Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πως φλερταρουν οι ανδρες σημερα;

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

johnaloisi

# 1 στις 28/10/2015
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 16
'Aρεσαν+: 0%

Μαγκες, γεια χαρα νταν και τα κουκια μπαγλαν. Λοιπον, περναω στο παρασυνθημα. Το θεμα που παραθετω ειναι ενα φλεγον θεμα και παντα επικαιρο που μας αφορα ολους.Το θεμα αφορα το πως φλερταρουν οι ανδρες στη σημερον ημερα.Θα ηθελα λοιπον, φιλοι μου καλοι, καλοι μου φιλοι (αχαχουχα), να παραθεσετε τις γνωμες και εμπειριες σας σχετικα με το φλερτ, προσεγγιση του αντιθετου φυλου 'η και καμακι αμα λαχει να πουμε. Πιστευω οτι ο καθενας 'η και  η καθε μια που θα εκφρασει μια αποψη σχετικη με το θεμα, θα βοηθησει και σιγουρα θα βοηθηθει. Για να σας βοηθησω και εγω λιγο στο να απαντησετε, σας παραθετω και καποιες ερωτησεις που μπορειτε να απαντησετε βημα - βημα, εθνος - εθνος...(Αχα, καλο ε

1.Καθε ποσο συχνα φλερταρετε;(Καθε μερα,μια φορα το μηνα...)

2.Σε τι μερη και τι ωρες προτιματε να φλερταρετε;(Το πρωι στην καφετερια,το βραδυ στο μπαρ...)

3.Πως πατε για καμακι;(Μονος, με 1 φιλο, με μεγαλη παρεα...)

4.Γιατι ερχονται και φιλοι μαζι σασ;(Και αυτοι για καμακι,για παρεα, συμπαρασταση, βοηθεια...)

5.Πως ντυνεστε συνηθωσ;(Κυριλε,εξαλλα,απλοικα...)

6.Τι ειδους γυναικες προσεγγιζετε;(Τις πιο ομορφες επειδη σας αρεσουν,τις πιο μετριες επειδη φοβαστε μη σας απορριψουν οι ομορφες, πιο μικρες, πιο μεγαλες...)

7.Ποτε κανετε ''παιχνιδι'';(Οταν δειτε μια γυναικα μονη, με 1 φιλη της, με πολλες φιλες - φιλους...)

8.Οταν δειτε και αντρες κοντα στην γκομενα κανετε κινηση;

9.Τι ειναι το πρωτο πραγμα που της λετε;(Συστηνεστε,κανετε κομπλιμεντο...)

10.Αν η σηζητηση παει καλα πως το συνεχιζετε;(Ανταλλαζετε τηλ., Πατε καπου αλλου μαζι...)

11.Αν σας απορριψουν τι κανετε;(Εγκαταλειπετε, το παλευετε λιγο, την πεφτετε στη φιλη τους...)

12.Κατα τη συζητηση τι λετε περιπου;(Περι ανεμων και υδατων, εκδηλωνετε αμεσο ενδιαφερον...)

13.Λετε ψεματα για σας 'η μονο αληθεισ;(Για δουλεια, προσωπικοτητα...)

14.Πως αντιμετωπιζετε τον περιγυρο τησ(παρεα τησ);(Αδιαφορα,φιλικα...)

15.Αν το πραγμα εχει παει πολυ καλα και υπαρχει ανταποκριση προχωρατε στο ''ψητο'',κι ας γνωριζεστε μολις λιγες ωρεσ;

16.Που προτιματε να ''συνευρεθητε'';(Σπιτι σας, σπιτι της, ξενοδοχειο)

οι ερωτησεις αν και αρκετες δεν καλυπτουν τα παντα ολα, αλλα καλυπτουν τα βασικα.Οτι αλλο θελετε κι εσεις αναφερτε το, κι ας μην ειναι στις ερωτησεις και παρακαλω επισης αναφερετε και κατα ποσο επιτυχιες εχετε με τις μεθοδους που ακολουθειτε, ωστε να μπορεσουμε ολοι να βγαλουμε τα συμπερασματα μας.

Ευχαριστω, για το χρονο σας.

Paralia48

# 2 στις 28/10/2015
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.761

16 ερωτήσεις? !!
Διδακτορικό θα κάνεις βρε επί του θέματος?

Enikos

# 3 στις 28/10/2015
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.273

Μολις αποφασισουμε-απαντησουμε, μπορω να χρησιμοποιησω τα αποτελεζματα ως ιντραξιον μανιουαλ, μπας και βρω γκομενα???

tzoulia59

# 4 στις 28/10/2015
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.490

αγαπω τα θεματα σχεσεων ,,,

αλλα δεν ειμαι αντρας ,,,
κι οτι ειχα σε γυναικα το επαναπροσδιοριζω ,,,
θα ηταν χρησιμο ωστοσο ν απαντησουν οι αντρες και οσοι απ αυτους εχουν εναπομεινει που ακομα υπηρετουν το ρολο τους .,,,

η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι οι αντρες πλεον φλερταρουν μονο με τον υπολογιστη τους ,,,
οι υπολοιποι εχουν χαθει στο συμπαν ,,,ψαχνοντας να βρουν απο που βγαινουν ,,,
Αρέσει στα μέλη nantiaklokairi, Rania___ και σε ακόμα 1 μέλος.

syntrofissa-Klelia

# 5 στις 28/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από johnaloisi

απο μακρια ... 

Paralia48

# 6 στις 28/10/2015
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:

Μαγκες, γεια χαρα νταν και τα κουκια μπαγλαν. Λοιπον, περναω στο παρασυνθημα. Το θεμα που παραθετω ειναι ενα φλεγον θεμα και παντα επικαιρο που μας αφορα ολους.Το θεμα αφορα το πως φλερταρουν οι ανδρες στη σημερον ημερα.Θα ηθελα λοιπον, φιλοι μου καλοι, καλοι μου φιλοι (αχαχουχα), να παραθεσετε τις γνωμες και εμπειριες σας σχετικα με το φλερτ, προσεγγιση του αντιθετου φυλου 'η και καμακι αμα λαχει να πουμε. Πιστευω οτι ο καθενας 'η και  η καθε μια που θα εκφρασει μια αποψη σχετικη με το θεμα, θα βοηθησει και σιγουρα θα βοηθηθει. Για να σας βοηθησω και εγω λιγο στο να απαντησετε, σας παραθετω και καποιες ερωτησεις που μπορειτε να απαντησετε βημα - βημα, εθνος - εθνος...(Αχα, καλο ε

2.Σε τι μερη και τι ωρες προτιματε να φλερταρετε;(Το πρωι στην καφετερια,το βραδυ στο μπαρ...)

4.Γιατι ερχονται και φιλοι μαζι σασ;(Και αυτοι για καμακι,για παρεα, συμπαρασταση, βοηθεια...)

6.Τι ειδους γυναικες προσεγγιζετε;(Τις πιο ομορφες επειδη σας αρεσουν,τις πιο μετριες επειδη φοβαστε μη σας απορριψουν οι ομορφες, πιο μικρες, πιο μεγαλες...)

7.Ποτε κανετε ''παιχνιδι'';(Οταν δειτε μια γυναικα μονη, με 1 φιλη της, με πολλες φιλες - φιλους...)

10.Αν η σηζητηση παει καλα πως το συνεχιζετε;(Ανταλλαζετε τηλ., Πατε καπου αλλου μαζι...)

11.Αν σας απορριψουν τι κανετε;(Εγκαταλειπετε, το παλευετε λιγο, την πεφτετε στη φιλη τους...)

12.Κατα τη συζητηση τι λετε περιπου;(Περι ανεμων και υδατων, εκδηλωνετε αμεσο ενδιαφερον...)

15.Αν το πραγμα εχει παει πολυ καλα και υπαρχει ανταποκριση προχωρατε στο ''ψητο'',κι ας γνωριζεστε μολις λιγες ωρεσ;

οι ερωτησεις αν και αρκετες δεν καλυπτουν τα παντα ολα, αλλα καλυπτουν τα βασικα.Οτι αλλο θελετε κι εσεις αναφερτε το, κι ας μην ειναι στις ερωτησεις και παρακαλω επισης αναφερετε και κατα ποσο επιτυχιες εχετε με τις μεθοδους που ακολουθειτε, ωστε να μπορεσουμε ολοι να βγαλουμε τα συμπερασματα μας.

λοιπόν, θα προσπαθήσω να απαντήσω εγώ, αν και γριά , γυναίκα, αλλά κάαατι ξέρω από πετυχημένο καμάκι

1  .0-2 φορές την ημέρα μέχρι να ...πετύχει. Ποτέ ταυτόχρονα

2.  εξαρτάται, κάθε ώρα αναλόγως το θήραμα. Το καμάκι σε πολύ νυχτερινές  ώρες δεν έχει καλό αποτέλεσμα

3. Δεν πας για καμάκι . Πας (τάχα) για κάτι άλλο και ... προκύπτει καμάκι. Επομένως είσαι όπως επιβάλεται για το κάτι άλλο.

4. για να βοηθήσουν να στηθεί το σκηνικό για το κάτι άλλο

5. όπως απαιτείται για το κατι άλλο

6. αυτή που σ΄αρέσει .

7. το παιχνίδι ξεκινά όταν είναι το σκηνικό στημένο και δίνεται η ευκαιρία. Την πρόταση για βόλτα οι δυο σας θα την κάνεις όταν είστε οι δυο.

8. διακριτική ναι

9. εξαρτάται το σκηνικό. Όχι κοπλιμέντο . Κάτι γενικότερου ενδιαφέροντος.

10. θα έλεγα όχι κατευθείαν να πάτε κάπου οι δυο σας (εκτός αν είστε ήδη μόνο δύο). Όπου δοθεί όμως η ευκαιρία στη συζήτηση, κάνεις φανερό το ενδιαφέρον για τετ α τετ συνάντηση

11.στη φίλη ποτέ!  Από  μια παρέα μόνο σε μία. Εξαρτάται την απόρριψη. Αν σου ρίξει χυλόπιτα στα μούτρα εγκαταλείπεις. Αν π.χ. δε θέλει σινεμά, ίσως θέλει κάτι άλλο, το ψάχνεις λίγο.

12.αρχικά περί ανέμων και υδάτων. Κάπου θα έχεις στο νου να κατευθύνεις τη συζήτηση προς το τετ α τετ

13. Ψέμα όχι. Κάτι να αποκρύψεις ναι. Δεν επιτρέπεται να πεις για το παρελθόν σου με τις γυναίκες

14. Φιλικά

15. όσο παίρνει , ναι., αλλά διακριτικά

16. αν έχεις δικό σου σπίτι, καλύτερα είναι το εντός έδρας. Αν έχεις και γονείς στο σπίτι, καλύτερα σε όποιο δεν έχει γονείς

Τι θα γίνει τώρα , θα πάρω κανέναν νρόκτορ τίτλο?

Αρέσει στο μέλος Rania___

tzoulia59

# 7 στις 28/10/2015
author

συγνωμη κυρια παραλια το καμακι ειναι μια διαδικασια που παιζει σ ολες τις ηλικιες ,,,

τι σημαινει γρια και νεα ,,,
ολιγον στενομυαλια δεν ειναι αυτο; 

Paralia48

# 8 στις 28/10/2015
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από tzoulia59

συγνωμη κυρια παραλια το καμακι ειναι μια διαδικασια που παιζει σ ολες τις ηλικιες ,,,

τι σημαινει γρια και νεα ,,,
ολιγον στενομυαλια δεν ειναι αυτο; 

ε, ναι ρε Τζούλια, καλά, δεν ...παίζω τώρα πια, λόγω δεδομενίλας που λέγαμε, και θα έλεγε κανείς, ότι αυτή έχει να καμακώσει χρόοοονια, τι ξέρει? Αλλά παρα την απραξία, λόγω εργασίας με νεολαία , κάτι ξέρω κι εγώ!

Την ηλικία τη γράφω, να γιατί ...μεγάλωσα ρε παιδί μου! (στο σώμα, όχι στο μυαλό!)

Αρέσει στα μέλη Rania___, aladdin30

myrto40

# 9 στις 28/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Απλά να ειναι ο εαυτος του ο καθένας!Και φυσικά...ερωτευμένος μ ε το αντικείμενο του πόθου σου! Όλα τα υπόλοιπα είναι απλά θεωρίες.

fire_fly

# 10 στις 28/10/2015
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Απαντήσεις: 397

Η ερώτηση θα έπρεπε να είναι για το ΑΝ φλερτάρουν καθόλου οχι για τό πώς 

Enikos

# 11 στις 28/10/2015
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.273

Δεν ειναι σαν το ποδηλατο, αφτο?

UFO-MUFO

# 12 στις 28/10/2015
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 280

Κι επειδή ο Ενικός δεν έβαλε τραγούδι

(ούτε και απάντηση να περιμένετε)

το βάζω εγώ...

https://www.youtube.com/watch?v=9ENBWAbQjBc

ΥΓ. Το κείμενο αυτό δεν μπήκε στη διαδικασία της προέγκρισης!!! Χα!

Αρέσει στο μέλος Enikos

tzoulia59

# 13 στις 28/10/2015
author

συμφωνω κι επαυξανω ,,,

κι εγω μεσα στο γαμο ημουν δεδομενη ,,,αλλα αφ οτου επαψα να ειμαι η δεδομενη του δεδομενου ,,,

φλερταρω και θα φλερταρω ως που να φυγω απο το ματαιο τουτο κοσμο ,,,αρκει και μονο να γουσταρω ,,,

εκει το χανω ,,,στο ολον ,,,

εκτος κι αν υπαρξει κανενα δεδομενο που θα γινω η δεδομενη του ,,,

και φτου κι απ την αρχη .,.,

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Paralia48

ε, ναι ρε Τζούλια, καλά, δεν ...παίζω τώρα πια, λόγω δεδομενίλας που λέγαμε, και θα έλεγε κανείς, ότι αυτή έχει να καμακώσει χρόοοονια, τι ξέρει? Αλλά παρα την απραξία, λόγω εργασίας με νεολαία , κάτι ξέρω κι εγώ!

Την ηλικία τη γράφω, να γιατί ...μεγάλωσα ρε παιδί μου! (στο σώμα, όχι στο μυαλό!)

Leigh-Cheri

# 14 στις 28/10/2015
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.052

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Paralia48

16 ερωτήσεις? !!
Διδακτορικό θα κάνεις βρε επί του θέματος?

α αυτό δεν μου κάνει καθόλου εντύπωση

Περισσότερο με ξαφνιάζει που προτίμησε να πάρει πρώτα συμβουλές

από κανέναν συμμαθητή του παππού του και έχει ξεσηκώσει όλες τις ατάκες

του Παράβα από τον "μάγκα με το τρίκυκλο" 

johnaloisi

# 15 στις 28/10/2015
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα

Οπα, μαγκες παρτε το αλλιως, γιατι θα βρειτε.Ο σκοπος αυτου του FORUM ειναι να παραθεσει ο καθενας τις προσωπικες του εμπειριες σχετικα με το φλερτ. Το θεμα δεν ειναι αν γινεται, ποτε γινεται, γιατι δεν γινετε κ.Τ.Λ. Μονο η Paralia48, αν και γυναικα, μπηκε στο θεμα και απαντησε σκεπτομενη σαν ανδρας, απο τις εμπειριες της. Ολοι μας εχουμε 'η μας εχουν απο λιγο εως πολυ φλερταρει οποτε καλυτερα ας μιλησουμε γι' αυτο, κι οχι απλα να λεμε οτι δεν φλερταρουν οι αντρες και τελος.

Φιλικα

iisida

# 16 στις 28/10/2015
author
Γυναίκα / 55 / Διαζευγμένη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Απαντήσεις: 194

καθηστε ρε παιδια για να καταλαβω...

το φλερτ ειναι...φλερτ...και δεν σημαινει ντε και καλα..."φασωμα" ..(ειδατε για να χει κανεις μεγαλη κορουλα?) 

και ειναι και σταση ζωης λιγακι...που σημαινει ειτε εισαι σε σχεση , ειτε εισαι παντρεμενος. , ειτε ελευθερος...δεν κοβεται...

απαντησεις μουσιε δεν εχω...διοτι ο καθενας  εχει το στυλ του, την ωρα του και τον τροπο του...,και οταν κατι που πρεπει να ειναι αυθορμητο, μπαινει σε καλουπια...φεξε μου και γλυστρισα.

εξυπνο να ειναι λεμε συνηθως...αλλα καμια φορα πιανει και η χαζομαρα...φτανει αυτος που θα την πει να την πει οπως πρεπει...
Αρέσει στο μέλος broomstick

Egw-eimai-leme

# 17 στις 28/10/2015
author
Ανδρας / 59 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 964

Εγω δεν...

μετράω ?

Παράθεση:

Mick-Machiavelli

# 18 στις 28/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

το φλερτ ειναι ωραιο και δεν το κανεις για να ριξεις στο κρεβατι τη γυναικα. Ουτε κρεας ειναι να το αγοραζεις με το κιλο, Η το εχεις μεσα σου το σπορ η δεν το εχεις. Αν το εχεις κανεις και τις γυναικες να νιωθουν ομορφα και νιωθεις και εσυ ομορφα

mili10

# 19 στις 28/10/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Πωωπωω ερωτησεις...Ολα σε καλουπια...Παει χαθηκε το παιγνιδι

johnaloisi

# 20 στις 28/10/2015
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα

Πολυ σωστο αυτο που λες φιλε μου. Αλλα η ερωτηση δεν ειναι αυτη. Η ερωτηση ειναι πως φλερταρεις εσυ, εγω και καθε αντρας σημερα, στις απαιτησεις του σημερα. Για αυτο ξεκινησα αυτο το φορουμ. Πως φλερταρεις εσυ Mick-Machiavelli, με ολο το σεβασμο.Επισης μαλλον πρεπει να γραψω κι εγω το πως φλερταρω για να το καταλαβουν και οι αλλοι.

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Mick-Machiavelli

το φλερτ ειναι ωραιο και δεν το κανεις για να ριξεις στο κρεβατι τη γυναικα. Ουτε κρεας ειναι να το αγοραζεις με το κιλο, η το εχεις μεσα σου το σπορ η δεν το εχεις. Αν το εχεις κανεις και τις γυναικες να νιωθουν ομορφα και νιωθεις και εσυ ομορφα

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε