Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πως φλερταρουν οι ανδρες σημερα;

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

1Christina

# 81 στις 23/3/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Κοιτα τωρα προβλημα: αν ουτε και η αλλη τους θελει σπιτι της, παρα μονο τους εκλεκτους...τι γινεται???

Παράθεση:
Σχόλιο # 78 από nikosk0

16.Που προτιματε να ''συνευρεθητε'';(Σπιτι σας, σπιτι της, ξενοδοχειο)-σπίτι της ή στην ύπαιθρο, δε τις θέλω σπίτι μου, μόνο τις εκλεκτές και δε γουστάρω να πληρώσω ξενοδοχείο για να ζμπρώξω, πάω και σε ρδελομπου

nuvola

# 82 στις 23/3/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 80 από nikosk0

re παίδες, σόρυ που βγηκε έτσι το κείμενο, το είχα καλά οργανωμένο. δεν ξέρω γιατί βγήκε όλο μια παράγραφος. . .

πραγματικά δε διαβάζεται με τίποτε έτσι 

δοκίμασε μήπως μπορείς να το τροποποιήσεις έστω και τώρα  

Elena_90

# 83 στις 23/3/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Nα απαντήσω και εγώ σαν γυναίκα μπας και βοηθήσω λίγο...Λοιπόν προσωπικά δεν δίνω αρκετή σημασία συνήθως στους άντρες ενός μπαρ γιατί μου αρέσει περισσότερο να γνωρίσω κάποιον μέσα από παρέα ή ασχολίες. Αν ένας άντρας τύχει να μου κάνει το κλικ θα τον επιλέξω και θα κάνω παιχνίδι μέχρι να γνωριστούμε. Αν έρθει ένας άντρας που δεν μου αρέσει ότι ατάκα και να πει δεν έχει σημασία θα τον απορρίψω ευγενικά. Θεωρώ πως ένας άντρας αν επιθυμεί να φλερτάρει στο μπαρ αρκετά σημαντικό είναι ή εντονη βλεμματική επαφή. Αν η ίδια ανταποκρίνεται τότε υπάρχουν αρκετές ελπιδες για μια γνωριμία. Δεν θα συνιστούσα να την πέσετε σε πολλές γυναίκες στο ίδιο μπαρ γιατί αμα το προσέξουμε μας δίνετε την εντύπωση του απελπισμένου. Αυτό που πρέπει να δείχνετε είναι ότι σας ενδιέφερε η συγκεκριμένη γυναίκα που αποφασίζετε να μιλήσετε και όχι όποια κάτσει. Καλύτερο καμάκι γίνεται όταν πλησιάζουν αντροπαρέες τις γυναικοπαρέες. Το ποιον άντρα επιλέγουμε και εσείς ποια γυναίκα εξαρτάται από το ποιος μας αρέσει περισσότερο και τους σκοπούς μας σε συνάρτηση με την άυρα που βγάζει ο άλλος. Το αν και τι αναζητά ο καθένας φαίνεται από τα μάτια. Δεν χρειάζεται να πείτε την τέλεια ατάκα, ίσως και καμία ατάκα (μιας και αυτά δείχνουν έναν επαγγελματισμό πεσιματος, ένα γεια είμαι ο τάδε αρκεί. Αν της αρέσετε εμφανισιάκα θα ανταποκριθει. Πρέπει να δείχνετε αυτοπεποιθηση και χιουμοριστική διάθεση. Κανείς δεν προσέχει το ίδιο έναν άντρα και μια γυναίκα με πνεύμα ηττοπάθειας. (Το να στε ντροπαλοί βέβαια δεν πειράζει, καμια φορά βγάζει και γλυκήτητα). Αν παει καλά η συζήτηση καλό θα ήταν να ζητήσετε ένα τηλέφωνο. Εγώ προσωπικά αν και δεν είμαι καθόλου της φάσης One night stand δεν θα μπορούσα από την πρώτη γνωριμία να πάω σπίτι κάποιου ή να ξέρει που μένω, και αν είναι ο σχιζοφρενής με το πριόνι? Δεν το ξέρεις.. Μπορείτε να ανταλλάξετε είτ τηλ έιτε να πάτε κάπου πιο ήσυχα να μιλήσετε είτε με παρέα είτε χωρίς (λόγου χάρη κάπου με θέα) ή καμία βόλτα. Αν υπάρξει απόρριψη καλό είναι αποχωρήσετε με το κεφάλι ψηλά και ένα κομπλιμέντο ως δείγμα αυταξίας (πχ εντάξει λοιπόν χάρηκα για την γνωρίμια και έχεις πολύ ωραίο χαμόγελο, καλή διασκέδαση). Όσο άσχημα και αν σας φερθεί εσείς να είστε κύριοι και να δείχνετε σεβασμο, ίσως εκτιμηθεί αυτό από αλλου. Στην υπόλοιπη παρέα ανταποκρίνεστε με χιούμορ και φιλικά (όχι υπερβολικά φιλικά για τυχόν παρεξηγήσεις) ούτε αδιάφορα τελείως όμως γιατί κακοφαίνεται. Μόνο αλήθειες να λέτε γιατί τα ψέματα πάντα φαίνονται ακόμη και από γλώσσα του σώματος και δεν έχουν νόημα..Ίσως το λίγο (!) μυστήριο βοηθήσει να προκαλέσετε περισσότερο ενδιαφέρον στον/στην άλλη. Κατατάλλα  μην παίρνετε προσωπικά μια απόρριψη τα γούστα είναι υποκειμενικά και ο αθένας έχει τον δικό του τύπο!!! αυτά ελπιζω να βοήθησα λίγο..

nikosk0

# 84 στις 23/3/2016
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 33
'Aρεσαν+: 0%

Το ξέρω πως θα με παρεξηγήσεις, και εσύ και οι υπόλοιπες γυναίκες της παρέας αλλα γνώμη μου είναι, πως αν ο άλλος το'χει ρε παιδί μου, αρκεί να μην είναι ο κουασιμόδος, δύσκολα θα φάει άκυρο. και δύσκολα θα το φάει γιατί? γιατί σε έχει διαλέξει για να έρθει να σου μιλήσει, και ξέρει ότι μπορεί να σε ρίξει. αυτό βέβαια προϋποθέτει άπειρες χυλόπιτες ακι αρκετή εμπειρία, τόσο για να ξέρει τι θέλει, όσο και για να ξέρει πως να μιλήσει σε κάθε γυναίκα. αλλιώς μιλάς στην ελένη, αλλιώς στην κατερίνα κοκ

να σας πω και για μια επικη ανατροπή που έχω κάνει. είμαι σε είδος κλαμπακίου και όλο το μαγαζί είχε μέσα 20 γυναίκες 60 άντρες. έκατσε η φάση, να είμαι με ένα φίλο στο κέντρο τους. περιστοιχιζόμασταν από τις 15 ας πούμε. ενώ μπορούσα να διακρίνω ενδιαφέρον απο 2-3 είχε σκαλώσει το μυαλό μου με μία, η οποία μία ήταν εμ άλλη μια κοπέλα και 2 άντρες παρέα. ε πήγα μίλησα, δε θυμάμαι τι είπα αλλά έφαγα πανηγυρική ήττα. και εκεί που πίστευα πως δε σωνόταν, λίγη ώρα μετά που πήγα να φύγω, πηγα και τη χαιρετισα "ελπίζω όταν θα με ξαναδείς να με θυμάσαι" της είπα. αυτό, δεν περίμενα απάντηση κα ισηκώθηκα να φύγω. με έπιασε από το χέρι, με τράβηξε, ε και μετά όλα πήραν το δρόμο τους. πήγα στο μαγαζί που δούλευε και προς έκπληξη μου, όχι απλά δε με έκανε να πίνω για να κάνω λογαριασμό, αλλά ότι ήπια το κέρασε κιόλας

για όλες υπάρχει τρόπος, αρκεί να τον βρεις, + όσα έγραψα πιο πάνω

υ.γ. τροποποίηση δε μπόρεσα να κάνω στο προηγουμενο κειμενο, σορυ

Παράθεση:
Σχόλιο # 83 από Elena_90

macbook

# 85 στις 5/4/2016
author
Ανδρας / 53 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.583

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από johnaloisi

Πως φλερταρουν οι ανδρες σημερα;

ο θεμα που παραθετω ειναι ενα φλεγον θεμα και παντα επικαιρο που μας αφορα ολους. 

Σχεδόν όλους.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από johnaloisi

Θα ηθελα λοιπον, φιλοι μου καλοι, καλοι μου φιλοι (αχαχουχα), να παραθεσετε τις γνωμες και εμπειριες σας σχετικα με το φλερτ, προσεγγιση του αντιθετου φυλου 'η και καμακι αμα λαχει να πουμε.

Η εμπειρία μου στο θέμα είναι μηδενική. Δε θα παραθέσεις τελικά τις δικές σου εμπειρίες; Τόσα γράφτηκαν εντωμεταξύ.

macbook

# 86 στις 5/4/2016
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 59 από matiamou123

...σημερα με τα ταμπλετ και τα σχετικα εχουν γινει τα κοριτσακια τολμηρα και τα αγορακια ατολμα...

Το τάμπλετ τι σχέση έχει με την τόλμη; Μήπως μπερδεύεσαι με το ταμπόν;

macbook

# 87 στις 5/4/2016
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 64 από tsouknida1

Ο λόγος που δεν μπορείς να πάρεις τις απαντήσεις που θες είναι γιατί η ερώτησή σου ενώ είναι κατανοητή, είναι άκρως γενική.

Πώς είναι γενική; Ο άνθρωπος ρωτάει τι εμπειρίες έχουμε. Πιο συγκεκριμένο δε γίνεται.

Sotos1234

# 88 στις 11/4/2016
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 10
Χώρισα την πρώην μου τον προηγούμενο μήνα. Πριν 11 μερες είχα βγει με δυο φίλους για μπύρα και τοτε ήρθανε και καθίσανε κοντά μας 3 κοπέλες. Μόλις είδα την μια απο αυτές ένιωσα σαν να είδα έναν Άγγελο. Με είχε πλάτη αλλα την κοιτούσα πολυ, μπορώ να πω και επίμονα και με κατάλαβαν οι φίλες της. Οταν σηκώθηκε να πάει τουαλέτα με κοίταξε και αυτήν και είδε ότι την κοίταζα. Οταν γύρισε με κοίταζε,την κοίταζα,της χαμογέλασα και μου χαμογέλασε και αυτη. Τοτε σηκώθηκα, πήγα κοντά της , ρώτησα τι κάνουν και πως περνάνε και μετα αφού συστηθήκαμε ζήτησα τον αριθμό της, είπα καλή συνέχεια και πήγα πήγα στην παρέα μου και οταν σηκώθηκαν για να φύγουν οι φίλες της είχανε απομακρυνθεί και ξαναπήγα και την ρώτησα αν θέλει να παμε για καφέ αυριο ή για μπύρα ή για ποτό και αυτο το έκανα επειδή αν και είχα τον αριθμό της, δεν ήθελα να το κανονίσω μέσω τηλ ή μηνύματος. Την επομενη μέρα το απόγευμα πήγαμε για καφε, αφού γνωριστήκαμε καλα( απο που είμαστε ,ασχολίες, κτλπ) της είπα ότι είναι πολυ όμορφη, ότι χθες οταν την είδα δεν μπορούσα να ξεκολλήσω το βλέμμα μου από πάνω της. Απο τότε είμαστε μαζί.

mynameisfani

# 89 στις 11/4/2016
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 129
Σταματηστε επιτελους να προσεγγίζετε τις γυναικες σαν να σας τρέχουνε τα σαλια...καντε λιγο παιχνιδι...γελαστε...νιωστε...προκαλεστε...περαστε καλα...μην μας συμπεριφρρεστε σαν να μας παιρνετε συνεντευξη για δουλεια...
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost