμου γεμάτη όμορφες και απολαυστικές στιγμές...κάποια στιγμή αυτή η περίοδος τελείωσε και ο χρόνος την πήρε πίσω στο παρελθόν για πάντα...τώρα είσαι μέσα σε μια άλλη κατάσταση της οποίας η ισορροπία είναι απαιτητική και γεμάτη συνεχείς υποχρεώσεις... έχεις παιδιά και σύζυγο και ίσως θα έπρεπε να σταθείς στο ύψος αυτού του απαιτητικού έγγαμου βίου και δια μέσω αυτού, να ισορροπήσεις τη ζωή σου...

Εξάλλου ο γάμος είναι μια κοινή δια βίου δέσμευση, η οποία για να διεκπεραιωθεί απαιτείται να αποτελείται απο ενήλικους και σοβαρούς ανθρώπους, οι οποίοι δέχονται τη δέσμευση αυτή συνειδητά και ανεξαρτήτως των συνθηκών και των συνεχών προκλήσεων, που θα προκείψουν στην πορεία της κοινής ζωή των...η σοβαρότητα και η αφοσίωση είναι βασικά χαρακτηριστικά των μερών που συμφωνούν στη δέσμευση αυτή και που μπορούν να εξασφαλίσουν την ισχύ της στο πέρασμα των χρόνων...

Σε κάθε περίπτωση θα ήθελα καλέ μου φίλε να σου αφιερώσω ένα τραγουδάκι (τραγουδάρα!) που λέει : "Στάσου νύχτα, στάσου νύχτα μια στιγμήηηη..."   

nuvola

# 4 στις 27/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Egw-eimai-leme

Αλλά...
εγω δεν είμαι ειδικός...

ως τι απαντάτε τότε αγαπητέ ;

Egw-eimai-leme

# 5 στις 27/10/2015
author

Όπως είπε και κάποια πρόσφατα...

ειδικός ή μη

ειμαι εδω για να απαντάω...

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από nuvola

ως τι απαντάτε τότε αγαπητέ ;

Αρέσει στο μέλος broomstick

tangerinedream

# 6 στις 27/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...ναι θα πρέπει να αποφασίσεις τι είμαστε όλοι εμείς οι "άλλοι"...ειδικοί ή άσχετοι; (εφόσον απαντάς άμεσα ώς "μή ειδικός" και έμμεσα ώς "σχετικός", αποκαλώντας όλους τους "άλλους" εμάς άσχετους!)...

Egw-eimai-leme

# 7 στις 27/10/2015
author

Φίλε μου...μπορώ να αποφασίσω μόνο για μένα...και αυτό έκανα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από tangerinedream

...ναι θα πρέπει να αποφασίσεις τι είμαστε όλοι εμείς οι "άλλοι"...ειδικοί ή άσχετοι;

tangerinedream

# 8 στις 27/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...ναι και έτσι είναι το σωστό!!!  ...αλλά εδώ αποφασίζεις και για το τι είμαστε όλοι εμείς οι "άλλοι"...για ξαναδιάβασε αυτά που έγραψες...

nuvola

# 9 στις 27/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ένας  κήπος χωράει όλα τα λουλούδια...

https://www.youtube.com/watch?v=rrwZYgfWwqc

Egw-eimai-leme

# 10 στις 27/10/2015
author

Αν...διαβάζοντας αυτό...

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Egw-eimai-leme

Αλλά...

εγω δεν είμαι ειδικός...

εβγαλες το συμπέρασμα οτι αποφασιζω για τους άλλους...

τότε δεν μπορώ παρά να...

συμφωνήσω...

Αλλα μήπως είμαστε ήδη  off topic?

tangerinedream

# 11 στις 27/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...μονο όφφ τόπικ; ξεφύγαμε εντελώς...(για άλλη μια φορά)

sxeseis_support

# 12 στις 27/10/2015
author
Ανδρας / 54 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 378

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Egw-eimai-leme

Αλλα μήπως είμαστε ήδη  off topic?

Off topic;

Μα τι είναι αυτά που λέτε; 

Παρακαλώ, συνεχίστε!  

Αρέσει στα μέλη Niki_31, Rania___ και σε ακόμα 1 μέλος.

nuvola

# 13 στις 27/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
τώρα διάβασα το θέμα...

ο κυριούλης  θέλει πατούρα πως να βγάλει ψάρι χωρίς να βρέξει κώλο ;   

nuvola

# 14 στις 27/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από sxeseis_support

Off topic;

Μα τι είναι αυτά που λέτε; 

Παρακαλώ, συνεχίστε!  

ωχ μας την έπεσε το πυροβολικό  ... 

Climentini

# 15 στις 27/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Η ζωή είναι μικρή. Απάτησε

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από nipavo

Παρακαλώ για τις απόψεις και συμβουλές σας, άνδρες και γυναίκες με πείρα στο χώρο.

Ε, για να μην σας παραπλανώ, πείρα στο χώρο δεν έχω, αλλά έχω πείρα στο google.

Θα σας προτεινα να απευθυνθείτε σε κάποιο από τα εξειδικευμάνα σάιτ γνωριμιών για παντρεμένους, που προσφέρουν εχεμύθεια- ανωνυμία-διακριτικότητα, αλλά μετά είδα το παρακάτω, και άλλαξα γνώμη (μη σας πάρουμε και στο λαιμό μας... )

Καναδάς: Aυτοκτονίες παντρεμένων λόγω hacking σε site γνωριμιών

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 26/08/2015

Τουλάχιστον δύο άνθρωποι φαίνεται ότι αυτοκτόνησαν από το φόβο να αποκαλυφθούν τα στοιχεία τους μετά την επίθεση χάκερς στην καναδική ιστοσελίδα xxx για παντρεμένους οι οποίοι αναζητούν σύντροφο.

Πριν από μερικές εβδομάδες, χάκερς είχαν καταφέρει να σπάσουν τους κωδικούς της ιστοσελίδας γνωριμιών, xxx  με αποτέλεσμα να χάσουν τον ύπνο τους 37 εκατομμύρια «άτακτοι» σύζυγοι που μπήκαν στον πειρασμό να απιστήσουν με τη βοήθεια της σύγχρονης τεχνολογίας.

Οι χάκερς, με την ονομασία "Ομάδα Κρούσης" κατάφεραν να κλέψουν τα προσωπικά δεδομένα χρηστών: Ονόματα, διευθύνσεις, φωτογραφίες ακόμη και συνομιλίες.

Απειλούν να τα δώσουν όλα στη δημοσιότητα ενώ το CNN μεταδίδει ότι πολλοί χρήστες έχουν ήδη λάβει αυτά τα απειλητικά email και τους ζητούνται 200 δολάρια.

Η εταιρεία ανακοίνωσε ότι προσφέρει 400 χιλιάδες δολάρια σε όποιον δώσει πληροφορίες για την ταυτότητα των χάκερς, ενώ η αστυνομία του Τορόντο συνεχίζει τις έρευνες για τον εντοπισμό των δραστών.

tangerinedream

# 16 στις 27/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...εγώ συνεχίζω να διαπιστώνω ότι το μεγαλύτερο ποσοστό των ενήλικων (με την έννοια της σοβαρότητος) ανθρώπων είναι αποκλειστικά και μόνον κατ'ευφημισμό "ενήλικες" και λόγω παρέλευσης των χρόνων...είναι τελικά απλώς ηλίθιοι...θλιβερό!!!..ή pathetic όπως θα έλεγαν και οι κουτόφραγκοι...

broomstick

# 17 στις 27/10/2015
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 2.517

και τι εννοεις ρε φιλε???οτι απαγορευονται οι μλκιες???σοβαρος εκει που πρεπει αλλα λιγο αλατοπιπερο δεν βλαπτει...να εχουμε και κατι να θυμομαστε στα γεραματα...εξαλλου ο ανδρας μεσα του κραταει το παιδι...και δεν αναφερομαι στο θεμα...γενικα μιλαω

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από tangerinedream

...εγώ συνεχίζω να διαπιστώνω ότι το μεγαλύτερο ποσοστό των ενήλικων (με την έννοια της σοβαρότητος) ανθρώπων είναι αποκλειστικά και μόνον κατ'ευφημισμό "ενήλικες" και λόγω παρέλευσης των χρόνων...είναι τελικά απλώς ηλίθιοι...θλιβερό!!!..ή pathetic όπως θα έλεγαν και οι κουτόφραγκοι...

tangerinedream

# 18 στις 27/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...σοβαρός δεν είναι όποιος δεν κάνει μαλακίες αλλά εκείνος που μπορεί να τις υποστηρίξει...

broomstick

# 19 στις 27/10/2015
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 2.517

ολοι μας μπορουμε να τις υποστηριξουμε εφοσον τις κανουμε εις γνωσην μας...

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από tangerinedream

...σοβαρός δεν είναι όποιος κάνει μαλακίες αλλά εκείνος που μπορεί να τις υποστηρίξει...

wish_

# 20 στις 27/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

εγώ αναρωτιέμαι πώς θα σου φαινόταν να ένιωθε έτσι και η γυναίκα σου και να άρχιζε να ψαχνόταν!!!

θα ήσουν τόσο ανοιχτός όσο με άλλες γυναίκες παντρεμένων?

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε